سرویس رومینگ همراه اول

همه چیز در مورد رومینگ همراه اول

وقتی که تصمیم می‌گیرید به یک کشور خارجی سفر کنید، اولین چیزی که فکر شما را به خود مشغول می‌کند نحوه تماس با ایران از خارج کشور است. برقراری تماس و یا ارسال و دریافت پیامک در کشور خارجی به اعضای خانواده اهمیت زیادی دارد و شخص می‌تواند آن‌ها را از وضعیت خود خبردار کند اما از آن‌جایی که مسافر سیم کارت کشور خارجی را ندارد برقراری این ارتباط ممکن است کمی دشوار شود. در چنین موقعیتی سرویس رومینگ (Roaming) بسیار به کار مسافر می‌آید (این‌جا رومینگ همراه اول) و به او این امکان را می‌دهد در زمان سفر به کشورهای خارجی از سیم کارت خود استفاده و با آن تماس گرفته و پیامک ارسال و دریافت کند.

هرکسی که اطلاعات کاملی در زمینه رومینگ نداشته باشد، ممکن است با شنیدن نام آن دچار سردرگمی شود و یا آنکه تصور کند بسیار هزینه‌بر است و حتی اگر خط همراه اول خود را در کشور خارجی روشن کنند برای او هزینه‌ای منظور می‌شود. این تصورات اشتباه است. در این مطلب از مجله گردشگری علی‌بابا می‌خواهیم اول رومینگ را تعریف کنیم و بعد از آن نحوه فعال سازی رومینگ همراه اول و هرچیزی که نیاز باشد در مورد آن بدانید را بگوییم. حتما تا پایان همراه ما باشید.

آیا رومینگ همراه اول در آمریکا وجود دارد؟
بله. همچنین تعرفه این رومینگ بستگی به این دارد که سیم‌کارت شما دائمی است یا اعتباری.
تعرفه رومینگ همراه اول چقدر است؟
بستگی به کشور مقصد شما دارد.
فعال سازی رومینگ همراه اول در خارج از کشور چطور است؟
می‌توانید با استفاده از کد دستوری یا ارسال پیامک، فعال سازی رومینگ همراه اول در خارج از کشور را انجام دهید.

اصلا رومینگ چیست؟

قبل از اینکه بحث رومینگ همراه اول را شروع کنید، لازم است بدانید که همراه اول هم (مثل بقیه اپراتورها)، فقط نقاط درون ایران را پوشش می‌دهد. حالا اگر شما از همراه اول استفاده می‌کنید و نیاز دارید که خارج از ایران هم بتوانید از خدمات همراه اول استفاده کنید (مثلا زنگ بزنید یا پیام بفرستید)، چه کار باید بکنید؟ دقیقا اینجاست که بحث رومینگ مطرح می‌شود.

رومینگ همراه اولهمراه اول (و بقیه اپراتورها) برای اینکه کاربرانشان بتوانند خارج از ایران هم از سیم کارت‌هایشان استفاده کنند، با اپراتورهای مطرح هر کشور وارد مذاکره شده و با آن‌ها قرارداد می‌بندند. برای مثال، همراه اول در کشور X یک اپراتور به اسم B را انتخاب کرده و با او مذاکره می‌کند که اگر شخصی با سیم کارت همراه اول وارد کشور X شد، بتواند از طریق اپراتور B با کشور خودش (ایران) ارتباط برقرار کند و در ازای آن، مبلغی را پرداخت کند.

اگر این اتفاق بیفتد و شما در کشور X با استفاده از سیم کارت همراه اول خودتان از طریق اپراتور B با ایران ارتباط برقرار کنید، در حقیقت از رومینگ بین الملل استفاده کرده‌اید.

رومینگ همراه اول

همراه اول یکی از اپراتورهای ایرانی است که علاوه بر خدمات داخل کشوری، به کاربران خود این امکان را می‌دهد که از خط همراه اول در کشورهای طرف قرارداد استفاده کنند. برای اینکار تنها کافی است که رومینگ همراه اول را در تلف همراه خود فعال کنید. اگر بلد نیستید که چگونه باید این کار را انجام دهید، اصلا نگران نباشید ما در ادامه نحوه فعال سازی رومینگ همراه اول را به شما آموزش می‌دهیم.

رومینگ همراه اولنحوه فعال سازی رومینگ همراه اول

گفتیم برای آنکه بتوانید از سیم کارت همراه اول خود در کشور خارجی استفاده کنید باید سرویس رومینگ آن را فعال کنید. فعال سازی رومینگ همراه اول به دو شیوه انجام می‌گیرد که به شکل زیر است:

شیوه اول: فعال سازی از طریق کد رومینگ

فعال کردن سرویس رومینگ از طریق کد بسیار راحت است و تنها لازم است که کدی که در ادامه می‌گوییم را از چپ به راست شماره‌گیری کنید تا فعال شود. برای فعال سازی رومینگ کد #۲۹*۱۰* از چپ به راست یعنی ستاره ۱۰ ستاره ۲۹ مربع وارد کنید.

کدها و دستورات تلفنیروش دوم: ارسال پیامک

اما اگر نمی‌خواهید رومینگ همراه اول را از طریق کد فعال کنید، راه دیگری هم وجود دارد. شما می‌توانید از طریق ارسال پیام کوتاه این سرویس را فعال نمایید. برای این کار کافی است عدد ۲۹ را به شماره ۱۰ پیامک کنید و منتظر بمانید تا نتیجه فعال سازی برای شما ارسال شود.

نحوه افزایش اعتبار برای سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری

حالا که با سرویس رومینگ و نحوه فعال سازی آن برای خط همراه آشنا شدیم، خوب است که کمی هم درباره نحوه افزایش اعتبار سیم کارت همراه اول صحبت کنیم. برای استفاده از سرویس رومینگ، فرقی ندارد که سیم کارت شما دائمی است یا اعتباری. چون که با هر دوی آنها می‌توان از خدمات رومینگ همراه اول استفاده کرد. تنها تفاوتی که وجود دارد نحوه شارژ حساب رومینگ در هر کدام است که هر دو را توضیح می‌دهیم.

