کافه های بندرعباس

کافه های بندرعباس برای جمع‌های گرم و صمیمی

معرفی بهترین کافه‌های بندرعباس برای شکم‌گردی‌های عصرانه

بندرعباس را همیشه مثل یک پرتقال خونی تصور کرده‌ام. شاید هم بیشتر شبیه خورشید دم غروب باشد وقتی که درون آب‌های خلیج فرومی‌رود. به‌نظرم هنگام پرسه‌زدن بین جاهای دیدنی هرمزگان، بندرعباس را اول لیست‌تان قرار دهید. جاهای دیدنی بندرعباس از قلعه فین و غار خرسین، پارک‌های ساحلی و موزه‌هایش تا بازار ماهی و بوی آب تازه از دریا جداشده و بهترین کافه های بندرعباس همگی ارزش چندین‌بار تماشا را دارند.

جدای از جاهای دیدنی بندرعباس، مهمان‌نوازی مردمان خونگرم و خیلی صمیمی این منطقه یکی از مهم‌ترین دلایلی است که بندرعباس را برای من یکی محبوب و دوست‌داشتنی می‌کند. از آن مهم‌تر، چه کسی دلش نمی‌خواهد غذاهای پرادویه با طعم‌های پررنگ بندرعباس را امتحان کند!

اگر بین گشت‌وگذارهای‌تان کمی هوس کافه‌گردی هم کردید، به بهترین کافه های بندرعباس سربزنید. بهترین کافه بندرعباس شاید در هر محله‌ای فرق داشته‌باشد. مثلا منطقه ۱۳هکتاری بیشتر از ۱۰ تا کافه دارد که حتما خیلی‌های‌شان در مجموعه بهترین کافی شاپ های بندرعباس قرار می‌گیرند. همه چیز به حال‌وهوای آن روز خودتان بستگی دارد.

امروز با من همراه باشید تا در مجله گردشگری علی بابا چند کافه معروف بندرعباس و چند کافه گمنام آن را برای‌تان معرفی کنم.

بهترین کافه های بندرعباس کدام کافه‌ها هستند؟
کافه دل، کافه کویین، کافه کاژه و کافه مرسی از مشهورترین کافه‌های این شهر هستند.
کافه مناسب افراد دارای معلولیت در بندرعباس کدام است؟
کال کافه یکی از بهترین کافه های بندرعباس برای این گروه از افراد است.
کافه کیش‌میش بندرعباس کجاست؟
این کافه در بلوار امامت، خیابان بهارستان، خیابان نگارستان قرار دارد.

۱- کافه دل بندرعباس برای اهل دل‌ها

فهرست بهترین کافه های بندرعباس را که زیروروکنید حتما یکی دوتایش در ۱۳هکتاری پیدا می‌شود. در محله ۱۳هکتاری بندرعباس، راه‌تان را از بلوار پردیس به سمت خیابان طلوع کج کنید. در خیابان پروین اعتصامی غربی، ساختمان دل را می‌بینید. طبقه چهارم این ساختمان، مقصد ما است.

کافه دل بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

کافه دل، کافه اهل دل‌ها است. دورهم روی مبل‌های راحتی بنشینید و وسط گرمای بندرعباس، در خنکای کافه خوش‌بگذارنید. برای یک ملاقات کاری یا شخصی، پشت میزهای چوبی کنار پنجره قرار بگذارید.

از همه مهم‌تر، دلتان گرفته‌است؟ شب‌ها زیر سقف پرچراغ کافه، کنار پنجره، خودتان را به موسیقی جاری در هوا بسپارید. کمی احساساتی شد ولی واقعا همه این حس‌های خوب را از کافه دل می‌گیرید. برای تکمیل همه این‌ها، کنار کیک شکلاتی و چای حتما یادی هم از من بکنید.

کافه دل بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

کیفیت غذاهای کافه از کافه های بندرعباس و حتی کیفیت رفتار کارکنان آن خیلی به دل مردم نشسته‌است. ولی از نظر قیمت شاید کمی گران به‌نظربرسد. البته قیمت‌های جدید را نمی‌دانم ولی ۴ سال پیش باید برای یک صبحانه ایرانی ۲۰ تومان هزینه می‌دادید.

خلاصه که از ۸ صبح تا وقتی ساعت ۰۰:۰۰ شود، در کافه دل روی شما باز است. اگر می‌خواهید برای مراسم خاصی میز رزرو کنید با شماره ۷۶۳۳۷۴۰۴۱۱ تماس بگیرید.

