مراکز خرید ارومیه

معرفی ۱۱مورد از معروف‌ترین مراکز خرید ارومیه

آشنایی با بازارها و بازارگردی در ارومیه

دلتان هوای خرید کرده؟ خریدتراپی قانون نانوشته‌‌ای است که وقتی حالمان سرجایش نیست، به‌سراغش می‌رویم. احتمالا شما هم یک روزهایی برای بهتر شدن حالتان خرید می‌کنید. یک وقت‌هایی چیزهایی که لازم دارید می‌خرید، گاهی هم اگر مسافر شهر دیگری باشید، برای اطرافیان سوغاتی تهیه می‌کنید. درهرصورت، خرید، خرید است و هیچ جوره نمی‌توان ساده از کنار آن گذشت. در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا قرار است به مبحث شیرین خرید در شهر ارومیه و معرفی مراکز خرید ارومیه بپردازیم.

مجتمع تجاری کیف و کفش رضا در ارومیه کجاست؟
مجتمع تجاری کیف و کفش رضا در خیابان امام ارومیه واقع شده است و یکی از درهای ورودی آن نیز در خیابان بعثت قرار دارد.
بهترین مراکز خرید ارومیه در خیابان استادان کدام است؟
از جمله مجتمع‌های تجاری این منطقه، می‌توان به مجتمع تجاری میلاد نور، مرکز خرید ژابیز، مجتمع تجاری عازمی، مرکز خرید پردیس و مجتمع تجاری استادان… اشاره کرد.
بازارچه‌های مرزی ارومیه کدام است؟

چرا خرید در ارومیه مقرون‌به‌‌صرفه است؟

ارومیه یکی از شهرهای مرزی ایران است. در این شهر به‌خاطر همسایگی با کشور ترکیه، بسیاری از محصولات و اجناس خارجی با برندهای معتبر، راحت‌تر تهیه شده و در مراکز خرید ارومیه فروخته می‌شود. خرید در ارومیه برای هر نوع سلیقه و نیازی راحت است، این شهر هم مجتمع ‌تجاری‌های لوکس دارد، هم بازارهای قدیمی. اگر اهل ارومیه‌ یا مسافر چند روزه این شهرید و جاهای زیادی برای خرید نمی‌شناسید، جای درستی آمده‌اید. قرار است در این مقاله به معرفی ۱۱ مورد از معروف‌ترین مراکز خرید ارومیه بپردازیم تا بدانید محصولات باکیفیت را از کجا و با چه قیمتی تهیه کنید.

متاسفانه در سایت‌های مختلف هیچ عکس‌ درست و باکیفیتی از مراکز خرید ارومیه وجود نداشت تا بتوانیم با شما به اشتراک بگذاریم. مجبور شدیم از عکس‌های محدودی استفاده کنیم و روی همکاری شما حساب کنیم. اگر اهل ارومیه‌اید یا مسافر این شهرید و دوست دارید به تکمیل این مقاله کمک کنید، می‌توانید از طریق ایمیل یا بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

۱- بازار خیابان آهندوست ارومیه

هرکسی که اهل ارومیه باشد، خیابان آهن‌دوست را به خوبی می‌شناسد. این خیابان یکی از پررفت‌وآمدترین و قدیمی‌ترین خیابان‌های مرکز ارومیه است که به‌خاطر تنوع فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی که دارد، به یکی از مهم‌ترین مراکز خرید ارومیه تبدیل شده است.

مراکز خرید ارومیهخیابان آهندوست که به نام بازار خیابان آهندوست ارومیه معروف است، پر از انواع و اقسام رستوران با غذاهای سنتی خوش‌مزه و فروشگاه‌های تخصصی لوازم خانگی است. اگر قصد تهیه جهیزیه و خرید لوازم خانگی از جمله سیستم صوتی، تصویری، ظرف و ظروف آشپزخانه و… داشتید، حتما می‌توانید لوازم مورد نیاز خود را با قیمت‌های مناسب تهیه کنید.

