پول بلژیک یورو

برای سفر به بلژیک (بروکسل و…) چه پولی همراه داشته باشیم؟

بلژیک کشوری کوچک اما سرشار از زیبایی‌هاست. آثار تاریخی و ساختمان‌های باعظمت باقی‌مانده از سال‌ها و قرن‌های گذشته، می‌تواند بخشی از انگیزه‌های شما برای سفر به این کشور باشد. علاوه بر این شما با سفر به بلژیک، می‌توانید حضور در جشنواره‌ها و کارناوال‌های رنگارنگ و مهیج را تجربه کنید. از این موارد که بگذریم، خوراکی‌های لذیذ بلژیکی مخصوصا سیب‌زمینی سرخ‌کرده‌های معروفش را تنها در این کشور می‌یابید. خلاصه که جاذبه‌های بلژیک کم نیستند.

ضمنا زمانی که ویزای شینگن دریافت می‌کنید، می‌توانید به راحتی به چند کشور اروپایی از جمله بلژیک سفر کنید. بروکسل، پایتخت بلژیک، میزبان مهربانی برای سفر هر چند کوتاه شما به این کشور اروپایی خواهد بود.

واحد پول بلژیک چیست؟

مرکز خرید واحد پول بلژیک

واحد پول بلژیک یورو است. در واقع یورو، واحد پول بسیاری از کشورهای اروپایی است. در سال ۱۹۹۹ یک اتحادیه مالی در اروپا تاسیس شد تا سیاست‌های مالی یکسانی را اتخاذ و اعمال کند. یکی از مهم‌ترین اصول این اتحادیه، وجود یک واحد پول مشترک برای تمام کشورهای عضو بود. از آن سال به بعد واحد پول بلژیک به یورو تغییر پیدا کرد. در واقع بلژیک از نخستین کشورهایی بود که به حوزه مالی یورو پیوست.

شما در صورتی که یورو داشته باشید، می‌توانید آن را در تمام کشورهای عضو منطقه یورو هزینه کنید.

هر یورو معادل ۱۰۰ سنت است. سکه‌ های یورو هم شامل سکه‌های ۱ سنت، ۲ سنت، ۵ سنت، ۱۰ سنت، ۲۰ سنت، ۵۰ سنت، ۱ یورو و ۲ یورو می‌شود. یک روی تمام سکه‌ های یورو یکسان است اما روی دیگر را هر کشور برای خود طراحی می‌کند. البته شما سکه یورو هر کشور را در سایر کشورهای عضو ناحیه می‌توانید، خرج کنید.

اسکناس های یورو هم در انواع ۵ یورو، ۱۰ یورو، ۲۰ یورو، ۵۰ یورو، ۱۰۰ یورو، ۲۰۰ یورو و ۵۰۰ یورو، چاپ و توزیع می‌شود. اگر قصد سفر به بروکسل یا سایر شهرهای بلژیک (و یا سایر کشورهای عضو یورو) را دارید، بهتر است تمام پول‌تان در قابل اسکناس های ۵۰۰ یورویی یا ۲۰۰ یورویی نباشد، زیرا اگر حتی یکی از آنها هم گم شود، پول زیادی را از دست می‌دهید.

 

چه ارزی به بلژیک ببریم؟ دلار یا یورو؟

واحد پول بلژیک یورو دلار

تا به حال توصیه می‌کردیم که در سفر به کشورهای خارجی، با خود دلار ببرید و در مقصد دلار را تبدیل کنید. اما برای سفر به کشورهای اروپایی این توصیه را نداریم. شما به راحتی می‌توانید یورو را در ایران خریداری و در مقصد خرج کنید. هر میزان یورویی هم که باقی بماند، می‌توانید در کشور به راحتی بفروشید.

از سوی دیگر اگر بخواهید در ایران دلار بخرید و در بلژیک با یورو مبادله کنید، باید مبلغ بالایی بابت درصد مبادله و هزینه صرافی بپردازید. در نتیجه این مبادله به هیچ وجه به‌صرفه نیست.

بنابراین برای سفر به بروکسل، پول بلژیک یا همان یورو را بخرید و با خود ببرید.

مطالب مرتبط

در سفر به گرجستان (تفلیس، باتومی و…) چه ارزی ببریم؟

برای سفر به استانبول، چه پولی با خود ببریم؟

واحد پول دبی چیست؟ برای سفر به دبی چه ارزی ببریم؟

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.