قطار سفیر

خرید بلیط قطارهای سفیر

یکی از بزرگترین شرکت‌های ریلی ایران، «سفیر» نام دارد که شرکت‌های ریلی زیادی را در زیر مجموعه خود قرار داده است؛ با خرید بلیط قطارهای سفیر از علی بابا انتخاب‌های متعددی پیش رو دارید. می‌توانید از تمام شرکت‌‌های ریلی زیر مجموعه سفیر از جمله بن‌ریل، جوپار، ریل سیر کوثر، مهتاب سیر جم، رعد تبریز، پارس لاریم و نور بلیط قطار را کاملا آنلاین خریداری کنید.
سفر با قطار یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفرهای داخلی است؛ به ویژه برای افرادی که مجبور به سفرهای متعدد کاری به صورت هفتگی یا ماهانه هستند، یا برای دانشجویانی که در خارج از شهر محل سکونت خود در حال تحصیل هستند؛ و البته برای آن دسته از افرادی که ترس از پرواز دارند هم سفر با قطار از هر نظر عالی است.
در مجموع از آنجایی‌که با خرید بلیط قطار، می‌توانید سفری مقرون به صرفه و بسیار راحت را تجربه کنید؛ سایت علی بابا امکان خرید اینترنتی بلیط قطار سفیر را برای کاربران خود فراهم نموده است تا با خیالی آسوده بتوانند برای سفر خود برنامه ریزی کنند.
برای خرید بلیط قطارهای سفیر می‌توانید وارد سایت علی بابا و صفحه خرید اینترنتی بلیط قطار شوید و از میان شرکت‌های ریلی زیر مجموعه سفیر مناسب‌ترین بلیط را با توجه به ساعت حرکت، امکانات قطار و بودجه خود انتخاب کرده و پس از نهایی کردن خرید بلیط قطار سفیر و انجام عملیات پرداخت، بلیط خود را به صورت آنلاین دریافت کنید.

قطار سفیر ـ علی‌بابا

امکانات قطار سفیر

امکانات قطار سفیر بدون شک با توجه به نوع قطار و درجه قطار متفاوت هستند. همه قطارها یک سری خدمات و امکانات یکسان دارند که برای مسافران در طول سفر با قطار ضروری محسوب می‌شوند و علاوه بر این دارای امکانات و خدماتی اضافه هم هستند که به منظور فراهم ساختن هرچه بیشتر آسایش و رفاه مسافران ارائه می‌شوند.
در مجموع؛ قطارهای مسافری به دو دسته تقسیم می‌شوند: قطارهای کوپه‌ای که به صورت 4 نفره و 6 نفره هستند و صندلی‌های کوپه قابلیت تبدیل شدن به تخت را دارند، و قطارهای سالنی با توجه به ظرفیتی که دارند، در هر ردیف دارای سه یا چهار صندلی هستند. لازم به ذکر است که برخی از قطارهای کوپه‌ای از نوع کوپه-‌صندلی هستند و قابلیت تخت شدن ندارند.
انواع قطارهای کوپه از قبیل غزال بنیاد، سروش بنیاد (پارس)، پرستو، پلور سبز، سفیر، پارسی، سبز، سیمرغ، زندگی، نگین، غدیر و خلیج فارس هستند؛ و قطارهای سالنی شامل قطارهای صبا اتوبوسی و پردیس سالنی می‌باشند. برخی از امکانات قطارهای سفیر از قبیل پذیرایی از مسافران با نوشیدنی سرد و گرم مثل آبمیوه یا چای، سیستم صوتی و تصویری برای تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی، سیستم گرمایشی و سرمایشی با توجه به فصل سفر، صندلی‌های تخت خواب شو، سفارش غذا با هزینه اضافه، سرویس‌های بهداشتی ایرانی و فرنگی، در برخی قطارها ارائه مجله، روزنامه، کتاب و هدفون به مسافران و بسته ویژه وسایل خواب هستند.

