آنچه باید از هزینه های سفر به دبی بدانید

امارات متحده عربی از هفت شیخ‌نشین ابوظبی، دبی، شارجه، رأس الخیمه، فیجیره، ام‌القوین و عجمان تشکیل شده است. این کشور حدود ۲۰۰ جزیره دارد که ابوظبی بزرگ‌ترین آن‌ها است و بعد از آن دبی در جایگاه دوم قرار گرفته است. دبی یکی از توریستی‌ترین شهرهای دنیا و سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر از سراسر دنیا است. این شهر امروزه با وجود ساختمان‌های بلند، معماری مدرن و مراکز خرید مجلل، به یکی از امیرنشینان مهم و بندری برای تجارت و گردشگری تبدیل شده است. دبی شهری گران و هزینه‌ها در آن به طور متوسط ۷۵% بیشتر از تهران است. مدیریت هزینه در این شهر پر از زرق و برق بسیار مشکل است. با ما همراه شوید تا از هزینه سفر به دبی مطلع شوید. در این مقاله مجله علی بابا هزینه سفر به دبی را با هم مرور می‌کنیم.

پیش از هر چیز باید بدانید که واحد پول امارات، درهم است.

برای سفر به دبی ویزا لازم دارید

هزینه سفر به دبی

برای صدور ويزای دبی حتما باید شخص، شرکت يا سازمانی در دبی ضمانت تقاضا کننده ويزا را برعهده بگيرد و مسافر را در تاريخ مقرر از کشور خارج کند. اين مسئول در امارات به نام ” کفيل ” یا ” اسپانسر ” شناخته می‌‌شود. ویزای دبی را می‌توان به آسانی و با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی و از طریق کارگزاران گرفت. شرایط و قیمت ویزای دبی بسته به آژانس مورد نظر و زمان تحویل متفاوت است.

(تمام اعداد و هزینه‌هایی که در این مقاله عنوان شده، مربوط به پاییز 98 است).

قیمت ویزای دبی بر اساس طول سفر:

 • هزینه ویزای نرمال ۱۴ روزه: ۲۹۰ تا ۳۲۰ درهم (950 هزار تا 1 میلیون و 50 هزار تومان)
 • هزینه ویزای فوری نرمال 14 روزه: ۳۶۰ تا ۴۸۰ درهم (یک میلیون و 200 هزار تومان تا یک میلیون و 580 هزار تومان)
 • هزینه ویزای یک ماهه: ۳۴۰ درهم (1 میلیون و 115 هزار تومان)
 • هزینه ویزای فوری ۱ ماهه: ۴۲۰ درهم (1 میلیون و 380 هزار تومان)
 • هزینه ویزای یک ماهه مولتی: ۸۲۰ درهم (2 میلیون و 700 هزار تومان)
 • هزینه ویزای سه ماهه: ۹۶۰ درهم (2 میلیون و 285 هزار تومان)
 • هزینه ویزای سه ماهه مولتی: ۱۹۶۰ درهم (4 میلیون و 700 هزار تومان)

نکات مهم دریافت ویزای دبی

 • به دلیل عدم دخالت سفارت برای صدور ویزای امارات، نیازی به مصاحبه حضوری متقاضی نیست.
 • خانم‌های مجرد، دختران و پسرانی که ویزای آن‌ها به واسطه صدور ویزای همراهشان صادر شده است، بدون همراه خود نباید به دبی وارد شوند؛ در غیر این‌صورت جریمه سنگین و زندان در انتظار آن‌ها خواهد بود.
 • برای دریافت ویزای دبی، پاسپورت شما باید حتما بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد. پس اگر اعتبار پاسپورت شما تمام شده یا قصد گرفتن پاسپورت را دارید، هزینه پاسپورت هم به هزینه سفر به دبی افزوده خواهد شد. برای دریافت و تعویض پاسپورت باید مبلغ 137.500 تومان هزینه پرداخت کنید.

هزینه عوارض خروج برای سفر به دبی

عوارض خروج از کشور هم جزو هزینه‌های سفر به دبی است .برای بار اول ۲۲۰ هزار تومان، بار دوم ۳۳۰ هزار تومان و بار سوم به بعد ۴۴۰ هزار تومان باید عوارض را به صورت اینترنتی و یا حضوری از طریق بانک پرداخت کنید.

