مراکز خرید سن پترزبورگ

بهترین مراکز خرید سن‌ پترزبورگ

قبل از این که بخواهیم در مورد بهترین مراکز خرید سن پترزبورگ صحبت کنیم، بهتر است بگوییم که اگر تمام شهرهای اروپا برای عنوان “زیباترین شهر” رقابت می‌کردند، شهر سن‌ پترزبورگ رتبه‌ اول را به خودش اختصاص می‌داد. این شهر زیبا با آن تاریخ و آثار‌ هنری اعجاب‌انگیزش دومین شهر بزرگ روسیه، و قلب فرهنگی این کشور است. به سن‌پترزبورگ بروید و آثار بی‌نظیر معماری آن مانند کاخ زمستانی و کلیسای جامع کازان را ببینید، یا وقت‌تان را صرف دیدن کلکسیون هنری ارمیتاژ که شهرت جهانی دارد بکنید. در میانه عصر جدید فرهنگی، بناهای با‌عظمت تاریخی و سنت‌های کلاسیک هنری که هنوز هم توسط محلی‌ها اجرا می‌شوند، این شهر را به طرز اعجاب‌آوری جذاب می‌کنند.

 

سن‌پترزبورگ مامن بناهایی از عصر اغراق‌های تزاری است که استادانه ساخته و ماهرانه مرمت شده‌اند. لبریز از مکان‌های باروکی، مجسمه‌های کلاسیک، باغ‌های اشرافی و کلیساهای باشکوه، هرکس حداقل باید یک بار هم که شده در عمرش به سن‌ پترزبورگ سفر کند. قدم زدن در شهر مانند راه رفتن در یک موزه‌ زنده است. اگرچه اکثر بناهای این شهر صدها سال پیش ساخته شده‌اند، اما به خوبی از آن‌ها نگهداری شده و به موزه تبدیل شده‌اند. شما می‌توانید تاریخ و فرهنگی که در شالوده‌ هر اتاق و دیوار این شهر رخنه کرده را احساس کنید و از آن لذت ببرید. سن‌ پترزبورگ با قرار گرفتن در دلتا رودخانه‌ نوا، آن‌قدر آثار هنری و زندگی شبانه و غذاهای خوب و مکان‌های سیاحتی گوناگون دارد که بتواند شما را قانع کند بیش از یک بار به تماشای آن بروید. جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ خیره کننده‌اند.

به دنبال ویزای روسیه هستید؟ همه چیز را در این راهنما توضیح داده‌ایم.

هرچند مردم معمولا برای دیدن و تحسین معماری و هنر، و سیاحت مکان های دیدنی سن ‌پترزبورگ به آن سفر می‌کنند، اما مگر می‌شود کسی برای گردشگری به جایی سفر کند، ولی از آنجا خرید نکند؟ بهتر است بدانید که جدای از کاوش و لذت بردن از بخش فرهنگی و معماری‌اش، سن‌پترزبورگ شهر ایده آلی برای خرید هم هست و در ادامه با تعدادی از بهترین مراکز خرید سن پترزبورگ آشنا خواهیم شد.

مراکز خرید سن پترزبورگ زیاد هستند و بیشتر آن‌ها در مجموعه‌های تاریخی قرار گرفته‌اند. شما می‌توانید موازی با گشت زدن در شهر و دیدن بنا‌های تاریخی و جاهای دیدنی، نگاهی هم به آن‌ها بیندازید. مراکزی که با شکوه مدرن‌شان چیزی از عظمت کلاسیک بناهای تاریخی شهر کم ندارند. اگر هم به دنبال سوغاتی می‌گردید، بهتر است بدانید که سوغات محلی شهر سن‌ پترزبورگ ظروف چینی است.

اگر بدانید که دقیقا کجا باید بروید، مراکز خرید سن‌ پترزبورگ می‌توانند بهشتی بزرگ برای خرید کردن باشد. این شهر پر از فروشگاه‌های بزرگ و کوچک است که می‌توانید تمام برندهای معروف را در آن‌ها به راحتی پیدا کنید. علاوه بر این که خیلی از مراکز خرید سن پترزبورگ کافه‌های خوبی دارند، در آن‌ها رستوران، سوپرمارکت، سینما، سالن آرایشی و محل مخصوص بازی بچه‌ها هم پیدا می‌شود.

