بهترین زمان سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند، سرزمین لبخندها

اگر مسافری ماجراجو و علاقه‌مند به گردشگری در سواحل و کوهستان‌ها هستید یا دوست دارید با فرهنگ‌های متفاوت آشنا شوید؛ تایلند سفری جذاب برای شما است. سرزمین لبخندها با داشتن بازارهای پرشکوه، معابد زیبا، غذاهای پرادویه خیابانی و سواحل فراوان، مقصد سفر برای کل سال است. بیشتر مردم تمایل دارند در ماه‌های دی تا اردیبهشت که هوا خشک و خنک است به تایلند سفر کنند. با این حال، بهترین زمان سفر به تایلند به این بستگی دارد به چه منظوری و به کدام بخش از کشور تایلند سفر می‌کنید.

آب و هوای تایلند چطور است؟

آب و هوای تایلند گرمسیری است. اما با این وجود از شمال تا جنوب تایلند با الگوهای آب و هوایی مختلفی روبه رو هستید. اگر قصد سفر به تایلند را دارید بد نیست با آب و هوای تایلند بیشتر آشنا شوید تا راحت‌تر بتوانید بهترین زمان سفر به تایلند را انتخاب کنید.

بهترین وقت سفر به تایلند

 

بر اساس الگوی گردشگری تایلند سه فصل دارد

زمستان فصل اوج گردشگری (نوامبر-فوریه معادل اواسط آبان تا اواسط اسفند): در این بازه زمانی در تمام مناطق جهان زمستان است ولی تایلند با آب و هوای مناسبی که در این فصل دارد بیشترین گردشگران به خود جذب می‌کند. میانگین دما در فصل زمستان از ۱۸ تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد است. رطوبت هوا کم و گرمای خورشید ملایم است و شب‌ها نسیم ملایمی از دریا می‌وزد. همه این شرایط جوی سبب می‌شود که این دوره زمانی بهترین فصل سفر به تایلند باشد.

فصل بارش پراکنده (سپتامبر-اکتبربرابر با اواسط شهریور تا اواسط آبان): در این فصل هنوز هوا به اندازه فصل اوج گردشگری ملایم نیست، سواحل شلوغ نیستند. بارندگی پراکنده اتفاق می‌افتد. دما و رطوبت کاهش پیدا می‌کنند. اگر از بارش‌های ناگهانی فراری نیستید، این فصل بهترین زمان سفر به تایلند قبل از فصل اوج گردشگری است.

فصل‌های کم گردشگریLow Season (آوریل-می، جولای-سپتامبربرابر با اواسط فروردین تا اواسط خرداد واواسط تیر تا اواسط مهر) : دو ماه آوریل و مه (اواسط فروردین تا اواسط خرداد) گرم‌ترین ماه‌های سال در تایلند هستند. روزها داغ هستند و شب‌ها خنک. پس اگر تحمل گرما ندارید این فصل را برای سفر به تایلند انتخاب نکنید. ماه جولای (تیر) به بعد هم مرطوب‌ترین و پر بارش‌ترین زمان سال در تایلند هستند. ممکن است چهار ماه بی‌وقفه باران ببارد. خیابان‌ها به خاطر بارش‌ها اکثر پر از آب است و میزان رطوبت هوا بسیار بالاست. اگر در این زمان به تایلند سفر کنید، کاری جز نشستن در هتل نمی‌توانید انجام دهید.

 

بر اساس مناطق جغرافیایی تایلند سه منطقه آب و هوای دارد

بهترین زمان برای تور تایلند

هوای مناطق شمالی تایلند: مناطق شمالی تایلند توسط جنگل‌های گرمسیری سبز و مناظر کوهستانی حیرت‌انگیز احاطه شده است. آب و هوا در این منطقه با یک فصل بارانی، یک فصل خنک و یک فصل گرم تعریف می‌شود.

از آذر تا اسفند دوره سردسیری در شمال تایلند است ولی بهترین زمان برای سفر به تایلند به برای دیدن طلوع و غروب باورنکردنی خورشید در شمال تایلند است. ماه‌های فرودین تا خرداد فصولی با هوای تقریبا گرم در مناطق شمالی تایلند است. فصول بارش هم از نیمه تیر تا مهر ادامه دارد. در این دوره هر لحظه ممکن است باران ببارد.