قطارهای زیر مجموعه شرکت قطاری سفیر

قطارهای زیر مجموعه سفیر از قبیل قطارهای راه آهن شرقی بنیاد (سفیر)؛ وانیا ریل (مالک قطارهای غزال، مارال، دلیجان)؛ جوپار؛ ریل سیر کوثر (قطارهای مسافری لوکس 4 تخته غزال)؛ ریل ترابر سبا (قطارهای غدیر، قطارهای 4 تخته نگین و قطارهای اتوبوسی نگین)؛ مهتاب سیر جم (مهتاب)؛ قطارهای مسافری نور (نورالرضا)؛ رعد؛ پارس لاریم؛ و هستیا هستند. امکانات و خدمات برخی از قطارهای زیر مجموعه سفیر از قبیل زیر هستند:

قطارهای راه آهن شرقی بنیاد (سفیر)

قطارهای راه آهن شرقی بنیاد از مجموعه قطارهای سفیر به‌شمار می‌روند. قطارهای راه آهن شرقی بنیاد یا سفیر از قبیل قطار سروش، قطار غزال، قطار پرستو، قطار پارسی و قطار پلور هستند. امکانات قطارهای راه آهن شرقی بنیاد یا سفیر شامل وعده‌های غذایی گرم و سرد، نوشیدنی گرم و سرد، اینترنت وای‌فای، سیستم صوتی و تصویری در داخل کوپه، بسته ویژه خواب و پذیرایی، میز تاشو، صندلی‌های تخت‌شو و امکاناتی از این قبیل هستند.

قطارهای نورالرضا یا قطارهای نور

واگن‌های قطارهای نورالرضا ترکیبی از تجهیزات آلمانی و ژاپنی هستند و به همین دلیل از استانداردهای بالا و تجهیزات با کیفیتی برخوردار می‌باشند. کوپه های قطار نورالرضا مجهز به به سیستم تهویه، صندلی‌های تخت خواب شو، سیستم صوتی و تصویری مجهز داخل کوپه، دوربین های امنیتی در راهروهای همه واگن ها، واگن ویژه بانوان و امکاناتی از این قبیل هستند. بلیط های VIP قطارهای نورالرضا علاوه بر خدمات ثابت مورد نیاز، خدمات ویژه دیگری را به مسافران ارائه می‌دهند. برای اطلاع دقیق از خدمات و امکانات این قطارها به صفحه قطار نورالرضا در علی بابا مراجعه کنید.

قطار سفیر ـ علی‌بابا

قطارهای مهتاب سیر جم

یکی دیگر از شرکت‌های زیر مجموعه سفیر شرکت مهتاب سیر جم است. قطارهای مهتاب سیر جم دارای امکاناتی از قبیل بسته‌های ویژه خواب و پذیرایی از مسافران، نوشیدنی سرد و گرم، روزنامه و کتاب، مانیتور برای تماشای فیلم داخل کوپه، درخواست هدفون در صورت نیاز از مهماندار، سیستم تهویه، توالت فرنگی و ایرانی هستند. واگن های پارسی شرکت مهتاب سیر جم متشکل از ده کوپه شش نفره با مجموع گنجایش 60 نفر هستند.

شرکت رعد تبریز

شركت رعد تبریز یکی از شرکت های ریلی زیر مجموعه قطارهای سفیر است که در سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را در میان دیگر شرکت های ریلی ایران آغاز کرد. در ابتدای آغاز به فعالیت، قطارهای شرکت رعد تبریز از جمله پیشروان قطارهای خصوصي که در مسير تهران به تبريز تردد داشتند به‌شمار می‌رفتند. همچنین قطارهای سهند رعد هم بعد از گذشت چند سال، به شبکه ریلی رعد اضافه شدند و حدودا از اوایل دهه ۸۰ فعالیت خود را آغاز کردند. و کم‌کم مسیر تردد قطارها را علاوه بر مسیر تهران - تبریز به سایر مسیرهای کشور گسترش دادند. قطارهای سهند رعد تبریز از جمله قطارهای لوکس 4 تخته محسوب می‌شوند. امکان سفارش غذا از منو هنگام خرید اینترنتی بلیط قطار سفیر نیز فراهم است.
قطارهای 4 تخته لوکس سهند رعد تبریز، که از جمله قطارهای سفیر هستند، در مسیرهای ریلی تهران به تبریز، تهران به مشهد، تهران به یزد، تهران به اصفهان، تبریز به مشهد و بالعکس تردد دارند.

