قطارهای مهتاب سیرجم

یکی از بهترین گزینه‌های سفر و گردشگری، سفر با قطار است. قطار به لطف کوپه‌های کوچک اما راحت مانند خانه‌ای سیار است که شما را به مقصد می‌رساند. امکان خوابیدن، تماشای فیلم و گوش سپردن به موسیقی، قدم زدن، غذا خوردن در شرایط عادی نه روی صندلی‌های محدود، رستوران، سرویس بهداشتی راحت و... همه‌وهمه عواملی هستند که باعث شدند قطارها به یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفرهای تک‌نفره و گروهی به ویژه سفرهای خانوادگی با کودک تبدیل شود.

اگر شما هم قصد دارید با قطار سفر کنید، شاید مانند خیلی از افراد دغدغه انتخاب بهترین شرکت سفرهای ریلی را داشته باشید تا تجربه سفر برایتان لذت‌بخش‌تر شود. یکی از فعال‌ترین شرکت‌های حوزه سفر با قطار، شرکت ریلی قطارهای مهتاب سیر جم است. این شرکت با ارائه قطارها و خدمات متنوع یکی از بهترین انتخاب‌ها برای سفرهای زمینی محسوب می‌شود. برای آشنایی با این شرکت ریلی و امکانات متنوع قطارهای آن با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.


قطارهای مهتاب سیرجم ـ علی بابا

نگاهی به کارنامه کاری قطارهای مهتاب سیر جم

شرکت ریلی قطارهای مهتاب سیر جم فعالیت خود را از سال 1389 با خرید چند واگن مسافربری آغاز کرد. این مجموعه با عملکرد حرفه‌ای توانست به سرعت رشد و توسعه پیدا کند. پس از مدت کوتاهی در سال 92 تعداد واگن‌های این مجموعه ریلی به 87 واگن پارسی با تخت، 23 واگن اتوبوسی آلمانی با صندلی، 7 واگن رستوران و 9 واگن مولد برق رسید. این شرکت ریلی روزانه سهم قابل‌توجهی از مسافران را با قطارهای سه ستاره شش تخته پارسی جابه‌جا کرده و فعالیتی بسیار جدی در این زمینه دارد.

شرکت ریلی مهتاب ارائه خدمات باکیفیت و همسان با استانداردهای بین‌المللی، سفری امن با امکانات و خدمات متنوع و... را به عنوان اهداف فعالیت‌های خود اعلام کرده است. شرکت قطارهای مهتاب سیر جم در حال حاضر در مسیرهای مختلفی در سراسر ایران تردد دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مسیرهایی با مبدا یا مقصد تهران، مشهد، کرمان، اهواز، شیراز، خرمشهر و... اشاره کرد. بنابراین در اغلب مسیرهای ریلی می‌توانید سفر با قطارهای این مجموعه را تجربه کنید. این قطارهای سه ستاره گزینه‌های مناسبی برای سفرهای مقرون‌به‌صرفه هستند.

خرید بلیط قطارهای مهتاب سیر جم

همان‌طور که گفته شد قطارهای مهتاب سیر جم در مسیرهای مختلفی به شهرهای گوناگون مانند تهران، مشهد، اهواز، شیراز، خرمشهر و... به صورت رفت و برگشت فعالیت دارند. شما می‌توانید برای سفر به هریک از این شهرها و شهرهای نزدیک این مقاصد یا شهرهایی که در ایستگاه‌های بین‌راهی قرار دارند، از بلیط‌های این شرکت ریلی و مسافربری استفاده کنید.

برای رزرو بلیط قطارهای این شرکت ریلی می‌توانید به سایت گردشگری و اقامتی علی بابا مراجعه کنید. مجموعه علی بابا با شرکت قطارهای مهتاب سیر جم قرارداد دارد. بنابراین در صورتی که بخواهید از قطارهای این شرکت برای سفرهای ریلی خود استفاده کنید، با مراجعه به سایت علی بابا در کوتاه‌ترین زمان ممکن قطارهای آن در مسیرهای گوناگون را مشاهده خواهید کرد.

