قطار سریع السیر

احتمالا نام قطار سریع ‌السیر زیاد به گوشتان خورده است. همان طور که نامش می‌گوید، این قطار سریع‌تر از سایر قطارها مسافران را به مقصد می‌رساند. اینکه مسیرها با قطار سریع ‌السیر، زودتر طی می‌شوند، دو دلیل دارد. نخست اینکه قطارهایی که برای این منظور در نظر گرفته می‌شوند، عمدتا از انواع پرسرعت انتخاب می‌شوند. از طرف دیگر قطارهای سریع ‌السیر مانند سایر قطارها، ایستگاه‌های متعدد ندارند. این قطارها عمدتا از مبدا راه می‌افتند و ایستگاه بعدی‌شان مقصد است. به این ترتیب زمان زیادی صرفه‌جویی می‌شود.
از آنجایی که قطار در زمانی کوتاه‌تر، مسیرها را طی می‌کند، قطارهای سریع ‌السیر کوپه ندارد و صندلی‌های آن در کنار هم قرار گرفته است. برای همین به این نوع قطارها، قطار سالنی یا اتوبوسی هم می‌گویند.

خرید بلیط قطار سریع السیر سالنی

با این اوصاف خرید بلیط قطار سریع السیر برای مسیرهای طولانی کاملا منطقی است؛ خصوصا اگر بخواهید سریع و در کوتاه‌ترین زمان ممکن مسیر را به شکل زمینی طی کنید. برای خرید بلیط قطار سریع السیر در علی بابا، ابتدا وارد حساب کاربریتان شوید. سپس در صفحه قطار، مبدا، مقصد و تاریخ سفر را انتخاب و روی جستجو کلیک کنید. در صفحه بعد لیستی از قطارها برای مقصد خود را خواهید دید. برای اینکه راحت‌تر بتوانید قطار سریع السیر را پیدا کنید، در یکی از پنجره‌های کنار صفحه گزینه «سالنی» را انتخاب کنید.


خرید بلیط قطار همه شرکت‌ها در علی بابا
حالا فقط قطارهای سریع السیر را می‌بینید و می‌توانید قطار مورد نظر را با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید. سپس با تکمیل اطلاعات و انجام مراحل پرداخت، خرید بلیط قطار شما به پایان می‌رسد.
 

سریع السیر سالنی ـ علی بابا

قیمت بلیط قطار سریع السیر

شاید ابتدا تصور کنید قیمت بلیط قطار سریع السیر به خاطر مزیت سرعت بالای خود، گران‌تر از سایر قطارهاست. اما اشتباه می‌کنید. قیمت بلیط این نوع قطار چندان گران نیست؛ حتی از خیلی از قطارهای دیگر هم ارزان‌تر است. جالب است که در علی بابا به این پرسش شما پاسخ داده شده است. در همان صفحه‌ای که می‌توانید لیست قطارها را ببینید، در کنار صفحه، پنجره‌ای برای نوع قطار وجود دارد (همان طور که در بالا توضیح داده شد) در مقابل این گزینه نوشته شده که قیمت بلیط سریع السیر یا همان سالنی از چه سطحی شروع می‌شود. (برای سایر قطارها هم قید شده است).

بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد

بلیط قطار تهران مشهد سریع السیر یکی از پرطرفدارترین انواع بلیط قطار است. در واقع شما در زمانی کوتاه می‌توانید مسیر طولانی تهران مشهد را طی کنید. در شرایطی که سایر قطارها در زمانی نزدیک به 12 ساعت این مسیر را به انتها می‌رسانند، قطار سریع السیر در زمانی حدود 8 ساعت مسافران را به مقصد خواهد رساند.
این شکل از قطار برای یک سفر سریع و کم‌هزینه به مشهد عالی است.
خرید بلیط قطار تهران مشهد و بلیط قطار مشهد تهران همه شرکت‌ها در علی بابا
 

سریع السیر سالنی ـ علی بابا

سایر مسیر های پرطرفدار قطار سریع السیر

به غیر از تهران مشهد و مشهد تهران، مسیرهای دیگری نیز وجود دارند که قطارهای سریع السیرشان پرطرفدار است:

