فاصله مسکو تا سن پترزبورگ

فاصله شهرهای روسیه با هواپیما، قطار و اتوبوس

در مطالب قبلی به طور مفصل درباره روسیه و دیدنی‌هایش صحبت کردیم؛ اما در این مقاله مجله علی بابا می‌خواهیم درباره فاصله شهرهای روسیه و همچنین فاصله هوایی مسکو تا سن پترزبورگ اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید یک سفر بی عیب و نقص و همه چیز تمام را برنامه‌ریزی کنید.

راهنمای سفر به روسیه هم به تنظیم برنامه‌هایتان کمک می‌کند.

 

بیایید کمی بیشتر درباره روسیه بدانیم

فاصله مسکو تا سن پترزبورگ

روسیه یکی از بزرگ‌ترین و پر جمعیت‌ترین کشورهای جهان است. پایتخت این کشور، مسکو بزرگ‌ترین شهر اروپا و یکی از پرتردد‌ترین شهرهای جهان است که جمعیتی بیش از ۱۱ میلیون نفر را در خود جای داده است. این شهر در گذشته‌های دور مناطق دیدنی و تاریخی زیادی داشت؛ اما پس از حمله مغول‌ها، برای ۲ قرن تحت حاکمیت مغول‌ها بود. زمانی هم که در سال ۱۹۳۰ به رهبری استالین درآمد، بسیاری از مناطق قدیمی و دیدنی آن نابود شد.

اگر بخواهیم بهترین زمان سفر به مسکو را در طول سال در نظر بگیریم، فصل‌های بهار و زمستان هستند. البته این موضوع وابسته به فاصله شهرهای روسیه نیز هست. اما این نکته را در نظر داشته باشید که سرمای شدیدی در فصل زمستان در روسیه و به خصوص مسکو وجود دارد. اگر تحمل سردی هوا و تجهیزات لازم را دارید، پس در فصل پاییز یا زمستان به اینجا بیایید تا رویایی بی‌نظیر را زمانی که پوشیده از برف است، برای خود در شهر مسکو بسازید؛ رویایی که پایانی ندارد!

با ۱۰ شهر مهم روسیه آشنا شوید.

روسیه را به طور کلی می‌توان به ۸ ایالت تقسیم‌بندی کرد. قصد داریم هر یک از این ایالت‌‎ها و پایتخت آن‌ها را که از نظر توریستی، وسعت و جمعیت بسیار حائز اهمیت هستند را به شما معرفی کنیم. همچنین فاصله مسکو پایتخت روسیه به این شهر‌ها را بررسی کنیم تا بتوانیم راهنمایی خوبی در زمینه فاصله شهر‌های روسیه از یکدیگر به خصوص فاصله مسکو تا سن پترزبورگ به شما ارائه دهیم که از پرترددترین مسیرها هستند. ما دوست داریم که شما بتوانید با خیال راحت به این کشور سفر کنید و بدون کوچک‌ترین دغدغه‌ای بگردید و خوش بگذرانید.


جستجو و خرید بلیط هواپیما مسکو در علی بابا


چگونه از مسکو به سن پترزبورگ برویم؟ فاصله مسکو تا سن پترزبورگ چقدر است؟

فاصله مسکو تا سن پترزبورگ

دوستان عزیز از سه راه زمینی، هوایی و مترو امکان طی کردن فاصله مسکو تا سن پترزبورگ برای شما امکان‌پذیر است. حالا باید ببینیم هرکدام از این راه‌ها چگونه هستند.

فاصله هوایی مسکو تا سن پترزبورگ

در صورتی که از هواپیما استفاده کنید و بخواهید از فرودگاه مسکو به مقصد شهر سن پترزبورگ بروید، هر یک ساعت یک پرواز برای شما وجود دارد. قیمت بلیط هواپیما در این سفر حدود ۱۳۰ دلار است. مدت زمان طی کردن فاصله هوایی مسکو تا سن پترزبورگ هم زیاد نیست و نهایت این مسیر چیزی در حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد.


