گشت‌وگذار در ایران مال تهران

راهنمای جامع تفریح و گردش در بازار بزرگ ایران

ایران مال بازاری بزرگ و مجهز به وسعت ایران است. اینجا جایی است که ساعت‌ها یا حتی روزها می‌تواند زمان شما را پر کند، بدون آنکه حوصله‌تان سر برود. نه اینکه فکر کنید فقط برای شما که خواننده این متن هستید، بلکه این بازار برای همه سنین و جنسیت‌ها جذاب است. اینجا قرار است ترکیبی از هنر ایرانی-‌اسلامی را در مسجد جامع ایران مال ببینید، به دیدن باغ ایرانی‌اش بروید و میان بازار سنتی آن قدم بزنید. امکانات رفاهی‌ این بازار مانند کتابخانه، شهربازی، سینما و رستوران‌هایش هم که زیبایی و شکوه خود را دارند. همه این دیدنی‌ها دور هم جمع شده‌اند تا لحظاتی خوش را برایتان رقم بزنند. شاید بتواند گفت بازار بزرگ ایران را فقط جمله معروف «آن چه خوبان همه دارند، تو یک جا داری» می‌توان به درستی توصیف ‌کند. توصیف جامعی از این بزرگ‌ بازار تهران را در این مقاله از مجله گردشگری علی بابا بخوانید تا بدانید ایران مال کجاست، چه امکاناتی دارد و چرا باید به این مرکز خرید سر بزنید.

ایران مال که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های تجاری، فرهنگی و اجتماعی ایران و جهان است، بین تهران و کرج و در همسایگی پارک زیبای چیتگر و دریاچه خلیج‌فارس واقع شده است. به طور دقیق‌تر این مجموعه در شمال‌غربی تهران، منطقه ۲۲ و انتهای اتوبان شهید همت و شهید خرازی با مساحت ۳۱۷ هزار مترمربع ساخته شده است. بازار بزرگ ایران در میان ۳ فرودگاه مهرآباد، پیام و امام خمینی(ره) احاطه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره دفتر مرکزی این مجموعه، یعنی ۰۲۱۲۹۲۹ تماس بگیرید.

برای رسیدن به ایران مال روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید با خودروی شخصی به آنجا بروید یا از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو یا تاکسی استفاده کنید.

برای رفتن به ایران مال با خودروی شخصی‌ چهار مسیر پیش رو دارید:
دسترسی شمالی: بزرگراه شهید خرازی؛
دسترسی جنوبی: خیابان چهارباغ؛
دسترسی غربی: خیابان ایران خودرو؛
دسترسی شرقی: بلوار طبیعت.

اگر می‌خواهید با مترو به ایران مال بروید، می‌توانید از طریق خط ۵ مترو (ایستگاه ایران خودرو) خود را به مقصد برسانید.
برای رسیدن به ایران مال با تاکسی و شاتل‌باس، می‌توانید از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب بر اساس موقعیت جغرافیایی و نیاز خود از تاکسی خطی (از ایستگاه‌های مترو و جاهای دیدنی تهران)، تاکسی تلفنی و تاکسی ویژه (از فرودگاه، راه‌آهن، پایانه‌های مسافربری و هتل) استفاده کنید.

مساحت ایران مال یک‌میلیون و ۶۹۹هزار و ۵۰۴ مترمربع است.

با توجه به شگفت‌هایی که در ایران مال وجود دارد، ساعت‌ها یا حتی روزها شما را مشغول به خود می‌کند؛ اما این را بدانید که حداقل باید یک روز کامل در تهران گردی‌تان را به بازار بزرگ ایران اختصاص دهید.

ایران مال کجاست؟

آدرس: تهران، انتهای بزرگراه شهید همت (غرب)، بزرگراه شهید خرازی، بازار بزرگ ایران (ایران مال).

ایران مال که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های تجاری، فرهنگی و اجتماعی ایران و جهان است، بین تهران و کرج و در همسایگی پارک زیبای چیتگر و دریاچه خلیج‌فارس واقع شده است. به طور دقیق‌تر این مجموعه در شمال‌غربی تهران، منطقه 22 و انتهای اتوبان شهید همت و شهید خرازی با مساحت ۳۱۷ هزار مترمربع ساخته شده است. بازار بزرگ ایران در میان ۳ فرودگاه مهرآباد، پیام و امام خمینی(ره) احاطه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره دفتر مرکزی این مجموعه، یعنی ۰۲۱۲۹۲۹ تماس بگیرید.

ایران مال بازار بزرگ ایرانچگونه به ایران مال بروید؟

برای رسیدن به ایران مال روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید با خودروی شخصی به آنجا بروید یا از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو یا تاکسی استفاده کنید.

چگونه با خودروی شخصی به ایران مال بروید؟

برای رفتن به ایران مال با خودروی شخصی‌ چهار مسیر پیش رو دارید:

 1. دسترسی شمالی: بزرگراه شهید خرازی؛
 2. دسترسی جنوبی: خیابان چهارباغ؛
 3. دسترسی غربی: خیابان ایران خودرو؛
 4. دسترسی شرقی: بلوار طبیعت.

مسیر دسترسی به بازار بزرگ ایران

چگونه با مترو و تاکسی به ایران مال بروید؟

اگر می‌خواهید با مترو به ایران مال بروید، می‌توانید از طریق خط ۵ مترو (ایستگاه ایران خودرو) خود را به مقصد برسانید.

برای رسیدن به ایران مال با تاکسی و شاتل‌باس، می‌توانید از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب بر اساس موقعیت جغرافیایی و نیاز خود از تاکسی خطی (از ایستگاه‌های مترو و جاهای دیدنی تهران)، تاکسی تلفنی و تاکسی ویژه (از فرودگاه، راه‌آهن، پایانه‌های مسافربری و هتل) استفاده کنید.

