دانمارک چگونه کشوری است: از ویزای دانمارک تا بهترین غذاها

دانمارک، زادگاه هانس کریستین آندرسن و کشور مجسمه پری دریایی کوچولو و البته شادترین مردمان دنیاست. ولی به جز این دانستنی‌های زیاد دیگری هم هستند که بسیاری در مورد این کشور کوچکِ حوزه اسکاندیناوی نمی‌دانند.

دانمارک کشوری زیبا مملو از مناظر غنی و دل‌فریب طبیعی، ساختمان‌های چوبی، کلبه‌های سنتی، کلیساهای سنگی و کهن، موزه‌ها و گالری‌ها، کاخ‌ها، قلعه‌ها و عمارت‌های باستانی و آثار و بناهای به‌جای مانده از دوران وایکینگ‌ها است و پایتختی پر از افسونِ افسانه‌های کهن با تاریخچه‌ای غنی دارد که همچنان همچون دوران کهن، خاندانی پادشاهی بر آن سلطنت می‌کند. علاوه بر این، دانمارک کشوری است که در اکثر نظرسنجی‌ها در مورد بهترین کشورها برای زندگی و شادترین مردم جهان در رده‌های بالا قرار می‌گیرد. اما چطور کشوری به این کوچکی با زمستان‌های تاریک و سرد، به چنین مکان‌ فوق‌العاده‌ای برای زندگی و سفر بدل شده است؟ در این مطلب از مجله گردشگری علی بابا قصد داریم به معرفی این کشور بسیار زیبا و پرجاذبه بپردازیم، با ما همراه باشید:


جستجو و رزرو بلیط، هتل و تور در علی بابا


دانمارک چگونه کشوری است؟

دانمارک چگونه کشوری است

دانمارک با نام رسمی پادشاهی دانمارک، کشوری در شمال اروپا است که دارای دو قلمروی برون‌مرزی و خودگردانِ جزایر فارو و گرینلند در اقیانوس اطلس شمالی است. جمعیت دانمارک حدود ۵،۷ میلیون نفر است. حکومت پادشاهی دانمارک مشروطه با نظام پارلمانی و دموکراسی نیابتی است که پادشاه حکم رئیس رسمی کشور را داشته، اما تنها نقشی تشریفاتی دارد. مهمترین سِمت‌های سیاسی در کشور دانمارک نخست‌وزیر و وزرای کابینه هستند.

دانمارک از نظر کارآمدی دولت، پایین‌ترین میزان فساد اداری، کیفیت زندگی و رفاه، مدیریت شهری و زیرساخت‌های مناسب، توزیع عادلانه ثروت و پایداری زیست‌محیطی در میان بهترین کشورهای دنیا جای دارد. و البته همان‌طور که در ابتدا هم گفتیم و احتمالا بسیار هم در مورد آن شنیده‌اید، دانمارکی‌ها در رتبه‌بندی‌های مختلف همواره در میان شادترین مردمان دنیا قرار می‌گیرند. دانمارک از کشورهای شبه‌جزیره اسکاندیناوی است که با کشورهایی نظیر سوئد و نروژ و همچنین سایر کشورهای شمال اروپا همچون فنلاند و ایسلند روابط اقتصادی و فرهنگی زیادی دارد. دانمارک یکی از اعضای اتحادیه اروپا و پیمان شینگن نیز هست. با این حال، همچنان ارز معاملاتی در این کشور کرون است.

پایتخت دانمارک کجاست؟

پایتخت دانمارک کجاست

کپنهاگ پایتخت و بزرگ‌ترین شهر دانمارک است. این شهر در قرن دهم میلادی بنا شده و طی سده‌های بعد به اهمیت و رونق آن افزوده شده است. کپنهاگ شهری غنی با مناظر تاریخی و طبیعی بکر و دیدنی و مردمانی از سراسر دنیا است. کپنهاگ به لحاظ شاخص‌های کیفیت زندگی و کار و رفاه، همواره در بین بهترین شهرهای دنیا قرار می‌گیرد. کپنهاگ همچنین از هوشمندترین شهرهای دنیا هم به حساب می‌آید.

پایتخت دانمارک که در نیمه‌ی دوم سده‌ بیستم به‌طرز چشمگیری رشد کرد، علاوه بر اینکه مرکز سیاسی و اداری پادشاهی دانمارک است، بلکه در حوزه‌های دیگری همچون آموزش، تجارت، حمل‌ونقل و گردشگری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. کپنهاگ از شهرهای اروپایی است که برخی از مشهورترین و بهترین مراکز آموزشی قاره‌ی سبز از جمله دانشگاه کپنهاگ، دانشگاه فنی دانمارک، آکادمی هنرهای زیبا و دانشکده‌ بازرگانی کپنهاگ را در اختیار دارد.

علاوه بر این، کپنهاگ طی سال‌های اخیر به یکی از پربازدیدترین و پرجاذبه‌ترین شهرهای دنیا بدل شده و سالانه میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر دنیا برای لذت بردن از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، هنری و طبیعی این شهر راهی شبه‌جزیره اسکاندیناوی می‌شوند. جمعیت پایتخت دانمارک با احتساب حومه‌ی آن حدود ۱،۹ میلیون نفر است. اکثر ساکنان کپنهاگ اصالت دانمارکی دارند. با این حال، مهاجرانی از سرتاسر دنیا از جمله مراکش، پاکستان، لهستان، آلمان، عراق، ترکیه، سوئد، نروژ، انگلیس، آمریکا، ایتالیا و چین هم در این شهر زندگی می‌کنند.

واحد پول دانمارک چیست؟

واحد پول دانمارک چیست

اگرچه دانمارک از اعضای اتحادیه اروپا است، ولی همچنان در معاملات از ارز ملی خود یعنی کرون (با علامت اختصاری kr و کد ایزوی DKK) استفاده می‌کند. با این حال، می‌توانید در این کشور فروشگاه‌ها، هتل‌ها و رستوران‌هایی را پیدا کنید که علاوه بر کرون دانمارک، یورو هم قبول می‌کنند. اما از آنجایی که واحد پول رسمی کشور دانمارک کرون است، نباید انتظار داشته باشید، تمام پرداختی‌های خود را با یورو انجام دهید.

کرون علاوه بر خود دانمارک واحد پول رسمی در استان‌های برون‌مرزی گرینلند و جزایر فارو نیز هست. هر کرون به ۱۰۰ اوره (Øre) تقسیم می‎شود. اسکناس‌های ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰ کرونی در دانمارک مبادله می‌شود. سکه‌ها هم در واحدهای ۵۰ اوره و ۱، ۲، ۵، ۱۰ و ۲۰ کرونی وجود دارند. یک کرون دانمارک معادل ۰،۱۶ دلار آمریکا (سپتامبر ۲۰۲۰) است.

