قطار نورالرضا

تنوع قطارها، یکی از امتیازات این وسیله نقلیه برای افرادی است که قصد سفر دارند. با وجود طیف گسترده‌ای از قطارها، مسافران انتخاب‌های مختلفی دارند. برخی لوکس بودن را ترجیح می‌دهند، برخی قیمت بلیط قطار برایشان مهم است و عده دیگری نیز سرعت رسیدن به مقصد برایشان اهمیت دارد. اما اگر مسافر مشهد هستید و به دنبال قطاری لوکس و مجهز برای سفر راحت می‌گردید، قطار نورالرضا یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفر شما خواهد بود. شما می‌توانید از علی بابا بلیط قطار همه مسیرها از جمله بلیط قطار تهران مشهد و بلیط قطار مشهد تهران را رزرو نمایید.
البته مسیر قطار نورالرضا به مشهد محدود نمی‌شود و علاوه بر این شهر، شیراز را هم شامل می‌شود. طرف دیگر این قطارها هم شهرهای تهران، اصفهان و کرج هستند. در واقع قطار نور الرضا که با نام قطار نور هم شناخته می‌شود، در مسیرهای تهران مشهد تهران، اصفهان مشهد اصفهان، کرج مشهد کرج و تهران شیراز تهران رفت و آمد دارد.
اما نورالرضا چه امکاناتی دارد که باعث می‌شود، مسافران برای سفر خود این قطار را انتخاب کنند؟ کوپه‌های چهارنفره قطار های نورالرضا با تجهیزات کامل، پذیرایی با غذا و نوشیدنی (پذیرایی متناسب با کلاس بیزنس، اکونومی یا معمولی است) و برخورد دوستانه و دلنشین مهمانداران از جمله امکاناتی است که خرید بلیط قطار نورالرضا را را منطقی می‌سازد. درباره امکانات قطار نورالرضا در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

بلیط قطار نورالرضا

بلیط قطار نورالرضا را به راحتی می‌توانید در علی بابا بخرید. برای این کار کافی است وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید. سپس در صفحه قطار، مبدا، مقصد و تاریخ سفر را مشخص کنید. اگر مسیر شما از مسیرهای تعیین‌شده قطار های نورالرضا باشد، در صفحه نتایج این قطار را نیز مشاهده خواهید کرد. اما برای محدود شدن انتخاب‌ها به قطار نورالرضا، در پایین صفحه نورالرضا را به عنوان قطار انتخاب کنید. حالا تنها قطارهای نورالرضا را مشاهده خواهید کرد.
از میان انتخاب‌های موجود، با توجه به زمان حرکت قطار و شرایط سفر خود دست به انتخاب بزنید. پس از تکمیل مراحل بعد و پرداخت آنلاین هزینه بلیط، خرید بلیط قطار شما به پایان خواهد رسید.

قطار نورالرضا ـ علی‌بابا

قطار نورالرضا VIP

با توجه به امکاناتی که در قطار نورالرضا پیش‌بینی شده، این قطار را می‌توان از قطارهای لوکس و مجهز دانست. با این حال عنوان قطار نورالرضا VIPبه کلاس بیزنس و فرست کلاس این قطارها اطلاق می‌شود.
پذیرایی از مهمانان با غذاهای لذیذ و خوشمزه، انواع نوشیدنی و ارائه پکیج وسایل بهداشتی از جمله امکاناتی است که برای قطار نورالرضا VIP در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که خرید بلیط قطار در علی بابا فقط به قطار نوالرضا محدود نشده و امکان خرید بلیط همه شرکت‌ها از جمله بلیط قطار رجا فراهم شده است.
در ادامه درباره امکانات قطار نورالرضا vip بیشتر خواهیم گفت.

رزرو بلیط قطار نور

رزرو بلیط قطار نور اقدامی منطقی و دوراندیشانه برای سفرهای شما خواهد بود؛ سفری که با برنامه‌ریزی منطقی بهتر پیش خواهد رفت. رزروبلیط قطار نور هم مانند خرید آن در علی بابا امکان‌پذیر است.
با رزرو اینترنتی قطار نور الرضا در علی بابا علاوه بر خریدی راحت از پشتبانی 24 ساعته در 7 روز هفته برخوردار خواهید شد.

قیمت قطار نورالرضا

اما احتمالا یکی از پرسش‌هایی که در اولین مراحل برایتان پیش می‌آید، قیمت قطار نورالرضا است. قیمت قطار نورالرضا به عواملی نظیر کلاس سفر، زمان سفر و فاصله مبدا تا مقصد بستگی دارد. مثلا قیمت بلیط قطار نورالرضا در مسیر تهران مشهد (در زمستان 98) از حدود 200 هزار تومان شروع می‌شود و به بیش از 300 هزار تومان می‌رسد.

قیمت بلیط قطار نورالرضا اصفهان مشهد

یکی از مسیرهای پرطرفدار قطار نورالرضا مشهد، مسیر اصفهان مشهد اصفهان است. بنابراین بسیاری از کاربران درباره قیمت بلیط این مسیر هم سوالاتی دارند.
همان طور که اشاره شد قیمت بلیط به عوامل مختلفی بستگی دارد اما می‌توان عددی را به طور متوسط برای این عنوان بیان کرد. قیمت بلیط قطار اصفهان مشهد (نور) و بلیط قطار مشهد اصفهان از حدود 180 هزار تومان شروع می‌شود و به بیش از 200 هزار تومان می‌رسد. (این عدد مربوط به زمستان 98 است.)