ایستگاه تاکسیراهنمای گردش در ایران مال

همان‌طور که گفته شد بازار بزرگ ایران از جاهای دیدنی تهران در گروه یکی از ۵ مال بزرگ جهان قرار دارد. این جا از مراکز خرید تهران بوده و ارائه‌دهنده گروه‌های متنوع کالایی و خدمات بوده که برای دسترسی راحت‌تر، هر یک از طبقات آن به یک صنف اختصاص داده شده است. به همین دلیل شما می‌توانید با دسترسی به کالاها و خدمات مشابه در یک طبقه، خریدی لذت‌بخش را تجربه کنید.

 • راهنمای طبقات ایران مال در یک نگاه
 • همکف (G0): ایستگاه تاکسی، پارکینگ، دفاتر اداری مال، مسجد، مرکز تفریحی، آب‌نما؛
 • اول (G1): هایپراستار، مرکز تفریحی، پیست یخ (پاتیناژ)، باشگاه ورزشی، نمایشگاه خودرو، فودکورت؛
 • دوم (G2): باغ کتاب (کتابخانه جندی شاپور ایران)، باغ ماهان، باغ دیدار، بازارچه سنتی (تیمچه حاج علی اکبر)، کافه سینما، بخش اورژانس؛
 • سوم (G3): مرکز تفریحات خانوادگی (شهربازی)، گالری، سینما، فودکورت؛
 • پشت بام (RG): نمایشگاه، پارکینگ، مجموعه ورزشی، زمین بازی اسکواش، جاده سلامتی.

راهنمای طبقات ایران مالدر ادامه به تک‌تک جاذبه های دیدنی ایران مال سری می‌زنیم:

نگاهی به جاهای دیدنی ایران مال

دیدنی‌های ایران مال بسیار متنوع و زیاد هستند. در ادامه هریک را به طور مختصر معرفی کرده‌ایم.

مسجد جامع؛ نگین انگشتر بازار بزرگ ایران

در طبقه همکف این مجموعه، مسجد جامع محمد رسول‌الله(ص) با ۱۲۰۰ مترمربع و معماری بی‌مثال ایرانی ساخته شده است. طرح گنبد مسجد از گنبد حافظیه شیراز الهام گرفته و ۵ گنبد دارد. کاشی‌کاری و گچ‌بری مسجد با چهار رنگ محشر فیروزه‌ای، لاجوردی، سفید و آجری کار شده است که شکوه و جلالش چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. همچنین گفته می‌شود طراحی این مسجد از مسجد النبی الهام گرفته شده است.

نمازخانه ایران مال

برای دسترسی راحت‌تر و انجام فرایض دینی، ۴۰ نمازخانه در طبقات مختلف مجموعه ایران مال با تلفیقی از هنر معماری ایرانی‌-اسلامی ساخته شده است.

مسجد جامع ایران مالباغ ایرانی در قلب ایران مال

در ساخت باغ ایرانی از «باغ شازده ماهان کرمان» الهام گرفته شده است. فضای این باغ به حدی خیره‌کننده است که گویی در بهشت برین قدم گذاشته‌اید. به هر کجای این باغ که نگاه کنید، برایتان شکوه باغ‌های تماشایی ایرانی یادآوری می‌شود.

ورودی‌های شیشه‌ای، دریاچه و آبنمای موزیکال، گیاهان متنوع، رود جاری در راستای شمالی‌جنوبی، سقف ساخته‌ شده از پوشش‌های غشایی (ETFE) برای کنترل تابش اشعه‌های خورشید و رشد مناسب گیاهان کنار چهار رستوران بین‌المللی در مسیر باغ همه‌وهمه فضایی اصیل، فاخر و جذاب برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده‌اند.

باغ ایرانیباغ دیدار و دیدار مدرنیته در فضای سنتی

باغ دیدار ایران مال همچون پُلی میان دنیای سنتی و مدرن عمل می‌کند. فضای باغ دیدار، مدرن است و هم‌جواری‌ آن با بازار سنتی این مجموعه، فضایی متفاوت برای مراجعه‌کننده‌ها فراهم کرده است. فضای سه هزار مترمربعی، ارتفاع ۱۴متری، سقف شیشه‌ای، آب‌نمای چشم‌نواز و درخت‌های پالم کالیفرنیا، به‌کارگیری اﻟﮕﻮﻫﺎی آﺟﺮی ﻣﻌﻤﺎری ﻳﺰد و ﻛﺎﺷﺎن، آبشار پلکانی و پل شیشه‌ای تنها بعضی از ویژگی‌هایی هستند که می‌توان باغ دیدار بازار تهران با آن توصیف کرد.

باغ دیداربازار سنتی با هدف احیای فرهنگ ایرانی اسلامی

شنیدن عباراتی مثل«تیمچه حاج علی اکبر» یادآور بازارهای سنتی تبریز، اصفهان، شیراز، قزوین، کاشان، قم و… است، اما این بار قرار است از این تیمچه در بازار بزرگ ایران دیدن کنید. بازار سنتی ایران مال با مساحت حدود ۱۰هزار مترمربع، به‌عنوان محلی متفاوت و تأثیرگذار در طبقه دوم ساخته شده است. بعضی زیرمجموعه‌های این بازار عبارت هستند از تالار آینه، شربت‌‌خانه، راسته بازار، حجره‌ها و چهارسو.

