قطارهای جوپار

برای خیلی از افراد شروع سفر از مقصد خواهد بود و مسیر راه تنها بخشی از رسیدن به مقصد سفر است؛ اما حتی این گروه از افراد هم زمانی که با قطار سفر می‌کنند، سفرشان را از لحظه حضور در قطار شروع خواهند کرد. چراکه قطارها با همه امکانات رفاهی که در اختیار شما قرار می‌دهند، خیلی از محدودیت‌های مسیر را از پیش پا برداشته و یک ماجراجویی واقعی را برای شما رقم می‌زنند.

خدمات رفاهی، آزادی تردد، خواب و استراحت و... موجود در قطار همه‌وهمه مانند این است که در خانه خودتان نشسته‌اید و به در حال سفر هستید. همین موضوع باعث می‌شود هیجان و احساس بسیار بهتری را در سفر تجربه کنید. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که برای سفر با قطار کدام شرکت ارائه‌دهنده خدمات سفر ریلی مناسب‌ترین گزینه است؟ در این مطلب با معرفی شرکت قطارهای جوپار شما را با خدمات این شرکت آشنا خواهیم کرد.

قطارهای جوپار ـ علی بابا

معرفی کامل شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار

اخیراً نام قطارهای جوپار بیشتر و بیشتر در لیست اسامی قطارهای پرسفر ظاهر میشود، شرکت جوپار یکی از شرکت های مهم حمل و نقل ریلی در کشور استا که  نام این شرکت از شهری زیبا در جنوب کرمان گرفته شده است و فعالیت رسمی خود را به عنوان اولین شرکت ریلی خصوصی کشور از سال ۱۳۸۱ آغاز نمود. 

پس از آن این شرکت به تدریج مسیرهای پرتردد ریلی را شناسایی و فعالیت‌ خود را در این مسیرهای مسافری آغاز نمود و در مدت کوتاهی، شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار توانست رشد چشمگیری داشته باشد. این شرکت ریلی در حال حاضر با قطارهای ارگ، کویر و ماهان سهم قابل‌ توجهی در بازار حمل‌ و نقل ریلی را در اختیار دارد. به طوری که بسیاری از مسافران برای سفرهای خود اولویت اول را به تهیه بلیط قطارهای جوپار اختصاص داده‌اند.

خرید بلیط قطار جوپار

قطارهای جوپار در مسیرهای مختلفی فعالیت دارند و شما می‌توانید برای سفر در مسیرهایی مانند تهران، قم، کاشان، کرمان و مشهد به صورت دو طرفه، سفر با قطارهای جوپار را تجربه کنید. برای سفر ریلی با این شرکت حمل‌ونقل می‌توانید بلیط قطارهای جوپار را به صورت آنلاین از سایت علی بابا تهیه و رزرو کنید.

کافی است با ورود به سایت به بخش قطار رفته و مبدا و مقصد حرکت خود را تعیین کنید. پس از اعمال فیلترهای موردنظرتان قطارهای مختلفی به شما نمایش داده خواهد شد. با توجه به تعدد سفرهای قطارهای جوپار در این مسیرها احتمال اینکه در بازه زمانی موردنظر شما قطارهای جوپار در مسیرهای گفته شده فعال نباشند، بسیار کم است.

پس از انتخاب قطار جوپار در بازه زمانی مناسب خود مراحل بعدی بسیار ساده خواهد بود. همچنین می‌توانید پس از تعیین مبدا و مقصد و ورود به صفحه قطارها از فیلترهای سمت راست صفحه استفاده کرده و قطارهای جوپار را انتخاب کنید.

به این ترتیب در صفحه نتایج فقط و فقط قطارهای جوپار را مشاهده خواهید کرد. همچنین در صورتی که برای رزرو بلیط قطار از علی بابا به مشکلی برخوردید، میتوانید با تیم پشتیبانی علی بابا تماس بگیرید تا شما را برای حل مشکل راهنمایی کنند.

