بهترین کشور برای مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری را بشناسید

روش‌های زیادی برای مهاجرت به کشورهای دیگر وجود دارد. ازجمله بهترین روش‌ها برای این کار، می‌توان به مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری اشاره کرد. کسانی که درس خواندن و پیشرفت به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی‌شان تبدیل‌شده، علاقه‌مند هستند که تا مقطع پایانی که برای رشته آن‌ها عرضه‌شده ادامه تحصیل بدهند. علاقه‌مندان به کار هم به دنبال این هستند که در یک بستر مناسب و قابل رشد ظاهر شوند و توانایی‌های خودشان را نشان دهند. اگر به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی یا کاری هستید، این مقاله راهنمای خوبی برایتان است. با ما همراه باشید و با کشورهای منتخبی که بهترین شرایط تحصیلی یا کاری را دارند بیشتر آشنا شوید.


جستجو و خرید تور در علی بابا


بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشور برای مهاجرت

درست است که همه کشورها دانشگاه دارند و بستر تحصیل را برای شهروندانشان فراهم کرده‌اند، اما بعضی از کشورها در این زمینه یک سر و گردن بالاتر از بقیه ظاهرشده‌اند. ما برای انتخاب بهترین کشور برای ادامه تحصیل هفت فاکتور مهم را در نظر گرفته‌ایم. این فاکتورها عبارتند از:

 • تجربه یک فرهنگ جدید
 • فرصت‌های شغلی مناسب پس از تحصیل
 • هیجان‌انگیز و جذاب بودن کشور مورد نظر
 • دوست پیدا کردن و شبکه‌سازی اجتماعی و کاری
 • تدریس با بالاترین کیفیت ممکن
 • امکان تحصیل رایگان یا کم‌هزینه
 • راحتی اخذ ویزای کشور مورد نظر

جستجو و خرید بلیط هواپیما در علی بابا


۱. استرالیا؛ زادگاه کوالاها و کانگوروهای دوست‌داشتنی

مهاجرت

هر کسی با شنیدن اسم استرالیا به یاد حیوانات دوست‌داشتنی و جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیر این کشور می‌افتد. استرالیا را می‌توان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی در نظر گرفت. جمعیت استرالیا طبق آخرین سرشماری انجام‌شده در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۵ میلیون نفر است.

نام شش دانشگاه استرالیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان به چشم می‌خورد و این کشور در حال حاضر، میزبان بیشتر از ۲۷۰ هزار نفر دانشجوی بین‌المللی است. همین چند دلیل برای انتخاب استرالیا برای مهاجرت تحصیلی کافی است.

البته این کشور هیجان‌انگیزی چیزهای دیگری هم دارد که دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیل را شیفته خودش می‌کند. استرالیا از جمله کشورهای مهاجرپذیر و چندملیتی است؛ بنابراین موقع حضور در این کشور کمتر احساس تنهایی و غربت می‌کنید.

همچنین استرالیا طبیعت محشری دارد که کمتر کسی می‌تواند روی آن چشم ببندد. بنابراین استرالیا برای علاقه‌مندان به طبیعت و ماجراجویی هم گزینه جذابی است؛ و درنهایت اینکه، ویزای تحصیلی استرالیا را به‌راحتی می‌توان به دست آورد و کار در استرالیا بعد از تحصیل امکان‌پذیر است؛ بنابراین تحصیل در استرالیا، در حقیقت سرمایه‌گذاری برای یک آینده درخشان به‌حساب می‌آید.


جستجو و رزرو هتل در علی بابا


۲. فرانسه؛ خانه جاذبه‌های تاریخی و شگفت‌انگیز

فرانسه

چشم‌هایتان را ببندید، خودتان را در حال قدم زدن در خیابان شانزلیزه تصور کنید. حالا کمی جلوتر بروید و برج ایفل را ببینید و از جلوی کلیسای نوتردام رد شوید. در آخر خودتان را به یک فنجان قهوه فرانسوی اصیل دعوت کنید. این همان چیزی است که، با انتخاب فرانسه به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی هر روز و هر شب در انتظارتان است.

جمیعت فرانسه حدود ۶۷ میلیون نفر است و بیش از ۲۶۰ هزار نفر دانشجویان بین‌المللی در این کشور حضور دارند. همچنین فرانسه بیشتر از ۳۵۰۰ موسسه آموزش عالی است که تحت یک سیستم آموزشی معتبر اداره می‌شود.

