قطارهای ریل ترابر سبا

سفر بخشی از زندگی است که برای خیلی از افراد اهمیت و جایگاه به مراتب بالاتری دارد. برای سفر گزینه‌های مختلف پیش روی شماست. تجربه سفر با خودروی شخصی، کشتی، هواپیما، اتوبوس، کوله‌گردی و... هریک حال‌وهوای خود را دارد؛ در این میان قطار را می‌توان یکی از بهترین گزینه‌های سفر دانست که برای همه افراد اهل سفر چه سفر خانوادگی، چه دوستانه و... انتخاب خوبی خواهد بود.

اگر از پرواز هراس دارید، سفرهای طولانی با خودرو یا اتوبوس خستگی و حال بدی برایتان دارد، در سفرهای آبی احساس تهوع و سرگیجه امانتان نمی‌دهد و اهل ماجراجویی با کوله نیستید، قطار بهترین راهکار برای شماست.

قطارهای ریل ترابر سبا

به نظر شما برای سفر با قطار کدام شرکت ریلی بهتر است؟ قطارهای ریل ترابر سبا یکی از به‌نام‌ترین شرکت‌های سفرهای ریلی است که خدمات رفاهی گوناگونی در طول تجربه با قطار به شما عرضه می‌کند. اگر می‌خواهید با قطارهای این شرکت ریلی سفر کنید، بهتر است ابتدا کمی بیشتر با آن آشنا شوید.

آشنایی با شرکت قطارهای ریل ترابر سبا

این شرکت ارائه‌دهنده خدمات ریلی فعالیت خود را از سال 1388 آغاز کرد. در همان ابتدای کار برای یک شروع قدرتمند، 50 واگن مسافری تهیه کرد و آن‌ها را در مسیر تهران-مشهد و تهران-اهواز آماده فعالیت کرد. طی دو سال بعد هدف این شرکت افزایش سطح کیفیت خدمات بود و به همین دلیل بازسازی و بالا بردن کیفیت واگن‌های این دو مسیر را اولویت کار خود قرار داد.

شرکت قطارهای ریل ترابر سبا از سال 1392 وارد فاز گسترش و توسعه فعالیت‌های خود شد. در این مسیر 28 واگن اتوبوسی را تهیه و بازسازی کرد. همچنین یک سال بعد برای تولید 37 دستگاه واگن پارسی چهار تخته قرارداد بسته و این واگن‌های جدید را وارد صنعت حمل‌ونقل ریلی کرد. ریل ترابر سبا همچنان در مسیر توسعه فعالیت‌های خود قرار دارد و روزبه‌روز در حال رشد بیشتر است. با توجه به رضایت مسافران از کیفیت خدمات این شرکت، انتظار می‌رود ریل ترابر سبا به رشد و تلاش خود ادامه داده و به زودی وارد فاز جدیدی از توسعه فعالیت‌های خود شود.

در حال حاضر شرکت قطارهای ریل ترابر سبا با قطارهای غدیر، قطارهای چهار تخته نگین و قطارهای اتوبوسی نگین در صنعت حمل‌ونقل ریلی کشور فعالیت دارد.

خرید بلیط قطار ریل ترابر سبا

همان‌طور که گفته شد قطارهای ریل ترابر سبا در مسیرهای مختلفی به شهرهای گوناگون مانند تهران، مشهد، اهواز، یزد، اصفهان و... به صورت رفت و برگشت فعالیت دارند. شما می‌توانید برای سفر به هریک از این شهرها و شهرهای دیگری مثل همدان، قم، کاشان، گرمسار، اراک، بندر عباس، خرمشهر، سمنان، زنجان، قزوین، گرگان و... از قطارهای ریل ترابر سبا استفاده کنید.

برای رزرو بلیط قطارهای این شرکت ریلی می‌توانید به سایت گردشگری علی بابا مراجعه کنید. علی بابا با قطارهای این شرکت ریلی قرارداد داشته و در کوتاه‌ترین زمان ممکن قطارهای ریل ترابر سبا را در مسیرهای گوناگون به شما نمایش خواهد داد.

خرید بلیط قطار را می‌توانید از سایت علی بابا انجام دهید.

برای تهیه بلیط‌‌های این شرکت ریلی در مسیرهای موردنظر خودتان کافی است پس از ورود به سایت به بخش قطار رفته و مبدا و مقصد حرکت خود را تعیین کنید. پس از اعمال فیلترهای موردنظرتان مانند انتخاب بلیط یک طرفه یا رفت و برگشت، تعداد مسافر و... قطارهای مختلفی در مسیر انتخاب شده داده برایتان نمایش داده می‌شود. بین قطارهای نمایش داده شده می‌توانید قطارهای ریل ترابر سبا را مشاهده و انتخاب کنید.