دانمارکی‌ها به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

دانمارکی‌ها به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

دانمارکی زبان رسمی پادشاهی دانمارک است و اکثر مردم این کشور نیز به این زبان صحبت می‌کنند. دانمارکی از زبان‌های ژرمنی شمالی به حساب می‌آید که حدود ۶ میلیون نفر گویش‌ور به طور عمده در دانمارک و همچنین شلسویگ-هولشتاین در شمال آلمان دارد. زبان دانمارکی با توجه به حضور دانمارکی‌ها در سایر نقاط دنیا مانند کانادا، آمریکا، اسپانیا، آرژانتین و برزیل نیز صحبت می‌شود. علاوه بر این، حدود  ۱۵ تا ۲۰ درصد از جمعیت گرینلند نیز به این زبان صحبت می‌کنند.

در حالی که دانمارکی زبان رسمی کشور دانمارک است، ولی برای سفر به آنجا نیازی به یادگیری زبان دانمارکی ندارید. خوشبختانه مردم دانمارک زبان انگلیسی را بسیار خوب و سلیس با ته لهجه‌ی جزئی صحبت می‌کنند. بنابراین جای نگرانی نیست و در صورتی که تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید می‌توانید به راحتی از عهده امور روزمره خود در این کشور بربیایید.

زندگی در دانمارک

زندگی در دانمارک

دانمارک کشوری است که از استانداردهایی بالایی برای کار و زندگی برخوردار است. توازن بسیاری خوبی که بین کار و زندگی در این کشور برقرار است، باعث می‌شود که برنامه‌ریزی برای تفریح و سپری کردن اوقات فراغت با خانواده و انجام فعالیت‌ها و تفریحات جمعی به‌راحتی امکان‌پذیر باشد. به همین دلیل و توجه ویژه به کیفیت زندگی و رفاه شهروندان است که دانمارک به کشوری بسیار ایده‌آل برای زندگی تبدیل شده است.

بر اساس نتایج پژوهش‌های بین‌المللی، دانمارکی‌ها از خوشبخت‌ترین و خوشحال‌ترین مردمان روی کره زمین هستند. این رضایت از زندگی معمولا با توجه به شاخصه‌های مختلف فرهنگی، امنیت، رفاه، محیط کاری و توزیع عادلانه منابع و موارد دیگر سنجیده می‌شود. دانمارکی‌ها مردمانی بسیار تحصیل‌ کرده و با سواد هستند که ضمن رعایت ادب و حفظ حرمت اجتماعی سایرین، رفتاری بسیاری گرم و خودمانی داشته و بسیار شوخ و بذله‌گو هستند.

در سرتاسر کشور دانمارک مدارس بین‌المللی متعددی وجود دارد که از سطح آموزش بسیار بالایی مطابق با استانداردهای جهانی برخوردارند. در حالی که دانش‌آموزان می‌توانند در مدارس دانمارک دروسی به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی را فراگیرند؛ اما زبان دانمارکی در تمام مدارس کشور اجباری است.

نکته دیگری که می‌تواند دانمارک را به کشوری ایده‌آل برای زندگی و سفر تبدیل کند، مسافت‌های کوتاه آن است. به این ترتیب، می‌توان با سفری کوتاه (خصوصا آخر هفته‌ها) از دلِ شلوغی و هیاهوی شهر به مناظر آرامش‌بخش و زیبای کوهستانی، جنگلی و ساحلی کشور رفت. دانمارک کشوری بسیار سرسبز است که با جنگل‌های انبوه و فراوانی پوشیده شده و همچنین به هر جای کشور سفر کنید، هیچ‌وقت از دریا بیش از ۵۰ کیلومتر فاصله نخواهید داشت! بله با وجود بیش از ۷۰۰۰ کیلومتر خط ساحلی در دانمارک، تعجبی هم ندارد که سفر به مناطق ساحلی، بخش مهمی از برنامه دانمارکی‌ها برای سپری کردن تعطیلات باشد.

مردم دانمارک چگونه هستند؟

نرخ بالای مالیات در دانمارک نیز ناشی از تاکید دولت این کشور بر تعادل کار و زندگی، دموکراسی و به‌طور کلی فراهم کردن استانداردهای بالا در حوزه‌های آموزش و درمان است. در دانمارک تمامی شهروندان به خدمات آموزشی، درمانی، وسایل حمل‌ونقل عمومی و فعالیت‌های فرهنگی به صورت رایگان یا با هزینه‌های بسیار پایین دسترسی دارند. وجود امکانات تفریحی متعددی مانند پارک‌ها و فضاهای عمومی موجب بالا رفتن کیفیت زندگی عموم مردم در این کشور شده است. ساختارهای سازمانی مسطح، کار تیمی و تعادل بین زندگی و کار از ویژگی‌های محیط کار دانمارک است. ساختاری سازمانی مسطح در واقع بدین معناست که به عنوان مثال، کارمندان و مدیران یکدیگر را با نام کوچک مورد خطاب قرار داده و بیشتر جلسات مهم در تالارها و سالن‌هایی برگزار می‌شود که کارمندان هم حضور داشته و حق صحبت و اظهارنظرِ برابر را دارند.

علاوه بر این، بر اساس گزارش سال ۲۰۱۸/۲۰۱۹ بانک سرمایه‌گذاری اروپا (یک موسسه سرمایه‌گذاری غیرانتفاعی در سطح اروپا)، دانمارکی‌ها سخت‌کوش‌ترین شهروندان اروپا به حساب می‌آیند. این امر به دلیل ذهنیت شغلی و فرهنگ کاری خاصِ دانمارکی‌هاست که در آن کارمندان از استقلال و توانمندی بالایی در انجام امور کاری خود برخوردارند و همین نیز موجب شده تا شهروندان این کشور بدل به کارمندانی وظیفه‌شناس با مسئولیت‌پذیری بالا شوند.

چنانچه در سطور قبل هم اشاره کردیم، تعادل بین زندگی و کار پایه و اساس فرهنگ کاری در دانمارک است و همین نیز باعث شده تا این کشور به یکی از خانواده دوست‌ترین کشورهای دنیا تبدیل شود. طبق قوانین کشور دانمارک، همه‌ی کارمندان هر ساله ۵ هفته مرخصی دارند. به این جهت، برنامه‌ریزی سفر و تفریح برای شهروندان این کشور بسیار راحت است. ساعات کاری انعطاف‌پذیر نیز باعث شده تا اکثر زنان و مردان دانمارکی‌ها شاغل باشند. ولی باید بگوییم که دانمارک سخت‌ترین سیاست‌های مهاجرتی را در بین کشورهای اروپایی دارد. با وجود انتقاداتی که از این سیاست‌ها می‌شود، مقامات این کشور از این سیاست خود دفاع کرده و آن را راهی برای محافظت از مردم و حفظ برابری‌های اجتماعی و امنیت و رفاه بالای کشور می‌دانند. نکته دیگر اینکه دانمارک و همچنین سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی مرتبا در بین کشورهای قرار می‌گیرند که در آن شکاف طبقاتی بسیار پایین بوده یا اصلا وجود ندارد.