مراکز خرید سن ‌پترزبورگ معمولا از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز هستند و خوشبختانه بیشتر آن‌ها دسترسی راحتی از طریق ایستگاه‌های مترو سن پترزبورگ دارند.

اگر قصد خرید کردن دارید، به خیابان “نِوسکی” که مرکز اصلی خرید کردن در سن ‌پترزبورگ است بروید. در این خیابان می‌توانید هم مغازه‌های ارزان فروشی را پیدا کنید و هم بوتیک‌های گران‌قیمت را. در ادامه بهترین مراکز خرید سن‌ پترزبورگ را به شما معرفی می‌کنیم و سعی خواهیم کرد تا دسته‌بندی مناسبی هم از آن‌ها به شما ارائه کنیم.

قبل از این که خرید را شروع کنید، پیشنهاد می‌کنیم با واحد پول روسیه کامل آشنا شوید.

مراکز خرید سن پترزبورگ

خیابان “بُلشوی”، جنب پتروگارد

این خیابان اکثر بوتیک‌های برند، مغازه‌های طلا و جواهر فروشی، پارچه‌های گرانقیمت و لوازم خانگی را کنار هم جمع کرده است. این خیابان بین ایستگاه مترو “اسپورتیونایا” و “پتروگرادسکایا” قرار دارد. همچنین مغازه‌های زیادی در این خیابان هستند که آثار هنری گرانقیمت روسی می‌فروشند.

مراکز خرید سن پترزبورگ

خیابان نوسکی

هر برندی که برای خودش احترام قائل است باید شعبه‌ای هم در این خیابان داشته باشد. گالری‌های زیادی را می‌توانید در ساختمان شماره ۴۴ نوسکی ببینید که با تراکم زیاد در یک ساختمان جمع شده اند. اگر قصد خرید دارید، خیابان نوسکی قلب مراکز خرید سن پترزبورگ است.

مراکز خرید سن پترزبورگ

 

تجارت خانه لنینگراد (DLT)

این مرکز خرید بزرگ که در نزدیکی خیابان نوسکی قرار دارد همیشه پایگاهی برای خرید لباس‌های مد‌ روز در سن‌ پترزبورگ بوده است. در آن‌جا می‌توانید برندهای لوکس خارجی و بعضی از برندهای ناب روسی را پیدا کنید. این مرکز خرید در شماره ی ۲۳/۲۱، خیابان بلشایا کنیوشنایا (Bolshaya Konyushennaya) واقع شده.

مراکز خرید سن پترزبورگ

تجارت خانه لنینگراد از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب فعالیت می‌کند و در نزدیکی ایستگاه مترو نوسکی است.

مراکز خرید ارزان سن پترزبورگ

مرکز خریدهای بزرگی که در خیابان نوسکی قرار گرفته‌اند برای کسانی که بودجه زیادی دارند و به دنبال خریدهای گران‌قیمت می‌گردند مناسب هستند. اما مراکز خرید دیگری هم هستند که به نسبت به صرفه‌ترند و بیشتر به درد کسانی می‌خورند که قصد ندارند هزینه‌های گزافی برای خریدهایشان پرداخت کنند. دوتا از محبوب‌ترین مراکز خرید سن پترزبورگ که در نزدیکی ایستگاه قطار موسکوفسکی قرار دارند را در زیر معرفی کرده‌ایم.

مرکز خرید گالریا

بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین مرکز خرید در سن ‌پترزبورگ نزدیک ایستگاه مترو وُستونیا است. این مرکز خرید پنج طبقه پر از کفش و لباس و لوازم دیگر است. تمام برندهای معروف غربی در این فروشگاه حضور دارند، چه آن‌ها که کمی گران‌قیمت هستند و چه آن‌ها که قیمت‌های معقول‌تری دارند. هرچه طبقه‌ها بالاتر می‌رود، قیمت‌ها هم کمتر می‌شوند.

مراکز خرید سن پترزبورگ

این مرکز خرید از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب کار می‌کند.

