سرزمین موج های آبی مشهد

سرزمین موج های آبی مشهد؛ بزرگ‌ترین مرکز تفریحات آبی شهر

معرفی سرزمین موج های آبی مشهد و جاذبه‌های آن

همه ما مشهد را با حرم مطهر امام هشتم می‌شناسیم و قصدمان از سفر، زیارت است. اما در کنار زیارت، تفریحات بسیاری در این شهر وجود دارد که یکی از آن‌ها پارک‌های آبی مشهد است. مشهد جاذبه‌های بسیاری دارد که هر بیننده‌ای را خیره خواهد کرد.

از بازار و مراکز بزرگ خرید گرفته تا پارک های آبی که بی‌نظیرند. این شهر ۴ پارک آبی دارد اما سرزمین موج های آبی مشهد در رتبه اول قرار دارد. امکانات مختلف، تجهیزات حرفه‌ای، فضای شاد و هیجانات مختلف همگی دست‌به‌دست هم دادند تا سرزمین موج های آبی مشهد بهترین پارک آبی شود.

در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا قرار است سوار بر موج‌های خروشان شده و هیجانی وصف‌ناپذیر را تجربه کنید.

ساعات کاری سرزمین موج های آبی چگونه است؟
در ۶ ماهه اول سال ساعت کاری مجموعه از ۹ صبح تا ۱۲ شب و در ۶ ماهه دوم سال از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب است.
تفریحات موج های آبی مشهد چیست؟
موج های آبی مشهد تفریحات متنوعی دارد که از آن جمله می‌توان به انواع استخرها، انواع سرسره‌ها و سونا و جکوزی اشاره کرد.
سرزمین موج های آبی مشهد کجاست؟
آدرس موجهای آبی مشهد، قاسم آباد، بلوار اندیشه، نبش اندیشه ۸۳ است.
چه زمانی به موج های آبی مشهد برویم؟
فصل تابستان شلوغ‌ترین زمان سفر به مشهد است و به همین دلیل نیز پارک های آبی مشهد بسیار شلوغ خواهند بود. اگر خلوتی پارک را ترجیح می‌دهید بهترین زمان فصل پاییز و زمستان خواهد بود.

معرفی مجموعه سرزمین موج های آبی مشهد

مجموعه سرزمین موج های آبی مشهد در سال ۱۳۸۶ به‌عنوان یکی از مراکز تفریحی بزرگ ایران در شهرک غرب مشهد یا به‌عبارتی قاسم‌آباد افتتاح شد. موجهای آبی مشهد با وجود اینکه به هیچ دریاچه‌ای دسترسی ندارد، اما یکی از کامل‌ترین پارک های آبی مشهد بوده و از نظر ابعاد نیز یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های آبی در ایران است.

مشهد یک شهر زیارتی-توریستی است و در نتیجه وجود چنین مرکز تفریحی باعث جذب گردشگر بیشتر خواهد شد. علاوه بر جذابیت مذهبی که عامل اصلی حضور گردشگر در استان مشهد است، از زمان تأسیس این مجموعه گردشگران بسیاری نیز هستند که با هدف یک روز تفریح در سرزمین موج های آبی مشهد راهی سفر می‌شوند.

سرزمین موج های آبی مشهد در زمینی با مساحت ۲۳ هزار مترمربع ساخته شده و زیربنای آن ۸۵۰۰ مترمربع است. این مرکز تفریحی در نوع خود بی‌نظیر بوده و به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین مجموعه تفریحات آبی سرپوشیده ایران شناخته می‌شود.

فاز دوم موج‌ های آبی مشهد در سال ۱۳۹۷ راه‌اندازی شده که به بانوان گرامی اختصاص دارد و به‌این‌ترتیب خانم‌ها و آقایان می‌توانند هر روزه به‌صورت همزمان در دو مجموعه مجزا تفریح کنند. جالب است بدانید که سرسره تاپسی توروی در سال ۲۰۱۰ میلادی از سوی انجمن پارک‌های آبی در جهان به‌عنوان برنده بهترین سرسره آبی شناخته شده است.