هزینه سفر به دبی بدون تور

برای سفر به دبی لازم نیست حتما از تور استفاده کنید. اما اگر خودتان می‌خواهید هزینه سفر به دبی بدون تور را برگزار کنید، حسابی حواستان باید به مدیریت هزینه‌ها باشد.

هزینه سفر به دبی با هواپیما

سفر به دبی

قیمت بلیط دبی رفت و برگشت حدود دو برابر هر کدام از این عددهاست. مثلا محدود بلیط رفت و برگشت به دبی از تهران در حدود 2 میلیون و 200 هزار تومان تا 11 میلیون تومان خواهد بود.

هزینه سفر به دوبی با کشتی

قیمت سفر به دبی

برای رفتن به دوبی با کشتی اول باید به بندرلنگه بروید. برای این مسیر می‌توانید از قطارهای تهران بندرعباس که هزینه‌ای بین 95.000 تا 180.000 تومان و یا اتوبوس‌های وی‌ای‌پی با هزینه بین 107.000 تا 127.000 تومان استفاده کنید و بعد از بندر عباس با اتوبوس خودتان را به بندر لنگه برسانید.

روزهای حرکت کشتی در مسیر بندرلنگه به دبی روزهای شنبه و چهارشنبه ساعت ده صبح و برای مسیر دبی به بندرلنگه روزهای یک‌شنبه و پنج‌شنبه ساعت ده صبح است. هزینه سفر به دبی و خرید بلیط یکسره کشتی تندرو درجه دو از بندر لنگه به دوبی ۶۲۵,۰۰۰ تومان و بلیط دوسره ۹۶۷,۰۰۰ تومان است.

اگر می‌خواهید با تور به دبی سفر کنید

اگر قصد سفر با تور هوایی دبی را دارید بسته به مدت زمان اقامت و کیفیت هتل و خدماتی که در تور به شما ارائه می‌شود میزان هزینه متغیر است.

سفر به دبی با تورهای لوکس دبی با علی‌بابا برای 3 شب اقامت برای یک نفر بزرگسال 5.298.000 تا 7.739.000 تومان هزینه خواهد داشت.

هزینه سفر به دبی با تورهای اقتصادی علی‌بابا به ازای هر نفر و برای ۳ شب روز بین 3.076.000 تا 6.024.000 تومان است.

به طور قطع هزینه سفر به دبی با تورهای لحظه آخری کمتر خواهد بود. فقط نکته این است که برای سفر لحظه آخری باید همیشه آماده سفر باشید.

هزینه تاکسی از فرودگاه دبی تا هتل

مخارج سفر به دبی

کرایه تاکسی بر اساس مسافت طی شده و توسط تاکسی‌متر تعیین می‌شود. شروع کرایه از فرودگاه دبی ۲۰ درهم (65 هزار تومان) و به ازای هر کیلومتر ۱.۶ درهم (حدودا 5300 تومان) بر کرایه افزوده می‌شود. عوارض ۴ درهمی (حدود 13 هزار تومان) هم هر بار که تاکسی از عوارضی بگذرد بر کرایه افزوده می‌شود.

هزینه هتل در دبی

هزینه سفر به دبی

قیمت هتل های دبی بازه وسیعی را شامل می‌شود. این اختلاف قیمت ناشی از تعداد ستاره‌ها، کیفیت و خدمات هتل و موقعیت مکانی آنهاست. در ادامه محدوده‌ای از قیمت هتل های دبی بر اساس ستاره را برایتان ذکر کرده‌ایم.

هزینه یک شب اقامت در هتل های یک ستاره دبی برای اتاق دو نفره 436.000 تا 1.092.200 تومان است.

برای یک شب اقامت در هتل دو ستاره در دبی باید بین 484.000 تا 2.403.000 تومان هزینه کنید. می‌توانید کیفیت این هتل‌ها را در وب‌سایت علی‌بابا بررسی کنید.