افزایش اعتبار سیم کارت دائمی

اگر سیم کارت همراه اول شما دائمی است و می‌خواهید از رومینگ آن استفاده کنید می‌توانید از دو طریق حساب رومینگ خود را شارژ کنید:

روش اول: افزایش اعتبار از طریق پیامک

اگر برای شارژ حساب رومینگ خود این روش را انتخاب می‌کنید باید ۵ مرحله را پشت سر بگذارید تا حساب شما با موفقیت شارژ شود، این ۵ مرحله عبارت هست از:

 • مرحله اول: حرف B را به شماره ۹۹۰۰۰۹ پیامک کنید.
 • مرحله دوم: مبلغ مورد نظر برای شارژ حسابتان را انتخاب کنید.
 • مرحله سوم: شماره تلفن همراه خود را ارسال کنید.
 • مرحله چهارم: منتظر بمانید تا پیامکی حاوی شناسه پرداخت و شناسه قبض برای شما فرستاده شود.
 • مرحله پنجم: بعد از آنکه شناسه پرداخت و شناسه قبض را دریافت نمودید، مبلغ را پرداخت کنید.

روش دوم: افزایش اعتبار از طریق سایت همراه اول

راه دیگری که برای شارژ حساب رومینگ همراه وجود دارد، اقدام از طریق سایت همراه اول است. برای شارژ حساب از این طریق باید مراحل زیر را طی کنید:

قدم اول: وارد سایت همراه اول بشوید.

قدم دوم: حالا که وارد وبسایت شدید، گزینه «سرویس‌ها و محصولات» را انتخاب کنید و روی آن کمی نگه دارید تا صفحه کوچکی نمایان شود. حالا از میان گزینه‌های موجود گزینه «رومینگ و مکالمات بین‌الملل» را انتخاب کنید. حالا روی بخش «مکالمات و پیامک بین‌الملل» بزنید تا گزینه‌های ممکن را برای شما نمایش دهد. در هر بخش، کد موردنیاز برای فعال سازی رومینگ نوشته شده است.

افزایش اعتبار سیم کارت‌های اعتباری

حساب رومینگ سیم کارت‌های اعتباری همراه اول بسیار راحت‌تر از سیم کارت‌های دائمی شارژ می‌شود. برای شارژ حساب این نوع سیم کارت فقط باید مانند وقت‌هایی که شارژ خریداری می‌کنید، سیم کارت خود را شارژ کنید. شارژ سیم کارت نیز از طریق دستگاه خودپرداز، دستگاه‌های پوز (pos)، اپلیکیشن‌های پرداخت و همراه بانک امکان پذیر است.

سیم کارت های مختلف در دنیااما کدام کشورها طرف قرارداد با اپراتور همراه اول هستند؟

سرویس رومینگ سیم کارت‌های همراه اول در ۸۵ کشور جهان و از طریق ۱۳۶ اپراتور قابل استفاده است. توصیه مجله گردشگری علی‌بابا این است که تا در صورت امکان در سفرهای خارجی خود از سیم کارت اعتباری همراه اول استفاده کنید، چون که می‌توانید هزینه رومینگ را کنترل کنید. همچنین اگر شارژ سیم کارت اعتباری شما تمام شد، خیلی راحت یکی از آشنایان شما در ایران می‌تواند آن را شارژ کند. این کار بسیار برای کسانی که دارای کهولت سن هستند مناسب است.

نحوه استفاده از رومینگ همراه اول

احتمالا تا الان این سوال برایتان پیش آمده که چگونه باید از سرویس رومینگ استفاده کنیم؟ نگران نباشید پاسخ این سوال را هم خواهیم داد.

تماس با موبایل با سرویس رومینگ

اگر در خارج از کشور هستید و می‌خواهید با شماره موبایل کسی که در ایران است تماس بگیرید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به جای صفر اول شماره کد ۰۰۹۸ را بگرید. به عنوان مثال اگر شماره مورد نظر ۰۹۱۲۱۱۱۱۱۱۱ باشد، باید صفر ابتدای شماره را حذف کرده و به جای آن ۰۰۹۸ بگذارید و تماس بگیرید. یعنی شماره را باید به این شکل شماره گیری کنید: ۰۰۹۸۹۱۲۱۱۱۱۱۱۱

تماس با شماره ثابت با سرویس رومینگ

اگر شماره‌ای که قصد تماس گرفتن با آن را دارید شماره ثابت است هم باید مثل شماره همراه، کد ۰۰۹۸ را در ابتدای شماره وارد کنید. به عنوان مثال اگر شماره ثابت برای شهر تهران است، باید کد تهران را به شماره اضافه کرده و به جای صفر اول، کد پیش شماره ۰۰۹۸ را وارد کنید. در نهایت شماره به این صورت می‌شود: ۰۰۹۸۲۱۵۵۵۵۵۵۵۵.

نحوه جستجوی شبکه رومینگ همراه اول در اندروید و IOS

برای استفاده از سرویس رومینگ شارژ کردن حساب و شماره گیری کد فعال سازی کافی نیست و شما باید این سرویس را در گوشی موبایل خود نیز فعال و شبکه مورد نظر را جستحو و به آن متصل شوید. البته در اکثر تلفن‌های هوشمند این سرویس بر روی حالت خودکار یا اتوماتیک قرار دارد اما ما در ادامه نحوه فعال کردن و جستجوی شبکه در سیستم‌عامل اندروید و IOS را بررسی می‌کنیم.

روش جستجوی شبکه رومینگ در دستگاه‌های آیفون (iOS)

اگر تلفن همراه شما آیفون است و سیستم‌عامل IOS دارد، برای انتخاب دستی شبکه رومینگ باید از مسیر زیر پیش بروید:

 • وارد قسمت تنظیمات (settings) شوید.
 • گزینه Carrier را پیدا و بر روی آن کلیک کنید.
 • وقتی وارد صفحه جدید شدید اگر گزینه اتوماتیک روشن است آن را غیرفعال کرده و صبر کنید تا شبکه‌های در دسترس جستجو شود. حال از میان شبکه‌های پیدا شده، شبکه مورد نظر خود را انتخاب کنید. اکنون رومینگ شما فعال و قابل استفاده است.

