هلند

راهنمای سفر به هلند در چند دقیقه

سفری مجازی به هلند برای آشنایی بیشتر

بیشتر افراد با شنیدن نام کشور هلند تصاویری رویایی از لاله‌های رنگی هلند، آسیاب‌های بادی، دوچرخه، خیابان‌های سنگفرش شده و کانال‌های آبی که با ساختمان‌های رنگی و درختان از دو طرف احاطه شده‌اند، در ذهنشان نقش می‌بندد اما در حقیقت دیدنی های کشور هلند بیش از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. هلند کشوری کوچک مملو از بناهای تاریخی، جاذبه‌های طبیعی خیره کننده، سیستم کانال آب به هم متصل، زمین‌های کشاورزی سرسبز، و حتی سواحلی عالی برای آب تنی است که در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا قرار است همه را بشناسید.

هلند کجاست؟
کشور هلند در شمال غرب اروپا قرار گرفته و کشورهای همسایه هلند از شرق، آلمان؛ از غرب، و از طریق مسیر دریایی، بریتانیا؛ و از جنوب، بلژیک هستند.
معایب زندگی در هلند چیست؟
از معایب زندگی در هلند می‌توان به هزینه اجاره خانه در هلند و خرید خانه در هلند، هزینه بالای خدمات درمانی و بیمه، پرداخت مالیات نسبتا بالا (که با توجه به میزان درآمد تعیین می‌شود)، و وضعیت آب و هوای هلند که کاملا بی‌ثبات است، اشاره کرد.
وضعیت رفاه در هلند چطور است؟
اگرچه هزینه زندگی در هلند بالا است، اما به خاطر وجود موقعیت‌های شغلی زیاد و درآمد خوب، وضعیت رفاه در هلند عالی است و مردم هلند از جمله مرفه‌ترین مردم دنیا هستند.
آب و هوای هلند چطور است؟
آب و هوای هلند از نوع معتدل دریایی و تحت تاثیر اقلیم دریایی است؛ به همین دلیل آب و هوای هلند در زمستان خیلی سرد نمی‌شود و در طول تابستان نیز دمای هوا خیلی بالا نمی‌رود. اما در طول سال هوا مرطوب است و هر لحظه امکان بارندگی وجود دارد.

کشور هلند

فرقی ندارد که با تور لوکس هلند به این کشور سفر می‌کنید و یا با تور ارزان هلند، در هر صورت اندازه کوچک این کشور موجب راحتی بازدید از تمام شهرهای اینجا شده است. بیشتر مسافران این کشور اروپایی به بازدید از پایتخت هلند آمستردام اکتفا می‌کنند، اما با این کار بسیاری از جاذبه های گردشگری هلند را از دست می‌دهند!

به همین دلیل، اگر قصد خرید تور هلند را دارید، پیشنهاد می‌کنیم وقت بیشتری برای این سفر فراموش نشدنی بگذارید و علاوه بر دیدنی های آمستردام به کشف دیدنی های کم تر شناخته شده هلند در شهرهای دیگر نیز بپردازید.

پیشنهاد می‌دهیم برای تماشای لاله های هلند در ماه‌های آپریل یا مِی که زمان شکوفا شدن این گل‌های لاله مشهور است به مناطق شمالی این کشور مثل آمستردام بروید و همچنین برای لذت از بازدید دیدنی های هلند در آمستردام، اوترخت و یا دیگر شهرها به دور از ازدحام جمعیت، این بازه زمانی بهترین موقع بشمار می‌رود.

هلندهلند کجاست

برای آن‌هایی که نمی‌دانند کشور هلند کجاست باید بگوییم که این کشور در شمال غرب اروپا قرار گرفته و کشورهای همسایه هلند از شرق، آلمان، از غرب و از طریق مسیر دریایی، بریتانیا و از جنوب، بلژیک هستند. جالب است بدانید که گل لاله و آسیاب بادی سمبل این کشور محسوب می‌شوند و کشور هلند ملقب به سرزمین آسیاب بادی و سرزمین لاله‌ها است.

هلند کجاستشهرهای هلند

شهرهای هلند عبارتند از آمستردام که در بخش شمالی قرار دارد، روتردام و لاهه در بخش جنوبی، اوترخت، آیندهوون، تیلبورخ، و بِرِدا در برابانت شمالی، شهر آلمیره در استان فلیوولاند، خرونینگن، شهر نَیمِیخن در استان خِلدِرلاند، اِنسخِده در اُ فریسل، و شهر اَپلدورن در استان خلدرلاند.

بزرگترین شهر و پایتخت کشور،  آمستردام است. بندر روتردام که در هلند جنوبی قرارد ارد نیز دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌‎ترین بندر اروپا محسوب می‌شود.

شهرهای هلندجمعیت هلند

در حال حاضر جمعیت هلند بر اساس آخرین آمار در ابتدای سال ۲۰۲۱ معادل با ۱۷,۱۷۳,۰۹۹ و در مقایسه با سال ۲۰۲۰ به طور تقریبی ۰.۲۲% افزایش داشته است.