فروشگاه‌های “استوکمن” و “مرکز خرید نوسکی”

این یکی دیگر از مراکز خرید سن ‌پترزبورگ است که از دو فروشگاه بزرگ تشکیل شده. یک فروشگاه مواد غذایی در طبقه‌ همکف وجود دارد و طبقه آخر مخصوص فروش لوازم خانگی است. بین این دو طبقه هم طبقاتی قرار دارند که می‌توانید از آن‌ها لباس‌هایی با قیمت گران و متوسط تهیه کنید.

مراکز خرید سن پترزبورگ

هردو این فروشگاه‌ها ازساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب باز هستند.

بازار گاستینی

در این بازار، تقریبا هرچیزی را که بخواهید ‌می‌توانید بخرید. از لباس های برند گرفته تا قابلمه‌های ارزان قیمت. همچنین سوغاتی‌ها هم در این بازار در دسترس هستند. گذرگاه‌های طاق ضربی این بازار از آثار معماری قرن هجدهم هستند. این بازار ازجمله قدیمی‌ترین مراکز تجاری و بازارهای سن‌ پترزبورگ به حساب می‌آید.

مراکز خرید سن پترزبورگ

این بازار از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است و کار می‌کند.

 

خیابان سادووایا

اینجا مغازه‌های ارزان‌فروش زیادی حضور دارند. از مغازه‌های لباس‌فروشی و جواهر‌فروشی گرفته تا صنایع دستی و لوازم خانگی. در نزدیکی ایستگاه‌های مترو اسپاسکایا و سادووایا، دوتا از مراکز خرید ارزان‌ سن پترزبورگ، یعنی “سنایا” و “پیک” قرار دارند که در آن‌ها لباس، جواهرات و لوازم مختلف به فروش می‌رسد.

مراکز خرید سن پترزبورگ

علاوه بر آن در این خیابان بازار غذای افسانه‌ای “سنوی” و بازار آپراکسین قرار دارند. این خیابان هم از دیگر مراکز خرید سن پترزبورگ است که جایگاه مهمی دارد.

بازار آپراسکین

این بازار افسانه‌ای از قرن هجدهم است که وجود دارد. در اینجا می‌توانید همه چیز با پول خردهایتان بخرید! اعم از لباس، لوازم خانه، لوازم برقی و عتیقه‌جات. در این بازار اجناس خوب در کنار اجناس دست‌دوم خراب یا دزدی به فروش می‌رسند.

مراکز خرید سن پترزبورگ

در گذشته مسئولین بارها تلاش کردند آن را تعطیل کنند، اما بازار گرم خرید و فروش‌ها همیشه مانع موفقیت آن‌ها شد. این بازار بسیار رنگارنگ و زیباست، اما اصلا امن نیست، چون باید همیشه مراقب جیب‌برهایش باشید. همچنین چانه زدن سنت مرسوم آپراسکین به عنوان یکی زنده‌ترین مراکز خرید سنپترزبورگ است.

این بازار در خیابان سادووایا، شماره ۲۸ تا ۳۰ قرار دارد.

ی

مغازه  اِلیسیوِسکی

یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین فروشگاه‌ های سن‌پترزبورگ است که به صورت تخصصی فقط ظروف آشپزخانه می‌فروشد. البته بهتر است از این فروشگاه چیزی نخرید چون قیمت‌هایش به شکل غیرمنطقی گران هستند.  ولی قطعا راه رفتن در میان قفسه‌هایش و لذت بردن از دکورهای لوکس اوایل دوران مدرن آن، ارزشش را دارد. این فروشگاه در شماره ۵۹ خیابان نوسکی قرار دارد.

مراکز خرید سن پترزبورگ

از کجا سوغاتی بخریم؟

جدا از مغازه‌های سوغات فروشی که در موزه‌ها و خیابان نوسکی وجود دارند، بهتر است برای خرید سوغاتی توجهی هم به بازارچه‌های محلی داشته باشید.

بازارچه‌ نزدیک کلیسای “منجی غرق در خون”( یا ناجی در خون)

یکی از جاهای دیدنی سن پترزبورگ بازاری است که نمایی از کلیسای معروف سن ‌پترزبورگ دارد و جای خوبی برای خرید است. در این بازارچه شما می‌توانید سوغاتی‌های سنتی مثل عروسک‌های ماتریوشکا، سماور، عتیقه‌جات و صنایع و آثارهنری دستی بخرید.  قیمت‌ها بالا هستند، اما آزادید که چانه بزنید و آن‌ها را پایین بیاورید.