در هزینه سفر به دبی برای یک شب اقامت در هتل‌های سه ستاره مبلغ 468.000 تا 8.988.000 تومان، هتل‌های چهار ستاره حدود 5.7.000 تا 64.06400 تومان در نظر بگیرید.

می توانید هتل‌های پنج ستاره‌ را با رنج قیمتی بین 879.600 تا 23.967.000 تومان برای یک شب اقامت رزو کنید.

هزینه هتل در سفر به دبی در بعضی زمان‌ها کمتر است

هتل‌های شهر دبی در طول کریسمس و تعطیلات سال نو و همچنین فصل‌های پرگردشگر یا به اصطلاح (ماه سپتامبر تا مه) در گران‌ترین حالت خود قرار دارند؛ اما در ماه‌های گرم سال (از ژوئن تا آگوست) یا فصل‌های کم‌گردشگر می‌توان هتل‌هایی با قیمت‌های خوب پیدا کرد. از طرف دیگر، بدون تردید هزینه اقامت در بهترین هتل های دبی نجومی خواهد شد.

چه بخشی از هزینه سفر به دبی را به غذا اختصاص دهیم؟

برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت دبی باید ۳۰ درهم (حدود 100 هزار تومان) و برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوران لاکچری به طور متوسط باید ۱۹۵ درهم (حدود 640 هزار تومان) پرداخت کنید. قیمت منوهای مک‌دونالد در شهر دبی تقریباً ارزان‌تر است و حدود ۲۵ درهم (حدود 82 هزار تومان) است. رستوران‌های زنجیره‌ای Shawarma  هم در هر جایی از دبی یافت می‌شوند که قیمت‌های به نسبت ارزانی (50 تا 100 هزار تومان) دارند.

می توانید برای خوردن غذای ارزان به رستوران دریایی فیش هات، وکیو نودل بار، رستوران راوی، رستوران اپریشن فلافل، کافه رستوران بتاوی و رستوران آیکیا سر بزنید.

مخارج سفر به دبی

خوردن غذایی شاهانه در دبی را می‌توانید در رستوران‌های الدوار، رستوران أماسينا، رستوران آرمانی امَل، رستوران سلبریتیز و رستوران اسکاتس امریکن گریل تجربه کنید.

اگر قصد خرید بعضی از خوراکی‌های ضروری را دارید بهتر است بدانید که قیمت یک قرص نان پنج درهم (16400 تومان)، یک لیتر شیر شش درهم (20 هزار تومان)، ۱۲ عدد تخم مرغ ده درهم (حدود 33 هزار تومان)، یک کیلو برنج هفت درهم (23 هزار تومان)، یک بطری آب 2.2 درهم (7300 تومان)، یک کیلو گوجه فرنگی هفت درهم (23 هزار تومان)، یک کیلو پیاز و سیب‌زمینی چهار درهم (13 هزار تومان) است.

هزینه تفریحات در سفر به دبی چقدر است؟

جاذبه‌های گردشگری دبی بخش اعظمی از هزینه‌ سفر به دبی را شامل می‌شود. بد نیست از هزینه این جاذبه‌ها هم اطلاع داشته باشید تا مخارج سفر به دبی از دستتان درد نرود.

برج خلیفه

سفر به دبی

برج خلیفه با ارتفاع ۸۲۹ متر، به‌عنوان مرتفع‌ترین آسمان‌خراش جهان و مشهورترین مکان در شهر دبی است. شما می‌توانید از بالاترین طبقه این آسمان‌خراش مناظر زیبای شهر دبی ببینید. آسانسور فوق پرسرعت این برج با نمای 360 درجه جذابیت آن را صد چندان کرده است.. تفرجگاه‌های اطراف برج خلیفه هم، با آب‌نما و فواره با بازی نور و آب، گردشگران را جذب می‌کنند. ورودی برج خلیفه ۱۴۹ تا ۶۰۸ درهم (حدود 499 هزار تا 2 میلیون تومان) است.

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و پربازدیدترین دیدنی‌های دبی در دبی‌مال قرار دارد. این آکواریوم که یکی از بزرگترین آکواریوم‌های معلق دنیاست، مخزنی با حجم 10 میلیون لیتر دارد و هزاران جاندار آبی را در خود جای داده است. برای ورود به آکواریوم دبی بین 175 تا 400 درهم (574 هزار تا یک میلیون 312 هزار تومان) هزینه در نظر بگیرید.