جغرافیای هلند

کشور هلند در اروپای غربی، بین بلژیک و آلمان و در مرز دریای شمال قرار دارد. در مجموع هلند به ۱۲ استان تقسیم شده و جغرافیای هلند از نظر مساحت حدودا برابر است با ۴۱ هزار و ۵۲۶ کیلومتر مربع، یعنی معادل با ۱۶ هزار و ۰۳۳ مایل مربع.

دو گروه جزیره‌ای آنتیل هلند (Netherlands Antilles) و جزیره آروبا (Aruba) که در دریای کارائیب قرار دارند متعلق به کشور هلند هستند. جزایر آروبا و دو جزیره Curaçao و Bonaire آنتیل درست در شمال ونزوئلا و گروه دیگر جزایر آنتیل از قبیل سابا (Saba)، استینت (Stint)، اوستاتیوس (Eustatius) و بخش هلندی سنت مارتین در شرق جزایر ویرجین واقع هستند.

مساحت بخش اروپایی پادشاهی هلند حدودا معادل ۴۱٬۵۴۳ کیلومتر مربع است. بخش اعظم این کشور یعنی حدود ۲۶ درصد، بسیار کم ‌ارتفاع و هموار و ۲۱ درصد از جمعیت آن در زمین‌های زیر سطح دریاهای آزاد زندگی می‌کنند و حدود ۵۰ درصد از کشور هلند تنها یک متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

البته در انتهای جنوب شرق چند تپه وجو دارد و مرکز کشور هلند نیز از یک منطقه تپه‌ماهوری برخوردار است.

Netherlandsزبان هلند

زبان رسمی این کشور، هلندی است. این زبان شاخه‌ای از زبان‌های ژرمنی محسوب می‌شود و شباهت زیادی به زبان آلمانی دارد. برخی از واژگان فرانسوی نیز از دوره تسلط فرانسویان بر کشور هلند، وارد زبان رسمی کشور هلند شده‌اند.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند به خاطر برخورداری از مجاورت با ساحل طولانی دریای شمالی، از نوع معتدل دریایی است. تاثیر اقلیم دریایی بر کشور هلند یکی از دلایلی است که در طول زمستان خیلی سرد نمی‌شود و در طول تابستان نیز خبری از گرمای شدید نیست.

آب و هوای هلند معمولا در تمام طول سال از رطوبت مناسبی برخوردار و میزان بارندگی در این کشور نسبتا زیاد است؛ بنابراین، اگر قصد خرید تور هلند را دارید بهتر است لباس‌های مناسب و ضد آب و همچنین یک چتر در چمدانتان قرار دهید.

فراموش نکنید که همیشه پیش از سفر شرایط آب و هوای هلند را در سایت‌های پیش‌بینی وضعیت آب و هوا بررسی کنید تا وقتی پرواز هلند به زمین نشست وضعیت آب و هوا شما را شگفت‌زده نکند.

آب و هوای هلندقوانین کشور هلند

از آنجایی‌که هلند از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، قوانین کشور هلند نیز از اتحادیه اروپا پیروی می‌کند و بر اساس سیستم حقوقی سیویل لاو یا قانون مدنی مصوب شده است.

اگر قصد مهاجرت به هلند را دارید و می‌خواهید از قوانین کشور هلند مطلع شوید، بهتر است که با یک متخصص یا وکیل مهاجرت مشورت کنید تا با توجه به شرایطی که دارید، شما را به بهترین نحو راهنمایی کند.

پادشاه هلند

پادشاه کشور، ویلم آلکساندر (Willem-Alexander) نام دارد که در روز ۲۷ آپریل و در سال ۱۹۶۷در شهر اوترخت به دنیا آمده است. ویلم آلکساندر اولین فرزند بئاتریکس هلند و کلاوس فان آمسبرگ است.

رفاه در هلند

رفاه در این کشور بسیار بالا است و مردم هلند از جمله مرفه‌ترین مردم دنیا بشمار می‌روند. کیفیت زندگی در این کشور اروپایی بالا و میزان جرم و جنایت بسیار پایین است به نحوی که چندین زندان هلند را به خاطر خالی بودن تعطیل کرده‌اند.

امنیت در هلند بسیار زیاد و میزان بیکاری پایین است. مردم هلند از جمله شادترین مردم دنیا نیز بشمار می‌روند و به بهانه‌های مختلف در طول سال جشن‌های متعددی می‌گیرند.

جشن های کشور هلند

جشن های کشور هلند ریشه در تاریخ و فرهنگ آن دارد. مردم هلند از جمله مردمان شاد دنیا بشمار می‌روند و در طول سال فستیوال های هلند علاوه بر مردم بومی آن، مورد استقبال گردشگران دنیا نیز هستند. برخی از جشن های هلند از قبیل زیر هستند:

فستیوال گل در زوندرت (Zundert)

بزرگ‌ترین فستیوال گل جهان هر ساله در شهر زوندرت (Zundert) در ماه سپتامبر با مضامین مختلف برپا می‌شود. در این فستیوال معماران شهر که با نام هملت‌ها (Hamlets) خوانده می‌شوند، به صورت داوطلبانه برای آماده سازی مجسمه‌های گل کمک می‌کنند و در روز فستیوال این مجسمه‌ها را در خیابان‌های شهر زوندرت به نمایش می‌گذارند.

هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای تماشای رژه در جشن گل های هلند به این کشور سفر می‌کنند.

فستیوال آسیاب هلند

یکی از روزهای مهم در تقویم هلندی‌ها، روز ملی آسیاب‌ها نام دارد که حدودا در دومین شنبه ماه مِی به ثبت رسیده است. همانطور که می‌دانید این آسیاب‌ها آبی در دنیا شهرت زیادی دارند و قدمت استفاده از آن‌ها در هلند به هزاران سال پیش بازمی‌گردد.

در واقع آسیاب‌های بادی و آبی این کشور همانند سمبل مبارزه مردم هلند با آب دریا و بادها به شمار می‌رود. در روز فستیوال آسیاب آبی تمامی آسیاب های هلند به گردش درمی‌آیند و بازدید از آن‌ها برای عموم فراهم می‌شود.

فستیوال زمستانی کارناوال در جنوب هلند (Carnival)

یکی دیگر از جشن های هلند که در میان گردشگران و مردم بومی بسیار محبوب است جشنواره کارناوال (Carnival) نام دارد. این فستیوال یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های ملی هلند است و هر ساله در ماه فوریه به مدت ۳ روز برگزار می‌شود.

در طول فستیوال کارناوال هلند مردم و گردشگران با لباس‌ها رنگی و مبدل به شکل و طرح‌های متنوع به خیابان‌ها می‌آیند و به جشن و پایکوپی می‌پردازند. این فستیوال در شهرهای جنوبی هلند مثل دنبوش، آیندهوون، و بردا رایج‌تر است و مفصل‌تر برگزار می‌شود. برای شرکت در این فسیتوال پیشنهاد می‌دهیم حتما به شهرهای جنوبی هلند سفر کنید.

جشنواره تابستانی کارناوال روتردام (Summer Carnival Rotterdam)

کارناوال روتردام (Summer Carnival Rotterdam) نیز از دیگر فستیوال های کارناوال هلند است که در فصل تابستان و ماه جولای به مدت ۵ روز برگزار می‌شود. برای لذت از این کارناوال تابستانی بزرگ باید به شهر روتردام هلند سفر کنید.

در این جشنواره هنری و فرهنگی برنامه‌های متعددی تدارک داده می‌شود که شامل حضور هنرمندان مشهور و مهم بین‌المللی، کنسرت موسیقی زنده، تئاتر زنده، رقص و موسیقی به سبک کارائیب، و رژه خیابانی کارناوال تابستانی به همراه طبل‌زنی است.

برخی دیگر از فستیوال های هلند را هم به صورت فهرست‌وار اشاره می‌کنیم:

 • فستیوال برج باز (Open Tower Day) که در این روز درب تمام برج‌ها برای بازدید مردم باز می‌شود
 • فسیتوال روز قصر (The Day of the Castle) که هر سال در روز دوشنبه سفید برگزار می‌شود که مصادف است با ۵۰ روز بعد از عید پاک
 • روز یادبود (Remembrance Day) که برای کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم در تاریخ ۴ می برگزار می‌شود
 • روز آزادی (Liberation Day) هلند از دست نازی‌های آلمان در پنجم ماه می
 • جشنواره مو قرمزها که هر ساله در آخرین هفته ماه سپتامبر در روستای بردا در هلند برگزار می‌شود
 • جشن روز پادشاه (King’s Day) که هر ساله به مناسبت تولد پادشاه الکساندر در ۲۷ آوریل به‌ عنوان روز اتحاد ملی برپا می‌شود
 • جشنواره گل کوکنهف که هر ساله در فصل بهار در باغ گل کوکنهف حدودا به مدت یک ماه و نیم برگزار می‌شود
 • فستیوال بین‌المللی آتش‌بازی اسخیفنینگن به مدت ۳ شب
 • فستیوال بین‌المللی فیلم روتردام در ماه‌های ژانویه و فوریه
 • روز گل لاله
 • روز میراث
 • فستیوال کانال آمستردام

فستیوال های کشور Netherlandsمهاجرت به هلند

راحت ترین راه مهاجرت و دریافت اقامت

برای مهاجرت به هلند و اخذ اقامت راه‌های متعددی وجود دارد. راحت‌ترین راه مهاجرت از طریق ازدواج، ویزای کاری و یا ویزای تحصیلی است. البته بیشتر مهاجران ایرانی از طریق غیرقانونی و به صورت پناهندگی وارد این کشور می‌شوند که این کار هم خیلی پرخطر است و هم ممکن است به اقامت دائم منجر نشود.