هوای مناطق مرکزی تایلند: مناطق مرکزی پر از مناظر مزارع زیر کشت است. این منطقه آب و هوای گرمسیری دارد. فصول سردسیری از مهر تا دی است و بهترین زمان برای سفر به تایلند در مناطق مرکزی است. فصل گرم مناطق مرکزی تایلند از بهمن تا خرداد است. دما در این بازه زمانی تا ۴۰ درجه هم می‌رسد. ماه‌های تیر تا مهر فصل بارش‌های موسمی تایلند مرکزی است. و امکان بارش هر لحظه وجود دارد.

هوای مناطق جنوبی تایلند: هوای بخش جنوبی تایلند به دو فصل تقسیم می‌شود. فصل بارانی و فصل خشک. فصل خشک از آذر تا اردیبهشت است که دمای آن بین ۲۵ تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد است. بهترین زمان برای سفر به تایلند و مناطق جنوبی آن در طول فصول خشک آن است. فصل بارندگی در بخش‌های جنوبی از خرداد تا دی ادامه دارد. بارندگی‌ها معمولا به صورت رگبارهای کوتاه هستند.

بهترین زمان سفر به تایلند بر اساس شهرهای مقصد سفر

بهترین زمان سفر به شهرهای تایلند به صورت مختصر و مفید در جدول زیر آمده است.

زمانشهر
نوامبر – می‌ (آبان تا اردیبهشت)بانکوک
اکتبر – فوریه (مهر تا اسفند)چیانگ‌مای و تایلند شمالی
دسامبر – ژانویه (آذر تا بهمن)پوکت، کرابی و جزایر آندامان
فوریه – مارس (اسفند تا اردیبهشت)کو سامویی و خلیج تایلند

 

بهترین زمان سفر به تایلند برای بازدید از بانکوک

پایتخت تایلند یک شهر مدرن و سنتی است که پر از جاذبه‌های تاریخی و مراکز خرید بزرگ و کافه‌های گوناگون است. بانکوک به طور کلی در طول سال گرم و مرطوب است و می‌تواند در تمام طول سال مقصد سفر به تایلند باشد. با این حال تصور می‌شود که فصل خنک از نوامبر تا فوریه (آذر تا اسفند) بهترین وقت برای سفر به تایلند و بازدید از بانکوک است. زیرا در این دوره باران موسمی کاهش پیدا می‌کند ولی گرمای تابستانی هنوز نیامده است. هر چه دما خنک‌تر باشد امکان پیاده‌روی در این شهر و کشف دیدنی‌های آن بیشتر ممکن است.

مارس تا مه (فروردین تا خرداد) گرم‌ترین ماه‌های سال در بانکوک است و بارش‌های ناگهانی زیاد در این ماه‌ها اتفاق می‌افتد. آوریل تا ژوئن (اردیبهشت تا تیر) به علت گرما و رطوبت زیاد در بانکوک تقریبا غیرقابل تحمل است. اواسط ژوئن (اوایل تیر) هوای موسمی وارد بانکوک می‌شود و دما چند درجه کاهش پیدا می‌کند.

بهترین فصل سفر به تایلند

از ماه مه تا اکتبر (خرداد تا آبان) به‌عنوان فصل کم گردشگر در نظر گرفته می‌شود و هزینه گردشگری بسیار کاهش می‌یابد ولی باران‌های موسمی مکررا اتفاق می‌افتند. اگر از فعالیت‌های داخل فضای بسته مانند خرید و بازدید از معابد معروف بانکوک لذت می‌برید؛ این دوره زمانی ارزان و مناسب برای سفر به تایلند است.

بهترین وقت سفر به تایلند برای بازدید از آندامان

دسامبر و ژانویه (دی و بهمن) بهترین زمان سفر به تایلند برای بازدید از ساحل آندامان است. این ماه‌ها خشک‌ترین و آفتابی‌ترین بخش سال در این مناطق هستند. دریا بسیار آرام است و مناسب برای غواصی و شناست. ژوئیه تا اکتبر (تیر تا آبان) این جزایر همراه با وزش باد و امواج شدید است. ولی ارزان‌ترین زمان برای بازدید است.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند برای بازدید از پوکت

بهترین زمان برای سفر به پوکت از ماه نوامبر تا آوریل (آبان تا اردیبهشت) است که هوا خنک و ایده‌آل برای فعالیت‌های ساحلی و آبی است. اوج گرمای روزانه پوکت از ۳۱ درجه سانتی‌گراد تا ۳۴ درجه سانتی‌گراد در طول سال متغییر است. ماه مه تا اکتبر (خرداد تا آبان) فصل موسمی است و هتل‌ها دارای نرخ‌های عالی هستند، اگرچه دریا در بعضی مواقع طوفانی است، به خصوص در سواحل غربی، شنا و قایقرانی می‌تواند خطرناک باشد.