سرزمین موج های آبی مشهدسرسره‌های آبی در این سرزمین زیبا، بسیار متنوع بوده و یکی از محبوب‌ترین تفریحات این مجموعه‌اند. ازجمله تفریحات آبی سرزمین موج های آبی مشهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرسره‌های آهسته، پیچشی و جت موج
 • رودخانه خروشان و آرام
 • حمام ترکی
 • چاله فضایی
 • جکوزی سرد و گرم
 • سونای بخار و سونای خشک
 • تیوب‌سواری
 • سرسره تورنادو
 • سرسره تویستر
 • سرسره سوپر لوپ
 • سرسره تاپسی توروی
 • سقوط آزاد

جاذبه های مختلف پارک آبی مشهد

تفریحات گوناگون در مجموعه سرزمین موج های آبی

مجموعه پارک های آبی مشهد با نام سرزمین موج‌های آبی، چند بخش مجزا برای آقایان، خانم‌ها و کودکان دارد. هر بخش تفریحات گوناگونی دارد که قبلاً به برخی از آن‌ها اشاره کردیم. در بخش بچگانه پارک آبی، کودکان و نوجوانان می‌توانند در کنار اعضای خانواده خود تفریح کنند.

وجود چنین بخشی باعث شده تا خانواده‌ها به‌‌راحتی بتوانند باهم تفریح کنند و دیگر نگران کودکان خود نباشند. سرزمین موج‌های آبی محیطی به نام آکوآپلی دارد که تنها کودکان ۳ تا ۱۰ ساله مجاز به تفریح در آن هستند. این فضا رنگارنگ است و به همین دلیل نیز به یک پارک آبی کوچک برای کودکان تبدیل شده است.

تفریحات گوناگون در مجموعه سرزمین موج های آبیبخش آقایان یک سالن جداگانه و اختصاصی است که تمامی تفریحات آبی ذکرشده در بخش قبلی را دارد. باتوجه‌به راه‌اندازی بخش ویژه‌ خانم‌ها در پارک های آبی مشهد، حالا آقایان و بانوان می‌توانند بدون محدودیت زمانی، همزمان باهم در دو بخش جداگانه تفریح کنند. درصورتی‌که تا پیش از این، خانم‌ها و آقایان هرکدام در روزهای مشخصی می‌توانستند از امکانات سرزمین موج های آبی مشهد استفاده کنند.

۱- معرفی انواع استخرها

ازجمله استخرهای محبوب سرزمین موجهای آبی مشهد، استخر موج است که به طول ۴۰ متر بوده و طراحی آن کاملاً مشابه سواحل طبیعی است. برای ایجاد حسی طبیعی‌تر، با بهره‌گیری از دستگاه‌های به‌روز، موج‌های مصنوعی در این استخر تولید می‌شود. علاوه بر استخر موج، در این پارک مجموعه استخرهای دیگری با عمق‌های متنوع وجود دارد که برای شنا فوق‌العاده عالی‌اند.