برای اخذ اقامت کاری باید شرایط خاص مورد نیاز آن شغل را داشته باشید و همچنین باید از طرف کارفرما نامه جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

برای دریافت اقامت هلند از طریق تحصیلی نیز باید با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاهی که به آن درخواست پذیرش می‌دهید، شرایط عمومی مورد نیاز تحصیل در هلند را داشته باشید. دارا بودن مدرک زبان آیلتس و یا تافل، و برای برخی رشته‌ها مدرک جی. آر. ای. و یا جی. مت الزامی است.

برای دریافت ویزای تحصیلی نیز دارا بودن نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های هلند، مدرک زبان، گردش حساب کافی و تمکن مالی برای پوشش هزینه زندگی و شهریه دانشگاه الزامی است.

البته اگر رزومه تحصیلی خوب با نمره زبان بالا داشته باشید می‌توانید از برخی دانشگاه ها بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

بهترین شهر هلند برای زندگی

بهترین شهر هلند برای زندگی با توجه به شرایطی که دارید متفاوت است. تمام شهرهای هلند برای زندگی از لحاظ امکانات و کیفیت زندگی شرایط مناسبی دارند؛ با این تفاوت که هزینه زندگی در شهرهای کوچک در مقایسه با پایتخت هلند آمستردام پایین‌تر است.

تمام مردم هلند و مهاجران از شرایط خوبی برخوردارند و با وجود بالا بودن برخی هزینه های زندگی در هلند مثل هزینه های درمانی و بیمه، اجاره خانه در هلند و یا هزینه آب و برق، به خاطر بالا بودن درآمدها، در مجموع زندگی در هلند کیفیت بالایی دارد و سطح رفاه در هلند بالا است.

زندگی در کشور Netherlandsتحصیل در هلند

تحصیل در هلند یکی از راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به کشور هلند است چون پس از مهاجرت به هلند از طریق تحصیلی و اتمام دوره تحصیل به مدت ۶ ماه می‌توانید در این کشور بمانید تا شغلی مناسب پیدا کنید و بعد از چند سال کار و پرداخت مالیات برای اقامت کاری هلند درخواست دهید.

سرمایه گذاری در هلند

اگر از شرایط مالی خوبی برخوردار هستید یکی از راه های مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری در هلند امکان‌پذیر است؛ البته ناگفته نماند که سرمایه‌گذاری در هلند ریسک‌های خودش را هم دارد و به همین دلیل باید از طریق افراد متخصص و مطمئن در این زمینه کمک بگیرید.

Investment in Netherlandsجاذبه های هلند

جاذبه های گردشگری هلند

همه ما پیش از سفر به خاطر محدودیت زمانی بهتر است که درباره جاهای دیدنی مقصد سفر، وضعیت آب و هوایی، و در کل اطلاعات ضرروی مقصد سفر مطالعه‌ای داشته باشیم تا بتوانیم برنامه سفرمان را با توجه به علایق خود طوری برنامه‌ریزی کنیم تا برای بازدید از جاهای دیدنی زمان کم نیاوریم.

در ادامه این بخش از راهنمای سفر به هلند نیز با مجله گردشگری علی‌بابا همراه باشید تا با جاذبه های گردشگری هلند آشنا شوید.

ونیز هلند

ونیز هلند واقع در روستای گیتورن (Giethoorn)، یکی از پرطرفدارترین دیدنی های هلند به شمار می‌رود. در سال‌های اخیر ونیز هلند به خاطر شهرتی که به دست آورده، گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

هر ساله گردشگران تورهای هلند علاوه بر بازدید از آمستردام، راهی روستای گیتورن (Giethoorn) و یا همان ونیز کوچک می‌شوند تا از جاذبه‌های بی‌نظیر آن دیدن کنند. جالب است بدانید که در روستای گیتورن (Giethoorn) خبری از ماشین‌های صنعتی و یا هیچ جاده‌ای نیست و بافت سنتی خود را حفظ کرده است.

گردشگران تور هلند برای بازدید از این روستا باید با قایق و یا به صورت پیاده از روی پل‌های چوبی عبور کنند تا به آن‌جا برسند.

ونیز هلندجاهای دیدنی آمستردام هلند

کاخ سلطنتی آمستردام  (Koninklijk Paleis Amsterdam)

کاخ سلطنتی آمستردام (Royal Palace Amsterdam) یکی از مشهورترین دیدنی های آمستردام است که در ضلع غربی میدان دام (Dam Square) و در مرکز شهر قرار دارد. این کاخ در دوره جنگ‌های ناپلئونی، زمانی که لوییز برادر ناپلئون به عنوان پادشاه لوییز اول تاج‌گذاری کرد به عنوان قصر مورد استفاده قرار می‌گرفت.

اگرچه نمای خارجی قصر به تقلید از ساختمان عمومی رم توسط جاکوب وان کمپن (Jacob van Campen) ساخته شده، اما فضای داخلی کاخ نمونه‌ای برجسته از سبک ظریف امپراطوری در اوایل دهه ۱۸۰۰ است. این کاخ هنوز برای رویدادهای مهم سلطنتی هلند مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما در بیشتر روزهای سال برای بازدید عموم آزاد است.

