کبک

کریسمس جادویی را در کبک تجربه کنید

کبک ایالتی فرانسوی در کاناداست که مردم آن انگلیسی هم می‌توانند صحبت کنند. کبک سیتی مرکز ایالت کبک یکی از قدیمی‌ترین شهرها در آمریکای شمالی است. شهر کبک معروف به Vieux-Quebec یا Old Quebec از دو بخش قدیمی و جدید تشکیل شده است. یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های تجاری آمریکا با نام Rue de petit Champlain در بخش قدیمی این شهر قرار دارد. کبک آنقدر زیباست که حتی نمی‌توان از کریسمس‌های زیبای آن گذشت. اسکیت و سرسره بازی روی یخ، فضای سرسبز و بارش برف زیبا، کریسمس کبک را رویایی می‌کنند. در کبک سیتی هر کجا که بروید در شادی کریسمس محاصره می‌شوید.

برای گذراندن کریسمس در کبک آماده شوید

کبک در کریسمس

اگر تصمیم گرفتید برای تعطیلات کریسمس به کبک بروید؛ در جریان باشید که هتل‌های کبک در طول کریسمس بسیار گران هستند. بد نیست برای این تعطیلات از Airbnb خانه اجاره کنید. ایربی‌ان‌بی سایتی است اینترنتی برای اجاره خانه برای مدت مشخص. فقط کافی است به این سایت یا اپلیکیشن آن مراجعه کنید و خانه مورد نظرتان را اجاره و حتی درخواست دهید که برای کریسمس آن را تزیین کنند.

کریسمس در پایین شهر کبک

غذا در کبک

این منطقه با نام کوارتیه پُتی شامپلن (Quartier Petit Champlain) معروف است. این بخش قدیمی‌ترین شهر کبک است. کوچه‌های باریک و سنگ‌فرش شده این بخش کبک هنگام بارش برف و باران به سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می‌شود.

 • بازارهای مواد غذایی کریسمس

این بازار یکی از قدیمی‌ترین بازارهای شهر کبک است که در کریسمس پر می‌شود از انواع خوردنی‌های خوشمزه کانادایی. اگر عاشق خوردنی هستید به این بخش کبک حتما سر بزنید چون هر چیزی را که از خوردنی‌های خاص کانادا به‌خصوص کبک انتظار دارید، در اینجا پیدا می‌کنید. شربت افرا، آب‌نبات‌های افرا و کره افرا را از این بازار با قیمت بسیار مناسب به عنوان سوغاتی بخرید. می‌توانید در بخش فروش ماهی انواع مختلف ماهی دودی را بخرید و در غرفه ژامبون‌ها، عجیب‌ترین انواع ژامبون با گوشت‌های مختلف را تست کنید.

 

تفریح در کبک

 • با کشتی به لیوایز بروید

با کشتی‌های یخ‌شکن مخصوص از کبک به لیوایز (Levis) بروید. این کشتی از رودخانه سنت لارنس عبور می‌کند و از شگفتی‌های کریسمس کبک است. این شگفتی به خاطر مقصد سفر نیست، بلکه به خاطر رودخانه یخ‌زده آن است؛ مطمئن باشید که تجربه بی‌نظیری است. می‌توانید در طول حرکت صدای خرد شدن یخ را بشنوید. اگر بتوانید حوالی ساعت ۴ بروید در مسیر بازگشت می‌توانید شاهد منظره باشکوه طلوع آفتاب در شهر کبک باشید.

 • بابانوئل را در خیابان پُتی شامپلن ببنید

کریسمس کبک

خیابان پُتی شامپلن خیابان سنگ‌فرش شده زیبا پر از رستوران و مغازه‌های مختلف است که در کریسمس کبک واقعا دیدنی می‌شود. البته بیشتر مغازه‌ها زود می‌بندند ولی رستوران‌های آن تا دیر وقت آماده پذیرایی از شما هستند.

