پارک وکیل آباد مشهد؛ یک فنجان آرامش از چای طبیعت

ترافیک، دود و هر چه که مربوط به زندگی پرهیاهوست را پشت سر بگذارید...

پارک وکیل آباد مشهد جایی برای نوشیدن یک فنجان آرامش است. اینجا قرار است از ترافیک و شلوغی اطراف حرم دور بمانید، هوای پاکیزه استنشاق کنید و از صدای زمزمه رودخانه فصلی‌اش لذت ببرید. گویی قرار است در یک جنگل کوچک با کلی امکانات تفریحی و رفاهی قدم بگذارید، یک جنگل مدرنیته.

بعد از دیدن باغ وکیل آباد و چشمه و رودخانه فصلی‌اش، دست فرزندان دلبندتان را بگیرید و بروید به باغ وحش وکیل آباد، اگر هم هوای بازی در شهربازی به سرتان زده، بعد از اینکه غرق در آرامش شدید، از پارک وکیل آباد به سمت پارک ملت بروید تا غرق در هیجان شوید. حالا تصمیم با شماست. اگر می‌خواهید برنامه تفریح یک روزه در مشهد را با جزئیات بدانید، این نوشته کوتاه از مجله گردشگری علی بابا را دنبال کنید.

باغ وکیل آباد در سال ۱۳۴۸ توسط حاج حسین ملک وقف شد.

در انتهای بلوار وکیل آباد

حدود ۲۰ کیلومتر با بازه زمانی نیم ساعت در ساعات بدون ترافیک.

تاریخچه پارک وکیل آباد مشهد؛ اصیل و کهنسال

قبل از اینکه ببینید و بشنوید که قرار است چقدر در باغ وکیل آباد به شما خوش بگذرد،‌ خوب است یک تاریخچه کوتاه درباره تفرجگاه وکیل آباد بدانید. داستان وکیل آباد مشهد را که دنبال کردیم، رسیدیم به سال ۱۳۴۸ و «حاج حسین مَلک» و باغ میرطراز (نام قدیمی باغ وکیل آباد).

تاریخچه پارک وکیل آباد مشهد؛ اصیل و کهنسالحاج حسین ملک یک خیر نام‌آشنا برای مشهدی‌ها و حتی تهرانی‌هاست. او کسی بود که بسیاری از زمین‌ها و مِلک‌هایش را وقف مردم کرد که از آن جمله می‌توان به باغ وکیل آباد، باغ ملی مشهد، خانه ملک مشهد، باغ صبای تهران و قصر ملک شهر ری اشاره کرد.

در حال حاضر این پارک هم مانند مسجد گوهرشاد مشهد یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود.

امکانات رفاهی پارک وکیل آباد مشهد؛ مناسب برای هر قشری

دقیقاً منظورمان چیست وقتی می‌گوییم قرار است گام در یک جنگل مدرنیته بگذارید؟ منظور همان امکاناتی است که تفریح و گردش را برایتان راحت می‌کند.

در نگاه اول محیط فضاسازی شده، کف‌سازی، خیابان‌کشی، وجود مسیر پیاده‌روی، فضای سبز دل‌انگیز، استخرها و پلکان متعدد نظرتان را جلب می‌کند. وجود پارکینگ و نگهبانی و اطلاعات در پارک وکیل آباد خیال شما را از باب امنیت آن راحت می‌کند.

وکیل آباد مشهدوجود آب‌خوری، سرویس بهداشتی، آلاچیق، وسایل بازی کودک و سوپر مارکت هم اولین نیازمندی‌هایی است که دغدغه خانواده‌های همراه با کودک را برطرف می‌کند. بوفه و رستوران پارک جنگلی وکیل آباد هم نوید صرف یک وعده غذای لذیذ را در دل طبیعت مشهد به شما می‌دهد.

دریاچه باغ وکیل آباد؛ خروشان و سرزنده

دریاچه باغ وکیل آباد یا همان رودخانه فصلی آن را به‌جرئت می‌توان زیباترین و تماشایی‌ترین بخش این تفرجگاه دانست. اگر یکی از روزهای بهاری یا پاییزی را برای بازدید از این پارک جنگلی انتخاب کنید، متوجه منظور ما می‌شوید.