آب‌وهوای خوب فرانسه، امکانات رفاهی مناسب، عضو بودن فرانسه در پیمان شینگن و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی متعدد، از دیگر علت­های مهاجرت تحصیلی به فرانسه است.

۳. سوئیس؛ یک کشور زیبا با طبیعت خارق‌العاده

مهاجرت تحصیلی

اگر فقط یک‌بار تصاویر کارت‌پستالی طبیعت سوئیس را ببینید، بی‌شک شیفته این کشور می‌شوید. سوئیس حدود ۸.۵ میلیون نفر جمعیت دارد و بیشتر از ۵۰ هزار دانشجوی بین‌المللی در این کشور مشغول به تحصیل هستند. بنابراین روی سوئیس هم می‌توان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی حساب کرد.

وقتی در سوئیس و در میان خوشحال‌ترین مردم جهان باشید، شادی به یکی از بخش‌های زندگی‌تان تبدیل می‌شود. با مهاجرت تحصیلی به سوئیس، می‌توانید در دو دانشگاه برتر این کشور که در جهان مشهور هستند تحصیل کنید.

در دانشگاه‌های سوئیس علاوه بر نکات علمی، شیوه‌های تعامل با دیگران و شرکت کردن در بحث‌های گروهی را هم یاد می‌گیرد؛ بنابراین پس از اتمام تحصیلتان، می‌توانید به‌راحتی در حرفه مورد نظرتان مشغول به کار شوید.

طبیعت شگفت‌انگیز سوئیس هم که برای همه آشنا است. می‌توانید تابستان و بهار را برای گشت زنی در دشت‌ها و جنگل‌های سرسبز سوئیس در نظر بگیرید و در زمستان، خودتان را به اسکی روی دامنه‌های جذاب آلپ دعوت کنید.

۴. هلند؛ شهر لاله‌های رنگارنگ و آسیاب­های بادی

بهترین کشور برای مهاجرت

هلند زیبا هم برای عده‌ای بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی است. این کشور رویایی حدود ۱۷ میلیون نفر جمعیت دارد و پذیرای بیش از ۸۲ هزار دانشجوی بین‌المللی است. همچنین، نام هشت دانشگاه هلند در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان به چشم می‌خورد.

بیشتر از دو هزار رشته دانشگاهی در هلند به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. به همین خاطر هم است که دانشجویان بین‌المللی علاقه زیادی به مهاجرت تحصیلی به هلند نشان می‌دهند.

هلند عضو پیمان شینگن است و ساکنین آن از رفاه و آرامش برخوردار هستند؛ بنابراین اغلب دانشجویانی پس از تمام شدن دوران تحصیلشان در این کشور ماندگار می‌شوند.

وقتی در هلند هستید، حتما سری به خانه رامبرانت و ون گوگ بزنید و در جشنواره گل‌های لاله شرکت کنید. اگر علاقه‌مند هستید که با فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم کشورهای دیگر آشنا شوید، با هلندی‌های مهمان‌نواز رفت‌وآمد کنید و سبک زندگی آن‌ها را بیشتر بشناسید.

۵. کاستاریکا؛ سرزمین جنگل‌های بارانی، مزارع قهوه و سواحل جذاب

بهترین کشور برای مهاجرت

کاستاریکا هم ازجمله بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به‌حساب می‌آید. این کشور سبز و رویایی در آمریکای مرکزی واقع‌شده و جمعیت آن حدود ۴.۸ میلیون نفر است. کاستاریکا میزبان بیشتر از دو هزار دانشجوی بین‌المللی است.

گردشگرانی که به این کشور سفرکرده‌اند معتقدند که، کاستاریکا یکی از بهترین کشورها برای ماجراجویی است. جنب‌وجوش مردم کاستاریکا، شور زندگی را در این کشور جاری می‌کند. به همین خاطر هم هست که اهالی کاستاریکا را از خوشبخت‌ترین انسان‌های روی زمین می‌دانند.

مهاجرت تحصیلی به کاستاریکا لطف‌های زیادی برای دانشجویان دارند. اول اینکه کاستاریکا بیشتر از ۶۰ دانشگاه و دارد و پذیرش تحصیلی گرفتن از این کشور نسبتا راحت است.