آدرس بازار آهندوست ارومیه: آذربایجان غربی، ارومیه، خیابان آهندوست

بازار خیابان آهندوست ارومیه روی گوگل مپ

۲- مجتمع تجاری تورک مال

تورک مال یکی از لوکس‌ترین مراکز خرید ارومیه است که اگر قصد خرید در ارومیه داشته باشید، حتما باید به آن سر بزنید. این مجتمع تجاری، تفریحی در سال ۱۳۹۷ در مساحتی به زیربنای ۴۰ هزار مترمربع افتتاح شد تا فضایی بی‌نقص، برای عرضه محصولات باکیفیت خارجی باشد.

تورک مال ۵ طبقه دارد و شامل بخش‌های مختلفی از جمله هایپر مارکت، فروشگاه و مغازه‌های ارائه‌کننده برندهای معتبر ترک، شهربازی مخصوص کودکان، رستوران و فودکورت است.

مجتمع تجاری تورک مالالبته باتوجه‌به تازه تاسیس بودن این مجموعه، هنوز تعدادی از فروشگاه‌های تورک مال فعال نشده‌اند. تورک مال پارکینگ طبقاتی دارد و لازم نیست نگران پیدا کردن جای پارک باشید. این مجتمع باتوجه‌به محصولاتی که ارائه می‌کند، در دسته مراکز خرید گران‌قیمت قرار می‌گیرد.

آدرس تورک مال: آذربایجان غربی، ارومیه، خیابان دانشکده (شهید بهشتی)

تلفن: ۳۳۴۷۹۱۱۷-۰۴۴

مجتمع تجاری تورک مال روی گوگل مپ

۳- مجتمع تجاری برلن از مراکز خرید ارومیه

مجتمع تجاری برلن که با نام پاساژ برلن نیز شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید ارومیه به شمار می‌آید. این مجتمع اغلب فروشگاه‌های پوشاک زنانه و مردانه و انواع کیف و کفش دارد.. فروشگاه‌های این پاساژ، فاقد محصولات برند و خارجی است، برای همین اکثر محصولات قیمت مناسب و کیفیت خوبی دارد.

شاید ظاهر مجتمع تجاری برلن مانند پاساژهای لوکس جدید و امروزی نباشد، اما قیمت مناسب فروشگاه‌ها و کیفیت خوب محصولات، این پاساژ را به محل مناسبی برای خرید در ارومیه تبدیل کرده است.

دو طبقه پاساژ برلن به فروشگاه‌های پوشاک اختصاص دارد، یک طبقه آن خانه بازی مخصوص کودکان بوده و سایر طبقات استفاده تجاری و مسکونی دارد. با وجود اینکه این مجتمع خیلی بزرگ نیست، شما می‌توانید خیلی از چیزهایی که نیاز دارید با کمی گردش بین مغازه‌های پاساژ پیدا کنید.

آدرس مجتمع تجاری برلن: آذربایجان غربی، ارومیه، شهرک فرهنگیان، خیابان اول شمالی، کوچه اول

مجتمع تجاری برلن روی گوگل مپ

۴- مجتمع تجاری امیرکبیر

مجتمع تجاری امیرکبیر یا پاساژ امیرکبیر یکی مراکز خرید ارومیه است که سال‌های سال محلی برای خرید و گردش بوده است. با توجه به مجتمع‌های تجاری‌ امروزی، می‌توان حدس زد که ممکن است این پاساژ سه طبقه، در نگاه اول چندان جذاب به‌نظر نرسد، اما واقعیت این طور نیست!

مجتمع تجاری امیرکبیر باتوجه‌به موقعیت مکانی خود در مرکز شهر، در یکی از پررفت‌وآمدترین خیابان‌های ارومیه قراره گرفته است و روزانه بسیاری از مردم از آن خرید می‌کنند.