کافه دل روی گوگل مپ

۲- کافه کویین در بهترین کافه های بندرعباس

چایت را بنوش، نگران فردا نباش، از گندمزار من و تو مشتی کاه می‌ماند برای بادها… نیما یوشیج. امضا: کافه ملکه

کافه ملکه یا همان کافه ملکه آسمان‌ها را در محله اوزیا بندرعباس پیدا می‌کنید. یعنی دقیق‌ترش اینطوری است: از میدان شهدا به سمت بلوار امام خمینی(ره) بروید. بین خیابان شهید حسین‌پور و پیروزی ۱۶، کویین را پیدا می‌کنید.

کافه کویین بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

البته جمعه‌ها اصلا روی این کافه حساب بازنکنید چون کاملا بسته‌است. بقیه روزها هم از ۸ صبح تا ۱۰ شب فعالیت می‌کند. برای هر سوالی هم که درباره کافه داشتید با شماره ۰۷۶۱۲۲۵۰۷۲۱ تماس یگیرید.

میوه‌هایی که پشت شیشه پیشخوان اینجا از کافه های بندرعباس چیده‌شده‌اند، از یک نوشیدنی طبیعی و خوشمزه خبر می‌دهند. اما این همه ماجرا نیست. مثلا جزئیات جالبی توجه مرا به خودش جلب کرد. بستنی‌هایی که از اسمارتیز و شکلات، دماغ و دهن داشتند و کلی لبخند کش‌دار روی صورت آدم می‌گذاشتند. یا تخته سیاه پشت پیشخوان که با امضای کافه ملکه جمله‌های قشنگی را نمایش می‌دهد.

کافه کویین بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

کافه کویین روی گوگل‌ مپ

۳- کافه ری از زیباترین‌ها

وارد گلشهر جنوبی شوید. در بلوار ۱۲ فروردین، به سمت میدان امامت بروید. کافه ری بین بهترین کافه های بندرعباس به شما لبخند می‌زند. هر روز از هفته که دلتان یک قهوه با حال‌وهوای درجه یک خواست، به شرطی که ساعت بین ۸:۳۰ صبح تا ۱۱:۴۵ شب باشد، کافه ری یکی از بهترین گزینه‌ها خواهدبود. برای کارهایی مثل رزرو هم با شماره ۰۷۶۳۳۶۱۳۵۳۰ تماس بگیرید.

کافه ری بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

غذاها و نوشیدنی‌های اینجا از کافه های بندرعباس هم خیلی چشم‌نواز هستند. یعنی امکان ندارد قیافه املت اسپانیایی را سر میز بقیه ببینید و برای سفارشش وسوسه نشوید. بشقاب صبحانه انگلیسی کافه ری هم خیلی خوشمزه به‌نظرمی‌رسد. یا من خیلی گرسنه هستم یا واقعا از روی عکس‌های‌شان، بو و طعم وارد مجاری بویایی و چشایی آدم می‌شود.

کافه ری بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

دکور کافه ری از کافه های بندرعباس هم رنگ‌ها و المان‌های خیلی خوبی دارد و هم گلدان‌هایی که حس‌وحال مثبتی به آدم منتقل می‌کنند. از میز و ستون‌های صورتی، میزوصندلی‌های چوبی و قاب‌های مختلف تا پله‌های سبز و لوله‌های سبز جالبی که حس گل‌خانه می‌دهند، همگی با ذکاوت خاصی کنار هم چیده شده‌اند. کلمه درست را الان پیدا کردم! “ذکاوت”، چیزی که در گوشه‌وکنار کافه و حتی در موسیقی فضا به‌چشم‌می‌خورد.

کافه ری روی گوگل‌ مپ

۴- کافه کاژه در بهترین کافه های بندرعباس

مثل اسمش، حال‌وهوای خانه‌های چوبی کنار شالیزار را دارد. برای کسی که عاشق کلبه چوبی باشد، کافه کاژه بهشت است. میز و صندلی‌های چوبی، دیوارهای چوبی و زمین طرح چوب، خلاصه اگر چشم‌های‌تان را ببندید با کمی قوه تخیل، بوی تنه درخت دماغ‌تان را پرمی‌کند. نورپردازی و تابلوهای قشنگی هم دارد که فضا را دل‌نشین‌تر می‌کند. راستی کاژه گاهی از هنرمندان عرصه موسیقی برای اجرا و دورهمی دعوت می‌کند. اگر اهل این فضا هستید، شب‌های ویژه کاژه را ازدست‌ندهید چون خیلی حال‌وهوای خوبی به آدم منتقل می‌کند و خاطره خوبی از بهترین کافه های بندرعباس در ذهنتان می‌ماند.

کافه کاژه بندرعباس

عکس از: سایت Netbarg

شاید بد نباشد صبحانه‌های کافه کاژه را امتحان کنید. گویا خیلی جذاب و خوشمزه است. ولی ازطرفی هم اگر با دود قلیان میانه خوبی ندارید، احتمالا در کافه کاژه کمی اذیت می‌شوید. البته تا چند سال پیش که قلیان و سیگار در کافه آزاد بود. ولی از قوانین جدیدش خبر ندارم. درکل بین کافه های بندرعباس احتمالا فقط همین یکی خیلی شبیه خانه‌های درختی است. پس احتمالا برای ثبت عکس‌های قشنگ می‌توانید، کافه کاژه را امتحان کنید.

