قطارهای ریل سیر کوثر

سفر با قطار به لطف فضای نسبتا آزاد، رفاه، امکان استراحت، خدمات و امکانات متنوع و... یکی از آن سفرهایی است که می‌توان گفت علاوه‌بر لذت از مقصد نهایی، مسیر سفر را هم برای شما خاطره‌انگیز می‌کند. این در حالی است که در سفر با هواپیما، اتوبوس، خودروی شخصی یا هر وسیله نقلیه دیگری چنین آسایشی را نخواهید داشت و در هریک محدودیت‌های خاصی انرژی شما را می‌گیرد.

این حجم از راحتی باعث می‌شود سفر شما از لحظه ورود به قطار شروع شود. به عبارت دیگر هیجان حضور در قطار و تجربه بی‌نظیر آن یکی از بهترین بخش‌های سفر خواهد بود. اما بین همه شرکت‌های ریلی فعال در خدمات حمل‌ونقل، کدام شرکت انتخاب مناسب‌تری برای سفر با قطار است؟

قطارهای ریل سیر کوثر با تنوع در قطارهایی با کلاس‌های مختلف دست شما را برای انتخاب قطار دلخواهتان باز گذاشته است. اگر می‌خواهید با قطار سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم این شرکت ریلی و خدمات آن را بشناسید و بعد تصمیم بگیرید.


قطارهای ریل سیر کوثر ـ علی بابا

درباره شرکت قطارهای ریل سیر کوثر

هرچند شرکت‌های ریلی مختلف و البته قدیمی زیادی در ایران وجود دارد، اما شرکت قطارهای ریل سیر کوثر که فعالیت خود را از سال 1384 شروع کرده، در گروه شرکت‌های قدیمی این حوزه نیست. این مجموعه جوان ارائه‌دهنده یکی از بهترین خدمات گردشگری است که نسبت به قطارهای قدیمی‌تری مانند رجا سهم بازار کمتر اما باکیفیتی دارد.

شرکت قطارهای ریل سیر کوثر تاکنون 25 واگن چهار تخته لوکس غزال کوثر، 20 واگن شش تخته و دو دستگاه رستوران را خریداری و تجهیز کرده است. این تعداد واگن برای جابه‌جایی روزانه 2000 مسافر آماده هستند. به این ترتیب می‌توان گفت در حال حاضر این شرکت با دو نوع قطار به نام‌های قطار غزال و قطار اپتیما در بخش سفرهای ریلی فعالیت می‌کند. تعداد 25 واگن از قطارهای این مجموعه با ظرفیت‌های چهار تخته تحت عنوان قطار غزال و 29 واگن با ظرفیت شش تخته تحت عنوان قطارهای اپتیما فعال هستند.

این مجموعه خدماتی از زمان تاسیس تاکنون مدام در حال رشد و توسعه بوده و در مسیر پیشرفت متوقف نشده است. به همین دلیل در سال 1391 قطارهای حمل بار خود را وارد عرصه رقابت کرد. تعداد واگن‌های حمل بار شرکت قطارهای ریل سیر کوثر 134 دستگاه است. اغلب این واگن‌های باری برای حمل مواد نفتی و معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قطارهای مسافری این مجموعه در مسیرهای رفت و برگشتی مبدا مشهد و مقاصد تهران، بندرعباس و یزد تردد دارند. با این حساب در یک نگاه کلی می‌توان گفت مجموعه قطارهای ریل سیر کوثر یکی از فعال‌ترین شرکت‌های ریلی هستند که بخشی از نیاز سفرهای ریلی را تامین می‌کنند.


