بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

لوگوی بیمه‌ سامان بیمه مسافرتی سامان، همراه همسفران علی‌بابا
همسفران علی‌بابا می‌توانند در سفرهای خود از بیمه مسافرتی سامان استفاده کنند. بیمه مسافرتی سامان هزینه‌های فوریت‌های پزشکی و دندان‌پزشکی، هزینه‌های ناشی از مفقودی چمدان و هزینه خسارات ناشی از کنسلی رویدادهای جهانی (هنری، ورزشی، تجاری و...) را جبران می‌کند. همچنین این بیمه به انتخاب شما می‌تواند جبران سرقت و حوادث منزل در طول سفر را هم به عهده‌ بگیرد.
عکس بیمه مسافرتی
خدمات بیمه سامان
بیمه مسافرتی سامان در تلاش است تا با ارائه خدمات کاربردی قوت‌قلبی برای شما در طول سفر باشد
Alibaba https://cdn.alibaba.ir/h2/desktop/assets/images/home/globe-logo-8670c22c.svg
پوشش جهانی خدمات درمانیقرارداد با بیش از ۵۵ هزار مرکز درمانی در سراسر دنیا
Alibaba https://cdn.alibaba.ir/h2/desktop/assets/images/home/coverage-logo-897d1add.svg
بالاترین نرخ پوشش بیمهبیشترین سقف پوشش تا ۷۰ هزار یورو
Alibaba https://cdn.alibaba.ir/h2/desktop/assets/images/home/contact-logo-27c5fffd.svg
خدمات پشتیبانیدارای خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته
عکس بیمه مسافرتی
بیمه مسافرتی چیست؟
حادثه خبر نمی‌کند! هر جا این جمله معروف را بشنویم یاد بیمه می‌افتیم. حقیقتا هم همینطور است. در واقع بیمه راهی است برای جبران خسارت‌های احتمالی. بیمه مسافرتی هم درست مثل همه بیمه‌های عمر و ماشین و آتش‌سوزی و... دقیقا با همین ماموریت تعریف می‌شود و در اختیار مسافران قرار می‌گیرد؛ بیمه‌ای که قرار است با جبران خسارات احتمالی در سفر برای مسافران، مایه آرامش باشد.تصور کنید در سفر و در شرایطی که کیلومترها دور از خانه هستید، خدای نکرده اتفاق خاصی برای شما بیفتد؛ مثلا نیاز فوری به دندان‌پزشکی پیدا کنید یا خدای نکرده بیماری خاصی در سفر برایتان اتفاق بیفتد که نیاز به ویزیت پزشک یا مراجعه به بیمارستان داشته باشید. بیمه مسافرتی طراحی شده تا خسارت‌های مسافر را در صورت بروز چنین اتفاقاتی تا حد زیادی جبران کند.
مطالعه بیشتر
خرید بیمه مسافرتی
خرید بیمه مسافرتی برای بسیاری از سفرها اجباری نیست و این حق انتخاب برای مسافر وجود دارد که در سفرهایش بیمه بگیرد یا خیر؛ اما نکته‌ای که مسافران سفرهای خارجی باید در نظر داشته باشند این است که گرفتن بیمه مسافرتی برای بسیاری از کشورهای خارجی (گرفتن ویزا، مخصوصا شینگن) ضروری است که حتما باید آن بیمه را از یک شرکت معتبر بیمه مسافرتی دریافت کرده باشید. برای خرید بیمه مسافرتی، لازم است که قبل از سفر به یک شرکت بیمه که خدمات بیمه مسافرتی ارائه می‌کند مراجعه کنید یا با علی‌بابا ارتباط بگیرید. اگر همسفر علی‌بابا باشید، خرید بیمه مسافرتی سامان از علی‌بابا، کار به‌صرفه‌تر و سریع‌تری است؛ چرا که بدون دردسر و با پشتیبانی 24 ساعته علی‌بابا در هفت روز هفته، می‌توانید به‌سرعت بیمه متناسب با شرایطتان را پیدا و خریداری کنید.