روش جستجوی شبکه رومینگ در دستگاه‌های اندروید

برای آن که سرویس رومینگ همراه اول در موبایل شما با سیستم‌عامل اندروید فعال شود باید مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد قسمت تنظیمات (settings) شوید.
 • وارد قسمت «شبکه‌های بیشتر» یا «more networks» شوید. حالا گزینه «mobile networks» را انتخاب کنید.
 • در صفحه‌ای که باز می‌شود باید به دنبال گزینه‌ای به اسم «اپراتورهای شبکه» یا «network operators» باشید. سپس روی آن کلیک کرده و صبر کنید تا لیست شبکه‌های در دسترس برای شما جستجو شود. شبکه مورد نظر خود را انتخاب کرده و از سرویس رومینگ خود استفاده کنید.

سفر و رومینگ همراه اولتعرفه رومینگ کشورها و نحوه محاسبه آن

نکته‌ای که چندین بار در این مطلب تکرار کردیم، درباره تعرفه و هزینه رومینگ همراه اول است. محاسبه رومینگ به این صورت است که هزینه آن براساس دقیقه انجام می‌گیرد. یعنی فرقی ندارد که شما ۱۰ ثانیه صحبت کنید یا ۵۹ ثانیه، در هر حالت هزینه یک دقیقه از حساب شما کسر می‌شود.

تماس با ایران از طریق رومینگ، تماس با شماره‌های کشور میزبان و دریافت تماس از ایران هر یک تعرفه‌های مخصوص به خود را دارد. پس اگر شما با سیم کارت همراه اول خود با شماره‌ای در ایران تماس بگیرید هزینه این مکالمه با تماسی که با سیم کارت همراه اول با یکی از شماره‌های کشور خارجی می‌گیرید فرق خواهد داشت. هزینه تماس با سیم کارت‌های خارجی بر مبنای تعرفه بین‌المللی محاسبه می‌شود.

کشورهای مختلف و هزینه تماساین نکته را هم در نظر داشته باشید که وقتی سرویس رومینگ شما فعال می‌شود، بسته‌های اینترنتی داخلی شما غیرفعال می‌شود و درصورت روشن کردن اینترنت تلفن همراه خود، هزینه آن براساس تعرفه اعلام شده محاسبه می‌شود.

همچنین خوب است این را بدانید که هزینه و تعرفه رومینگ همراه اول در هر کشوری متفاوت است و برای آنکه از تعرفه همراه اول در کشور موردنظر خود اطلاع پیدا کنید، تنها کافی است به وبسایت همراه اول رفته و وارد بخش تعرفه‌های همراه شوید. حالا با جستجو کردن اسم کشور موردنظرتان هزینه خدمات رومینگ همراه اول در آن کشور را مشاهده کنید.

تعرفه‌های رومینگ همراه اول در پرواز به شرح زیر است:

 • مکالمه با ایران (دقیقه):۹۱,۰۰۰ تومان
 • مکالمه دریافتی: ۷۰,۰۰۰ تومان
 • مکالمه داخلی: ۹۱,۰۰۰ تومان
 • ارسال پیام کوتاه: ۲۵,۰۰۰ تومان
 • اینترنت (مگابایت) : ۶۰۰۰۰ تومان

چند نکته مهم درباره سرویس رومینگ همراه اول

 • فعال کردن سرویس رومینگ همراه اول برای شما هیچ هزینه‌ای نداشته و کاملا رایگان فعال می‌شود.
 • تماس دریافتی از ایران برای شما هزینه خواهد داشت و از شارژ حساب شما کم می‌شود.
 • روشن کردن تلفن همراه در خارج از کشور و همچنین دریافت پیامک برای شما رایگان است و هزینه‌ای کسر نمی‌شود.
 • هزینه سرویس رومینگ براساس دقیقه حساب می‌شود، یعنی شما چه ۲۰ ثانیه حرف بزنید چه ۵۹ ثانیه، هزینه ۱ دقیقه تماس از حساب شما کم می‌شود و اگر بیشتر از ۶۰ ثانیه و کمتر از ۱۲۰ ثانیه صحبت کردید، هزینه ۲ دقیقه از حساب شما کم خواهد شد.
 • اگر در یک کشور خارجی که با همراه اول طرف قرارداد است، تماس میان دو شماره ایرانی برقرار شود، هزینه این تماس بر طبق تعرفه‌های رومینگ حساب می‌شود.
 • اگر در یک کشور خارجی با سیم کارت همراه اول خود یا یک کشور ثالث تماس گرفتید، هزینه تماس رومینگ براساس تعرفه بین‌المللی کشور میزبان یعنی کشوری که به آن سفر کرده‌اید محاسبه خواهد شد. به طور حتم این هزینه از تعرفه رومینگ تماس با ایران بیشتر است.

سفر به کشورهای خارجیرومینگ همراه اول در پرواز

یکی از خدمات رومینگی که همراه اول به مشترکین خود ارائه می‌دهد حدمات رومینگ در پرواز است. رومینگ در پرواز یعنی شما می‌توانید در حین پرواز البته بعد از آنکه هواپیما بلند شد و قبل از آنکه فرود بیاید، از خدمات رومینگ استفاده کنید. به این صورت که در قسمت جستجوی شبکه روی گزینه On Air کلیک کنید تا رومینگ برای شما فعال شود. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که در طول پرواز نمی‌توانید تماس دریافت کنید و تنها می‌توانید تماس بگیرید.

سرویس رومینگ در پرواز تنها زمانی قابل استفاده است که شما با یکی از هواپیمایی‌های زیر سفر کنید::

 • Cebu Pacific Air
 • British Airways
 • AZAL
 • All Nippon Airways
 • Aeroflot
 • Iberia
 • Hong Kong Airlines
 • Etihad
 • Emirates
 • Royal Jordanian
 • Egypt
 • Qatar Airways
 • Oman Air
 • Libyan Airlines
 • Saudia
 • Philippine Airlines
 • Singapore Airlines
 • TAM Airlines
 • Thai Airways

جهانگردی و رومینگ همراه اولغیرفعالسازی رومینگ همراه اول

بسیاری از شما عزیزان مایل هستید بدانید پس از آنکه از سفر خارجی خود برگشتید چگونه باید سرویس رومینگ را غیرفعال کنید؟ باید عرض کنیم که پس از بازگشت به ایران نیازی به غیرفعال کردن سرویس رومینگ ندارید و به صورت خودکار غیرفعال شده و هزینه‌ها براساس تعرفه عادی حساب می‌شود. مگر آنکه در نقطه مرزی ساکن باشید که در این حالت باید دقت کنید رومینگ شما غیرفعال شده باشد وگرنه همچنان تماس‌های شما براساس تعرفه رومینگ منظور می‌شود.

