خرید آنلاین بلیط قطار

چرا بلیط قطار را آنلاین بخریم؟

زمانی که فصل سفر می‌رسد، خرید بلیط قطار اهمیت زیادی پیدا می‌کند و به دغدغه‌ی بسیاری از افراد تبدیل می‌شود. اما بی‌شک خرید آنلاین بلیط قطار یکی از بهترین راهکارها برای خریدی راحت و بی‌دردسر خواهد بود. هر زمان که بخواهید، در خانه یا محل کار، همان طور که کامپیوتر‌، لپ‌تاپ یا گوشی همراه‌تان روشن است، می‌توانید بلیط قطار را به شکل آنلاین خریداری کنید. خرید آنلاین این مزیت را دارد که دیگر مجبور نیستید در ایام پُرسفر، ساعت‌ها در آژانس‌های مسافرتی منتظر بمانید تا بتوانید بلیط قطار بخرید. ضمناً در سایت‌های خرید آنلاین به راحتی می‌توانید رزرو بلیط قطار های رجا، بنیاد، سفیر، سبز و غزال را انجام دهید. البته مزیت خرید بلیط قطار آنلاین از سایت‌هایی مانند علی‌بابا فقط به فصل سفر محدود نمی‌شود، در ادامه ۷ مزیت مهم خرید آنلاین بلیط قطار اشاره می‌کنیم.


جستجو و خرید بلیط‌ قطار در علی بابا


۷ مزیت مهم خرید آنلاین بلیط قطار

روز به روز به تعداد خریداران آنلاین بلیط قطار اضافه می‌شود. اما این خرید آنلاین دقیقا چه مزایایی دارد که اینطور در میان همگان محبوب شده؟ به موارد زیر توجه کنید و البته اگر شما هم فواید بیشتری از خرید آنلاین به‌نظرتان می‌رسد، با ما در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

۱- با خرید آنلاین بهترین قیمت بلیط قطار را بیابید

یکی از بهترین ویژگی‌های خرید آنلاین، امکان مقایسه قیمت‌ها با یکدیگر است. زمانی که برای خرید آنلاین بلیط قطار وارد سایت علی‌بابا می‌شوید، پس از انتخاب مقصد و زمان سفر، می‌توانید لیستی کامل از قطارهایی را که در آن روز به سمت شهر مورد نظر شما می‌روند، مشاهده کنید. بلیط قطارها، قیمت‌های متفاوتی دارند که گاهی اختلاف آنها به چند ده هزار تومان می‌رسد. شما با یک نگاه می‌توانید میان قیمت‌های بلیط‌ها مقایسه کنید و هر کدام را که بیشتر به بودجه‌تان نزدیک است، انتخاب کنید. علاوه‌براین در علی‌بابا این امکان وجود دارد که بلیط‌ها را به ترتیب زمان حرکت، کمترین و بیشترین قیمت مشاهده کنید.

اگر قصد سفر دارید، آنهم با قطار سری به بخش بلیط قطار در سایت علی بابا بزنید.

خرید آنلاین بلیط قطار


بیشتر بخوانید: کدام قطارها شما را از قزوین به مشهد می‌رسانند؟


۲- قطارهای مختلف و امکاناتشان را مقایسه کنید

یکی از مزایای علی‌بابا در فروش آنلاین بلیط قطار، جامع و کامل بودن است. در علی‌بابا تمام قطارها به سراسر کشور در دسترس هستند و شما می‌توانید با توجه به شناخت و آگاهی‌تان از شرکت‌های مختلف، بلیط قطار مشهد، بندرعباس، شیراز، اصفهان و … را از هر کدام که تمایل دارید، خریداری کنید. علاوه بر این ما در مورد قطارهای مختلف، در وبلاگ علی بابا توضیحات کاملی داده‌ایم. برای اطلاع از شرکت‌های متنوع قطار می‌توانید به مقاله‌های زیر مراجعه کنید.

بلیط قطار

 

۳- زمان حرکت بلیط قطار را انتخاب کنید

ساعت حرکت قطار بسیار مهم است، زیرا زمانی که شما برای شهر مقصد هتل رزرو می‌کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که چه ساعتی به آنجا می‌رسید و آیا می‌توانید اتاق‌تان در هتل را داشته باشید یا خیر؟ بنابراین هر چه انتخاب‌های متعددتری برای ساعت حرکت داشته باشید، راحت‌تر خواهید بود. زمانی که خودتان پشت سیستم می‌نشینید و لیست قطارهایی را که به سمت مقصدتان می‌روند، مشاهده می‌کنید، دست‌تان در انتخاب بازتر است و راحت‌تر می‌توانید سفرتان را مدیریت کنید.