مردم دانمارک چگونه هستند؟

مردم دانمارک چگونه هستند؟

وقتی به دانمارک سفر کنید، خیلی زود متوجه می‌شوید که دانمارکی‌ها مردمانی قابل اعتماد و حامی و پشتیبان هستند. در حالی که شاید دانمارکی‌ها در ابتدا کمی محتاط و کم‌حرف باشند، اما ذهنی باز، رفتاری بی‌تکلف و البته طبعی شوخ دارند و همیشه در تمامی امور زندگی، نیمه‌ی پر لیوان را می‌بینند. قطعا ورود به یک فرهنگ جدید و مراوده با مردمانی با آداب و سنن و فرهنگی متفاوت دشوار است. از نظر برخی از مسافران خارجی که برای اولین مرتبه به دانمارک سفر می‌کنند، ممکن است دانمارکی‌ها در ابتدا کمی محتاط به نظر برسند که تا زمانی که از آن‌ها خواسته نشود، تمایلی به ورود به حریم شخصی دیگران ندارند. بهترین توصیه ما به شما این است که خودتان ابتدا پا پیش بگذارید و با یک سلام ساده سر صحبت را باز کنید. پس از آن، خیلی زود متوجه می‌شوید که دانمارکی‌ها رفتار بسیار ساده و دوستانه‌ای دارند.

به صورت خلاصه بگوییم که دانمارکی‌ها:

۱. بسیار وقت‌شناس هستند، اگر با یک دانمارکی ساعت ۶:۳۰ دقیقه قرار ‌گذاشتید، سعی کنید رأس همان ساعت به محل قرار بروید.

۲. علاقه‌ای به دوپهلو صحبت کردن ندارند و هر آنچه فکر می‌کنند را به زبان آورده و مستقیم سر اصل مطلب می‌روند.

۳. با وجود حفظ نزاکت و احترام، چندان اهل تشریفات رسمی نیستند و ترجیح می‌دهند در تعاملات اجتماعی کاملا رفتاری دوستانه با یکدیگر داشته باشند.

۴. با وجود زمستان‌های سرد و تاریک و همین‌طور بارندگی‌های مکرر، حتی با کوچک‌ترین نشانه‌ای از سر زدن آفتاب در آسمان، تصمیم به خارج شدن از منازل و قدم زدن، دویدن، دوچرخه‌سواری گرفته یا راهی کافه‌ها، رستوران‌ها یا فضاهای روباز دیگر می‌شوند.

وقتی با دانمارکی‌ها بهتر آشنا شوید، متوجه می‌شوید که کاملا راحت در مورد تمام مسائل صحبت می‌کنند، چرا  که بحث آزاد یکی از شاخصه‌های اصلی فرهنگ دانمارکی است. در خانه و مدرسه از سوی والدین و آموزگاران از کودکان دانمارکی خواسته می‌شود عقاید و نظرات خود را راحت بیان کنند.

مردم دانمارک و زندگی در دانمارک

هوگه (Hygge) را باید دلیل شادی و خوشبختی دانمارکی‌ها بدانیم. ترجمه هوگه همچون تلفظ آن سخت است، ولی هوگه را می‌توان زندگی در لحظه‌ی کنونی در جا و حالتی گرم و نرم و دِنج دانست. در سبک زندگی هوگه، مواردی مانند حضور در لحظه،‌ کم کردن شتاب زندگی، حسِ راحتی، شادی و امنیت و گرایش به سادگی اهمیت زیادی دارند.

دانمارکی‌ها برای اینکه بتوانند خصوصا در شب‌ها و روزهای تاریک و سرد زمستان لحظاتی شاد را سپری کنند، در خانه‌های خود شمع روشن می‌کنند، نوشیدنی‌ها و غذاهای گرم می‌خورند، از وسایل گرمایشی خصوصا شومینه استفاده می‌کنند، لباس‌های گرم و نرم می‌پوشند و در تنهایی با خواندن کتاب و گوش دادن به موسیقی یا در جمع دوستان لذت ببرند. هوگه طی سال‌های اخیر طرفداران زیادی در اقصی نقاط دنیا پیدا کرده و کتاب‌ها و مقالات زیادی نیز در مورد آن به زبان‌های مختلف نوشته شده، به حدی که هوگه در سال ۲۰۱۶ پس از برگزیت، دومین کلمه‌ی پرجستجو در کشور انگلستان شد. در سایر کشورهای دنیا نیز هوگه به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده است. در شبکه اجتماعی پینترست، دکوراسیون هوگه به یکی از داغ‌ترین هشتگ‌ها تبدیل شده و در اینستاگرام و توییتر هم پست‌هایی با تگ هوگه بارها و بارها نشر و بازنشر شده است.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و از اعضای کنوانسیون شینگن است. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌توانند بدون ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کنند. شهروندان بسیاری از کشورهای قاره آمریکا به همراه استرالیا، نیوزیلند و امارات متحده عربی نیز می‌توانند بدون ویزا به مدت ۹۰ روز در منطقه شینگن سفر کنند. اتباع باقی کشورها هم برای ورود به حوزه شینگن باید ویزای شینگن را اخذ کنند.

ویزای توریستی دانمارک به دارنده‌ آن این امکان را می‌دهد تا برای مدت زمان کوتاهی در کشور دانمارک یا سایر کشورهای عضو شینگن حضور داشته باشد. متقاضیانی که تمایل دارند زمان بیشتری را در دانمارک بمانند، باید درخواست اجازه اقامت کنند. چنانچه اداره مهاجرت تشخیص دهد که متقاضی قصد ماندن طولانی‌مدت یا غیرقانونی در دانمارک را دارد، درخواست ویزا توسط افسر رد می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی دانمارک عبارتند از:

 • پاسپوت (دارای حداقل ۱ سال اعتبار)
 • شناسنامه
 • ۲ قطعه عکس رنگی با ۳،۵ در ۴،۵ با پس‌زمینه سفید
 • اصل و کپی ترجمه‌شده سند ملک
 • گواهی تمکن مالی از بانک و گردش حساب حداقل ۳ ماه آخر
 • بیمه‌نامه تا سقف پوشش ۳۰ هزار یورو

تمامی اسناد و مدارک باید به زبان دانمارکی و انگلیسی بوده و حتما توسط مترجمان رسمی و معتبر ترجمه شده باشند.

