سفر به ترکیه در کرونا؛ خبر بازگشایی مرز

بازگشایی مرز ایران و ترکیه در ایام کرونا برای گردشگران

بعد از یک سال بسته بودن مرزهای بین ایران و ترکیه به خاطر کرونا، بالاخره مرزها باز شدند و سفر به ترکیه در کرونا ممکن شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد سفر به ترکیه در دوران کرونا این مقاله را بخوانید.

بازگشایی مرز ترکیه و سفر به ترکیه در کرونا

بعد از یک سال بالاخره مرز رازی – کاپی‌کوی در تاریخ 17 مه بازگشایی شد. برای شروع سفر به ترکیه در کرونا، تعداد 41 کارآفرین و هنرمند ایرانی از طریق مرز رازی به شهر وان ترکیه سفر کردند. از آنجایی که این سفرها تازه شروع شده‌اند، مسئولین یکی از هتل های وان برای استقبال از این مهمانان، با گل به پیشوازشان رفتند.

حالا دیگر عبور مسافران و وسیله‌های شخصی برای سفر زمینی به ترکیه ممکن است؛ البته دقت داشته باشید که برای این سفر حتما باید تست PCR منفی داشته باشید که حداکثر 72 ساعت قبل از ورود به ترکیه صادر شده باشد. اگر هم می‌خواهید کارتان چند برابر راحت‌تر باشد که به راحتی تور استانبول بخرید.

البته نکته‌ای که در مورد سفر به ترکیه در کرونا وجود دارد این است که فقط گردشگران ایرانی می‌توانند وارد ترکیه شوند؛ گردشگرانی ترکیه‌ای هنوز اجازه ورود به ایران را ندارند و فقط دیپلمات‌ها و تاجرین و افرادی که در حال تحصیل یا زندگی در ترکیه هستند می‌توانند از این مرز وارد ایران شوند.

برای سفر به ترکیه در کرونا چه چیزی نیاز داریم؟

یکی از اصلی‌ترین مدارکی که باید همراهتان باشد (در کنار پاسپورت و….) تست منفی کرونا است. دقت داشته باشید که این تست‌ها را در آزمایشگاه‌های مورد تایید بگیرید تا در حین سفر به ترکیه در دوران کرونا به مشکلی نخورید.

این که کدام آزمایشگاه مورد تایید است به چند عامل بستگی دارد:

اگر سفر هوایی به ترکیه در کرونا دارید، باید ببینید که آزمایشگاه های مورد تایید ایرلاین مورد نظر شما چیست و سپس برای خرید بلیط هواپیما تهران وان اقدام کنید.

اگر قرار است سفر زمینی به ترکیه در کرونا داشته باشید، باید حتما یکی از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را انتخاب کنید و بعد برای خرید بلیط اتوبوس تهران استانبول اقدام کنید.

اگر سوال دیگری دارید حتما برای ما کامنت بگذارید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

89 دیدگاه
  1. سارا می‌گوید

    سلام آیا تست کرونا آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران برای ورورد به مرز زمینی ترکیه اعتبار دارد؟

  2. فرشاد می‌گوید

    سلام بنده ازعلی بابا بلیط اتوبوس تهیه کردم ایا نیازpcrداره وازکجابایدبگیرم ضمنا پیام دادیدبلیط خریداری شده ۴۰درصدگران شده