درباره قطارهای ریل سیر کوثر

خرید بلیط قطار ریل سیر کوثر

برای رزرو و خرید بلیط‌ قطارهای ریل سیر کوثر راه دشواری پیش روی شما نیست. شما می‌توانید برای خرید بلیط قطار به سایت گردشگری و رزرو بلیط علی بابا مراجعه کنید. این مجموعه گردشگری همه قطارهای ریل سیر کوثر را در سایت خود نمایش داده و یک دسترسی سریع برای امکانات آن در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای تهیه بلیط‌‌قطارهای غزال یا اپتیما کافی است وارد سایت علی بابا شوید. سپس به بخش محصولات قطار رفته و مبدا و مقصد حرکت و تعداد مسافرها، یک طرفه یا دو طرفه بودن سفر و... را تعیین کنید. پس از اعمال همه محدودیت‌ها و نیازمندی‌هایتان، سایت علی بابا قطارهای مختلفی در مسیر انتخاب شده به شما عرضه می‌کند. بین قطارهای نمایش داده شده می‌توانید قطارهای ریل سیر کوثر را هم مشاهده کنید. در آخر تنها باید بین قطارهای موجود انتخاب دلخواهتان را انجام دهید.

در صورتی که می‌خواهید فقط‌وفقط مسیرها و ساعات حرکت قطارهای ریل سیر کوثر را ببینید، می‌توانید پس از ورود به صفحه قطارها، از فیلترهای سمت راست سایت گردشگری علی بابا، قطارهای ریل سیر کوثر را انتخاب کنید تا فقط قطارهای این شرکت ارائه‌دهنده خدمات ریلی به شما نمایش داده شود.

در آخر در نظر داشته باشید که می‌توانید به صورت 24 ساعته با تیم پشتیبانی علی بابا ارتباط برقرار کنید. بنابراین در صورت بروز مشکل هنگام خرید بلیط قطار این تیم حرفه‌ای شما را راهنمایی خواهند کرد.

معرفی قطارهای ریل سیر کوثر، انواع و ویژگی‌ها

همان‌طور که گفته شد شرکت ریلی قطارهای ریل سیر کوثر مانند هر شرکت ارائه‌دهنده خدمات ریلی دیگر قطارهای مختلفی را در مسیرهای متعدد فعال کرده که روزانه حجم قابل‌توجهی از سفرهای ریلی را پوشش می‌دهند.

قطارهای غزال سیر کوثر چهار ستاره و قطارهای اپتیما این شرکت سه ستاره هستند. البته درباره قطارهای غزال بد نیست بدانید شرکت ریلی بن ریل هم قطارهای غزال را در انواع قطارهای خود دارد. اما این شرکت در ارائه خدمات VIP در قطارهای غزال خود تنوع و کیفیت بالاتری از قطارهای غزال سیر کوثر عرضه کرده است.

همین موضوع باعث شده قطارهای غزال بن ریل 5 ستاره داشته باشند و نسبت به قطارهای غزال سیر کوثر در سطح بالاتری قرار بگیرند.

قطار غزال سیر کوثر نه تنها از قطار اپتیما این شرکت سطح کیفی بالاتری دارد، بلکه در سطح کشور از نظر ارائه خدمات در گروه قطارهای درجه یک قرار گرفته است. قطارهای چهار ستاره غزال همگی دارای 9 کوپه‌ چهار تخته در واگن‌های خود هستند. بنابراین حداکثر تعداد مسافری که در هر واگن این قطار جای می‌گیرد، 36 نفر است. این موضوع باعث شده واگن‌ها همگی خلوت و بدون سروصداهای مزاحم باشند.

در هر واگن این قطار چهار ستاره هم سرویس بهداشتی فرنگی و هم سرویس بهداشتی ایرانی در نظر گرفته شده است. سیستم سرمایشی و گرمایشی پیشرفته قطار هم همه واگن‌ها را در شرایط دمایی ایده‌آل نگه داشته تا گرما یا سرمای بیش از حد آرامش مسافران را به هم نزند.

از دیگر امکانات موجود در واگن‌های قطار غزال ریل سیر کوثر هم می‌توان به آبسردکن، ماکروویو، یخچال و کنسول و اسباب‌بازی مختلف برای بازی و تفریح کودکان اشاره کرد. از دیگر امکانات ویژه موجود در قطارهای غزال باید به رستوران مجهز آن اشاره کرد که غذاهای باکیفیتی به مسافران عرضه می‌کند.