درخواست ویزای توریستی دانمارک باید ۳ ماه قبل از تاریخ ورود متقاضی به این کشور ارائه شود. این درخواست باید از کشور محل سکونت متقاضی ارسال شود. متقاضی ملزم است که تمام اطلاعات را به صورت کامل پر کرده و امضا کند. عکس پاسپورت و اثر انگشت متقاضی نیز الزامی است. متقاضی باید هزینه ۶۰ یورویی را نیز پرداخت کرده و ثابت کند که دلیل سفرش به دانمارک توریستی بوده و همچنین متقاضی نیاز به بیمه‌نامه‌ای به ارزش حداقل ۳۰ هزار یورویی برای پوشش خدمات درمانی دارد.

ویزای توریستی دانمارک نهایتا ۹۰ روزه و در یک بازه‌ی ۱۸۰ روزه اعتبار دارد. پروسه رسیدگی به درخواست ویزای توریستی دانمارک نیز معمولا بین ۱۰ تا ۱۲ روز طول می‌کشد. متقاضی باید جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک هزینه‌ای پرداخت نماید. این هزینه برای درخواست ویزای توریستی دانمارک برای بزرگسالان ۷۰ دلار، برای کودکان ۶ تا ۱۱ ساله، ۴۰ دلار و برای کودکان زیر ۶ سال نیز رایگان است.

برای مراجعه حضوری به سفارت دانمارک نیز می‌توانید روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ اقدام کنید.

 • آدرس سفارت دانمارک: خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، کوچه هدایت، کوچه دشتی، پلاک ۱۰
 • تلفن سفارت دانمارک: ۰۲۱۲۸۱۵۵۰۰۰
 • تلفن: ۰۲۱۲۸۱۵۵۰۰۰
 • ایمیل: thramb@um.dk
 • ایمیل مربوط به امور ویزا: thrambvisa@um.dk

[related_post link=”https://www.alibaba.ir/mag/europe-attractions/” target=”false”]undefined[/related_post]

سفر به دانمارک

سفر به دانمارک

دانمارک کشور هوگه، ساندویچ روباز و دوچرخه‌هاست. جالب است بدانید که از هر ۱۰ دانمارکی، ۹ نفر دوچرخه دارند و شهروندان این کشور ۲۶ درصد از سفرهای زیر ۵ کیلومتر را با دوچرخه طی می‌کنند. از سال ۱۹۹۳ تاکنون ۱۱ مسیر ویژه دوچرخه‌سواری در این کشور احداث شده است که در کل مسافتی ۴۲۳۳ کیلومتری را شامل‌ می‌شود. در فرهنگ دانمارک احترام به طبیعت جایگاه ویژه‌ای دارد. دانمارک با وجود جذابیت‌های مدرنی که دارد، دارای طبیعتی بِکر و دیدنی، آثار تاریخی و فرهنگی غنی است. با این حال، باید بگوییم دانمارک نیز مانند بسیاری از کشورهای حوزه اسکاندیناوی برای گردشگران خارجی گران است.

بنابراین، چنانچه بودجه مشخصی برای سفر خود به دانمارک در نظر نگرفته باشید، در سفر خود به این کشور، خرج سنگینی روی دست‌تان می‌افتد. بیشترین هزینه‌هایی که باید در زمان اقامت در دانمارک بپردازید، هزینه‌های محل اقامت و غذا هستند. ولی اگر بتوانید به جای هتل در مسافرخانه‌های ارزان قیمت اقامت کرده و غذاهای محلی و ارزان‌ بخورید، می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

برای اینکه درک بهتری از هزینه‌های سفر به دانمارک داشته باشید، قیمت برخی اقلام و خدمات ضروری را در اینجا ذکر می‌کنیم:

هزینه‌های اقامت

 • ۱۵۰-۳۰۰ کرون (۲۰-۵۰ دلار) پانسیون و مسافرخانه
 • ۵۰۰-۷۰۰ کرون (۸۰-۱۰۰ دلار) هتل معمولی
 • ۱۵۰۰+ کرون (۲۳۰+ دلار) هتل درجه یک
 • هزینه یک وعده غذای معمولی (برای یک نفر)
 • ناهار ارزان: ۷۵-۱۲۵ کرون (۱۲-۲۰ دلار)
 • شام در رستوران معمولی: ۱۳۵-۲۰۰ کرون (۲۱-۳۱ دلار)
 • غذای اصلی در یک رستوران درجه یک: ۲۵۰+ کرون (۴۰+ دلار)
 • اجاره دوچرخه: روزانه ۱۰۰ کرون (۱۶ دلار)
 • کارت گردشگری (City Pass) ۲۴ ساعته:‌ ۸۰ کرون (۱۳ دلار)
 • هزینه قطار و اتوبوس شهری: ۲۴ کرون (۴ دلار) بلیط رفت و برگشت
 • اتوبوس برای سفرهای طولانی: ۳۰۰ کرون (۴۷+ دلار)
 • قطار: حدود ۵۰۰ کرون (حدود۸۰ دلار)
 • اجاره ماشین: روزانه ۶۰۰ کرون (۹۴ دلار)

در سفر به دانمارک به کجاها برویم؟

دانمارک جاذبه‌ها و دیدنی‌های زیادی دارد که نمی‌توان همه‌ی آنها را در یک مطلب گنجاند، ولی در اینجا به صورت مختصر به برخی از پرجاذبه‌ترین مکان‌های گردشگری کشور دانمارک می‌پردازیم:

باغ‌های تیوولی

باغ‌های تیوولی - جاهای دیدنی دانمارک

باغ‌های تیوولی همواره در فهرست پربازدیدترین مکان‌های کشور دانمارک قرار می‌گیرد. این پارک تفریحی که قدمت آن به قرن نوزدهم بازمی‌گردد، روبروی ایستگاه مرکزی کپنهاگ قرار گرفته و می‌تواند مکان عالی برای سپری کردن یک بعد از ظهر شاد و مفرح در این شهر تاریخی باشد. وقتی به باغ‌های تیوولی سر زدید، حتما سوار تِرن هوایی و چرخ‌وفلک مشهور این پارک تفریحی شوید. این پارک تفریحی زیبا از اوایل بهار تا اواخر تابستان به روی عموم مردم باز است. بنابراین اگر در این فصل‌ها به دانمارک سفر کرده باشید، حتما باغ‌های تیوولی را هم در فهرست مکان‌های دیدنی کپنهاگ قرار دهید و سری به آنجا بزنید.

قلعه کرونبرگ

قلعه کرونبرگ

قدمت این قلعه تاریخی که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته، به قرن شانزدهم باز می‌گردد. قلعه کرونبرگ که در امتداد ساحل هلسینگور قرار گرفته، ارزش سفری یک روز از کپنهاگ به آنجا را دارد تا بتوانید از نزدیک شکوهِ این اثر تاریخی را لمس کنید. حتما در بازدید خود از این قلعه دیدنی به‌خوبی در اطراف آن گشت‌وگذار کنید و به سالن‌های و اتاق‌های مجلل آن سربزنید و البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که وقایع نمایشنامه مشهور هملت اثر جاودانه شکسپیر در همین قلعه تاریخی رقم خورده است. ویلیام شکسپیر تمام صحنه‌های تراژدی خود؛ از صحبت کردن روح پدرِ هملت با او تا کشمکش‌های درونی او برای انتقام از عمو و مادرش را همه از این قلعه تاریخی و پرشکوه الهام گرفته است.

