1 1 barcelona city

جاهای دیدنی بارسلونا، شهر سرخآبی های معروف

بارسلونا را می‌توانیم شادترین شهر دنیا بدانیم که خیابان‌ها و کوچه‌هایش پر از موسیقی و شادی و سازه‌های تاریخی است. ساختمان‌ها، عمارت‌ها و جاهای دیدنی بارسلونا واقعا در معماری بی‌نظیر هستند. از کوچه پس کوچه‌های شهر که بگذریم، به ساحل زیبا و دلچسب مدیترانه می‌رسیم؛ جایی که می‌توانید از گرمای خورشید و تلألو نور آفتاب در انعکاس آبی دریا لذت ببرید.

ساختمان‌های تاریخی بارسلونا به دست یک معمار مشهور با نام گائودی ساخته شده است. اگر دوست دارید با فرهنگ مردم بارسلونا آشنا شوید، به خیابان لارامبلا و میدان کاتالونیا بروید؛ چون در آنجا کلیساها و بناهای کهن بسیار زیادی وجود دارد. همچنین در کنار تماشای معماری بی‌نظیر عمارت‌ها، از موسیقی و نقاشی‌های خیابانی هم لذت ببرید. البته وقت گذراندن در کافه‌ها و مرکز خریدهای بارسلونا هم صفای خودش را دارد. همین جاذبه‌هاست که بارسلونا را در رتبه چهارم کشورهای توریستی قرار داده است.

حالا وقت آن رسیده به سراغ دیدنی‌ها و جاذبه های گردشگری بارسلونا برویم که تا به حال مانند آن را در هیچ کجا ندیده‌اید.


جستجو و خرید بلیط هواپیمای خارجی در علی بابا


کلیسای ساگرادا فامیلیا (church la sagrada familia) ؛ یک شاهکار تکرار نشدنی

یکی از آثار خارق‌العاده و شخصی گائودی همین کلیساست که یکی از مشهورترین جاهای دیدنی بارسلونا لقب گرفته و در لیست جاذبه‌های گردشگری یونسکو هم ثبت شده است. کلیسای ساگرادا به خاطر معماری جالب و مرموزی که دارد به این درجه از شهرت رسیده است. جالب است بدانید در معماری این کلیسا از سه سبک معماری مدرنیسم کاتالانی، هنر نوین و گوتیک متأخر استفاده شده است.

گائودی، این معمار اسپانیایی در سال ۱۸۸۴ پروژه ساخت این کلیسا را شروع کرد؛ اما در سال ۱۹۲۶ فوت شد؛ بدون اینکه این پروژه را به پایان برساند. البته قرار بر این است که همزمان با صدمین سال فوت گائودی این پروژه به پایان برسد. پس انگار قرار است بالاخره این پروژه تا سال ۲۰۲۶ تمام شود.

جاهای دیدنی بارسلونا

گائودی معتقد بود که هیچ چیزی در دنیای مادی شکل صاف و یکسانی ندارد. به همین خاطر همیشه سعی می‌کرد از خطوط منحنی و موجود در طبیعت، در پروژه‌های خود استفاده کند. استثنایی بودن بناهای گائودی نیز به همین دلیل است. خطوط به کار برده شده در معماری کلیسای ساگرادا مطابق با خطوط کوه مونتسرات است. سقف این کلیسا با شیشه‌های رنگی کار شده و زمانی که آفتاب به آن می‌تابد، هر بیننده‌ای را جادو می‌کند. در محوطه کلیسای ساگرادا هم مجسمه‌هایی وجود دارد که دوره‌های زندگی مریم مقدس و حضرت عیسی را به تصویر می‌کشد.

آدرس کلیسا ساگرادا فامیلیا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

کلیسای سانتا ماریا دل مار (church Basilica of Santa Maria del Mar) ؛ سفری به قرون وسطی

یکی دیگر از جاهای دیدنی بارسلونا که حتما باید از آن بازدید کنید، کلیسای سانتا ماریا دل مار است که سبک معماری گوتیک به نمای کلیسا شکلی جذاب و سحرآمیز بخشیده است. در بازدید از این بنا، بیشتر از همه پنجره‌های بزرگی که شیشه‌های رنگی دارند، نظر شما را به خود جلب می‌کنند. این کلیسا هم با آرامگاه‌هایی که دارد، پذیرای افراد بزرگ تاریخ شده که خود به نوعی بیان کننده تاریخ هستند.