همچنین، این کشور خانه جنگل‌های بارانی و طبیعت بکر است. سواحل بی‌نظیر کاستاریکا و مزارع قهوه هم زیبای این خطه از زمین را چند برابر کرده‌اند. هزینه زندگی در کاستاریکا مقرون‌به‌صرفه است و مدارکی که توسط دانشگاه‌های این کشور صادر می‌شوند، اعتبار بالایی دارند. این توصیف‌ها باعث شده که، کاستاریکا به بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شود.

۶. مکزیک؛ کشور شگفتی‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی

مکزیک

مکزیک؛ کشوری با آداب‌ورسوم چندگانه و جاذبه‌های تاریخی متنوع است. اگر دلتان می‌خواهد در کشوری با تنوع فرهنگی بالا زندگی کنید، مهاجرت تحصیلی به مکزیک انتخاب خوبی برایتان است. البته کسانی که مکزیک را بهترین کشور برای مهاجرت می‌دانند دلایل دیگری هم دارند. آب‌وهوای خوب مکزیک، هزینه‌های پایین زندگی و برخورد دوستان با مهاجران، ازجمله این موارد است.

مکزیک حدود ۱۲۳ میلیون نفر جمعیت دارد و حدود ۱۲ هزار دانشجوی بین‌المللی در این کشور مشغول تحصیل هستند. کسانی که ماجراجویی در خونشان است و علاقه‌مند هستند در کشوری که سنت و مدرنیته را باهم دارد زندگی کنند، مکزیک انتخاب اولشان است. یادتان باشد که موقع تحصیل در مکزیک، حتما از میراث جهانی یونسکو، جنگل‌های سرسبز و مناظر طبیعی و سواحل هیجان‌انگیز این کشور دیدن کنید.

۷. کانادا؛ کشور آبشار خروشان نیاگارا و پارک‌های ملی جذاب

مهاجرت

مگر می‌شود که حرف از بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی باشد و نام کانادا به میان نیاید. کانادا باوجود ۳۷ میلیون نفر، بیش از ۲۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی را در قلب خودش جا داده است.

حضور دانشگاه‌های مطرح جهانی در کانادا، مهاجرپذیر بودن کانادا، انگلیسی‌زبان بودن این کشور و امنیت و رفاه نسبی شهروندان آن، ازجمله مهم‌ترین دلایل انتخاب این کشور برای مهاجرت تحصیلی به‌حساب می‌آیند.

جاذبه‌های طبیعی کانادا بی‌شمار هستند و هر گردشگر یا مهاجری را شیفته خودشان می‌کنند. سطح زندگی در این کشور نسبتا بالا است؛ و بستر مناسبی هم برای اشتغال پس از پایان تحصیل در کانادا برای دانشجویان وجود دارد. همه این موارد در کنار هم باعث شده که نام کانادا در بین بهترین کشورها برای مهاجرت دیده شود.

۸. تایلند؛ یک مقصد جذاب برای مهاجرت و گردشگری

تایلند

تایلند تنها یک مقصد جذاب برای گردشگران خارجی نیست! بلکه تایلند زیبا و پرطرفدار، به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی هم شناخته می‌شود. تایلند حدود ۶۸ میلیون نفر جمعیت دارد و بیشتر از ۲۰ هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های این کشور تحصیل می‌کنند.

تایلند یا سرزمین لبخند، رتبه اول گردشگری را در آسیا دارد. جاذبه‌های تایلند بی‌شمار هستند. از کاخ‌ها و معابد گرفته تا جاذبه‌های طبیعی و سواحل شگفت‌انگیز، همه و همه بخشی از دیدنی ‌های تایلند به‌حساب می‌آیند.

البته چیزی که دانشجویان را به سمت تایلند جذب می‌کند تنها همین موارد نیست! بلکه چند فرهنگی بودن تایلند، کم هزینه بودن زندگی در تایلند و دانشگاه‌های عالی‌رتبه این کشور است که، تایلند را به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است.