برای غیرفعالسازی سرویس رومینگ، کد #۲۹*۱۰* را شماره‌گیری کرده و از منوی که ظاهر می‌شود، گزینه غیرفعال سازی را انتخاب کنید.

غیرفعالسازی رومینگ همراه اولآیا رومینگ شما فعال است؟

در این مطلب تمام آنچه که در مورد رومینگ همراه اول، نحوه فعال سازی رومینگ و غیرفعال سازی آن و همچنین تعرفه رومینگ همراه اول را لازم بود بدانید با هم مرور کردیم. اگر در این زمینه هر گونه سوال یا مشکلی دارید، حتما در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ دهیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

107 دیدگاه

 1. زهرا طلایی زاده می‌گوید

  نایروبی هستم هرکارمیکنم رومینگ برقرار نمشه

 2. غلامرضا می‌گوید

  درود بر شما. وقت بخیر. سوالی داشتم. ببخشید. چطور

  اطلاع حاصل نمایم که از خط تلفن همراه اول بنده کسی یا
  ….. سوء استفاده نمیکنند.؟ سپاسگزار میشوم پاسخ دهید.

 3. راستین می‌گوید

  سلام. آیا فیلترینگ روی رومینگ امارات همراه اول پابرجاست یا بدون فیلتر عین بنز کار میکنه

 4. رضا می‌گوید

  من ایتالیا زندگی میکنم. سرویس رومینگ همراه اول از چهار روز پیش قطع شده و همراه اول میگه باید خط ثابت داشته باشیم ولی معلوم نیست اگر تبدیل به ثابت کنم آیا دوباره سرویس خواهم داشت یا نه. چیزی در ایران مشخص نیست

 5. مهسا می‌گوید

  مندخطم‌رومینگ کردم الان با هر شماره ای که توی ایران تماس میگیرم شماره خودم نمیوفته هر دفعه یه شماره از تهران میوفته
  دلیلش هم هیجا ننوشته

 6. شبنم ایروانی می‌گوید

  سرعت اینترنت رومینگ بسیار پایین است، اولش خوب بود، یک دفعه حای تکست در ولتس اپ هم نمیره، مشکل کجاست؟

 7. unknown brain می‌گوید

  تهه همه ی کامنت میگه واقعن سطح استفاده از دنیای مجازیمون ضعیفه
  واتساپم خرابه و گوشیم زنگ میزنم زنگ نمیخوره عا و بعدش آهنگ پخش میکنه و نمیدونم چشه و ازی حرفا
  خوش باشید

  1. عبول می‌گوید

   خیلی از ما ایرانیها خانواده داریم و باید با آنها در تماس باشیم

 8. unknown brain می‌گوید

  on air برام چیزه جالبی بود

 9. unknown brain می‌گوید

  من که جایی نمیرم یهو فکرش به سرم زد یچیزی درباره این چیز بخونم شب بخیر

 10. امید می‌گوید

  سلام
  من وقتی با مخاطبین که شمارشون ۰۹ شروع میشه تماس میگیرم پیش شماره تغییر می‌کنه به ۰۹۱+ و تماس به خارج از کشور انتقال پیدا می‌کنه فرقی هم ندارد ایرانسل یا همراه اول ، با اینکه رومینگ رو غیرفعال کردم باز هم برطرف نشد
  باید همه شماره ها ۹۸+ بگیرم تا تماس داخلی برقرار بشه
  اگر اطلاع دارید کمک کنید

 11. عادل می‌گوید

  با سلام
  لطف میفرمایید آبونمان رومینگ را بفرمایید .
  من در کشور سمگال مشغول بکار هستم و رومینگ را فعال نموده ام و خط همراه اول ثابت دارم و فقط پیامک دریافت میکنم و بهیچ عنوان تماس ندارم ولی ماهانه بیش ار ۳۰۰ هزار تومان در ایران پرداخت میکنم .

  1. unknown brain می‌گوید

   خوشبحالت

 12. مهرداد عباسی می‌گوید

  سلام
  من دبی بودم و رومینگ فعال کردم‌ولی وقتی به شیراز برگشتن هنوز وقتی تلفنم زنگ میخوره حالت رومینگ داره و بعد از چند زنگ روی پیغام گیر با زبان انگلیسی منتقل میشه و اهنگ پیشوازم هم پخش نمیشه
  ممکنه هنوز رومینگ من غیر فعال نده باشه ؟
  خواستم خودم غیر فعال کنم زد که در این صورت پیگه نمیشه سفر بعدی رومینگ کرد
  الان هزینه برای من چطور میاد؟
  ممکنه هزینه بیشتر اعمال بشه؟

 13. اندیشه می‌گوید

  سلام
  اگر با شماره همراه اول ایران از کشور خارجی با داخل کشور تماس بگیریم، آیا فرد گیرنده متوجه می‌شود که از خارج تماس گرفته شده یا داخل کشور هست؟

  1. رضا می‌گوید

   نخیر

 14. حسین می‌گوید

  سلام. آیا زمانی که در خارج از کشور هستیم و رومینگ فعال است، ردتماس دریافتی (reject) هزینه دارد؟

 15. سعید می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر من انگلستان زندگی میکنم و پیامک برای من نمیاد خطم ایرانسل اعتباری هس. و واتساپمم روی همین خط هس الان واتساپم خراب شده و میخوام حذف بزنم دوباره نصب کنم منتها برای نصب یک کد ۶ رقمی smsمیشه ولی برام هیچ پیامکی نمیاد. ایا دوستان کسی راه حلش رو میدونه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.اگر هم نیاز به فعال کردن رومینگ هس مراحلش رو بفرمایید.

