جاهای دیدنی ونیز

تماشای جاهای دیدنی ونیز، پرسه‌ای رویایی در شهری رمانتیک

نام ونیز را زیاد شنیده‌ایم؛ شهری فوق‌العاده و منحصربه‌فرد که روی آب ساخته شده است. اما هر تصویری که از ونیز دیده‌اید، کنار بگذارید. باید این شهر را از نزدیک ببینید تا دریابید چه قدر رویایی و سحرانگیز است. خیلی‌ها وقتی برای اولین بار چشمشان به ونیز می‌افتد، بی‌اختیار شروع به اشک ریختن می‌کنند. تماشای ساختمان‌ها و عمارت‌های عظیم قدیمی که روی آب ساخته شده‌اند، حس فوق‌العاده‌ای را در شما به وجود می‌آورد و هر قدر برای تماشای ونیز ایتالیا زمان بگذارید، کم است.

قدم زدن در خیابان اصلی و گشت و گذار در میان کانال‌های این شهر خودش می‌تواند از لذت‌بخش‌ترین تفریحات باشد. با این حال بد نیست سری هم به دیدنی های ونیز بزنید و تماشای آنها را هم در برنامه‌هایتان بگذارید. در این مقاله مجله علی بابا جاهای دیدنی ونیز با عکس و آدرس را به شما معرفی می‌کنیم.

برای سفر به ونیز، پرواز تهران میلان، انتخاب عاقلانه و مناسبی به نظر می‌رسد. میلان از بزرگترین شهرهای نزدیک به ونیز است.

۲۰ تا از بهترین جاهای دیدنی ونیز

۱- میدان سن مارکو

جاهای دیدنی ونیز میدان سن مارکو

میدان سن مارکو، میدان مرکزی ونیز است. اگر دوری در میدان بزنید، متوجه حضور تعداد زیادی از گردشگران خارجی در آنجا خواهید شد. در واقع بعید است کسی پا به ونیز بگذارد اما به میدان سن مارکو نرود. سال‌های سال، میدان سن مارکو، مهم‌ترین میدان ونیز بوده است. سه طرف میدان را ساختمان‌های قدیمی و جدید احاطه کرده و یک طرف دیگر آن باز است.

در این میدان تعداد زیادی کافه و رستوران وجود دارد که همیشه پر است از توریست‌ها و البته مردم ونیز. دیگر دلیل اهمیت میدان سن مارکو، این است که مهم‌ترین خیابان شهر، یعنی خیابان «مرسریا» به آن منتهی می‌شود. این میدان به رفت و آمد تعداد زیاد کبوترها معروف است. اگر گذارتان به این میدان افتاد به این کبوترها غذا ندهید؛ مدتی است که غذا دادن به آنها غیرقانونی شده است.

در میدان سن مارکو، ساختمان‌ها و عمارت‌های مهمی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

آدرس میدان سن مارکو در گوگل مپ

۲- کلیسای سن مارکو

جاهای دیدنی ونیز کلیسای سن مارکو

سن مارکو، مهم‌ترین کلیسای ونیز است؛ این اهمیت ناشی از آثار هنری و تاریخچه آن است. کلیسای سن مارکو به کانال بزرگ ونیز مشرف است و از طرف دیگر به کاخ دج متصل است. در کلیسای سن مارکو، عتیقه‌ها و آثار تاریخی و هنری فراوانی وجود دارد. بازرگانان در قرن نهم میلادی این آثار را از مصر قاچاق کرده و به ونیز می‌آوردند.

این بنا در طول سال‌ها، تزئین شده است. نقاشی‌های سقفی و دیواری و طلاکاری‌های زمینه آنها، در همان ابتدای ورود چشم شما را خیره می‌کند. وجود چند گنبد و مجسمه‌های کوچک و بزرگ، از دیگر ویژگی‌های این کلیسا است. کلیسا در سال ۱۰۹۴ میلادی بازگشایی شد اما قدمت بسیاری از آثار موجود در آن بیشتر از طول عمر کلیسا است.

دُج ونیز (دوک ونیز) در یک دوره زمانی سن مارکو را به کلیسای اختصاصی خود تبدیل کرد. این رویه ادامه داشت تا سال ۱۸۰۷ یعنی زمانی که سن مارکو به عنوان کلیسای جامع شهر معرفی شد.