کاخ سلطنتی آمستردام  (Koninklijk Paleis Amsterdam)دِ والن (De Wallen)

دِ والن (De Wallen) به معنی منطقه چراغ قرمز، یکی از مناطق بدنام آمستردام است. این منطقه شامل چند کانال و خیابان فرعی است که به بخش جنوبی ایستگاه مرکزی منتهی می‌شود. آپارتمان‌های منطقه دِ والن دارای بیش از یک هزار اتاق هستند که به خاطر چراغ‌های قرمز رنگی که دارند نام چراغ قرمز یا دِ والن (De Wallen) را روی آن گذاشته‌اند.

با وجود اینکه عکاسی و فیلمبرداری در این منطقه ممنوع است و حضور پلیس در آن پررنگ است اما گردشگران می‌توانند از این منطقه دیدن کنند. دِ والن به عنوان قدیمی‌ترین بخش در آمستردام، منزلگاه ساختمان‌های تاریخی متعدد، قدیمی‌ترین کلیسای آمستردام و کلیسایی قدیمی (Oude Kerk) به سبک گوتیک است.

دِ والن (De Wallen)

موزه ملی دریایی آمستردام (Scheepvaartmuseum)

یکی دیگر از جاهای دیدنی آمستردام موزه دریایی نام دارد. در این موزه آثاری از تاریخ غنی دریایی آمستردام نگهداری می‌شوند. این موزه که در سال ۱۶۵۶ ساخته شده و قبلا به عنوان انبار دریایی استفاده می‌شد، دارای ۱۸ اتاق برای نمایش آثار هنری و تاریخی است.

جالب است بدانید که در طول دهه ۱۶۰۰، تجارت دریایی، آمستردام را به ثروتمندترین شهر جهان تبدیل کرد و آثار این موزه چند طبقه نشان‌دهنده چیرگی هلندی‌ها به دریا است. در موزه دریایی ملی هلند می‌توانید آثاری از تصاویر نبردهای تاریخی دریا گرفته تا نقشه‌های رسم شده هنری و سلاح‌های قرن هفدهم را ببینید.

مجموعه حکاکی‌های این موزه همچنین از نزدیک نحوه گذراندن وقت دریانوردان در طول سفر دریایی را نمایش می‌دهد. ماکت کشتی خارج از موزه نیز متعلق به یکی از کشتی‌های آمستردام است که در قرن ۱۸  بین هلند و هند شرقی حرکت می‌کرد.

موزه ملی دریایی آمستردام (Scheepvaartmuseum)پارک وندل آمستردام (Vondelpark)

پارک وندل یا فوندل (Vondelpark) از پرطرفدارترین جاهای دیدنی آمستردام است که در سال ۱۸۶۵ با نام پارک (Nieuwe Park) افتتاح شد. این پارک در منطقه قدیمی جنوبی آمستردام (Oud-Zuid)، در غرب میدان موزه شهر قرار دارد.

بعد از قرار دادن مجسمه یوست فان دن فوندل (Joost van den Vondel) در پارک، در سال ۱۸۶۷، نام پارک به وندل تغییر داده شد. امروزه این پارک به عنوان محلی برای گردهم‌آیی مردم محلی و گردشگرانی که به آمستردام سفر می‌کنند تبدیل شده است.

دوچرخه سواری، انجام ورزش‌های مختلف روی چمن، تماشای زیبایی طبیعت پارک، خوردن انواع ساندویچ و نوشیدنی از تفریحاتی است که می‌توانید در پارک وندل آمستردام امتحان کنید.

پارک وندل آمستردام (Vondelpark)بازار گل شناور آمستردام (Bloemenmarkt)

بازار گل شناور آمستردام (Bloemenmarkt) که در کرانه جنوبی کانال سینگل، بین مونتپلین (Muntplein) و کونینگسپلین (Koningsplein) قرار دارد، تنها بازار گل شناور هلند و دنیا محسوب می‌شود.

این بازار در ۷ روز هفته برقرار است و انواع گل‌های معروف هلند را می‌توانید از این بازار خریداری کنید. بلومن مارکت (Bloemenmarkt) یا بازار شناور گل در سال ۱۸۶۲ تاسیس شد و علاوه بر غرفه‌های گل و گیاهان باغ، دربردارنده غرفه‌های سوغاتی هلند برای گردشگران است.

در اینجا می‌توانید پیاز برخی از گل‌ها را که برای صادرات در نظر گرفته شده‌اند به عنوان یادگاری و سوغاتی هلند تهیه کنید.

بازار گل شناور آمستردام (Bloemenmarkt)خانه آنه فرانک (Anne Frank Huis)

یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری آمستردام هلند، خانه آنه فرانک است که در امتداد کانال پرینسنگراخت (Prinsengracht canal) قرار دارد. خانه‌ای که زمانی فرانک و خانواده آن و ۴ فرد یهودی را از چنگ مقامات نازی در طول جنگ جهانی دوم نجات داد، امروزه به عنوان یادبودی از هولوکاست (Holocaust) و پربازدیدترین جای دیدنی آمستردام تبدیل شده است.