برای تهیه بلیط‌‌های این شرکت ریلی در مسیرهای موردنظر خودتان کافی است پس از ورود به سایت به بخش قطار رفته و مبدا و مقصد حرکت خود را تعیین کنید. پس از اعمال فیلترهای موردنظرتان مانند انتخاب بلیط یک طرفه یا رفت و برگشت، تعداد مسافر و... قطارهای مختلفی در مسیر انتخاب شده داده برایتان نمایش داده می‌شود. بین قطارهای نمایش داده شده می‌توانید قطارهای شرکت مهتاب سیر جم را مشاهده و انتخاب کنید.

علاوه‌براین در صورتی که می‌خواهید فقط‌وفقط فعالیت‌های قطارهای مهتاب سیر جم را ببینید، می‌توانید پس از ورود به صفحه قطارها، از فیلترهای سمت راست سایت، نام این قطار را انتخاب کنید تا فقط قطارهای این شرکت ریلی به شما نمایش داده شود.

همچنین در نظر داشته باشید اگر هنگام خرید بلیط قطار با مشکل مواجه شدید یا سوالی برایتان پیش آمد، می‌توانید با تیم پشتیبانی 24 ساعته علی بابا ارتباط داشته باشید تا شما را راهنمایی کنند.

امکانات قطارهای مهتاب سیر جم

شرکت ریلی قطارهای مهتاب سیر جم یکی از آن شرکت‌هایی است که کوپه‌هایی با قطارهای شش تخته به مسافران عرضه کرده است. استفاده از چنین کوپه‌هایی نسبت به قطارهایی با کوپه چهار تخته ارزان‌تر است. به همین دلیل این کوپه‌ها انتخاب بهتری برای سفرهای گروهی و خانوادگی هستند. قطارهای سه ستاره با قیمت ارزان امکانات متنوعی را با هزینه‌ای مقرون به صرفه در اختیار شما قرار خواهند داد.

قطارهای مهتاب سیر جم خدمات مختلفی در واگن و کوپه‌ها در اختیار مسافران قرار می‌دهد. از جمله امکاناتی که این قطارها داخل واگن دارند سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، سیستم تهویه مطبوع استاندارد، ویلچر برای سالمندان و افراد کم توان، سیستم صوتی و تصویری در هر واگن، ماکروویو و... است. با وجود این امکانات همه افراد با هر توان جسمی می‌توانند از قطارهای مهتاب استفاده کنند.

این قطارها داخل کوپه‌ها هم امکانات و خدمات متنوعی دارند. از جمله امکانات و خدماتی که در قطارهای مهتاب سیر جم داخل کوپه‌ها در اختیار مسافران قرار می‌دهند می‌توان به آب معدنی رایگان، سرویس کامل خواب، سرویس میان وعده، توزیع رایگان روزنامه، مجله، کتاب و نشریات، سیستم سرمایشی و گرمایشی مطلوب، سرو بهترین غذا و... اشاره کرد. علاوه‌براین داخل همه کوپه‌ها سیستم احضار مهماندار وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید از آن برای احضار مهماندار، دریافت خدمات پذیرایی یا طرح سوال و مشکل استفاده کنید.

این قطارهای سه ستاره در گروه قطارهای نیمه لوکس قرار گرفته و با ظرفیت شش تخت در هر کوپه از بهترین انتخاب‌ها برای سفر هستند. همچنین مهمانداران قطارهای مهتاب با رفتاری حرفه‌ای از مسافران پذیرایی کرده و به نیازهای آنان پاسخ می‌دهند.

قوانین استرداد بلیط قطارهای مهتاب سیر جم

شرکت ریلی مهتاب سیر جم هم مانند دیگر شرکت‌های حمل‌ونقلی قوانین و مقررات مختلفی را برای خرید یا استرداد بلیط در نظر گرفته است. افرادی که قصد سفر با این قطارها را دارند، بهتر است از این قوانین اطلاع داشته باشند تا بتوانند انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشند.