  1. محسن می‌گوید

   سلام ببخشید من اربیل عراق هستم ، الان خط ندارم و تو مرز این کد رو نزدم و به عبارتی رومینگم فعال نیست که برام پیام بباد . آیا راه حلی هست برای فعال کردنش ؟

   1. رضا می‌گوید

    وارد اپلیکیشن همراه اول شده و از آنجا فعال کنید

 16. ساناز می‌گوید

  سلام بعد فعال کردن رومینگ و برقراری تماس شماره ای که با اون تماس میگیریم متوجه میشود که ، خارج از کشور تماس گرفتیم ؟

  1. رضا می‌گوید

   نخیر. شماره خودتون میفته

 17. نادر می‌گوید

  با درود و سپاس از توضیحات شفاف و کاملی که ارائه گردیده ، به نظر میرسد برای استعلام باقی مانده اینتر نت رومینگ کشور عراق توسط همراه من و با زدن روی دایره ای که حجم بسته را نشان میدهد ، صفحه توضبحات باز نشده و به هیچ کدی برای استعلام بسته ی رومینگ در متن اشاره نگردیده ، لطفا راهنمائی بفرمائید .
  (در دایره مربوط به نمایش حجم بسته صرفا قید شده که مثلا ۳و ۸ دهم از ۵ گیگ – این به چه مفهومی ست یعنی ۳ و ۸ دهم مورد استفاده قرار گرفته یا باقی مانده ، ابهام شفافی که مورد پرسش عده ای از هموطنان گرامی نیز می باشد . با سپاس مجدد

 18. فریباسوزنی می‌گوید

  من حدود یکماهه اومدم توریستی کانادا ورومینگ روفعال نکردم توایران. وسیم کارتمو دراورذم ازگوشیم . حالا توکانادامنتظر یک مسیجم . وازمخابرات ایران هم رومینگمو فعال کردن ولی اصلا سیم کارت رومیذارم توگوشی .همش مینویسه .بدون خدمات .
  باید چکارکنم ؟؟ قبلا ممنونم ازپاسخگوییتون

 19. شهاب می‌گوید

  سلام من چند روز قبل به یکی از شهرهای مرزی ایران سفر کردم و بعد آن روز دیگر نت همراه اول من به هیچ فیلترشکنی وصل نمیشه. علتش چی میتونه باشه؟

 20. فاطمه می‌گوید

  سلام.من رومینگ همراه رو غیرفعال کردم ولی باز وقتی آنتن ندارم فعال میشه و علامت R ظاهر میشه دلیلش چیه؟! همه کار کردم ولی بازم فعال میشه

 21. مهدی می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  من ایتالیا هستم ،وموقع خروج از کشور رومینگو فعال نکرده بودم ،الان بخاطر استفاده نشدن سیمکارت ۱۰ روز فرصت دادن که سیمکارتو شارژ کنم و زنگ بزنم،ولی متاسفانه رومینگ روشن نمیشه و به هیچ سایتی در ایران دسترسی ندارم
  میشه راهنماییم کنید ممنون

 22. رضا می‌گوید

  توصیه میکنم اصلا از رومینگ همراه اول استفاده نکنید فقط پولتون رو میدزدن …مجبور شدم سیگ کارت ترک سل بخرم و دوبار هزینه کردم

 23. Glory می‌گوید

  سلام. وقتتون بخیر. آیا امکان فعالسازی رومینگ همراه اول بعد از سفر به کشور مقصد وجود داره؟ من قبل از سفر رومینگ را فعال نکردم و الان برای دریافت مسج بانک به شدت نیاز دارم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 24. مرضیه می‌گوید

  سلام وقت بخیر من خارج از ایران زندگی می کنم ولی برای جابجایی پول از سیستم بام استفاده می کنم بخاطر همین اینترنت خط ایرانم و شارژ و اینجا استفاده می کنم برای اینکار رومینگ رو در ستینگ گوشیم فعال می کنم و اینترنت و روشن و از بام استفاده میکنم بعد از مدتی گوشی جدید خریدم و همین کارو ادامه دادم الان قبض بالا یک میلیون برای من اومده سوال من اینه این هزینه بخاطر عوض شدن گوشیمم هست که رومینگ رو در ایران فعال نکردم یا چی می تونه باشه؟ قبلا هزینه اینترنت ایران و ماهانه پرداخت می کردم و ۴۰ یا ۵۰ تومان قبض میامد
  ممنوو

  1. محمد می‌گوید

   سلام
   میشه منو راهنمایی کنید که از سیستم بام چطور میشه جابجا کرد
   با سپاس

  2. مجتبی می‌گوید

   اگر برای دریافت رمز سامانه بام از اپلیکیشن بام بان استفاده کنید نیازی به دریافت پیامک ندارید

 25. فتاحی می‌گوید

  من در حال حاضر در گرجستان هستم و تلفنم هم باز است. مرتب اس ام اس برای راه اندازی رومینگ دریافت می کنم ولی ارتباط با سایت های داخلی برای دریافت اینترنت رومینگ قطع است. چطور می توانم رومینگ خود را فعال کنم؟

 26. احمد می‌گوید

  سلام
  خیلی ممنون از توضیحات جامع شما!

 27. سعید می‌گوید

  رومینگ گوشی اصلا بصرفه نیست و اینترنت رومینگ هم آنقدر ضعیفه که اصلا بدرد نمیخوره فقط سیم کارت کشور مقصد رو باید خرید

 28. میترا می‌گوید

  با سلام
  از طریق شماره ستاره ده ستاره بیست‌و نه انجام میدم فعال سازی رومینگ رو هر بار پیامی مبنی بر اینکه این سرویس قبلا برای شما فعال شده است میاد،اما سیم کارت بعد یک یا نهایتا دو روز قط میشه و خارج از دسترس میشه،علت چیست؟

 29. مهرداد می‌گوید

  ضمن عرض سلام در مورد رومینگ سوال دارم
  من ساکن کشور آلمان هستم اگر رومینگ موبایلم دایم فعال باشد و هیچگونه تماسی نگیرم فقط منتظر میشم پیامک بمن برسد چقدر هزینه باید پرداخت کنم

