قطار غزال

یکی از معروف‌ترین قطارهای ایرانی، قطار غزال است. قطار غزال بنیاد، قطار غزال بن ریل و قطار غزال رجا شناخته‌شده‌ترین در میان انواع غزال‌هایی است که در خطوط ریلی ایران، رفت و آمد می‌کنند. از طرف دیگر، یکی از مسیرهای پرتردد ریلی در کشور، مسیر قطار تهران مشهد است. با این اوصاف طبیعی است که قطار غزال تهران مشهد طرفدران زیادی داشته باشد. در ادامه درباره قطار غزال این مسیر و سایر مسیرها صحبت می‌کنیم.

خرید بلیط قطار غزال

همان طور که گفته شد قطار 4 ستاره غزال از آن دست قطارهایی است که در ایران شناخته شده و طرفداران زیادی دارد. برای خرید بلیط قطار غزال راه ساده‌ای پیش روی شماست. برای این کار کافی است وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید. در صفحه قطار، مبدا، مقصد و زمان سفر را مشخص و روی جستجو کلیک کنید. پس از این کار لیست نسبتا مفصلی از قطارهای مختلف به مقصد خود را خواهید دید.
خرید بلیط قطار همه شرکت‌ها در علی بابا
حالا باید از میان آنها انتخاب کنید. اگر دلتان می‌خواهد با قطار غزال به سفر بروید، از پنجره کنار صفحه گزینه قطار غزال را انتخاب کنید. با این کار تنها قطارهای غزال را به مقصد خود مشاهده خواهید کرد. در میان قطارهای غزال، از جمله قطار غزال بنیاد vip، قطار غزال بن ریل vip و... موردی را انتخاب کنید که زمان، قیمت و... آن برایتان مناسب باشد.
پس از تکمیل اطلاعات و پرداخت آنلاین، خرید بلیط قطار غزال شما به پایان می‌رسد.

قطار غزال ـ علی‌بابا

قیمت بلیط قطار غزال

احتمالا پرسش درباره قیمت بلیط قطار غزال یکی از موضوعات مهم و قابل‌بحث درباره این نوع از قطار است. قطار چهار ستاره غزال امکانات بسیار مناسبی برای سفر به وجود می‌آورد و مسافت هر چند طولانی را دلپذیر می‌سازد.
قیمت بلیط قطار غزال به عوامل مختلفی نظیر طول مسیر و شرکت ریلی بستگی دارد. مثلا قیمت قیمت بلیط قطار بندرعباس به تهران غزال از حدود 180 هزار تومان شروع می‌شود (زمستان 98). البته اگر بخواهید از پذیرایی ویژه قطار غزال تهران بندرعباس استفاده کنید، باید هزینه‌ای حدود 225 هزار تومان بپردازید.
از طرف دیگر قیمت بلیط غزال تهران مشهد با همان پذیرایی ویژه حدود 200 هزار تومان است.

قطار غزال ـ علی‌بابا

خرید اینترنتی بلیط قطار غزال تهران بندرعباس

خرید اینترنتی بلیط قطار غزال تهران بندرعباس هم مانند سایر قطارها راحت و بدون دردسر است. البته ممکن است هر روز قطار غزال برای این مسیر وجود نداشته باشد. اگر برایتان مهم است که حتما با قطار غزال به سفر بروید، شاید لازم باشد سفرتان را به یکی دو روز قبل یا بعد از تاریخ موردنظرتان موکول کنید.
خرید بلیط قطار تهران بندرعباس و بلیط قطار بندرعباس تهران در علی بابا
مثلا اگر در علی بابا برای یک تاریخ خاص قطار غزال تهران بندرعباس هستید و آن را پیدا نکردید روی روز بعد یا روز قبل کلیک کنید. به این ترتیب خرید اینترنتی بیلیط قطار غزال تهران بندرعباس امکان‌پذیر خواهد بود.

امکانات قطار غزال

همان طور که اشاره شد، قطار غزال امکانات فراوانی دارد که قیمت بلیط آن را ارزنده‌تر می‌سازد. اما امکانات قطار غزال دقیقا چیست؟
هر یک از واگن های قطار 4 ستاره غزال دارای 9 کوپه 4 نفره است. به این ترتیب هر یک از این واگن‌ها برای 36 نفر ظرفیت دارد. احتمالا در عکس قطار غزال رجا صندلی‌های راحت و فضای باز کوپه‌ها را مشاهده کرده‌اید.
خرید بلیط قطار رجا همه شرکت‌ها در علی بابا
کوپه‌ها علاوه بر صندلی‌های راحت و استاندارد، تختخواب‌هایی راحت و تمیز و البته منعطف هم دارند. وجود یک نمایشگر با امکانات صوتی و تصویری شرایط را برای سرگرمی مسافران فراهم می‌آورد. سیستم تهویه، گرمایش و سرمایش و پذیرایی با خوراکی و نوشیدنی از دیگر امکانات این قطار است. میزهای تاشوی کوپه‌ها هم برای غذا خوردن، کتاب خواندن، گذاشتن لپ‌تاپ و... مناسب هستند.
ضمنا هر یک از واگن‌ها سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی دارد.