برای سوار شدن به این قطارها، همراه داشتن کارت شناسایی الزامی است.

پس از سوار شدن به قطار، امکان استرداد قطار وجود ندارد.

برای باطل کردن بلیط قطار مهتاب می‌توانید پس از یک ساعت از زمان خرید بلیط به مراکز فروش بلیط مراجعه کنید یا به صورت آنلاین و با ورود به صفحه استراد بلیط، آن را باطل کنید.

هنگام تهیه بلیط قطار دقت کنید حتما اطلاعات شخصی خود را به درستی و کامل وارد کنید، چرا که بلیط شما در لحظه ورود به قطار بررسی خواهد شد.

در نظر داشته باشید در صورت آوردن بار اضافه داخل قطار، هزینه حمل بار به صورت جداگانه از شما دریافت خواهد شد.

سوالات متداول درباره قطار مهتاب سیرجم

 • شرکت قطارهای مهتاب سیر جم چه قطارهایی دارد؟

  این شرکت ریلی با قطارهای سه ستاره مهتاب و کوپه‌های شش تخته مسافران را جابه‌جا می‌کند.

 • قیمت بلیط قطارهای مهتاب سیر جم چقدر است؟

  برای تهیه بلیط این قطارها می‌توانید از سایت علی بابا اقدام کنید و قیمت‌ها را به صورت آنلاین ببینید. این قطارهای سه ستاره به تناسب امکانات و خدماتی که در اختیار مسافران قرار می‌دهند، قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ دارند.

 • قطارهای مهتاب سیر جم در چه مسیرهایی تردد دارند؟

  قطارهای مهتاب در مسیرهای رفت و برگشتی اهواز-مشهد، تهران-یزد، قزوین-مشهد و تهران-مشهد تردد دارند. بعضی از این قطارها همه روزه و بعضی دیگر یک روز در میان در مسیرهای گفته شده حرکت می‌کنند که می‌توانید ساعات حرکت را از سایت علی بابا بررسی کنید.

 • امکانات قطارهای مهتاب سیر جم چیست؟

  این قطارها امکانات مختلفی در واگن و کوپه در اختیار مسافران قرار می‌دهند که از جمله امکانات آن می‌توان به آب معدنی رایگان، سرویس کامل خواب، سرویس میان وعده، توزیع رایگان روزنامه، مجله، کتاب و نشریات، سیستم سرمایشی و گرمایشی مطلوب، سرو بهترین غذا، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، سیستم تهویه مطبوع استاندارد، ویلچر برای سالمندان و افراد کم توان، سیستم صوتی و تصویری و ماکروویو در هر واگن اشاره کرد.

 • نحوه خرید آنلاین بلیط قطارهای مهتاب سیر جم چگونه است؟

  برای خرید آنلاین بلیط این شرکت ریلی نیازی به وب‌گردی برای پیدا کردن سایت فروش بلیط ندارید. سایت گردشگری علی بابا بلیط قطارهای مهتاب سیر جم را با قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به اغلب سایت‌های فروش بلیط عرضه می‌کند.

  برای خرید بلیط هریک از انواع قطارهای این مجموعه ریلی باید وارد سایت علی بابا شوید، بخش قطار را انتخاب کرده و روز حرکت، نوع بلیط یک یا دو طرفه، تعداد مسافر و... را انتخاب کنید.

 • نحوه استرداد بلیط قطارهای مهتاب سیر جم چیست؟

  برای استرداد بلیط‌ قطارهای مهتاب سیر جم باید ابتدا آن را انتخاب کنید. تیم پشتیبانی علی بابا در مدت کوتاهی به درخواست شما رسیدگی خواهند کرد. در نظر داشته باشید هر نوع بلیط قوانین خاص خود را برای استرداد دارد. بنابراین پیش از انتخاب یا استرداد بلیط همه این موارد را بررسی کنید. در نهایت با تایید نهایی شما استرداد بلیط قطارهای مهتاب سیر جم انجام خواهد شد.