در روزهای نزدیک به کریسمس بابانوئل در این خیابان ظاهر می‌شود. بابانوئل کبکی انگلیسی صحبت می‌کند پس اگر خودتان یا بچه‌ها انگلیسی بلد هستید می‌توانید با او صحبت کنید. شاید بچه ها دوست داشته باشند آرزوهایشان را به بابانوئل بگویند.

 • محله رویال

این محل هم یکی از مکان‌های جذاب در بخش قدیمی کبک در کریسمس است. میدان این محل یکی از قدیمی‌ترین میدان‌های کبک است، همین طور قدیمی‌ترین کلیسای سنگی آمریکای شمالی به نام Notre Dame des Victoires را می‌توانید در این محله ببنید. یک درخت کریسمس بزرگ هم در مرکز میدان قرار دارد.

رویال کبک

 • سوار قطار کابلی شوید

مسافت زیادی از پایین شهر تا بالای شهر باید طی کنید. اگر از قدم زدن خسته شدید می‌توانید سوار قطار کابلی شوید. این قطار از پستی بلندی‌های تپه Chateau Frontenac عبور می‌کند و تا خیابان پُتی شامپلن می‌رود.

 کریسمس در بالای شهر کبک

قسمت شمالی شهر کبک هم جذابیت‌های خودش را در کریسمس دارد. بعضی از آنها را با هم ببینیم.

 • بازار کریسمس

این بازار کریسمس که به سبک آلمانی است در اوقات مختلف سال تشکیل می‌شود اما یک هفته قبل از کریسمس به اوج خود می‌رسد. غرفه‌های بازار با سقف قرمز از تالار شهر تا کلیسای جامع نوتردام ادامه دارد. می‌توانید انواع لوازم مورد نیاز خود از این بازار بخرید به موسیقی زنده گوش دهید و غذاهای محلی را تست کنید. از جذابیت‌های خاص این بازار، تقویم بزرگ روویدادهای آلمانی است که هر شب یه بخش آن با یک تصویر زیبا باز شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

کریسمس کبک

 • هتل Chateau Frontenac

هتل Chateau Frontenac یکی از مهم‌ترین مراکز برای عکاسی در جهان است. که در بالای تپه کبک قرار دارد و از آنجا می‌توانید کل شهر کبک را ببینید. این هتل در سال ۱۸۹۳ ساخته شد و در طول زمان گسترش پیدا کرد. نمای بیرونی بسیار چشم‌گیر و فضای داخلی و لابی آن بی‌نظیر است. تورهای ویژه‌ای برای بازدید از این هتل در ماه دسامبر برگزار می‌شود که البته برای بچه‌ها چندان جذاب نیست.

هتل کبک

 • تراس دافرین و سرسره یخی

از تراس دافرین در بخش بیرونی تالار هتل Chateau Frontenac می‌توانید منظره زیبایی از رودخانه سنت لارنس و لیوایز در کنار رودخانه را ببینید.

سرسره یخی در اواسط آبان شروع به کار می‌کند و یک سرگرمی محبوب برای گردشگران در همه سنین است. همه اعضای خانواده می‌توانند سوار این سرسره‌ها شوند و هیجان کریسمس در کبک را تجربه کنند.

راستی اگر سرمایی هستید یک استارباکس کنار هتل Chateau Frontenac با صندلی‌های زیاد وجود دارد که می‌توانید در آنها بشینید و گرم شوید.

هتل کبک

 • کلیسای نتردام

کلیسای نوتردام یکی از کلیساهای قدیمی در آمریکای شمالی است که در سال ۱۶۴۷ تاسیس شده است. این کلیسا در روزهای کریسمس میزبان کنسرت‌ها و جشنواره‌های کریسمسی است. البته در کریسمس این کلیسا انقدر شلوغ است که احتمالا پشت درهای بسته آن می‌مانید. با این حال می‌توانید از حیاط کلیسا هم از شنیدن موسیقی لذت ببرید.

