چمدانی برای سفر به جاهای دیدنی اتریش

در فرودگاه نشسته بودم و بلیطم را در دستم تکان می‌دادم. سفر سختی در پیش داشتم و باید برای لحظه به لحظه آن برنامه‌ریزی می‌کردم اما متاسفانه با توجه به مشکلاتی که برایم پیش آمده بود، نتوانستم برنامه مورد علاقه‌ام را داشته باشم و فقط به فکر پرواز در آسمان و جاهای دیدنی اتریش بودم. همانطور که روی صندلی نشسته بودم، ناخواسته حواسم به صحبت‌های دو مرد کناری‌ام جلب شد. اشتباه نکنید صحبت‌ها آن‌قدر بلند بود که اگر نمی‌خواستم هم نمی‌توانستم آن‌ را نشنوم.

یکی از آن‌ها با یک کلاه کج و سبیل‌های تاب خورده در مورد سفر و تمام مکان‌ های دیدنی اتریش صحبت می‌کرد و در مقابلش مردی با سر تراشیده، بلند قد و صورتی آفتاب سوخته که نشان می‌داد به سفر و اسکی بسیار علاقه دارد؛ نظراتی را با او به اشتراک می‌گذاشت. بعد از نیم نگاهی به هردوی آن‌ها متوجه شدم که گوش دادن تجربه سفر مرد کلاه‌دار بسیار جالب است و لازم است برنامه‌ریزی سفرم در گوش دادن به مکالمه آن‌ها، انجام شود.


جستجو و خرید تور در علی بابا


پایتختی در دل جاهای دیدنی اتریش

مناطق دیدنی اتریش

اولین شهر وین بود، لذت وافر مرد در تک به تک کلماتش از پایتخت اتریش مشخص بود. این شهر محل امپراطوری خاندان بزرگی به نام هابسبورگ بوده است و زمانی بر مهم‌ترین مناطق اروپای مرکزی فرمانروایی می‌کردند. حتما شما هم می‌دانید که دیدن ردپای تاریخ و یک فرمانروایی چقدر می‌تواند به زیبایی‌های یک شهر اضافه کند. مرد همان‌طور که هیجان در صدایش حس می‌شد از بناهای باشکوه سبک باروک، کاخ‌ها و پارک‌های رویایی وین صحبت می‌کرد و من یادداشت برمی‌داشتم.

در میان صحبت‌هایش از زیبایی مرکز شهر و کاخ نئوکلاسیکی هافبورگ با اشتیاق حرف می‌زد و متوجه شدم در مقابل کاخ هندنپلاتز یا میدان دلاوران کاملا پیداست. وین موزه‌های بسیار زیادی دارد و آثار ارزنده از هنرمندانی مانند کلیمت، پیکاسو و وارهول در دل موزه‌های آن قرار گرفته است. پیاده‌روی در مناطق قدیمی و در اینتر اشتات باعث می‌شود زمان برای شما به عقب برگردد و در کافه‌ها و قهوه‌های این قسمت، با روح فروید، وینگشتاین و تروتسکی بر سر یک میز بنشینید.

خوابیدن زیبای خفته در مناطق دیدنی اتریش

مکان های دیدنی اتریش

مرد با هیجان گوشی موبایل خودش را درآورد و به مرد دیگر نشان داد و گفت زیبایی را ببین! قلعه هوکوسترویتس (Hochosterwitz) یکی از جالب‌ترین دیدنی ‌های اتریش است، حتما به دیدنش برو! صدایش از شدت هیجان می‌لرزید. این قلعه قرون وسطایی در بالای یک صخره قرار دارد و در بین دو دشت به نام‌های آلپ جولیان و آلپ شرقی مستقر شده است.

مرد در ادامه به دیگر ویژگی‌های این قلعه اشاره کرد. آن طور که او می‌گفت هوکوسترویتس در بین تمام قلعه‌های نظامی اروپا از معروفیت خاصی برخوردار است و زیبای خفته در دل این قلعه مخوف به افسانه‌ای الهام بخش تبدیل شده است. برای رسیدن به قلعه، باید از ۱۴ دروازه عبور کنید و هرکدام از آن‌ها برای حمله به مهاجمان ساخته شده‌اند؛ تا پای کسی به داخل قلعه نرسد. از نظر من این قلعه هیجان زیادی در خودش پنهان کرده است.

از بحث افسانه‌ها و لذت جنگ‌های قدیمی که بگذریم، چشم انداز یکی از مکان ‌های دیدنی اتریش که منظورمان همین قلعه تاریخی است، شامل پانورامایی از اسلوونی و اتریش شرقی می‌شود. این قلعه دارای موزه‌ای از زره‌ها و جنگ افزارهای قدیمی می‌شود و شما را به تاریخ قدیم بازمی‌گرداند.