 30. رضا می‌گوید

  اگه بخایم هزینه رومینگ روی قبض بیاد چکار کنیم

 31. رضا می‌گوید

  من تو عراقم اگه رومینگ فعال باشه بدون استفاده هزینه داره یا خیر

 32. آیسان می‌گوید

  سلام من الان ایرانم ولی هرچقدر غیرفعال میکنم نمیشه چه با اپلیکیشن چه با کد چجوری غیرفعال کنم؟؟؟؟؟؟؟

 33. صفاریان می‌گوید

  باسلام.من به آلمان سفرکردم ولی رومینگ برای من فعال نمیشود . راهنمایی بفرمایید

 34. farahnaz می‌گوید

  سلام خسته نباشین من در المان زندگی میکنم چند روز است متوجه شدم همراه اول آنتن نمیده رومینگ فعال نیست چون اپلیکیشن همراه اول در آلمان باز نمیشه نمیتونم فعالش کنم چه راهی وجود داره که از راه دور رومینگ رو فعال کرد؟ ممنونم

 35. جواد رهروان می‌گوید

  سلام من اشتباهی رومینگ خریدم آیا امکان انتقال به اینترنت یا مکالمه وجود داره؟

 36. مهدی می‌گوید

  دمت گرم کامل واضح و روشن بود. خیلی باحالی

 37. رضا می‌گوید

  من تو شهر مرزی زندگی میکنم. با اینکه گوشیم را از حالت رومینگ درآوردم اما بازهم جاهایی که آنتن دهی همراه اول زعیفه گوشیم میفته به کشور همسایه

 38. اتوسا می‌گوید

  سلام ببخشید اگر برم خارج از ایران و خطمو روشن کنم
  در صورتی که از ایران باهام تماس بگیرن آیا برای اونا چیزی پشت تلفن اعلام میشه یا به صورت معمولی فقط بوق میخوره؟؟؟؟؟؟

  1. فهیم می‌گوید

   تایلند باشی از رو بوقش متوجه میشن. نکن اینکارا رو

  2. حمید می‌گوید

   سلام چرا پاسخ به سوالات داده نشده یا دیده نمی شود
   حمید

 39. وحید می‌گوید

  📢📢📢📢📢📢توجه توجه با سلام خدمت همگی دوستان کسانی که در ایران رومینگ خطشون رو فعال نکردن تنها راهش این است که یک وی پی ان ایران خریداری کنند تا بتوانند به آی پی ایران و نرم افزارهای ایرانی کانکت بشوند بعد از کانکت شدن نرم افزار همراه من و یا ایرانسل من را باز کنید و یا در سایتهای آن بروید و گزینه رومینگ را فعال سازید و فقط فراموش نکنید که دریافت پیام رایگان است چه گوشی شما زنگ بخورد جواب بدهید یا ندهید و چه با ایران یا هر جایی تماس بگیرید هزینه رومینگ محاسبه خواهد شد پس فقط در صورت دریافت پیامک خط ایران را فعال سازید و برای اینترنت و تماسهای داخل کشور که هستید بهترین کار خرید سیم کارت همان کشور هست و اگر با واتس آپ و نرم افزارهای دیگر با دوستان تماس بگیرید فقط از هزینه اینترنت سیم کارت جدیدتان و یا وای فایی که با ان کانکت شدید استفاده خواهد شد قبلا از سایت علی بابا تشکر ویژه دارم که اجازه پاسخگویی کلی را به بنده دادند موفق باشید

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وحید عزیز 🙂
   ممنون از پاسخ دقیقی که دادین.

  2. مجید محمودی می‌گوید

   بهشتو خریدی با این کامنت

  3. حامد می‌گوید

   سلام
   من میخوام مسافرت برم ترکیه.برای داشتن اینترنت تو کشور ترکیه بدون پرداخت رومینگ باید چیکار کنم؟

 40. رحمان می‌گوید

  سلام
  من در کشور بلژیک هستم و رومینگ سیم کارت من که همراه اول دایمی هست فعال هستش و من فقط پیامک دریافت می کنم اون هم پیامک بانک وقتی لازم باشه و یا بعضی وقت ها پیامک های تبلیغاتی که دست خودم نیست و گاهی وقتها یه شماره ای اشتباهی زنگ میزنم که من جواب نمیدم و در کل خودم نه جایی زنگ میزنم و نه پیامک میدم و حالا اصل مسیله اینجاست که برای من صورتحساب ماهیانه میزنم که در اون رومینگ حساب کرده و این در حالی هست که من فقط گوشی را روشن کردم و هیچ پیامکی نزدم و تماس هم نگرفتم لطفاً راهنمایی کنید که چرا این هزینه را میزنه

  1. مجید محمودی می‌گوید

   من هم همینطورم

 41. زهرا می‌گوید

  سلام در کانادا رومینگ همراه اول کار میکنه؟

  1. شمل می‌گوید

   خرید رومینگ همراه اول کاملا اشتباه است چون فقط کلاه ادمو برمیدارن و هیچ خدماتی هم نمی دن. هر جا میری همونجا سیم کارت بخر. خدمات رومینگ همراه اول دروغی بیش نیست!

   1. Parinaz می‌گوید

    من استفاده کردم
    تابستون برای ترکیه بسته خریدم مکالمه و اینترنت و مسیج
    البته خیلی حواسم بود که زیاد ازشون استفاده نکنم در حد چندتا دونه مسیج و یه تماس از ایران داشتم و اینترنت رو هم همش چک میکردم چقد استفاده شده تو خود همراه من
    پول اضافه هم برام نیومد اصلا حتی تو قبضم نزد رومینگ تنها هزینه ای که دادم همون پول بسته بود و راضی هم بودم اوکی بود مقدارش

 42. ,نوری می‌گوید

  با سلام برای استفاده از خدمات رومینگ فقط باید کد فعال سازی را زد و در خواست فعال شدن رومینگ از همراه کرد یا باید در تنظیمات گوشی هم تغییراتی انجام داد ممنون لطفاً به ایمیلم پاسخ دهید