بازار سنتی ایرانمقرنس، یزدی‌بندی و کاربندی، نقاشی با طرح و موقعیت‌های اسلیمی، کاشی‌کاری، گچ‌بری، کشته‌بری و تنگ‌بری از تزیینات منحصربه‌فرد به‌کاررفته در بازار سنتی ایران مال است. همچنین چهارسوق، مرکز ثقل بازار است که بازار را به چهار بخش تقسیم می‌کند:

 1. نمایشگاه فیروزه (تالار هنر و صنعت ایرانی): مرکز عرضه صنایع دستی ایران مانند ظروف مینا، سفال، خاتم‌کاری و آینه‌کاری؛
 2. نمایشگاه زمرد: مرکز عرضه فرش دستبافت ایرانی؛
 3. نمایشگاه عقیق: مرکز عرضه عتیقه و آنتیک ملل؛
 4. نمایشگاه الماس: مرکز عرضه سوغات تمام شهرهای ایران.

بازار سنتی ایران مالتالار آینه؛ پُلی به گذشته

تالار آینه از دیدنی‌ترین بخش‌های بازار سنتی ایران مال است که با الگوبرداری از تالار آینه مجلس شورای ملی ساخته شده است. این تالار با یک ارسی پنج‌دری به راسته اصلی بازار سنتی راه پیدا می‌کند. دیوارها و سقف‌های تالار با ظرافت آینه‌کاری شده‌اند، به‌طوری که بیش از ۳۸میلیون قطعه آینه در ساخت این بخش به کار رفته است.

همچنین این فضا با گلستانی از تار و پود و ذوق و سلیقه هنرمندان نیشابوری مزین شده است. این فرش نفیس ۱۲۶ مترمربع مساحت دارد. درهای چوبی این تالار هم یکی دیگر از زیبایی‌های آن است. جالب است بدانید خیلی از کارگردانان این تالار را برای لوکیشن فیلمبرداری اجاره می‌کنند.

تالار آینهشربت خانه با فضایی دل‌نشین برای بازدیدکننده‌ها

ایرانی‌های قدیم در فضای شربت‌خانه‌ها شاهنامه می‌خواندند و تبادل اندیشه می‌کردند. حالا در دوران معاصر می‌توانید در ضلع جنوب‌شرقی بازار سنتی ایران مال چنین تجربه‌ای را کسب کنید. فضای ۲۵۰ مترمربعی شربت‌خانه توأم با آرامش بوده و با هنر کاشی‌کاری معماری ایرانی-‌اسلامی تزیین شده است.

کفپوش شربت‌خانه کاشی‌های رنگارنگ با نقش‌ونگار چشم‌نواز است که زیبایی و ظرافت آن دست‌کمی از فرش‌ ندارد. میز و صندلی‌های موجود در این بخش هم ظاهری کلاسیک دارند که با سایر المان‌های دکوراسیون هم‌خوانی دارد.

شربت خانهایوان اشراق و درخشش هنر معماری ایرانی

در ایوان اشراق با آن معماری بی‌نظیرش می‌توانید از فروشگاه‌های خاص با برندهای معروف داخلی و خارجی دیدن کنید که درخشش طلایی‌ آن جلوه‌ای ویژه به طراحی داخلی بازار بخشیده است. ارتفاع ایوان اشراق، ۲۵ متر بوده و از طبقه اول تجاری تا بام ایران مال ادامه دارد. طراحی خاص و کریستال‌گونه این بنا، در ذهن بازدیدکننده‌ها حک می‌شود و محال است کالاهای خاص، کافه‌ها و چایخانه‌های اطراف این ایوان از یادها فراموش شود.

ایوان اشراقباغ رستوران ملل؛ اینجا به جای همه جا

نام «باغ رستوران ملل» گویای تنوع غذایی جهانی در این بازار است. شما می‌توانید به این باغ رستوران بروید و با جلوه‌ای دیگر از فرهنگ ملل مختلف آشنا شوید. در حقیقت غذای ملل مختلف در فضایی با معماری الهام‌ گرفته‌ شده از همان کشور در این رستوران عرضه می‌شود. این باغ رستوران طوری فضاسازی شده که افراد حاضر در آن بدون هموار کردن رنج سفر، خود را در کوچه‌ها و خیابان‌های کشورهای مختلف احساس کنند.

راستی! یک خبر خوش برای افرادی که همراه کودک به این رستوران می‌آیند؛ بخشی از باغ رستوران ملل به شکلی خاص متناسب با نیاز کودکان ساخته شده که می‌تواند رضایت والدین را جلب کند.

رستوران ملل ایران مالکتابخانه جندی شاپور در قلب فرهنگی ایران مال

اگر می‌خواهید یک کتابخانه مجلل یا بهتر است بگوییم افسانه‌ای را ببینید، کافی است سری به کتابخانه بازار بزرگ ایران یا همان ایران مال بزنید که با نام‌های باغ کتاب ایران یا کتابخانه جندی شاپور هم شناخته می‌شود. این کتابخانه عظیم مساحتی برابر با ۳۳۰۰ مترمربع دارد و با معماری ویژه ایرانی-‌اروپایی خود می‌تواند ساعت‌ها نگاهتان را به خود خیره کند. ویژگی‌های این کتابخانه همچون در نظر گرفتن فروشگاهی برای عرضه کتاب‌های داخلی و خارجی، رونمایی و ارائه کتاب‌های نفیس و طراحی بی‌مثال این فضا را بر سر زبان‌ها انداخته است.

بیش از 50 هزار جلد کتاب در حوزه‌های مختلف و زبان‌های گوناگون در این کتابخانه وجود دارد. صندلی‌های راحت، دکوراسیون چوبی، فرش کاشان 350 متری به عنوان کفپوش، نورپردازی فوق‌العاده و… همه‌وهمه کتاب‌خانه‌ای جامع در سه طبقه فراهم کرده‌اند. طراحی این کتابخانه از کتابخانه آکسفورد الهام گرفته و شباهت زیادی به کتابخانه مدرسه جادوگری هاگوارتز در کتاب‌های هری پاتر دارد.

کتابخانه جندی شاپورگردش و تفریح در ایران مال

ایران مال کنار همه زیبایی‌ها و دیدنی‌های هنری خود، جاذبه‌هایی هم در زمینه بازارگردی، گردش و تفریح دارد که به طور مختصر به آن اشاره کرده‌ایم.