جستجو و رزرو هتل روسیه در علی بابا


فاصله مسکو تا سن پترزبورگ با قطار

فاصله شهرهای روسیه

در صورتی که قصد دارید با قطار به سن پترزبورگ بروید، به طور متوسط در هر ساعت یک قطار از مبدا مسکو به مقصد سن پترزبورگ وجود دارد. مبدا حرکت این قطارها دو ایستگاه لنینگرادسکای و کورسکی هستند. ایستگاه‌های مبدا در مسکو که به سمت سن پترزبورگ می‌روند، چندین ایستگاه با یکدیگر فاصله دارند و علاوه بر فاصله، انواع قطارها از نظر امکانات و هزینه تفاوت‌هایی با هم دارند.

معمولا زمان سفر با این قطارهای معمولی برای طی کردن فاصله مسکو تا سن پترزبورگ چیزی در حدود ۸ تا۱۰ ساعت می‌شود. هزینه بلیط قطارهای معمولی برای مسکو تا سن پترزبورگ حدود ۲۵ دلار است. اگر از نظر بودجه با محدودیت مواجه نیستید، می‌‌توانید از قطارهای سریع‌السیر یا پیشرفته برای طی کردن فاصله مسکو تا سن پترزبورگ استفاده کنید که هزینه‌ بلیط آن ۵۰ دلار تمام می‌شود. اما زمان سفرتان را به شدت کاهش می‌دهد به طوری که می‌توانید در حدود ۴ – ۳  ساعت به شهر سن پترزبورگ برسید. در هر حال این انتخاب برای شما وجود دارد که با قطار سفر خود را از مسکو به سمت سن پترزبورگ آغاز کنید.

فاصله مسکو تا سن پترزبورگ با اتوبوس

فاصله هوایی مسکو تا سن پترزبورگ

اگر علاقه دارید با اتوبوس سفر کنید، هزینه سفر از مسکو تا سن پترزبورگ برای شما حدود ۱۵ دلار تمام می‌شود و زمان این سفر هم حدود ۱۵ ساعت خواهد بود. البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که انواع مختلف اتوبوس برای این کار وجود دارد که امکانات هرکدام می‌تواند در مدت زمان این سفر به شدت موثر باشد.

چطور از مسکو به کالینگراد برویم؟

فاصله شهرهای روسیه

برای رفتن به کالینگراد (Kaliningrad) هم می‌توانید از هواپیما و قطار استفاده کنید.

فاصله هوایی مسکو تا کالینگراد

فاصله این شهر از مسکو زیاد است و هزینه این سفر با هواپیما کمی بالاست. شما برای یک سفر هوایی به این شهر باید ۱۴۰ دلار بپردازید. به همین علت فاصله شهرهای روسیه را حتما قبل از سفر در نظر بگیرید. تعداد پروازهای مسکو به سمت این شهر، نسبت به سن پترزبورگ خیلی کمتر است؛ اما می‌توان در روز پروازهای زیادی را به کالینگراد پیدا کرد.

فاصله زمینی مسکو تا کالینگراد

فاصله مسکو تا سن پترزبورگ

سفر زمینی مسکو به شهر کالینگراد را از دست ندهید تا یک تجربه فوق‌العاده را به دست آورید. برای رفتن به این شهر از کشورهای حوزه بالتیک و بلاروس باید عبور کنید. به همین علت هم فاصله این شهر را تا مسکو زیاد می‌دانیم. و مدت زمان این سفر با قطار را اگر بخواهیم در نظر بگیریم تقریبا ۲۰ ساعت است و کمترین هزینه بلیطی که می‌توانید پیدا کنید ۳۵ دلار است.

برای این سفر باید از گذرنامه استفاده کنید، چرا که در این مسیر شما از کشور روسیه خارج می­‌شوید، پس باید گذرنامه شما مهر بخورد. حال اگر بخواهیم در مورد نوع ویزای توضیحی به شما ارائه کنیم، قطارهایی که از طریق خاک بلاروس به کالینگراد می­‌روند، باید برای مسافران خود ویزای ترانزیتی تهیه کنند و چون این کار برای گردشگران بسیار سخت است و شرکت‌های حمل و نقل این پیگیری‌ها را انجام می‌دهند.

