پول گرجستان

در سفر به گرجستان (تفلیس، باتومی و…) چه ارزی ببریم؟

بسیاری از هموطنان‌مان ترجیح می‌دهند برای سفر خارجی به کشورهای نزدیک سفر کنند. این کشورها برای ورود ایرانی‌ها ویزا نمی‌خواهند علاوه بر اینکه نزدیک بودن هم مزیت دیگر آنهاست. در این میان گرجستان به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری تبدیل شده است. در گرجستان دو شهر تفلیس و باتومی با موقعیت‌های فراوان گردشگری بیشترین توریست ایرانی را جذب می‌کنند. علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این شهرها، مراکز خرید هم برای هموطنان‌مان بسیار دوست‌داشتنی است. قیمت برخی از اجناس در گرجستان ارزان‌تر از ایران است. طبیعی است که برای گردش و خرید در تفلیس و بوتامی باید پول رایج این کشور را داشته باشید. آنچه در ادامه می‌آید به شما کمک می‌کند تا اطلاعاتی درباره پول گرجستان به دست بیاورید.

واحد پول گرجستان چیست؟

تفلیس پول گرجستان

واحد پول گرجستان لاری است. هر لاری معادل ۱۰۰ تتری است. لاری را به اختصار با GEL (لاری واحد پول گرجستان) نشان می‌دهند.

در گرجستان هم مثل بسیاری از کشورهای دیگر، پول به شکل سکه و اسکناس توزیع می‌شود. سکه ‌های گرجستان در مقادیر متفاوتی در دسترس است؛ این مقادیر عبارتند از سکه‌های یک تتری، دو تتری، پنج تتری، ده تتری، بیست تتری، پنجاه تتری، یک لاری و دو لاری.

اسکناس‌ های گرجستان هم پنج لاری، ده لاری، بیست لاری، پنجاه لاری، صد لاری و دویست لاری هستند. گفتنی است احتمال اینکه اسکناس دویست لاری را در گرجستان ببینید، کم است.


جستجو و خرید بلیط هواپیما در علی بابا


چه ارزی به گرجستان ببریم؟ دلار یا لاری؟

دلار پول گرجستان

همان طور که گفته شد، واحد پول گرجستان لاری است. اما لازم نیست شما برای سفر به تفلیس یا باتومی لاری بخرید. بهترین کار این است که شما در ایران دلار بخرید و در مقصد پول‌تان را مبادله کنید. خرید و فروش دلار باقی‌مانده از خرید یا فروش لاری بسیار آسان‌تر است.

با افزایش سفر ایرانی‌ها به گرجستان، تعداد قابل‌توجهی صرافی ایرانی در گرجستان باز شد. شما می‌توانید دلارتان را به این صرافی‌ها ببرید و به لاری تبدیل کنید. اینکه شما به راحتی بتوانید با صراف‌ها با زبان فارسی صحبت کنید، مزیتی است که شما در صرافی‌های ایرانی از آن برخوردار خواهید بود. به این ترتیب احتمال اینکه در نقل و انتقال پول، کلاه سرتان برود، کمتر می‌شود.

ارزش لاری چه قدر است؟

در حال حاضر (اسفند ۹۷) قیمت هر لاری گرجستان در بازار تهران حدود ۴۷۰۰ تومان است.

علاوه بر این، هر یک لاری گرجستان ۰.۳۷ دلار ارزش دارد.

بدیهی است که با توجه به نوسانات بازار، احتمال تغییر این اعداد وجود دارد.

مطالب مرتبط

واحد پول دبی چیست؟ برای سفر به دبی چه ارزی ببریم؟

برای سفر به هند، چه پولی با خود ببریم؟

راهنمای خرید سیم کارت در امارات (دبی، شارجه و…)

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.