کلیسای سن مارکو در ضلع شرقی میدان سن مارکو واقع شده است.

آدرس کلیسای سن مارکو در گوگل مپ

۳- برج سن مارکو

دیدنی های ونیز برج سن مارکو

یکی دیگر از جاهای دیدنی ونیز، برج سن مارکو است. این برج هم در میدان سن مارکو واقع شده و به ناقوس کلیسا اختصاص دارد. ارتفاع برج سن مارکو که بلندترین سازه ونیز است، به حدود ۱۰۰ متر می‌رسد. رنگ قرمز آجرهای برج سن مارکو، به غیر از ارتفاع زیاد، عاملی برای جلب توجه است.

این برج در قرن نهم میلادی ساخته شده است. اما از آن زمان تا به حال بارها، مورد بازسازی قرار گرفته است. مثلا پس از زمین‌لرزه‌ای که در سال ۱۵۱۳ در ونیز اتفاق افتاد و به این برج آسیب رساند، برج یک بار بازسازی شد. در سال ۱۹۰۲ نیز بار دیگر برج بازسازی شد.

از همین پایین که نگاه کنید، طاق‌ها و ستون‌های مرمری بالای برج را به راحتی می‌بینید. اگر هم خود را به بالای برج برسانید، تمام ونیز زیر پای شماست. البته نگران نباشید، آسانسورها شما را به راحتی به بالا برج می‌رسانند.

آدرس برج سن مارکو در گوگل مپ

۴- پل افسوس

دیدنی های ونیز پل افسوس

پل افسوس از دیگر اماکن دیدنی ونیز است. این پل نسبتا کوچک است اما گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. پل افسوس یا پل افسوس‌ها بین زندان شهر و کاخ دج‌ها (دوک‌های ونیز) ساخته شده است. اما چرا این نام برای پل انتخاب شده است؟ می‌گویند زمانی که زندانی‌ها از سمت کاخ به سوی زندان برده می‌شدند، روی این پل برای آخرین بار شهرشان را نگاه می‌کردند. (بسیاری از افراد را برای اجرای حکم اعدام به این زندان می‌بردند.) نگاهی که احتمالا با افسوس زیادی همراه بوده است. بنابراین به این پل، پل افسوس گفته می‌شود.

این پل در سال ۱۶۰۲ طراحی و عملیات ساختش شروع شد؛ دو سال طول کشید تا ساخت این پل ۱۱ متری تمام شود. پل افسوس ها از سنگ آهک ساخته شده و دو پنجره کوچک در هر دو طرف آن وجود دارد. سقف پل هم قوس ملایمی دارد. دیگر ویژگی این پل، وجود مجسمه‌هایی است که بیشتر چهره‌های آنها غمناک یا عصبانی است.

آدرس پل افسوس در گوگل مپ

۵- کاخ دوکاله

جاهای دیدنی ونیز کاخ دوکاله

کاخ دوکاله ونیز از دیدگاه معماری، احتمالا مهم‌ترین مکان در این شهر است. کاخ دوکاله محل زندگی «دُج ها»، حاکمان ونیز، بوده است. کاخ در قرون ۱۴ و ۱۵ میلادی ساخته شده است؛ البته در سال‌های بعد عناصر دیگری به آن اضافه شد. در این کاخ سه ناحیه مهم از لحاظ ساختاری وجود دارد. قدیمی‌ترین بخش نزدیک به حوضه سن مارکو و روبه‌روی این میدان است.

از حدود قرن هفتم میلادی، دج‌ ها یا همان دوک ها، بر ونیز حکمرانی می‌کردند. اگرچه آنها تحت نظر امپراتوری بیزانس فعالیت می‌کردند، اما نسبتا مستقل بودند. از قرن ۱۰ تا ۱۱ میلادی، دفاتر عمومی، دادگاه‌ها، آپارتمان‌های مسکونی، زندان و هر چه مربوط به حکمرانان بود، به این کاخ منتقل شد. قلعه قدیمی که محل امینی به حساب می‌آمد، با تعدادی ساختمان و دیوار قوی احاطه می‌شد. در قرن هفدهم میلادی بود که زندان از بخش کاخ جدا شد. (همان زندانی که پل افسوس بین آن و کاخ دوکاله واقع شده است.)