مجتمع تجاری امیر کبیرمغازه‌های مجتمع امیرکبیر شامل فروشگاه پوشاک، زیورآلات، لوازم آرایشی و بهداشتی و فروشگاه انواع فیلم و موسیقی است. در طبقه زیرهمکف، حوض بزرگی به‌همراه تزیینات گل و گیاه قرار گرفته است که مطمئنا از دیدن آن لذت ببرید.

باتوجه‌به اینکه پاساژ امیرکبیر در مرکز شهر و در خیابان خیام که کاملا سنگ‌فرش شده، قرار گرفته است، امکان یافتن جای پارک خیلی کم است و بهتر است از پارکینگ‌های عمومی محله‌های اطراف استفاده کنید. از جمله ویژگی‌های پاساژ امیرکبیر، دسترسی مناسب آن به مناطق مختلف شهر است.

آدرس مجتمع تجاری امیرکبیر: آذربایجان غربی، ارومیه، خیابان خیام جنوبی

مجتمع تجاری امیرکبیر روی گوگل مپ

۵- پاساژ پاکو

پاساژ پاکو یکی از مراکز خرید ارومیه است که در چند سال اخیر افتتاح شده است. این پاساژ سه طبقه، فروشگاه‌های مختلفی از جمله انواع پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه، لوازم آرایشی و… دارا است که اغلب قیمت‌های نسبتا مناسبی دارد. برای همین پاساژ پاکو را می‌توان محل مناسبی برای خرید در ارومیه دانست.

مراکز خرید ارومیهآدرس پاساژ پاکو: آذربایجان غربی، ارومیه، خیابان شمالی، کوی اول

لوکیشن پاساژ پاکو روی گوگل مپ

۶- پاساژ برلیان

پاساژ برلیان یکی از بازارهای ارومیه است که جزو قدیمی‌ترین مراکز خرید ارومیه به حساب می‌آید. این پاساژ ۵ طبقه با ساختمانی نسبتا قدیمی در یکی از پررفت‌وآمدترین خیابان‌های شهر ارومیه، خیابان امام واقع شده است که طبقه زیرزمین، هم‌کف و طبقه اول آن مغازه‌های تجاری قرار دارد.

به‌خاطر قدیمی بودن ساختمان، راه‌پله‌های پاساژ شرایط خیلی مناسبی ندارد و طبقات بالا نسبت به طبقات پایین فعالیت و رونق کم‌تری دارد. اما طبقات پایین پاساژ برلیان، روزانه محل خرید بسیاری از مردم ارومیه است.

اغلب مغازه‌های پاساژ برلیان در حال فروش انوان عینک، زیروآلان تخصصی نقره، لوازم ورزشی، فروشگاه روپوش پرستاری و پزشکی و… هستند اما به‌خاطر تعداد زیاد مغازه‌های عینک ‌فروشی، پاساژ برلیان در میان مردم ارومیه با نام پاساژ عینک‌فروشی نیز شناخته می‌شود.

آدرس پاساژ برلیان: آذربایجان غربی، ارومیه، خیابان امام

پاساژ برلیان روی گوگل مپ

۷- مجتمع تجاری طوبی

مجتمع تجاری طوبی نیز مانند بسیاری از مراکز خرید ارومیه در خیابان امام، در مرکز شهر واقع شده است. این مجتمع تجاری در میان بازارهای ارومیه که به تازگی افتتاح شده، یکی از پاساژهای نسبتا لوکس شهر به حساب می‌آید که واحدهای تجاری مختلف از جمله فروش پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه، زیروآلات، کیف، کفش و… دارد.

پاساژ طوبیاز جمله امکانات مجتمع تجاری طوبی، پارکینگ طبقاتی آن است که در خیابانی به شلوغی خیابان امام، موهبت بزرگی است. موقعیت جغرافیایی مجتمع تجاری طوبی به‌گونه‌ای است که اگر به قصد گردش و خرید به آن سر بزنید، به‌راحتی می‌توانید به پاساژها و بازارهای ارومیه، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های اطراف مجتمع طوبی نیز سر بزنید.