 43. مزده می‌گوید

  سلام من ترکیه هستم ایران که بودم ازطریق اپلیکیشن همراه اول رومینگمو غیرفعال کردم الان در حال حاضر نمیتونم رومینگمو فعال کنم گزینه ی رومینگ رو فعال میکنم اما روی گوشیم پیام نو سرویس میاد. ممکنه منو راهنمایی کنید؟چون من برای کار با گوشیم شدیدا نیاز به اس ام اس های خط ایرانم دارم🙏🙏

 44. A می‌گوید

  سلام از شماره واتساپی که ایران استفاده میکنم میتونم خارج از کشور هم استفاده کنم؟نمیخوام شمارمو عوض کنم .و برای تماس و پیامک هم میشه از سیمکارت ایرانم تو کشور مقصد استفاده کنم ؟اگه میشه راهنمایی کنید

 45. شاهرخ می‌گوید

  سلام
  انگلیس هستم ، ماکزیم هزینه برایم درج شده در صورتیکه یک تماس یک دقیقه ای بیشتر نداشتم ، واینترنت گوشی روشن بوده ، فقط از وایفا استفاده کردم ، تماس های مکرر از ایران را پاسخ نداده ام ،، علت هزینه ماکزیمم ۲۰۰۰۰۰ تومان چه میباشد ، با سپاس

 46. ،علی می‌گوید

  عزیز دل وقتی در خارج از کشور تازه یادت آمده که رومینگ را فعال نکردی چکار کنیم ،این موارد فقط در ایران اجرا میشود

 47. ماندانا می‌گوید

  سلام فعال کردن رومینگ در خارج از کشور هم برای مکالمه و پیامک زدن کاربرد دارد هم استفاده از بسته اینترنت داخلی؟
  در فضای هتلهایی که wifi free هستند رومینگ کاربرد دارد ؟

 48. محمدمحیطی می‌گوید

  باسلام ووقت بخیر،دوماهه که برای تلفن همراه اولم هزینه پیامک بین الملل محاسبه میشه درحالیکه اصلن پیامی ارسال نکردم بااپراتورهم که تماس گرفتم چوابی نداشت!ماه گذشته هم برای سیم کارت ایرانسلم هم هزینه دوپیام بین الملل منظورشد
  ظرف دوماه گذشته من سیم کارت همراه اولم روبه گوشی جدیدمتتقل کردم واپلیکیشن های واتس آپ وبقیه روهم نصب کردم وسیم کارت ایرانسل روهم درگوشی قبلیم نصب وهمین اپلیکیشنهاروفعال کردم آیاامکان داره مربوط به ایناباشه؟ممنون ازپاسختون

 49. فرهاد می‌گوید

  سلام . من رومینگ گوشیم فعال هستش . یک اوپراتور هم انتخاب کردم . در قسمت تنظیمات رومینگ هم فعال کردم ولی متاسفانه نمیتوانم از اینترنتم استفاده کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید

 50. شیما می‌گوید

  سلام ممنون از راهنمایی های شما من در کشور اینگلیس هستم یک ما از اپراتور Vodafone استفاده کردم آنا دو روزه رومینگ قطع و جستجوی اپراتور و میزنم میخوام وصل بشم میگه سیم کارت شما اجازه وصل به این شبکه دو نمیده میشه راهنمایی کنیم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام شیمای عزیز 🙂
   برای وودافون بهتره از اپراتوری که خرید کردین بخوایین که تنظیمات آی‌پی رو براتون فعال کنه.

 51. رامین می‌گوید

  سلام من درقبرس هستم واز ایران رومینگ رو فعال نکردم الان نیاز به دریافت پیامک همرا ه اول دارم. سیم کارت اعتباری KKTCELL هم دارم اما نمیتوانم رومیگ رافعال کنم لطفا راهنمایی فرمایید

 52. hadi می‌گوید

  سلام من در ترکیه هستم از ایران کد فعالسازی رومینگ رو وارد نکردم
  الان اینجا سیم کارت رو که داخل گوشی قرار میدم هیچ آنتنی نمیاد که کد وارد کنم
  انتخاب شبکه رو هم دستی میزارم فقط اپراتورهای ترک رو نشون میده هر کدوم هم تست کردم وصل نشد
  سیم کارت من دائمی همراه اول هست
  ممنون میشم کمک کنید

 53. پريا می‌گوید

  سلام من در ترکیه هستم و الان no service خط من همراه اول اعتباری و احتیاج دارم که پیامک های بانکی ارسال بشه لطفا راهنمایی کنین 🙏🏻

  1. معینیان می‌گوید

   سلام ،اگر برنامه همراه من رو دارید اونو باز کنید و داخل برنامه ،ایکون رومینگ رو فعال کنید.

 54. فاطمه می‌گوید

  باسلام من خارج از کشورم و رومینگم غیر فعاله و به هیچ شبکه ای دسترسی ندارم راهنمایی کنید لطفا

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام فاطمه عزیز 🙂
   چه کشوری هستی؟

 55. مه می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر من یکبار سیمکارتم همراه اول رو توی ترکیه از حالت رومینگ خارج کردم و دیگه آنتن نداد از ایران مجدد سیم کارت خریدم اینبار هم کار نمیکنه هیچ آنتنی رو پیدا نمیکنه

  1. نوید می‌گوید

   سلام برو توی سایت همراه اول شماره و رمزت رو بزن وارد شو بعد توی قسمت خدمات رومینگ پیدا کن و فعال کن.

 56. محمد می‌گوید

  سلام
  جفت خط های من غیر فعال هست و نه انتن داره و نه پیدا میکنه و نه ست میشه
  چه کنم شدیدا نیاز دارم برای بانک هام

  1. نوید می‌گوید

   سلام برو توی سایت همراه اول شماره و رمزت رو بزن وارد شو بعد توی قسمت خدمات رومینگ پیدا کن و فعال کن.