قطار سفیر ـ علی‌بابا

قطارهای وانیا ریل

قطارهای وانیا همان قطارهای معروف غزال هستند که با برخورداری از مدرن‌ترین واگن‌ها از جمله محبوب‌ترین قطارها در میان مسافران به‌شمار می‌روند. واگن های قطار غزال متشکل از 10 کوپه 4 نفره با ظرفیت 40 مسافر هستند.
امکانات قطارهای غزال (که متعلق به وانیا ریل هستند و از زیر مجموعه قطارهای سفیر به‌شمار می‌روند)، از قبیل بسته‌های خواب، پذیرایی با نوشیدنی سرد و گرم، سیستم صوتی و تصویری، سیستم گرمایشی و سرمایشی، صندلی‌های تخت‌خواب‌شو، سفارش غذا با هزینه اضافه و سرویس‌های بهداشتی ایرانی و فرنگی هستند.
همچنین قطارهای مارال شرکت ریلی وانیا علاوه بر امکاناتی که قطارهای غزال دارند، از مانیتورهای 19 اینچی و سیستم روشناییLED برخوردار هستند. در واقع واگن های قطار مارال فرانسوی و از نوع درجه 1 هستند.
قطارهای دلیجان شرکت ریلی وانیا ریل از نوع 4 تخته و متشکل از 11 کوپه با ظرفیت 44 مسافر هستند. قطارهای دلیجان شرکت سفیر هم تمام امکانات مورد نیاز مسافران در حین سفر را فراهم ساخته است.

قطارهای ریل سیر کوثر

قطارهای مسافری ریل سیر کوثر نیز از دیگر قطارهای سفیر هستند که به واسطه قطارهای لوکس غزال به مسافران خدمات ارائه می‌دهند. علاوه بر این، قطارهای ریل سبز، از رستوران هم برخوردار هستند و مسافران می‌توانند در طول سفر برای صرف غذا به رستوران قطار بروند و از منوی رستوران غذای مورد علاقه خود را سفارش دهند.
البته بابت غذا باید هزینه اضافه پرداخت شود. قطارهای مسافری ریل سیر کوثر تمام امکانات مورد نیاز مسافران را فراهم کرده‌اند و علاوه بر این‌ها در صورت نیاز از خدمات ویلچر هم برخوردار هستند.

قطارهای ریل ترابر سبا

قطارهای ریل ترابر سبا شامل قطارهای غدیر، قطارهای 4 تخته نگین و قطارهای اتوبوسی نگین هستند که می‌توان گفت در میان تمام قطارهای ایران، امن‌ترین، سریع‌ترین و لوکس ترین قطار «قطارهای غدیر» هستند. مسیر پرتردد قطارهای غدیر به صورت رفت و برگشت از تهران به مشهد، تهران به یزد، و اصفهان به مشهد است. برخی از امکانات قطارهای غدیر ریل ترابر سبا که از جمله قطارهای سفیر هم محسوب می‌شوند، سیستم تهویه و گرمایشی و سرمایشی داخل کوپه، سیستم عطرافشان، سیستم صوتی و تصویری لمسی داخل کوپه برای تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی، نمایش موقعیت مکانی، سرعت و اطلاعات مسیر حرکت در طول سفر با قطار، پریز برق، چراغ مطالعه، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مجهز به میز تعویض پوشک کودک، پذیرایی از مسافران در بدو ورود و حین سفر و سیستم احضار مهماندار هستند.
قطارهای اتوبوسی نگین نیز دارای 60 نفر ظرفیت و متشکل از 6 واگن هستند؛ امکان این قطارها شامل سیستم تهویه مطبوع، سیستم گرمایشی و سرمایشی، پذیرایی از مسافران در دو وعده صبحانه و عصرانه است.