باغ گل میراکل

باغ گل معجزه دبی یکی از مشهورترین و خاص‌ترین جاذبه‌های دبی و بزرگ‌ترین باغ گل موضوعی دنیا است. این باغ گل، مجموعه‌ای از تندیس‌های غول‌پیکر پوشیده از گل است که فضایی رویایی و رنگارنگ را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است. برای ورود به این باغ باید 50 درهم (حدود 164 هزار تومان) پرداخت کنید.

باغ گاردن گلو

قیمت سفر به دبی

در دسامبر 2015، باغ درخشان دبی که یکی از جاذبه‌های فوق‌العاده دبی است در پارک زعبیل افتتاح شد. درختان، گیاهان و حیوانات الهام گرفته از جاذبه‌های مختلف سراسر جهان، نورپردازی هماهنگ با نور طبیعی و تابش خورشید، عصر دایناسورها، درختان سخنگو، باغ درخشان، حیوانات درخشان، نمایش نورهای لیرز، نمایش‌های زنده و نمایش‌های خیابانی بهترین لحظه‌ها و خاطرات را برای شما به یادگار می‌گذارند. درختان زیادی را در پارک درخشان می‌بینید که از بطری‌های پلاستیکی، فنجان، بطری‌های دارو و حباب‌های رنگارنگ بازیافتی درست شده‌اند تا به محیط زیست آسیبی وارد نشود. اگر می‌خواهید از این باغ دیدن کنید باید 65 درهم (حدود 214 هزار تومان) ورودی پرداخت کنید.

دلفیناریوم

دلفیناریوم دبی جایی است که برای ورود به آن 75 درهم (246 هزار تومان) ورودی دریافت می‌کنند. در این مجموعه نه تنها می‌توانید شاهد شیرین‌کاری دلفین‌ها باشید، بلکه اجازه دارید تا نزدیکی آن‌ها بروید و حتا دقایقی را با آن‌ها در آب شنا کنید.

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی جزو ده پارک آبی برتر دنیا است. این پارک آبی در سال 1999با مساحت حدود 5 هکتار در یکی از بهترین مناطق دبی، ساحل جمیرا، مقابل برج العرب ساخته شده است. حدود 30 نوع سرگرمی در این پارک آبی وجود دارد و محیط آن خانوادگی و صمیمانه است. سرسره آبی به ارتفاع 33 متر و استخر موج‌دار از امکانات موجود در این استخر است. ورودی پارک آبی وایلد وادی 299 درهم (حدود 980 هزار تومان) است.

پارک آبی آتلانتیس

هزینه سفر دبی

پارک آبی آتلانتیس در محوطه هتل آتلانتیس دبی و در مجمع الجزایر نخل جمیرا قرار دارد. از بخش‌های جذاب این پارک آبی آکواریوم، سرزمین دلفین‌ها و سرسره‌های آبی آن است. ورودی این پارک آبی ۳۲۰ درهم (حدود 1 میلیون و 50 هزار تومان) است. اگر برنامه دارید که به این پارک آبی بروید، احتمالا هزینه سفر دبی شما کمی گران از آب درمیاید.

لگولند

هزینه ورود پارک آبی لگولند ۲۴۵ درهم (حدود 840 هزا رتومان) است. لگولند نام مجموعه‌ای متشکل از شهربازی و پارک آبی است و برای خانواده‌ها با کودکان 2 تا 12 سال تفریحی دل‌چسب به‌حساب می‌آید. لگولند را می‌توان یکی از بهترین شهربازی های دبی شناخت.

سایر تفریحات

قایق‌سواری در آب‌نمای دبی ۶۵ درهم (214 هزار تومان)، تورهای سافاری و صحراگردی بین ۱۵۰ تا ۳۱۰ درهم (493 تا 738 هزار تومان)، تورهای هلی‌کوپتر سواری از ۶۷۰ درهم (حدود 2 میلیون و 200 هزار تومان)، جت اسکی از ۳۷۰ درهم (1 میلیون و 214 هزار تومان)، فلای بورد از ۳۷۰ درهم (حدود 119 هزار تومان)، از هزینه سفر به دبی را شامل می‌شود.