حالا بیایید فاصله سایر شهرهای روسیه را بررسی کنیم

فاصله مسکو تا سامارا (Samara)

فاصله شهرهای روسیه

در سفر به روسیه حتما به یاد شهر سامارا نیز باشید، زیرا با فاصله کم از مسکو ارزش دیدن را دارد. گزینه هوایی برای این سفر، پرواز یک طرفه مسکو به شهر سامارا است که در حدود ۴۰ دقیقه طول می‌کشد و قیمت بلیط آن در حدود ۶۰ دلار تمام می‌شود. با این که سفر به سامارا بسیار محدود‌تر از سن پترزبورگ است؛ اما معمولا ۶ پرواز در روز انجام می‌شود. انواع مختلفی پرواز وجود دارد که می‌توانید هر نوعی که دوست دارید را انتخاب کنید.

سفر با قطار هم گزینه دوم برای این سفر است. روزانه ۴ قطار به مقصد شهر سامارا از مسکو حرکت می‌­کنند. قیمت بلیط قطار در حدود ۲۰ دلار است و اگر به دنبال مدت زمانی هستید که این سفر به طول می‌انجامد به صورت میانگین این سفر ۱۳ تا ۲۰ ساعت، بسته به نوع قطار طول می­‌کشد.

اگر برای این سفر اتوبوس را انتخاب می‌کنید. باید بگوییم که هزینه سفر با اتوبوس به مقصد سامارا حدود ۲۵ دلار است. فاصله‌ زمانی آن هم حدود ۱۴ ساعت خواهد بود. انواع مختلفی اتوبوس وجود دارد که برای این سفر می‌توانید از آنها استفاده کنید.

فاصله مسکو تا کازان (Kazan)

فاصله هوایی مسکو تا سن پترزبورگ

اگر انتخابتان سفر هوایی برای مسیر مسکو- کازان است، بهتر است بدانید که حدود ۹۰ دقیقه در راه خواهید بود. هزینه تهیه بلیط برای این سفر  بر اساس روزهای هفته بین ۵۰ تا ۱۵۰ دلار متغیر است که مسلما در روزهای تعطیل این مقدار بسیار بیشتر است و علت آن نیز مشهوریت و محبوبیت کازان نزد گردشگران است.

با قطار هم می‌توانید یک سفر زمینی فوق‌العاده به مقصد کازان را تجربه کنید. اما لازم است بدانید که بین ۱۱ تا ۱۳ ساعت در راه خواهید بود. قیمت بلیط این قطار‌ها به صورت تخمینی از ۱۵ دلار شروع می‌شود.

مدت زمان این سفر با اتوبوس از مبدا شهر مسکو به کازان حدود ۱۲ ساعت است. قیمت بلیط هم حدود ۲۵ دلار خواهد بود. به طور کلی در روز دو بار حرکت به سمت کازان داریم، یکی اوایل صبح و دیگری عصر است که تقریبا نصف روز در راه خواهید بود.

فاصله مسکو تا ولگوگراد

فاصله شهرهای روسیه

ولگوگراد از مسکو کمی فاصله دارد و اگر هواپیما را برای سفر به این شهر انتخاب کرده‌اید، باید چیزی در حدود ۲ ساعت در راه باشید. در روز غالبا پنج هواپیما مسیر ولگوگراد – مسکو را طی می‌کنند. هزینه این سفر هوایی حدود ۶۰۲ دلار است.

گزینه بعدی برای سفر به ولگوگراد سفر زمینی با قطار است که می‌توان گفت واقعا ارزشش را هم دارد. سفر از مسکو به ولگوگراد حدودا بین ۲۰ تا ۲۴ ساعت طول می‌کشد؛ اما مسیر جالبی را تجربه خواهید کرد. در صورتی که کوپه دو تخته بگیرید، قیمت بلیط از ۲۵ دلار شروع خواهد شد.

