قطار رجا

خرید بلیط قطارهای رجا

خرید بلیط قطار و سفر کردن در مسیرهای طولانی با این وسیله‌ی نقلیه، نه تنها اقتصادی و راحت‌تر است، بلکه حس نابِ سفر را در ایمن‌ترین شکل خودش به شما منتقل خواهد کرد و البته، طرفداران مخصوص به خودش را هم دارد و دلیل این خاص بودن هم، روحیه‌ی ماجراجویانه‌ی مسافرانی است که خواهان سفر با قطار هستند و اگر بتوانند بی‌واسطه و ظرف کم‌ترین زمان ممکن بلیط قطار‌‌شان را تهیه کنند، کوله‌هایشان را در یک چشم به‌هم زدن خواهند بست و دیگر هیچ مانعی برای سفرشان نخواهند داشت.
آن‌چه در طی چند سال اخیر باعث ایجاد تحولی مهم در عرصه‌ی صنعت حمل و نقل ریلی رجا شده است، تنوع خودِ قطارها است. امروزه، شما در حین خرید اینترنتی و یا حضوری بلیط قطار، گزینه‌هایی گوناگونی دارید و علاوه بر داشتن این حق انتخاب بیش‌تر، می‌توانید به نسبت قیمت آن‌ها و نوع سفرتان، بلیط‌تان را تهیه کنید. به عبارتی اگر راحتی و آسایش خرید و سفرتان برای‌تان مهم است، قطار رجا این امکان را به شما می‌دهد که با حوصله‌ی بیشتر و صرف زمان کمتر، بلیط قطار مناسب خودتان را تهیه کنید.
آن‌چه سفر با قطار را دل‌نشین‌تر می‌کند، فرآیند آسان خرید اینترنتی بلیط قطار است که امکان آن برای مسافران قطارهای رجا فراهم شده است. اگر به دنبال سرعت، امنیت و قیمت مناسب هستید، حتما خرید اینترنتی بلیط قطارهای رجا را امتحان کنید.

قطار زندگی؛ سفر با هتل متحرک در مسیر تهران مشهد

در سال‌های اخیر تنوع قطارهای مسافربری در مسیرهای ریلی کشور بیشتر شده است. حالا می‌توانید در کوپه‌های راحت و لوکس از تماشای فیلم لذت ببرید یا به مهماندار سفارش بدهید غذای دلخواه‌تان را برایتان به کوپه بیاورد. قطار زندگی اولین قطار لوکس ایران است که از سوی شرکت رجا وارد مسیرهای ریلی کشورمان شده است. این قطار که امکاناتی مانند تجهیزات صوتی و تصویری در داخل کوپه، مهماندار، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مجهز و الکترونیک، رستوران و خدمات دیگر دارد، تقریبا شبیه یک هتل متحرک است. اگر اهل سفر با خانواده یا گروه دوستانه هستید، کوپه‌های 4 نفره و مجهز قطار زندگی مناسب شماست. این قطار در حال حاضر در مسیر تهران مشهد مسافران را جابه‌جا می‌کند و قرار است با آماده شدن واگن‌های تازه، در مسیر تهران شیراز هم مسافران را جابه‌جا کند.