شهر راسکیله

شهر راسکیله - دانمارک

اگر می‌خواهید بیشتر با تاریخچه‌ی غنی دانمارک آشنا شوید، توصیه می‌کنیم حتما به شهر تاریخی راسکیله سفر کنید. خوشبختانه این شهر زیبا فاصله چندانی با کپنهاگ ندارد. راسکیله بین سده‌های دهم تا شانزدهم عنوان پایتخت پادشاهی دانمارک را یدک می‌کشید. بنابراین در حین گشت‌وگذار در این شهر گویی به تاریخِ زنده‌ی دانمارک سفر کرده باشید؛ می‌توانید سری به مدراس قدیمی، کلیساها و عبادتگاه‌ها و موزه‌های جذاب آن با آثاری  به جای مانده از میراث وایکینگ‌ها بزنید. می‌توانید در حین قدم زدن در خیابان‌های سنگفرش‌شده راسکیله از برخی از مکان‌های تاریخی آن از جمله کلیسای جامع شهر بازدید کرده و حس و حال این شهر تاریخی را در دوران شکوهش از نزدیک لمس کنید. اگر ماه ژوئن (خرداد) را برای سفر به دانمارک انتخاب کرده باشید، حتما حواس‌تان باشد که یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های موسیقی اروپا در این شهر برگزار می‌شود.

اسکله نیهاون

اسکله نیهاون دانمارک

نیهاون یکی از دیدنی‌ترین مکان‌هایی است که می‌توانید در سفر به دانمارک به آن سربزنید. در این اسکله قرن هفدهمی با خانه‌های رنگارنگ و معماری منحصربه‌فرد، می‌توانید سری به قایق‌ها و کشتی‌های چوبی زده و در رستوران‌های محلی غذا بخورید.

دژ کاستلت

دژ کاستلت دانمارک

گشت‌وگذار در دژ کاستلت می‌تواند برای هر کسی که به تاریخ علاقه دارد، خاطره‌انگیز باشد. این قلعه قرن هفدهمی به شکل یک ستاره با برج و باروهای دیدنی ساخته شده است. دژ کاستلت از دست‌نخورده‌ترین قلعه‌های تاریخی در شمال اروپاست. این قلعه با داشتن موزه، آسیاب‌های بادی و جان‌پناه‌ها و استحکامات خود، مکانی عالی برای گردشی چند ساعته و لذت بردن از برخی برنامه‌های تفریحی و کنسرت‌های رایگان است. نکته دیگر اینکه دژ کاستلت فاصله چندانی با مجسمه مفرغی مشهور «پری دریایی کوچولو» ندارد که به نوعی نماد شهر کپنهاگ نیز به حساب می‌آید، با این تفاسیر این منطقه از پایتخت دانمارک قطعا ارزش دیدن را دارد.

قلعه ویرانه هامرشاس

قلعه ویرانه هامرشاس دانمارک

یکی از جاذبه‌های گردشگری که باید حتما در سفر خود در دانمارک به آن سربزنید، هامرشاس (Hammershus)، بزرگ‌ترین قلعه ویرانه در شمال اروپاست. ویرانه‌های این قطعه پرشکوه در بلندی‌های جزیره برنهلم قرار دارد. می‌توانید همچنان چاه‌های قدیمی و ساختمان‌های آجری سرخ رنگ این قلعه را ببینید. در ورودی این قلعه ویرانه نمایشگاهی برپاست که می‌تواند در آن اطلاعات زیادی در مورد پیشینه و فرهنگ مردمان ساکن آن به دست آورید.

موزه دِن گامله بای

موزه دِن گامله بای - دانمارک چگونه کشوری است

دِن گامله بای (Den Gamle By) به معنای «شهر قدیمی»، موزه‌ای رو‌باز است که می‌تواند با بازدید از آن به گذشته سفر کنید. همه ساله بیش از ۵۰۰ هزار گردشگر از سرتاسر دنیا از این موزه‌ی دیدنی در آرهوس دیدن می‌کند. موزه دِن گامله بای در سال ۱۹۱۴ به عنوان اولین موزه‌ی روباز جهان افتتاح شد و تا به امروز یکی از معدود موزه‌های برتر کشور دانمارک بوده است. این موزه از ۷۵ ساختمان و بنای تاریخی تشکیل شده که تماما از ساکنین محلی خریداری شده‌اند. خانه‌های این موزه دارای یا دارای دکوراسیونی به سبک قدیم هستند یا اینکه به صورت نمایشگاهی برای نمایش اشیا و آثار باستانی درآمده‌اند.

قلعه روزنبورگ

قلعه روزنبورگ - دانمارک

همان‌طور که احتمالا تا به حال نیز متوجه شده‌اید، فهرست قلعه‌ها، دژها و کاخ‌های کشور دانمارک بسيار بلند بالاست. دانمارک به عنوان یکی از قدیمی‌ترین حکومت‌های پادشاهی جهان، دارای آثار تاریخی بی‌نظیر بسیاری است. کاخ روزنبورگ یکی از زیباترین جاذبه‌های تاریخی این کشور است. این بنای تاریخی در مرکز شهر کپنهاگ و باغ زیبای سلطنتی قرار گرفته است. جایی که جواهرات و تاج‌های گرانبهای پادشاهی و همچنین مجموعه‌ای بزرگ از آثار هنری خاندان پادشاهی دانمارک در آن نگهداری می‌شود.

از جمله قلعه‌های دیگری که ارزش سرزدن را دارند، کریستینبرگ و قلعه فردریکسبورگ هستند. کریستینبرگ نیز در کپنهاگ قرار دارد، این کاخ محل استقرار پارلمان دانمارک است و همچنان مورد استفاده خاندان پادشاهی دانمارک قرار می‌گیرد. و اگر دوست دارید بیشتر از تاریخ دانمارک بدانید،‌ نباید فرصت رفتن به قلعه‌ی باشکوه فردریکسبورگ را از دست بدهید. این قلعه دیدنی در میان باغی بسیار زیبا با دریاچه‌ها و برکه‌ها قرار گرفته تا منظره‌ی دل‌فریب و تماشایی را پیش‌روی هر بیننده‌ای قرار دهد.