همچنین می‌توانید سفر زمینی توسط اتوبوس را انتخاب کنید که کمی طولانی و ۱۵ تا ۱۸ ساعت در راه خواهید بود. با توجه به نوع اتوبوسی که انتخاب می‌کنید، قیمت بلیط‌ها از ۲۵ دلار تا ۳۵ دلار متغیر است.

فاصله مسکو تا سارانسک

سفر به روسیه

در روز تنها یک هواپیما مسکو را به مقصد سارانسک ترک می‌کند که هزینه‌ آن چیزی در حدود ۵۰ تا ۸۰ دلار است و غالبا بعدازظهرها خواهد بود.

اگر قطار را برای سفر خود انتخاب کرده‌اید، بهتر است بدانید که در روز تنها دو قطار از مسکو به سمت سارانسک حرکت می‌کنند که هزینه‌ ارزان‌ترین کوپه این قطارها بین ۲۵ تا ۳۶ دلار است. تایم‌های حرکت آن‌ها یکی در صبح و دیگری در شب است.

اتوبوس نیز می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد، سفر با اتوبوس می‌تواند در حدود ۱۳ ساعت طول بکشد و هزینه آن برای اتوبوس‌های مختلف به طور میانگین ۲۰ دلار است. بهتر است بدانید در روز تنها سه اتوبوس مسیر مسکو-سارانسک را طی می‌کنند.

فاصله مسکو تا یکاترینبورگ

روسیه

مسیر هوایی به این شهر حدود ۳ ساعت طول می‌کشد، هزینه آن هم در حدود ۶۰ دلار است و از فرودگاه‌های مسکو پرواز‌های زیادی به سمت این کشور صورت می‌گیرد.

قطار همین مسیر را در حدود ۵ تا ۸ ساعت طی می‌کند و بلیط کوپه‌های آن به طور میانگین در حدود ۴۵ دلار خواهد بود. اگر از قطار استفاده می‌کنید، ایستگاه‌های مختلفی برای این سرویس قرار داده شده است.

فاصله مسکو تا روستوف آن دان

فاصله مسکو تا سن پترزبورگ

پرواز به روستوف آن دان حدود دو ساعت طول می‌کشد. این هواپیماها از فرودگاه‌های مسکو چند بار در روز پرواز می‌کنند. هزینه بلیط‌های این مسیر هم در حدود ۶۰ دلار است.

اگر قصد دارید با قطار سفر کنید، قیمت تختخواب در کوپه سفری ۴۰ دلار است. ایستگاه‌های مختلفی نیز از مسکو به سمت روستوف آن دان حرکت می‌کنند.

اگر این مسیر را با اتوبوس طی کنید، شاهد مناظر بی‌نظیری در طول مسیر خواهید بود. سفر با اتوبوس از مسکو به روستوف آن دان حدود ۱۵ ساعت طول می‌کشد و هزینه آن در حدود ۲۰ دلار برآورد می‌شود.

فاصله مسکو تا سوچی

فاصله شهرهای روسیه

سوچی مقصد تعطیلات بسیاری از گردشگران است. هر روز تعداد کمی پرواز به این مقصد وجود دارد که از فرودگاه‌های ونوکو و شرمتیوو خارج می‌شود. پرواز ۳ ساعت طول می‌کشد و هزینه آن از ۵۰ تا ۸۰ دلار متغیر است.

با قطار این مسیر حدود ۲۴ ساعت طول می‌کشد. سه قطار در روز وجود دارد که بازدید کنندگان را از مسکو به این مقصد می‌رساند که هزینه آن به طور میانگین چیزی در حدود ۴۳ دلار آب می‌خورد.

در نهایت …

دوستان عزیز سعی کردیم فاصله شهرهای روسیه از مسکو را برای شما به طور کامل شرح دهیم تا بتوانید با یک برنامه‌ریزی دقیق سفر خود را آغاز کنید. فراموش نکنید، با افزایش اطلاعات، سفر پربارتر و منظم‌تری را پشت سر خواهید گذاشت.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.