جستجو و رزرو هتل اتریش در علی بابا


راهی برای کوه‌نوردی در مکان ‌های دیدنی اتریش

دیدنی های اتریش

مرد دیگر بالاخره شروع به صحبت کرد و من متوجه شدم او نیز اتریش را گشته است و فقط جنس سفرش با مرد کلاه‌دار کمی متفاوت بوده است. درست حدس زدم مردی آفتاب سوخته میل شدیدی به ورزش داشت و در مورد کوه گروسگلوکنر ( Grossglockner) شروع به صحبت کرد. نکته جالب این بود که مرد آفتاب سوخته موبایلش را درآورد و شروع به دادن اطلاعاتی از اینترنت کرد تا صحبت‌هایش را دقیق اعلام کند.

همان‌طور که گفتم من در حال نوشتن تک‌تک نکات بودم و از این اتفاق بسیار خوشحال شده بودم، این کوه با ارتفاع ۳۷۹۸ متر از سطح دریا، جز بلندترین کوه‌های اتریش است و بخشی از رشته کوه‌های هوهه تائرن محسوب می‌شود. این کوه‌ها در مرز بین کارینتیا و ارتفاعات آلپی زیلرتال در ایالتی به نام تیرول قرارگرفته‌اند.

این کوه دارای یک جاده کوهستانی به نام گروسگلوکنِر های آلپاین رُد (Grossglockner High Alpine Road) است و به دلیل این‌که از گردنه‌های آن می‌گذرد محبوب دل طبیعت گردهاست و به دلیل داشتن چشم اندازهای دیدنی، مسافرین زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

آلپباخ از جنس ورزش در مناطق دیدنی اتریش

سفر به اتریش

مرد قدبلند علاقه زیادی به طبیعت گردی و ورزش اسکی داشت، این را می‌شد از میان صحبت‌ها و توجهش به جاهای دیدنی اتریش متوجه شد. اتریش تفریحگاه‌های دیدنی بسیار زیادی دارد و آلپباخ یکی از محبوب‌ترین تفریحگاه‌های آن است. آلپباخ شهری در غرب اتریش در تیرول است و مرد آفتاب سوخته همان‌طور که دست‌هایش را تکان می‌دهد  از شدت زیبایی آن تعریف می‌کند.

این شهر در تابستان‌ها با گل‌های آلاله، خشخاش و یاسمن پوشیده می‌شود و  زمستان‌ها  با بیش از ۱۴۵ کیلوکتر مسیر اسکی، از ورزشکاران استقبال می‌کند. گردشگران در خانه‌های چوبی و سنتی این شهر اقامت دارند و از مناظر دیدنی آن استفاده می‌کنند. مرد پس از اینکه احساساتش در مورد اسکی و زیبایی آن فروکش کرد جدی شد و گفت: از کلیسای سنت اوسوالد دیدن کنید و سری هم به اروین شرودینگر فیزیکدان معروف بزنید.

اگر شما هم علاقه‌مند به تفریحات زمستانی هستید، مقاله ۸ مقصد اروپایی برای سفر زمستانی را بخوانید.

شهری کوچک اما پر از هیجان در جاهای دیدنی اتریش

جاهای دیدنی اتریش

فینکنبرگ یک شهر کوچک در تیرول اتریش است و تا جایی که من از صحبت‌های دو مرد متوجه شدم، تیرول به تنهایی زیبایی‌های بسیاری را در دل خود جای داده است. این شهر به کلبه‌های کوچک روستایی  و میخانه‌های سنتی مشهور است. زمستان‌ها در زیر سفیدی برف مدفون می‌شود و تابستان‌ها زیبایی‌های طبیعی آلپ را به رخ بیننده می‌کشد.

این روستای کوچک، تله‌کابین فینکِنبِرگِر آلمبانِن (Finkenberger Almbahnen) را در خود جای داده و هرسال گردشگران را به پیست اسکی مایِرهوفِن (Mayrhofen) راهنمایی می‌کند.

شهر تنفس در مکان ‌های دیدنی اتریش

مناطق دیدنی اتریش

گفتگوی دو مرد فروکش کرد و من با خودم می‌گفتم، ای کاش می‌توانستم مشارکتی در گفتگوی آن‌ها داشته باشم و اطلاعات خودم را نیز به آن‌ها بدهم؛ اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و من ترجیح دادم مابقی اطلاعاتم را نیز به اطلاعات آن‌ها اضافه کنم.

چشمه‌های آب گرم شهر بد گستین من را به یاد سرعین خودمان می‌اندازد و مردم از این چشمه‌ها استقبال زیادی  می‌کنند. شهر بد گستین (Bad gastein) به ساختمان‌هایسر به فلک کشیده خود معروف است و گردشگران زیادی به دیدن شهری با ۱۰۰۰ متر فاصله از سطح دریا می‌آیند و در چشمه‌های آب گرم برای استفاده از خواص درمانی آب‌تنی می‌کنند.