خدمات قطارهای جوپار

همان‌طور که گفته شد شرکت جوپار در حال حاضر با 3 برند در حوزه  مسافری در حال فعالیت است که شامل قطارهای ارگ، کویر و قطارهای اتوبوسی ماهان می باشد که هر یک از این قطارها امکانات و خدمات رفاهی مختلفی در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

قطارهای ارگ جوپار

شرکت جوپار از فروردین 1399 اقدام به بهره برداری از تعداد 14 واگن ارگ نموده و این ناوگان در حال حاضر در حال خدمات رسانی به شما مسافران گرامی می باشد. همچنین در آینده نزدیک تعداد 12 واگن جدید ارگ نیز به این تعداد ناوگان اضافه خواهد گردید تا به امید پروردگار در جهت خدمات رسانی هر چه بیشتر به شما مسافران گرامی قدم برداریم.

 قطارهای ارگ از نظر درجه بندی کیفیت و خدمات در گروه قطارهای 5 ستاره قرار می‌گیرند ولی در حال حاضر به صورت قطارهای 4 ستاره در سیستم فروش فروخته می‌شوند. همچنین هر واگن به سرویس‌های بهداشتی فرنگی و ایرانی مجهز هستند. لازم به ذکر است در قطار های ارگ به عایق صدا، گرما و سرما و به سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسبی توجه ویژه ای شده است و دیگر خدمات ویژه این واگن‌ها داشتن مهمانداران حرفه‌ای برای ایجاد امنیت و حفظ حریم خصوصی در کوپه و میزبانی عالی برای شما مسافران عزیز میتوان اشاره کرد.

همکاران ما در شرکت جوپار تلاش دارند با رعایت پروتکل های بهداشتی سفری امن، سلامت و راحتبرای شما مسافر گرامی محیا نمایند. علاوه ‌بر این با استفاده از سیستم‌های تصویری مناسب و صوتی اختصاصی هر مسافر، فضای خوبی برای تامین آسایش مسافران حین سفر فراهم شده است. از دیگر امکانات قطارهای ارگ وجود تجهیزات ایمنی و کمک‌های اولیه در شرایط اضطراری، سرویس های خواب راحت و پاکیزه، وجود ویلچر برای افراد کم توان و دارای معلولیت جسمی مورد استفاده مسافران محترم خواهد بود.

امکانات رفاهی برای مسافران قطارهای ارگ

پس از ورود مسافران به قطارهای ارگ در دو کلاس ارگ ویژه و ارگ معمولی از این مسافران با توجه به منوی از قبل تعیین شده طبق برنامه های زمانبندی خاص و منظم پذیرایی به عمل خواهد آمد.

 

پذیرایی در قطارهای کلاس معمولی

1-آب آشامیدنی

2-  کیک

3-ماسک

4-هندزفری

5-چای (همراه با قند یا شکر و یا نبات)

6-سیستم تصویری با قابلیت انتخاب محتوای دلخواه از سوی مسافر (صوتی، تصویری، کتاب دیجیتال و ...)

7-میز اختصاصی برای هر مسافر

 

 

پذیرایی در قطارهای کلاس ارگ ویژه

1-آب آشامیدنی

2- آب میوه

3-ماسک

4-هندزفری

5-چای/نسکافه (همراه با قند یا شکر و یا نبات)

6-سیستم تصویری با قابلیت انتخاب محتوای دلخواه از سوی مسافر (صوتی، تصویری، کتاب دیجیتال و ...)

7-میز اختصاصی برای هر مسافر

8-کیک 

همچنین جهت پذیرایی وعده غذایی (در صورت رزرو و خرید توسط مسافر از قبل)، غذا با کیفیت مطلوب از رستورانهای مورد تایید سازمانهای بهداشت و راه آهن تهیه و به شما مسافران گرامی ارائه می گردد.