این خانه تاریخی از سال ۱۹۴۷ یعنی زمانی‌که پدر آنه خاطرات دوره‌ای که در آن خانه پنهان بودند را نوشت و منتشر کرد، کم کم شناخته شد و با گذر زمان در میان مردم دنیا شناخته شد. در سال ۱۹۵۵ برنامه‌ای برای حفاظت از این خانه تصویب شد و در نتیجه از تخریب آن جلوگیری کردند.

این ساختمان مجدد در سال ۱۹۶۰ به عنوان موزه افتتاح گردید.

خانه آنه فرانک (Anne Frank Huis)بخِینهوف (Begijnhof)

منطقه بخِینهوف (Begijnhof) محوطه مرکزی زمین سیستم کانال دایره‌ای آمستردام (Amsterdam’s circular canal) را در بر می‌گیرد. در قرن ۱۴، این منطقه حیاطی محصور بود که به عنوان محل اقامت خواهران کاتولیک بگینز (sisterhood of Catholic Beguines) مورد استفاده قرار می‌گرفت.

قوانین بخِینهوف همانند دیگر صومعه‌های سنتی نبود و زنان برای ترک آن به شرط ازدواج آزاد بودند. ساختار جذاب این صومعه که در سال ۱۳۹۲ احداث شده، متشکل از ستون‌های مرمر و پنجره‌های رنگی است و در آن دوره به عنوان منزلگاهی برای کلیسای اصلاح شده انگلیسی شناخته می‌شد.

قدیمی‌ترین خانه چوبی حفاظت شده این شهر که قدمت آن تقریبا به سال ۱۴۶۵ بازمی‌گردد نیز در این محوطه قرار دارد. این منطقه امروزه به یکی از تاریخی‌ترین جاهای دیدنی آمستردام تبدیل شده است.

بخِینهوف (Begijnhof)موزه ون گوگ یا فان خوخ آمستردام (Van Gogh Museum)

موزه ون گوگ آمستردام (Van Gogh Museum) که منزلگاه بزرگ‌ترین کلکسیون نامه‌ها و نقاشی‌های هنرمندان دنیا است، در ضلع غربی میدان موزه (Museumplein) قرار دارد. این موزه در یک ساختمان ۴ طبقه، در دهه ۱۹۷۰ توسط گریت ریتولد طراحی شده و یکی از پربازدیدترین جاهای دیدنی هلند آمستردام به شمار می‌رود.

در طبقه دوم این موزه می‌توانید از دویست نقاشی مربوط به دوره پست-امپرسیونیست هلندی، که به ترتیبِ زمانی و قدمت نمایش داده شده‌اند، دیدن کنید. طبقه سوم نیز سرگذشت زندگی آشفته هنرمند و تلاش‌های زیادی که برای حفاظت از نقاشی‌های آن شده است، را بازگو می‌کند.

همچنین، آثاری از هنرمندان معاصر ون گوگ، از جمله میلت (Millet)، گوگین (Gaugin) و داوبینی (Daubigny) را می‌توانید در طبقه آخر موزه بازدید کنید.

موزه ون گوگ یا فان خوخ آمستردام (Van Gogh Museum)موزه رایکس آمستردام (Rijksmuseum)

یکی از مهم‌ترین دیدنی های آمستردام و مهم‌ترین موزه تاریخ و هنر هلند موزه (Rijksmuseum) است. این موزه در بخش شمال شرق میدان موزه (Museum Square) قرار گرفته، در مجموع بیش از یک میلیون اثر هنری که قدمت آن‌ها به قرن ۱۳ به بعد بازمی‌گردد را در خود جای داده است.

این آثار تا سال ۱۸۷۶، زمانی‌که معمار پییر کایپرز برنده مسابقه طراحی شد و ساخت موزه رایکس (Rijksmuseum) را آغاز کرد، در موزه‌های مختلف سطح کشور هلند به صورت پراکنده نگهداری می‌شدند. موزه رایکس آمستردام در سال ۱۸۸۵ افتتاح شد و در حال حاضر حدود ۸۰۰۰ آثار تاریخی و هنری ارزشمند را برای عموم نمایش می‌دهد.

معروف‌ترین آثار موزه رایکس آمستردام عبارتند از نقاشی‌های رامبراند (Rembrandt)، فرانس هالس (Frans Hals) و یوهانس ومیر (Johannes Vemeer).

موزه رایکس آمستردام (Rijksmuseum)کانال های آب آمستردام (Canal of Amsterdam)

کانال های آب معروف آمستردام در طول قرن ۱۷ برای کنترل جریان آب رودخانه آمستل (Amstel River) و افزایش هکتار زمین خشک شهر ساخته شدند. تاجران ثروتمند آمستردام خیلی زود دریافتند که کانال‌ها برای به نمایش گذاشتن عمارت‌هایشان نیز ایده‌آل هستند.