یک رودخانه پر آب، پر خروش و پر قدرت از میان درختان کهنسال عبور می‌کند و در حالی این رودخانه را تماشا می‌کنید که در کنار رودخانه نشسته‌اید و پاهایتان را در آب فرو کرده‌اید یا یکی از نیمکت‌ها و آلاچیق‌های بستر رودخانه را برای نشستن انتخاب کرده‌اید. صرف صبحانه یا عصرانه کنار رودخانه و زیر نور خورشید کم‌جان بهار و پاییز پیشنهاد ما به شماست.

دریاچه باغ وکیل آبادخوب است که بدانید، سرچشمه این رودخانه از قناتی در همان نزدیکی است و پل مهندس پرتویی تنها پلی است که روی رودخانه فصلی وکیل آباد و در تقاطع با بلوار وکیل آباد ساخته شده است.

باغ وحش پارک وکیل آباد مشهد؛ رهاشده، اما جذاب

یکی از همسایه‌های پارک جنگلی وکیل آباد، باغ وحش وکیل آباد از جاهای دیدنی مشهد است. این، تنها باغ وحش مشهد و البته خراسان است. درست است که چند سالی است به این باغ وحش توجه چندانی نمی‌شود؛ اما همچنان می‌تواند به‌راحتی کودکان و حتی گاهی بزرگ‌سالان را سر ذوق بیاورد. در باغ وحش وکیل آباد مشهد انواع مختلفی از حیوانات گوشت‌خوار، علف‌خوار، خزنده، پرنده و آب‌زی به چشم می‌خورد.

باغ وحش وکیل آباداطلاعات بازدید از باغ وحش پارک وکیل آباد

  • هزینه بلیت ورودی: ۶هزار تومان
  • شماره تماس: 05135014433
  • ساعت بازدید در نیمه اول سال: ۸:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ عصر
  • ساعت بازدید در نیمه دوم سال: ۸:۳۰ صبح تا نیم ساعت قبل از غروب آفتاب.
  • آدرس: مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد، جنب کوهستان پارک

آدرس پارک وکیل آباد مشهد روی گوگل مپ

شهربازی باغ وکیل آباد؛ کوهستان پارک خفته

تا چند سال پیش در همسایگی باغ وحش و بوستان وکیل آباد، یک شهربازی به نام «کوهستان پارک شادی» فعال بود و الحق و الانصاف که نامش درخور ماهیتش بود.

شهربازی وکیل آبادمحال بود شما به پارک وکیل آباد بروید و سری به کوهستان پارک نزنید. یک پارک و شهربازی کوهستانی که صدای وسایل بازی و هیجان مردم شما را به سمت خود جذب می‌کرد. متأسفانه در حال حاضر خبری از آن شور و هیجان نیست و کوهستان پارک به دلایلی (که نمی‌دانیم) تعطیل شده است، اما پارک کوه سنگی مشهد همچنان پابرجاست.

با این حال ناراحت نشوید، اگر می‌خواهید در کنار نوش جان کردن یک فنجان آرامش در مشهد، طعم هیجان را هم بچشید، برایتان یک پیشنهاد ویژه‌تر داریم.

شهربازی«شهربازی پارک ملت» آن پیشنهاد ویژه ماست. موقعیت جغرافیایی‌اش هم خیلی دور از بوستان وکیل آباد نیست؛ چون پارک ملت در ابتدای بلوار وکیل آباد است و پارک وکیل آباد در انتهای بلوار وکیل آباد.

البته منکر طولانی بودن این بلوار هم نیستیم؛ اما به‌دلیل مستقیم‌بودن مسیرش، به‌راحتی می‌توانید بعد از ۱۰ دقیقه رانندگی (اگر در ترافیک روز تعطیل این بزرگراه گیر نیفتید) خود را به پارک ملت برسانید تا از شهر بازی تماشایی و پر از هیجانش لذت ببرید. پیشنهاد می‌کنیم در یک شب خوش آب‌وهوای بهاری یا تابستانی به این شهربازی بروید تا سرمای هوا لذت تجربه هیجان را برایتان ناخوشایند نکند. پس از آن هم می‌توانید در یکی از بهترین رستوران های مشهد دلی از عزا درآورید.