هایپر استار

هایپر استار نام مرکز خریدی آشنا برای مردم کلان‌شهرهایی همچون تهران و اصفهان است که از شیر مرغ تا جان آدمی‌زاد در آن پیدا می‌شود. حالا شعبه‌ای دیگر از این فروشگاه در طبقه G1 ایران مال با مساحتی حدود ۱۷هزار مترمربع جا خوش کرده است. تنوع کالایی (بیش از ۳۸ هزار قلم کالا در دسته‌های متنوع)، خدمت‌رسانی بیش از ۸۰۰ نیروی انسانی از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب و هفت هزار پارکینگ اختصاصی رایگان، شرایطی را برای خریدارها فراهم کرده که به‌راحتی می‌توانند مایحتاج زندگی خود را بدون دغدغه تهیه کنند. این هایپر استار با 40 صندوق یکی از بهترین، بزرگ‌ترین و البته سریع‌ترین شعب این فروشگاه زنجیره‌ای است.

هایپر استار ایران مالمد، پوشاک و لوازم ورزشی

ایران مال فکر همه سلیقه‌ها و نیازها را در ارائه خدمات و مراکز خرید خود کرده است؛ به همین دلیل کسی نیست که از این بازار دست خالی بیرون بیاید. بازار بزرگ ایران یکی از بهترین مراکز خرید برای تهیه پوشاک متنوع از برندهای داخلی و خارجی با محدوده قیمتی متنوع است؛ اما باید بدانید فروش پوشاک در این مجموعه محدود به لباس‌های روزمره و مجلسی نمی‌شود و ورزش‌دوستان هم می‌توانند متنوع‌ترین پوشاک ورزشی را از اینجا بخرند. برای دسترسی راحت‌تر، در طبقه G3 و نزدیکی مجموعه ورزشی، واحدهای تجاری برای فروش پوشاک و لوازم ورزشی مشغول به فعالیت هستند.

خوب است بدانید در همین طبقه، محصولات فرهنگی و تفریحی مانند ابزارآلات موسیقی، انتشارات، اسباب بازی کودکان و لوازم سرگرمی بزرگسالان عرضه می‌شود.

بازار پوشاک ایران مالمحصولات زیبایی و سلامت

اگر از آن دسته افرادی هستید که به سلامت و زیبایی پوست‌وموی خود اهمیت می‌دهید و ‌دنبال مرکز خریدی معتبر هستید که کالاهای باکیفیت را از برندهای اصلی به شما ارائه دهد، قطعا ایران مال نظرتان را جلب می‌کند. شما در این بازار می‌توانید گروه متنوعی از کالاهای دسته آرایشی، بهداشتی، عطر و ادکلن و دارویی را در بخش‌های مختلف طبقات G1، G2 و G3 تهیه کنید.

لوازم و دکوراسیون منزل

بخش پرطرفدار و جذاب دیگر ایران مال به اکسسوری و دکوراسیون منزل تعلق دارد. شما در این بازار می‌توانید از مبلمان و فرش گرفته تا لوستر و تزیینات منزل یا حتی کالای خواب را ببینید. بی‌شک به‌راحتی و متناسب با سلیقه خود می‌توانید خریدتان را نهایی کنید. به خاطر داشته باشید برای خرید لوازم و مبلمان خانگی به یکی از طبقات G0، G1 یا G2 (تیمچه حاج علی اکبر) بروید.

بازار مبل در ایران مالجواهرات، ساعت و زیورآلات

و اما نوبتی هم باشد نوبت بازارهای لوکس طلا، جواهر، ساعت و… می‌رسد. بازار بزرگ ایران جایی است که دنیایی از همه زیورآلات مخصوص خانم‌ها، آقایان و حتی کودکان را گرد هم آورده است تا نیاز قشر کثیری از مراجعه کنندگان را برطرف کند. اگر شما هم دنبال بازاری معتبر با کالاهای اصل و شکیل برای خرید ساعت و طلا و… هستید، کافی است سری به طبقات G0 و G1 ایران مال بزنید.

گالری جواهررستوران ها و کافی‌ شاپ های ایران مال

بازار بزرگ ایران فقط جایی برای خرید یا تفریح نیست؛ بلکه می‌توانید کنار آن‌ها با نوشیدن یک نوشیدنی دل‌چسب یا یک غذای معرکه و استراحت در فضای کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های ملل مختلف، لذت یک روز به‌یادماندنی را برای خود کامل کنید. پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر قصد خرید یا دیدن جاذبه های گردشگری ایران مال را ندارید، حتما ملاقات‌های کاری، دیدارهای دوستانه و دورهمی‌های خانوادگی‌تان را در این فضا بر پا کنید تا طعم خوردنی‌های متنوع از پنج قاره جهان را به خود و همراهانتان هدیه دهید.

رستوران های ایران ماللیست بعضی از کافی‌شاپ‌ها

 1. شربت خانه بازار بزرگ ایران: طبقه دوم (G۲)، تیمچه حاج علی اکبر؛
 2. کافه دیدار: طبقه دوم (G۲)، باغ دیدار؛
 3. کافه کتاب: طبقه دوم (G۲)، کتابخانه جندی شاپور؛
 4. کافه سینما: طبقه دوم (G۲)، خروجی شرقی تیمچه حاج علی اکبر؛
 5. کافه ورزش: طبقه دوم (G۲)، خروجی شرقی تیمچه حاج علی اکبر؛
 6. کافه لانژ سینما: طبقه سوم (G۳)، پردیس سینمایی؛
 7. کاپوچینو Cappuccino: باغ ماهان (G۲).