کافه کاژه بندرعباس

عکس از: سایت Netbarg

کافه کاژه از کافه های بندرعباس هم در محله ۱۳ هکتاری قرار دارد. شهرک پرواز، بلوار رسالت شمالی، نبش کوچه فرخی و بالاخره به کاژه رسیدیم! فقط ان‌شاالله ساعت بین ۱۰ صبح تا ۱۲ شب است و با در بسته روبه‌رو نمی‌شویم. البته این وسط هم بین ۲ تا ۵ عصر کافه تعطیل است. درآخر اگر سوالی درباره رزرو یا چیزهای دیگر دارید با شماره ۰۷۶۳۳۷۵۷۰۵۳ تماس بگیرید.

کافه کاژه روی گوگل‌ مپ

۵- کافه مرسی بندرعباس

اگر دنبال یک کافه به‌صرفه و راحت با کارکنان صمیمی در محله اتوبوس‌رانی بندرعباس می‌گردید، کافی مرسی را امتحان کنید. در گلشهر جنوبی، بلوار امام خمینی(ره)، ایثار۱، شبنم۷، در کافه مرسی روی شما باز می‌شود. البته بین ۱۰ صبح تا ۱۲ شب بروید تا حتما باز شود! برای رزرو و بقیه سوال‌ها هم می‌توانید به شماره ۰۹۳۷ ۴۰۰ ۹۱۳۳ زنگ بزنید.

کافه مرسی بندرعباس

عکس از: سایت Foodism

کافه مرسی قلیون ندارد و اگر از دود در فضای بسته اذیت می‌شوید، این‌جا مکان خوبی برای ساعتی معاشرت بدون دود است. اگر کافه مرسی یک کافه معروف بندرعباس است که ما از آن اطلاعات بیشتری نداریم، حتما در بخش نظرات درباره‌اش با ما گفت‌وگو کنید.

کافه مرسی روی گوگل‌ مپ

۶- کافه قدیمی بندرعباس

کافه قدیمی هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب، در شهرک انصارالمهدی، پشت دانشگاه آزاد، خیابان شلمچه، فروزان ۱۵، از مردم خونگرم بندرعباس پذیرایی می‌کند.

کافه قدیمی بندرعباس

عکس از: سایت Netbarg

کافه قدیمی روی گوگل‌ مپ

۷- کافه بهار از بهترین کافه های بندرعباس

دنبال کافه معروف بندرعباس می‌گردید؟ اطراف دانشگاه آزاد قدم بزنید! یکی از بهترین کافه های بندرعباس را پیدا می‌کنید. در طول هفته هر وقت دنبال یک جای واقعا دنج بودید، هرطور شده خودتان را به حوالی دانشگاه آزاد بندرعباس برسانید. اصلا خوش‌به‌حال دانشجوهای این دانشگاه! چاله همه نوستالژی‌های بی‌نظیر ازجمله پاییز، غصه‌های دانشجویی و خوشی‌های جوانی را در کافه بهار می‌کنند. این دفعه که به کافه بهار رفتید، پشت میز کنار دیوار آجرنشین کافه نشستید، از طرف من هم یک دل سیر ساعت قشنگ دیوار را تماشا کنید.

کافه بهار بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

کافه بهار به حرفه‌ای‌بودن کارکنانش هم مشهور است. سرعت رسیدگی به سفارشات در اینجا از بهترین کافه های بندرعباس حتی در زمان پررفت‌وآمد، کیف‌تان را کوک می‌کند. خلاصه که بین ۸ صبح تا ۱۱ شب، هر زمانی که دل‌تان خواست به خیابان داماهی، بلوار دانشگاه، خیابان خشنودی بروید و جای همه ما را خالی کنید. برای سوال درباره رزرو میز و هر مورد دیگری هم به شماره ۰۹۳۳ ۴۵۵ ۸۰۱۷ زنگ بزنید.

کافه بهار بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

کافه بهار روی گوگل‌ مپ

۸- کال کافه از کافه های بندرعباس

کال کافه خیلی چیزها دارد. فضای کار در طبقه بالایش وجود دارد. یک قفسه نسبتا بزرگ کتاب هم روی یکی از دیوارها به‌چشم‌می‌خورد. ولی فقط این ویژگی‌ها نیست. کال کافه به‌نظرم ازنظر قیمت خوب و معقول است. البته این همه خدمات کال کافه نیست. یک فروشگاه  قهوه هم دارد که دانه‌های قهوه یا قهوه آسیاب‌شده، ماگ‌های قشنگ و شاید چیزهای دیگر مربوط به قهوه را می‌فروشد. ظاهرا کروسان‌های معروفی هم دارد.