۹. اسپانیا؛ برآورده کردن رویای تحصیل کم‌هزینه در اروپا

بهترین کشور برای مهاجرت

اسپانیا یکی دیگر از کشورهای اروپایی پرطرفدار برای علاقه‌مندان به تحصیل است. این کشور رویایی حدود ۴۶ میلیون نفر جمعیت دارد و میزبان بیش از ۶۰ هزار دانشجو است. از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی اسپانیا که بگذریم، کم‌هزینه بودن تحصیل در این کشور است که روزبه‌روز به تعداد مهاجرین آن اضافه می‌کند. سرزمین، آفتاب، طبیعت و تاریخ، بیشتر از ۷۰ دانشگاه برجسته دارد و دستتان را برای پذیرش تحصیلی باز می‌گذارد.

اگر اسپانیا را به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی در نظر گرفتید، حتما از آثار هنری پیکاسو و گائودی در این کشور دیدن کنید. علاقه‌مندان به فوتبال هم می‌توانند بازی تیم‌های رئال مادرید و بارسلونا را زادگاه آن‌ها تماشا کنند.

راستی…

میدانید که اسپانیا عضو پیمان شینگن است و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور، ویزای اروپا را برایتان به ارمغان می‌آورد.

۱۰. نیوزلند؛ همسایه افسانه‌ای استرالیا

مهاجرت کاری

سفر به نیوزلند چیزی شبیه به یک رویا است. حالا تصور کنید که این رویا همیشگی باشد و نیوزلند بشود خانه دوم شما. نیوزلند با ۴.۹ میلیون نفر جمعیت، میزبان بیشتر از ۵۳ هزار نفر دانشجوی خارجی است. هشت دانشگاه نیوزلند در بین ۳% دانشگاه‌های برتر جهان قرارگرفته‌اند؛ بنابراین پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌، دغدغه‌ای برای پیدا کردن شغل دلخواهتان نخواهید داشت. این آمار نشان می­دهد که، چرا انتخاب نیوزلند به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی منطقی است.

زندگی در نیوزلند ماجراجویی‌های خاص خودش را دارد. پارک‌های ملی متعدد و طبیعتی که هر دقیقه یک گوشه از زیبایی‌هایش را نمایش می‌دهد، همه دست‌به‌دست هم داده‌اند که نیوزلند مقصد جذابی برای مهاجرت و سفر باشد.

۱۱. آلمان؛ تلاقی علم و تکنولوژی

بهترین کشور برای مهاجرت

آلمان در زمینه علم و تکنولوژی در جهان پیشتاز است. کسانی که علاقه‌مند هستند در یک کشور اروپایی پیشرفته تحصیل کنند، آلمان را بهترین کشور برای مهاجرت می‌دانند.

به‌محض اینکه از یکی از دانشگاه‌های آلمان پذیرش بگیرید، ویزای شینگن برایتان صادر خواهد شد. باوجوداین ویزا، کل قاره اروپا خانه شما برای کار و زندگی است.

البته انتخاب آلمان برای تحصیل دلایل متعددی دارد. حضور در یکی از دانشگاهی سرشناس جهان مانند دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه فنی برلین یا دانشگاه بن یکی از دلایل انتخاب آلمان برای ادامه تحصیل است. البته آینده شغلی درخشان دانشجویان در آلمان هم تاثیر قابل‌توجهی در این انتخاب دارد.

درنهایت اینکه، بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های آلمان امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. همین نکته می‌تواند آلمان را به صدر کشورهای جذاب برای مهاجرت تحصیلی بیاورد.

نکته:

شاید تعجب کنید که چرا در این قسمت به مهاجرت تحصیلی به انگلستان یا مهاجرت تحصیلی به آمریکا اشاره نشده است. درست است که تحصیل در دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کینگستون، دانشگاه هاروارد، موسسه فناوری ماساچوست یا دانشگاه استنفورد رویای افراد زیادی است؛ اما مهاجرت تحصیلی به آمریکا یا انگلیس تنها زمانی عاقلانه به نظر می‌رسد که، بتوانید از دانشگاه‌های برتر این کشورها بورسیه تحصیلی دریافت کنید. در غیر این صورت باید هزینه تحصیل و زندگی را که نسبتا بالا است، خودتان پرداخت کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

مهاجرت کاری

به نظرتان بهترین کشور برای مهاجرت کاری چطور جایی است؟ کشورهایی که کارمندانشان تمام ساعت‌های روز را کار می‌کنند تا اقتصادشان به رتبه‌های برتر جهانی برسد، یا کشورهایی که رضایت شغلی کارکنان در آن‌ها مهم است.

