فاصله تهران تا کرمانشاه

راهنمای مسیر و فاصله تهران تا کرمانشاه

تهران تا کرمانشاه چقدر است؟

در این قسمت از مجله گردشگری علی‌بابا، تصمیم گرفتیم نگاهی به فاصله تهران تا کرمانشاه بیندازیم و ببینیم که چه میزان فاصله‌ای میان این دو شهر است و با ماشین شخصی یا قطار یا هواپیما چند ساعت راه است.

کرمانشاه یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران است که جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری زیادی دارد و مسافران زیادی هم سفر به کرمانشاه را در برنامه‌هایشان دارند. از تهران تا کرمانشاه نیز مسیرهای متعددی وجود دارد که در آن نقاط گردشگری مختلفی در انتظار شماست.

همان‌طور که می‌دانید استان کرمانشاه در غرب کشورمان واقع شده است و از گذشته تا زمان حاضر اتفاقات زیادی همچون جنگ، زلزله و… را تجربه کرده است. بااین‌وجود چیزی از بافت تاریخی این شهر کم نشده و خوشبختانه بر قوه خود باقی است. در تعطیلات نوروزی که بسیاری از مردم فرصت سفرکردن پیدا می‌کنند، کرمانشاه را به‌علت آب‌وهوای خوبی که در فصل بهار دارد انتخاب می‌کنند. اما ممکن است این سوال برایشان پیش بیاید که فاصله تهران تا کرمانشاه چقدر است و مسیرهای کرمانشاه تا تهران کدامند؟ همراه من باشید تا به پاسخ این سوال‌ها برسید.

فاصله تهران تا کرمانشاه چقدر است؟
فاصله زمینی تهران تا کرمانشاه بستگی به مسیر انتخابی دارد ولی از ۵۰۰ کیلومتر تا ۶۰۰ کیلومتر خواهد بود. فاصله هوایی این دو شهر نیز ۴۲۳ کیلومتر است.
برای سفر به کرمانشاه از تهران کدام وسیله نقلیه بهتر است؟
سفر با ماشین شخصی، هزینه کمتری دارد اما تا ۷ ساعت باید رانندگی کنید. اگر هواپیما انتخاب کنید، حدودا یک ساعت ‌و نیم در راهید اما هزینه بیشتری نسبت به قطار و ماشین شخصی دارد. سفر با قطار هم نزدیک ۱۱ ساعت زمان می‌برد و هزینه آن در حد متوسط است.
بهترین زمان سفر به کرمانشاه چه زمانی است؟
بهترین وقت برای سفر کردن به کرمانشاه در فصل بهار و تعطیلات نوروزی است. زیرا هوا بسیار معتدل و طبیعت بسیار دیدنی خواهد بود.

نگاهی به فاصله زمانی و مسافتی تهران تا کرمانشاه

برای آنکه فاصله زمانی تهران تا کرمانشاه را متوجه شوید، اول از همه باید وسیله رسیدن به کرمانشاه را مشخص کنید. برای سفر به این استان زیبا هم می‌توانید با ماشین شخصی خود بروید یا از قطار یا هواپیما استفاده کنید.

فاصله زمینی تهران تا کرمانشاه بستگی به مسیر انتخابی دارد. برای رسیدن به این استان در غرب کشور سه راه وجود دارد:

  • مسیر اول ۵۳۱ کیلومتر
  • مسیر دوم ۵۳۸ کیلومتر
  • مسیر سوم ۵۷۳ کیلومتر

باتوجه‌به این که کدام مسیر را انتخاب می‌کنید، با ماشین شخصی بین ۶ تا ۷ ساعت در راهید.

برای رسیدن به کرمانشاه همچنین می‌توانید بلیط هواپیما تهیه کنید و این مسیر ۶ تا ۷ ساعته را تنها در ۱ ساعت طی کنید. مسافت هوایی تهران تا کرمانشاه ۴۲۳ کیلومتر است و این مسافت را با هواپیما می‌توانید ۱ ساعته طی کنید که البته با تغییر شرایط جوی ممکن است بیشتر شود. قطعا سفر با هواپیما مزیت‌های مخصوص به خودش را دارد، مثلا شما ساعات زیادی را در جاده سپری نکردید و خسته نیستید و می‌توانید با انرژی زیاد، به گشت‌وگذار در این شهر بپردازید.

فاصله تهران تا کرمانشاه

عکس از: سایت Bama

سفر به کرمانشاه با ماشین شخصی

اگر شما هم از آن دسته اشخاصی هستید که سفر با ماشین شخصی را به هر وسیله دیگری ترجیح می‌دهید و می‌خواهید در مسیر چند باری توقف کرده و استراحت کنید یا از جاذبه‌هایی که در مسیر وجود دارد لذت ببرید، همراه من باشید تا کوتاه‌ترین مسیر تهران به کرمانشاه با ماشین شخصی را به شما معرفی کنیم. با انتخاب این مسیر می‌توانید نهایتا ۶ ساعته به کرمانشاه برسید.

فاصله تهران تا کرمانشاه

عکس از: سایت Khabaronline

برای طی‌کردن فاصله تهران تا کرمانشاه، سه مسیر پیش روی شما وجود دارد.