اگر اهل هیجان هستید و ترس برایتان معنی ندارد،‌ حتماً اسکیت بورد پارک ملت را تجربه کنید، اگر هم می‌خواهید مشهد را زیر پایتان ببینید، سوار یکی از بلندترین فانفارهای خاورمیانه در این شهربازی شوید. از معرفی بازی‌های دیگر این پارک فاکتور می‌گیریم تا در یک مقاله مجزا از مجله گردشگری علی‌بابا به توصیفش بپردازیم.

مشخصات پارک وکیل آباد؛ وسیع، اما چشم‌نواز

خب! برگردیم به تفرجگاه وکیل آباد و دیدنی‌هایش. همان طور که گفتیم، پارک وکیل آباد با درختان کهنسال و سربه‌فلک‌کشیده خود یکی از مناطق ییلاقی و خوش آب‌وهوای مشهد است.

وکیل آباد در مشهدمساحت پارک وکیل آباد حدود ۷۰ هکتار است و با کلی امکانات رفاهی میزبان شماست. زمانی که در محوطه فضاسازی‌شده بوستان وکیل آباد قدم می‌زنید حیوانات تاکسیدرمی شده در قسمت مرکزی باغ و در کنار استخر قدیمی نظرتان را به خود جلب می‌کند.

همچنین تندیس‌ها و المان‌هایی از دوچرخه و المان درخت‌های خشک که طرح‌های زیبایی رویشان خلق شده است از دیگر جاذبه‌هایی است که چشمتان به آن‌ها خیره می‌شود و ناخوداگاه دستتان سمت دوربین یا گوشی موبایلتان می‌رود تا عکسی به یادگار از آن‌ها نیز ثبت کنید.

Vakil Abad Mashhadوجود مسیر ویژه پیاده‌روی، میز تنیس، فوتبال دستی و سینما پنج‌بعدی از دیگر جاذبه هایی است که کمک می‌کنند اوقات خوشی را در بوستان وکیل آباد مشهد تجربه کنید. با توجه به همه امکانات و تفریحاتی که گفته شد، این پارک از جاهای دیدنی مشهد برای کودکان است.

قیمت ورودی پارک وکیل آباد مشهد

قیمت ورودی پارک وکیل آباد مشهد رایگان است و فقط اگر با ماشین شخصی خود به بازدید از این بوستان می‌روید و از پارکینگ آن استفاده می‌کنید باید هزینه ناچیزی برای پارکینگ بپردازید.

آدرس باغ وکیل آباد

آدرس باغ وکیل آباد: مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد.

ساعات بازدید از پارک وکیل آباد

ساعت بازدید: ۲۴ساعته

بازدید از پارک وکیل آباد ۲۴ساعته است و با توجه به امکانات رفاهی موجود در پارک، برای شب‌مانی نیز مشکلی وجود ندارد؛ با این حال توصیه می‌کنیم اگر همسفر ندارید و تعداد همراهانتان کم هستند، قید کمپ شبانه در پارک وکیل آباد را بزنید.

همچنین به لطف موقعیت جغرافیایی این پارک، پس از بازدید از آن برای رفتن به بازار و خرید سوغات مشهد یا شکم‌گردی در یکی فست فود های مشهد محدودیتی نخواهید داشت و مسیر سرراستی پیش رو دارید.

باغ وحش

و در آخر

مشهد، شهری است پر از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی که می‌توانید کنار زیارت امام رضا(ع) بازدید از آن‌ها را تجربه کنید. پارک وکیل آباد یکی از همان تفرجگاه‌هایی است که می‌تواند حداقل یک روز از سفر به مشهد را به خود اختصاص دهد. خوب است که بدانید بوستان وکیل آباد در مسیر ییلاقات طرقبه و شاندیز قرار دارد. به همین دلیل در اغلب روزهای تعطیل، این بزرگراه شاهد ترافیک سنگینی است.

در نظر داشته باشید اگر با تور مشهد به این شهر زیارتی سفر می‌کنید، احتمال دارد که نتوانید از این باغ وحش دیدن کنید، بنابراین پیشنهاد ما برای بازدید از این باغ وحش اطلاع از برنامه‌های تور و خالی کردن یک زمان مناسب برای بازدید از باغ وحش است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.