اگر می‌خواهید آینده خود‌تان را تضمین کنید، باید به دنبال کشوری باشید که در کنار پیشرفت شغلی، به‌راحتی و آرامش کارکنان هم فکر می‌کند. در اینجا قصد داریم بهترین کشورها را برای مهاجرت کاری به شما معرفی کنیم. این نتایج طبق نظرسنجی از ۲۰ هزار نفر که در ۱۸۷ کشور مختلف کار می‌کرده‌اند به‌دست‌آمده. برای انتخاب این کشورها، فاکتورهای زیر در نظر گرفته‌شده است.

 • آینده شغلی درخشان
 • رضایت شغلی
 • امنیت شغلی
 • رشد مثبت اقتصادی
 • ساعت کاری رضایت‌بخش
 • تعادل کار و زندگی کارمندان

۲. پاناما؛ کشور سبز و زیبای آمریکای مرکزی

مهاجرت

پاناما کشور جذاب و زیبای آمریکای مرکزی هم، به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کاری شناخته می‌شود. با نظرسنجی از افرادی که در این کشور کار می‌کنند، نتایج زیر در زمینه کار و فعالیت در این کشور به‌دست‌آمده است.

 • % ۵۳ از کارمندان به آینده شغلی‌شان خوش‌بین هستند.
 • %۷۶ از کارمندان از شرایط شغلی‌شان رضایت دارند.
 • %۷۳ از کارکنان امنیت شغلی‌شان را مثبت ارزیابی می‌کنند.
 • %۷۱ از کارکنان نرخ رشد اقتصادی را مثبت ارزیابی کرده‌اند.
 • %۷۳ از کارمندان از ساعت کاری خودشان رضایت دارند.
 • %۷۸ از کارکنان از برقراری تعادل بین کار و زندگی‌شان راضی هستند.

۳. تایوان؛ یک کشور مدرن و سنتی

بهترین کشور برای مهاجرت

باورتان می‌شود که تایوان به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کاری انتخاب‌شده باشد. چرا که نه! همان‌طور که تایوان توانسته آسمان‌خراش‌های امروزی را در کنار بناهای باستانی این کشور حفظ کند، رضایت شغلی کارکنانش را هم به دست آورده است. در ادامه نتایج ارزیابی شرایط کاری تایوان ازنقطه‌نظر کارکنان این کشور را آورده‌ایم.

 • %۶۵ از کارمندان به آینده شغلی‌شان خوش‌بین هستند.
 • %۶۸ از کارمندان از شرایط شغلی‌شان رضایت دارند.
 • %۶۶ از کارکنان امنیت شغلی‌شان را مثبت ارزیابی می‌کنند.
 • % از کارکنان نرخ رشد اقتصادی را مثبت ارزیابی کرده‌اند.
 • % از کارمندان از ساعت کاری خودشان رضایت دارند.
 • % از کارکنان از برقراری تعادل بین کار و زندگی‌شان راضی هستند.

۴. استونی؛ یک کشور اروپایی آزاد و پیشرفته

مهاجرت

آیا رویای مهاجرت به اروپا را دارید و نمی‌دانید کدام کشور را برای کار و اقامت کنید؟ استونی چطور است؟ یک کشور اروپایی زیبا و آزاد که عضو پیمان شینگن شده و سطح رضایت شغلی در آن قابل‌توجه است. در اینجا آمارهایی که استونی را به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کاری تبدیل کرده است آورده‌ایم.

 • % ۵۷ از کارمندان به آینده شغلی‌شان خوش‌بین هستند.
 • % ۶۷ از کارمندان از شرایط شغلی‌شان رضایت دارند.
 • % ۷۱ از کارکنان امنیت شغلی‌شان را مثبت ارزیابی می‌کنند.
 • %۷۸ از کارکنان نرخ رشد اقتصادی را مثبت ارزیابی کرده‌اند.
 • %۷۹ از کارمندان از ساعت کاری خودشان رضایت دارند.
 • %۷۵ از کارکنان از برقراری تعادل بین کار و زندگی‌شان راضی هستند.