بهترین وقت سفر به تایلند

سواحل شرقی در طی سال نسبتا آرام‌تر است. سپتامبر تا دسامبر (مهر تا دی) بهترین زمان برای دیدن نهنگ‌ها در خلیج تایلند، در ساحل شرقی پوکت است.

بهترین زمان سفر به تایلند برای بازدید از کرابی

کرابی در جنوب تایلند واقع شده است و زیبایی طبیعت فوق‌العاده‌ای دارد. پارک‌های ملی، سواحل بکر، جزایر که فقط با قایق به آن دسترسی دارید. نوامبر تا مارس (آبان تا فردوردین) بهترین زمان برای بازدید از کرابی است، کرابی بر خلاف سایر بخش‌های تایلند، آب و هوای کرابی به دو بخش خشک (دسامبر تا آوریل) (آذر تا اردبهشت) یا بارانی (ماه مه تا نوامبر) (خرداد تا آذر) تقسیم می‌شود.

بهترین زمان سفر به تایلند

بیشترین میزان بارندگی در سپتامبر و اکتبر (شهریور، مهر و آبان) رخ می‌دهد. در مقایسه با بیشتر مکان‌های تایلند، تابستان در کرابی گرم نیست و بالاترین میانگین دما به ندرت از ۳۲ درجه سانتی‌گراد عبور می‌کند. سفر در فصل بارانی ممکن است خوب و عالی باشد یا همراه با بارندگی شدید. نوامبر تا آوریل (آبان تا اردیبهشت) همچنین زمان مناسبی برای ورزش‌های آبی، بادبادک بازی و تفریحات ساحلی است.

بهترین زمان سفر به تایلند برای بازدید از کو سامویی

سواحل جنوب شرقی، که در خلیج تایلند قرار دارد، از الگوی فصلی کمی متفاوت با منطقه آندمان پیروی می‌کند. Ko Tao، Ko Phangan و Ko Samui حتی در فصل مرطوب از اکتبر تا دسامبر (مهر تا دی) باران کمتری نسبت به سایر بخش‌های کشور دارد.

بهترین زمان سفر به تایلند

فوریه و مارس (بهمن تا فروردین) بهترین وقت سفر به تایلند برای بازدید از این مناطق است، زیرا هوا در آفتابی‌ترین و خشک‌ترین شرایط قرار دارد. آوریل (اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت) گرم‌ترین ماه سال است.

بهترین زمان برای بازدید از چیانگ‌مای، چیانگ‌رای و شمال تایلند

چیانگ‌مای شهری باستانی مملو از معابد بودایی است که در میان جنگل و کوه‌های شمال تایلند واقع شده است. این شهر به دلیل جاذبه‌های تاریخی و پارک‌های طبیعی مشهور است. اوج فصل گردشگری در چیانگ‌مای از ماه دسامبر تا ژانویه (آذر تا اواسط بهمن) است، بنابراین ماه‌های قبل و بعد از آن یعنی نوامبر ( اواسط آبان تا اواسط آذر) و فوریه (اواسط بهمن تا اواسط اسفند) بهترین ماه‌ها برای بازدید و لذت بردن از آب و هوا تایلند و فرار از شلوغی‌ها است.

بهترین زمان برای تور تایلند

آب و هوای خنک و دلپذیر در طی این چهار ماه با نسیم سبک کامل‌تر می‌شود که برای انواع فعالیت‌های در فضای باز مناسب است. دما در طی زمستان بین ۱۰ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد است. چیانگ‌مای سه فصل اصلی تابستان (مارس تا مه)، موسمی (ژوئن تا اکتبر) و زمستان (نوامبر تا فوریه). دما در تابستان تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد و بسیار گرم و مرطوب است. ماه‌های موسمی کمی خنک‌تر هستند.

