کبک

برترین جاذبه‌های عکاسی اینستاگرامی کبک

شهر کبک با داشتن خیابان‌های سنگ‌فرش شده، خانه‌های قدیمی قرن ۱۷ و قلعه‌ای باشکوه که امروزه به هتل تبدیل شده؛ یکی از پرطرفدارترین شهرهای کانادا برای گردشگران است. این شهر انقدر جاذبه برای عکاسی دارد که خوراک اینستاگرام است. می‌توانید در یک سفر به کبک صفحه اینستاگرام خودتان را پر از عکس کنید. فقط دوربین‌تان را بردارید، برای یک سفر جذاب اینستاگرامی و عکاسی از مناظر جذاب کبک آماده شوید.

راهنمای سفر به کبک شما را برای این سفر آماده‌تر می‌کند.

 بهترین نقاط برای عکس گرفتن از Château Frontenac

کبک

این هتل زیبا از نمادین‌‌ترین ساختمان‌های (قلعه‌های) کاناداست که هیچ زاویه نامناسبی برای عکاسی ندارد. به همین دلیل به عنوان بهترین سوژه عکاسی در بین هتل‌ها شناخته می‌شود.

برای این‌که یک عکس کلاسیک از هتل Château Frontenac و شهر کبک بگیرید؛ به تراس Pier-Dugua-de Mons Terrace بروید. برای رسیدن به این محل از پشت هتل قدم بزنید و از طریق ارگ کبک به آنجا بروید. بهترین زمان هم هنگام طلوع آفتاب یا زمانی است که انوار طلایی خورشید پنجره‌های قلعه را روشن می‌کنند.

کبک کانادا

عکس‌های بسیار زیبایی می‌تونید از مناطق پایین شهر کبک از Château Frontenac بگیرید. آبشار Place des Canotiers و منظره خارق‌العاده‌ای از خیابان rue du Marché-Champlain را می‌توانید با لنز قوی دوربین شکار کنید. خانه‌های قدیمی این منطقه هم هنگام طلوع آفتاب جلوه‌ای خاص دارند. حتی می‌توانید از تراس هتل یک عکس با زاویه افقی از قلعه کبک بگیرید.

منظره بسیار عالی از هتل Château Frontenac از میدان مقابل آن به نام Place d’Armes خواهید دید. از این نقطه تمام مسیر‌های پیاده‌روی و جاده‌های منتهی به هتل دیده می‌شوند. حرکت مردم به سمت هتل هم یکی از سوژه‌های مناسب عکاسی از هتل هستند.

عکاسی در کبک

جزیییات معماری قلعه را هم نادیده نگیرد. چه در بیرون و چه در داخل جزییات زیبایی در این هتل وجود دارد. لابی‌ها و راه پله‌های بزرگ و زیبا بهترین مناظر عکاسی را به‌وجود می‌آورند.

بهترین جاذبه‌های عکاسی ایسنتاگرامی در بالای شهر کبک

اگر گذارتان به شمال شهر کبک افتاد، دوربینتان برای عکاسی از جاذبه‌های این ناحیه آماده باشد.

تراس دافرین

تراس دافرین Dufferin Terrace در کنار Château Frontenac و رودخانه سنت لارنس در هنگام طلوع آفتاب فرصت عالی برای عکاسی از کبک به‌وجود می‌اورد. این مکان دوست‌داشتنی و بی‌نظیر است. در فصل تابستان پر از جمعیت گردشگران می‌شود و در زمستان، سورتمه سواری سوژه‌های اینستاگرامی خوبی برایتان خواهد ساخت.

کبک

بیسترو ۱۶۴۰

رستوران بیسترو ۱۶۴۰ (Bistro 1640) نمونه‌ای کلاسیک از معماری کبک است که دارای پنجره‌های جلو آمده و سقفی به رنگ قرمز روشن است و مناظر عکاسی جالبی را در کل ساعات شبانه روز برای شما می‌سازد. در فصول اوج گردشگری شاید جمعیت مانع عکاسی شود ولی می‌توانید از فاصله‌ای دورتر از این نقطه عکس بگیرید.

کبک کانادا

 خیابان سنت لوئیس

خیابان سنت لوئیس یکی از خیابان‌های جذاب اینستاگرامی در کبک است. این خیابان از Château Frontenac آغاز می‌شود و تا دروازه سنت لویس ادامه دارد. اگر کمی صبور باشید یک سوژه عکاسی خوب در این خیابان پیدا می‌کنید. ممکن است اسب یا کالسکه‌ای به سمت هتل در حرکت باشد یا در کناری پارک کند. می‌توانید در رستوران Anciens Canadiens استراحت کنید و از غذاهای سنتی کبک بچشید و عکس بگیرید.

