روبل پول روسیه

واحد پول روسیه چیست؟ برای سفر به مسکو و سن‌ پترزبورگ چه ارزی ببریم؟

آیا تا به حال دل‌تان خواسته که به بزرگترین کشور جهان سفر کنید؟ روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان، سرشار از تنوع‌های فرهنگی و طبیعی است. تماشای ساختمان‌ها و عمارت‌های باشکوه به جای مانده از دوران تزارها، آثار دوران بولشویکی و مشاهده پیشرفت روسیه نوین، از انگیزه‌های شما برای سفر به این کشور خواهد بود. طبیعتا برای سفر به مسکو، سن‌ پترزبورگ و… نیاز دارید که ارز مناسب همراه اشته باشید. آیا می‌دانید واحد پول روسیه چیست؟ برای سفر به روسیه چه ارزی باید با خود ببرید؟ اسکناس ها و سکه‌ های روسیه چگونه هستند؟ و… برای پاسخ به این پرسش‌ها، آنچه در ادامه می‌‌آید را بخوانید.

واحد پول روسیه چیست؟

روبل پول روسیه دلار

واحد پول روسیه روبل و برابر با صد کوپَک است. با رشد اقتصادی روسیه ارزش روبل در جهان افزایش یافت؛ البته طی یکی دو سال اخیر، به دلیل برخی منازعات سیاسی و منطقه‌ای، ارزش روبل کمی رو به کاهش گذاشت.

سکه‌ های رایج در روسیه شامل، سکه‌های یک کوپک، ده کوپک، پنج کوپک، ده کوپک، یک روبل، دو روبل، پنج روبل و ده روبلی می‌شود.

اسکناس‌ های روسی نیز با این مبالغ توزیع می‌شوند: ده روبل، پنجاه روبل، صد روبل، پانصد روبل، هزار روبل و پنج هزار روبل.

اگر اهل خرید کردن باشید، در فروشگاه‌های مسکو و سنپترزبورگ لباس‌، کفش و شکلات‌های فوق‌العاده‌ای می‌یابید.

 

برای سفر به روسیه روبل ببریم یا دلار؟

روبل روسیه دلار پول روسیه

شما برای سفر به روسیه هم می‌توانید روبل ببرید و هم دلار. اما ممکن است پیدا کردن روبل و فروختن باقی‌مانده روبل ‌ها (پس از سفر) کمی دشوار باشد. بنابراین بهتر است در ایران دلار بخرید و در صرافی‌ های روسیه آنها را به روبل تبدیل کنید.

در برخی از هتل‌ها، صرافی وجود دارد بنابراین می‌توانید بسیار راحت پول‌تان را مبادله کنید. ضمن اینکه در مسکو می‌توانید صرافی ایرانی برای تبدیل پول‌تان بیابید.

ارزش روبل چه قدر است؟

در حال حاضر (اسفند ۹۷) قیمت ارز روسیه در بازار تهران ۱۹۲۰ تومان است. از سوی دیگر ارزش هر روبل روسیه معادل ۰.۰۱۵ دلار امریکا تخمین زده می‌شود.

 

مطالب مرتبط

برای سفر به استانبول، چه پولی با خود ببریم؟

برای سفر به هند، چه پولی با خود ببریم؟

واحد پول دبی چیست؟ برای سفر به دبی چه ارزی ببریم؟

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.