جاهای دیدنی بارسلونا

آدرس کلیسا سانتا ماریا دل مار در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

صومعه پدرالبس (monestir de pedralbes) ؛ شگفتانه‌ای از معماری گوتیک کاتالان

این صومعه در یک باغ بهشتی به نام رینا الیسندا قرار گرفته است. جالب است بدانید که این صومعه به فرمان ملکه الیسندا در سال ۱۳۲۶ میلادی در این باغ خوش آب و هوا ساخته شد. البته صومعه پدرالبس چندین صومعه را شامل می‌شود. در بازدید از این مکان دیدنی می‌توانید از مشاهده آثار معنوی قرن بیستم حسابی به وجد بیایید.

جاهای دیدنی بارسلونا

آدرس صومعه پدرالبس در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

خیابان رامبلا (las ramblas)

یکی از بهترین و جذاب‌ترین جاهای دیدنی بارسلونا همین خیابان لارامبلا است. شما می‌توانید از این خیابان به میدان معروف کاتالونیا بروید که در انتهای آن قرار دارد و از سایر دیدنی های بارسلونا مثل جاهای فرهنگی، آمفی تئاترها و عمارت‌هایی با معماری بی‌نظیر مثل کاخ کاتالونیا، مجسمه کریستف کلمب و تندیس کولوم دیدن کنید. البته از مجسمه‌های متحرکی که به یکباره سر راه شما سبز می‌شوند، نترسید.

گذشته از این‌ها می‌توانید از کاخ پالائو گوئل هم دیدن کنید. این کاخ ارزش زیادی دارد؛ چون توسط آنتونی گائودی در سال ۱۸۸۶ ساخته شده است. در داخل این کاخ یک سالن بزرگ برای اجرای سرود و کنسرت وجود دارد که نشان دهنده ذوق هنری مالک آن بوده است.

اگر در زمان گشت و گذار در این محدوده از ازدحام جمعیت خسته شدید، می‌توانید به یکی از کافه‌ها یا رستوران‌ها بروید تا خستگی‌تان را در کنید و چیزی هم بخورید. برای رسیدن به این خیابان بزرگ و جنجالی می‌توانید از خط ایستگاه متروی کاتالونیا و یا لیسئو استفاده کنید.

آدرس خیابان رامبلا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

سازه کازا میلا (Casa Milà) ؛ بنایی سحرآمیز در قلب بارسلونا

یکی دیگر از آثار گائودی معمار مشهور اسپانیایی، عمارت زیبای کاسا میلا است که در بین سال‌های ۱۹۰۵ تا ۱۹۱۰ برای خاندان میلا ساخته شده است و کاسا میلا هم به معنی خانه میلا است. ارزش این سازه تا جایی است که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

قسمت بیرونی عمارت با سنگ‌های خاکستری رنگ آذین شده است. به همین خاطر آن را با نام لاپدررا (La Pedrera) هم می‌شناسند؛ چون نمای آن شباهت زیادی به معدن سنگ دارد. علاوه بر نمای بیرونی ساختمان، حتما مجذوب چیدمان و لوازم داخل آن نیز می‌شوید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید طبقات بالایی آن را کرایه کنید.

در سقف این عمارت دودکش‌هایی با اشکال مرموز قرار دارد که زیبایی آن را چندین برابر کرده است. در آخرین اتاق این عمارت می‌توانید آثار گائودی را به شکل ماکت ببینید. برای بازدید از این عمارت جادویی که یکی از خاص‌ترین جاهای دیدنی بارسلونا است، باید عجله کنید تا برای دیدن همه جای آن وقت کافی داشته باشید.

آدرس سازه کازا میلا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

پارک گوئل (Park Güell) ؛ جلوه‌ای از خانه‌های مینیاتوری

حتما تا الان متوجه شده‌اید که بارسلونا و آنتونی گائودی دو روی یک سکه هستند. از این رو یکی دیگر از جاهای دیدنی بارسلونا که نام این معمار اسپانیایی در آن می درخشد، پارک گوئل است. این پارک زیبا روی تپه ال کارمل قرار دارد و ساخت آن بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ به طول انجامید.

در این پارک مجسمه‌های زیبایی قرار دارد. اولین مجسمه، در ورودی پارک گوئل قرار دارد که یک اژدها با روکشی از کاشی است. درون این پارک سازه‌های عجیب و سحرآمیزی منتظر شماست که با دیدن آن‌ها مات و مبهوت می‌مانید. این پارک هم در لیست میراث جهانی ثبت شده است.