یکی دیگر از تفریحات مهیج این شهر اسکی در زمستان، هاکی و دوچرخه سواری در کوهستان‌های بسیار زیبای آن است.

شهر گراتز (GRAZ)

مکان های دیدنی اتریش

از دیدن شهرهایی با تفریحگاه‌های اسکی و… که بگذریم به شهر دانشجویی گراتز می‌رسیم و مقصد بعدی سفر به جاهای دیدنی اتریش خواهد بود. این شهر با دانشتن شش دانشگاه و بیش از ۴۴ هزار دانشجو یکی از شهرهای معروف اتریش است.

بافت قدیمی ، فرهنگ ایتالیایی و ایالت بالکان در این شهر بسیار مشهود است و می‌توانید در میان آن قدم بزنید. این شهر زیبا پر از موزه است و از هنر تا موزه اسلحه را در خود جای داده است. روغن دانه  کدو تنبل سوغاتی معروف این شهر است و من را به یاد داستان کدوی قل‌قله زن می‌اندازد. درواقع این شهر به خاطر داشتن غذاهای بین المللی بسیار معروف است.

روستای آنتون آم بالبرگ

دیدنی های اتریش

بسیار دلم میخواست تا به مرد اسکی‌باز این روستا را معرفی کنم، اما مسیر صحبتشان تغییر کرده بود. روستای آنتون آم بالبرگ که من را به یاد بازیگران هالیوود می‌ا‌ندازد بین کوه‌های تیرول معروف قرار گرفته و زمین اسکی در آن وجود دارد. این زمین‌ها تمام نیازهای اسکی بازان حرفه‌ای و آماتور را رفع کرده‌اند و چشم انداز بسیار پهناوری در فصل زمستان و تابستان دارند.

دیدن یک منظره زیبا در هنگام ورزش کردن دل هرکسی را به‌دست می‌آورد و من برای دیدن این مناظر لحظه‌شماری می‌کنم.

موندسی

جاهای دیدنی اتریش

اگر می‌خواهید به رویا سفر کنید به موندسی (Mondsee) بروید و وسایلتان را برای دیدن آن جمع کنید. این شهر یکی از شهرهای رویایی منطقه ووکلابروک (Vöcklabruck) اتریش است و در کناره دریاچه موندسی قرار دارد. موندسی علاوه  بر اینکه شما را به رویا می‌برد، به یاد فیلم اشک‌ها و لبخندها نیز می‌اندازد.

کلیسای قرون وسطایی این شهر که در اشک‌ها و لبخندها برای لوکیشن ازدواج به‌کار رفته است یکی از پرطرفدارترین مناطق این شهر است. تفریحات متنوع موندسی، قایق سواری و بازی در زمین‌ها گلف است و  می‌توانید با کذاشتن کلاهی بر سر در لذت یک روز آفتابی میان دریاچه، خودتان را گم کنید و به آرامش بازگردید.

با اقامت در این شهر می‌توانید سکونتگاه‌های ماقبل تاریخ در اطراف آلپ راببینید و با دیدن یکی از میراث جهانی یونسکو، خاطره‌ای عجیب برای خودتان ثبت کنید. کاش می‌توانستم به مرد کلاه‌دار این اطلاعات را بدهم. قطعا از مکان‌های تاریخی در دیدنی‌ های اتریش خوشش می‌آمد.

وینروالد در دیدنی‌ های اتریش

مناطق دیدنی اتریش

وینروالد (Wienerwald) من را به یاد آلیس در سرزمین عجایب می‌اندازد. منطقه‌ای جنگلی در شمال و جنوب غربی وین است و شما را به آرامش در سکوت طبیعت دعوت می‌کند. این جنگل آرامش‌بخش در حوالی رودخانه دانوب است و در مسیر خود به ارتفاعات آلپ آهکی شمالی و اتریش علیا می‌رسد.

این جنگل در میان تاریخ خود شکارگاه سلطنتی وین بوده و با تاریخ آن گره خورده است و امروزه خود را برای زندگی چندین گونه جذاب جانوری فدا کرده است. در نقاط مختلف این جنگل دهکده‌های بکری وجود دارد که دیدن آن از واجبات یک سفر است.

و کلام آخر…

من خاطره‌ای از جاهای دیدنی اتریش را برای شما نوشته ام و ۱۰ شهر پر از لذت و تفریح برای یک سفر را در این مقاله نام برده‌ام. ساکتان را ببندید و برای یک سفر مهیج آماده شوید. راستی اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی دیگر را نیز دارید جاهای دیدنی بارسلونا هم می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.