رستوران های ایران ماللیست بعضی از رستوران ها

 1. ام شریف EM Sherif (غذای لبنانی): باغ ماهان (MG0)؛
 2. ساج (غذای دریایی): طبقه سوم (غرب G3)، فودکورت سینما؛
 3. قریشی (غذای ایرانی): طبقه سوم (غرب G3)، فودکورت سینما؛
 4. قریشی (سلف سرویس): طبقه سوم (غرب G3)، فودکورت سینما؛
 5. هانی (غذای ایرانی): باغ ماهان (G1).

کافه ها و رستوران هالیست بعضی از فست‌فودهای ایران مال

 1. مانچ باکس (پیتزا و پاستا): طبقه سوم (غرب G3)، فودکورت سینما؛
 2. فریکادل (ساندویچ برگر و سوخاری): طبقه سوم (غرب G3)، فودکورت سینما.

کافه ها و رستوران هاپردیس سینمایی ایران مال

تا اینجای مطلب مطمئنا به خوبی درک کرده‌اید که ایران مال بر خلاف بسیاری از مراکز خرید و مجموعه های تفریحی ایران نگاهی کلان به هنر و فرهنگ ایرانی دارد. یکی دیگر از بخش‌هایی که می‌توانید نمود این نگاه فرهنگ‌گرایانه را در آن ببینید، پردیس سینمایی ایران مال است.

مجموعه سینمایی بازار بزرگ ایران در ضلع غربی این مجموعه قرار دارد که شامل ۹ سالن عمومی و ۳ سالن VIP با امکانات ویژه می‌شود. مساحت پردیس سینمایی ۵۷۰۰ مترمربع است و در مجموع می‌تواند همزمان میزبان ۱۸۰۰ نفر باشد. می‌توان با اطمینان گفت که تجهیزات مدرن این سینما رضایت ۱۰۰درصدی‌تان را جلب می‌کند.

پردیس سینمایی ایران مالکافه سینما

کافه سینما، بخش کم‌نظیر دیگر مجموعه سینمایی بازار بزرگ ایران است که در فضایی به مساحت ۸۵۰ مترمربع و در شرق بازار سنتی قرار دارد. کافه سینما را به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که دنبال‌کننده بحث‌ها و تبادل نظر اهالی هنر سینما هستند.

به‌طورکلی به خاطر داشته باشید که قرار است اینجا با مدرن‌ترین تجهیزات سینمایی روز دنیا فیلم ببینید، تبادل نظر کنید، در رونمایی آثار سینمایی شرکت کنید و… .

پردیس سینمایی بازار بزرگ ایرانمجموعه ورزشی ایران مال

مجموعه ورزشی بازار بزرگ ایران یکی از هیجان‌انگیزترین و البته دوست‌داشتنی‌ترین بخش‌های این بازار است که قرار است حال جسم و روحتان را خوب که نه، عالی کند. اینجا در محیطی پویا، امن و خانوادگی به فعالیت‌های ورزشی محبوب خود خواهید پرداخت. در ادامه زیرمجموعه‌های ورزشی ایران مال را برایتان به اختصار معرفی کرده‌‌ایم:

مرکز آمادگی جسمانی و سلامت

 1. مساحت ۲۶۰۰ مترمربع؛
 2. دارای دو سالن کاملا مجزا برای استفاده بانوان و آقایان به‌صورت همزمان؛
 3. فعال در همه ساعات شبانه‌روز و روزهای هفته (۷/۲۴)؛
 4. به ‌کارگیری امکانات ویژه و مدرن‌ترین تجهیزات ورزشی؛
 5. بهره‌گیری از مجرب‌ترین کادر آموزشی؛
 6. وجود رستوران و کافی‌شاپ ارگانیک برای ارائه محصولات غذایی متناسب با رژیم غذایی و فعالیت‌های ورزشی؛
 7. وجود مرکز پایش سلامت و آمادگی جسمانی؛
 8. درنظرگرفتن فضایی برای نگهداری کودکان.

ورزش در ایران مالجاده تندرستی (مسیر سلامت)

 1. فضاسازی‌شده روی بام ایران مال؛
 2. به‌کارگیری کف‌پوشی مدرن با آخرین استانداردهای جهانی؛
 3. مسیر ۱.۶ کیلومتری و مساحت ۲۵۰۰ مترمربعی؛
 4. قابلیت استفاده در همه اوقات شبانه روز؛
 5. امکان تنفس هوای تازه؛
 6. وجود ایستگاه‌های خدمات پزشکی ورزشی در طول مسیر؛
 7. ارائه خدمات رفاهی، انواع خوراکی و آشامیدنی‌های ارگانیک و البسه ورزشی.

بخش ورزشی مجموعهکلینیک پزشکی ورزشی

 1. ایجاد در راستای ارتقاء اهداف سلامتی، تندرستی و اهمیت گردشگری ورزشی؛
 2. مساحت ۲۰۰0 مترمربعی؛
 3. بهره‌گیری از جدیدترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های روز دنیا برای انجام آزمون‌های سلامت ورزشی، بازتوانی ورزشکارها و سالمندها؛
 4. بهره‌‌گیری از همکاری متخصص‌های مجرب و اساتید دانشگاه برای ارائه خدمت به مراجعه‌کننده‌ها؛
 5. درنظرگرفتن مرکز آب‌درمانی مدرن با امکانات نوین و پیشرفته برای بهبود و کنترل امراض حرکتی ورزشکارها و سایر اقشار جامعه.

کرونا و ایران مالبولینگ ایران مال

 1. واقع‌شده در بام بازار بزرگ ایران؛
 2. مناسب برای گذران اوقات فراغت به‌صورت خانوادگی؛
 3. طراحی نوین و جذاب؛
 4. مساحت ۱۸۰۰مترمربعی؛
 5. ساخت ۱۶ خط بازی؛
 6. فضاسازی‌شده با تکنولوژی روز دنیا؛
 7. بهره‌گیری از فضایی زیبا و دلنشین برای علاقه‌مندان به این رشته ورزشی؛
 8. چشم‌انداز مطلوب به دریاچه شهدای خلیج فارس و آبنمای موزیکال بازار بزرگ ایران هنگام استراحت؛
 9. امکان دسترسی به یک رستوران روباز دل‌نشین؛
 10. امکان دسترسی آسان به پارکینگ.