اگر دوست داشته باشید کل شهر را در یک نگاه ببینید، می‌توانید به بالای سازه‌ای بروید که در این پارک ساخته شده است. البته برای ورود به بخشی از پارک باید بلیط بخرید. خط متروی لسپز و یا والکارکا شما را به این پارک می‌رساند. البته برای بالا رفتن از تپه ال کارمل می‌توانید سوار اتوبوسی شوید که شماره ۲۴ دارد.

آدرس پارک گوئل در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

پارک مون جوییک (Parc de Montjuic) ؛ یک تفریح‌گاه تمام و کمال

نام پارک یادآور لحظاتی پر از شادی و تفریح است. بنابراین اگر دوست دارید لحظات مفرحی همراه با عزیزان خود داشته باشید، به این پارک زیبا که در جوار کوه مون جوییک قرار دارد بروید. شما در پارک می‌توانید علاوه بر آب و هوای دلچسب از تماشای بارسلونا نیز لذت ببرید.

آثار تاریخی جز جدایی‌ناپذیر جاذبه های گردشگری بارسلونا است. موزه ملی کاتالونیا، موزه کاشا فروم، نمایشگاه المپیک بارسلونا و عمده آثار خوآن میرو را می‌توان در این پارک مشاهده کرد. اما با این حال سرگرمی‌های این پارک تمامی ندارد. مثلا می‌توانید به تماشای فواره‌های رقصنده بنشینید و یا در تله کابین باشید و از دیدن مناظر اطراف لذت ببرید. یا این که با کمک تله کابین به روستای اسپانیولی که در بالای تپه مون جوییک قرار دارد بروید. اگر در فصل تابستان به بارسلونا سفر کنید، می توانید تماشای فیلم‌های سینمایی روی دیوار عمارت تاریخی را هم تجربه کنید.

آدرس پارک مون جوییک در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

پارک سیتا دلا (Parc de la Ciutadella) ؛ لذت قایق‌سواری

یکی از جاهای دیدنی بارسلونا پارک سیتا دلا است که در دل آن دریاچه‌ای زیبا جای گرفته است. البته در این پارک بهشتی، هیچ تاب و سرسره‌ای به چشم نمی‌خورد؛ اما می‌توانید با اجازه قایق همه جای این پارک زیبا را بگردید. البته موزه و باغ‌وحشی هم دارد که می‌توانید در آن وقت بگذرانید و از تماشای زیبایی‌های آن لذت ببرید. مطمئن باشید با حضور در این پارک آرامشی شما را دربر می‌گیرد که حسابی از هیاهوی شهر دورتان خواهد کرد. همچنین مسیرهای پیاده‌روی زیبا با گل‌ها و معماری بسیار زیبا و دلنواز، لحظات بسیار رمانتیکی را به شما هدیه خواهد کرد.

آدرس پارک سیتا دلا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

باری گوتیک (Gothic Quarter) تاریخ زیر پای شما

این محله تاریخی که با معماری بی‌نظیرش یادآور بخشی از تاریخ بارسلونا است، در میان خیابان رامبلا و لایتانا و در میدان رویال پلازا قرار دارد. قدمت هرکدام از این ساختمان‌ها به قرن‌ها پیش برمی‌گردد و شما را به قرون وسطی می‌برد. مورخان می‌گویند برخی از این سازه‌ها حتی به زمان رم باستان تعلق دارد.

این محله زیبا از قرن ۱۵ به مقر فرماندهی شهر تبدیل شد. جالب است بدانید که این مکان همان جایی است که حکومت کریستف کلمب را بعد از اولین سفرش تشویق و تحسین کرد. اگر حین بازدید از بناهای تاریخی و زیبای میدان رویال پلازا گرسنه و خسته شدید، می‌توانید در کافه‌های اطراف این مکان زیبا وقت بگذرانید.

آدرس باری گوتیک در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

ورزشگاه ورزشی نیوکمپ (stadium Camp Nou) لذت دیدن مسابقات بارسا

اگر کمی به فوتبال علاقه‌مند باشید حتما نام درخشان بارسلونا را شنیده‌اید. فوتبال برای مردم بارسلونا مثل اکسیژن است. همین علاقه باعث شد تا امروز بارسلونا یک استودیو ورزشی ۹۹ هزار نفری در غرب لس کورتس داشته باشد.

امروزه این ورزشگاه بزرگ‌ترین ورزشگاه در اروپاست که در رتبه سیزدهم بزرگ‌ترین استودیوهای جهان نیز جای دارد. شما می‌توانید در محل ورودی بازیکنان به زمین گشتی بزنید و از حال و هوای فوتبالی ورزشگاه لذت ببرید.