قطار سفیر ـ علی‌بابا

قیمت بلیط قطار سفیر

همانطور که می‌دانید قطار یکی از وسایط نقلیه امن و راحت برای سفر محسوب می‌شود و علاوه بر این‌ها، قیمت بلیط قطار ارزان تر از بلیط هواپیما است؛ به همین دلیل می‌توان گفت که از هر لحاظی انتخابی عالی برای سفرهای اقتصادی به‌شمار می‌رود.
اما اولین سوالی که به ذهن هر مسافری که قصد سفر با قطار را دارد خطور می‌کند این است که «قیمت بلیط قطار سفیر چقدر است؟». عوامل متعددی بر قیمت بلیط قطار سفیر اثرگذار هستند. در واقع قیمت بلیط قطار در ایران با توجه به نوع امکاناتی که در اختیار مسافران قرار می‌دهند یا میزان خدماتی که به مسافران ارائه می‌دهند متغیر است.
همانطور که می‌دانید قطارها به سه درجه تقسیم می‌شوند: قطار درجه یک، قطار درجه دو و قطار درجه سه. و درجه قطار با توجه به میزان لوکس بودن قطار و تنوع خدمات و امکانات تاثیر مستقیم بر روی قیمت بلیط آن دارد. بدون شک قیمت بلیط قطار 5 ستاره سفیر بالاتر از قیمت بلیط قطار درجه 3 سفیر است.
بعد از درجه قطار، عامل دیگر تعیین کننده قیمت بلیط قطار سفیر مسافت سفر است؛ به طور مثال قیمت بلیط قطار سفیر از تهران به استانبول بالاتر از قیمت بلیط قطار سفیر تهران مشهد تمام می‌شود.
لازم به ذکر است که قیمت بلیط قطار سفیر برای مسافران کودک که بین 2 تا 12 سن دارند نیم‌بها است و قیمت بلیط قطار برای نوزادان زیر 2 سال معادل 10 درصد از قیمت کل بلیط قطار یک بزرگسال است.

استرداد بلیط قطار سفیر

خوشبختانه امروزه امکان استرداد بلیط قطار سفیر از طریق سایت و اپلیکیشن علی بابا کاملا به صورت آنلاین و تنها با چند کلیک فراهم شده است. بنابراین، برای استرداد بلیط قطار سفیر تنها کافی است که وارد حساب کاربری خود شوید و روی گزینه «سفرهای من» کلیک کنید و شماره سفارش یا نام مسافر و یا تاریخ خرید بلیط وارد کنید تا وارد صفحه سفارشات شوید و بلیط های خریداری شده را مشاهده کنید.
سپس بلیطی که می‌خواهید کنسل کنید را انتخاب کرده و روی گزینه «استرداد» کلیک کنید؛ حال درخواست استرداد آنلاین بلیط قطار سفیر به ثبت رسیده و مبلغ بلیط قطار حداکثر تا 72 ساعت طبق درخواست شما به حساب یا اعتبارتان واریز شود؛ در غیر این صورت، می‌توانید به منظور پیگیری استرداد وجه با تیم پشتیبانی علی بابا به شماره‌های 02143900000 و 02149275000 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره قطارهای سفیر

