قطار پردیس

قطار پردیس یکی از انواع قطارهای پرطرفدار است که تعدادی از مسیرهای داخل کشور را پوشش می‌دهد. قطار پردیس که از انواع قطار تندرو یا همان سریع‌السیر است، به شرکت رجا (راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران) تعلق دارد. این قطار 2 مدل اصلی دارد؛ دو مدلی که با نام‌های سالنی و اتوبوسی شناخته می‌شوند.
در شرایط فعلی، قطار پردیس مسیرهای محدودی را در داخل کشور طی می‌کند؛ این مسیرها عبارتند از: تهران مشهد (و مشهد تهران)، تهران قم (و قم تهران) و تهران یزد (و یزد تهران).
خرید بلیط قطار همه شرکت‌ها در علی بابا
همان طور که از نام این قطار پیداست، ویژگی اصلی آن سرعت بالا و طی کردن مسیر در زمانی کوتاهتر است. برای مثال این قطار در زمانی حدود 8 ساعت مسیر تهران مشهد را طی می‌کند. دیگر ویژگی این قطار، برخورداری از صندلی‌هایی راحت است؛ صندلی‌هایی که ظاهر زیبایی به سالن قطار بخشیده است
از امکانات قطار پردیس می‌توان به سیستم سرمایش و گرمایش و تهویه مطبوع اشاره کرد. علاوه بر این امکاناتی که در این قطارها وجود دارد، نمی‌گذارد حوصله‌تان سر برود. مثلا سیستم صوتی و تصویری قطارهای تندرو پردیس، از جلمه این امکانات است. ضمنا در هر یک از واگن‌های قطار پردیس سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی برای مسافران وجود دارد.
در تمام مسیرها با وعده صبحانه و در مسیرهای طولانی با وعده ناهار از مهمانان قطار پردیس، پذیرایی می‌شود.

قطار پردیس ـ علی‌بابا

خرید بلیط قطار پردیس

اگر قصد خرید بلیط قطار پردیس را دارید، وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید. سپس در صفحه قطار مبدا و مقصد و تاریخ سفر را جستجو کنید. سپس لیست مفصلی از قطارهایی که مسیر شما را طی می‌کنند، خواهید دید. اگر مسیر شما از بین مسیرهای قطار پردیس باشد (که در بالا اشاره شد)، می‌توانید با خرید بلیط آن در زمانی کمتر به مقصد برسید. برای این کار کافی است از پنجره نوع قطار در کنار صفحه، قطار سالنی را انتخاب کنید. به این ترتیب قطارهای پردیس را برای این مسیر مشاهده خواهید کرد.
حالا باید با توجه به زمان موردنظر و سایر شرایط از بین قطارها، دست به انتخاب بزنید. پس از انتخاب قطار، مراحل دیگر را طی کنید و پس از پرداخت آنلاین، خرید بلیط قطار پردیس شما قطعی خواهد شد. حالا تنها باید آماده سفر شوید و با قطاری راحت در زمانی کوتاه به مقصد برسید.

بلیط قطار پردیس تهران مشهد

همان طور که اشاره شد، یکی از مسیرهای قطار پردیس مسیر تهران مشهد و مشهد تهران است. و از آنجایی که قطار تندرو پردیس این مسافت را در زمانی حدود 8 ساعت طی می‌کند، طرفداران زیادی دارد. برای خرید بلیط قطار پردیس تهران مشهد باید در علی بابا مبدا را تهران، مقصد را مشهد و تاریخ سفر را انتخاب کنید. سپس روی جستجو کلیک کنید و نتیجه را مشاهده کنید.
خرید بلیط قطار تهران مشهد و بلیط قطار مشهد تهران در علی بابا
در اینجا هم با محدود کردن جستجوها به قطار سالنی، زودتر به نتیجه می‌رسید و قطارهای پردیس را راحت‌تر پیدا می‌کنید. قیمت بلیط قطار پردیس تهران مشهد از حدود 60 هزار تومان شروع می‌شود و به بیش از 150 هزار تومان می‌رسد (در زمستان 98).
پس از اینکه با توجه به قیمت، زمان سفر و سایر شرایط انتخابتان کامل شد، سایر مراحل خرید را پشت سر بگذارید. و در پایان پرداخت آنلاین قیمت بلیط خرید شما را نهایی خواهد کرد