قایق سواری در امتداد یکی از ۱۰۰ کانال شهر آمستردام روشی راحت و بی‌نظیر برای بازدید گردشگران تورهای آمستردام هلند از معماری سنتی شهر است. سرتاسر این کانال‌ها با درختان نارون و لیمو مزین شده و بیش از هزار پل از روی کانال‌ها عبور می‌کنند.

این کانال‌ها منزلگاه حدود ۲۰۰۰ خانه قایقی و همچنین چند هتل قایقی است که برای اقامت مسافران هلند در دسترس هستند. اپراتورهای تور آمستردام انواع سفرهای دریایی را به گردشکران ارائه می دهند؛ از تورهای یک ساعته گرفته تا سفرهای دریایی رمانتیک با نور شمع.

کانال های آب آمستردام (Canal of Amsterdam)حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی در هلند از شرایط خوبی برخوردار است و در تمام سطح کشور هلند به مسافران خدمات ارائه می‌دهد. اگرچه هزینه کرایه تاکسی در هلند گران است، اما مترو، اتوبوس، تراموا، قایق و دوچرخه جایگزینی عالی و ارزان محسوب می‌شوند.

استفاده از دوچرخه برای حمل و عمومی در هلند طرفداران زیادی دارد و جالب است بدانید که تعداد دوچرخه‌های موجود در هلند بیشتر از تعداد جمعیت آن است. همچنین، کانال‌های آب معروف هلند مسیری فوق‌العاده برای حمل و نقل عمومی در هلند با قایق هستند.

از طریق کانال‌های آب می‌توانید به راحتی در هلند تردد کنید و از تماشای مناظر فوق‌العاده آن لذت ببرید. سیستم اتوبوس نیز در تمام سطح شهرهای هلند در دسترس است و به راحتی می‌توانید با اتوبوس بین مناطق و شهرها با قیمت پایین تردد کنید.

البته توجه داشته باشید که برای پرداخت کرایه اتوبوس در هلند باید کارت تهیه کنید. تراموا که به رنگ آبی و سفید است، یکی از بهترین وسایل نقلیه عمومی آمستردام برای رفتن به مرکز شهر بشمار می‌رود. تراموا در آمستردام برای مطلع کردن عابران پیاده هنگام رسیدن به ایستگاه زنگ مخصوصی دارد که از آن استفاده می‌کند. حمل و نقل عمومی در هلند برای مسافت‌های طولانی‌تر با قطار انجام می‌شود.

در حال حاضر سه سیستم حمل و نقل سریع در هلند فعالیت دارند. مترو آمستردام در مسیرهای آمستردام، دیمن (Diemen)، و اودر-آمستل (Ouder-Amstel) فعالیت دارد و توسط جی. وی. بی. (Gemeentelijk Vervoerbedrijf) اداره می‌شود.

مترو روتردام (Rotterdam Metro)، به مسیرهای روتردام (Rotterdam)، اسشخیدام (Schiedam)، اسپای‌کنیشه (Spijkenisse)، البرنداِشوارد (Albrandswaard)، و کاپل ان دن اِی‌شِل (Capelle aan den IJssel) خدمات ارائه می‌دهد و توسط آر. ای. تی. روتردام (Rotterdamse Elektrische Tram) مدیریت می‌شود.

خط ریلی رانداستاد (RandstadRail E)، هم به روتردام، لاهه و حومه شهر خدمات حمل و نقل ارائه می‌دهد.

حمل و نقل عمومی در هلندبهترین مراکز خرید

خرید در هلند نیز در میان مسافران تورهای هلند یکی از محبوب‌ترین تفریحات هلند به شمار می‌رود. معمولا بازدید از مراکز خرید هلند بخشی از برنامه سفر اغلب مسافران است و مسافران تورهای هلند هر چقدر هم محدودیت زمانی در سفر خود داشته باشند، معمولا سعی می‌کنند چند ساعتی را صرف خرید سوغاتی هلند کنند.

در مراکز خرید هلند همه چیز می‌توانید پیدا کنید؛ از کیف و کفش و لباس‌های برندهای معروف اروپایی گرفته تا شکلات و لوازم آرایشی. اگرچه هزینه خرید در هلند به خاطر ارزش پایین پول ایران در مقایسه با یورو گران تمام می‌شود، اما اجناس کیفیت بالایی دارند و ارزش خرید را دارند.

برخی از بهترین مراکز خرید آمستردام عبارتند از:

 • مرکز خرید مگنا پلازا آمستردام (Magna Plaza)
 • خیابان کالور استرات (Kalverstraat)
 • مرکز خرید بیجنکورف (De Bijenkorf)
 • خیابان لیدس استرات (Leidsestraat)
 • خیابان پی سی هوف استرات (Pc Hoofstraat)
 • مرکز خرید بونتری (Maison De Bonneterie)
 • ناین اسمال استریتس (The Nine Small Streets)
 • مرکز خرید وی اند دی (V&D)
 • کالورپاساژ (Kalverpassage)
 • مرکز خرید برزیلی (Shopping Center Brazilië)

مراکز خرید هلندفرودگاه هلند

فرودگاه اسخیپهول آمستردام بزرگترین فرودگاه هلند و یکی از بزرگترین فرودگاه‌های اروپا بشمار می‌رود. علاوه بر فرودگاه اسخیپهول آمستردام، فرودگاه‌های مهم هلند از نظر حجم انتقال مسافر نیز عبارتند از فرودگاه روتردام دی‌هیگ، فرودگاه خرونینگن ایلده، فرودگاه آیندهوون و فرودگاه ماستریخت آخن.