بن ریل در یک نگاه

امکانات قطار زندگی

در همان لحظه‌ی ورود به قطار متوجه خواهید شد که این قطار بیشتر از آن‌که ظاهر متفاوتی داشته باشد، خدمات متفاوتی دارد. تمام کوپه‌ها 4 نفره‌اند و در هر کوپه 2 مانیتور 18 اینچی با 8 شبکه جود دارد و مسافران می‌توانند از تماشای فیلم و برنامه‌های تلویزیونی لذت ببرند. هر کوپه به سیستم تهویه‌ی مطبوع با دو دریچه مجهز است که مسافر می‌تواند دما و نور کوپه را به دلخواه خود تغییر بدهد. همچنین هر پنجره به شیدهایی مجهز است که اگر مسافر مایل باشد می‌تواند مانع نفوذ نور آفتاب به داخل کوپه شود.
فقط باید یادآوری کنیم که به علت وجود 300 مسافر در قطار، پذیرایی در رستوران در 3 نوبت انجام می‌شود که مهماندار نوبت هر کوپه را به مسافران آن اطلاع می‌دهد. این رستوران از ساعت 24 تا 3 بامداد آماده است تا از مسافران با منوی ویژه‌ی رستوران پذیرایی کند.در هر کوپه یک زنگ برای احضار مهماندار وجود دارد و هر لحظه که سوالی داشته باشید یا چیزی بخواهید، می‌توانید از مهماندار بخواهید به شما کمک کند، سفارش‌تان را بگیرد یا بیاورد. همچنین می‌توانید از مهماندار بخواهید شما را رأس ساعت معینی از خواب بیدار کند.با اتصال به شبکه‌ی اینترنت داخلی قطار می‌توانید روی تلفن همراه یا تبلت خود از محتوای دیجیتال شامل فیلم، ادعیه، موسیقی و فایل‌های سرگرمی آن استفاده کنید.در قطار پنج ستاره‌ی زندگی یک رستوران مجهز دوطبقه وجود دارد و مسافران می‌توانند در این رستوران ازا نواع غذاها و نوشیدنی‌های سرد و گرم لذت ببرند. آشپزخانه‌ی این رستوران با پنجره‌های بزرگ کاملا در معرض دید مسافران قرار دارد. همچنین اگر هزینه‌ی سرو غذا را روی بلیط بپردازید، در طول سفر می‌توانید از یک وعده غذای رستوران شامل پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر بهره‌مند شوید. فقط باید یادآوری کنیم که به علت وجود 300 مسافر در قطار، پذیرایی در رستوران در 3 نوبت انجام می‌شود که مهماندار نوبت هر کوپه را به مسافران آن اطلاع می‌دهد. این رستوران از ساعت 24 تا 3 بامداد آماده است تا از مسافران با منوی ویژه‌ی رستوران پذیرایی کند.
در قطار لوکس زندگی خدمات متفاوتی برای مسافران ارائه می‌شود که در ادامه آن‌ها را فهرست‌وار آورده‌ایم:
 • استفاده از فرش قرمز جهت استقبال اولیه از مسافرین
 • دستمال مرطوب
 • سرو دسر و نوشیدنی خوشامدگویی
 • استفاده از ظروف چینی برای سرو غذا
 • سرو پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر
 • سرو نوشیدنی گرم بعد از غذا
 • سرویس خواب شامل تشک، لحاف و بالش با کیفیت عالی
 • دمپایی راحتی برای تردد مسافر در قطار
 • سفارش غذا و تنظیم وقت پذیرایی در رستوران
 • بهره‌گیری از سیستم صوتی و تصویری پیشرفته با قابلیت انتخاب دعا، فیلم و موسیقی
 • کتابخانه با قابلیت سفارش کتاب برای مطالعه
 • ارائه‌ی روزنامه‌ و نشریات
 • فروشگاه کوچک برای خرید هدایا و یادگاری

امکانات قطار رجا

قطار رجا مجهز به اینترنت پر سرعت دو طرف هر واگن دستشویی ایرانی و فرنگی وجود دارد و برای رعایت بهداشت و سلامت مسافران، دستشویی‌ها کاملا الکترونیک هستند.در هر واگن قطار زندگی یک مهماندار مستقر است تا به مسافران خدمات بدهد. درست مانند سفر با هواپیما مسافران می‌توانند با فشار یک دکمه مهمان‌دار را احضار و غذا وخدمات مورد نظرشان را درخواست کنند. مهمانداران قطار لوکس زندگی تحصیلات دانشگاهی دارند و با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی به صورت تئوری و عملی آموزش دیده‌اند.

امکانات قطار رجا

نحوه خرید بلیط قطار رجا

برای خرید بلیط قطار زندگی، اطلاع از قیمت بلیط قطار زندگی تهران مشهد و سایر قطارهای مسافربری شرکت رجا، می‌توانید علاوه بر وب‌سایت رجا، به وب‌سایت علی‌بابا سر بزنید. علی‌بابا از زمستان 94 فروش اینترنتی بلیط قطار را آغاز کرده و آماده است تا هماهنگ با ورود قطارهای مختلف به سیستم ریلی کشور، دامنه‌ی بلیط‌های موجود در سامانه را گسترش دهد. برای اطلاع از قیمت بلیط قطار زندگی و خرید آنلاین بلیط قطار تنها کافی است مسیر مورد نظر را در زمان مورد نظر خود جستجو کنید.