عکاسی کانادا

 رمپارتس کبک (استحکامات کبک)

دیدنی های کبک

اگر خیابان سنت لوئیس را ادامه دهید به دروازه سنت لوئیس می‌رسید که در فاصله ۴ کیلومتری از شهر کبک قرار دارد. قدمت این دروازه به سال ۱۶۹۴ می‌رسد و در سال ۱۸۸۰ بازسازی شد. و دروازه بازسازی شده از آن زمان به بعد پابرجا ایستاده است. دروازه دیگر شهر کبک به نام سن ژان در قدیمی‌‌ترین منطقه تجاری کبک قرار دارد. منظره عبور اتوبوس از این دو دروازه سوژه عکاسی جالبی خواهد بود.

 ساختمان پارلمان کبک و چشمه تورنی

جاهای دیدنی کبک

ساختمان پارلمان شهر کبک در اواخر دهه ۱۸۰۰ ساخته شد. این مکان محل بسیار مناسبی برای عکاسی شب در شهر کبک است. ساختمان در شب با چراغ‌های زیبا روشن می‌شود و در کنار آن چشمه تورنی با زیبایی نورافشانی می‌کند.

کبک کانادا

ساختمان پرایس 

کانادا

پرایس تنها آسمان‌خراش درون دیوارهای کبک قدیمی است. سبک معماری هنری آن به سال ۱۹۲۹ که زمان احداث آن است، بر می‌گردد. در آن زمان این تفاوت ظاهری ساختمانی در بخش قدیمی کبک بسیار بحث برانگیز شده بود. در شب پرایس از تمام نقاط کبک خودنمایی می‌کند. می‌توانید حتی از فواصل دور هم با یک لنز قوی، عکسی بسیار دیدنی از این آسمان خراش بگیرید.

 کلیسای جامع نوتردام کبک 

سفر به کبک

کلیسای جامع نوتردام در بخش قدیمی کبک یک مکان ملی تاریخی است که قدمت آن به سال ۱۶۴۷ می‌رسد. البته پس از آن دوبار بازسازی شده است. نمای داخلی کلیسا بسیار جذاب و دیدنی و سوژه مناسبی برای عکاسی اینستاگرامی است. در نظر داشته باشید که بسته به فصول مختلف ساعات ورود و خروج به کلیسا مختلف است. قبل از مراجعه حتما آن را چک کنید.

باغ‌های تالار شهر

با فاصله دو بلوک ازکلیسای جامع نوتردام، پارک Jardins de l’Hôtel de Ville قرار دارد که پر از فواره‌ و هنرهای مدرن است.

مهاجرت به کبک

 خانه ادبیات کبک

خانه ادبیات کبک

اگر به کتاب علاقه دارید خانه ادبیات Maison de la Littérature یکی از بهترین جاهای کبک و جاذبه عکاسی ایسنتاگرامی برای شما است. خانه ادبیات، کتابخانه‌ای عمومی است که در سال ۱۸۴۸ در کلیسای سابق متودیست بنا شده است.

سفر کبک

پله‌های برک‌نک

اسم برک‌نک Breakneck)) به معنی خیلی خطرناک، به دلیل شیب تند این پله‌ها روی آن گذاشته شده است. این پله‌ها قسمت بالایی شهر را از نزدیکی Château Frontenac به خیابان du Petit Champlain در قسمت پایینی شهر وصل می‌کنند. قدمت ساخت این پله‌ها به سال ۱۶۳۵ بر می‌گردد و قدیمی‌‌ترین پله کبک است. برای یک عکس خوب بهتر است در خلوتی از برک‌نک عکس بگیرید. اوایل صبح که خورشید به Château Frontenac می‌تابد و سایه‌ها کم‌‌تر شده‌اند از پله‌ها پایین بروید و چند زاویه مناسب برای عکاسی پیدا کنید.

کبک کانادا

بهترین نقاط عکاسی اینستاگرامی در پایین شهر کبک

منطقه پایینی شهر کبک یکی از قدیمی‌‌ترین محله‌های آمریکای شمالی و مناسب برای عکاسی اینستاگرامی است.

خیابان پتی-شامپلن

سفر کبک

خیابان پتی شامپلن Rue du Petit-Champlain از قدیمی‌‌ترین خیابان‌های تجاری آمریکای شمالی است. این خیابان به‌خصوص در زمستان جادویی می‌شود. پتی شامپلن همیشه شلوغ است. پس برای گرفتن یک عکس جذاب باید اوایل صبح یا اواخر شب را انتخاب کنید.