کاخ دوکاله در گوگل مپ

۶- کانال بزرگ

جاهای دیدنی ونیز کانال بزرگ

کانال بزرگ ونیز، شاید مهم ترین مکان این شهر باشد. این تفرجگاه ساحلی ونیز بین میدان سن مارکو و آرسنال (در ادامه درباره آرسنال صبحت می‌کنیم.) واقع شده است. جزیره سن جورجیو مگیگور نیز در این کانال، البته کمی دورتر به چشم می‌خورد. قدمت این کانال به قرن نهم میلادی بازمی‌گردد و از گل و لای باقی‌مانده از جریان آب به وجود آمده است.

بسیاری از ساختمان‌ها و عمارت‌های مهم ونیز در اطراف همین کانال ساخته شده‌اند. اگر می‌خواهید از حضور در ونیز و تمام زیبایی‌های آن لذت ببرید، حتما به سراغ این کانال بروید. یعنی حتی اگر به هیچ یک از جاهای دیدنی ونیز نمی‌روید، گردش در کانال را از دست ندهید.

در این کانال انواع قایق‌ها وجود دارند که می‌توانید سوارشان شوید و از تماشای آب لذت ببرید. برخی از قایق‌ها، قایق‌های اتوبوسی هستند که قیمت بلیط آنها ارزان است. اما اگر بخواهید لوکس‌تر تفریح کنید، قایق‌هایی شیک‌تر و گران‌تر هم برای شما وجود دارند.

آدرس کانال بزرگ ونیز در گوگل مپ

۷- گالری آکادمیا

دیدنی های ونیز گالری آکادمیا

این موزه یکی از بزرگترین موزه‌های جهان و از برترین جاذبه های ونیز است. درهای این موزه از سال ۱۸۷۹ میلادی رو به بازدیدکنندگان باز شده است. ورودی موزه یک طاق چوبی بسیار زیباست که از همان ابتدا چشم‌های شما را خیره می‌کند.

آثار هنری در کلکسیون‌ها موزه به ترتیب زمانی به نمایش درآمده‌اند. برخی تقسیم‌بندی‌های هنری نیز در ۲۴ اتاق موزه در معرض تماشا قرار گرفته اند. ساخت اتاق‌ها به قرن هجدهم میلادی و زودتر از آن بازمی‌گردد. بررسی آثار موجود در  این گالری نشان می‌دهد که هنرمندان ونیزی تاثیر چشمگیری بر هنر اروپا داشته‌اند. عمر این آثار به قرون هفده و هجده میلادی بازمی‌گردد.

گالری آکادمیا ونیز دوشنبه‌ها از ساعت ۸:۱۵ صبح تا ۲ بعد از ظهر و یکشنبه و سه‌شنبه از ۸:۱۵ صبح تا ۷:۱۵ شب، آماده پذیرایی از علاقمندان به هنر است. ضمنا قیمت بلیط این نمایشگاه ۱۳.۵۰ یورو است.

آدرس گالری آکادمیا در گوگل مپ

۸- کلیسای سن زکریا

جاهای دیدنی ونیز کلیسا زکریا

یکی دیگر از دیدنی های ونیز کلیسای سن زکریا است. در این کلیسا که در قرن نهم میلادی ساخته شده، نشانه‌های معماری گوتیک به وضوح دیده می‌شود. این کلیسا در قرون ۱۲، ۱۴ و ۱۵ میلادی بازسازی شده است.

این سازه یک برج کلیسای بیزانسی و کُری به سبک گوتیک دارد. اما در مجموع ساختمان کلیسا، ظاهری رنسانی را برای بیننده تداعی می‌کند. ظاهر کلیسا مانند یک ساختمان ۶ طبقه است؛ ساختمانی که در بالای آن دایره و نیم‌دایره‌هایی به چشم می‌خورد.

بعدها، یعنی در قرن هجدهم میلادی صومعه بندیکتین در نزدیکی کلیسای سن زکریا ساخته شد؛ صومعه‌ای که به مکانی برای پناه آوردن افراد بدنام اختصاص پیدا کرد.

