قطارهای جوپار

جدید

برای خیلی از افراد شروع سفر از مقصد خواهد بود و مسیر راه تنها بخشی از رسیدن به مقصد سفر است؛ اما حتی این گروه از افراد هم زمانی که با قطار سفر می‌کنند، سفرشان را از لحظه حضور در قطار شروع خواهند کرد. چراکه قطارها با همه امکانات رفاهی که در اختیار شما قرار می‌دهند، خیلی از محدودیت‌های مسیر را از پیش پا برداشته و یک ماجراجویی واقعی را برای شما رقم می‌زنند.

خدمات رفاهی، آزادی تردد، خواب و استراحت و... موجود در قطار همه‌وهمه مانند این است که در خانه خودتان نشسته‌اید و به در حال سفر هستید. همین موضوع باعث می‌شود هیجان و احساس بسیار بهتری را در سفر تجربه کنید. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که برای سفر با قطار کدام شرکت ارائه‌دهنده خدمات سفر ریلی مناسب‌ترین گزینه است؟ در این مطلب با معرفی شرکت قطارهای جوپار شما را با خدمات این شرکت آشنا خواهیم کرد.

قطارهای جوپار ـ علی بابا

نگاهی به گذشته شرکت ریلی قطارهای جوپار

این شرکت ریلی فعالیت خود را در زمینه حمل مسافر و کالا از سال 81 به طور رسمی و حرفه‌ای آغاز کرد. نام این شرکت از شهری زیبا در جنوب کرمان برداشته شده است. این شرکت با خرید 22 واگن درجه یک اکسپرس خواب شش تخته پارسی و خرید و بازسازی دو دستگاه رستوران، از آن‌ها در مسیر تهران-کرمان با برند قطارهای کویر و بالعکس بهره‌برداری کرد.

پس از آن تیم حرفه‌ای جوپار به تدریج مسیرهای مناسب تردد ریلی را شناسایی و فعالیت‌ خود را در آن مسیرها آغاز کردند. بنابراین در مدت کوتاهی، شرکت ریلی قطارهای جوپار توانست رشد چشمگیری داشته باشد.

شرکت ریلی جوپار کنار همه خدمات باکیفیتی که طی سال‌ها به مسافران سفرهای زمینی ارائه کرده، به توسعه کار خود ادامه داد و در سال 98 تعدادی واگن آلمانی را بازسازی و به واگن‌های لوکس 5 ستاره تبدیل کرد. این واگن‌ها که با نام تجاری ارگ رونمایی شدند، به زودی وارد شبکه حمل‌ونقل ریلی خواهند شد. به این ترتیب ضمن افزایش ظرفیت جابه‌جایی مسافران، این افراد می‌توانند کیفیت درحد استانداردهای بین‌المللی را تجربه کنند.

این شرکت ریلی در حال حاضر با قطارهای کویر و پارسی سهم قابل‌توجهی از صندلی بازار حمل‌ونقل ریلی در مسیر مبدا تهران به مشهد، کرمان، بندرعباس و زاهدان را در اختیار داشته و به سهم خود در جابه‌جایی مسافران نقش بی‌نقصی دارد. به طوری که خیلی از مسافران برای مسیرهای مختلف خود، اولویت اول را به تهیه بلیط قطارهای جوپار اختصاص داده‌اند.

خرید بلیط قطار جوپار

قطارهای جوپار در مسیرهای مختلفی فعالیت دارند و شما می‌توانید برای سفر در مسیرهایی مانند تهران، قم، کاشان، کرمان و مشهد به صورت دو طرفه، سفر با قطارهای جوپار را تجربه کنید. برای سفر ریلی با این شرکت حمل‌ونقل می‌توانید بلیط قطارهای جوپار را به صورت آنلاین از سایت علی بابا تهیه و رزرو کنید.

کافی است با ورود به سایت به بخش قطار رفته و مبدا و مقصد حرکت خود را تعیین کنید. پس از اعمال فیلترهای موردنظرتان قطارهای مختلفی به شما نمایش داده خواهد شد. با توجه به تعدد سفرهای قطارهای جوپار در این مسیرها احتمال اینکه در بازه زمانی موردنظر شما قطارهای جوپار در مسیرهای گفته شده فعال نباشند، بسیار کم است.