از دیگر خدمات قطارهای ارگ می توان به ارائه ملزومات مناسب جهت استراحت و خواب راحت تر برای رفاه حال شما مسافران گرامی اشاره کرد که شامل موارد ذیل می باشد:

لوازم خواب قطارهای ارگ(معمولی و ویژه)

1-پشت سری صندلی یکبار مصرف

2-ست ملحفه سفید هتلی

3-پتو سفید هتلی

4-بالشت

5-روبالشی

قطارهای کویر جوپار

قطارهای کویر از واگن‌های شش تخته درجه یک  ناوگان حمل‌ونقل ریلی کشور محسوب می‌شوند که قیمت‌های مقرون ‌به‌صرفه‌ای دارند. قیمت مناسب این واگن‌ها برای قشر بزرگی از مسافران انتخاب بسیارمعقولی است. قطارهای کویر از نظر درجه بندی کیفیت و خدمات در گروه قطارهای 3 ستاره قرارمی‌گیرند.

 هریک از واگن‌های این قطار 10 کوپه شش نفره دارد به این ترتیب در هر واگن حداکثر 60 نفر جای خواهند گرفت و همچنین به سرویس‌های بهداشتی ایرانی و  فرنگی پرتابل مجهز هستند.

امکانات رفاهی برای مسافران قطارهای کویر

در کنار همه امکانات موجود در قطارهای کویر، به موضوع عایق صدا، گرما و سرما توجه ویژه‌ای شده است. به این ترتیب در صورت سفر با این قطارها متناسب با فصل سفر، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسبی در اختیارتان قرار خواهد گرفت. همچنین می‌توانید از داشتن حریم خصوصی در کوپه خود اطمینان‌خاطر داشته باشید.

علاوه ‌بر این فضای خوبی برای تامین آسایش مسافران حین سفر فراهم شده است. از دیگر امکانات قطار کویر می‌توان به وجود تجهیزات ایمنی و کمک‌های اولیه در قطار، سرویس خواب تمیز، وجود ویلچر برای افراد ناتوان و دارای معلولیت جسمی هم نیز اشاره کرد.

پس از ورود مسافران به قطارهای کویر با توجه به منوی از قبل تعیین شده از مسافران پذیرایی به عمل خواهد آمد.

پذیرایی در قطارهای کویر

1-آب آشامیدنی

2-تنقلات

3- ملزومات بهداشتی

جهت رفاه حال شما مسافران گرامی در زمان استراحت و همچنین خواب راحت ملزوماتی برای این منظور در نظر گرفته شده است که شامل موارد ذیل می باشد:

لوازم خواب قطارهای کویر

1-ست ملحفه

2-پتو

3-روبالشی

4-بالشت

قطارهای ماهان جوپار

قطارهای ماهان یکی از بهترین و به صرفه ترین قطارهای اتوبوسی کشور به شمار می رود و در حال حاضر این قطار در مسیر تهران به مشهد و بالعکس به شما مسافران محترم خدمت رسانی  می نماید. 

امکانات رفاهی برای مسافران قطارهای اتوبوسی ماهان

با وجود اینکه قطار اتوبوسی ماهان تخت خواب ندارد اما سرویس هایی را جایگزین کرده است که مسافر در طول مسیر حس بهتری را تجربه کند و هر مسافر فضای بیشتری را به نسبت دیگر قطارهای اتوبوسی در اختیار دارد تا به راحتی استراحت کند و پشت سری های نرم و راحت نیز حس بهتری را در طول سفر به مسافر القا می کند.

امکانات در قطار های ماهان

1-صندلی های استاندارد با طراحی ارگونومیک

2-توزیع بسته های تنقلات و آب معدنی

3-سیستم تهویه مطبوع

4-وجود ویلچر در صورت نیاز برای مسافر

5-توالت فرنگی و ایرانی

6-ملزومات ایمنی

7-کمک های اولیه

مسیرهای تردد قطارهای جوپار

این قطارها در مسیرهای مختلفی تردد دارند و شهرهای زیادی را پوشش می‌دهند. اگر مقصد سفر شما هریک از شهرهای زیر یا شهرهای اطراف آن است، می‌توانید از قطارهای جوپار برای تردد استفاده کنید.