از سال ۱۹۵۷ به بعد این ورزشگاه به عنوان ورزشگاه تیم بارسونا انتخاب شد. در این استودیوی ورزشی موزه‌ای نیز قرار دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست. شما می‌توانید عکس ها و افتخارات این تیم را تنها با لمس صفحه‌ای روی دیوار موزه تماشا کنید.

اما این تمام ماجرا نیست؛ چون می‌توانید در بخش دیگری از موزه کارهای هنرمندانی همچون دالی و میرو  را هم از نظر بگذرانید. بخش هیجان‌انگیز موزه هم آثاری از سوابق و افتخارات تیم بارسلونا است که یادآور بردهای جانانه این تیم است. پس اگر عشق فوتبال هستید، حتما در بازدید از جاهای دیدنی بارسلونا، دیدن این موزه را در اولویت قرار دهید.

آدرس ورزشگاه نیو کمپ در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

ساحل بارسلونتا (barcelona beach) آرامشی وصف نشدنی

ساحل زیبای بارسلونتا که در جوار آب‌های آبی و درخشان دریا قرار دارد، یکی از جاهای دیدنی بارسلونا است که گردشگران زیادی به آن سر می‌زنند. بخش غربی این ساحل که سنت سباستیا نام دارد، در فصل تابستان به قدری شلوغ است که حتی جای سوزن انداختن هم ندارد.

در این ساحل خودتان را فقط به شنا کردن و آفتاب گرفتن محدود نکنید. انواع قایق‌ها و تخته‌های شنا موجود است که با آن ها می‌توانید حسابی خوش بگذرانید. یا این که می‌توانید دوچرخه کرایه کرده و یا اگر اسکیت دارید، در راه مخصوص اسکیت و دوچرخه گشت بزنید.

گذشته از این‌ها می‌توانید در کنار تماشای ساحل و دریای مواج با خوردن غذاهای خوشمزه در رستوران‌های متنوع این حوالی، دلی هم از عزا در بیاورید. اگر می‌خواهید هزینه کمتری برای خورد و خوارک بپردازید، بهتر است از سوپرمارکتی که اول ساحل قرار دارد، خرید کنید. به علاوه می‌توانید مایحتاج خود را از مرکز خرید مشهور دیاگونال مار تهیه کنید.

آدرس ساحل بارسلونا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

قلعه مونجوییک (montjuic castle) کمی هیجان ترسناک در سفر

شاید کمی ترسناک باشد؛ اما مونجوئیک روی تلی قرار گرفته است که آرامگاه ابدی یهودیان است. مونجوئیک در واقع نوعی ورزشگاه بوده که در سال ۱۹۹۲ میزبان مسابقات المپیک بوده است.

جاهای دیدنی بارسلونا

در کنار مونجوئیک آثار تاریخی ارزشمند دیگری مثل قلعه نظامی‌ها، پارک تیبیدو، موزه ملی هنر کاتالونیا برای بازدید وجود دارند که هرکدام به نوبه خود جذاب هستند و هرکسی را محو تماشا می‌کنند. از این‌ها که بگذریم به بخش جالب‌تری می‌رسیم. شما در این تپه می‌توانید با سوار شدن به تله کابین در ارتفاعات گشتی بزنید و از دیدن مناظر اطراف لذت ببرید.

آدرس قلعه مونجوییک در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

موزه هنر ملی کاتالونیا (Museu Nacional d’Art de Catalunya)

یکی از مشهورترین جاهای دیدنی بارسلونا که در شناساندن تاریخ این مملکت نقش مهمی دارد، همین موزه ملی کاتالونیا است. این موزه هنری در پارک مون جوییک قرار دارد که می‌توانید ارزشمندترین آثار هنری بارسلونا را در آن مشاهده کنید. مثل آثار هنری رومانسک که با طرح و نقش روی چوب به تصویر کشیده شده است. این آثار در قرن‌های ۱۱، ۱۲ و ۱۳ تکمیل شده است. به علاوه آثار هنری گوتیک شامل نگاره‌ها و تندیس‌های چوبی و سنگی، آثار گائودی، پیکاسو، دالی و … را در این موزه قرار دارند.

البته به جز دیدن آثار هنری و تاریخی، می‌توانید به کتاب‌های جذابی هم دسترسی داشته باشید، البته تمامی این کتاب‌ها به زبان انگلیسی ترجمه شده‌اند. اگر مایل به بازدید از این موزه باشید، می‌توانید با مترو به آنجا بروید.