علاوه‌براین شما می‌توانید پس از ورود به صفحه قطارها، از فیلترهای سمت راست سایت، قطارهای ریل ترابر سبا را انتخاب کنید تا فقط قطارهای این شرکت ریلی را مشاهده کنید.

شما می‌توانید با تیم پشتیبانی 24 ساعته علی بابا ارتباط داشته باشید تا در صورت بروز مشکل هنگام خرید بلیط قطار شما را راهنمایی کنند.

نگاهی به خدمات قطار غدیر از بهترین قطارهای ریل ترابر سبا

قطارهای چهار ستاره غدیر یکی از سه نوع قطارهایی هستند که شرکت ریلی قطارهای ریل ترابر سبا برای حمل‌ونقل مسافران به صورت رفت و برگشت در مسیر پرتردد تهران به مشهد، تهران به یزد، و اصفهان به مشهد آن را تجهیز و آماده کرده‌اند.

از آن استفاده می‌کند. این قطارها نسبت به دو قطار کوپه‌ای و اتوبوسی نگین امکانات رفاهی و خدمات متنوع‌تری در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

در هر واگن از این قطارهای چهار ستاره، تعداد 10 کوپه با ظرفیت چهار تخت وجود دارد. به این ترتیب در بیشترین حالت هر واگن ظرفیت 40 مسافر را دارد. به همین دلیل شلوغی و ازدحام بیش از حدی در واگن‌ها وجود نخواهد داشت. علاوه‌براین هریک از واگن‌ها به سیستم سرمایش و گرمایش مناسبی مجهز است که تا دو درجه توسط مسافران قابل تنظیم خواهد بود. سیستم اعلام حریق، کپسول اطفای حریق، سیستم عطرافشان، دوربین مداربسته و چکش ایمنی هم از دیگر امکانات موجود در واگن‌های قطارهای غدیر است. البته در نظر داشته باشید این قطارها رستوران ندارند.

در هریک از کوپه‌های قطارهای غدیر دو مانیتور، سیستم نمایش موقعیت قطار و اطلاعات سرعت و حرکت، سیستم صوتی و تصویری لمسی برای پخش انتخابی فیلم و موسیقی از طریق WiFi و مانیتور، چراغ مطالعه، سیستم احضار مهماندار، پریز برق، USB، لوازم خواب و فرش یا کفپوش مناسب وجود دارد.

کنار همه این موارد، شرکت ریلی قطارهای ریل ترابر سبا شرایط بهداشتی مناسبی برای قطارهای غدیر در نظر گرفته است. این قطارها سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، دستگاه خشک‌کن، میز تعویض کودک، نمایشگر وضعیت اشغال سرویس بهداشتی، قابلیت تنظیم دمای آب و سیستم سپتیک دارند.

مسیرهای قطارهای ریل ترابر سبا در چه شهرهایی است؟

این شرکت ریلی قطارهای خود را در مسیرهای متعددی فعال کرده است. این موضوع باعث شده در اغلب مسیرهای ریلی ایران بتوانید از خدمات این قطارها استفاده کنید.

خدمات قطارهای ریل ترابر سبا

مجموعه قطارهای ریل ترابر سبا در هریک از قطارهای خود، خدمات متنوعی در اختیار مسافران قرار داده است. بین سه گروه مختلف قطارهای کوپه‌ای نگین و غدیر و قطارهای اتوبوسی نگین، لوکس‌ترین خدمات برای قطارهای غدیر است که به طور مفصل به توضیح خدمات آن پرداختیم.

به طور خلاصه از خدمات موجود در قطارهای چهار ستاره غدیر می‌توان به مانیتور، سیستم نمایش موقعیت قطار و اطلاعات سرعت و حرکت، سیستم صوتی و تصویری لمسی برای پخش انتخابی فیلم و موسیقی از طریق WiFi و مانیتور، چراغ مطالعه، سیستم احضار مهماندار، پریز برق، لوازم خواب، سیستم اعلام حریق، کپسول اطفای حریق، دوربین مداربسته، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، دستگاه خشک‌کن، میز تعویض کودک و... اشاره کرد.

قطارهای سه ستاره نگین هم در واگن 9 کوپه چهار تخته دارند. در هر کوپه امکانات رفاهی متنوعی وجود دارد. سیستم سرمایش و گرمایش قابل تنظیم، دو عدد مانیتور، قابلیت پخش فیلم و موسیقی از طریق نمایشگر، پریز برق، USB، لوازم خواب، فرش و... از امکاناتی هستند در هر کوپه به مسافران عرضه شده است. از دیگر خدمات موجود در این قطارها که داخل واگن است می‌توان به کپسول اطفا حریق، چکش ایمنی و سرویس بهداشتی ایرانی در هر واگن اشاره کرد. این قطارهای همچنین رستوران هم دارند که می‌توانید به جای صرف غذا داخل کوپه به رستوران قطار مراجعه کنید.