پس از انتخاب قطار جوپار در بازه زمانی مناسب خود مراحل بعدی بسیار ساده خواهد بود. همچنین می‌توانید پس از تعیین مبدا و مقصد و ورود به صفحه قطارها از فیلترهای سمت راست صفحه استفاده کرده و قطارهای جوپار را انتخاب کنید.

به این ترتیب در صفحه نتایج فقط و فقط قطارهای جوپار را مشاهده خواهید کرد. همچنین در صورتی که برای رزرو بلیط قطار از علی بابا به مشکلی برخوردید، میتوانید با تیم پشتیبانی علی بابا تماس بگیرید تا شما را برای حل مشکل راهنمایی کنند.

خدمات قطارهای جوپار

همان‌طور که گفته شد شرکت خدمات ریلی جوپار در حال حاضر با دو برند قطارهای پارسی و قطارهای کویر در حال فعالیت است که هریک از این قطارها امکانات و خدمات رفاهی مختلفی در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

خدمات قطارهای جوپار

همان‌طور که گفته شد شرکت خدمات ریلی جوپار در حال حاضر با دو برند قطارهای پارسی و قطارهای کویر در حال فعالیت است که هریک از این قطارها امکانات و خدمات رفاهی مختلفی در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

قطارهای پارسی جوپار

قطارهای پارسی که بهترین قطارهای شرکت ریلی جوپار هستند، از جمله واگن‌های درجه یک در ناوگان حمل‌ونقل کشور محسوب می‌شوند. واگن‌های قطارهای پارسی عموما شش تخته هستند و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای دارند.

خدمات قابل‌قول کنار قیمت مناسب باعث شده این قطار برای قشر بزرگی از مسافران انتخاب بسیار معقولی باشد. قطارهای پارسی از نظر درجه بندی کیفیت و خدمات در گروه قطارهای درجه دو قرار می‌گیرند. هریک از واگن‌های این قطار 10 کوپه شش نفره داردن به این ترتیب در هر واگن حداکثر 60 نفر جای خواهند گرفت. واگن‌های قطارهای پارسی همچنین به سرویس‌های بهداشتی فرنگی و ایرانی مجهز هستند.

کنار همه امکانات موجود در قطارهای پارسی چوپار، به موضوع عایق خوبی صدا، گرما و سرما در این قطارها توجه شده است. به این ترتیب در صورت سفر با این قطارها ضمن اینکه سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسبی در اختیارتان قرار خواهد گرفت، می‌توانید از داشتن حریم خصوصی در کوپه خود اطمینان‌خاطر داشته باشید.

علاوه‌براین با استفاده از سیستم‌های صوتی مناسب، فضای خوبی برای تامین آسایش مسافران حین سفر فراهم شده است. از دیگر امکانات قطار پارسی می‌توان به وجود تجهیزات کمک‌های اولیه در قطار، سرویس خواب تمیز، وجود ویلچر برای افراد ناتوان و دارای معلولیت جسمی هم نیز اشاره کرد.

این قطارها در مسیرهای تهران-زاهدان، قزوین-مشهد، ملایر-اراک، قم-مشهد، تهران-بندرعباس، اصفهان-بندرعباس، اهواز-مشهد، کرج-مشهد، ساری-مشهد و تهران-گرگان به جابه‌جایی مسافران مشغول هستند.

قطارهای کویر جوپار

نوع دیگر قطارهای شرکت ریلی جوپار قطارهای کویر هستند. هرچند این قطارها در گروه قطارهای لوکس قرار ندارند، اما کیفیت خدمات این قطارها هم برای مسافران رضایت‌بخش بوده است.

قطار کویر هم مانند قطار پارسی از قطارهای شش تخته جوپار است که بین قطارهای 6 تخته کشور رتبه خوبی دارد. البته قطارهای کویر نوع دیگری از قطارها را هم پوشش می‌دهند که از انواع قطارهای اتوبوسی هستند. این قطارها به تعداد محدودی در خطوط ریلی کشور فعال هستند.

مسیرهای تردد قطارهای جوپار

این قطارها در مسیرهای مختلفی تردد دارند و شهرهای زیادی را پوشش می‌دهند. اگر مقصد سفر شما هریک از شهرهای زیر یا شهرهای اطراف آن است، می‌توانید از قطارهای جوپار برای تردد استفاده کنید.