۲- معرفی انواع سرسره‌های سرزمین موج های آبی مشهد

 • سرسره موج: ارتفاع سرسره موج ۱۴ متر و طول آن ۳۰۰ متر بوده و بلندترین سرسره پارک آبی مشهد است. زمانی که سوار بر تیوب شوید و روی سرسره حرکت کنید، از چهار جهت موج‌های قوی با شما برخورد خواهند کرد که منجر به چرخش سریع تیوب می‌شود و سرعت شما را روی سرسره موج افزایش می‌دهند.
 • سرسره سوپر لوپ: ارتفاع این سرسره نیز مانند سرسره موج ۱۴ متر اما طول آن ۱۲۰ متر است. در سرسره سوپر لوپ در‌حالی‌که در آب غوطه‌ورید مسیر را با سرعت بسیار زیادی طی خواهید کرد.
 • سرسره تورنادو: ارتفاع سرسره مشابه سرسره سوپر لوپ بوده، طول آن اما ۱۳۰ متر است. سرسره تورنادو مانند طوفان تورنادو ظاهری ترسناک دارد اما زمانی که با چند نفر سوار بر این سرسره شوید، لذتی چند برابر را تجربه خواهید کرد.
 • سرسره آهسته: سرسره‌های آهسته در واقع شامل یک سری سرسره سرپوشیده و به هم پیچیده است و در نتیجه در طول مسیر نمی‌دانید به کجا خواهید رفت و همین موضوع هیجان بازی را به‌شدت افزایش می‌دهد.
 • سرسره سرعتی: در این سرسره همان طور که از نامش پیداست، سرعت بالا را تجربه خواهید کرد. سرسره‌های سرعتی در اصل سریع‌ترین سرسره سرزمین موج های آبی مشهد هستند و ارتفاع آن‌ها ۱۱ متر است.
 • سرزمین موج های آبی مشهدسرسره سقوط آزاد: ارتفاع سرسره سقوط آزاد، ۱۴ متر است و برای استفاده از آن باید بدنتان را در وضعیت خاصی قرار دهید. راهنمای سرزمین موج های آبی مشهد شما را راهنمایی می‌کند تا به صورت صحیح داخل محفظه بالای سرسره قرار گیرید. در این سرسره روی صفحه‌ای قرار می‌گیرید که با فشردن دکمه‌ای توسط متصدی، کنار رفته و شما سقوط آزاد به داخل آب را تجربه خواهید کرد.
 • سرسره تویستر: این سرسره طوری ساخته شده که پیچ‌وخم‌های ۳۶۰ درجه و مهیج دارد و ارتفاع آن ۱۱ متر و طول آن ۱۰۰ متر است.
 • سرسره تاپسی توروی: ارتفاع این سرسره ۱۱ متر بوده و یکی از بهترین انواع سرسره‌های آبی مشهد است. سرسره تاپسی توروی مانند یک قیف بزرگ طراحی شده که به یک تونل ۱۱ متری منتهی می‌شود.
 • چاله فضایی: در چاله‌ فضای پارک آبی مشهد، با سرعت بالا به‌سمت یک چاله کشیده شده و همزمان به دور خود می‌چرخید و درنهایت نیز به داخل تونلی کشیده خواهید شد. هیجان این تفریح بسیار زیاد است چون نمی‌دانید کی قرار است به داخل چاله کشیده شوید.
 • سرسره جت موج: روی سرسره جت موج می‌توانید تیوب‌سواری کنید و همان طور که از نامش پیداست، سرعت بسیار بالایی داشته و با سرعت به‌سمت استخر هدایت خواهید شد.

معرفی انواع سرسره‌های سرزمین موج های آبی مشهد۳- جکوزی، سونا و حوضچه آب سرد

در زیرزمین سرزمین موج های آبی مشهد، می‌توانید به انواع جکوزی، سونا و حوضچه آب سرد دسترسی داشته باشید. موجهای آبی مشهد در حال حاضر ۱ سونای بخار، ۱ حوضچه آب سرد، ۱ جکوزی و ۳ سونای خشک دارد.

۴- رودخانه آرام و خروشان

رودخانه آرام و خروشان پارک های آبی مشهد دقیقا برای تیوب‌سواری طراحی شده‌اند. طول این رودخانه‌ها ۲۲۰ متر بوده و به ‌گونه‌ای ساخته شده‌اند تا سواری در یک رودخانه آرام و خروشان را برای شما تداعی کنند.

۵- سایر تفریحات

از دیگر تفریحات موج های آبی مشهد می‌توان به مجموعه بازی آکوآپلی اشاره کرد که مخصوص کودکان بوده و پُر از بازی‌های متنوع، هیجان‌انگیز و جذاب است. ازجمله جذاب‌ترین بازی‌های این بخش، سطل آب است که به‌یک‌باره روی سر افراد خالی شده و هیجان فراوانی دارد.