آدرس کلیسای سن زکریا در گوگل مپ

۹- پل ریالتو

دیدنی های ونیز پل ریالتو

پل ریالتو، از مهم‌ترین، مشهورترین و قدیمی‌ترین پل‌هایی است که روی کانال بزرگ ونیز وجود دارد. این پل که در نزدیکی بازار ونیز واقع شده، محل گذر بازرگانان و سوداگران بوده است. قبل از پل ریالتو، تنها یک پل چوبی برای عبور و مرور وجود داشت؛ پلی که متزلزل و در حال ریزش بود. بنابراین مسئولان شهر تصمیم گرفتند پلی سنگی به جای پل قبلی ساخته شود و مورد استفاده قرار بگیرد. مراحل ساخت این پل از سال ۱۵۹۱ آغاز شد تا دو منطقه سن پولو و سن مارکو را به هم پیوند دهد. حدود ۳ سال طول کشید تا این پل ساخته شود.

این پل از هر دو طرف دارای شیب است؛ شیب‌هایی که در زیر رواق پل به هم می‌رسند. قسمت زیرین پل دارای یک قوس بزرگ است که از کنار آب عبور می کند. این پل دارای یک رواق پوشیده هم هست. مغازه هایی از دو طرف و در سه گذرگاه در کنار این پل وجود دارند؛ مغازه‌هایی که عمدتا کالاهایی لوکس و گران قیمت می‌فروشند.

آدرس پل ریالتو در گوگل مپ

۱۰- موزه پگی گوگنهایم

دیدنی های ونیز موزه پگی گوگنهایم

اگر علاقمند به هنر مدرن هستید، حتما سری به موزه پگی گوگنهایم ونیز (یا کلکسیون پگی گوگنهایم) بزنید. آثار هنری موجود در این موزه توسط پگی گوگنهایم امریکایی جمع‌آوری شده است. آثار قرن بیستم امریکایی و اروپایی به فراوانی در این موزه در معرض نمایش قرار گرفته است.

ساختمان موزه در قرن هجدهم میلادی ساخته و در نزدیکی کانال بزرگ ونیز واقع شده است. ساعت بازدید از موزه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر و قیمت بلیط آن ۱۵ یورو است.

آدرس موزه پگی گوگنهایم در گوگل مپ

۱۱- آرسنال ونیز

جاهای دیدنی ونیز آرسنال

آرسنال ونیز، یک کارخانه کشتی‌سازی قدیمی است. همان طور که وجود یک کارخانه خودروسازی داخل شهر طبیعی است، وجود کارخانه کشتی‌سازی وسط ونیز هم کاملا عادی است. البته در این کارخانه علاوه بر کشتی، سلاح هم ساخته می‌شد. این کارخانه از سال ۱۱۰۴ میلادی کار خود را شروع کرد و تا سال ۱۷۹۷ به تولید خود ادامه داد. اما امروزه دیگر سلاحی در این کارخانه ساخته نمی‌‌شود و۴ به یکی از اماکن دیدنی ونیز تبدیل شده است.

قیمت بلیط آرسنال ونیز تنها ۳ یورو است.

آدرس آرسنال ونیز در گوگل مپ

۱۲- کاخ سانتا سوفیا

جاهای دیدنی ونیز کاخ سانتا سوفیا

خانه طلایی یا کاخ سانتا سوفیا، از دیگر عمارت‌های زیبا و قدیمی مشرف به کانال بزرگ ونیز است. این کاخ که در سال ۱۴۱۳ عملیات ساخت آن به پایان رسید، یکی از قدیمی‌ترین کاخ‌های شهر است. از آنجایی که پیشتر جزئیات و تزئینات طلایی روی نمای خارجی این کاخ وجود داشته، با نام کاخ طلایی معروف شده است.

این ساختمان طی این سال‌ها، بارها دستخوش تغییر قرار گرفته است. در نهایت این کاخ توسط «جورجیو فرانچتی» خریداری شد. فرانچتی به عنوان آخرین مالک، بیشترین بازسازی‌ را در این دوره روی کاخ سانتا سوفیا یا خانه طلایی انجام داد.

