بهترین هتل های کردستان؛ اقامتی آسوده در خنکای شهر

سلاو خوش هاتی، فه‌رموو (سلام، خوش‌آمدی، بفرما)

بهترین هتل های کردستان را می‌شناسید؟ تصور کنید بعد از مدت‌ها دلتان سفر می‌خواهد؛ حال این سفر به اندازه به نصفه روزی طول بکشد، یا از بخت خوبتان می‌توانید بار و بندیل‌تان را برای یک مسافرات اساسی ببندید و حالاحالا هم قصد برگشت نداشته باشید. شب می‌شود، اگر خودتان را حول و حوش دشت و دمن می‌بینید، که چادر می‌زنید و از شب‌های پرستاره زیر آسمان خدا لذت می‌برید، اما اگر چشم‌تان به ستاره‌های هتلی روشن شود، باز هم چادر برپا می‌کنید یا ستاره‌های هتل را به سقف آسمان ترجیح می‌دهید؟

اگر جایگاه و نقش بهترین هتل های کردستان در گردشگری پررنگ نباشند، دیگر بی‌اهمیت هم نیستند. به‌خاطر استقبال گرم و امکانات رفاهی هتل‌های کردستان هم که شده، بعضی مسافران هتل موردنظرشان را قبل از سفر رزرو می‌کنند و خیالشان هم راحت است که بعد از گشت‌وگذاری کوتاه یا طولانی در طبیعت ایران و تماشای جاذبه‌های سیاحتی و زیارتی، یک جای خواب گرم و نرم دارند که می‌توانند شب را به صبح برساند.

هرچند بعضی از مسافرها برای اقامت چادر را به هتل یا مُتل (مسافرخانه / مهمان‌خانه) ترجیح می‌دهند، اما حاضر نباشید بعد از مدت‌ها که فرصت سفر بهتان دست داده، به خود و خانواده‌تان سخت بگذرد. در ادامه مجله گردشگری علی‌بابا از هتل‌ها می‌گویم، از بهترین هتل های کردستان و سنندج و سقز و اورامان، از هتل‌های 3 ستاره کردستان چون جهانگردی، هتل سنگی، هتل نوروز، هتل ماد، هتل زریوار، هتل 4 ستاره کردستان همچون شادی، هتل کورد تا هتل 5 ستاره هاله بانه در کردستان.

هتل های سه ستاره کردستان

این هتل‌ها به لطف امکانات رضایت‌بخش و قیمت‌های بسیار خوب از بهترین گزینه‌های اقامتی کردستان هستند.

1- هتل جهانگردی سنندج

هتل جهانگردی سنندج یکی از هتل‌های زنجیره‌ای جهانگردی و ایرانگردی است که در 1340 افتتاح، در سال 1394 بازسازی و هم‌اکنون به سه ستاره تزئین شده است تا میزبان گردشگران در شهر سنندج استان کردستان با 64 اتاق و 174 تخت خود باشد. اتاق‌های جهانگردی ظرفیت دو الی سه تخت است که اتاق‌های سه‌تخته، سوئیت یک‌خوابه چهارتخته، سوئیت سه‌تخته، سوئیت دوخوابه چهارتخته، اتاق دو تخته، ویلای دو خوابه و اتاق دو تخته دبل را شام می‌شود.

هتل جهانگردی سنندجامکانات رفاهی یکی از بهترین هتل های کردستان، تلویزیون، مینی‌بار رایگان، تلفن و صرف صبحانه (تخم‌مرغ آبپز، عسل، شیر، نسکافه، خامه، نیمرو، مربا، چای، خرما، نان ایرانی، املت کوجه، سوسیس، کره، آبمیوه، سوپ عدس و پنیز) است تا خیال مسافران را بابت سفر جذاب راحت کند.

هتل جهانگردی سنندجاین هتل نه تنها محلی برای خوابتان فراهم می‌کند، بلکه می‌توانید به راحتی می‌ به دیگر بخش‌های مختلف دسترسی داشته باشید. سرویس خشکشویی، روزنامه، کافی‌شاپ، نمازخانه، رستوران، زمین بازی تنیس، رستوران بیرونی، زمین بازی کودکان، سالن کنفرانس، دسترسی به تاکسی، پارکینگ و سالن بدنسازی از جمله آن‌هاست. خود اتاق‌ها هم از امکانات متنوعی چون سشوار، تلویزیون LCD، تهویه، بالکن، دستشویی ایرانی و توالت فرنگی، یخچال و اینترنت وای فای شامل می‌شود.