آدرس موزه هنر ملی کاتالونیا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

موزه تاریخ شهر بارسلونا (Museum of the History of Barcelona)

اگر دوست دارید از تاریخ جذاب بارسلونا اطلاعاتی کسب کنید، پیشنهاد ما به شما این است که از این موزه دیدن کنید. اینجا یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی بارسلونا برای علاقه‌مندان به تاریخ است. جالب‌تر این که علاوه بر آثار تاریخی و کهن بارسلونا، می‌توانید از سازه‌هایی که از رم باستان بر جای مانده نیز دیدن کنید.

جاهای دیدنی بارسلونا

کارخانه ادویه‌سازی، اتاق شستشوی لباس، اتاق‌های رنگ‌رزی و … از بخش‌های جذاب این موزه محسوب می شوند. این موزه ی ۴۰۰۰ متر مربعی یادآور رخدادهای تاریخی زیادی از گذشته ی بارسلونا است. مثلا وجود اتاقک های کوچکی که استراحتگاه افراد بالا رتبه ی باستان بود.

آدرس موزه تاریخ شهر بارسلونا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

موزه پابلو پیکاسو (Museu Picasso) دیدن آثارآقای نقاشی دنیا

نام پیکاسو برای ما یادآور طرح‌ها و نقاشی‌های ارزشمند اوست. این نقاش زبردست که در قرن بیستم زندگی می‌کرد آثار و نگاره‌های زیادی را بر جای گذاشته است. برخی از آثار پیکاسو که در این موزه قرار دارد، توسط دوست نزدیکش به موزه اهدا شده است.

از نقاشی‌های زیبای پیکاسو که بگذریم، نمای بیرونی و داخلی ساختمان موزه هم بسیار دیدنی است. دیوارهای این موزه شاهد وقایع تاریخی بی‌شماری بوده است. در این سازه پنج اتاق بسیار بزرگ قرار دارد که همگی به هم راه دارند.

آدرس موزه پابلو پیکاسو در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

موزه جانور شناسی (Museu parc de la ciutadella) سفر به میلیون‌ها سال قبل

این موزه در پارک چیوتادلا قرار دارد. این موزه سه اتاق بسیار بلند دارد و به همین دلیل به کاخ سه اژدها نیز مشهور است. همانطور که از نام این موزه برمی‌آید، در آن می‌توانید گونه‌های متعدد و شگفت‌انگیزی از جانواران مانند حشرات، ماهی‌ها، خزندگان و … را مشاهده کنید. در این بین فسیل ماموت‌های ما قبل تاریخ و تخم پرندگان هم بسیار جالب توجه هستند. پس اگر به دنیای جانوران علاقه دارید، به هیچ‌وجه بازدید از این موزه را از قلم نیندازید.

آدرس موزه جانورشناسی بارسلونا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

کازا بالیو (Casa Batlló)

باز هم نام گائودی در پس این سازه خلاقانه نهفته است. کازا بالیو هم یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی باسلونا است که بازدید از آن را به هرکسی با هر سلیقه‌ای توصیه می‌کنیم. این ساختمان عجیب در سال ۱۹۰۴ ساخته شده است. البته در قرن بیستم نیز مرمت شده است.

در این سازه گائودی هم نمی‌توانیم حتی یک خط صاف و مستقیم پیدا کنیم و این امر در طراحی بالکن‌های طبقات به خوبی مشخص است. نام دیگر این بنای مرموز، خانه استخوان‌هاست! چرا که نمای بالای تراس‌های آن نمایانگر کاسه چشم جمجمه یک انسان است. همچنین کاشی‌های براق ماهی‌گونه آن بسیار جذاب است.

آدرس کازا بالیو در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

بازار بوکریا (Mercado de La Boqueria) بوی خرید میاد

بازار لابوکریا هم یکی از جاهای دیدنی بارسلونا است که قدمت زیادی دارد و بنابر اسناد تاریخی ساخت آن در سال ۱۲۱۷ میلادی شروع شده بود. این بازار ریشه تاریخی دارد و تا به امروز ۲۰۰ شغل را در خود جای داده است. محصولاتی همچون ماهی، پنیر، گوشت یخی، سبزی و … در این بازار به فروش می‌رسد.