این قطار امکانات رفاهی مختلفی هم برای داخل کوپه‌ها در نظر گرفته است. برای مثال در هر کوپه دو نمایشگر LCD وجود دارد که برای تماشای فیلم یا گوش سپردن به موسیقی مناسب است. علاوه‌بر سیستم صوتی و تصویری پیشرفته، سیستم احضار مهماندار هم برای ارائه کمک و راهنمایی در کوپه‌ها در نظر گرفته شده است.

سیستم تهویه هوای مطبوع هم باعث شده کوپه‌ها از نظر داشتن هوایی سبک و خوشبو مشکلی نداشته باشند. سرویس خواب بهداشتی و پذیرایی رایگان با بسته‌های میان‌وعده هم کنار عایق‌بندی قطار در برابر رطوبت، سرما، گرما و سروصدا باعث شده که مسافران در کوپه‌های این قطار محدودیتی برای تجربه یک استراحت ایده‌آل و راحت نخواهند داشت. همه این موارد باعث شده قطارهای غزال از بهترین قطارهای چهار ستاره باشند.

نوع دیگری از قطارهای شرکت ریلی قطارهای ریل سیر کوثر قطارهای سه ستاره اپتیما هستند که در گروه قطارهای اقتصادی قرار دارند. این قطارهای شش تخته نسبت به قطارهای غزال ظرفیت بیشتری داشته و برای خانواده‌ها به ویژه خانواده‌های پر جمعیت انتخاب بهتری هستند.

در هر واگن از این قطارهای سه ستاره سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در نظر گرفته شده است. همچنین به لطف بدنه و شیشه‌های عایق این قطارها سروصدای محیط بیرون، سرما و گرما هیچ یک به فضای داخلی واگن‌ها وارد نخواهد شد. در نتیجه مسافران شرایط مطبوع و ایده‌آلی را در این قطارها سپری می‌کنند. در این قطار سه ستاره دو واگن هم به رستوران اختصاص پیدا کرده که نسبتا کامل هستند و برای سرو غذا گزینه مناسبی خواهد بود.

علاوه‌بر شرایط واگن‌ها، امکانات رفاهی مختلفی هم در هر کوپه برای مسافران در نظر گرفته شده است. سیستم تهویه هوا با قابلیت تنظیم دما در هر کوپه باعث شده محیط کوپه‌ها هم شرایط مساعدی داشته باشند. همچنین سیستم صوتی و تصویری کوپه هم برای تماشای فیلم یا گوش سپردن به موزیک انتخاب مناسبی است. از دیگر امکانات موجود در کوپه‌های این قطار شش تخته می‌توان به نشریات، روزنامه، کتاب، سرویس و لوازم خواب، پریز برق داخل کوپه‌ها، پذیرایی رایگان میان وعده، امکان خرید تنقلات و غذا از رستوران قطار و ویلچر وجود دارد.

در مجموع هر دو مدل این قطارها ویژگی‌های مهمی از جمله امنیت قطار، کوپه‌های آرام و بی‌صدا، خدمات مهمانداری، صندلی مناسب، امکانات کافی و پذیرایی مناسب را دارند که باعث شده کیفیت خدمات این شرکت ریلی بسیار بالا باشد.

مسیرهای قطارهای ریل سیر کوثر

این شرکت ریلی دو نوع قطار خود را در مسیرهای مختلفی فعال کرده است، اما در مجموع گستره فعالیت‌های قطارهای ریل سیر کوثر چندان زیاد و متنوع نیست.

قطارهای غزال و اپتیما در ریل سیر کوثر به صورت رفت و برگشتی در مسیرهای مشهد-تهران، مشهد-بندرعباس، مشهد-یزد، مشهد فعال هستند. بنابراین می‌توان گفت این قطارها بیشترین پوشش فعالیت خود را در مشهد دارند.

خدمات قطارهای ریل سیر کوثر

قطارهای چهار ستاره و سه ستاره این شرکت ریلی که به ترتیب با نام‌های قطارهای غزال و اپتیما شناخته می‌شوند، امکانات و خدمات رفاهی مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. از امکانات موجود در این قطارها می‌توان به سیستم سرمایش و گرمایش مناسب، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، سرویس و لوازم خواب بهداشتی، رستوران، پک‌های پذیرایی رایگان، سیستم صوتی و تصویری پیشرفته برای تماشای فیلم و گوش سپردن موسیقی، نشریات، روزنامه، کتاب، خدمات مهمانداری، صندلی مناسب، عایق‌بندی قطار در برابر رطوبت، سرما، گرما و سروصدا، کنسول و اسباب‌بازی مختلف برای بازی و تفریح کودکان و... اشاره کرد.