۵. نروژ؛ یک کشور مرفه و زیبای اروپایی

نروژ

عضو بودن نروژ در پیمان شینگن، رفاه نسبی ساکنین این کشور و رایگان بودن تحصیل در نروژ، این کشور اروپایی زیبا را به بهترین کشور برای مهاجرت کاری و تحصیلی تبدیل کرده است. در اینجا امتیازهایی که نروژ را به بالاترین درجه رضایت شغلی رسانده است آورده‌ایم.

 • %۵۳ از کارمندان به آینده شغلی‌شان خوش‌بین هستند.
 • %۶۴ از کارمندان از شرایط شغلی‌شان رضایت دارند.
 • %۶۶ از کارکنان امنیت شغلی‌شان را مثبت ارزیابی می‌کنند.
 • %۸۴ از کارکنان نرخ رشد اقتصادی را مثبت ارزیابی کرده‌اند.
 • %۸۱ از کارمندان از ساعت کاری خودشان رضایت دارند.
 • %۷۱ از کارکنان از برقراری تعادل بین کار و زندگی‌شان راضی هستند.

۶. هلند؛ کشور رویایی و خوش آب‌وهوای اروپا

بهترین کشور برای مهاجرت

هلند به‌عنوان سرزمین فرصت‌ها برای کار و زندگی شناخته می‌شود. ساکنین شهر آسیاب­های بادی و گل‌های رنگارنگ لاله، با آغوش باز از مهاجران استقبال می‌کنند. هلند بستری خوبی برای رشد فرهنگی و روانی دارد و ساکنین آن از وضعیت رفاهی مناسبی برخوردار هستند. نتایج زیر نشان می‌دهد که چرا هلند به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کاری شناخته می‌شود.

 • %۶۱ از کارمندان به آینده شغلی‌شان خوش‌بین هستند.
 • %۶۹ از کارمندان از شرایط شغلی‌شان رضایت دارند.
 • %۶۸ از کارکنان امنیت شغلی‌شان را مثبت ارزیابی می‌کنند.
 • %۸۹ از کارکنان نرخ رشد اقتصادی را مثبت ارزیابی کرده‌اند.
 • %۷۴ از کارمندان از ساعت کاری خودشان رضایت دارند.
 • %۷۳ از کارکنان از برقراری تعادل بین کار و زندگی‌شان راضی هستند.

۷. آلمان؛ نگین درخشان صنعت اروپا

آلمان

اگر قانون مداری خصیصه بارزتان است و می‌خواهید در یک کشور قانون‌مند زندگی کنید، آلمان بهترین کشور برای مهاجرت کاری شما است. این کشور بزرگ و زیبای اروپایی بستر خوبی برای پیشرفت کارکنانش ایجاد کرده.

طبیعت بکر و بی‌نظیر، تنوع فرهنگی و امکان تحصیل رایگان برای خارجی‌ها، تنها بخشی از ویژگی‌های ممتاز آلمان  برای مهاجرت است. همچنین کسانی که کار و زندگی‌شان در آلمان است، از شغلشان راضی هستند و رفاه خوبی دارند. در اینجا نتایج ارزیابی کار در آلمان توسط کارمندان شرکت­های آلمانی را آورده‌ایم.

 • %۶۵ از کارمندان به آینده شغلی‌شان خوش‌بین هستند.
 • %۶۹ از کارمندان از شرایط شغلی‌شان رضایت دارند.
 • %۷۲ از کارکنان امنیت شغلی‌شان را مثبت ارزیابی می‌کنند.
 • %۹۰ از کارکنان نرخ رشد اقتصادی را مثبت ارزیابی کرده‌اند.
 • %۷۲ از کارمندان از ساعت کاری خودشان رضایت دارند.
 • %۶۷ از کارکنان از برقراری تعادل بین کار و زندگی‌شان راضی هستند.

۸. لوکزامبورگ؛ یک کشور ثروتمند و باثبات اروپایی

مهاجرت

لوکزامبورگ یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است و همه‌ساله گردشگران زیادی به آن سفر می‌کنند. این کشور در شمال اروپا واقع‌شده است و به‌عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای این قاره شناخته می‌شود.

چیزی که لوکزامبورگ را به بهترین کشور برای مهاجرت کاری تبدیل کرده، شرایط سیاسی و اقتصادی پایدار آن و همسایگی این کشور با فرانسه، آلمان و بلژیک است. در ادامه نتایج ارزیابی رضایت شغلی کارکنان لوکزامبورگ را برایتان آورده‌ایم.