لگولند بیلوند

لگولند بیلوند - دانمارک چگونه کشوری است

لگولند بیلوند (Legoland Billund) یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری دانمارک است که نه تنها مورد علاقه کودکان، بلکه بزرگ‌ترهایی که با اسباب‌بازی‌های لِگو خاطره دارند است. همان‌طور که می‌دانید داستان اسباب‌بازی‌های مشهور لگو از این شهر کوچک در شبه‌جزیره یوتلاند آغاز شده است. هم‌اکنون شهر بیلوند،‌ کارخانه اصلی لگو و شهر بازی لگولند را در خود جای داده است. شهر بازی لگولند دلیل اصلی است که سالانه خیل عظیمی از گردشگران به این شهر سرازیر می‌شوند. یکی از دیدنی‌ترین بخش‌های لگولند، مینی‌لند یا سرزمین مینیاتوری است که در آن ماکت‌ برخی از مشهورترین ساختمان‌های دنیا با بلوک‌های لگو بازسازی شده، از جمله‌ی این ماکت‌ها می‌توان از برج خلیفه، برج شانگهای، برج سلطنتی ساعت مکه، مرکز تجارت جهانی و برج تایپه ۱۰۱ اشاره کرد.

موزه هانس کریستین اندرسن در ادنسه

موزه هانس کریستین اندرسن در ادنسه - دانمارک چگونه کشوری است

هانس كریستیان اندرسن یکی از نامدارترین شخصیت‌های ادبی دنیا و دانمارک است که در شهر ادنسه متولد شده است. حال، خانه‌ای که او در کودکی در آن زندگی می‌کرد تبدیل به موزه‌ای دیدنی شده که بازدیدکنندگان را با زندگی و آثار این نویسنده شهیر داستان‌های کودکان آشنا می‌کند.

موزه کشتی وایکینگ در راسکیله

موزه کشتی وایکینگ در راسکیله

اگر به کشتی‌ و دریانوردی و تاریخچه وایکینگ‌ها علاقه‌مند باشید، قطعا از تماشای آثار متعددی که در موزه کشتی وایکینگ در شهر راسکیله به نمایش درآمده، نهایت لذت را می‌برید. موزه کشتی وایکینگ از جاذبه‌های پربازدید دانمارک است. در این موزه دیدنی می‌توانید اطلاعات زیادی از دریانوردی و کشتی‌سازی به سبک وایکینگ‌ها به دست بیاورید. در این موزه علاوه بر پنج فروند کشتی وایکینگ‌ها، نمونه‌های بازسازی‌شده‌ای از کشتی‌های این جنگجویان سلحشور باستانی نیز به نمایش درآمده است.

شکم‌گردی در دانمارک

قطعا یکی از بهترین بخش‌های هر سفر خارجی علاوه بر آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور، امتحان کردن غذاهای محلی آن یا به اصطلاح دقیق‌تر شکم‌گردی است که بخش‌ جدایی‌ناپذیری از تفریحات هر گردشگری است. دانمارک از کشورهایی است که دارای فرهنگ غذایی بی‌نظیری با غذاهای لذیذ و باب طبع بسیاری از گردشگران است. بسیار خوب، اگر اهل شکم‌گردی هستید، در سفر به دانمارک این خوراکی‌های خوشمزه را اصلا از دست ندهید.

اسموربرود

اسموربرود - غذای دانمارک

اسموربرود (Smørrebrød) نوعی ساندویچ روباز و مقرون‌به‌صرفه و بسیار لذیذ است که دانمارکی‌ها معمولا به‌عنوان ناهار می‌خورند. در تهیه این ساندویچ بسیار محبوب از موادی مانند شاه‌ماهی یا میگوی خام، قزل‌آلای دودی، تخم‌مرغ آب‌پز، گوشت یا سبزیجات به کار می‌رود.

فریکادلر

فریکادلر - دانمارک

فریکادلر (Frikadeller) نوعی کوفته دانمارکی و از لذیذترین و پرطرفدارترین غذاهای محلی کشور دانمارک است. این غذا از گوشت چرخ‌شده گاو، پیاز، تخم‌مرغ، شیر و آرد سخاری تهیه‌شده و به همراه سیب‌زمینی، سس گریوی و سبزیجات سرو می‌شود. با وجودی که فریکادلر در اکثر مناطق اروپا یافت‌ می‌شود، ولی دستور پخت‌ دانمارکی‌ها کاملا با دیگر کشورها فرق دارد!

استکت فلسک

استکت فلسک

استکت فلسک (Stegt Flæsk) این غذای ملی را می‌توانید در هر اغذیه‌فروشی و رستورانی در دانمارک پیدا کنید. استکت فلسک با سرخ کردن تکه‌های چربی با چاشنی نمک و فلفل سرخ‌ پخته می‌شود. این غذای بسیار محبوب دانمارکی معمولا با سیب‌زمینی و سس جعفری سرو می‌شود.

پولسر

پولسر دانمارک

پولسر (Pølser) نه تنها از سنتی‌ترین غذاهای دانمارکی است، بلکه از محبوب‌ترین غذاهای این کشور نیز به حساب می‌آید. پولسر که همان هات داگ است را می‌توانید در اکثر اغذیه‌فروشی‌های کپنهاگ و شهرهای دیگر دانمارک پیدا کنید. این غذای سنتی  همراه با سس گوجه‌فرنگی، خردل، پیاز سرخ‌شده و خیارشور تهیه و آماده سرو می‌شود.

 آب‌وهوای دانمارک چطور است؟

 آب‌وهوای دانمارک چطور است؟

کشور دانمارک به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود که با آب‌های آزاد احاطه شده،‌ دارای آب‌وهوای نسبتا معتدلی است و بادهای غربی با هوای گرم خود در اکثر نواحی کشور می‌وزند. علاوه بر این، دمای روز و شب دانمارک نوسان چندانی ندارد، بنابراین اگر قصد سفر به این کشور شمالِ اروپا را داشته باشید، نیازی به تدارک لباس‌های جداگانه برای شب و روز نیستید.

میانگین دمای دانمارک در سردترین ماه سال فوریه (بهمن) به صفر درجه سانتی‌گراد و در گرم‌ترین ماه سال، ژوئیه (تیر) به ۱۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. اگرچه وزش بادهای شدید و تغییر جهت آن می‌تواند در مقطعی از سال موجب تغییر دمای هوا شود. در تمام طول سال در دانمارک بارندگی وجود داشته و هیچ دوره‌ی خشکی در آن وجود ندارد. با این حال، بین ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (شهریور تا بهمن) شاهد مرطوب‌ترین فصل سال در این کشور هستیم. متوسط مجموع بارش سالیانه در دانمارک به ۶۵۰ میلی‌متر می‌رسد و در شهر کپنهاگ، پایتخت دانمارک هم معمولا ۱۷۰ روز در سال بارندگی می‌شود.