مبدأایستگاه(بین راه)مقصد
تهرانقم (محمدیه) - کاشان - یزد - بافق – زرندکرمان
تهرانقم (محمدیه) - کاشان - یزد - بافق - سیرجانبندرعباس
تهرانقم (محمدیه) - کاشان - یزد - بافق - زرند - کرمان - بمزاهدان
کرمانزرند - مبارکه - طبس - تربت حیدریهمشهد
تهرانسمنان – شاهرود - نقابمشهد
کرجتهران- سمنان- شاهرود - نقابمشهد

برنامه زمانی حرکت قطارهای جوپار

برنامه زمانی حرکت قطارهای جوپار به در بازه‌های زمانی مختلف، متفاوت است. بنابراین برای اطلاع از ساعت حرکت قطارهای این شرکت ریلی باید به طور مرتب سایت‌ علی بابا و زمان تردد قطارهای ارگ ، کویر یا ماهان  را بررسی کنید.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

در هریک از مسیرهای حرکت قطارهای جوپار، ایستگاه‌های بین‌راهی متعددی وجود دارد که قطارها در این ایستگاه‌ها توقف خواهند داشت. خیلی از مسافران در همین ایستگاه‌های میان راه پیاده می‌شوند؛ اما گروه زیادی از مسافران هم حرکت خود را تا مقصد نهایی ادامه خواهند داد.

این ایستگاه‌های بین‌راهی جای مناسبی برای رفع خستگی حضور طولانی در قطار است. کمی پیاده‌روی، تنفس هوای تازه، نمازخانه، سرویس بهداشتی و... از امکانات اولیه‌ای هستند که در این ایستگاه‌ها در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.

در مسیر حرکت قطارهای تهران – بندرعباس، 13 ایستگاه به نام‌های محمدیه، کاشان، بادرود، زواره، نائین، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمدآباد، سیرجان، تزرج و فین وجود دارد که هریک از آن‌ها امکانات و خدمات مختلفی در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

ایستگاه قطار تهران نمازخانه، سرویس بهداشتی، سالن انتظار، اطلاعات ایستگاه، تابلوی راهنمای مسافران، سیستم صوتی و تصویری، پاسگاه نیروی انتظامی، باجه فروش بلیط با امکانات کامل، پزشک ایستگاه، خودپرداز، بوفه، چرخک‌های حمل بار و مسافر، آسانسور، پله برقی، تلفن همگانی، آبسردکن، فضای سبز، اینترنت پرسرعت، پارکینگ، ایستگاه تاکسی و کتابخانه دارد؛ اما هریک از ایستگاه‌های بین‌راهی و ایستگاه قطار تهران – بندرعباس چند مورد از این امکانات را دارند و همه این موارد را پوشش نمی‌دهند.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

در مسیر حرکت قطارهای تهران – مشهد، شش ایستگاه بین‌راهی فعال هستند. این ایستگاه‌ها گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، نقاب و نیشابور هستند. همان‌طور که گفتیم ایستگاه قطار تهران امکانات رفاهی و خدماتی متنوعی دارد؛ اما هریک از ایستگاه‌های بین‌راهی و ایستگاه قطار تهران – مشهد چند مورد از این امکانات را دارند و همه این موارد را پوشش نمی‌دهند.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

از دیگر قطارهایی که از تهران حرکت دارند، مسیر حرکت قطارهای تهران – زاهدان است. این مسیر هم هفت ایستگاه بین‌راهی به نام‌های محمدیه، کاشان، یزد، بافق، زرند، کرمان و بم دارد. هرچند ایستگاه قطار تهران همه امکانات رفاهی و خدمات موردنیاز مسافران را دارد، اما همه ایستگاه‌های بین‌راهی و حتی خود ایستگاه قطار زاهدان تنها چند مورد از این امکانات و خدمات را دارند. در این بین ایستگاه قطار بم کمترین خدمات و امکانات را به مسافران عرضه می‌کند و شرایط رفاهی کمتری دارد.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