  • اولین مسیر جاده ساوه است که بعد از ردکردن همدان و کنگاور، پس از ۵ ساعت و ۴۵ دقیقه یا ۶ ساعت به کرمانشاه خواهید رسید. در این مسیر، باید ۱۴۸ کیلومتر از تهران تا ساوه را طی کنید که نزدیک به ۲ ساعت طول می‌کشد. در گوشه و کنار این جاده احتمالا دستفروش‌های زیادی ببینید و هوس کنید از آنها انار ساوه بخرید یا با خوردن یک چایی خستگی رانندگی را در کنید. همچنین می‌توانید سری به شهر همدان بزنید و از جاهای دیدنی همدان هم بازدید کنید.
  • دومین مسیر جاده قم تهران است. در این مسیر بعد از آنکه اراک و ملایر را رد کردید، وارد جاده نهاوند کرمانشاه می‌شوید و بعد مسیر خود را در جاده کرمانشاه همدان ادامه می‌دهید تا درنهایت به کرمانشاه برسید.
  • برای حرکت در مسیر سوم باید از اتوبان ساوه به سمت جیحون‌آباد بروید و بعد از آنکه قهاوند، جوکار، فرسفج و گودین را گذراندید، به اتوبان کرمانشاه همدان می‌رسید که باید همان مسیر را تا رسیدن به کرمانشاه ادامه دهید.

بهترین مسیر همان مسیر اول یعنی جاده تهران ساوه است. چون درنهایت پس از حدود ۶ ساعت رانندگی، شما به کرمانشاه می‌رسید. درحالی‌که در مسیرهای دوم و سوم باید ساعت‌های بیشتری نزدیک به ۷ ساعت رانندگی کنید.

در سفر به کرمانشاه با ماشین شخصی خود باید تجهیزات لازم را فراهم کنید تا با مشکلی مواجه نشوید. بعضی از این وسایل لازم عبارت‌اند از تنقلات و خوراکی برای مسیر مانند چایی، قند، قهوه فوری، فلاسک آب جوش و…، جعبه کمک‌های اولیه، زیرانداز و صندلی تاشو برای زمانی که خواستید مدتی استراحت کنید، بطری آب، برخی از ظروف یک‌بارمصرف و سایر وسایلی که فکر می‌کنید در این سفر به آن احتیاج پیدا می‌کنید.

مسافت شهرهای مختلف

عکس از: سایت Tasnim

فاصله تهران تا کرمانشاه با قطار

سفرکردن با قطار همیشه باب طبع افرادی بوده که به‌صورت گروهی سفر می‌کنند یا کسانی که تصمیم گرفتند با وسیله‌ای غیر از ماشین خود سفر کنند. سفر از تهران به کرمانشاه با قطار یکی از طولانی‌ترین مسیرهای ریلی ایران را دارد و با اینکه فاصله این دو شهر با ماشین خیلی زیاد نیست ولی با قطار نزدیک به ۱۱ ساعت در راه خواهید بود.

در سفر با قطار به استان کرمانشاه از ایستگاه‌های راه‌آهن سمنگان، همدان، ملایر، نهاوند، کنگاور، صحنه گذر می‌کنید و درنهایت به کرمانشاه می‌رسید.

اگر کنجکاو شده‌اید که درباره هزینه‌های سفر با قطار به کرمانشاه بدانید باید بگویم که هزینه بلیط بستگی به قطاری که انتخاب می‌کنید دارد. پیشنهاد ما این است که چون مسیر ریلی زیادی باید طی کنید حتما از قطارهای خوب بلیط تهیه کنید.

قطار تهران کرمانشاه

عکس از: سایت Farsnews

سفر به کرمانشاه با هواپیما

درصورتی‌که شما توانایی کافی برای تهیه بلیط هواپیما را دارید بهترین گزینه برای سفر به کرمانشاه خرید بلیط هواپیماست. چون از این راه شما نه زمان زیادی را در جاده‌ گذرانده‌اید و نه خستگی رانندگی طولانی‌مدت را به خودتان داده‌اید. مدت زمان پرواز تهران کرمانشاه حدودا ۱ ساعت است؛ تنها کاری که باید بکنید این است که از سایت علی‌بابا بلیط ارزان به کرمانشاه را بخرید و در ساعت مقرر پرواز کنید و یک ساعت بعد در کرمانشاه باشید.

هزینه بلیط هواپیما از تهران به کرمانشاه در تعطیلات ممکن است بیشتر شود. البته صرف این هزینه به دیدن کوه زاگرس از بالا، می‌ارزد.

هواپیمایی تهران کرمانشاه

عکس از: سایت Tasnim

بهترین راه سفر از تهران به کرمانشاه

تعیین اینکه کدام مسیر و وسیله برای سفر به کرمانشاه مناسب‌تر است، سخت است چون یک نسخه را نمی‌توان برای همه پیچید. عده‌ای سفر با ماشین شخصی خود را به سفر با قطار و هواپیما ترجیح می‌دهند و عده‌ای دیگر نیز آرامش و سرعت هواپیما را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند. پیشنهاد من این است که اول برای خود اولویت‌بندی کنید.

اگر شما بودجه زیادی دارید، می‌توانید سفر با هواپیما را انتخاب کنید. اگر بودجه‌تان اندکی کمتر است انتخاب بهتر ماشین شخصی خودتان یا قطار است. حالا دیگر انتخاب برعهده خودتان است که سفر با ماشین خود را بیشتر دوست دارید یا سفرکردن با قطار را.

جاهای دیدنی کرمانشاه

عکس از: سایت Farsnews

اگرچه سفر با ماشین بهتر است، چون لازم نیست مدت‌زمان زیادی را در قطار سپری کنید.

اگر تا حالا تجربه سفر از تهران به کرمانشاه با هریک از وسایل را داشته‌اید، حتما نظرات و تجربیات خود را در‌باره سفر به کرمانشاه برای ما بنویسید.Top of Form

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.