بیمه های مسافرتی خدمات متنوعی به مسافران ارائه می‌کنند، برای مثال:
دندان‌پزشکی
فوریت‌ پزشکی
بیمه اموال
مفقودی چمدان در صورت تحویل به بار هواپیما
مشاور حقوقی
اورژانس هوایی
وقفه سفر
کنسلی سفر هزینه بازگشت غیرمنتظره
کنسلی سفر (به این شکل که هزینه بازگشت غیرمنتظره بیمه‌شده به‌دلیل مسائل حاد پزشکی و یا فوت بستگان درجه یک یا بلافصل پرداخت می‌شود با این شرط که فرد نتواند از بلیط قبلی خودش برای بازگشت استفاده کند.)
عکس بیمه مسافرتی
مرکز پشتیبانی علی‌بابا
هر زمان که تصمیم به خرید بیمه مسافرتی گرفتید، قبل از سفر می‌توانید با مرکز پشتیبانی علی‌بابا به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید و درباره شرایط و قیمت بیمه مسافرتی با کارشناسان مربوطه صحبت کنید و راهنمایی بگیرید.
قیمت بیمه مسافرتی
به‌طور کلی قیمت بیمه مسافرتی بر اساس این سه عامل محاسبه می‌شود:
Alibaba https://cdn.alibaba.ir/h2/desktop/assets/images/home/insurance-people-image-0a0ef110.svg سن مسافر
به این معنا که هر چه مسافر سن بیشتری داشته باشد، قیمت بیمه مسافرتی او بیشتر می‌شود.
Alibaba https://cdn.alibaba.ir/h2/desktop/assets/images/home/insurance-time-image-4c4f16e0.svg مدت سفر
یعنی اگر مسافر مدت بیشتری در مقصد اقامت کند، باید هزینه بیشتری پرداخت کند.
Alibaba https://cdn.alibaba.ir/h2/desktop/assets/images/home/insurance-location-image-c8c45af9.svg مقصد سفر
منطقه جغرافیایی مقصد سفر شما در قیمت بیمه مسافرتی موثر است؛ به‌عنوان مثال کشورهای آمریکا و کانادا گران‌ترین نرخ بیمه مسافرتی به شمار می‌آیند.
نحوه محاسبه مبلغ بیمه مسافرتی
با توجه به جدول زیر، سه عامل سن مسافر، مدت و مقصد سفر به طبقات مختلف تقسیم شده‌اند تا طبق فرمول مشخصی، تعیین قیمت بیمه مسافرتی انجام شود:
عوامل موثر در تعیین قیمت بیمه مسافرتینحوه محاسبه در فرمول تعیین حق بیمه
سن مسافرتا ۱۲ سال • ۱۳ تا ۶۵ سال • ۶۶ تا ۷۰ سال • ۷۱ تا ۷۵ سال • ۷۶ تا ۸۰ سال • ۸۰ سال به بالا (البته خیلی از شرکت‌های بیمه ممکن است به افراد بالای ۸۰ یا ۸۵ سال، بیمه مسافرتی ارائه نکنند.)
مدت سفر۱ تا ۷ روز • ۸ تا ۱۵ روز • ۱۶ تا ۲۳ روز • ۲۴ تا ۳۱ روز • ۳۲ تا ۴۵ روز ۶۳ تا ۹۲ روز • ۶ ماهه • ۱ ساله
مقصد سفربر اساس مناطق جغرافیایی مختلف
البته توجه داشته باشید که این تقسیم‌بندی بازه‌های سنی در تمام طرح‌های بیمه یکسان نیست و ممکن است طرح‌ها در این تقسیم‌بندی سنی با هم متفاوت باشند. سطح پوشش بیمه و عوامل دیگر هم در تعیین قیمت نهایی بی‌تاثیر نخواهد بود. مثلا برای سفر به برخی مقصدها، امکان پوشش مالی هم برای بیمه‌شده وجود خواهد داشت که این عامل قیمت بیمه مسافرتی را افزایش خواهد داد. در صورت درخواست پوشش کرونا، مبلغ نهایی مجددا افزایش پیدا می‌کند. در مورد اعتبار بیمه‌های مسافرتی یک نکته بسیار مهم وجود دارد؛ اینکه اعتبار زمانی بیمه مسافرتی ۹۲ روز (به‌صورت متوالی) در نظر گرفته شده است؛ یعنی حتی اگر بیمه شما یک ساله باشد، به‌طور متوالی تا ۹۲ روز تحت پوشش بیمه خواهید بود. اگر در مدت اعتبار بیمه (مثلا یک سال) به دفعات از کشور خارج و به آن وارد شوید، در تمام دفعات سفر به شرطی که هر سفر کمتر از ۹۲ روز طول بکشد، تحت پوشش بیمه خواهید بود.