بهترین زمان سفر به دانمارک هم بسته به هدف‌تان از سفر و تفریحاتی که در نظر دارید، می‌تواند بین ماه‌های مارس تا مه (اسفند تا خرداد) یا ژوئن تا اوت (خرداد تا شهریور) باشد. تابستان قطعا بهترین فصل برای سفر به دانمارک است، ولی در این فصل با توجه به آب‌وهوای بسیار خوب و برگزاری رویدادها و جشنواره‌های زیاد، کمتر می‌توانید شاهد قیمت‌های مناسب و معقول باشید. در عین حال، بهار می‌تواند فصل ایده‌آلی برای سفر به دانمارک باشد. با فرارسیدن بهار رستوران‌ها، کافه‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها در پیاده‌روها به راه می‌افتند و انواع رویدادها و کنسرت‌های موسیقی روباز در شهرهای مختلف دانمارک برگزار می‌شود که حال‌وهوای شهر را پر از پر از شور و نشاط و شادی می‌کند.

با شروع ماه اکتبر (مهر) هم هوای دانمارک رفته‌رفته رو به سرما می‌رود و دوران انزوا و خلوتی زمستان در این کشور شمالی سر می‌رسد. با این حال، در اواخر ماه دسامبر (آذر) و با نزدیک شدن به سال نوی میلادی شور و هیجان زیادی دانمارک را فرا می‌گیرد و شهرها دوباره مملو از گردشگران زیادی می‌شود که برای تماشای مراسم‌ها و جشن‌های تعطیلات سال نو به دانمارک سفر می‌کنند.

[related_post link=”https://www.alibaba.ir/mag/cheapest-countries-to-live-in-europe/” target=”false”]undefined[/related_post]

شهرهای مهم دانمارک کدامند؟

شهرهای مهم دانمارک کدامند؟

دانمارک در جنوب نروژ و جنوب غربی سوئد قرار دارد. این کشور شمال اروپا ۴۲،۹۲۴ کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیت آن نیز ۵،۷ میلیون نفر است. اکثر شهروندان دانمارک از درآمد بالا همراه با سطح بالایی از خدمات درمانی و آموزش برخوردار هستند. دانمارک همچنین به لحاظ امنیت‌ اجتماعی، آزادی‌های مدنی و رفاه در زمره‌ی برترین کشورهای جهان است. این کشور پادشاهی در رأس کشورهایی با کمترین فساد اداری قرار داشته و یکی از بالاترین درآمدهای سرانه و بالاترین سطح برابری درآمد را در بین تمام کشورهای دنیا دارد. بنابراین، شهرهای دانمارک از نظر شرایط زندگی، زیرساخت‌ها، امکانات درمانی و آموزشی و سایر شاخصه‌ها از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا به حساب می‌آیند.

کپنهاگ

کپنهاگ

کپنهاگ بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور دانمارک است که در ساحل شرقی جزیره شیلند قرار دارد. بخش کوچکی از شهر در جزیره آماجر واقع شده است. کپنهاگ در قرن دهم توسط وایکینگ‌ها به عنوان یک دهکده ماهیگیری بنا شد. از آن زمان، این شهر شاهد چندین دوره پرفراز و نشیب بوده تا اینکه خصوصا با رشد چشمگیری که در نیمه‌ی دوم قرن بیستم داشت، تبدیل به یکی از پیشرفته‌ترین و شادترین شهرهای دنیا شود.

این شهر میزبان چندین دانشگاه مهم دانمارک مانند دانشگاه کپنهاگ، دانشگاه فنی دانمارک و سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی مهم کشور است. کپنهاک از سرسبزترین شهرهای جهان است که به دلیل محیط مناسبش برای دوچرخه‌سواری نیز مشهور است. فرودگاه کاستروپ در کپنهاگ بزرگ‌ترین فرودگاه در شمال اروپا است. از زیباترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان از باغ‌های قلعه روزنبورگ، باغ‌های تیوولی و مجسمه پری دریایی کوچولو نام برد.

آرهوس

آرهوس

آرهوس که در رده دوم شهرهای بزرگ دانمارک قرار دارد، در شرق شبه‌جزیره یوتلاند و در فاصله ۱۸۷ کیلومتری شمال غربی کپنهاگ واقع است. این شهر به عنوان یک شهرک مستحکم وایکینگ‌ها در قرن هشتم تأسیس شد. انقلاب صنعتی منجر به توسعه سریع شهر شد تا امروز به قطب اقتصادی و فرهنگی منطقه تبدیل شود. علاوه بر این، آرهوس یکی از قطب‌های تحقیقاتی و آموزشی کشور دانمارک نیز به حساب می‌آید. این شهر در زمینه موسیقی نیز تاریخچه غنی و پر باری دارد.

ادنسه

ادنسه

سومین شهر بزرگ دانمارک ادنسه است که در جزیره فونن و در فاصله ۱۶۷ کیلومتری جنوب غربی کپنهاگ واقع است. خود شهر و حومه‌ی آن قدمت کهنی دارد و برآورد می‌شود که به مدت بیش از ۴۰۰۰ سال دارای سکنه بوده است. ادنسه شهری صنعتی است که شرکت‌های بزرگ دانمارک را در خود جای داده است. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به کاخ ادنسه، تئاتر ادنسه و موزه هانس کریستین اندرسن اشاره کرد.

آلبورگ

آلبورگ دانمارک

آلبورگ که چهارمین شهر بزرگ دانمارک است، شهری صنعتی و دانشگاهی در شمال شبه‌جزیره یوتلاند و در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شمال اورهوس قرار دارد. است. آلبورگ از قرون وسطی یکی از بنادر مهم و صنعتی کشور دانمارک به حساب می‌آمده است. معماری منحصربه‌فرد این شهرها که به‌جای مانده از قرون گذشته، جلوه‌ دیدنی به این شهر زیبا می‌دهد. آلبورگ یک قطب مهم فرهنگی در دانمارک است و چندین موزه، کاخ، سالن‌ تئاتر ارکستر دارد. جشنواره موسیقی آلبورگ که اواخر بهار در این شهر برگزار می‌شود، از بزرگ‌ترین جشنواره‌های منطقه اسکاندیناوی است.

با جشنواره‌های مهم دانمارک آشنا شوید

با جشنواره‌های مهم دانمارک آشنا شوید

دانمارک کشوری با مردمانی شاد و پرانرژی و تقویمی پر از رویدادهای مختلف است. رویدادها و تعطیلات دانمارک از جشن‌ها و مراسم‌های مذهبی گرفته تا سلطنتی و ورزشی متفاوت هستند. در این میان، رویدادها و جشنواره‌های مهیج موسیقی جایگاه ویژه‌ای در بین مردمان محلی و البته گردشگران خارجی دارد جشنواره راک روزکیلد و در رده بعدی جشنواره بین المللی جاز کپنهاگ از محبوب ترین و پربازدیدترین جشنواره های موسیقی کشور دانمارک به حساب می آیند.