جاذبه های مختلف پارک آبی مشهد

بهترین فصل رفتن به مرکز تفریحی موج های آبی

قاعدتاً فصل بهار و تابستان جزو شلوغ‌ترین زمان مراجعه به پارک های آبی مشهد خواهند بود و در این بین فصل پاییز و زمستان خلوت‌تر است. البته نمی‌توان لذت آب‌بازی در فصل تابستان را با هیچ‌چیز دیگری مقایسه کرد، اینکه در گرما بتوانید در شهری بدون دریاچه و دریا، انواع تفریحات آبی را تجربه کنید، لذتی وصف‌ناشدنی است.

قوانین سرزمین موج های آبی

سرزمین موج های آبی مشهد دارای قوانین مشخصی است که باید آن‌ها را رعایت کنید. ازجمله قوانین این مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ورود کودکان پسر به پارک مخصوص بانوان و ورود کودکان دختر نیز به پارک مخصوص آقایان ممنوع است.
 • عکسبرداری و فیلمبرداری در داخل پارک موجهای آبی مشهد ممنوع است.
 • اگر بیماری پوستی، عفونت، التهاب چشم و زخم دارید از پذیرش شما خودداری خواهد شد.
 • استفاده از زیورآلات مختلف در پارک آبی مشهد ممنوع است.
 • خانم‌ها قبل از ورود به پارک باید آرایش خود را پاک کنند.
 • نباید خوراکی داخل پارک ببرید و باید از رستوران و کافی‌شاپ استفاده کنید.
 • اگر موهای بلندی دارید، به‌دلیل موارد ایمنی باید از کلاه شنا استفاده کنید.
 • همراه‌بردن موبایل به داخل پارک آبی مشهد ممنوع است.
 • به‌دلیل هیجان زیاد تفریحات، این پارک از پذیرش بیماران قلبی خودداری می‌کند.
 • کودکان زیر ۴ سال پذیرش نمی‌شوند.
 • تنها افراد بالای ۱۵ سال اجازه استفاده از انواع سونا را خواهند داشت.

قوانین سرزمین موج های آبی

افتخارات سرزمین موج های آبی

سرزمین موج های آبی مشهد اولین پارک آبی سرپوشیده ایران و جزو بزرگ‌ترین پارک‌های آبی خاورمیانه است. سرزمین موجهای آبی مشهد اولین دارنده نشان کیفیت ملی و نشان استاندارد ایران در زمینه مجموعه‌ تفریحات آبی است. علاوه‌براین، این مجموعه برای تمامی تجهیزات خود استانداردهای آمریکایی و اروپایی دارد.

موجهای آبی مشهد در سال‌های ۹۱ تا ۹۷ نشان واحد نمونه استاندارد و در سال‌های ۹۳ تا ۹۷ نیز نشان واحد نمونه بهداشت را دریافت کرده است.

ساعت کاری سرزمین موج های آبی مشهد

ساعت کار این مجموعه در فصل تابستان و زمستان اندکی باهم متفاوت است. در فصل بهار و تابستان از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب و در دیگر فصول سال از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب می‌توانید در سرزمین موجهای آبی مشهد تفریح کنید. البته در نظر داشته باشید که گاهی این مجموعه تعطیل خواهد بود اما از قبل اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اطلاعات تماس با سرزمین موجهای آبی

برای تماس تلفنی با مجموعه موج‌های آبی مشهد می‌توانید با شماره ۶۲۲۹۰۱۵-۰۵۱۳ تماس بگیرید یا وارد سایت www.wwlpark.com شوید.

جاذبه های مختلف پارک آبی مشهد

آدرس و مسیر دسترسی موج های آبی

مشهد، قاسم‌آباد، بلوار اندیشه، نبش اندیشه ۸۳

سرزمین موج های آبی مشهد حدود ۲۰ کیلومتر با حرم مطهر امام رضا(ع) فاصله داشته و اگر با خودروی شخصی قصد رفتن به پارک را دارید، باید مسیر زیر را دنبال کنید.