آدرس: ایران، استان کردستان، سنندج، خیابان پاسداران.، سه راه شالمان

تلفن تماس: 08733623676

یکی از هتل های 3 ستاره کردستان، هتل جهانگردی سنندج روی گوگل مپ

2- هتل سنگی اورامان

بااینکه معماری‌اش به پای معماری اصیل کردی نمی‌رسد، اما همین معماری هم کم از دیگر هتل‌های سنگی ندارد و بعید به نظر می‌رسد کردهای اهل دل، با همین هتل سنگی 19 اتاقه پذیرای 24 ساعته مسافران داخلی و خارجی نباشند. شاید دلتان بخواهد به جای هتل‌های مدرن امروزی، سری به هتل سنگی اورامان بزنید.

بهترین هتل های کردستاناز امکانات رفاهی هتل سنگی اورامان، یکی از بهترین هتل های کردستان می‌توان به رستوران، نمازخانه، اینترنت، تلویزیون LCD، یخچال، حمام، تلفن، توالت فرنگی و سرویس بهداشتی اشاره کرد. هرچند از بخت بد، این هتل پارکینگ ندارد، اما تا دلتان بخواهند می‌توانید به اینترنت وای فای آن متصل شوید. این اینترنت وای فای نمی‌تواند جای کمبود پارکینگ را پر کند، اما مگر می‌شود از اینترنت رایگان گذشت؟

بهترین هتل های کردستانآدرس: ایران، استان کردستان، سنندج، سروآباد، روستای هورامان تخت، جاده پاوه

3- هتل نوروز

یکی از بهترین هتل های کردستان که با 5 طبقه، 28 اتاق و سوئیت از سال 1384پذیرای مهمان‌ها در شهر مریوان بوده، هتل نوروز است. ناگفته نماند که این هتل یکی از به عنوان یکی از هتل های 3 ستاره کردستان، برای برآورد بهتر و ارتقای کیفیت مهمان‌نوازی در سال 1397 بازسازی شد.

هتل نوروزاگر در کنار قدم زدن در پارک ساحلی زیبا و تماشای دریاچه خوشگل زریوار، تمایل دارید محلی برای اقامت انتخاب کنید، هتل نوروز می‌تواند نظر شما را جلب کند. از اینترنت، سروس فرنگی، سرویس ایرانی، تهویه مطبوع، پارکینگ، لابی، یخچال، سوئیت، کافی‌شاپ، تلویزیون، نمازخانه، فضای سبز و صندوق امانات هتل نوروز هم نمی‌گذرم که امکانات مناسبی برای یک هتل 3 ستاره محسوب می‌شوند.

آدرس: ایران، استان کردستان، مریوان، بلوار نوروز، میدان نوروز، هتل نوروز

تماس: 34602930-087

هتل نوروز روی گوگل مپ

4- هتل ماد

هتل ماد با 52 تخت، 20 اتاق، 2 طبقه، سه ستاره از رضایت گردشگرها گرفته و مانند بسیاری از هتل‌ها برای 4 ستاره یا 5 ستاره شدن، پذیرای شبانه‌روزی مهمان‌هاست. این هتل از سال 1384 با امکانات رفاهی چون تلویزیون، یخچال، توالت فرنگی، سرویس بهداشتی ایرانی، تهویه مطبوع، پارکینگ و … دارد به مسافران خدمات ارائه می‌دهد. شما هم وقت را تلف نکنید و بعد از گردشی که با همراهانتان در سقز داشتید، اوقات فراغت‌تان را در هتل ماد بگذرانید.

هتل مادآدرس: ایران، استان کردستان، سقز، بلوار هفت تیر، روبه‌روی ترمینال

تماس: 36243692-087

لوکیشن هتل ماد روی گوگل مپ

5- هتل زریوار

زمانی که از هر 6 طبقه، 30 اتاق و 12 سوئیت هتل زریوار به منظره‌های زریوار و دریاچه‌اش نگاه می‌کنید، لذت می‌برید؛ آن هم نه هر دریاچه‌ای، بلکه دریاچه زیبای زریوار که در شهر مریوان قرار گرفته و با یک پیاده‌روی 10 دقیقه‌ای دست همسفرتان را بگیرد و در کنار دریاچه قدم بزنید. بیشتر از هتل زریوار بگوییم که در سال 1395 بازسازی شده و امکاناتی از آسانسور، نمازخانه، کافی‌شاپ، تلویزیون LCD، استخر، سالن کنفرانس، گرفته تا سونا، جکوزی، آسانسور، پارکینگ، صندوق امانات و پذیرایی 24 ساعته را شامل می‌شود.