نوتردام

 • اسکیت روی یخ در کبک سیتی

چه چیزی می‌تواند جالب‌تر از اسکیت روی یخ در کریسمس باشد؟ موسیقی کریسمس از بلندگوهای کبک پخش می‌شود و همه مرد شاد و سرزنده روی یخ پاتیناژ می‌کنند. Place D’Youville یکی از جاهایی است که می‌توانید رایگان روی آن اسکیت کنید. جاهای دیگری که می‌توانید در آن اسکیت کنید دشت ابراهام و مگاپارک است. این تجربه جذاب را از دست ندهید.

کریسمس در حواشی شهر کبک

اگرچه دیدنی‌های شمال و جنوب کبک در این ایام زیاد است، اما حومه این شهر را هم از دست ندهید.

 • مر کز خرید Galeries de la Capitale mall

خرید در کبک

Galeries de la Capitale mall (گالری‌های مرکز سرمایه) یک مرکز خرید بزرگ است که داخلش یک پارک تفریحی قرار دارد. می‌توانید در این مرکز، خرید‌های لحظه آخری قبل از کریسمس خود را انجام دهید. در مگاپارک اسکیت روی یخ بازی کنید، غذا بخورید و فیلم ببیند.

 • آکواریوم کبک

آکواریوم کبک با بیش از ده هزار موجود دریایی از ۳۰۰ گونه مختلف در فاصله ۱۰ دقیقه‌ای از شهر کبک قرار دارد. قبل از کریسمس این آکواریوم برای جشن تزیین می‌شود. و اگر در شب برای بازدید از آکواریوم بروید می‌توانید نمایش چراغ‌های زیبا تزیینی آکواریوم را در کریسمس ببینید. خود آکواریوم بسیار بزرگ و دیدنی است. سمورها و شیرهای دریایی ماهی‌های ژله‌ای از جاذبه‌های این اکواریوم به‌خصوص برای بچه‌ها است.  وب‌سایت: https://www.sepaq.com/

آکواریوم کبک

 • آبگرم‌های سیبری

اگر می‌خواهید کاری کاملا خاص در کبک انجام دهید به اسپاهای سبیری سر بزنید. این اسپا چندین آبگرم در فضای باز و فضای بسته دارد. انواع اسپاها و ماساژ و یک رستوران زیبا، گردشگران فراری از سرمای کبک را در کریسمس به خود جذب می‌کنند. در آبگرم‌های فضای باز بعد از لذت بردن از گرما، برای خشک کردن خودتان، با حوله‌های یخ‌زده روبه رو می‌شوید. وب‌سایت:

https://siberiaspa.com/

در کریسمس کبک چه غذاهایی را کجا بخورید

غذاهای خوشمزه و سنتی کبک را در کریسمس از دست ندهید. با برخی از بهترین رستوران‌های این شهر آشنا شوید تا مزه خوش این غذاها تا مدت‌ها در کامتان بماند.

خوراکی کبک

 • لو ‌کروکومبوش

لو کروکومبوش Le Crocumbouche نانوایی با فاصله کمی از منطقه قدیمی شهر کبک در محله سن روش است. این نانوایی صبح‌ها بسیار شلوغ است. اما کارمندان آن با سرعت بسیار بالایی کار می‌کنند و زیاد منتظر نمی‌مانید. می‌توانید نان‌های که با توت‌فرنگی یا شکلات پر شده‌اند را برای صبحانه سفارش دهید.

غذا در کبک

 • پوتینوی

پوتینوی Poutineville تقریباً کمی پایین‌تر از لو کروکومبوش قرار دارد که در آن معروف‌ترین غذای کبکی به نام پوتین سرو می‌شود. این غذای فرانسوی شامل سیب‌زمینی سرخ کرده و پنیر است. در پوتینوی بسته به سلیقه شما به این غذا گوشت، جگر و پنیرهای مختلف هم اضافه می‌کنند.

کبک

 • Aux Anciens Canadien

غذاهای سنتی کبک را می‌توانید در این رستوران قدیمی امتحان کنید. در کریسمس انواع غذاهای سنتی مثل پای گوشت، اردک، کاربیو و کیک پای شربت افرا در  Aux Anciens Canadien سرو می‌شوند.