جشنواره راک راسکیله

جشنواره راک راسکیله

جشنواره راک راسکیله از بزرگ‌ترین رویدادهای عمومی در دانمارک است. حدود ۸۰ هزار نفر برای تماشای کنسرت‌ها و اجراهای زنده‌ی بیش از ۱۷۰ گروه موسیقی محلی و بین‌المللی به این شهر سفر می‌کنند. جشنواره راک راسکیله معمولا در ژوئیه (تیر ماه) برگزار می‌شود و تمامی عواید حاصل از آن وقف امور خیریه می‌شود. شهر راسکیله تنها ۳۵ کیلومتر با کپنهاگ فاصله دارد، بنابراین هر کسی در پایتخت دانمارک می‌تواند در کمتر از ۳۰ دقیقه خود را به این جشنواره تماشایی برساند.

جشنواره جاز کپنهاگ

جشنواره جاز کپنهاگ

یکی از زیباترین زمان‌ها برای سفر به اروپا زمانی است که جشنواره جاز کپنهاگ برگزار می‌شود. این جشنواره تماشایی و بی‌نظیر هر سال در ژوئیه (تیر ماه) برگزار می‌‌شود. پایتخت دانمارک به خودی خود زیباست و تماشایی است،‌ حال برگزاری کنسرت و اجراهای زنده موسیقی در خیابان‌ها، حس و حال کاملا جادویی را برای هر مسافری به وجود می‌آورد.

جشنواره اسکاندربورگ

جشنواره اسکاندربورگ

جشنواره اسکاندربورگ که دقیقا پس از جشنواره راک راسکیله و در ماه اوت (مرداد ماه) برگزار می‌شود، یکی دیگر از رویدادهای مهیج راک در دانمارک است. جذاب‌ترین جنبه‌ی آن (جدا از گروه‌‌های بزرگ موسیقی که در آن شرکت می‌کنند)، خود محل برگزاری این جشنواره است. در این جشنواره دیدنی کنسرت‌ها و اجراهای زندگی در کنار یک دریاچه و نزدیکی جنگل‌های انبوه شهر اسکاندربورگ برگزار می‌شود تا هنرمندان شاخصی از سرتاسر دنیا با حال و هوای ویژه‌ای به روی صحنه رفته و هنرنمایی کنند.

جشنواره آرهوس

جشنواره آرهوس

حتی اگر جشنواره راک راسکیله،‌ میزبان بزرگ‌ترین کنسرت دانمارک باشد، آرهوس بزرگ‌ترین جشنواره سالانه در دنیا را میزبانی می‌کند. در این جشنواره ۱۰ روزه که اواخر اوت تا اوایل سپتامبر (شهریور ماه) برگزار می‌شود، بازدیدکنندگان می‌توانند از جاذبه‌ها و دیدنی‌های زیادی از نمایش‌ها و اجراهای موسیقی و رقص محلی گرفته تا نمایشگاه‌های محلی و غذاهای دلپذیر نهایت لذت را ببرند. این جشنواره در اماکن مختلف شهر آرهوس از جمله پارک‌ها و سالن‌های اجتماعات، کلیساها و سایر مکان‌‌های عمومی برگزار می‌شود.

شب فرهنگ در کپنهاگ

شب فرهنگ در کپنهاگ

شب فرهنگ در پایتخت دانمارک می‌تواند برای هر کسی که به تاریخ علاقه‌مند است، تجربه‌ای خاطره‌انگیز و جادویی باشد. شب فرهنگ کپنهاگ، جشنی باشکوه است که در اواسط ماه اکتبر (مهر ماه) برگزار می‌شود. بیش از ۳۰۰ مکان فرهنگی مختلف از کاخ‌ها، کلیساها، سالن‌ها و تئاترها، گالری‌ها و موزه‌ها و غیره درهای خود را به روی عموم مردم باز می‌کنند. برخی از این امکان تنها در این شب بازگشایی می‌شوند.

جشن سال نو در کپنهاگ

جشن سال نو در کپنهاگ

با وجودی که جشن‌های سال نو در سرتاسر کپنهاگ برگزار می‌شوند، ولی دیدنی‌ترین این جشن‌ها در میدان املی‌بورگ برگزار می‌شود. هزاران نفر از مردم محلی و گردشگران خارجی برای تماشای آتش‌بازی و شرکت در این مهمانی عظیم در فضای باز دور هم جمع می‌شوند. رژه‌ی گارد سلطنتی که جزئی از مراسم جشن سال نو است،‌ می‌تواند ضمن تجربه‌ی بی‌نظیر، فرصتی مغتنم برای آشنایی با خاندان پادشاهی دانمارک و آئين‌ها و مراسم‌های سلطنتی این کشور زیبا باشد.

جشنواره زمستانی جاز

جشنواره زمستانی جاز

با شرکت در جشنواره جاز زمستانی که در تعطیلات زمستانی برگزار می‌شود، می‌توانید در دل سرما در جوی گرم و مهیج از شنیدن موسیقی نهایت لذت را ببرید. این جشنواره ۱۰ روزه بین ماه‌های ژانویه و فوریه (دی و بهمن ماه) برگزار می‌شود و ده‌ها شهر میزبانی کنسرت‌ها و اجراهای زنده این جشنواره را برعهده دارند. این جشنواره به قدری محبوبیت‌ رسیده که هم اکنون برخی رویدادهای آن در چندین کشور دیگر منطقه اسکاندیناوی برگزار می‌شود.

و در آخر اینکه

دیدنی های دانمارک

دانمارک یکی از زیباترین کشورهای جهان با ساختمان‌های چوبی، کلبه‌های سنتی، کلیساهای سنگی و کهن، موزه‌ها و گالری‌ها، کاخ‌ها، قلعه‌ها و عمارت‌های باستانی و مناظر طبیعی بسیار غنی و خیره‌کننده است که تبدیل به یکی از پربازدیدترین مکان‌های دنیا شده است. علاوه بر این، شهرهای دانمارک دارای بالاترین استانداردها به لحاظ کیفیت زندگی، زیرساخت‌های شهری، توزیع عادلانه و پایداری زیست‌محیطی و سایر شاخصه‌ها در جهان هستند. به جز این، شاخصه‌های فرهنگی مانند هوگه هم باعث شده تا نام دانمارک بیش از پیش بر سر زبان‌ گردشگران خارجی بیافتد.

با این تفاسیر و آنچه در این مطلب تقدیم شما کردیم، قطعا سفر به دانمارک می‌تواند با یک برنامه‌ریزی صحیح، به یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای هر مسافری تبدیل شود. بدیهی است که دیدنی‌ها و جاذبه‌ها گردشگری دانمارک بسیار بیشتر از آن‌اند که در یک مطلب مختصر بگنجند. با این حال، در این مطلب سعی ما بر این بود تا ضروری‌ترین اطلاعات لازم برای سفر به کشور دانمارک را برای شما عزیزان فراهم کنیم؛ امیدواریم این مطلب مجله گردشگری علی بابا مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

[related_post link=”https://www.alibaba.ir/mag/european-work-visa/” target=”false”]undefined[/related_post]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.