به طورکلی بهترین زمان برای سفر به تایلند و بازدید از این دیدنی‌های چیانگ‌مای، چیانگ‌رای و شمال تایلند، اکتبر تا فوریه (مهر تا اواسط اسفند) است که هوا نسبتا خنک و مناسب برای فعالیت‌ها در فضای باز است. رطوبت نیز کم است. در این بازه زمانی می‌توانید انتظار ۹ ساعت آفتاب روزانه را داشته باشید. در مقایسه با جنوب، تایلند شمالی باران‌های سنگین‌تری را در فصل موسمی که در اوت و سپتامبر (شهریور تا مهر) رخ می‌دهد.

بهترین زمان سفر به تایلند بر اساس جشنواره‌ها

تایلند در تمام طول سال پر از انواع جشنواره‌ها است. اگر از علاقه‌مندان به جشنواره‌ها هستید سفرتان را با زمان جشنواره‌های تایلندی منطبق کنید.

بهترین زمان سفر به تایلند برای آشنایی با فرهنگ تایلند

جشنواره سال نو چینی: بسیاری از تایی‌ها ریشه چینی دارند به همین دلیل جشن سال نو چینی را در مناطقی که چینی‌های زیادی در آن سکونت دارند، مثل بانکوک برگزار می‌کنند. این جشنواره در ماه ژانویه (اواسط دی تا اواسط بهمن) در سراسر کشور جشن گرفته می‌شود به ویژه در محله چینی‌های بانکوک، مهمانی بزرگی با رقص اژدهاها، صدای ترقه‌ها و رقص و پایکوبی برگزار می‌شود.

بهترین فصل سفر به تایلند

 • جشنواره کینگ منگ رای در چیانگ‌رای به افتخار پادشاه لانا در ژانویه (اواسط دی تا اواسط بهمن) برگزار می‌شود. این جشنواره شامل رژه‌های دیدنی، رنگارنگ، نمایش‌های فرهنگی، مسابقات، غرفه غذا و فروش کالاهای محلی و اقلام زینتی خانه است.
 • روز ماکا بوچا روزی در فوریه (اواسط بهمن تا اواسط اسفند) است را که در آن بودا آخرین خطبه مهم خود را بیان کرد و پس از آن، وی به نیروانا وارد شد. بودایی‌ها در این روز به معابد می‌روند و سه بار دور ابوسوت (ubosot) قدم می‌زنند، شمع روشن می‌کنند و آرزو می‌کنند.
 • جشن سال نو تایلندی (Songkran) ۱۳ تا ۱۵ آوریل (۲۴ تا ۲۶ فروردین) در سراسر کشور برگزار می‌شود. در این جشنواره بر حسب سنت آب بر روی مردم ریخته می‌شود تا گناهان و بدی‌ها پاک شوند. امروزه از سطل آب و تنگ‌های آب پاش برای تفریح بیشتر در این جشن در چیانگ‌مای استفاده می‌شود. خلاصه که جشن آب تایلند را در سفر به این کشور از دست ندهید.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

 • Poy Sang Long: این جشنواره در چیانگ‌مای و مای ونگ سون در اواخر ماه مارس و اوایل آوریل (۱۲ تا ۱۴ فروردین) برگزار می‌شود. در این جشن پسرهای سنین هفت تا ۱۴ سال را آرایش کرده و لباس‌های مخصوص جشن به تنشان می‌کنند.
 • ویساکا بوچا(Visakha Bucha): این در حقیقت روز بزرگداشت سه واقعه‌ای است که برای بودا در این تاریخ اتفاق افتاده است. در این روز بودا متولد شد و ۳۵ سال بعد در همین روز درگذشت و ۴۵سال بعد به نیروانا وارد شد. این روز چون بر مبنای ماه قمری است، تاریخ ثابتی ندارد ولی معمولا در ماه می یا ژوئن (خرداد) است.
 • جشنواره Phi Ta Ta Khon: با نام جشنواره ارواح در ماه ژوئن (خرداد تا تیر) دن سای استان لوی تایلند برگزار می‌شود. در این جشنواره زنان و مردان محلی لباس‌های و ماسک‌های عجیب و غریب و رنگی می‌پوشند و در خیابان رقص سنتی انجام می‌دهند.