ونیز به فرهنگ غنی خود شناخته می‌شود. اگر می‌خواهید این فرهنگ غنی را با تمام وجود لمس و درک کنید، حتما سری به کاخ سانتا سوفیا بزنید. تور کانال بزرگ گزینه بسیار خوبی برای بازدید از این کاخ و سایر جاهای دیدنی ونیز است.

آدرس کاخ سانتا سوفیا در گوگل مپ

۱۳- کلیسای سن سالوادور

جاهای دیدنی ونیز سن سالوادور

ونیز به غیر از کلیسای سن مارکو، کلیساهای معروف و زیبای دیگری نیز دارد. کلیسای سن سالوادور، از جمله آنهاست. این کلیسای کوچک در نزدیکی پل ریالتو واقع شده و دارای دو ورودی است. سن سالوادور در سال ۱۱۷۷ ساخته شده است. حکایت‌ جالب و عجیبی درباره این کلیسا وجود دارد. در حکایت آمده که اسقف مگنوس تصویری از مسیح را دیده که از او خواسته در این مکان یک کلیسا بسازد.

این کلیسا نیز مانند سایر ساختمان‌ها و جاهای دیدنی ونیز مورد بازسازی قرار گرفته است. برج زیبای کلیسا نیز در قرن چهاردهم ساخته و در قرن نوزدهم بخش دیگری از آن تکمیل شده است. از ویژگی‌های این عمارت قدیمی ونیزی می‌توان به محراب مرمر آن و مجسمه زیبای مسیح اشاره کرد.

سن سالوادور ۳ گنبد باشکوه دارد که نور طبیعی روز را وارد محوطه کلیسا می‌کند.

آدرس کلیسای سن سالوادور در گوگل مپ

۱۴- کلیسای سن روکو

جاهای دیدنی ونیز کلیسای سن روکو

به دنبال طاعونی که در قرن هفدهم بسیاری از مردم ونیز را مبتلا کرد، یک گروه خیریه کاتولیک و البته غیرروحانی، وارد شهر شدند. آنها پس از پایان طاعون، این کلیسا را ساختند. نام سن روکو نیز به دلیل دفن کشیشی به همین نام در کلیسا، روی آن گذاشته شده است.

کلیسای سن روکو دارای سه اتاق اصلی است. یکی از اتاق‌ها فضایی وسیع و ستون‌هایی بزرگ دارد. این اتاق توسط یک راه‌پله به اتاقی شبیه به خودش در طبقه دوم متصل می‌شود. در تالار طبقه دوم یک محراب چوبی خوش‌ساخت وجود دارد؛ این تالار به سالن اجتماعات منتهی می‌شود. نقاشی و کارهای هنری در این سالن‌ها و اتاق‌ها، فضا را زیبا و دیدنی کرده‌اند. ضمنا دیوارها و سقف‌های این کلیسا نیز مثل بسیاری از کلیساهای دیگر نقاشی شده است.

آدرس کلیسای سن روکو در گوگل مپ

۱۵- کلیسای سانتا ماریا دی میراکولی

جاهای دیدنی ونیز کلیسای سانتا ماریا میراکولی

کلیسای کوچک سانتا ماریا دی میراکولی، نمونه‌ای زیبا از معماری و هنر دوران رنسانس است. در این کلیسا تصویر زیبا و آرام‌بخشی از حضرت مریم وجود دارد؛ تصویری که برخی آن را دارای قدرت معجزه می‌دانند. این کلیسا در منطقه کانارجیو و مقابل کانال بزرگ ونیز واقع شده است.

کلیسای سانتا ماریا در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده و بارها مورد بازسازی قرار گرفته است. نمای بیرونی کلیسا با سنگ‌های مرمر چند رنگ پوشانده شده است. دیوارهای داخلی کلیسا نیز با سنگ مرمر سفید، خاکستری و صورتی پوشیده‌ شده‌اند. دیوارهایی که به یک محراب بلند و دو منبر منتهی می‌شوند.

