قطارهای بن ‌ریل را بشناسیم

در حال حاضر، چندین شرکت حمل و نقل ریلی در کشور فعالیت دارند. اگر بخواهید از آنها بلیط قطار بخرید، بهتر است اطلاعات منسجمی داشته باشید تا با چشمانی باز انتخاب کنید. شرکت بن ‌ریل، یکی از شرکت‌های حمل و نقل ریلی است که با تعدادی از قطارهای جوان و با میانگین سنی کمتر از ۱۰ سال، به جابه‌جایی مسافران در مسیرهای مختلف کشور می‌پردازد. قطارهای شرکت بن‌ ریل انواع مختلفی دارند و بنابر اطلاعات این شرکت در سال حدود ۱ و نیم میلیون مسافر را به مقاصدشان می‌رسانند.


بیشتر بخوانید: درباره‌ی قطارهای مسافربری شرکت سفیر بیشتر بدانید


قطارهای شرکت بن ریل و مسیرهای آنها

همانطور که اشاره شد، شرکت بن ریل قطارهای متفاوتی دارد که در مسیرهای مختلف کشور در حرکت هستند. قطار سروش شرکت بن ریل، در مسیر تهران- مشهد و بالعکس مسافران را جابه‌جا می‌کند. غزال یکی دیگر از قطارهای معروف شرکت بن ریل است؛ این قطار نیز در مسیر تهران- مشهد، زنجان- قزوین- مشهد، کرمان- مشهد، تهران- کرمان و تهران- بندرعباس و بالعکس تردد دارند. پرستو نیز از قطارهای شرکت بن ریل است؛ پرستوها هم مسیر حرکت‌شان تهران- مشهد و مشهد- طبس و بالعکس است. برای مسافران مسیر قم- مشهد و بالعکس، قطارهای پارسی (۶ تخته و ۴ تخته) در نظر گرفته شده است. یکی دیگر از انواع قطارهای شرکت بن ریل، قطار پلور است. این قطار در مسیر ملایر- اراک- مشهد و بالعکس به جابه‌جایی مسافران می‌پردازد. و در نهایت باید به قطار سفیر اشاره کرد که مسیر حرکتش مشهد- طبس است.

قطار غزال - بن ریل
قطارهای غزال از شرکن بن ریل

امکانات قطارهای شرکت بن ریل

شاید زمانی که می‌خواهید بلیط قطار را خریداری کنید، برایتان جالب باشد که بدانید قطارها با هم چه تفاوتی با یکدیگر دارند و هر یک از چه امکاناتی برخوردارند. در ادامه به اختصار به این امکانات اشاره می‌شود:


بیشتر بخوانید: قطارهای لوکس مسیر تهران-مشهد کدام‌ها هستند؟


قطار سروش: غذا، چای، آب معدنی، روزنامه، مانیتور در کوپه، لوازم خواب، سرویس بهداشتی فرنگی و وای‌فای
قطار غزال (در مسیرهای تهران- مشهد، کرمان- مشهد، تهران- کرمان، تهران- بندرعباس و بالعکس): غذا، چای، آب معدنی، روزنامه، مانیتور در کوپه، لوازم خواب، سرویس بهداشتی فرنگی، وای‌فای و کتابخانه

قطار غزال (در مسیر زنجان- قزوین- مشهد و بالعکس): صبحانه، غذای، چای، آب معدنی، روزنامه، مانیتور در کوپه، لوازم خواب، سرویس بهداشتی فرنگی و وای‌فای
قطار پرستو: غذا، چای، آب معدنی، روزنامه، مانیتور در کوپه، لوازم خواب و سرویس بهداشتی فرنگی

قطار پارسی (۶ تخته): غذا، چای، آب معدنی، روزنامه، لوازم خواب و وای‌فای
قطار پارسی (۴ تخته): صبحانه، غذا، چای، آب معدنی، روزنامه، مانیتور در کوپه، لوازم خواب، سرویس بهداشتی فرنگی و وای‌فای
قطار پلور: غذا، چای، آب معدنی، روزنامه، مانیتور در کوپه، لوازم خواب، سرویس بهداشتی فرنگی و وای‌فای
از امکانات عمومی قطارهای شرکت بن ریل می‌توان به پذیرایی با غذاهای لذیذ در رستوران شیک قطار، ارائه خدمات و ارائه‌ی نوشیدنی‌های گرم و خدمت‌رسانی پرسنلی حرفه‌ای و ماهر اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره قطار تهران – بندرعباس

قطارهایی برای جابه‌جایی مسافران میان دو بارگاه مطهر

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.