ابتدا وارد بلوار شیراز شده سپس به‌سمت بلوار توحید برانید، مسیر را تا میدان توحید ادامه داده و سپس وارد بلوار قرائنی شوید. بلوار قرائنی را تا انتها ادامه داده تا به میدان فردوسی برسید. سپس از بلوار فردوسی ادامه مسیر داده و میدان جانباز را به‌سمت شمال برانید، حالا وارد بلوار جانباز شده‌اید و در انتهای آن باید از خیابان امامت ۴۳ وارد بلوار اندیشه شوید. بلوار اندیشه را که تا انتها برانید پس از اندیشه ۷۹ و پارک خانواده می‌توانید نمای سرزمین موج های آبی مشهد را ببینید. موجهای آبی مشهد درست نبش اندیشه ۸۳ قرار دارد.

آدرس و مسیر دسترسی موج های آبیدسترسی با مترو به موجهای آبی مشهد

برای دسترسی به سرزمین موج های آبی مشهد می‌توانید از مترو استفاده کنید. نزدیک‌ترین ایستگاه به این مجموعه، ایستگاه پارک ملت در ابتدای بلوار امامت است. پس از پیاده‌شدن از مترو باید از تاکسی‌های قاسم‌آباد استفاده کنید تا به سرزمین موج های آبی برسید.

دسترسی با ماشین شخصی

اگر از سمت بزرگراه میثاق به‌سمت موج‌های آبی می‌روید، باید وارد بلوار اندیشه شده و پس از اندیشه ۷۲ به‌سمت اندیشه ۸۳ برانید. نبش اندیشه ۸۳ می‌توانید نمای پارک آبی را ببینید. اگر از سمت بلوار دکتر حسابی به‌سمت موج‌های آبی می‌روید، پس از اینکه وارد بلوار اندیشه شدید باید به‌سمت شمال برانید، پس از اندیشه ۷۹ و پارک خانواده، نمای پارک آبی مشهد را خواهید دید.

آدرس گوگل مپ سرزمین موج های آبی مشهد

جاهای دیدنی نزدیک به سرزمین موج‌های آبی

نزدیک به سرزمین موج‌های آبی مشهد، جاهای دیدنی طبیعی و تاریخی زیادی وجود دارد. اگر علاقه‌مند به گردش و بازدید از جاهای دیدنی مشهد  هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از جاهای دیدنی نزدیک این پارک آبی هم بازدید کنید.

این جاذبه‌های گردشگری شامل پارک چهل بازه، باغ گلهای مشهد، پارک آبی ایرانیان، موزه حیات وحش، پارک خورشید یا بام مشهد، پارک وکیل آباد، باغ وحش وکیل آباد، پارک ساحلی آفتاب مشهد و کوهستان پارک شادی است.

امکانات سرزمین موج های آبی

حالا که از تفریحات و انواع بازی‌ها و سرسره‌های این پارک آبی پرطرفدار و معروف مشهد صحبت کردیم، بد نیست بدانید که موج های آبی مشهد امکانات مختلفی دارد و با فراهم کردن اسباب راحتی و آسایش گردشگران و مراجعه‌کنندگان توانسته رضایت همه را بدست بیاورد. از امکانات این پارک‌ آبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رستوران و کافی شاپ
 • فروشگاه لوازم ورزشی
 • سالن ماساژ
 • حمام ترکی
 • بزرگترین حمام سنتی در ایران
 • استخر مخصوص بزرگسالان