قطار سریع السیر تهران تبریز

خرید بلیط قطار سریع الیسر تهران تبریز هم محبوبیت زیادی در میان مسافران دارد. چراکه تبریز هم فاصله قابل‌توجهی با تهران دارد و این قطار با سرعت بالای خود این مسیر را سریع‌تر طی خواهد کرد.
خرید بلیط قطار تهران تبریز و بلیط قطار تبریز تهران همه شرکت‌ها در علی بابا

قطار سریع السیر تهران یزد

قطار تهران یزد سریع السیر یکی دیگر از مسیرهای محبوب است. اگر قصد دارید در زمانی کوتاه و البته به شکل زمینی مسیر تهران یزد را طی کنید، پیشنهاد ما سفر با قطار تهران یزد سریع السیر است
خرید بلیط قطار تهران یزد و بلیط قطار یزد تهران همه شرکت‌ها در علی بابا

قطار سریع السیر تهران شیراز

یکی دیگر از شهرهای دیگر کشور که از پایتخت فاصله زیادی دارد، شیراز است. ضمن اینکه شیراز از شهرهای محبوب کشور نیز هست. بنابراین طبیعی است که خرید بلیط قطار سریع السیر تهران شیراز هم رتبه بالایی در میان خرید بلیط‌های قطار داشته باشد
خرید بلیط قطار تهران شیراز و بلیط قطار شیراز تهران همه شرکت‌ها در علی بابا

قطار سریع السیر تهران اصفهان

بسیاری از ساکنان تهران و بسیاری از اصفهانی‌ها برای کسب و کار به شهرهای یکدیگر سفر می‌کنند. اگرچه بسیاری از این افراد با هواپیما این مسیر را طی می‌کنند اما از آنجایی که قطار سریع‌السیر هم در زمانی منطقی مسافران را به مقصد می‌رساند، قطار انتخاب دیگر این افراد است.
خرید بلیط قطار تهران اصفهان و بلیط قطار اصفهان تهران همه شرکت‌ها در علی بابا

خرید بلیط قطار سریع السیر از علی بابا

بلیط قطار سریع السیر را به راحتی و در زمانی کوتاه می‌توانید از علی بابا بخرید. در علی بابا پس از انتخاب مسیر، در پنجره کنار صفحه گزینه سالنی را انتخاب می‌کنید. به این ترتیب تنها لیست قطارهای سریع السیر را خواهید دید. پس از انتخاب و پرداخت اینترنتی هزینه بلیط قطار سریع السیر دیگر کاری باقی نمی‌ماند.
خرید بلیط قطار رجا همه شرکت‌ها در علی بابا

سوالات متداول درباره قطار سریع‌السیر

قطار سریع‌السیر در مقایسه با قطارهای معمولی چه قدر در زمان صرفه‌جویی می‌کند؟

سفر با قطار سریع‌السیر زمان سفر را کاهش می‌دهد. مثلا اگر قطار معمولی مسیر تهران مشهد را در زمانی بیش از 12 ساعت طی می‌کند، قطار سریع‌السیر همین مسیر را در زمانی کمتر از 10 ساعت طی خواهد کرد.

آیا قیمت بلیط قطار سریع‌السیر گران‌تر از سایر قطارها است؟

خیر. قیمت قطار سریع‌السیر نسبت به سایر قطارها چندان گران‌تر نیست؛ در واقع قیمت بلیط این قطار نسبت به برخی قطارهای دیگر ارزان‌تر هم هست.

پرطرفدارترین قطارهای سریع‌السیر مربوط به کدام مسیرهاست؟

از جمله پرطرفدارترین مسیرهای قطار سریع‌السیر می‌توان به مسیر تهران مشهد، تهران شیراز، تهران یزد و تهران اصفهان اشاره کرد.

بلیط قطار سریع‌السیر را چه طور بخریم؟

خرید بلیط قطار سریع‌السیر مانند سایر قطارها، به شکل آنلاین، راحت و بی‌دردسر است. برای این کار کافی است قطار سریع‌السیر را از میان قطارهای موجود بیابید و پس از تکمیل اطلاعات و پرداخت هزینه، خریدتان را تکمیل کنید.