بهترین هتل های کردستانآدرس: ایران، استان کردستان، شهر مریوان، بلوار دریاچه زریوار یا زریبار، هتل زریوار

تلفن تماس: 34540777-087

هتل زریوار روی گوگل مپ

هتل های چهار ستاره کردستان

هتل های چهار ستاره کردستان بهترین انتخاب برای یک سفر لوکس اما مقرون‌به‌صرفه هستند.

1- هتل شادی سنندج

یکی از بهترین هتل های کردستان را هتل شادی به خود اختصاص داده که در سال 1382 فعالیتش را شروع و تا به امروز شادی را به گردشگران داده است. هتل شادی سنندج با 6 طبقه، 74 اتاق، کافی‌شاپ، رستوران، سالن کنفرانس و معماری خاصش فضای مناسب را برای مسافران داخلی و خارجی فراهم کرده است.

بهترین هتل های کردستانتمام اتاق‌های هتل شادی 4 ستاره کردستان، اتاق‌های یک‌تخته، دو تخته، سه تخته و چهارتخته هستند که اینترنت وای فای با سرعت بالا، استخر شنا، سرویس خشکشویی، کافی‌شاپ، سالن کنفرانس، سنای خشک، باشگاه بدنسازی، پارکینگ اختصاصی، فضای سبز، رستوران، محل بازی کودکان، نمازخانه و تلویزیون LCD از امکانات دیگرش به حساب می‌آید و به مرکز خرید و تاکسی هم دسترسی دارد.

آدرس: ایران، استان کردستان، سنندج، خیابان پاسداران، روبه‌روی دانشگاه علوم پزشکی، هتل 4 ستاره شادی

شماره تماس: 33629200-087

هتل شادی سنندج روی گوگل مپ

2- هتل کورد سقز

آخرین هتل 4 ستاره کردستان در این مقاله، هتل کورد در شهر سقز است. این هتل با امکاناتی چون اینترنت، پارکینگ، سونا، جکوزی، استخر، سونا و سونای خشک، جکوزی، سالن ورزش، رستوران، نمازخانه، فروشگاه، فضای سبز، خشکشویی، کافی‌شاپ، لابی و پارکینگ در 40 اتاق، پذیرای 24 ساعته گردشگران داخلی و خارجی است.

هتل کورد سقزآدرس: ایران، کردستان، سقز، میدان مادر

شماره تماس: 36279212-087

هتل کورد سقز روی گوگل مپ

هتل های پنج ستاره کردستان

اگر دنبال یک اقامت لوکس و گران‌قیمت هستید، هتل های پنج ستاره کردستان گزینه خوبی هستند.

1- هتل هاله بانه

شاید کسی تصورش را نمی‌کرد تاسیس هتل هاله با 13 طبقه، 91 اتاق و سوئیت در خرداد ماه 1395 بتواند آن را به هتل 5 ستاره کردستان تبدیل کند. هتل هاله بانه در جایی قرار گرفته که می‌توانید به مراکز خرید اطراف آن به راحتی دسترسی داشته باشید. از امکانات یکی از بهترین هتل های کردستان می‌توان به تمامی امکاناتی هر هتلی، اشاره کرد.

هتل هاله بانهآدرس: ایران، کردستان، شهر بانه، خیابان مطهری، میدان فرمانداری، هتل بین‌المللی هاله

تلفن تماس: 34257013-087

هتل هاله بانه روی گوگل مپ

هتل‌های کردستان خاطرات‌تان را ستاره‌دار می‌کنند

هتل‌های 3 ستاره، 4 ستاره و 5 ستاره کردستان به راحتی ستاره‌دار نشدند، آن‌ها با بالابردن امکانات، بیشتر کردن اتاق‌ها، مهمان‌نوازی و خیلی چیزهای دیگر توانستند به این ستاره‌ها برسند و حالا نوبت شماست که از ستاره‌های این هتل‌ها استفاده کنید. همانطور که گفتیم، هتل جهانگردی در سنندج، هتل سنگی در اورامان، هتل نوروز، هتل ماد و هتل زریوار جزء هتل‌های 3 ستاره کردستان، هتل‌های شادی در سنندج و هتل کورد در سقز جزء هتل‌های 4 ستاره کردستان و هتل هاله باله جزء بهترین هتل‌های کردستان به حساب می‌آیند.

اگر به جای سفر و اقامت در هتل‌های مدرن مکان‌های تکراری، به کردستان رفتید و برای یک شب هم که شده از امکانات ستاره‌ای آن‌ها استفاده کردید، آن وقت است که شاید برای دفعات به‌خاطر این هتل‌ها هم که شده، به کردستان بروید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.