تهران – ورامین – گرمسار - سمنان – دامغان - شاهرود – نغاب – سبزوار – مشهد و بالعکس.

تهران – قم – کاشان – بادرود – زواره – نایین - اردکان – میبد – یزد – بافق – زرند – کرمان و بالعکس.

تهران – قم – کاشان – بادرود – زواره – نایین - اردکان – میبد – یزد – بافق –احمدآباد – سیرجان – تزرج – زادمحمود – بندر عباس و بالعکس.

تهران – قم – کاشان – بادرود – زواره – نایین - اردکان – میبد – یزد – بافق – زرند – کرمان – بم – فهرج – زاهدان و بالعکس.

کرمان – زرند – مبارکه – بهاباد – طبس – بشرویه – بجستان – تربت حیدریه – مشهد و بالعکس.

برنامه زمانی حرکت قطارهای جوپار

برنامه زمانی حرکت قطارهای جوپار به در بازه‌های زمانی مختلف، متفاوت است. بنابراین برای اطلاع از ساعت حرکت قطارهای این شرکت ریلی باید به طور مرتب سایت‌ علی بابا و زمان تردد قطارهای پارسی یا کویر را بررسی کنید.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

در هریک از مسیرهای حرکت قطارهای جوپار، ایستگاه‌های بین‌راهی متعددی وجود دارد که قطارها در این ایستگاه‌ها توقف خواهند داشت. خیلی از مسافران در همین ایستگاه‌های میان راه پیاده می‌شوند؛ اما گروه زیادی از مسافران هم حرکت خود را تا مقصد نهایی ادامه خواهند داد.

این ایستگاه‌های بین‌راهی جای مناسبی برای رفع خستگی حضور طولانی در قطار است. کمی پیاده‌روی، تنفس هوای تازه، نمازخانه، سرویس بهداشتی و... از امکانات اولیه‌ای هستند که در این ایستگاه‌ها در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.

در مسیر حرکت قطارهای تهران – بندرعباس، 13 ایستگاه به نام‌های محمدیه، کاشان، بادرود، زواره، نائین، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمدآباد، سیرجان، تزرج و فین وجود دارد که هریک از آن‌ها امکانات و خدمات مختلفی در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

ایستگاه قطار تهران نمازخانه، سرویس بهداشتی، سالن انتظار، اطلاعات ایستگاه، تابلوی راهنمای مسافران، سیستم صوتی و تصویری، پاسگاه نیروی انتظامی، باجه فروش بلیط با امکانات کامل، پزشک ایستگاه، خودپرداز، بوفه، چرخک‌های حمل بار و مسافر، آسانسور، پله برقی، تلفن همگانی، آبسردکن، فضای سبز، اینترنت پرسرعت، پارکینگ، ایستگاه تاکسی و کتابخانه دارد؛ اما هریک از ایستگاه‌های بین‌راهی و ایستگاه قطار تهران – بندرعباس چند مورد از این امکانات را دارند و همه این موارد را پوشش نمی‌دهند.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

در مسیر حرکت قطارهای تهران – مشهد، شش ایستگاه بین‌راهی فعال هستند. این ایستگاه‌ها گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، نقاب و نیشابور هستند. همان‌طور که گفتیم ایستگاه قطار تهران امکانات رفاهی و خدماتی متنوعی دارد؛ اما هریک از ایستگاه‌های بین‌راهی و ایستگاه قطار تهران – مشهد چند مورد از این امکانات را دارند و همه این موارد را پوشش نمی‌دهند.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

از دیگر قطارهایی که از تهران حرکت دارند، مسیر حرکت قطارهای تهران – زاهدان است. این مسیر هم هفت ایستگاه بین‌راهی به نام‌های محمدیه، کاشان، یزد، بافق، زرند، کرمان و بم دارد. هرچند ایستگاه قطار تهران همه امکانات رفاهی و خدمات موردنیاز مسافران را دارد، اما همه ایستگاه‌های بین‌راهی و حتی خود ایستگاه قطار زاهدان تنها چند مورد از این امکانات و خدمات را دارند. در این بین ایستگاه قطار بم کمترین خدمات و امکانات را به مسافران عرضه می‌کند و شرایط رفاهی کمتری دارد.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