فرودگاه‌های دیگر کشور هلند عبارتند از فرودگاه آملاند، فرودگاه ترلت، فرودگاه بین المللی فلامینگو، فرودگاه دکوی، فرودگاه توخه، فرودگاه دراختن، فرودگاه تونته اخده، فرودگاه هیلفرسوم، فرودگاه سپه، فرودگاه هوخه فین، فرودگاه لِی‌لی‌استاد، فرودگاه میدن زیلاند، منطقه پروازی میدن‌میر، ترافیک پورت فنلو، فرودگاه استادس کانال، فرودگاه بین‌المللی تسل، فرودگاه کمپن و فرودگاه اوست ولد.

فرودگاه هلندراهنمای سفر به هلند

بهترین زمان سفر به هلند

بهترین زمان سفر به هلند از نیمه ماه آپریل تا نیمه ماه اکتبر است. ماه‌های جولای و آگوست های-سیزن سفر به هلند به شمار می‌رود و مسافران تورهای هلند از سراسر دنیا به این کشور سفر می‌کنند. در مجموع آب و هوای هلند در این بازه زمانی نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است.

خشک‌ترین دوره سال در این کشور بین ماه‌های فوریه و مِی و پربارش‌ترین زمان سال فصل زمستان است. در کل بهترین زمان سفر به هلند از نظر هر شخصی با توجه به شرایط و هدف از سفر متفاوت است. بدون شک در باز زمانی پیک سفر به هلند به خاطر تقاضای زیاد برای رزرو هتل هلند و رزو پرواز هلند قیمت تورهای هلند نیز افزایش می‌یابد.

همچنین، در فصل تابستان ازدحام جمعیت گردشگران تور هلند خیلی زیاد است؛ به همین دلیل، اگر از جمله افرادی هستید که از شلوغی فراری هستید و دوست دارید در زمان خلوت‌تری سفر کنید، بهتر است که بین نیمه دوم شهریور و اوایل پاییز تورهای ارزان هلند را خریداری کنید.

اگر قصد سفر به این کشور را دارید می‌توانید به صفحه رزرو تور علی بابا مراجعه کنید و از قیمت تور هلند و تاریخ پروازهای هلند مطلع شوید. همچنین، در وصرت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان تور هلند علی‌بابا تماس بگیرید تا بهترین پیکیج تور هلند را در اختیارتان قرار دهند.

بهترین زمان سفر به هلندسفر به هلند با هواپیما

در حال حاضر به خاطر شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های موجود تعداد پروازهای هلند محدود است و فعلا پروازهای مستقیم ایران ایر و ماهان به هلند انجام نمی‌شود. سفر به هلند با هواپیما از ایران به صورت ترانزیت و با یک توقف در هاب ایرلاینی که از آن پرواز هلند را خریداری کرده‌اید انجام می‌شود.

به طور مثال اگر بلیط هواپیما تهران آمستردام – آمستردام تهران قطر ایرویز را خریداری کنید، در فرودگاه دوحه با یک توقف کوتاه ترانزیت شده و در فرودگاه آمستردام پیاده می‌شوید؛ و یا اگر بلیط هواپیما تهران آمستردام – آمستردام تهران ترکیش ایر را بخرید، در فرودگاه استانبول ترانزیت می‌شوید.

البته توجه داشته باشید که برخی از پروازهای تهران آمستردام با دو توقف در دو کشور مختلف و به دو ایرلاین متفاوت انجام می‌شود. برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما آمستردام، اطلاع از پرواز آمستردام و قیمت بلیط هواپیما آمستردام می‌توانید به صفحه خرید آنلاین بلیط هواپیما علی‌بابا مراجعه کنید.

سفر به هلند با هواپیمابهترین ایرلاین ها برای سفر

بهترین ایرلاین‌ها برای سفر به هلند عبارتند از قطر ایرویز، ترکیش ایر، امارات، لوفتانزا، اتریشی، اطلس جت، فلای دبی، ایرفلوت، پگاسوس، ماهان، ایران ایر، عمان ایر، الاتحاد، کی. ال. ام، اکراینی و سایر پروازهای آمستردام هستند.

در نهایت…

در این مقاله سعی ما این بود که هلند را طوری برای شما معرفی کنیم که اگر خواستید سفری به این کشور داشته باشید، بتوانید با آمادگی خوبی بروید. اگر باز هم سوال یا ابهامی دارید حتما در بخش کامنت‌ها به ما بگویید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.