بولینگ مجموعه استخر و اسپا

 1. شامل یک استخر برای بانوان، یک استخر برای کودکان و یک استخر روباز چهار فصل برای آقایان؛
 2. مساحت ۹۴۰0 مترمربعی؛
 3. به‌کارگیری فناوری‌های بی‌نظیر و طراحی نوین و الهام‌بخش از معماری شرق و غرب؛
 4. ساخت فضاهای آرام‌بخش مانند اسپا، حمام ترکی، سونا خشک و بخار؛
 5. ساخت اتاق‌هایی برای انواع ماساژ، خدمات آرایشی و بهداشتی برای بانوان؛
 6. طراحی جذاب؛
 7. امکانات فوق‌العاده و دید بسیار زیبا به آبنمای موزیکال بازار بزرگ ایران.

استخر روبازپیست یخ ایران مال

 1. مساحت ۳۶۰0 مترمربعی در ضلع شرقی مجموعه؛
 2. ساخته‌شده منطبق با استانداردهای جهانی؛
 3. طراحی پیست اسکیت، هاکی روی یخ و اسکیت نمایشی به متراژ ۱۸۰۰ مترمربع (استاندارد المپیک)؛
 4. فضای استقرار تماشاگران با ظرفیت ۴۰۰ نفر؛
 5. درنظرگرفتن ۱۰ جایگاه برای استقرار افراد دارای معلولیت جسمی؛
 6. درنظرگرفتن جایگاه VIP و VIP با ظرفیت ۲۰ نفر؛
 7. امکان بهره‌مندی از کافی‌شاپ و رستوران‌های محوطه؛
 8. امکان اجاره کفش و سایر تجهیزات پاتیناژ؛
 9. برگزاری دوره‌های آموزشی در سطوح مختلف به‌صورت خصوصی و گروهی برای گروه‌های سنی مختلف.

پیست یخ ایران مالاستادیوم چند منظوره (تنیس، ورزش‌های توپی و…)

 1. قرارگیری در محدوده باغ بام؛
 2. محصورشده در فضای سبز، کافه‌ها و رستوران‌های اطراف با چشم‌انداز زیبا؛
 3. مساحت ۴۱۰۰ مترمربعی؛
 4. ظرفیت ۱۳۰۰نفری تماشاگر شامل جایگاه‌هایی برای افراد عادی، دارای معلولیت جسمی و اصحاب رسانه؛
 5. امکان استفاده از این مجموعه برای ورزشکارهای دارای معلولیت جسمی؛
 6. بهره‌گیری از امکانات مدرن و منطبق با استانداردهای نوین جهانی؛
 7. فروشگاه تجهیزات ورزش‌های راکتی و آمادگی جسمانی نزدیک مجموعه؛
 8. فروشگاه‌هایی برای عرضه مواد آشامیدنی و خوراکی در فضایی مفرح؛
 9. یک زمین اصلی و دو زمین تمرینی تنیس با پوشش پرمیوم کامفورت کورت؛
 10. قابلیت برگزاری مسابقات بسیاری از رشته‌های ورزشی همچون کشتی، ورزش‌های رزمی، ورزش‌های توپی و راکتی؛
 11. قابلیت برگزاری سایر رویدادهای غیر ورزشی در این مکان.

استادیوم مجهز و پیشرفتهمجموعه اسکواش

 1. مساحت ۲۷۰۰مترمربعی؛
 2. دارای ۴ زمین مدرن و هوشمند در بام سبز، با نورپردازی منحصربه‌فرد؛
 3. دارای قابلیت ضبط تصاویر به‌صورت همزمان و ارسال آن به تلفن همراه کاربرها؛
 4. دسترسی آسان به کافی‌شاپ‌های مستقر در بام سبز بازار بزرگ ایران.

اسکواششهربازی ایران مال

ایران مال مجموعه‌ای است که قرار است همه اعضای خانواده در آن لذت ببرند و اوقات خوشی را تجربه کنند. یکی از شگفت‌انگیزترین بخش‌های بازار بزرگ ایران برای سرگرمی خانواده‌ها و کودکان شهربازی ایران مال است. برای اینکه ساعاتی را کنار خرید و گشت‌وگذار، به بازی و تفریح اختصاص دهید، می‌توانید از بخش‌های زیر بهره ببرید:

 • ترن هوایی در فضای بسته؛
 • فضای بازی‌های لیزری؛
 • سالن‌های نمایش مخصوص کودکان؛
 • مسابقات قهرمانی بازی‌های الکترونیک؛
 • پیست قایق‌های ضربه‌ای.

برخی خدمات شهربازی ایران مال

 • ارائه خدمات سرگرم‌کننده برای همه سنین؛
 • امکان تماشای فیلم‌های ویژه کودک و خردسال در اتاق‌های ویژه؛
 • امکان برگزاری مسابقاتی مانند مسابقات نقاشی؛
 • امکان برگزاری جشن‌های تولد و مناسبت‌های کودکان در اتاق ویژه.

برگزاری مسابقاتهتل ایران مال

نوبت می‌رسد به مسافرانی که با هدف گردشگری به پایتخت شلوغ و پر دود و دم سفر می‌کنند. اگر شما هم تهرانی نیستید و هدفتان از سفر به تهران تفریح یا حتی ملاقات‌های کاری است، بهترین گزینه برای اقامت شما، هتل ایران مال است. وجود این هتل با تمام امکانات رفاهی و خدماتی خود نزدیک پارک چیتگر، دریاچه خلیج‌فارس، پارک ملی گیاه شناسی و آبشار مصنوعی، خبر از اقامتگاه بی‌نقصی می‌دهد که می‌تواند روزهای زیادی میزبانتان باشد،‌ بدون اینکه کِسِل شوید.