مراکز خرید سن پترزبورگ

کارخانه چینی امپریال

کارخانه‌ افسانه‌ای چینی امپریال در سن‌ پترزبورگ واقع شده، و به خاطر همین هم می‌توانید محصولاتش را بدون مراجعه به بازارهای حاشیه‌ای، مستقیما از فروشگاه‌های خودش خریداری کنید. طراحی این کارخانه باستانی به‌قدری باظرافت است که شما را یاد دوران همایونی گذشته سنپترزبورگ می‌اندازد. بهتر است اجناستان را از فروشگاه های مستقیم خود کارخانه که در خیابان نوسکی هستند بخرید. یعنی از ساختمان‌های شماره ۶۰، ۹۲ و ۱۶۰ در بازار گاستینی.

مراکز خرید سن پترزبورگ

قیمت ست استکان و نعلبکی از ۸۰۰ روبل، قوری از ۱۲۰۰ رویل، مجسمه‌ها از ۳۰۰ روبل و ست‌های کامل از ۷۵۰۰ روبل شروع می‌شود.

 

بازار دستفروش‌های نزدیک مترو اودلنایا

این بازار یکی از بزرگ‌ترین بازارهای دستفروشی در جهان است. در این بازار شما می‌توانید اجناسی از دوران اتحاد جماهیر شوروی و دهه ۹۰ میلادی بخرید، هرچند عتیقه‌هایی هم پیدا می‌شوند. اجناس گوناگونی در این بازار وجود دارند از جمله سماور، ظروف آشپزخانه، البسه، کتاب، عروسک و لوازم دست‌ساز. فروشنده‌ها جنس‌هایشان را در غرفه‌های موقتی یا حتی روی زمین به فروش می‌رسانند. اجناس بنجل زیادی در اینجا هستند اما اگر زود به بازار بروید ( بهترین وقت بین ساعت ۹ تا ۱۱ صبح است) و اطلاعات حداقلی از جنس مورد نظرتان داشته باشید، می‌توانید چیزهای خوبی پیدا کنید.

مراکز خرید سن پترزبورگ

فروشنده ها معمولا ساعت ۳ بعد از ظهر شروع به ترک بازار می‌کنند و تا ساعت ۵ بازار خالی می‌شود. این بازار فقط آخرهفته‌ها فعال است. این مواردی که معرفی کردیم شاید به طور رسمی از مراکز خرید سن پترزبورگ نباشند، اما مطمئن باشید که جای درستی برای خرید هستند.

چطور به این بازار برسید؟ به ایستگاه مترو اودلنایا بروید، سپس از روی خط ریل رد شوید. بعد به راست پیچیده و پنج دقیقه پیاده بروید. عجله نکنید و از اولین دستفروشی که می‌بینید خرید نکنید. بهتر است کمی جلوتر بروید، چون پشت کیوسک‌ها دستفروش‌های بدون غرفه‌ای هستند که اجناسشان را به قیمت خیلی پایین به فروش می‌رسانند.مراقب جیب‌برها باشید و اگر خواستید از کسی عکس بگیرید، حتما قبلش از او اجازه بگیرید.

سخن آخر

یکی از جالب‌ترین جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ، بازارهای آن هستند. همان‌قدر که می‌توانید در معماری و شهرسازی این شهر تنوع رنگ و نقش ببینید، می‌توانید در بازارهای سن پترزبورگ هم این تنوع و پویایی را مشاهده کنید. فرهنگ روسیه، علاوه بر آن غرور و زمختی سردی که ناشی از زیست بومش است، دقیقا مثل گنبدهای کلیسای معروفش است. قرص و محکم، و در عین حال خوش رنگ و لعاب و شاداب. این فرهنگ را می‌توانید در بازارهای زنده و زیبای سن پترزبورگ به خوبی مشاهده کنید. این شهر درکنار اینکه مقصد رویایی هنردوستان است، می تواند مقصد هیجان‌انگیزی هم برای خرید دوستان باشد.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.