 • Le Chic Shack

این رستوران بهترین همبرگرهای Le du fort burger و گاهی بهترین پوتین‌های La fumée poutine کبک را برای شما سرو می‌کند.

 • بستنی افرا

این محل بهترین مکان برای خوردن انواع بستنی به‌خصوص بستنی افرا و بستنی وانیلی کانادایی است.

کبک خوراکی

 • تافی شربت افرا

تافی شربت افرا به عنوان یک سنت در شهر کبک در ایام کریسمس به فروش می‌رسد. سینی‌های بزرگ پر از برف در کنار خیابان قرارگرفته‌اند. شربت‌های غلیظ و داغ افرا را روی میله‌های روی سینی می‌ریزند این شربت‌ها پس از سرد شدن حالت تافی به خود می‌گیرد. این خوردنی کانادایی واقعا دل‌چسب است.

کریسمس در کدام رستوران‌های کبک غذا بخوریم

هر سال دو ماه قبل از کریسمس هیئت توریستی کبک لیست رستوران‌هایی را که در روز و شب کریسمس باز هستند، ارائه می‌دهد. بیشتر رستوران‌ها در شب کریسمس تا حدود ۶ غروب باز هستند. اما در روز کریسمس پیدا کردن رستوران کمی سخت‌تر است. رستوران‌هایی مانند Au Anciens Canadiens، Chateau Frontenac و Le Continental  و … در روز کریسمس باز هستند ولی برای این‌که بتوانید در آنها نهار بخورید حتما باید از قبل رزو انجام دهید.

بهترین هتل‌های کبک در کریسمس

هتل در کبک

هتل Chateau Frontenac مجلل و زیباست. از این هتل می‌توانید منظره شگفت‌انگیزی از کبک را مشاهده کنید. وب‌سایت هتل: https://www.fairmont.com/frontenac-quebec/

هتل Auberge Place d’Armes هتل کوچک و زیبایی در فاصله نه چندان دور از Chateau Frontenac و در بالای شهر کبک قرار دارد. اتاق‌های دنج، دیوارهای سنگی و حکاکی‌های روی چوب اتاق‌های این هتل را دوست‌داشتنی کرده‌اند.

وب‌سایت هتل: https://aubergeplacedarmes.hotelsduvieuxquebec.com/en

اقامت در کبک

هتل Auberge Saint-Antoine در پایین شهر کبک از هتل‌های دوست‌داشتنی و مدرن کبک است که تنها چند قدم با بازار موادغذایی کریسمس و پُتی شامپلن فاصله دارد.

وب‌سایت هتل: https://www.saint-antoine.com/

نکاتی برای بازدید از کبک در کریسمس

کریسمس کبک

اگر برایتان ممکن است تا در بخش قدیمی کبک اقامت داشته باشید؛ حتما این کار را بکنید. می‌توانید از اقامتگاه خود با کمی پیاده‌روی به مرکز جشن‌های کریسمس بروید.

اگر گروهی قصد سفر به کبک در کریسمس را دارید؛ از سال قبل رزرو خانه را انجام دهید چون در کبک خانه‌های بزرگ زیادی برای اجاره موقت وجود ندارد.

در کبک مشکلی برای پارک کردن اتومبیل خود نخواهید داشت. در خود شهر کبک و اطراف آن پارکینگ‌های زیرزمینی زیادی وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. می‌توانید در خیابان هم پارک کنید ولی محدودیت ساعتی خواهید داشت.

لباس‌های گرم حتما همراه داشته باشید. هوای کبک در کریسمس بسیار سرد است. گرم‌ترین کفش و پوتین خود را ببرید. گاهی دمای هوا به منفی ۳۰ درجه هم می‌رسد. قدم زدن در سرما سخت است. حتما هنگام گشت و گذار بهترین چکمه‌های و کت گرم خودتان بپوشید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.