بازار بوکریا به شکل بیضی ساخته شده و همین نکته بسیار جالب توجه گردشگران واقع شده است. سقف زیبا و منحصربه‌فرد این بازار نیز از جنس آهن و شیشه است؛ بنابراین اگر در روزهای بارانی به این بازار بروید، خیال تان راحت است که خیس نمی‌شوید. در سفر به بارسلونا رفتن به این بازار را از قلم نیندازید، چون هم می‌توانید حسابی خرید کنید و هم از مناظر دیدنی اطراف لذت ببرید.

آدرس بازار بوکریا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

گراسیا (Gràcia)

گراسیا یک شهر کوچک است که پس از قرن بیستم به عنوان بخشی از بارسلونا معرفی شد. در خیابان‌های این شهر دانشجوهای معماری و هنر را می‌بینید که با اشتیاق فراوان به سازه‌های الهام‌بخش می‌نگرند. بین ماه‌های آگوست تا اوت مردم، شهر گراسیا را برای برپایی جشنواره فستا ماجور آماده می‌کنند. در این تاریخ می‌توانید گراسیا را به شکلی فانتزی مشاهده کنید. اطراف خیابان‌های باریک این شهر دوست‌داشتنی انواع مغازه‌ها، رستوران و کافه وجود دارد که سر شما را گرم می‌کند.

آدرس گراسیا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

قصر موسیقی کاتالان (Palau de la Música Catalana) صدای اپرا به گوش می‌رسد

یکی دیگر از جاهای دیدنی بارسلونا که در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده است، این عمارت باشکوه است که چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. قصر موسیقی کاتالان محلی برای برگزاری کنسرت‌هاست که توسط لوییز دومانچه مونتانر ساخته شده است. معمولا در این قصر زیبا کنسرت‌های اپرا و موسیقی‌های محلی هم برگزار می‌شود.

آدرس قصر موسیقی کاتالان در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

میدان پلاسا د کاتالونیا (catalonia plaza de square)

کاتالونیا نام دیگر این میدان پر بازدید است. این میدان در بین خیابان پسیج گراسیا و خیابان لاس رامبلاس قرار دارد؛ و از آنجایی که در مرکزی‌ترین نقطه شهر واقع شده، شما می‌توانید به راحتی به جاهای دیدنی و تفریحی اطراف بروید. در جوار این میدان فروشگاه ال کورته اینگلس قرار دارد که می‌توانید از آنجا خرید کنید.

آدرس میدان پلاسا د کاتالونیا در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

غذاخوری های بارسلونا ؛ ایستگاه خوردنی

یکی از مناطق گردشگری بارسلونا برای آدم‌های شکمو رستوران‌های این کشور است. هر نوع غذایی که دوست داشته باشید، در این رستوران‌ها موجود است. محبوب‌ترین غذا در میان مردم بارسلونا اروز نگره است که در ترکیباتش ماهی مرکب و برنج وجود دارد و حسابی به مذاق‌تان خوش می‌آید.

جاهای دیدنی بارسلونا

فواره جادویی (Magic Fountain of Montjuïc)

یکی از پربازدیدترین جاهای دیدنی بارسلونا فواره‌هایی هستند که با نور و ملودی آهنگ به رقص در می‌آیند. تماشای این فوراه‌ها هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد. اگر در تابستان به بارسلونا سفر کنید، می‌توانید از پنج‌شنبه تا شنبه از تماشای نور و رقص آب لذت ببرید. البته گاهی هم ممکن است به دلیل برگزاری نمایشگاه‌ها موفق به دیدن این فواره‌های رقصان نشوید.

آدرس فواره جادویی در گوگل مپ

جاهای دیدنی بارسلونا

تیبیدابو (Tibidabo) ؛ بام بارسلونا

اگر با فرزند خردسال تان به بارسلونا سفر می‌کنید، حتما از تیبیدابو دیدن کنید. در این مکان جنجالی، هم شما از دیدن شهر در ارتفاع لذت می‌برید و هم کودک‌تان از بازی در پارک‌های آن حسابی ذوق‌زده می‌شود. البته می‌توانید از کلیسای sagrat cor هم دیدن کنید. بازدید از این کلیسا هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد؛ اما یادتان باشد که از ۱۲ بهمن تا ۹ اسفند درهای آن برای مرمت بسته می‌شود.

آدرس تیبیدابو در گوگل مپ

در نهایت …

ما هرچه درباره دیدنی های بارسلونا می‌دانستیم، روی دایره ریختیم. نوبتی هم که باشد این بار نوبت شماست تا از تجربیات جالبی که در سفر به بارسلونا داشتید، با ما و تمام علی بابایی‌ها صحبت کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.