زمان در خرید بلیط قطار

۴- در خرید آنلاین امکان استرداد آنلاین بلیط قطار وجود دارد

زمانی که امکان خرید آنلاین بلیط قطار فراهم نشده بود، پس دادن بلیط قطار دردسرهای خاص خودش را داشت. اما زمانی که بلیط قطار را از علی‌بابا خرید می‌کنید، اگر به هر دلیلی سفرتان لغو شود، می‌توانید پیش از زمان سفر بلیط‌تان را پس بدهید، علی‌بابا هم در اولین فرصت پول شما را به حسا‌ب‌تان واریز می‌کند.


بیشتر بخوانید: قطار قم– مشهد؛ دو زیارت با یک بلیط


۵- می‌توانید کوپه دربست رزرو کنید

البته که در خرید حضوری هم امکان دربست کردن کوپه قطار وجود دارد، اما در بسیاری موارد ممکن است قطار، کوپه دربست نداشته باشد، اما در خرید آنلاین بلیط قطار شما می‌توانید برای هر زمان که می‌خواهید، کوپه را دربست کنید و بهترین زمان را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. اگر در مورد کوپه دربست اطلاعات بیشتری لازم دارید، به مقاله کوپه دربست، شرایط و هزینه مراجعه کنید.

بلیط کوپه دربست قطار

در سایت علی‌بابا پس از وارد کردن اطلاعات سفر، یک گزینه‌ی دیگر هم وجود دارد. و آن کوپه‌ی دربست است؛ اگر تیک این گزینه را بزنید. با این انتخاب‌، یک کوپه به طور دربست در اختیار شما و همراهان‌تان قرار می‌گیرد.

۶- نوع بلیط قطار را خودتان انتخاب می‌کنید

هنگام خرید آنلاین بلیط قطار، پس از اینکه مقصد و زمان سفرتان را در علی‌بابا مشخص کردید، صفحه‌ای از قطارهایی که در آن زمان به شهر مورد نظر شما می‌روند ظاهر می‌شود. حالا شما در گوشه‌ی صفحه یک پنجره مشاهده می‌کنید. در آنجا می‌توانید نوع بلیطی را که می‌خواهید با آن به سفر بروید انتخاب کنید. انتخاب‌تان می‌تواند بین همه‌ی انواع، سالنی یا کوپه‌ای باشد.

۷- از امکان پشتیبانی ۲۴ ساعته برای خرید برخوردارید

یکی دیگر از مزایای خرید بلیط آنلاین قطار از سایت علی‌بابا این است که اگر در هر یک از مراحل خرید یا حتی پس از آن به مشکل یا سوالی برخوردید، می‌توانید این موضوع را با پرسنل پشتیبانی علی‌بابا مطرح کنید و پس از اینکه خیال‌تان از این بابت آسوده شد، به سایر مراحل سفرتان رسیدگی کنید.


بیشتر بخوانید: استرداد آنلاین بلیط قطار؛ پایانی بر دردسرهای مسافران مسیرهای ریلی کشور


بلیطی برای خودرو یک امکان فوق‌العاده برای شما

اگر از آن دست افرادی هستید که دلتان می‌خواهد در سفر مستقل باشید و خودروی شخصی‌تان همراه‌تان باشد، می‌توانید از علی‌بابا برایش بلیط بخرید. در حال حاضر، امکان خرید بلیط آنلاین قطار برای خودرو در این مسیرها (رفت و برگشت)، فراهم شده است:

تبریز ـ مشهد، شیراز ـ مشهد، یزد ـ مشهد، کرمان ـ زاهدان، کرمان ـ مشهد، تهران ـ بندرعباس، مشهد ـ بندرعباس، اصفهان ـ بندرعباس، تهران ـ اهواز، تهران ـ مشهد، تهران ـ تبریز، تهران ـ شیراز، تهران ـ یزد، تهران ـ کرمان.
در مجموع با خرید آنلاین بلیط قطار، هم در وقت‌تان صرفه‌جویی می‌کند و هم خریدی باکیفیت و مقرون به صرفه خواهید داشت.

و بالاخره در نهایت

خرید اینترنتی روزبه‌روز و در صنعت‌های مختلف در حال افزایش است و از آن طرف پشتیبانی و زیرساخت‌های فنی هم رو به رشد. اگر همگام با این تغییرات باشید، مزایای زیادی نصیب‌تان می‌شود و حق انتخاب‌هایتان زیاد است. پس با ما همراه باشید و بی‌دردسرتر و راحت‌تر از هر زمان دیگری سفر کنید.

بیشتر بخوانید:

بلیط قطار | هرچه باید درباره‌ی قطارها، خرید و استرداد آنلاین بلیط قطار بدانید

۱۲ نکته درباره‌‍‌ قطارهای ایران که چیزی درباره‌شان نمی‌دانیم

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.