آخرین مسیر حرکت قطارهای جوپار با مبدا یا مقصد تهران، مسیر حرکت قطارهای تهران – کرمان است. این مسیر پنج ایستگاه بین‌راهی به نام‌های محمدیه، کاشان، یزد، بافق و زرند دارد. تنها ایستگاهی که امکانات رفاهی کاملی دارد، ایستگاه قطار تهران است و سایر ایستگاه‌های قطار این مسیر، چند مورد از این امکانات رفاهی را به مسافران عرضه کرده‌اند.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

مسیر دیگر قطارهای جوپار بین دو شهر کرمان – مشهد است. این مسیر هم پنج ایستگاه قطار بین‌راهی دارد. این ایستگاه به ترتیب زرند، طبس، بجستان، تربت حیدریه و فریمان هستند. ایستگاه قطار مشهد هم مانند ایستگاه قطار تهران نمازخانه، سرویس بهداشتی، سالن انتظار، اطلاعات ایستگاه، تابلوی راهنمای مسافران، سیستم صوتی و تصویری، پاسگاه نیروی انتظامی، باجه فروش بلیط با امکانات کامل، پزشک ایستگاه، خودپرداز، بوفه، چرخک‌های حمل بار و مسافر، آسانسور، پله برقی، تلفن همگانی، آبسردکن، فضای سبز، اینترنت پرسرعت، پارکینگ، ایستگاه تاکسی و کتابخانه دارد؛ اما هریک از ایستگاه‌های بین‌راهی و ایستگاه قطار کرمان – مشهد چند مورد از این امکانات را دارند و همه این موارد را پوشش نمی‌دهند.

اطلاعات ایستگاه‌های قطارهای جوپار

سوالات متداول درباره قطار جوپار

قیمت بلیط قطارهای جوپار چقدر است؟

قطارهای جوپار بلیط‌هایی با قیمت‌های متفاوت دارند. بلیط‌های قطار پارسی و قطار کویر قیمت‌های متفاوتی دارند و قیمت بلیط‌های پارسی کمی گران‌تر از قطارهای کویر است. با وجود این هر دو نوع قطارهای فعال جوپار در گروه قطارهایی با قیمت مناسب و متوسط قرار دارند.

قطارهای جوپار در چه مسیرهایی تردد دارند؟

مسیر تردد قطارهای جوپار از شهرهای اصلی تهران، مشهد، قم، کرمان، بندر عباس و زاهدان می‌گذرد و بین مسیر شهرهای دیگری را هم پوشش می‌دهد.

امکانات قطارهای جوپار چیست؟

این قطارها امکانات لوکسی در اختیار مسافران قرار نمی‌دهد، اما امکانات عرضه شده در این قطارها کاملا رضایت‌بخش و کافی هستند. این قطارها امکاناتی از جمله کوپه‌های شش نفره عایق سرما، گرما و صدا، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب، سیستم صوتی و تصویری، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی و... در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

نحوه خرید آنلاین بلیط قطارهای جوپار چگونه است؟

برای خرید آنلاین بلیط قطارهای جوپار نیازی به وب‌گردی برای پیدا کردن ارزان‌ترین سایت فروش بلیط ندارید. سایت علی بابا بلیط قطارهای این شرکت ریلی را با قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به اغلب سایت‌های فروش بلیط عرضه می‌کند.

برای خرید بلیط قطار جوپار باید وارد سایت علی بابا شوید، بخش قطار را انتخاب کرده و روز حرکت خود را انتخاب کنید. حالا باید میان نتایج نمایش داده شده، بلیط قطارهای جوپار را با نام قطارهای پارسی یا قطارهای کویر انتخاب و رزرو کنید.

نحوه استرداد آنلاین بلیط قطارهای جوپار چیست؟

برای استرداد بلیط‌های قطار جوپار باید آن را انتخاب کنید. تیم پشتیبانی علی بابا در مدت کوتاهی به درخواست شما رسیدگی خواهند کرد.

در نظر داشته باشید هر نوع بلیط قوانین خاص خود را برای استرداد دارد. بنابراین پیش از انتخاب یا استرداد بلیط همه این موارد را بررسی کنید. در نهایت با تایید نهایی شما استرداد بلیط انجام خواهد شد.