فواره دبی

رقص نور و موج آب که حرکتشان با موسیقی دل‌انگیزی هماهنگ شده، ارزش یک‌بار دیدن را دارد. تماشای رقص فواره‌ها رایگان بوده و از ساعت 6 بعداز ظهر هر نیم ساعت برگزار می‌شود.

خرید در دبی هم بخشی از هزینه سفر به دبی است

قیمت پوشاکِ برند و غیر برند در دبی در برخی موارد بیش‌تر و گاهی نیز کم‌تر از پوشاک در ایران است، اما به طور کلی هزینه پوشاک در دبی ۱۵ تا ۵۰ درصد بیش‌تر از تهران است.

هزینه یک شلوار جین برند حدود ۲۳۰ درهم (755 هزار تومان)، یک جفت کفش نایک حدود ۳۴۲ درهم (1 میلیون و 122 هزار تومان)، یک پیراهن زنانه با برند زارا یا اچ‌اندام حدود ۱۹۵ درهم (464 هزار تومان) و یک جفت کفش چرم مردانه حدود ۳۵۰ درهم امارات (833 هزار تومان) است.

برای کم کردن هزینه سفر به دبی چه زمانی در دبی خرید کنیم؟

مخارج سفر دبی

فستیوال زمستانی دبی هرسال اواسط ژانویه تا اواسط فوریه برگزار می‌شود و بهترین زمان خرید ارزان در دبی است.

جشنواره تابستانی دبی سالانه در اواخر ژوئن تا اواخر جولای در هوای بسیار گرم برگزار می‌شود ولی قیمت‌های مناسبی دارد.

در ماه رمضان قیمت کالاها به ویژه موادغذایی بسیار مناسب می‌شود.

در زمان بازگشایی مدارس هم لوازم مورد نیاز دانش‌آموزان با قیمت مناسب عرضه می‌شود.

بازار سفر عربی که معمولاً در ماه می‌برگزار می‌شود فرصت مناسبی برای خرید مقرون به صرفه در دبی است.

از نول کارت‌ها برای کاهش هزینه سفر به دبی استفاده کنید

نول کارت یا بلیت الکترونیک دبی برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی دبی استفاده می‌شوند.

نول کارت نقره‌ای قابلیت شارژ تا ۵ هزار درهم را دارد. با استفاده از این کارت می‌توانید علاوه بر مترو دبی، از دیگر وسایل نقلیه عمومی در دبی نیز مانند اتوبوس‌ها استفاده کنید قیمت بلیت مترو دبی از نوع نول کارت نقره ای، ۲۵ درهم (82 هزار تومان) است.

نول کارت قرمز با 90 روز اعتبار برای ۱۰ دفعه استفاده از مترو یا اتوبوس در دبی قابل استفاده است. از این کارت فقط برای اتوبوس یا مترو دبی می‌توانید استفاده کنید و استفاده هر دو آنها با نول کارت قرمز ممکن نیست. قیمت بلیت مترو دبی از نوع نول کارت قرمز، ۲ درهم (6500 تومان) است.

نول کارت‌های طلایی با 5 سال اعتبار پیشرفته‌تر از نول کارت‌های نقره‌ای هستند. با داشتن نول کارت‌های طلایی می‌توانید از بخش‌های درجه یک سیستم حمل و نقل عمومی دبی استفاده کنید. هزینه این نول کارت‌ها برابر با 25 درهم (82 هزار تومان) است. در ضمن محدودیتی در استفاده این کارت به صورت همزمان در وسایلی چون مترو و اتوبوس و … وجود ندارد.

نکات مهم برای کنترل هزینه سفر به دبی

سفر به دبی

با توجه به گرانی‌ها بهتر است پیش از سفر به هر کشور خارجی نکاتی را در نظر بگیرید تا سفرتان را راحت‌تر و کم هزینه‌تر کند. برای سفر به دبی نیز به پیشنهادات ما فکر کنید.