بهترین زمان سفر به تایلند

 • آساهنا بوچا (Asahna Bucha) از مقدس‌ترین روزهای بودایی در ماه جولای (اواسط تیر تا اواسط مرداد) و روزی است که بودا اولین خطبه خود را ایراد کرد. در این روز بودایی‌ها به زیارت معابد می‌روند و شمع روشن می‌کنند. این شمع‌ها بعد از ظهر به پارکی در وسط شهر منتقل شده و به نمایش گذاشته می‌شوند.
 • جشنواره شمع اوبون راچاتانی: مشهورترین و محبوب‌ترین جشنواره شمع در اوبون راچاتانی، یک شهر بزرگ در منطقه ایزان تایلند در جولای (اواسط تیر تا اواسط مرداد)، در حدود ۵۰۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت تایلند بانکوک برگزار می‌شود. این مراسم از قدیمی‌ترین جشنواره‌های پادشاهی است.
 • جشنواره گیاهخواری که در اکتبر (اواسط مهر تا اواسط آبان) برگزار می‌شود، ریشه چینی دارد و برگزاری آن نه روز طول می‌کشد. در این روزها مردم سراسر تایلند از خوردن گوشت خودداری می‌کند. این جشنواره در شهر پوکت با سنت‌های خاص و عجیب و غریب اجرا می‌شود. تایلندی‌ها اعتقاد دارند که در طول این مراسم از قدرتی برخوردار خواهند شد که آنها را از درد محافظت می‌کند. به همین دلیل روی آتش راه می‌روند بدن خود را به سیخ می‌کشند و با تبر و چاقو و سلاح به خود آسیب می‌زنند.
 • فستیوال فانوس‌ها (Yi Peng Lantern): در این جشنواره در چیانگ‌مای و لانا، خانه‌ها و معابد با فانوس‌های رنگارنگ تزئین می‌شوند و هزاران فانوس کاغذی همراه دعاها و آرزوها به آسمان فرستاده می‌شود. زمان این جشنواره‌ها مطابق با تقویم تایلند معمولا در اواسط اکتبر تا اواسط نوامبر (آبان)است.

بهترین وقت سفر به تایلند

 • جشنواره میمون‌ها یکی از محبوب‌ترین جشنواره‌های تایلند است که هر ساله در آخرین یکشنبه ماه نوامبر (هفته اول آذر) در لوپبوری برگزار می‌شود. مراسم با اجرای موسیقی و رقص میمون‌های انسانی شروع می‌شود سپس میمون‌ها برای غذا خوردن به میزهای دعوت می‌شوند.

بهترین زمان سفر به تایلند برای علاقه‌مندان به جشنواره‌های هنر و موسیقی

 • جشنواره بین‌المللی موسیقی پاتایا ماه مارس(فروردین): در این برنامه موسیقی رایگان گروه‌های موسیقی پاپ و راک را از سراسر آسیا به نمایش هنر خود را به نمایش می‌گذراند.
 • جشنواره جاز هوآ هین (Hua Hin) که از سال ۲۰۰۱ توسط هیلتون و معمولا در ماه ژوئن (خرداد و تیر) برگزار می‌شود؛ بهترین استعداد جاز تایلند را نشان می‌دهد.
 • جشنواره بین‌المللی رقص و موسیقی بانکوک با اجرای موسیقی از ژانرهای متنوع، نمایش‌های رقص، اپرا، باله و موارد دیگر در سپتامبر (شهریور) جمعیت زیادی را به خود جلب می‌کند.
 • نمایشگاه زمستانی چیانگ‌مای جشنواره‌ای ۱۰ روزه در دسامبر (اواسط آذر و اواسط دی) است که صنایع دستی چیانگ‌مای را به نمایش می‌گذارد.
 • جشنواره بین‌المللی فیلم بانکوکThai معمولا در اواسط ماه اکتبر (آبان) در بانکوک برگزار می‌شود، این جشنواره فیلم بسیار محبوب، صدها فیلم بین‌المللی، فیلم کوتاه و مستند بین‌المللی را به نمایش می‌گذارد.
 • جشنواره سالانه Wonderfruit از ۱۲ تا ۱۶ دسامبر (۲۲ تا ۲۶ دی) در پاتایا برگزار می‌شود. این جشنواره برای تجلیل از موسیقی، هنر و زندگی پاست.