پرسش‌های پرتکرار

بیمه مسافرتی چیست؟
بیمه مسافرتی، نوعی از بیمه است که می‌تواند خسارات احتمالی پیش‌آمده در سفر را تا حد زیادی جبران کند. شرکت‌های بیمه انواع مختلفی بیمه مسافرتی را برای مسافران تدارک دیده‌اند تا در شرایط اضطراری، آرامش را برای مسافران به ارمغان بیاورد.
مزایای بیمه مسافرتی چیست؟
با داشتن بیمه مسافرتی دیگر نگران خسارات احتمالی نیستید؛ مثلا اگر بار شما (در صورت تحویل به هواپیما) گم شود یا نیاز به ویزیت پزشک داشته باشید، بیمه مسافرتی تا حد زیادی خسارات ناشی از این اتفاقات را پوشش می‌دهد.
آیا داشتن بیمه مسافرتی الزامی است؟
بیمه مسافرتی برای سفر به برخی کشورها و مناطق الزامی است. حتی برای اخذ ویزای کشورهای مختلف مثل ویزای دانشجویی یا ویزای شینگن، حتما باید بیمه مسافرتی داشته باشید.
چگونه بیمه مسافرتی بخریم؟
برای خرید بیمه مسافرتی می توانید به صفحه درخواست بیمه مسافرتی علی‌بابا بروید و یا با مرکز پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید. علی‌بابا برای همسفرانش، در سریع‌ترین زمان ممکن قبل از سفر، با قیمت مناسب، بیمه مسافرتی سامان را تهیه می‌کند.
برای سفر به کدام کشورها بیمه مسافرتی لازم است؟
به‌طور کلی برای اخذ ویزای کشورهای مختلف ممکن است به بیمه مسافرتی نیاز داشته باشید. به‌عنوان مثال، داشتن بیمه مسافرتی برای سفر به کشورهای حوزه شینگن الزامی است. هر سفارت‌خانه هنگام اخذ ویزا و تکمیل مدارک، لزوم داشتن بیمه مسافرتی را به شما گوشزد خواهد کرد.
با داشتن بیمه مسافرتی هنگام بروز حادثه در سفر چه اقدامی باید انجام دهم؟
به‌سرعت با شرکت کمک‌رسان (شرکت واسط در کشور مقصد) تماس بگیرید و شرایط را عنوان کنید. راه‌های ارتباطی با شرکت کمک‌رسان روی بیمه‌نامه شما نوشته شده است.
منظور از پوشش در بیمه مسافرتی چیست؟
به خدماتی که در بیمه مسافرتی به بیمه‌شده ارائه می‌شود، «پوشش بیمه مسافرتی» گفته می‌شود. این خدمات می‌توانند از مفقودی مدارک و بار تا هزینه‌های پزشکی و حقوقی را شامل شوند.
نداشتن بیمه مسافرتی چه خطراتی دارد؟
در مرحله اول باید بدانید که برای سفر به بسیاری از کشورها، داشتن بیمه مسافرتی الزامی است. در سفرهایی که داشتن بیمه مسافرتی ضروری نیست هم بهتر است بیمه مسافرتی داشته باشید. مثلا اگر بیمه مسافرتی نداشته باشید در صورت بیماری، نمی‌توانید هزینه‌های پزشکی خود را در کشور مقصد پرداخت کنید و مشکلاتی جدی برایتان ایجاد می‌شود. بنابراین داشتن بیمه مسافرتی، تضمین آرامش شما در صورت بروز حوادث در سفر خواهد بود.