قطارهای اتوبوسی نگین هم چهار ستاره هستند. در هر واگن از این قطارها ظرفیتی 60 نفره برای مسافران وجود دارد. هرچند نسبت به قطارهای کوپه‌ای راحتی این قطارها کمتر است، اما امکانات و خدماتی که به مسافران عرضه می‌کند، چندان کم نیستند.

از جمله خدمات این قطارها می‌توان به سیستم سرمایش و گرمایش، قابلیت تنظیم صندلی برای خواب مسافران، زیرپایی، مانیتور، قابلیت پخش انتخابی فیلم و موسیقی توسط متصدی سالن، پریز برق و USB اشاره کرد. این قطارهای اتوبوسی همچنین به کپسول اطفای حریق، چکش ایمنی و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مجهز هستند. در آخر بد نیست بدانید پذیرایی این قطارها هم شامل صبحانه و عصرانه بوده و نیم‌رستوران هم دارند.

سوالات متداول درباره قطار ریل ترابر سبا

قیمت بلیط قطارهای ریل ترابر سبا چقدر است؟

قیمت بلیط قطارهای این مجموعه با توجه به نوع قطار انتخابی متفاوت است. گران‌ترین و لوکس‌ترین قطارهای ریل ترابر سبا قطارهای چهار ستاره و کوپه‌ای غدیر هستند. پس از آن قطارهای سه ستاره کوپه‌ای نگین و قطارهای چهار ستاره اتوبوسی نگین در رده‌های دوم و سوم قرار می‌گیرند. هرچه قطار گران‌تری را انتخاب کنید، امکانات و خدمات بیشتری دریافت خواهید کرد.

قطارهای قطارهای ریل ترابر سبا در چه مسیرهایی تردد دارند؟

این قطارها در مسیرهای مختلفی تردد دارند، اما به طور کلی مسیر حرکت رفت و برگشتی این قطارها بین شهرهای تهران-مشهد، اصفهان-مشهد، یزد-تهران، اهواز-تهران و میانه-تهران، تهران-اهواز و مشهد-اصفهان است. البته در این ایستگاه‌های بین‌راهی در شهرهای مختلفی از جمله قم، کاشان، سمنان، گرمسار، زنجان، میانه، خرمشهر و... وجود دارد.

امکانات قطارهای ریل ترابر سبا چیست؟

این قطارها به امکانات متنوعی از جمله مانیتور، قابلیت پخش فیلم و موسیقی از طریق نمایشگر، پریز برق، USB، لوازم خواب، فرش، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، چراغ مطالعه، سیستم احضار مهماندار، کپسول اطفا حریق، چکش ایمنی، دوربین مدار بسته، پذیرایی، رستوران، اتاق تعویض پوشک کودک، امکان تنظیم دمای آب و... مجهز هستند. البته همه این قطارها چنین امکاناتی را ندارند و در هر نوع از قطارها تعدادی از این امکانات وجود دارند.

نحوه خرید آنلاین بلیط قطارهای قطارهای ریل ترابر سبا چگونه است؟

برای خرید آنلاین بلیط این شرکت ریلی نیازی به وب‌گردی برای پیدا کردن سایت فروش بلیط ندارید. سایت گردشگری علی بابا بلیط قطارهای ریل ترابر سبا را با قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به اغلب سایت‌های فروش بلیط عرضه می‌کند.

برای خرید بلیط هریک از انواع قطارهای این مجموعه ریلی باید وارد سایت علی بابا شوید، بخش قطار را انتخاب کرده و روز حرکت، نوع بلیط یک یا دو طرفه، تعداد مسافر و... را انتخاب کنید. حالا باید میان نتایج نمایش داده شده، بلیط قطارهای ریل ترابر سبا را با نام قطارهای کوپه‌ای غدیر یا قطارهای کوپه‌ای و اتوبوسی نگین انتخاب و رزرو کنید.

چگونه بلیط قطارهای ریل ترابر سبا را استرداد کنم؟

برای استرداد بلیط‌ قطارهای ریل ترابر سبا باید ابتدا آن را انتخاب کنید. تیم پشتیبانی علی بابا در مدت کوتاهی به درخواست شما رسیدگی خواهند کرد. در نظر داشته باشید هر نوع بلیط قوانین خاص خود را برای استرداد دارد. بنابراین پیش از انتخاب یا استرداد بلیط همه این موارد را بررسی کنید. در نهایت با تایید نهایی شما استرداد بلیط قطارهای ریل ترابر سبا انجام خواهد شد.