بهترین زمان سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند برای علاقه‌مندان به جشنواره‌های مهیج

 • جشنواره گل چیانگ‌مای در پایتخت شمالی تایلند، چیانگ‌مای و هفته اول فوریه (نیمه دوم بهمن) برگزار می‌شود و در آن گل‌های رنگارنگ داوودی و گل سرخ Damask همراه با رژه به نمایش گذاشته می‌شوند.
 • جشنواره لاکپشت‌ها سالی یک بار در ماه مارس (اواسط اسفند تا اواسط فروردین) و به مدت هفت روز برگزار می‌شود و طول جشنواره لاک پشت‌های دریایی جوان برای افزایش جمعیت به اقیانوس برگردانده می‌شوند. مجسمه‌های شنی، ورزش‌های آبی، غرفه‌های غذاهای دریایی جذابیت این جشنواره را افزایش می‌دهد.
 • جشن بالن‌ها در ماه مارس (اواسط اسفند تا اواسط فروردین) برگزار می‌شود و در آن بالن‌های رنگارنگ به مدت هفت روز در در آسمان تایلند به پرواز در می‌آیند.

بهترین فصل سفر به تایلند

 • جشنواره Bun Bang Fai مراسمی پر سر و صدای دو روزه است که به امید بارش باران در سپتامبر (اواسط شهریور تا اواسط مهر) برگزار می‌شود. در مناطق شمال شرقی، که معمولا کمبود بارش دارند روستاییان موشک‌هایی از جنس بامبو را رنگ‌آمیزی کرده و به آسمان شلیک می‌کنند.
 • مسابقه قایق رانی (Phichit Boat) حدود ۲۰۰ سال است که به مدت دو روز در سپتامبر (شهریور) برگزار می‌شود و قایق‌ها در مسابقات مختلف با هم رقابت می‌کنند. امروزه این مسابقه با جشن و غذا و نوشیدنی همراه است.
 • جشنواره غذا و سرگرمی چیانگ‌مای هر ساله در ماه دسامبر (اواسط اذر تا اواسط دی) با نمایش بهترین غذاهای تایلندی برگزار می‌شود.
 • جشنواره فیل سورین بیش از ۵۰ سال در ماه نوامبر (آذر) در استان شمال شرقی سورین برگزار می‌شود. در این جشنواره رژه و بازی فیل‌ها و مراسم‌های دیگر برگزار می‌شود.

بهترین زمان سفر به تایلند بر اساس نوع تفریحات

در تایلند موقعیت تفریحات مختلفی برایتان فراهم است. از ماساژ و اسپا گرفته تا موج‌سواری و کوه‌نوردی. بسته به هدف شما از سفر به تایلند بهترین وقت سفر به تایلند متغییر خواهد بود.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند برای گشت و گذار

بهترین زمان برای تور تایلند به این بستگی داردکه آیا قصد دارید به سواحل بروید یا خیر؟ و این که می‌خواهید به سواحل شرقی بروید یا غربی. آوریل تا اکتبر (اردیبهشت تا آبان) زمان مناسبی برای تفریحات ساحلی در غرب و اکتبر تا دسامبر (آبان تا دی) بهترین وقت سفر به تایلند برای تفریحات ساحلی شرقی است.

بهترین زمان سفر به تایلند برای شنا

شنا کردن در تمام طول سال در تایلند امکان‌پذیر است. به جز روزهایی که با بارندگی شدید طوفان همراه با رعد برق باشد. نوامبر تا آوریل (آذر تا اردیبهشت) احتمالا بهترین فصل سفر به تایلند برای شنا به خصوص برای جزایر آندمان است.

بهترین زمان سفر به تایلند برای پیاده‌روی

ماه‌های خنک تایلند از اکتبر تا فوریه (آبان تا اسفند) برای گشت‌های پیاده‌روی تایلند مناسب‌ترین زمان هستند. می‌توان در تمام طول سال پیاده‌روی کرد ولی تابستان بسیار داغ است.