آدرس مجتمع تجاری طوبی: آذربایجان غربی، ارومیه، خیابان امام، بعد از کوی هشتم

مجتمع تجاری طوبی روی گوگل مپ

۸- پاساژ تاناکورا از مراکز خرید ارومیه

تاناکورای ارومیه یکی از مراکز خرید ارومیه است که از قدیم طرفداران زیادی داشته است و به یکی از مقاصد گردشگری مهم ارومیه تبدیل شده است. پاساژ تاناکورا جزو بزرگ‌ترین بازارهای فروش پوشاک دست دوم خارجی در کشور است که در طول سالیان باتوجه‌به شرایط، تغییرات زیادی داشته است.

اجناس موجود در تاناکورای ارومیه انواع لباس‌ها زنانه، مردانه، بچگانه، لوازم ورزشی، کیف و کفش دست دوم یا استوک با برندهای مطرح خارجی است که با قیمت‌های مناسب فروخته می‌شود.

پاساژهای ارومیه بورس کفش از مراکز خرید ارومیهدرست است که ما با نام پاساژ تاناکورا این مرکز خرید را به شما معرفی می‌کنیم، اما واقعیت این است که تاناکورای ارومیه بیشتر شبیه بازاری با چند راسته و مغازه‌های مختلف است تا تصور مشترکی که همه از پاساژ داریم.

چند راسته اول مختص فروش لباس یا پوشاک و راسته آخر به‌طور اختصاصی به فروش کیف، کفش و لوازم ورزشی می‌پردازد. البته امروزه تعدادی از مغازه‌های تاناکورا محصولات خارجی دست اول و نو نیز به مشتریان ارائه می‌دهند.

پاساژ تاناکورا بعد از چند آتش‌سوزی مختلف در دوره‌های مختلف بازسازی شده است وباتوجه‌به اینکه گشتن در بازار تاناکورا حتما چند ساعتی وقت شما را می‌گیرد، بهتر است بدانید تاناکورای ارومیه سرویس بهداشتی و پارکینگ روباز دارد.

آدرس تاناکورای ارومیه: آذربایجان غربی، ارومیه، ابتدای جاده ارومیه به اشنویه

پاساژ تاناکورا روی گوگل مپ

۹- پاساژ آذربایجان

پاساژ آذربایجان یا مرکز خرید آذربایجان یکی از مراکز خرید ارومیه است که واحدهای تجاری از جمله فروش پوشاک، بدلیجات، لوازم و قطعات موبایل و… دارد. بیشتر می‌توان گفت که طبقات اولیه و هم‌کف این پاساژ فعال است و طبقات بالایی رونق چندانی ندارد.

قیمت اجناسی که در مرکز خرید آذربایجان فروخته مناسب بوده و دسترسی آن به خیابان سنگ‌فرش خیام و فروشگاه‌های اطراف نیز موقعیت مناسبی برای این پاساژ ایجاد کرده است. پاساژ آذربایجان پارکینگ ندارد، اما در زمان‌های مناسب می‌توانید ماشین خود را در خیابان‌های اطراف پارک کنید.

پاساژ آذربایحانآدرس پاساژ آذربایجان: آذربایجان غربی، ارومیه، خیابان خیام، فلکه خیام

دسترسی: موقعیت مرکز خرید آذربایجان به‌گونه‌ای است که دسترسی به آن از چند خیابان مختلف از جمله خیابان خیام جنوبی، فلکه جهاد و باکری امکان‌پذیر است.

پاساژ آذربایجان روی گوگل مپ

۱۰- بازارچه مرزی سِرو

بازارچه‌های مرزی، مراکز خریدی است که در مناطقی نزدیک به مرز فعالیت داشته واجناس وارداتی را با قیمتی مناسب‌تر در اختیار خریداران قرار می‌دهند. بازارچه مرزی سرو یکی از بازارهای ارومیه است که در جاده شهرستان سرو در ارومیه قرار گرفته است.

این بازار یکی از مراکز خرید ارومیه است که از چندین مغازه کنار هم تشکیل شده است. این بازارچه محل فروش پوشاک زنانه و مردانه ترک، لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد خوراکی بسته‌بندی شده با برندهای معتبر است.