قطارهای چهار ستاره غزال تعداد بیشتری از این امکانات را دارند و قطارهای سه ستاره اپتیما تعداد کمتری از این خدمات را دریافت می‌کنند.

سوالات متداول درباره قطار ریل سیر کوثر

 • قیمت بلیط قطارهای ریل سیر کوثر چقدر است؟

  قیمت بلیط قطارهای شرکت ریل سیر کوثر به تناسب نوع قطار متفاوت خواهد بود. طبیعتا قطارهای چهار ستاره غزال با ظرفیت چهار تخت در هر کوپه به دلیل داشتن امکانات اضافه‌ای که در نوع دیگر این قطارها نیست مثل ماکرویو، آبسردکن، یخچال، کوپه‌های لوکس، کنسول و وسایل بازی کودک و... قیمت گران‌تری دارد.

  دره دوم قیمت برای قطارهای ریل سیر کوثر قطارهای سه ستاره اپتیما هستند که با کوپه‌های شش تخته نسبت به قطار غزال امکانات کمتری دارند، اما با وجود امکانات کمتر باز هم شرایط رفاهی و خدماتی بسیار ایده‌آلی و مطلوبی دارند.

 • امکانات قطارهای ریل سیر کوثر برای مسافران چیست؟

  از امکانات موجود در این قطارها می‌توان به سیستم سرمایش و گرمایش مناسب، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، سرویس و لوازم خواب بهداشتی، رستوران، پک‌های پذیرایی رایگان، سیستم صوتی و تصویری پیشرفته برای تماشای فیلم و گوش سپردن موسیقی، نشریات، روزنامه، کتاب، خدمات مهمانداری، صندلی مناسب، عایق‌بندی قطار در برابر رطوبت، سرما، گرما و سروصدا، کنسول و اسباب‌بازی مختلف برای بازی و تفریح کودکان و... اشاره کرد.

 • نحوه خرید بلیط قطارهای ریل سیر کوثر چگونه است؟

  برای خرید آنلاین بلیط این شرکت ریلی نیازی به وب‌گردی برای پیدا کردن سایت فروش بلیط ندارید. سایت گردشگری علی بابا بلیط قطارهای ریل سیر کوثر را با قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به اغلب سایت‌های فروش بلیط عرضه می‌کند.

  برای خرید بلیط هریک از انواع قطارهای این مجموعه ریلی باید وارد سایت علی بابا شوید، بخش قطار را انتخاب کرده و روز حرکت، نوع بلیط یک یا دو طرفه، تعداد مسافر و... را انتخاب کنید. حالا باید میان نتایج نمایش داده شده، بلیط قطارهای ریل سیر کوثر را با نام قطارهای کوپه‌ای غزال و اپتیما پیدا، انتخاب و رزرو کنید.

 • قطارهای ریل سیر کوثر در چه مسیرهایی تردد دارند؟

  قطارهای غزال و اپتیما در ریل سیر کوثر به صورت رفت و برگشتی در مسیرهای مشهد-تهران، مشهد-بندرعباس، مشهد-یزد، مشهد فعال هستند.

 • قوانین استرداد بلیط قطارهای ریل سیر کوثر چیست؟

  برای استرداد بلیط‌ قطارهای ریل سیر کوثر باید ابتدا آن را انتخاب کنید. تیم پشتیبانی علی بابا در مدت کوتاهی به درخواست شما رسیدگی خواهند کرد. در نظر داشته باشید هر نوع بلیط قوانین خاص خود را برای استرداد دارد. بنابراین پیش از انتخاب یا استرداد بلیط همه این موارد را بررسی کنید. در نهایت با تایید نهایی شما استرداد بلیط قطارهای ریل سیر کوثر انجام خواهد شد.