بهترین زمان سفر به تایلند برای تماشای نهنگ و دلفین

خلیج تایلند در سواحل شرقی جایی است که نهنگ‌ها اکثرا در آن ساکن هستند. نهنگ در فاصله ماه سپتامبر تا دسامبر (شهریور تا دی) به سواحل بانکوک نزدیک می‌شوند تا از لنگرگاه‌های تغذیه کنند. دلفین‌ها هم در این زمان در حال حرکت در آب رودخانه چائو فرایا هستند.

بهترین زمان سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند برای ماهیگیری

اگر برای ماهی‌گیری تفریحی به تایلند سفر می‌کنید در تمام طول سال می‌توانید در جزایر تایلند به ماهی‌گیری بپردازید. ولی ماهی‌گیری در فصول بارندگی ایده‌آل‌تر است. تایلند به ویژه با ماهی‌های آب شیرینش شناخته شده است. به غیر از گونه‌های رایج ماهی، گونه‌های بومی مانند Giant Mekong Catfish، Barramundi، Siamese Carp و Giant Snakehead بسیار محبوب هستند.

بهترین زمان سفر به تایلند برای گردش با کروز

سپتامبر تا دسامبر (شهریور تا دی) بهترین زمان برای پیدا کردن نهنگ‌ها در سفر با کروز است. نوامبر تا ژانویه (آبان تا بهمن) گران‌ترین زمان سفر تفریحی با کروز محسوب می‌شود. ارزان‌ترین سفر‌های کروز را می‌توانید در زمان شروع و پایان فصل بارندگی داشته باشید.

بهترین زمان سفر به تایلند برای داشتن سفری اقتصادی

رزرو زود هنگام و گرفتن پروازهای میان هفته، بهترین تخفیف‌ها را نصیب شما می‌کند. معمولا ارزان‌ترین نرخ برای پروازها و هتل‌ها در فصل بارندگی شاهد هستید. مارس تا مه (اسفند تا اردیبهشت)، سپتامبر و اکتبر (شهریور تا آبان) معمولا نرخ بسیار خوبی دارند. حراج سالانه بزرگ در مراکز خرید از اواسط ژوئن تا اواسط آگوست (تیر تا شهریور) انجام می‌شود که در واقع یک فصل مسافرتی شلوغ است.

بهترین وقت سفر به تایلند

قیمت بلیط هواپیما به فصل، جشنواره‌ها، رویدادها و نمایشگاه‌های تجاری بستگی دارد. به طور کلی، رزرو یک یا سه ماه از قبل با شش هفته قبل، بهترین نرخ را خواهد داشت. البته سال نو چینی و دسامبر تا ژانویه استثنا هستند و همیشه قیمتی بالا دارند.

بهترین هتل‌های تایلند را ناچارید همیشه از قبل رزو کنید. در ماه‌های دسامبر و ژانویه (دی تا بهمن) و زمان برگذاری جشن سال نو چینی و جشن گل‌ها رزو هتل از همیشه سخت‌تر است. برای رفتن به تایلند در فصول اوج گردشگری حداقل باید دو تا سه ماه قبل اقدام کنید ولی برای رزرو بهترین هتل‌ها در فصول کم گردشگر بهتر است از یک ماه قبل اقدام کنید. به طور حتم در ماه‌هایی که میزان گردشگری در تایلند کاهش پیدا می‌کند، زمان مناسبی برای سفر اقتصادی به تایلند است.

بهترین زمان سفر به کشور رویایی تایلند

گرم‌ترین ماه‌ سال در تایلند آوریل (اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت) و سردترین ماه سال دسامبر (اواسط آذر تا اواسط دی) است. مرطوب‌ترین ماه سپتامبر (اواسط شهریور تا اواسط مهر) است که میزان بارش در این ماه به ۲۲۰ میلی‌متر هم می‌رسد. میزان رطوبت تایلند به طور میانگین ۷۵ درصد است ولی گاهی تا ۹۰ درصد هم می‌رسد. بیشتر مسافران نوامبر تا فوریه (آبان تا اسفند) برای سفر به تایلند را انتخاب می کنند و در نتیجه هزینه بیشتری برای اقامت و پروازها صرف می‌کنند.

در این مطلب بهترین زمان‌ها با توجه به معیارها و شرایط مختلف بررسی شد. اما انتخاب بهترین زمان سفر به تایلند طور مستقیم بستگی به انگیزه سفر و بودجه شما دارد. به طور حتم با انتخاب مناسب سفری دل‌انگیز خواهید داشت.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.