برخی بر این باورند که پرتره حضرت مریم، معجزاتی داشته است. حتی گفته می‌شود در قرن پانزدهم، همین نقاشی، مرده‌ای را زنده کرده است. (واژه میراکولی به معنای معجزه به این باورها اشاره می‌کند.) کسانی که این روایات را باور دارند، پس از ورود به کلیسا به این نقاشی ادای احترام می‌کنند.

آدرس کلیسای سانتا ماریا میراکولی در گوگل مپ

۱۶- کلیسای سانتا ماریا سلوته

جاهای دیدنی ونیز کلیسای سانتا ماریا سالوته

همان طور که پیشتر اشاره شد در قرن هفدهم میلادی، طاعون در ونیز همه‌گیر شد. در آن دوره مردم و حاکمان کاتولیک ونیز تصمیم گرفتند که اگر طاعون در شهر ریشه کن شود، کلیسایی بسازند و آن را وقف حضرت مریم کنند. تا سال بعد طاعون به طور کامل ریشه‌کن شد و مردم رهاشده از بیماری به وعده خود وفا کردند. کلیسایی را که در این زمان ساخته شد، سانتا ماریا سلوته نام گذاشتند. (احتمالا واژه سلوته به معنای سلامت در نام این کلیسا از همین قصه آمده است.)

در این کلیسای باروک از مقادیر زیادی چوب استفاده شده است. در جای جای این کلیسا نماد، مجسمه، تصویر و نشانی از حضرت مریم به چشم می‌خورد.

در حال حاضر از این کلیسا برای برگزاری جشن‌ها و میهمانی‌ها هم استفاده می‌شود.

آدرس کلیسای سانتا ماریا سلوته در گوگل مپ

۱۷- مدرسه سن جرج

جاهای دیدنی ونیز مدرسه سن جرج

یکی دیگر از جاهای دیدنی ونیز، مدرسه سن جرج است. این مدرسه برای انجام خدمات اجتماعی و فرهنگی مختص مهاجرانی که از دالماتیا (کرواسی امروزی) به ونیز می‌آمدند، در نظر گرفته شده بود. این مدرسه سه مدیر مذهبی داشته است؛ سن جرج، سن ژروم و سن تریفون.

در این مدرسه نیز مانند سایر بناهای تاریخی ونیز، نشانه‌های معماری و هنر والای هنرمندان ایتالیایی را می‌بینید.

آدرس مدرسه سن جرج در گوگل مپ

۱۸- برج ساعت (تورری دل اورولوجیو)

جاهای دیدنی ونیز برج ساعت

برج ساعت ونیز در میدان سن مارکو واقع شده است. از این رو هم به نام برج ساعت سن مارکو و هم برج ساعت مورس شناخته می‌شود. این برج ساعت بیشتر از همه برای بازرگانانی که از راه آب به ونیز می‌آمدند، مفید بود. زمانی که آنها این برج را از روی دریا می‌دیدند، می‌فهمیدند که در حال نزدیک شدن به ونیز هستند. این برج در منطقه تاریخی، سیاسی، مذهبی و تجاری شهر ساخته شده است.

اعداد ساعت این برج، اعداد یونانی است. نمادهای برج‌های فلکی به رنگ طلایی، دورتادو دایره این ساعت کار گذاشته شده‌اند.

بازدیدکنندگان می‌توانند از برج ساعت بالا بروند و در بالاترین طبقه ماشین‌هایی که ساعت را به حرکت درمی‌آورند، ببینند.

آدرس برج ساعت در گوگل مپ

۱۹- جزیره مورانو

دیدنی های ونیز جزیره مورانو

جزیره مورانو در فاصله ۱ و نیم کیلومتری از شمال ونیز واقع شده است. مورانو یکی از هشت جزیره اطراف ونیز است که توسط پل به هم وصل شده‌اند. مورانو به واسطه هنر شیشه‌سازی خود شناخته شده است؛ هنری که توسط دولت حمایت می‌شود. در فروشگاه‌ها و مغازه‌های مورانو، انواع اجناس، مجسمه‌های کوچک، ظرف و اشیا مینیاتوری شیشه‌ای را می‌یابید. رنگ‌های متنوع، زیبا و شفاف، جلوه بی‌نظیری به این اشیا بخشیده است.