 • چگونه برای خرید بلیط قطار سفیر اقدام کنم؟
  از طریق سایت علی بابا خرید بلیط قطار سفیر به راحتی و با اطمینان خاطر امکان‌پذیر است. برای خرید آنلاین بلیط قطار سفیر تنها کافی است وارد سایت علی بابا و بخش خرید اینترنتی بلیط قطار شوید.
  برای خرید بلیط قطار سفیر ابتدا باید در سایت علی بابا حساب کاربری ایجاد کنید. سپس مشخصات فردی و اطلاعات تماس‌تان از قبیل شماره همراه و ایمیل را در سایت ثبت کنید. لازم است شهر مبدا و مقصد سفر، تاریخ رفت و برگشت و تعداد مسافر را وارد کنید. برای رزرو کوپه دربست، باید گزینه «کوپه دربست» را که در سمت راست صفحه و زیر کادر «مبدا شهر» قرار دارد، انتخاب کنید.
  پس از جستجو، سایت علی بابا لیست قیمت بلیط قطارهای سفیر را با تمام جزئیات برایتان به نمایش می‌گذارد. در این مرحله باید از میان بلیط های قطار سفیر، با در نظر گرفتن ساعت حرکت قطار، درجه قطار، امکانات و خدمات قطار و بودجه مدنظر خود، مناسب‌ترین بلیط قطار را انتخاب کنید. هنگام خرید بلیط باید اطلاعات شناسنامه‌ای هر یک از مسافران را در دسترس داشته باشید.
  هنگام خرید اینترنتی بلیط قطار سفیر می‌توانید وعده غذایی مورد علاقه خود را هم از منو انتخاب کنید و هزینه غذا را به همراه بلیط قطار به صورت آنلاین بپردازید.
  در مرحله آخر خرید را نهایی کرده و عملیات پرداخت را انجام می‌دهید. بعد از اینکه پرداخت انجام شد بلیط قطار سفیر از طریق ایمیل و پیامک برایتان ارسال می‌شود؛ سپس می‌توانید فایل پی. دی. اف. بلیط قطار را از ایمیل‌تان دانلود کرده و پرینت بگیرید.
  اگر می‌خواهید بلیط قطار را برای شخص دیگری خریداری کنید، باید مشخصات، ایمیل و شماره همراه او را وارد کنید؛ سپس با انتخاب گزینه «می‌خواهم بلیط به شماره یا ایمیل شخص دیگری ارسال شود.» بلیط قطار از طریق ایمیل یا پیامک برای او ارسال می‌شود. در صورت نیاز به راهنمایی برای خرید بلیط قطار یا مواجه با هر مشکلی هنگام خرید آنلاین بلیط قطارهای سفیر از سایت علی بابا، می‌توانید با شماره‌های 02143900000 و 02149275000 تماس بگیرید.
 • شرکت سفیر چه قطارهایی دارد؟
  شرکت سفیر ریل آسیا که با نام شرکت سفیر شناخته می‌شود، یکی از شرکت‌های تامین‌کننده قطارهای خطوط ریلی ایران است که از چندین شرکت قطار مسافربری تشکیل شده است.
  شرکت‌های ریلی زیر مجموعه سفیر از قبیل راه آهن شرقی بنیاد (سفیر)، وانیا ریل (مالک قطارهای غزال، مارال، دلیجان)، جوپار، ریل سیر کوثر (قطارهای مسافری لوکس 4 تخته غزال)، ریل ترابر سبا (قطارهای غدیر، نگین و اتوبوسی نگین)، مهتاب سیر جم (مهتاب)، قطارهای مسافری نور (نورالرضا)، رعد، پارس لاریم، و هستیا هستند.
  قطارهای شرکت سفیر امکانات و خدمات متفاوتی را با توجه به درجه قطار به مسافران ارائه می‌دهند و به منظور فراهم ساختن امکان سفر برای تمام افراد با در نظر گرفتن نیاز و شرایط مسافران، درجه قطارهای شرکت سفیر به لوکس، متوسط و اقتصادی تقسیم می‌شوند.
 • چگونه می توانم برای استرداد بلیط قطار سفیر اقدام کنم؟
  امکان استرداد بلیط قطار سفیر به راحتی و تنها با چند کلیک از طریق سایت و اپلیکیشن علی بابا به صورت آنلاین امکان‌پذیر است. اولین گام برای استرداد بلیط قطار سفیر این است که وارد حساب کاربری خود شوید و سپس گزینه «سفرهای من» را انتخاب کنید. وقتی وارد صفحه سفارشات قبلی شدید، باید یکی از فیلدهای شماره سفارش، نام مسافر و تاریخ را وارد نمایید تا بتوانید سفارش‌ها یا بلیط های قطار خریداری شده را ببینید.
  در این مرحله باید سفارشی که می‌خواهید کنسل یا استرداد کنید را انتخاب و روی گزینه «استرداد» کلیک نمایید؛ در این صورت، درخواست استرداد آنلاین بلیط قطار سفیر برای علی بابا ارسال می‌شود.
  برای استرداد مبلغ بلیط قطار دو انتخاب پیش رو دارید:
   1. اگر قصد دارید خرید اینترنتی بلیط قطار سفیر را به تاریخ دیگری موکول کنید می‌توانید گزینه‌ «شارژ اعتبار علی ‌بابا» را انتخاب کنید؛
   2. اما اگر می‌خواهید مبلغ‌ دوباره به حساب خودتان واریز شود باید «واریز به حساب بانکی» را انتخاب و سپس بر روی گزینه «استرداد آنلاین» کلیک کنید تا مبلغ به همان شماره کارتی که با آن خرید اینترنتی بلیط قطار سفیر را انجام داده بودید بر‌گردد.