بازارچه مرزی سرو، فضایی باز به‌عنوان پارکینگ روباز داشته و با محصولات باکیفیت و قیمت مناسب، طرفداران زیادی در میان مردم ارومیه و گردشگران دارد.

آدرس بازارچه مرزی سرو: آذربایجان غربی، سرو، ۵۵ کیلومتر به طرف گمرک سرو

بازارچه ترکیه روی گوگل مپ

۱۱- مراکز خرید ارومیه در خیابان استادان

خیابان استادان ارومیه یکی از محله‌های لوکس و معروف ارومیه است که بسیاری از مراکز خرید ارومیه در منطقه دانشکده و خیابان استادان قرار گرفته‌اند و بسیاری از اهالی ارومیه هرروز برای گردش و خرید به این مراکز خرید و بوتیک‌های خیابان استادان سر می‌زنند.

باتوجه‌به اینکه تعداد مجتمع تجاری‌های استادان بسیار زیاد است، به‌جای معرفی تک به تک آن‌ها، لیستی کامل از نام مجتمع‌های تجاری در اختیار شما قرار می‌دهیم تا یک روز کامل از برنامه خود را به گردش در این خیابان اختصاص دهید.

مرکز خرید میلاد از مراکز خرید ارومیهبهتر است درباره رده قیمتی اجناس این مراکز از قبل به شما اطلاع بدهیم که به‌خاطر موقعیت مکانی و خارجی بودن اجناس، قیمت‌ها بالاتر از سایر بازارهای ارومیه خواهد بود.

تعداد زیاد بوتیک‌ها و فروشگاه‌های خیابان استادان در نگاه اول حسابی توجهتان را جلب می‌کنند. از جمله مجتمع‌های تجاری این منطقه، می‌توان به مجتمع تجاری میلاد نور، مرکز خرید ژابیز، مجتمع تجاری عازمی، مرکز خرید پردیس و مجتمع تجاری استادان… اشاره کرد. هر کدام از این مراکز محلی برای خرید انواع پوشاک با برندهای خارجی، لوازم دکوراسیون منزل، کیف، کیفش، لوازم آرایشی بهداشتی و… است.

البته لازم به ذکر است بخشی از مغازه‌های برخی از مراکز خرید هنوز غیرفعال است، بنابراین بهتر است از دیدن آن‌ها تعجب نکنید.

برای خرید باید حسابی راه‌بلد باشید!

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله دادیم، تا اینجای کار حسابی راه‌بلد شده‌اید. خرید از ارومیه کار سختی نیست، فقط باید درست بدانید که برای خرید چه چیزی، بهتر است کجا بروید، که البته حالا با خواندن این مقاله می‌دانید. به طور کلی تجمع مراکز خرید ارومیه در بعضی از مناطق و خیابان‌های شهر مثل خیابان استادان، منطقه دانشکده یا خیابان امام بیشتر است. باتوجه‌به منطقه و نوع اجناس، رده قیمتی محصولات متفاوت است، بهتر است بدانید رده‌بندی قیمت در مناطق بالای شهر مانند خیابان استادان بالاتر از مناطق مرکز شهر است.

مراکز خرید ارومیهدر نهایت باتوجه‌به تجمع مراکز خرید، اگر تصمیم بگیرید به یکی از مراکز خرید سر بزنید، احتمالا فرصت خواهید داشت به مجتمع‌های تجاری‌ یا بازارهای اطراف هم سری بزنید. ارومیه شهری خوش‌آب‌وهوا با مردمانی خونگرم و صمیمی است، هر جا از مسیر خود دچار مشکلی شدید می‌توانید روی مهمان‌نوازی آن‌ها حساب کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 دیدگاه

 1. ارومیه قلب آذربایجان ❤ می‌گوید

  ارومیه قلب آذربایجان ❤خاک ابدی و خط قرمز ترکها
  یاشاسین اورمیه ❤یاشاسین آذربایجان ❤یاشاسین ترک ❤