هتل های شیکاگر بخواهیم به‌طور مختصر این هتل همه چیز تمام را توصیف کنیم، باید گفت هتل ایران مال ۱۲۳هزار مترمربع مساحت، ۱۸ طبقه و ۳۵۹ اتاق دارد. اتاق جلسات، آمفی تئاتر، سالن ضیافت، رستوران‌های ایتالیایی و آرژانتینی و شرقی و ایرانی، کافی‌شاپ‌های مدرن، سالن‌های ماساژ،‌ مراکز آب‌درمانی،‌ ۲ استخر برای بانوان و آقایان، سونا و جکوزی،‌ حمام ترکی و ‌سالن‌های زیبایی تنها بخشی از امکانات رفاهی است که در هتل ۵ ستاره ایران مال برای گردشگران ایرانی و خارجی در نظر گرفته شده است.

هتل های ایران مال

نمایشگاه خودروی ایران مال

نمایشگاه خودرو بازار بزرگ ایران، یکی دیگر از جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایران مال است. شما قرار است در محیطی با معماری منحصربه‌فرد، تکنولوژی روز دنیا، محصولات ویژه و رویدادهای مربوط به صنعت خودرو را دنبال کنید. در نظر گرفتن محلی برای پذیرایی میهمانان، نمایش آخرین محصولات، خودروهای کلاسیک، برگزاری مسابقات و رویدادهای متنوع این صنعت در ایران و جهان از دلایل محبوبیت نمایشگاه خودرو ایران مال محسوب می‌شود.

نمایشگاه خودرونمایشگاه آثار هنری ایران مال

نمایشگاه آثار هنری بازار بزرگ ایران در فضایی فاخر و هشت هزار مترمربعی همه امکانات لازم برای برپایی یک گالری مدرن را فراهم کرده است. در نمایشگاه آثار هنری ایران مال فضاهای نمایشی، کارگاه‌های آموزشی، محل برگزاری حراج و… در نظر گرفته شده که نزدیک هتل بین المللی ایران مال قرار دارد. سالن نمایش اختصاصی این مجموعه به همراه تجهیزات نمایشی، نورپردازی و امنیتی پیشرفته‌اش، آن را به یک قطب هنری در سطح منطقه و ارزآور هنری برای کشور تبدیل کرده است.

مرکز نمایشگاهی ایران مال

جالب است بدانید فعالیت‌های مرکز دائمی نمایشگاه های بین المللی و رویدادهای تجاری بازار بزرگ ایران در بستری مدرن و پیشرفته انجام می‌شود؛ به طوری که همه رویدادهای برگزار شده در این مجموعه، از نظم و هماهنگی بسیار ایده‌آلی برخوردار است.

نمایشگاه هاپارکینگ‌های ایران مال

شاید این سؤال برای‌تان پیش آمده باشد که: آیا ایران مال پارکینگ دارد؟

بله، ایران مال پارکینگ رایگان برای افراد عادی و پارکینگ اختصاصی ویژه افراد دارای معلولیت جسمی دارد.

پارکینگ ایران مال ظرفیت ۲0 هزار خودرو و موتورسیکلت دارد. در هر ساعت از شبانه روز، هشت هزار وسیله نقلیه می‌توانند در این پارکینگ قرار بگیرند. نکته جالب توجه اینکه استفاده از پارکینگ بازار بزرگ ایران برای عموم مردم رایگان است و وجود چندین متصدی در جای‌جای این پارکینگ برای راهنمایی راننده‌ها،‌ کار پارک و ورود و خروج را راحت‌تر کرده است.

با این توصیف مختصر از پارکینگ های ایران مال،‌ حتما متوجه شده‌اید که با پارکینگ وسیعی طرف هستید که ممکن است ماشین را در ایام پرتردد در جاهای دور نسبت ‌به ورودی مجموعه پارک کنید. در این مواقع نگران پیاده‌روی میان هزاران خودرو نباشید؛ چراکه ایران مال برای این موضوع هم چاره‌ای اندیشیده است. اگر این اتفاق برایتان افتاد، از راهنماها بخواهید شما را به سمت ون‌های موجود در پارکینگ راهنمایی کنند. این ون‌ها شما را تا ورودی اصلی طبقه همکف می‌برد.

پارکینگ ایران مالپارکینگ ویژه افراد دارای معلولیت جسمی

ایران مال با هدف فراهم کردن رفاه حال افراد دارای معلولیت جسمی، بیش از ۱۴۰۰۰ فضای پارک و پارکینگ اختصاصی رایگان را برای این عزیزان در نظر گرفته است. این جایگاه‌های پارک، در بهترین موقعیت مکانی و در نزدیکترین دسترسی به کاربری‌های مجموعه ایران مال قرار دارد.