 میدان رویال

خیابان های کبک

میدان رویال Place Royale جاییست که سامئول دچمپلین زمانی که فرانسه جدید را در سال ۱۶۰۸ بنیان گذاری کرد، در آنجا اقامتگاه خود را ساخت. Notre-Dame-des-Victoires اولین کلیسای سنگی شمال آمریکا در سال ۱۶۸۸ در رویال بنا شد. وقتی در این میدان هستید احساس می‌کنید که در گذشته قدم گذاشته‌اید. به همین دلیل یکی از مناطق محبوب برای گرفتن عکس‌های اینستاگرامی است.

  نقاشی‌های دیواری Fresque des Québécois

سفر به کبک کانادا

چند قدم آن طرف‌‌تر از میدان رویال، نقاشی دیواری بزرگ Fresque des Québécois Mural قرار دارد که داستان شهر کبک ر در چند نقاشی دیواری نمایش می‌دهد. تقریبا همیشه سایه‌هایی روی این نقاشی دیواری وجود دارند پس می‌توانید هر زمانی که دوست دارید از آن عکس بگیرید اما صبح‌ها و روزهای ابری فرصت بهتری هستند.

 فونیکولار

عکاسی در کبک

اگر دوست ندارید برای رسیدن به بالای شهر از پله‌های برک‌نک بالا بروید می‌تواند با ۳ دلار کانادا توسط فونیکولار (ترن برقی) در پایین شهر به تراس دافرین بروید. فونیکولار یک بنای شگفت‌انگیز فوتوژنیک مربوط به سال ۱۸۷۹ در خیابان چمپلین است. از آنجایی که خیابان بسیار شلوغ است بهترین زمان عکاسی از آن شب است. البته در روز هم می‌توانید استوری‌های خوبی برای اینستاگرام خود بگیرید.

 خیابان du Cul de Sac

سفر به کبک

این خیابان با چترهای زیبایی که دارد یکی از سوژه‌های عکاسی اینستاگرامی در تابستان است. برای فرار از شلوغی اوایل صبح یا اواخر شب به آنجا بروید یا در شلوغی‌ها فقط از چترها عکس بگیرید.

پارک Place des Canotiers  

جاهای دیدنی کبک

وقتی در حال قدم زدن به سمت بخش قدیمی کبک هستید پارک Place des Canotiers در کنار رودخانه سنت لوییس وجود دارد این پارک با چشم‌انداز شگفت‌انگیز از Château Frontenac و منطقه بندر قدیمی از سوژه‌های عکاسی اینستاگرامی است. چشمه‌های مختلفی در این پارک وجود دارند که بچه‌ها می‌توانند در روزهای گرم در آنها بازی کنند. بالای چشمه‌ها گه‌گاهی مه به‌وجود می‌آید که منظره فوق‌العاده‌ای برای عکاسی است.

 بندر قدیمی کبک

اطراف بندر قدیمی پر از خیابان‌های جذاب مناسب برای قدم زدن است. در خود بندر قدیمی هم بازار رنگارنگی وجود دارد که سوژه مناسبی برای عکاسی اینستاگرامی است.

دیگر مناطق مناسب عکاسی اینستاگرامی کبک

با برخی از دیگر جذابیت‌های عکاسی در کبک آشنا شویم:

آبشارهای مونت‌مورنسی

کبک آبشار

یکی جاذبه‌های کبک بعد از بالا شهر و پایین شهر کبک، آبشارهای مونت مورنسی است. این آبشار با ۸۳ متر ارتفاع بلندتر از آبشار نیاگاراست. می‌توانید در امتداد آبشار پیاده‌روی کنید و از سقوط آب به پایین عکس بگیرید. یا سوار زیپ لاین شوید و یک استوری جذاب اینستاگرامی بگذارید. این آبشار با ماشین حدود ۱۵ دقیقه از بخش قدیمی کبک فاصله دارد.

هتل یخی کبک

زمستان در کبک فرصت خاص برای عکاسی است. برای اینکه تجربه‌ای منحصربه فرد را تجربه کنید یک شب زمستانی را در هتل یخی Hôtel de Glace بگذرانید. این هتل ۴۴ اتاقه از برف و یخ ساخته شده است. حتی تخت تخواب‌های آن از تکه یخ‌های بزرگ ساخته شده‌اند. فاصله این هتل با کبک ده دقیقه است. مطمئن باشید با گذاشتن عکس از این هتل در صفحه اینستاگرام خود کلی لایک به دست می‌آورید.

هتل یخی کبک

کبک شهری پر از سوژه‌های عکاسی اینستاگرامی

این موارد تعدادی از مناطق مناسب برای گرفتن عکس‌های اینستاگرامی در کبک است. به طور حتم جاهای دیگری برای گرفتن بهترین عکس‌ها وجود دارد. اگر به کبک سفر کردید و نقاط جذاب دیگری برای عکاسی اینستاگرامی پیدا کردید عکس و توضیحات آن را برای ما هم ارسال کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.