 2. رامون می‌گوید

  من که چیزی از مهمان نوازی ندیدم…

  1. امید می‌گوید

   انتظار داشتی جلوت گوسفند قربونی کنن،؟

 3. ارومیه قلب آذربایجان 💙❤💚 می‌گوید

  ارومیه قلب آذربایجان 💙❤💚خاک ابدی و خط قرمز ترکها 💙❤💚
  یاشاسین آذربایجان 💙❤💚
  یاشاسین اورمیه 💙❤💚

 4. ارومیه قلب آذربایجان ❤ می‌گوید

  ارومیه قلب آذربایجان ❤
  به دیار آذربایجان ارومیه شهر والیبالی و والیبال نشین خطه آذربایجان دومین شهر ترک نشین ایران بعد از شهر برادر و قارداش تبریز ❤شهر شهیدان باکری ها و امینی ها، شهر کاپیتان تیم ملی والیبال سعید معروف، شهر والیبالی و پایتخت والیبال آذربایجان ، شهر عاشیق های آذربایجان، شهر مهد و فرهنگ و قلب ابدی آذربایجان خوش آمدید ❤
  آذربایجان دیارنا گوزل اورمیه شهرینه چوخ خوش گلیبسیز ❤
  به دیار آذربایجان شهر زیبایی ارومیه خیلی خوش آمدید ❤
  ما آذربایجانی ها بخصوص اورمیه ای ها به ترکی ( اورمولوها) خونگرمو مهمان نوازیم ❤

  یاشاسین ایران ❤
  یاشاسین آذربایجان ❤
  یاشاسین اورمیه ❤

  URMİA ❤AZERBAYCAN

 5. رضا می‌گوید

  این مقاله چرا ناقصه؟ مراکز خرید بزرگ و مال های ارومیه رو ننوشته چرا!؟

 6. مرکز خرید دانشکده می‌گوید

  مرکز خرید دانشکده واقع در خیابان دانشکده بین چهارراه آذربایجان و پل قویون در ۴ طبقه تجاری

 7. Sara می‌گوید

  بهترین بازار برای خرید لوازم خانگی که تعداد بیشتری لوازم خانگی داشته باشند کجایی ارومیه هستش ؟ و اسم بازار چیست ؟

 8. ارومیه قلب آذربایجان می‌گوید

  ❤ ارومیه قلب آذربایجان ❤
  به دیار آذربایجان ارومیه شهر والیبالی و والیبال خیز خطه آذربایجان خوش آمدید 💕

  آذربایجان دیارنا گوزل اورمیه شهرینه چوخ خوش گلیبسیز 💕

  ما آذربایجانی ها به خصوص اورمیه ای ها به ترکی ( اورمولوها ) خونگرمو مهمان نوازیم 💕

  یاشاسین ایران ❤

  یاشاسین آذربایجان ❤

  یاشاسین ارومیه ❤

  1. انسانیت می‌گوید

   ولی همشون کورد هستن کاش اینم میگفتی خصوصا اکثر مغازه ها😂✌🏻

   1. سنندج قلب آذربایجان می‌گوید

    سینان داش خاک آذربایجان💪
    یاشاسین ارومیه یاشاسین آذربایجان 💓
    یاشاسین سینان داش

   2. فرید می‌گوید

    شاید منظور شما از همشون نهایت همون شهرک کوردنشینی هست که توش زندگی میکنید ! زبان مکالمه مردم داخل شهر گویای همه چیز هست. روز خوش ♥

   3. سنندج قلب آذربایجان می‌گوید

    ارومیه قلب ابدی آذربایجان و خاک ابدی ترک ها هست!!

   4. ارومیه قلب آذربایجان می‌گوید

    ارومیه قلب ابدی آذربایجان نفس همه ترکاست کوچکترین چپ نگاه کردن‌ به خاک ارومیه و آذربایجان عواقب سنگینی براتون خواهد داشت که تاریخ رو براتون تکرار خواهیم کرد ❤