 • %۶۴ از کارمندان به آینده شغلی‌شان خوش‌بین هستند.
 • %۷۴ از کارمندان از شرایط شغلی‌شان رضایت دارند.
 • %۶۹ از کارکنان امنیت شغلی‌شان را مثبت ارزیابی می‌کنند.
 • %۹۶ از کارکنان نرخ رشد اقتصادی را مثبت ارزیابی کرده‌اند.
 • %۶۱ از کارمندان از ساعت کاری خودشان رضایت دارند.
 • %۶۳ از کارکنان از برقراری تعادل بین کار و زندگی‌شان راضی هستند.

۹. جمهوری چک؛ عروس کشورهای اروپایی

بهترین کشور برای مهاجرت

بهشت از نظر شما چطور جایی است؟ اگر هیچ تصوری درباره بهشت ندارید، پیشنهاد می‌کنیم یک سفر به چک بروید. آسمان همیشه آبی، آب‌وهوای دلپذیر و طبیعت خاص و متفاوت، همان چیزی است که در چک انتظارتان را می‌کشد.

جمهوری چک کمترین نرخ بیکاری را در اروپا دارد و رشد اقتصادی آن قابل‌توجه است. به همین خاطر ساکنین این کشور از شرایط رفاهی خوبی برخوردار هستند. اگر با این گفته‌ها، هنوز قانع نشده­اید که چرا چک به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کاری شناخته می‌شود، به آمار و ارقامی که در ادامه آورده‌ایم توجه کنید.

 • %۶۸ از کارمندان به آینده شغلی‌شان خوش‌بین هستند.
 • %۷۳ از کارمندان از شرایط شغلی‌شان رضایت دارند.
 • %۷۱ از کارکنان امنیت شغلی‌شان را مثبت ارزیابی می‌کنند.
 • %۸۴ از کارکنان نرخ رشد اقتصادی را مثبت ارزیابی کرده‌اند.
 • %۷۶ از کارمندان از ساعت کاری خودشان رضایت دارند.
 • %۶۹ از کارکنان از برقراری تعادل بین کار و زندگی‌شان راضی هستند.

۱۰. ویتنام؛ یک کشور آسیایی جذاب با تاریخچه غنی

بهترین کشور برای مهاجرت

کمتر کسی باورش می‌شود که ویتنام می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت کاری باشد. این کشور رویایی یکی از هیجان‌انگیزترین مقاصد گردشگری است. جنگل‌های استوایی، سواحل شنی و تنوع فرهنگی تنها بخشی از دیدنی‌های ویتنام هستند.

اگر می‌خواهید در یک کشور زیبا و جذاب با پیشینه فرهنگی غنی زندگی کنید، ویتنام گزینه مناسبی برایتان است. در ادامه رضایت شغلی کارمندان ویتنامی را برایتان آورده‌ایم. این لیست کمکتان می‌کند که بهتر بتوانید برای مهاجرت کاریتان به این کشور تصمیم‌گیری کنید.

 • %۶۸ از کارمندان به آینده شغلی‌شان خوش‌بین هستند.
 • %۷۴ از کارمندان از شرایط شغلی‌شان رضایت دارند.
 • %۶۹ از کارکنان امنیت شغلی‌شان را مثبت ارزیابی می‌کنند.
 • %۸۲ از کارکنان نرخ رشد اقتصادی را مثبت ارزیابی کرده‌اند.
 • %۷۱ از کارمندان از ساعت کاری خودشان رضایت دارند.
 • %۷۱ از کارکنان از برقراری تعادل بین کار و زندگی‌شان راضی هستند.

و در انتها…

درست است که انتخاب مقصد نهایی مهاجرت یک موضوع کاملا شخصی است؛ اما درصورتی‌که درباره کشورهای مناسب برای مهاجرت تحصیلی یا کاری اطلاعات خوبی داشته باشید، کمتر دچار سردرگمی می‌شوید و بهتر می‌توانید کشور مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در این مقاله فهرستی از بهترین کشورها را برای مهاجرت برایتان آورده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم کشورهای این لیست را بررسی کنید و با توجه به ایده آل‌هایی که دارید، بهترین کشور را برای مهاجرتتان انتخاب کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.