پارکینگ ایران مالدسترسی به پارکینگ‌های مجموعه به تفکیک مقصد

 1. دسترسی به نمایشگاه از تهران: بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۱، تونل جنوبی، خیابان ایران خودرو، ورودی شماره ۱ (RG)؛
 2. دسترسی به نمایشگاه از کرج: بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، خیابان ایران‌خودرو، کنارگذر غربی شماره ۱، پل RG، ورودی شماره ۱ (RG)؛
 3. دسترسی به پیست یخ از تهران: بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۲، کنارگذر شمالی، ورودی شماره ۲ (G1)، دسترسی به پارکینگ طبقه G1؛
 4. دسترسی به پیست یخ از کرج: بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، کنارگذر شمالی، ورودی شماره ۲ (G1)، دسترسی به پارکینگ‌ طبقه G1؛
 5. دسترسی به سینما از تهران: بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۲، ورودی شماره ۲ (P1)، دسترسی به پارکینگ P1 یا بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، کنارگذر شمالی شماره ۲، تونل شماره ۴، ورودی شماره ۱ (P1)، دسترسی به پارکینگ P1 یا بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۱، تونل جنوبی، ورودی جنوبی؛
 6. دسترسی به سینما از کرج: بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، بلوار طبیعت، ورودی شماره ۳ (P1)، دسترسی به پارکینگ‌ P1.
 7. دسترسی به مرکز تفریحات خانواده از تهران: بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۴، ورودی شماره ۱ (P1)، دسترسی به پارکینگ‌ P1 یا بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۱، تونل جنوبی، ورودی جنوبی یا بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۲، ورودی شماره ۲ (P1)، دسترسی به پارکینگ P1؛
 8. دسترسی به مرکز تفریحات خانواده از کرج: بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، بلوار طبیعت، ورودی شماره ۳ (P1)، دسترسی به پارکینگ‌ P1؛
 9. دسترسی به نمایشگاه خودرو از تهران: بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۴، ورودی شماره ۱ (P1)، دسترسی به پارکینگ P1 یا بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۱، تونل جنوبی، ورودی جنوبی یا بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۲، ورودی شماره ۲ (P1)، دسترسی به پارکینگ P1؛
 10. دسترسی به نمایشگاه خودرو از کرج: بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، بلوار طبیعت، ورودی شماره ۳ (P1)، دسترسی به پارکینگ‌ P1؛
 11. دسترسی به هایپرمارکت از تهران: بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۴، ورودی شماره ۱ (P1)، دسترسی به پارکینگ P1 یا بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، تونل شماره ۴، شماره ۲ (G0)، دسترسی به پارکینگ‌ G0؛
 12. دسترسی به هایپرمارکت از کرج: بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، بلوار ایران خودرو، ورودی شماره ۲ (G0)، دسترسی به پارکینگ هایپرمارکت؛
 13. دسترسی به هتل از تهران: بزرگراه شهید خرازی شرق به غرب، پل شماره ۳، ورودی شماره ۲ (G2)، دسترسی به پارکینگ‌ طبقات G2, G2M, G3؛
 14. دسترسی به هتل از کرج: بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، کنارگذر شمالی شماره ۴، ورودی شماره ۲ (G۲)، دسترسی به پارکینگ‌ طبقات G2, G2M, G3.

پارکینگ معماری ایران مال؛ قالبی تاریخی در قابی مدرن

اگر ایران مال را یک بار هم دیده باشید یا حتی فقط همین مقاله را در وصف ایران مال خوانده باشید، بدون شک متوجه معماری منحصربه‌فرد آن شده‌اید. حالا به خوبی می‌دانید که در بازدید از ایران مال باید انتظار یکی از خیره‌کننده‌ترین بناهای ساخته ‌شده در ایران را داشته باشید. معماری ایران مال الهام گرفته از فرهنگ و هنر تاریخی ملل مختلف است که به کمک مدرن‌ترین فناوری و ابزارهای جهانی ساخته شده است.

ایران مال

تماشای بازار بزرگ ایران از بیرون، با آن نمای شیشه‌ای و سنگی‌ حیرت‌انگیز است؛ اینجا فقط با برداشتن چند قدم از تهران به طهران می‌روید و از حافظیه شیراز به مراکز تجاری قلب اروپا.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 دیدگاه
 1. مهران می‌گوید

  باسلام خدمت مردم عزیزمان من این مجتمع را از نزدیک دیدم وبسیار خوشحال شدم که در کشورمان چنین مجتمعی لوکس با این همه امکانات ساخته اند وخیلی عالی شده و به نظرم اگر دولت محترم بتواند این مجتمع را منطقه آزاد تجاری اعلام کنه تا بهترین و عالیترین اجناس فقط وارد این پروژه شده و اینجا بفروش برسد باعث خواهد شد که از همه جای کشور به این مجتمع مراجعه کنن برای خرید و گشت و گذار و تفریح

 2. آنم می‌گوید

  ایران مال برای کی ساختی کی پول دارد بده اون مراکز پاتیناژ قصر یخ فوتبالیست استقلال زن خودش اینجا دید زن پولدار اومدی اینجا دل خوش سیری چند !

  1. صادق می‌گوید

   حالا اگه یکم به خودت تکون دادی و زحمت کشیدی و پول درآوردی، برو ببین که مردم زحمت میکشند و کار میکنند و کلی هم پول درمیارن و اونجا میرن عشق و حال میکنن.

 3. گردیه می‌گوید

  تا زمانی که فقر در کشورم باقی است، هیچ داشته ای در هیچ کجای دنیا برایم شادی بخش نیست. لعنت بر پولی که ایران مال می سازد!!!

  1. صادق می‌گوید

   خب شما بهتر زودتر خودتو خلاص کنی عزیزم، فقر در هیچ کشوری ریشه کن نشده و البته تعادل برقراره و مردمی که زحمت میکشند به ازایش تفریح هم میکنند و از زندگی لذت میبرند، شب بخیر.

   1. حسین می‌گوید

    تو ایران آدمی که تخصص داره از همه کمتر میگیره آدمی که هیچی سرش نمیشه بیشتر میگیره اونم به خاطر آشنا بازی

  2. سجاد می‌گوید

   دوست عزیز این دیدگاه شما تهش به خودکشی یا دیگر کشی ختم میشه… فقر تو کجای دنیا ریشه کن شده که تو ایران شده باشه؟ اگر واقعا “هیچ داشته ای در هیچ کجای دنیا برایت شادی بخش نیست” به عنوان برادر کوچیک شما استدعا میکنم که در زمینه بهداشت روان حتما کمک پزشکی بگیرین. ارادتمند