 • برای کاهش هزینه‌ها تا زمانی که وسایل حمل و نقل عمومی باز باشد از تاکسی استفاده نکنید، ارزان‌ترین وسیله حمل و نقل عمومی در دبی مترو و اتوبوس است. هزینه بلیت اتوبوس بسته به مسیر بین 3 تا 9 درهم و مترو بین 3 تا 7.5 درهم (حدود 10 هزار تا 25 هزار تومان) است.
 • اگر می‌خواهید از تاکسی استفاده کنید؛ از تاکسی‌های خاکستری رنگ استفاده کنید که ورودی‌اش پنج درهم است و بقیه مسیر از طریق تاکسی‌متر محاسبه می‌شود.
 • سیم‌کارت شما در سفر به دبی خودکار به حالت رومینگ در می‌آید ولی برای کم شدن هزینه بهتر است یک سیم‌کارت ۱۰۰ درهمی بخرید. از یاد نبرید که خرید سیم کارت در امارات به صرفه‌تر است.
 • به هیچ وجه از تلفن هتل استفاده نکنید چرا که قیمت آن بسیار سرسام آور است.
 • در هتل‌ها هر روز از ساعت ۱۰ صبح ماشین جلوی هتل می‌ایستد تا شما را به صورت رایگان به ساحل و مراکز خرید ببرد. از این موقعیت به بهترین نحو استفاده کنید.
 • از بین پاساژها و مراکز خریدی که در دبی وجود دارد، انصار مال هم قیمت اجناسش پایین‌تر است هم کیفیت بهتری هم تنوع اجناس بیشتری دارد.
 • بازارهای محلی دبی مثل چهارشنبه بازار مارین، پنج‌شنبه بازار پارک السطوه ۳، جمعه بازار زعبیل، بازار محلی ساحل JBR، بازارچه سیلیکون اوسیس، مینا بازار، بازار پارچه دبی، بازار ادویه، شنبه بازار البراشا و شنبه بازار پارک زعبیل را از دست ندهید. خرید ارزان را می‌توانید در این بازارها تجربه کنید.
 • و در پایان سر زدن به جاهای دیدنی کم‌هزینه دبی را از دست ندهید.
 • حمص غذایی است که با قیمت کم همه جا پیدا می‌شود. می‌توانید یک وعده غذایی خود را به آن اختصاص دهید.
 • قسمت قدیمی شهر دبی (بستکیه) یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی دبی محسوب می‌شود. قیمت‌ها و هزینه‌ها در این قسمت نسبت به قسمت مرکزی دبی بسیار ارزان‌تر است. می‌توانید با سه درهم از موزه دبی دیدن کنید و با یک درهم به گشت و گذار با قایق بروید.
 • دبی سواحل زیبای عمومی بسیار تمیز و پر از امکانات مثل پارک ساحلی المظار، ساحل غروب آفتاب، ساحل جی‌بی‌آر و ساحل کایت، دارد. در این سواحل شنا کنید، حمام آفتاب بگیرید و از تفریحات آبی دبی لذت ببرید. تفریحات آبی دبی نسبت به دیگر تفریحات در این شهر قیمت پایین‌تری دارند.
 • حضور در فستیوال‌های دبی کاملاً رایگان است و تنها کافی است تقویم جشنواره‌های دبی را چک کنید.
 • هر زمان که متوجه کاهش قیمت تورها (تورهای لحظه آخری) شدید سریع برای رزرو اقدام کنید.
 • پولتان را در بانک‌ها و بازار‌های ارزی که نرخ ارز معقولانه‌تر و کارمزد کمتری دارند تبدیل کنید.
 • به دفاتر گردشگری محلی دبی سر بزنید و کارت گردشگری بگیرید تا از تخفیف یا ورودی رایگان مکان‌های مختلف دبی مثل موزه‌ها، جاذبه‌های گردشگری، هزینه وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

سخن پایانی

هزینه سفر به دبی

چیزی که واضح است، سفر به شهر گرانی مانند دبی کم‌هزینه نخواهد بود ولی می‌توانید با آگاهی کامل در مورد قیمت سفر به دبی و انتخاب به‌صرفه‌ترین روش برای سفر همچنین مدیریت سایر هزینه‌ها، سفری اقتصادی و دل‌چسب داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.