  توجه داشته باشید که باید حداکثر تا 72 ساعت مبلغ به حساب یا اعتبار شما واریز شود؛ در غیراین صورت، برای پیگیری استرداد وجه می‌توانید با شماره‌های 02143900000 و 02149275000 تیم پشتیبانی علی بابا تماس بگیرید.
 • قطارهای سفیر چه خدماتی به مسافران ارائه می دهند؟
  خدمات قطارهای سفیر با توجه به درجه قطار و نوع قطار متفاوت و متغیر هستند؛ اما در کل تمام قطارهای سفیر امکانات و خدمات ضروری و مورد نیاز مسافران در طول سفر را فراهم کرده‌اند.
  از جمله این امکانات می‌توان به وعده‌های غذایی گرم و سرد، نوشیدنی گرم و سرد، اینترنت وای‌فای، سیستم صوتی و تصویری در داخل کوپه، بسته ویژه خواب و پذیرایی، میز تاشو، صندلی‌های تخت‌شو، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، روزنامه و مجله و امکاناتی از این قبیل هستند. اما قطارهای درجه یک سفیر و قطارهای VIP سفیر امکاناتی لوکس مازاد بر امکانات ضروری قطارهای دیگر دارد. برای اطلاع دقیق از امکانات و خدمات قطارهای سفیر میتوانید به قسمت رزرو اینترنتی بلیط قطار علی بابا مراجعه کنید.
 • قطارهای سفیر در چه مسیرهایی تردد دارند؟
  شرکت سفیر از چندین شرکت ریلی مسافربری تشکیل شده است و به همین دلیل هر یک از قطارهای سفیر متعلق به شرکت‌های زیر مجموعه خود هستند که در مسیرهای مختلفی در سراسر ایران تردد دارند.
  قطارهای مهتاب سیر جم که از مجموعه قطارهای سفیر هستند در مسیرهای اهواز- مشهد، تهران- خرمشهر، تهران- اندیمشک، تهران- اهواز، تهران- شیراز و برعکس تردد دارند.
  قطارهای راه آهن شرقی بنیاد در مسیرهای تهران- مشهد، کرمان- مشهد، ملایر- اراک- مشهد، قم- مشهد، قزوین- مشهد، طبس- مشهد - تهران، کرمان – تهران - بندرعباس و بالعکس تردد دارند و از دیگر قطارهای زیر مجموعه قطارهای سفیر محسوب می‌شوند.
  قطارهای غدیر شرکت ریل ترابر سبا هم در مسیر تهران - مشهد، تهران - یزد، اصفهان - مشهد و بالعکس به جابه‌جایی مسافران می‌پردازند.
  قطارهای نور (نورالرضا) نیز که از جمله قطارهای سفیر هستند در مسیرهای تهران - مشهد، اصفهان- مشهد، تهران - شیراز و برعکس تردد دارند.
  قطارهای ریل سیر کوثر در مسیرهای تهران - مشهد، مشهد – بندرعباس، یزد – مشهد و برعکس تردد دارند.