قطار نورالرضا

 

قطار  نورالرضا (ع)

شرکت نورالرضا در میان شرکت‌های حمل و نقل ریلی، اولین شرکت در بخش خصوصی است که تجهیزات قطارهای خود را بدون واسطه از سازندگان خارجی تامین کرده است؛ سیستم ترمز از کشور آلمان، سیستم تهویه از شرکت فیولی آلمان، سیستم چرخ و محور از شرکت لوچینی ایتالیا، سیستم صوتی و تصویری و درهای انتهایی و کناری از برندهای معتبر اروپایی و 85درصد تجهیزات الکتریکی از برندهای معتبر ژاپنی یا اروپایی. 
قطار نورالرضا در حال حاضر با 54 دستگاه واگن لوکس 4تخته و امکانات و خدماتی باکیفیت و شایسته یکی از باکیفیت‌ترین سفرهای ریلی را برای مسافران خطوط ریلی کشورمان فراهم می‌کند.

 

مسیرها   

                                                                                                                 

مسیرهای قطار نورالرضا
 تهران ــ مشهد اصفهان ــ مشهد
کرج ــ مشهد تهران ــ شیراز

 

امکانات

 

امکانات قطار نورالرضا
        امکانات عمومی          
VIP واگن فقط در مسیر مشهد
WIFI  
GPS  
راهروی عریض  
لرزش کمتر  
   سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی          
ویلچر  
 
غذا و پذیرایی رستوران  
امکان سفارش غذا هنگام خرید بلیط  
پذیرایی در ابتدای مسیر  
ماکروفر در سالن  
چای  
آب معدنی بطری نیم‌لیتری برای هرنفر
 
امکانات کوپه سیستم صوتی و تصویری  
هدفون  
سیستم تهویه‌ی هوا  
پیجر مهماندار  
پریز برق  
لوازم خواب        ملحفه و دمپایی اسلیپر      
روزنامه و کتاب  
چراغ مطالعه  

 

تصاویر

برای دیدن تصاویر در اندازه‌ی بزرگتر، روی تصویر کلیک کنید.

    

    

 

کوپه‌

ظرفیت هر کوپه‌ی قطار نوالرضا 4 نفر است و هر کوپه 4 صندلی در پایین و 2 تخت در بالا دارد. دو میز کوچک پذیرایی بین صندلی‌ها تعبیه شده که با جمع شدن میزها، صندلی‌ها نیز به تخت تبدیل می‌شوند. همچنین پارچه و روکش صندلی‌ها با استفاده از نظر کارشناسی از مرغوب‌ترین الیاف انتخاب شده و علاوه بر پارچه، فوم صندلی‌ها نیز در برابر آتش مقاوم هستند.
در هر کوپه دو عدد ال‌سی‌دی، دو دستگاه پیجر برای احضار مهماندار، سطل زباله، رخت‌آویز، نردبان، پرده، پراغ مطالعه و چراغ خواب وجود دارد. 

واگن ویژه‌ی بانوان 

نورالرضا (ع) اولین شرکت حمل و نقل ریلی است که یک واگن را به بانوان اختصاص داده است. بانوانی که تنها سفر می‌کنند می‌توانند برای آسایش بیشتر با این واگن ویژه سفر کنند. 

رستوران

رستوران قطار نور با در اختیار داشتن آشپزخانه‌ی مجهز و کادری مجرب و محیطی آرام و دلنشین، فضایی مناسب را برای صرف غذا فراهم کرده است. 
همچنین بوفه‌ی رستوران انواع تنقلات را ارائه می‌کند.

*بخش VIP این قطار تنها در مسیر مشهد فعال است و با تجهیزات مانند ست کامل روکش صندلی و روکش تخت خواب متفاوت، پذیرایی منحصربه‌فرد، ملحفه و وسایل شخصی یک‌بارمصرف و غیره و سرویس‌دهی بیشتر، تنها در مسیر مشهد فعال است.