کال کافه بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

ولی اگر با صدای بلند موسیقی کنار نمی‌آیید، شاید کال کافه از کافه های بندرعباس جای مناسبی برای شما نباشد. یک مورد دیگر هم که امیدوارم امسال تغییر کرده‌باشد، تاخیر در سرویس‌دهی است که گاهی افراد را کلافه می‌کند. ولی پیشنهاد می‌کنم یک بار کال کافه را امتحان و ارزیابی کنید. چون به نظر من، ویژگی‌های مثبت زیادی دارد.

کال کافه ازنظر هنری و فرهنگی هم نسبتا فعال است. مثلا شاید رویداد موسیقی داخل پیج‌شان را دیده‌باشید. یا جشنواره یلدا با کاسه‌های انار سرخ و جذاب سر میز.

کال کافه بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

ولی اگر نظر مرا بخواهید، همین که فضایش به‌اندازه کافی برای تردد افراد معلول باز است و اصلا برای این عزیزان جای مناسب دارد، کال کافه را به یکی از بهترین کافه های بندرعباس تبدیل می‌کند.

برای رسیدن به این کافه از کافه های بندرعباس با دکور خاص، جذاب و باسلیقه‌اش، باید به گلشهر شمالی، خیابان داماهی بروید. یادتان باشد کال کافه از ۸ صبح تا ۱۲ شب پذیرای مهمان است. یک وقت دیرتر نروید که دست خالی برمی‌گردید. برای هماهنگی‌های لازم هم می‌توانید به شماره ۰۷۶ ۳۳۶۸ ۸۱۵۵ تماس بگیرید.

کال کافه روی گوگل‌مپ

۹- کافه راش بین بهترین کافه های بندرعباس

کافه راش هر روز از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۲ شب، در کوی فرهنگیان بندرعباس از مهمانان پذیرایی می‌کند. میان کافه های بندرعباس از این یکی خیلی اطلاعات زیادی در دست نیست ولی دکور قشنگی دارد. به‌خصوص نقاشی یا پوستر ماشین قرمز رنگ قدیمی روی دیوار، چشم آدم را به خودش خیره می‌کند.

کافه راش بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

اگر از منو یا موارد دیگر کافه راش اطلاعی دارید، حتما با ما به‌اشتراک بگذارید. اصلا اگر اهل بندرعباس هستید یک روز ما را هم به این کافه زیبا دعوت کنید. خلاصه که ما منتظریم!

کافه راش روی گوگل‌مپ

۱۰- کافه کیش‌میش بندرعباس

درباره کافه کیش‌میش اطلاع زیادی ندارم. شاید خیلی معروف است و اصلا بین بهترین کافه های بندرعباس می‌درخشد ولی خب اطلاعات زیادی درباره‌اش ندیدم. کافه کیش‌میش را در گلشهر جنوبی پیدا می‌کنید. ساعت کاریی کافه هم پنج‌شنبه‌ها از ۷ صبح، جمعه‌ها ۹ صبح و بقیه ایام هفته از ۸ صبح تا ۱۲ شب است. ولی خدا را شکر شماره تلفنش را پیدا کردم تا برای اطلاعات بیشتر با کافه تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۲۱ ۵۴۶ ۱۵۷۷

کافه کیش میش بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

منوی سه‌چهار سال پیش کافه از کافه های بندرعباس هم خیلی خوشمزه به‌نظرمی‌رسید. ۱۰ نوع گلاسه از شکلات و شاتوت تا طالبی و انار اولین چیزی بود که توجه مرا به خودش جلب کرد. ولی برای بررسی منوی امسال حتما با خودشان تماس بگیرید یا پیج‌شان را پیدا کنید. اگر اطلاعات جدیدی داشتید این‌جا با ما هم درمیان بگذارید.

کافه کیش میش بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

کافه کیش‌میش روی گوگل‌ مپ

کافه های بندرعباس و لحظات فراموش‌نشدنی

چیز زیادی برای گفتن نمانده جز این‌که، اگر به هرکدام از این کافه‌ها رفتید، جای من و همه خوانندگان این مطلب را خالی کنید. بندرعباس یکی از خونگرم‌ترین خاک‌های دنیا است که گرمای مهربانی‌اش در جان آدم سفره می‌اندازد و نمک‌گیرش می‌کند. این جذابیت را حتما در رفتار کارکنان کافه‌ها و حتی در بین رهگذران می‌بینید. اگر شب روی صندلی روبه‌پنجره کافه ری نشستید یا یک روز پاییزی در شلوغی کافه بهار از کافه های بندرعباس غرق شدید، لذتش را با همه ما که عاشق بندرعباس هستیم تقسیم کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.