در مورانو می‌توانید به بازدید کارخانه شیشه‌سازی بروید و فرآیند ساخت شیشه و اشیا شیشه‌ای را ببینید. دیگر دیدنی مورانو موزه شیشه است. در این موزه نیز می‌بینید که در دوره‌های مختلف زمانی، مردم چگونه شیشه درست می‌کردند. اشیا شیشه‌ای باقی‌مانده از دوران مصر باستان را هم در این موزه خواهید دید.

آدرس جزیره مورانو در گوگل مپ

۲۰- جزیره بورانو

دیدنی های ونیز جزیره بورانو

یکی دیگر از جزایر هفت‌گانه نزدیک به ونیز، بورانو است. بورانو به داشتن ساختمان‌هایی با رنگ‌های شاد مشهور است. با این اوصاف قدم زدن در کوچه پس‌کوچه‌های این جزیره سرحال‌تان می‌آورد. در این جزیره یک سیستم منسجم برای رنگ‌آمیزی خانه‌ها وجود دارد. بر این اساس مالک باید درخواست رنگ کردن خانه خود را به دولت بفرستد. دولت در پاسخ وسایل لازم برای رنگ‌آمیزی و البته لیست رنگ‌های مجاز خانه را به او تحویل می‌دهد.

همان طور که در حال قدم زدن در خیابان‌های بورانو هستید و از این ترکیب رنگ زیبا لذت می‌برید، احتمالا به فکر خوراکی‌های لذیذ هم می‌افتید. در بورانو کافه‌ها، رستوران‌ها و شیرینی‌فروشی‌هایی با خوراکی‌های خوشمزه از شما استقبال می‌کنند.

آدرس جزیره بورانو در گوگل مپ

ونیز در یک روز

جاهای دیدنی ونیز در یک روز

اگر زمان سفرتان کوتاه است، به حدی که می‌خواهید از سفر به ونیز صرف نظر کنید، کاملا در اشتباهید. ونیز شهری رویایی و بسیار زیباست بنابراین حتما زمانی را به دیدنش اختصاص دهید. با وجود این همه جای دیدنی، باز هم دیدن ونیز در یک روز امکان‌پذیر است. کافی است با قطار یا ماشین خود را به ونیز برسانید. از همان ابتدا در خیابان اصلی ونیز شروع کنید به قدم زدن؛ از فضا و حال و هوای شهر هم لذت ببرید. اگر گشت و گذار خود را از صبح شروع کنید تا ظهر می‌توانید بخش عمده‌ای از این خیابان را طی کنید. از ظهر به بعد هم به میدان سن مارکو بروید. حالا هر قدر فرصت دارید، بگذارید برای تماشای عمارت‌های قدیمی این میدان. و در نهایت به کانال بزرگ بروید و با یکی از قایق‌ها دوری در آب بزنید.

تور ونیز

برای سفری راحت و بی‌دردسر تور ونیز، در واقع تور ایتالیا مناسب حال شماست. اقداماتی نظیر گرفتن ویزا، خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و… بر عهده تور است. حالا شما می‌مانید و لذت بردن از زیبایی‌های این شهر.

و اما در ونیز

دیدنی های ونیز قنادی

ونیز یکی از پرتوریست‌ترین شهرهای جهان است. زمانی که پا به این شهر می‌گذارید، تنوع قابل‌توجه گردشگران متعجب‌تان خواهد کرد. همین توریستی بودن، معایبی هم دارد. مثلا اینکه قیمت‌ همه کالاها و خوراکی‌ها در این شهر بسیار گران است. بنابراین اگر می‌خواهید از ایتالیا سوغاتی بخرید، در شهرهای دیگر این کار را انجام دهید. چرا که ممکن است قیمت لباسی که مثلا در میلان می‌خرید در ونیز دو برابر باشد. با این حال از خوراکی‌های ونیز نگذرید. انواع غذاهای دریایی و شیرینی‌های خوشمزه این شهر را حتما تجربه کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه

  1. علی می‌گوید

    ممنون
    ادرس های گوگل مپ خیلی کمک کرد

  2. امین می‌گوید

    ممنون از اطلاعات شما واقعا خیلی زیباست قابل وصف نیست