قطار 4 ستاره غزال

قطار 4 ستاره غزال انواع مختلفی دارد. در واقع شرکت‌های مختلف ریلی از این نوع قطار برای سفرهای خود استفاده می‌کنند. احتمالا دلیل روی آوردن شرکت‌های مختلف به قطار غزال، محبوبیت بالای این قطار در بین سایر قطارهای کشور است.
قطار غزال رجا، قطار غزال بن ریل و قطار غزال بنیاد از جمله انتخاب‌های مختلفی هستند که برای مسافران در مسیرهای مختلف داخلی در دسترس هستند. زمانی که از علی بابا بلیط قطار غزال را می‌خرید، می‌توانید از بین این شرکت‌ها، هر کدام را که وجود داشت و مطابق شرایطتان بود، انتخاب کنید و بخرید.

قطار غزال بن ریل

همان طور که گفته شده قطار غزال بن ریل از انواع قطارهای غزال است. در این قطار امکانات فراوانی برای پذیرایی از مسافران در دسترس است. از جمله این امکانات می‌توان به وای‌فای اشاره کرد. به این ترتیب شما در طول مسیر اینترنت دارید و می‌توانید به کارهای عقب‌مانده یا سرگرمی‌هایتان برسید. ضمنا در کوپه‌های بن ریل غزال پریز برق برای شارژ کردن گوشی تلفن و لپ‌تاپ وجود دارد.
خرید بلیط قطار بن ریل در علی بابا
اگر هم در طول سفر حوصله‌تان سر رفت، می‌توانید از مهمانداران وسایل سرگرمی نظیر کتاب، مجله و هدفون بخواهید.
پذیرایی با خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های سالم و خوشمزه در طول سفر از دیگر امکانات قطار غزال بن ریل است.
از دیگر امکانات قطار بن ریل غزال می‌توان به یخچال، آب‌سردکن، مایکرویو و... اشاره کرد.

عکس قطار غزال

شاید با وجود مطالعه امکانات و شرای قطارهای مختلف کمی گیج شده باشید. دیدن عکس قطار غزال به شما کمک می‌کند تا تصور بهتر و درستی درباره این نوع قطار داشته باشید. از اینرو تمامی عکس‌های این صفحه از قطارهای غزال عکاسی شده‌اند.

قطار غزال ـ علی‌بابا

سوالات متداول درباره قطار غزال

 • قطار غزال چه امکاناتی دارد؟
  صندلی‌های راحت که برای خواب هم مناسب هستند، از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت قطار غزال به شمار می‌آیند. از دیگر امکانات این قطار می‌توان به سیتم تهویه، سرمایش و گرمایش کارآمد اشاره کرد. ضمنا در کوپه‌های قطار 2 تلویزیون برای سرگرمی مسافران وجود دارد. از دیگر امکانات قطار غزال می‌توان به عصرانه، چای، روزنامه و وسایل خواب اشاره کرد.
 • قطارهای غزال برای چند نفر گنجایش دارند؟
  واگن‌های قطارهای غزال عموما دارای 9 یا 10 کوپه 4 نفره هستند. بنابراین برای 36 تا 40 نفر ظرفیت دارند.
 • کدام یک از شرکت‌های ریلی از قطار غزال استفاده می‌کنند؟
  امکانات و ویژگی‌های قطار غزال باعث محبوبیت آنها شده است. بنابراین شرکت‌های ریلی مختلف از آن استفاده می‌کنند. شرکت‌های بن‌ریل، ریل سیر کوثر و پارس لاریم از مهم‌ترین آنها هستند.
 • آیا قطار غزال نوع VIP هم دارد؟
  بله قطار غزال VIP هم از انواع قطار غزال است. البته کوپه‌های آن مانند قطارهای معمولی است فقط خدمات اضافی که در طول مسیر به مسافران ارائه می‌شود، باعث این نام‌گذاری شده است.