قطارهای پنج ستاره

خرید بلیط قطارهای پنج ستاره

سفرهای ریلی معمولا چند ساعتی طول می‌کشند و به همین خاطر انتخاب قطار مناسب اهمیت بالایی پیدا می‌کند. پیشنهاد ما به شما این است که سفر با قطارهای پنج ستاره را حتما امتحان کنید. امکانات این قطارها باعث شده تا مسافران، به‌ویژه در سفرهای طولانی، بتوانند تجربه خوشایندی از سفر داشته باشند. در ادامه با این نوع خاص از قطار بیشتر آشنا می‌شویم.

انواع قطار

قطارها را می‌توان در گروه‌های عادی، تندرو، سالنی و اتوبوسی، اکسپرس و کوپه‌ای دسته‌بندی کرد. قطارهای عادی در همه ایستگاه‌های مسیر توقف می‌کنند؛ بنابراین مدت‌زمان رسیدن به مقصد افزایش می‌یابد. قطارهای تندرو فقط در ایستگاه‌های منتخب توقف دارند؛ درحالی‌که قطارهای اکسپرس بدون توقف، از مبدا تا مقصد، حرکت می‌کنند.
قطارهای سالنی و اتوبوسی فضایی خصوصی مانند قطارهای کوپه‌ای ندارند؛ ازاین‌رو ترجیحا در سفر به مقاصد نزدیک سراغ این قطارها را بگیرید. قطارهای کوپه‌ای در دو نوع شش و چهارنفره طراحی می‌شوند. کوپه‌های چهارنفره فضای بیشتری دراختیار مسافران قرار می‌دهند و سفر با آن‌ها راحت‌تر است. اگر همسفرهای بیشتری دارید، رزرو قطار با کوپه شش‌نفره خاطرات سفر را به‌یادماندنی‌تر می‌کنند. لازم به ذکر است قطارهای پنج ستاره نسخه لوکسی از قطارعای کوپه‌ای هستند.
ازجمله قطارهای پنج ستاره‌ای که در ایران فعالیت می‌کنند، می‌توان به نور، ستاره زندگی، نورالرضا و... اشاره کرد. در هریک از این قطارها بهترین و لوکس‌ترین خدمات به مسافران ارائه می‌شود.

خدمات قطارهای پنج ستاره

با توجه به خدمات و امکانات قطارهای پنج ستاره، مسیر رسیدن به مقصد نیز لطف بیشتری پیدا می‌کند. کارکنان قطارهای پنج ستاره به زبان‌های عربی، انگلیسی و فارسی تسلط دارند. پس از ورود مسافران به کوپه و جابه‌جایی وسایل، پرسنل قطارها با سرو نوشیدنی و میوه به شما خوش‌آمد می‌گویند. سرو میان‌وعده نیز یکی دیگر از خدمات قطارهای پنج ستاره است.
اگر هنگام خرید بلیط قطار روی گزینه شام یا نهار کلیک کرده باشید، پرسنل قطار غذای شما را به کوپه می‌آورند. البته علاوه‌بر این، رستوران‌های لوکس قطارهای پنج ستاره بهترین غذاها را به مسافران ارائه می‌دهند. پریزهای برق موجود در هریک از کوپه‌ها (هر صندلی یک پریز) استفاده از وسایل الکتریکی و گجت‌ها را راحت‌تر می‌کند؛ به‌این‌ترتیب شما با مشکل کمبود شارژ الکتریکی مواجه نخواهید شد. اکثر قطارهای پنج ستاره درصورت درخواست مسافر ابزارهای سرگرمی مانند جدول و کتاب را نیز فراهم می‌کنند.
دو طرف کوپه قطارهای پنج ستاره تلویزیونی کوچک تعبیه شده که به سیستم پخش سراسری فیلم متصل است. هریک از این تلویزیون‌ها هشت شبکه تلویزیونی را پخش می‌کنند. در بخش بالایی کوپه فضایی بزرگ برای قراردادن چمدان‌ها درنظر گرفته شده است. به‌محض ورود به کوپه با بسته بهداشتی روی صندلی‌ها مواجه می‌شوید. مسواک، خمیردندان، حوله، دستمال مرطوب و صندلی از اقلام این بسته هستند. با استفاده از تنظیمات صندلی‌های داخل کوپه، آن‌ها را به تخت تبدیل کنید و برای استراحت در فضایی مناسب آماده شوید. به تعداد صندلی‌های کوپه بسته‌های ویژه رخت‌خواب قرار گرفته است. این بسته‌ها پس از خارج‌شدن مسافران از کوپه جمع‌آوری، شسته و ضدعفونی می‌شوند. اگر طی سفر با قطارهای پنج ستاره به چیزی نیاز داشتید، از سیستم فراخوان بی‌سیم (دکمه‌ای در هر کوپه) استفاده کنید. پرسنل قطار در اسرع‌وقت در کوپه حاضر می‌شوند تا نیاز شما را برطرف کنند.

رزرو بلیط قطارهای پنج ستاره

آسان‌ترین راه برای رزرو قطارهای پنج ستاره، خرید آنلاین از وب‌سایت و اپلیکیشن علی بابا است. اولین قدم در خرید بلیط قطار پنج ستاره، انتخاب نوع بلیط (یک‌طرفه یا دوطرفه) است؛ پس از آن باید تاریخ رفت‌وبرگشت و تعداد مسافران را مشخص کنید. تعیین طیف سنی مسافران (بزرگسال، کودک یا نوزاد) اهمیت بالایی دارد؛ این موضوع در نوع خدمات قطار تاثیرگذار است. اگر جنسیت سایر مسافران کوپه برایتان مساله‌ای قابل‌توجه به‌حساب می‌آید، یکی از گزینه‌های برادران یا خواهران را برای خرید بلیط انتخاب کنید؛ به‌این‌ترتیب سایر مسافران کوپه با شما هم‌جنس هستند.
پیش از نمایش بلیط‌های قطار موجود در بازه زمانی موردنظرتان، تقویم قیمتی ابتدای صفحه ظاهر می‌شود. این تقویم ارزان‌ترین بلیط‌ها را در روزهای قبل و بعد از تاریخ انتخاب‌شده توسط شما نشان می‌دهد. اگر هزینه خرید بلیط قطار پنج ستاره برایتان مهم است؛ به کمک این تقویم قیمتی که در وب‌سایت و اپلیکیشن علی‌بابا در دسترس است، می‌توانید ارزان‌ترین بلیط قطار ممکن را تهیه کنید. سفر به سلامت.