امکانات قطار نورالرضا

امکانات قطار نور به کلاس بلیط شما بستگی دارد. اما یک سری امکانات و ویژگی‌ها در تمام کلاس‌ها مشترک است. بنابراین ابتدا به امکانات مشترک قطار نورالرضا می‌پردازیم.
واگن‌های قطار نورالرضا 10 کوپه چهارنفره دارند. همین تعداد چهارنفره فضای زیاد و مناسبی را برای مسافران به وجود می‌آورد. ضمنا در بین صندلی‌ها یک میز تاشوی کوچک وجود دارد؛ میزی که برای غذا خوردن و نوشیدن مناسب است. علاوه بر این می‌توانید لپ‌تاپ تا تبلتتان را روی آن بگذارید و کار کنید.
راستی نگران شارژ وسایل الکترونیکی نظیر گوشی، لپ‌تاپ، تبلت و... نباشید. در کوپه‌های قطار نورالرضا پریز برق وجود دارد و شما می‌توانید وسایلتان را در هر زمانی شارژ کنید.
دیگر اینکه، کوپه‌های قطار نورالرضا عایق صوتی دارد، بنابراین با آرامش بیشتری استراحت خواهید کرد. از دیگر امکانات قطار های نورالرضا می‌توان به رخت‌آویز، کتاب و مجله، ویلچر، چراغ مطالعه، چراغ خواب و ... اشاره کرد. با این اوصاف نورالرضا قطار مجهز و امنی برای سفر شما خواهد بود.

امکانات اختصاصی قطارهای نورالرضا

فرست کلاس

خدمات فرست کلاس قطار نورالرضا، این قطار را شبیه به یک هتل لوکس و 5 ستاره کرده است. از همان ابتدای ورود به قطار با این امکانات مواجه خواهید شد. پذیرایی با نوشیدنی خوشامدگویی سفر شیرینی را به شما نوید می‌دهد. بسته‌ای شامل، دمنوش، چای، نسکافه، قند، بیسکوییت و شکلات در کوپه انتظار شما را می‌کشد. علاوه بر این برای وعده‌های غذایی هم خوراک‌هایی لذیذ برای مهمانان درنظر گرفته شده است. پذیرایی با آجیل و میوه به عنوان میان‌وعده و ارائه بسته بهداشتی شامل مسواک، دستمال کاغذی، خمیردندان، شانه و... از دیگر خدمات این کلاس است. در عکسهای قطار نورالرضا، برخی از این امکانات را مشاهده می‌کنید.
02.c937e60.png

بیزنس کلاس

خدماتی که در بیزنس کلاس قطار نورالرضا ارائه می‌شود، شباهت زیادی به بیزنس کلاس دارد. پذیرایی با غذاهای خوشمزه، میان‌وعده‌های مغذی، نوشیدنی گرم و ارائه بسته بهداشتی از جمله تسهیلاتی است که در بیزنس کلاس قطار نورالرضا وجود دارد. در تصاویر قطار نور این امکانات را خواهید دید.
03.7374d2d.png

کلاس اکونومی

کلاس اکونومی قطار نورالرضا هم بسیار مناسب و جذاب است به طوری که حتی خرید بلیط قطار نورالرضا مشهد در کلاس اکونومی، برای مسیری طولانی هم منطقی است. بنابراین اگر قیمت بلیط برایتان مهم است، در خرید بلیط کلاس اکونومی قطار نور مشهد تردید نکنید. پذیرایی با انواع فینگرفود، نوشیدنی و کاپ کیک برای وعده عصرانه و میان‌وعده از جمله خدماتی است که علاوه بر بسته بهداشتی و دستمال کاغذی در این کلاس ارائه می‌شود.
04.b08f2f5.png

کلاس معمولی

کلاس معمولی دیگر کلاسی است که برای برخی از مسیرهای قطار نورالرضا در نظر گرفته شده است. از جمله امکانات این کلاس، پذیرایی با آب معدنی، آبمیوه، بیسکویت و چای است. البته مسافران بسته بهداشتی و دستمال کاغذی هم دریافت می‌کنند. آنچه در این متن آمد، بخشی از ویژگی‌ها و خدمات قطاره 4 ستاره نور بود؛ سفر با این قطار، تجربه‌ای جذاب و فراموش‌نشدنی برای شما خواهد بود.
05.84643cb.png

سوالات متداول درباره قطار نورالرضا

قطار نورالرضا در کدام مسیرها حرکت می کند؟

مسیرهای اصلی قطار نورالرضا اصفهان مشهد اصفهان، تهران مشهد تهران، تهران شیراز تهران و کرج مشهد کرج است.

امکانات عمومی قطار نورالرضا چیست؟

قطار نورالرضا یک سری امکانات عمومی برای مسافران خود فراهم کرده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به رستوران، چای، آب معدنی، پذیرایی در مسیر و مایکروفر برای گرم کردن غذا اشاره کرد.

آیا در قطار نورالرضا واگنی برای بانوان وجود دارد؟

بله. در قطارهای نورالرضا یک واگن تنها برای خانم‌های مسافر اختصاص داده شده است. این واگن‌ها مناسب خانم‌هایی است که به تنهایی به سفر می‌روند.

آیا قطار نورالرضا بخش وی آی پی هم دارد؟

بله در قطار نورالرضا بخشی هم به عنوان وی آی پی در نظر گرفته شده که با امکانات بیشتر و کامل‌تر، رفاه و آسایش بیشتری برای مسافران فراهم می‌کند.