بلیط قطار پردیس تهران یزد

دیگر مسیر محبوب قطار پردیس، مسیر تهران یزد و یزد تهران است. این قطار مسیر تهران یزد را در زمانی حدود 6 و نیم ساعت طی می‌کند در حالی که سایر قطارها حداقل 8 ساعت برای پیمودن مسافت تهران یزد، زمان نیاز دارند. بنابراین طبیعی است که بسیاری از افراد به دنبال خرید بلیط قطار پردیس تهران یزد و بالعکس باشند.
خرید بلیط قطار پردیس تهران یزد در علی بابا، کار شما را راحت خواهد کرد، ضمن اینکه خیالتان هم از همه جوانب آسوده خواهد بود. مثلا پشتیبانی علی بابا در تمام روزهای هفته، 24 ساعته در کنار شماست و تمام پرسش‌ها و مشکلات شما را در این زمینه برطرف خواهد کرد.
خرید بلیط قطار تهران یزد و بلیط قطار یزد تهران در علی بابا
برای خرید بلیط قطار پردیس تهران یزد و بالعکس حساب کاربریتان در علی بابا را باز کنید و به صفحه قطار بروید. در صفحه قطار مبدا را تهران و مقصد را یزد انتخاب و تاریخ سفر را مشخص کنید. سپس روی جستجو کلیک کنید. در این مرحله لیست کاملی از قطارهایی را مشاهده می‌کنید که در تاریخ موردنظر از تهران به یزد می‌روند. برای اینکه قطارها را محدود کنید، در پنجره نوع قطار نوع قطار سالنی را انتخاب کنید. با محدود شدن این لیست، انتخاب برای شما ساده‌تر می‌شود. حالا از بین قطارهای پردیس، هر کدام را که با شرایط شما هماهنگی بیشتری دارد، برگزینید.
اگر قیمت بلیط برایتان مهم است، خوب است بدانید که قیمت بلیط قطار پردیس تهران یزد از حدود 50 هزار تومان شروع می‌شود و به بیش از 80 هزار تومان می‌رسد (در زمستان 98). پس از انتخاب از میان قطارها، باید اطلاعاتتان را تکمیل کنید و با پرداخت آنلاین، خریدتان را قطعی کنید.

قطار پردیس سالنی رجا

قطار پردیس سالنی رجا، قطاری سریع و تندرو برای طی کردن برخی از مسیرهای داخلی کشور است. واگن این قطارها کوپه‌ای نیست بلکه سالنی بزرگ دارد که با انواع صندلی‌های راحت و شیک مجهز پر شده‌اند. علاوه بر این مهمانداران ماهر و خوش‌برخورد قطار پردیس سالنی رجا سفر را برای شما شیرین‌تر خواهد کرد.
اگر صبح سوار این قطارها می‌شوید، با وعده صبحانه از شما پذیرایی می‌شود. در صورتی که سفر طولانی و مقارن با ظهر باشد، ناهار هم برای مهمانان سرو می‌شود.
خرید بلیط قطار رجا همه شرکت‌ها در علی بابا
اما شاید بخواهید اطلاعات بیشتری درباره امکانات و خدمات هر یک از قطارها داشته باشید؛ در این شرایط هنگام خرید بلیط در علی بابا در پایین هر یک از بلیط‌ها روی اطلاعات بیشتر کلیک کنید. در این قسمت خدمات احتمالی قطار را خواهید دید. علاوه بر این نام تمام ایستگاه‌هایی را که قطار از آنها عبور می‌کند را نیز می‌بینید. ضمن اینکه ساعت عبور از این ایستگاه‌ها را هم در این قسمت می‌بیند. این اطلاعات برای برنامه‌ریزی بهتر به کار شما می‌آید.

تصاویر قطار پردیس

یکی از عواملی که می‌تواند به شما کمک کند تا با شناخت بیشتری عمل و خرید کنید، دیدن تصاویر قطار پردیس است. این تصاویر یک دید کلی از این قطار را در اختیار شما قرار می‌دهد. همه تصاویر این صفحه از قطار پردیس عکاسی شده اند.
 

قطار پردیس ـ علی‌بابا

سوالات متداول درباره قطار پردیس

قطار پردیس چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

قطار پردیس از معروف‌ترین قطارهای تندرو یا سریع‌السیر کشور است. این قطار دارای انواع قطار سالنی و اتوبوسی است. همان طور که از نام این قطار پیداست، مسافت بین شهرها را در زمانی سریع‌تر از سایر قطارها طی می‌کند.

قطار پردیس به کدام شرکت ریلی کشور تعلق دارد؟

قطار پردیس به شرکت ریلی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، رجا، تعلق دارد.

قطار پردیس برای کدام یک از مسیرهای ریلی موجود است؟

در حال حاضر قطار پردیس در مسیرهای تهران مشهد (و مشهد تهران)، تهران قم (و قم تهران) و تهران یزد (و یزد تهران) تردد دارد.

قیمت بلیط قطار پردیس در چه حدودی است؟

قیمت بلیط قطار پردیس به عوامل مختلفی نظیر طول مسیر، امکانات قطار و... بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان گفت قیمت بلیط قطار پردیس بین 50 تا 80 هزار تومان است.