راهنمای خرید سیم کارت در امارات (دبی، شارجه و…)

امارات و مخصوصا دبی، یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری، تفریحی و تجاری برای بسیاری از افراد است و به همین دلیل، تعداد ایرانیانی هم که سالانه به امارات و دبی سفر می‌کنند بسیار زیاد است. یکی از مسائلی که در چنین سفرهایی وجود دارد این است که گردشگران و مسافران چگونه باید با ایران (یا سایر کشورها) تماس بگیرند و یا از اینترنت استفاده کنند. یکی از راحت‌ترین و کم‌هزیه‌ترین راه‌ها برای انجام این کار، خرید سیم کارت در دبی است. در این راهنما، تمام اطلاعات و جزئیات خرید سیم کارت در امارات (دبی) را برای شما آورده‌ایم.

درضمن اگر دوست دارید که با استفاده از سیم کارت خودتان، از سرویس رومینگ در کشور میزبان استفاده کنید، می‌توانید از راهنماهای زیر استفاده کنید:

برای اطلاع از نحوه خرید سیم کارت در گرجستان و ترکیه، به مقالات لینک شده مراجعه کنید.

اپراتورهای اصلی امارات کدامند؟

برای اینکه در دبی بتوانید سیم کارت گرفته، آن را فعال سازی کرده و از خدمات آن استفاده کنید، باید یکی از دو اپراتور اصلی در امارات را انتخاب کنید: اپراتور اتصالات (Etisalat) و اپراتور دو موبایل (Du Mobile). در ادامه، جزئیات و اطلاعات هر کدام از این اپراتورها را برای شما توضیح داده‌ایم.

اپراتور اتصالات (Etisalat)

معمولا اکثر افرادی که قصد خرید سیم کارت در دبی را دارند، اپراتور اتصالات اولین گزینه‌شان است چراکه هزینه‌های این اپراتور نسبت به اپراتور دو موبایل مقرون به صرفه‌تر بوده و همچنین محدوده پوشش آن نیز بیشتر است. البته ممکن است در برخی جاهای کویری و دور از شهر، مشکل آنتن دهی داشته باشید، ولی این یک مسئله طبیعی است و فقط در نقاط دور افتاده صحرایی اتفاق می‌افتد.

سیم کارت هایی که از اپراتور اتصالات در دبی خریداری می‌کنید از اینترنت‌های ۲G، ۳G، ۳G و LTE پشتیبانی می‌کند و این سیم کارت ها را می‌توانید از نمایندگی‌های معتبر اپراتور اتصالات و یا سایر فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. همچنین برای افزایش اعتبار سیم کارت خود، می‌توانید بسته‌های اعتباری را اکثر فروشگاه‌های شهر تهیه کنید.

یکی دیگر از نقاط قوت اپراتور اتصالات نسبت به اپراتور دو موبایل این است که بسته‌های اعتباری آن را تقریبا هر فروشگاهی در شهر دارد. البته بهتر است بدانید که حداقل میزان بسته اعتباری برای این سیم کارت‌ها از ۲۵ درهم شروع شده و تا ۵۰۰ درهم می‌رود.

سیم کارت دبی، اتصالات

کدهای مورد نیاز برای سیم کارت اپراتور اتصالات در دبی

برای این که بتوانید به راحتی از سیم کارت خریداری شده در دبی استفاده کنید، به یک سری کد دستوری نیاز دارید. در این بخش، این کدها را برای شما آورده‌ایم:

  • برای شارژ سیم کارت (بعد از خرید اعتبار)، از کد ستاره ۱۲۰ ستاره کد اعتبار مربع (#کد اعتبار*۱۲۰*) استفاده کنید.
  • برای اینکه بدانید چقدر از اعتبار حساب شما مانده است، از کد ستاره ۱۲۱ مربع (#۱۲۱*) استفاده کنید.
  • بعد از اینکه سیم کارت را خریداری کردید، باید این سیم کارت در شبکه به صورت رسمی ثبت (رجیستر) شود تا فعال شده و قابل استفاده باشد. برای اینکه بدانید سیم کارتتان فعال شده یا نه، از کد ستاره ۱۴۰ مربع (#۱۴۰*) استفاده کنید.

در ضمن یادتان باشد که این سیم کارت ها تا مدت ۹ ماه بعد از آخرین استفاده‌تان همچنان فعال می‌مانند و اگر در این مدت، هیچ استفاده‌ای از آن نکنید، سیم کارت شما غیر فعال خواهد شد.

اپراتور دو موبایل (Du Mobile)

اپراتور دیگری که در امارات برای خرید سیم کارت در دبی مناسب است، اپراتور دو موبایل است که مانند اپراتور اتصالات، از اینترنت ، ۳G، ۳G و LTE پشتیبانی می‌کند. برای خرید این سیم کارت ها هم می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز اپراتور دو موبایل یا سایر فروشگاه‌های معتبر نیز رجوع کنید.

خرید سیم کارت در دبی، اپراتور دو موبایل

یکی از تفاوت‌های اساسی که اپراتور دو موبایل با اپراتور اتصالات دارد این است که سیم کارت های خودش را در دو پلن مختلف به مشتریان و مسافران ارائه می‌دهد:

  • سیم کارت پرداخت در لحظه: این سیم کارت با قیمت ۵۵ درهم به مسافران عرضه می‌شود که دارای بیست دقیقه مکالمه بین الملل بوده و اندکی اعتبار هدیه دارد که به مدت یک روز فعال است. این سیم کارت، مانند سیم‌کارت‌های اپراتور اتصالات، به مدت ۹ ماه فعال می‌ماند.
  • سیم کارت توریست پلن: این سیم کارت با قیمت ۷۵ درهم و به همراه ۲۰۰ مگابایت دیتا و بیست دقیقه مکالمه بین الملل ارائه می‌شود که به مدت هفت روز فعال می‌باشد. لازم به ذکر است که این سیم کارت از لحظه‌ای که فعال می‌کنید، فقط تا ۹۰ روز فعال می‌ماند، اما شما با پرداخت هزینه‌ای پنج درهمی و ورود کد دستوری (که در ادامه آمده است)، می‌توانید سیم کارت خودتان را تمدید کنید.

کدهای مورد نیاز برای سیم کارت اپراتور اتصالات در دبی

برای استفاده از امکانات سیم کارت اپراتور دو موبایل در دبی نیز به یک سری کد دستوری نیاز دارید. این کدها را برای شما فهرست کرده‌ایم.

  • برای شارژ سیم کارت (بعد از خرید اعتبار)، از کد ستاره ۱۲۰ ستاره کد اعتبار مربع (#کد اعتبار*۱۲۰*) استفاده کنید.
  • برای اینکه بدانید چقدر از اعتبار حساب شما مانده است، از کد ستاره ۱۳۵ مربع (#۱۳۵*) استفاده کنید.

برای خرید سیم کارت در دبی به چه مدارکی نیاز دارید؟

همانطور که گفتیم، خرید سیم کارت در دبی هم از طریق نمایندگی‌ها و هم از طریق فروشگاه‌های معتبر صورت می‌گیرد، اما برای خرید سیم کارت در امارات (دبی، شارجه و سایر مناطق) به پاسپورت یا ویزای اقامت (اصل و کپی) نیاز دارید و تا این دو همراهتان نباشد، نمی‌توانید خرید خودتان را انجام بدهید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.