آخرین مسیر حرکت قطارهای جوپار با مبدا یا مقصد تهران، مسیر حرکت قطارهای تهران – کرمان است. این مسیر پنج ایستگاه بین‌راهی به نام‌های محمدیه، کاشان، یزد، بافق و زرند دارد. تنها ایستگاهی که امکانات رفاهی کاملی دارد، ایستگاه قطار تهران است و سایر ایستگاه‌های قطار این مسیر، چند مورد از این امکانات رفاهی را به مسافران عرضه کرده‌اند.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

مسیر دیگر قطارهای جوپار بین دو شهر کرمان – مشهد است. این مسیر هم پنج ایستگاه قطار بین‌راهی دارد. این ایستگاه به ترتیب زرند، طبس، بجستان، تربت حیدریه و فریمان هستند. ایستگاه قطار مشهد هم مانند ایستگاه قطار تهران نمازخانه، سرویس بهداشتی، سالن انتظار، اطلاعات ایستگاه، تابلوی راهنمای مسافران، سیستم صوتی و تصویری، پاسگاه نیروی انتظامی، باجه فروش بلیط با امکانات کامل، پزشک ایستگاه، خودپرداز، بوفه، چرخک‌های حمل بار و مسافر، آسانسور، پله برقی، تلفن همگانی، آبسردکن، فضای سبز، اینترنت پرسرعت، پارکینگ، ایستگاه تاکسی و کتابخانه دارد؛ اما هریک از ایستگاه‌های بین‌راهی و ایستگاه قطار کرمان – مشهد چند مورد از این امکانات را دارند و همه این موارد را پوشش نمی‌دهند.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

سوالات متداول درباره قطار جوپار

قیمت بلیط قطارهای جوپار چقدر است؟

قطارهای جوپار بلیط‌هایی با قیمت‌های متفاوت دارند. بلیط‌های قطار پارسی و قطار کویر قیمت‌های متفاوتی دارند و قیمت بلیط‌های پارسی کمی گران‌تر از قطارهای کویر است. با وجود این هر دو نوع قطارهای فعال جوپار در گروه قطارهایی با قیمت مناسب و متوسط قرار دارند.

قطارهای جوپار در چه مسیرهایی تردد دارند؟

مسیر تردد قطارهای جوپار از شهرهای اصلی تهران، مشهد، قم، کرمان، بندر عباس و زاهدان می‌گذرد و بین مسیر شهرهای دیگری را هم پوشش می‌دهد.

امکانات قطارهای جوپار چیست؟

این قطارها امکانات لوکسی در اختیار مسافران قرار نمی‌دهد، اما امکانات عرضه شده در این قطارها کاملا رضایت‌بخش و کافی هستند. این قطارها امکاناتی از جمله کوپه‌های شش نفره عایق سرما، گرما و صدا، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب، سیستم صوتی و تصویری، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی و... در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

نحوه خرید آنلاین بلیط قطارهای جوپار چگونه است؟

برای خرید آنلاین بلیط قطارهای جوپار نیازی به وب‌گردی برای پیدا کردن ارزان‌ترین سایت فروش بلیط ندارید. سایت علی بابا بلیط قطارهای این شرکت ریلی را با قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به اغلب سایت‌های فروش بلیط عرضه می‌کند.

برای خرید بلیط قطار جوپار باید وارد سایت علی بابا شوید، بخش قطار را انتخاب کرده و روز حرکت خود را انتخاب کنید. حالا باید میان نتایج نمایش داده شده، بلیط قطارهای جوپار را با نام قطارهای پارسی یا قطارهای کویر انتخاب و رزرو کنید.

نحوه استرداد آنلاین بلیط قطارهای جوپار چیست؟

برای استرداد بلیط‌های قطار جوپار باید آن را انتخاب کنید. تیم پشتیبانی علی بابا در مدت کوتاهی به درخواست شما رسیدگی خواهند کرد.

در نظر داشته باشید هر نوع بلیط قوانین خاص خود را برای استرداد دارد. بنابراین پیش از انتخاب یا استرداد بلیط همه این موارد را بررسی کنید. در نهایت با تایید نهایی شما استرداد بلیط انجام خواهد شد.