نقشه مترو استانبول

نقشه مترو استانبول؛ نقشه کشف گنجینه‌ها

معرفی نقشه مترو استانبول

بعضی از ایرانی‌ها، استانبول را مثل کف دستشان بلدند؛ حتی گاهی اوقات یک سری جاهای خاص تاریخی استانبول را هم‌وطنان ما پیدا می‌کنند که خیلی‌ها ندیده‌اند. علاوه بر خود شهر، بعضی‌ها هم مترو استانبول را خوب بلدند و با این وسیله نقلیه، این‌طرف و آن‌طرف می‌روند. ازآنجایی‌که استانبول شهر بزرگی است، نمی‌توانید با پای پیاده همه‌جا بروید. از طرف دیگر، قیمت تاکسی‌های استانبول هم گران است. بنابراین مترو، انتخاب عاقلانه‌ای برای گردش در شهر است. با در اختیار داشتن نقشه مترو استانبول، رفت‌و‌آمد برای شما راحت خواهد شد. در ادامه با مسیرها و نقشه مترو استانبول آشنا شوید.

نقشه مترو استانبول

در این نقشه مترو استانبول، خطوط مترو و جاهای دیدنی این شهر را یکجا می‌بینید.

نقشه مترو استانبول را از اینجا دانلود کنید. (با تفکیک خطوط مترو)

نقشه مترو استانبول در گوگل مپ

خطوط مترو استانبول

در حال حاضر مترو استانبول ۵ خط دارد. این خطوط با عناوین M1، M2، M3، M4 و M6 شناخته می‌شود. قرار است خطوط M5، M7 و M8 هم در بخش‌های آسیایی و اروپایی به‌زودی ساخته شود. در بین این خطوط، خط M1 از همه قدیمی‌تر است.

اگر تصمیم گرفته‌اید هزینه های سفرتان به استانبول زیاد نشود و از طرف دیگر در ترافیک سنگین خیابان‌ها گرفتار نشوید، قید تاکسی سوارشدن را بزنید. جاهای دیدنی استانبول را که می‌خواهید ببینید، در نقشه استانبول مشخص کنید. سپس ایستگاه‌های مترو نزدیک به این مکان‌ها را پیدا کنید. اما پرکاربردترین خطوط مترو برای گردشگران استانبول، کدام یک است. در ادامه به این خطوط می‌پردازیم.

خط M1 مترو استانبول؛ محبوب گردشگران

می‌توان گفت خط M1 پرطرفدارترین خط مترو استانبول است. ابتدای این خط ایستگاه آکسارای و پایان آن فرودگاه آتاتورک است. بنابراین اگر می‌خواهید از فرودگاه استانبول به‌وسیله مترو به نقاط مختلف شهر بروید، M1 خط مناسب شماست. اگر نقشه مترو استانبول را در اختیار داشته باشید، خط M1 را به‌راحتی پیدا می‌کنید.

نقشه مترو استانبول خط M1

اگر اهل خریدکردنید، این خط مترو را از یاد نبرید. در نزدیکی ایستگاه کجاتپه این خط، فروشگاه‌های معروفی مثل ایکیا و فروم استانبول وجود دارد. در ایستگاه میدان آکسارای هم تعداد زیادی فروشگاه لباس وجود دارد؛ فروشگاه‌هایی که احتمالا نظر شما را برای خرید جلب می‌کند.

خط M2 مترو استانبول؛ به تقسیم برسید

دیگر خط مترو پرطرفدار استانبول در بین گردشگران، خط M2 است. اگر هتل یا محل اقامتتان با میدان تقسیم فاصله دارد، می‌توانید با خط M2 خود را به این میدان مهم برسانید. شما از ایستگاه آخر این خط یا ایستگاه‌های میانی می‌توانید به این میدان برسید. شک نکنید که بدون رفتن به میدان تقسیم، سفر شما به استانبول، کامل نخواهد بود.

نقشه مترو استانبول

اگر دلتان می‌خواهد کشتی‌سواری هم بکنید و از تماشای آبی دریا لذت ببرید، باز هم این خط مترو به کارتان می‌آید. کافی است با مترو خود را به میدان تقسیم برساند. در این میدان از مترو پیاده و سوار فونیکولار شوید. (فونیکولار، قطار کابلی اروپاست). سپس با فونیکولار به اسکله کاباتاش بروید. در این اسکله می‌توانید سوار کشتی شوید و به گردش دریایی بپردازید.

نقشه مترو استانبول تکسیم

خط M2 هم روی نقشه مترو استانبول، مشخص شده است.

درباره مترو استانبول

اگر می‌خواهید با مترو، در استانبول رفت‌و‌آمد کنید، از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب، مترو فعالیت می‌کند. قطارها هم تقریبا ۱۰ دقیقه یک بار به ایستگاه می‌رسند.

اگر می‌خواهید هزینه‌های مترو در استانبول، مقرون‌به‌صرفه باشد، از استانبول کارت استفاده کنید.

نقشه مترو استانبول خطوط مترو استانبول

ابتدا و انتهای خطوط مترو استانبول

با نگاهی به نقشه مترو استانبول، ایستگاه‌های ابتدایی و انتهایی مترو این شهر را خواهیم یافت. ایستگاه‌ها به این ترتیب است:

خط M1: آکسارای – فرودگاه آتاتورک

خط M2: ینی‌کاپی – حاجی عثمان

خط M3: کرازلی – متروکنت

خط M4: کادیکوی – کارتال

خط M5: اوسکودار – جکمکوی

خط M6: لونت – هیساروستو

خط M7: مجیدیه کوی – محمودبِی

خط M8: باکرکوی – بیلیکدوزو

 

مترو استانبول، یک تیر و چند نشان

برای اینکه به‌راحتی و سریع در نقاط مختلف استانبول گردش کنید، مترو گزینه بسیار مناسبی است. با استفاده از مترو هم هزینه‌هایتان کم می‌شود و هم از شر ترافیک شدید شهر در امان خواهید ماند. داشتن نقشه مترو استانبول هم کمکتان می‌کند تا مسیرها و ایستگاه‌ها را بهتر پیدا کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.