برایچندمینسالپیاپی؛

سوار بر موج‌‌های خروشان در پارک آبی مشهد

در این مقاله با سرزمین موج های آبی مشهد و تمامی تفریحات هیجان‌انگیز آن آشنا شدید. بنابراین می‌توانید پس از زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) یک روز را به تفریح در این پارک اختصاص داده و اوقات خوشی را در کنار خانواده داشته باشید. آب آرامش‌بخش است و در کنار تفریحات متنوع، خستگی سفر را از تنتان بیرون خواهد کرد. اگر تجربه‌ سفر به مشهد و تفریح در پارک های آبی مشهد را داشتید، از تجربه خود برای ما بنویسید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 دیدگاه

 1. بهار می‌گوید

  لطفا اگه میشه در هفته چند روز قسمت بانوان و اقایون عوض بشه چون قسمت اقایون بازی هاش هیجان بیشتری داره

 2. محمد می‌گوید

  سلام قیمت غذا های موج های ابی چقدره

 3. سارا می‌گوید

  چهارتا دختربچه بی ادب تازه به دوران رسیده گذاشتن اونجا که رفتار با ادمو بلد نیستن خیلی پرسنل بدی داره واقعا نرید بنظرم پولتونو ریختید دور

 4. سارا می‌گوید

  افتضاح بود مخصوصا رفتار پرسنل خیلی بد بود انگار دعوا دارن من هنوز رو تیوپ ننشسته بودم تیوپ رو هل دادن وسط تونل از تیوپ افتادم خیلی وحشتناکو بد بود یکی از پرسنل رفتار خوبی نداشت یه مشت ادم عصبی و بی ادب

 5. N می‌گوید

  من جمعه رفتم و اصلا راضی نبودم،
  بسیار شلوغه ، یعنی دو برابر ظرفیت افراد رو راه میدن به این صورت هر کمد به دو نفر داده میشه ، دو بار بازرسی بدنی دارن ، همه ی وسایل کیف رو خالی میکنن و میریزن تو سبد وسایل خوردنی و خوراکی ها رو برای خودشون بر میدارن، به حدی جمعیت زیاده که سمت کمد ها نمیشه رفت ، هیچ قانونی هم نداره
  وقتی میری داخل برای هر سرسره باید یک ساعت و نیم صف بایستید
  در کل اصلا راضی نبودیم و توصیه نمیکنم گول تبلیغات رو نخورید که پشیمان میشید

 6. قناری می‌گوید

  بی نظیر همتا نداره دمه سازندش گرم😍🙌🏊🏻‍♀️👍

  1. بهار می‌گوید

   قبلا بهتر بودقسمت اقایون اینی ک جدید درست کردن برای بانوان بازی هاش کمه هیحان نداره اگه جاشون عوض بشه عالیه

 7. سادات می‌گوید

  سلام
  چرا درتبلیغ این مجموعه نمی گویند:
  وقتی آمدی مشهداول برو زیارت حالابیا
  سیاحت بیاموجای آبی

  1. مصطفی می‌گوید

   باید حتما بگن.شما برو زیارت بعدا بیا سیاحت.انشا الله شفا بگیری

 8. سادات می‌گوید

  سلام
  چرا درتبلیغ این مجموعه تفریحی هیچ اشاره ای
  به اینکه مشهدحرم آقاامام رضا(ع) است نمی شود؟ مشهدمو جای آبی؟! 😭

 9. احمد می‌گوید

  خیلی خطرناک و بدون ایمنی برای افراد بسیار خطرناکه اصلا دیگه نمی رم. بخاطر خطرناک و ریسک برانکارد آماده نصب شده هم برای بچه ها و جوانان و سن میان خیلی خطرناکه بازی های ارتفاع دارش منظورم است مثل چاله فضایی و…
  خدا وکیلی نرید چون قلب افت میکنه با قلب بازی و ریسک نکنید

  1. علی می‌گوید

   دوست عزیز اگه از موضوعی اطلاع نداری نظر نده ، اونایی که میگی برانکارد ، اسمش بک بورده و نصبشون در در تمام مجموعه های آبی بصورتی که در دسترس باشن الزامیه

 10. آوا می‌گوید

  عالی بود ممنون از اژلاعات خوبتون