 57. اعلا می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  سوالم این هست اگر رومینگ همراه اول رو در خارج از کشور فعال کنیم فقط برای دریافت پیامک
  آیا باز هم هزینه ای به ما تعلق میگیره یا خیر؟

 58. علی می‌گوید

  درود بر شما با خدمات رومینگ‌ اینترنت قابل استفاده هست و تعرفه به چه صورت هست در ترکیه

 59. majidkazemli می‌گوید

  من جدیدازانترنت زیاداسفاده میکنم یکسره هم داخل کشورهستم ایارومینگ فعال کنم مفیداست یانه خاموش باشدلطفاراهنمای کنید؟

 60. حامد می‌گوید

  آیا دریافت پیامک همراه اول در ترکیه شامل هزینه میشود یا خیر

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خیر 🙂

 61. Nafas می‌گوید

  سلام وقت بخیر من از تنظیمات رومینگ فعال کردم ولی خب شبکه رو نمیاره و نمیتونم کد هارو بگیرم آیا راهی هست از سایت همراه اول کد هارو اجرا کرد یا نه

 62. مرتضی می‌گوید

  سلام
  حدود سه ماه هست که خارج از ایران هستم و سه روز هست که تماس و پیامک های ورودی قطع شده، چه کاری باید انجام دهم؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مرتضی عزیز 🙂
   باید با کدهایی که گفتیم رومینگ گوشیتون رو فعال کنین

   1. فاطمه می‌گوید

    باسلام وخسته نباشید.ممنون بابت اطلاعات مفیدتون.یه سوال خدمتتون داشتم میشه باسیم کارت وشماره عراق درازمیر استفاده کرد؟ ممنون

   2. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام فاطمه عزیز 🙂
    امکانش هست اما باید نحوه فعال‌سازی رومینگ سیم‌کارت عراقی رو بلد باشین

 63. یلدا می‌گوید

  سلام من در خارج از کشور نیاز به اینترنت دارم هنگامی که در خیابان هستم. با رومینگ میشه از بسته اینترنتی که تو ایران فعال شده استفاده کرد ؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   بله

   1. وحید می‌گوید

    📢📢📢📢📢📢توجه توجه با سلام خدمت همگی دوستان کسانی که در ایران رومینگ خطشون رو فعال نکردن تنها راهش این است که یک وی پی ان ایران خریداری کنند تا بتوانند به آی پی ایران و نرم افزارهای ایرانی کانکت بشوند بعد از کانکت شدن نرم افزار همراه من و یا ایرانسل من را باز کنید و یا در سایتهای آن بروید و گزینه رومینگ را فعال سازید و فقط فراموش نکنید که دریافت پیام رایگان است چه گوشی شما زنگ بخورد جواب بدهید یا ندهید و چه با ایران یا هر جایی تماس بگیرید هزینه رومینگ محاسبه خواهد شد پس فقط در صورت دریافت پیامک خط ایران را فعال سازید و برای اینترنت و تماسهای داخل کشور که هستید بهترین کار خرید سیم کارت همان کشور هست و اگر با واتس آپ و نرم افزارهای دیگر با دوستان تماس بگیرید فقط از هزینه اینترنت سیم کارت جدیدتان و یا وای فایی که با ان کانکت شدید استفاده خواهد شد قبلا از سایت علی بابا تشکر ویژه دارم که اجازه پاسخگویی کلی را به بنده دادند موفق باشید

  2. بهناز می‌گوید

   خیر به هیچ عنوان!

 64. علوی می‌گوید

  من یکسال دراسترالیا تلفن همراه اول رو روشن نگه داشتم وفقط پیامک از ایرا ن دریافت میکردم وقبول کمی می‌آمد. ولی در خرداد یکباره هزینه رومینگ ۱۲۰۰۰۰ تومانی منظور شده درحالی که هیچ چیز تغییر نکرده ویزای موبایل هم خاموش بوده واز اینترنت خونه استفاده می‌شده. میشه علت رو بگین تشکر

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام قاسم عزیز 🙂
   ممکنه تعرفه‌های همراه اول تغییر کرده باشه؛ بهتره که مستقیما با اپراتور صحبت کنین

 65. امین می‌گوید

  سلام همراه اول برای من ۲۴۰ هزار تومن هزینه رومینگ ثبت کرده، میشه بگید چرا؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام امین عزیز 🙂
   توی این مدت خارج از کشور یا نزدیک مناطق مرزی، با تلفن صحبت کردین یا اینترنت گوشی رو روشن کردین؟

 66. علی می‌گوید

  سلام. من خارج از کشور هستم و زمانی که کد (#۲۹*۱۰*) را شماره گیری میکنم هیچ تاثیری ندارد و اجازه ارسال پیامک به شماره ۱۰ هم به من داده نمی شود و خطا می دهد. شماره موبایل من با ۰۹۱۲ شروع می شود و دایمی است و گزینه رومینگ را فعال کردم.
  با سپاس

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   عدد ۲۹ را به شماره ۱۰ پیامک کنید تا نتیجه برای شما ارسال شود.

 67. زمانی می‌گوید

  سلام
  رومینگ رو غیر فعال کردم سیم کارتم آنتن هم نداره . خارج کشورم
  چطوری میتونم دوباره فعال کنم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   با کد دستوری #۲۹*۱۰* می‌تونین فعال کنین 🙂

  2. صداقت می‌گوید

   چطوری میتونم خارج از کشور رومینگم رو فعال کنم برا اینترنت و هزینه اینترنتش تقریبا چند هست؟

   1. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام دوست عزیز 🙂
    کدهای فعال‌سازی و هزینه‌های مربوطه رو داخل همین مقاله میتونین بخونین

   2. شیرین می‌گوید

    سلام، من خارج از کشور هستم، و زمانی که ایران بودم رومینگ رو غیرفعال کردم، الان حتما باید از خط ایرانم برای دریافت پیامک استفاده کنم، متاسفانه هر راهی رو امتحان میکنم نمیشه و روی صفحه گوشیم پیام no service هست، ممنون میشم راهنماییم کنین🙏🙏

 68. علی رضوی می‌گوید

  سلام
  اگه سرویس رومینگت فعال باشه برا تماسای داخلیم هزینه بیشتری ازت کم میشه؟!
  بطور خودکار برا کسی ک قصد و توان خارج رفتن نداره رومینگ غیرفعال باشه بصرفه تره یا نه؟!!

  1. avatar-image
   بابک خدادوست می‌گوید

   سلام…بله اینطور هزینه بیشتری داره علی جان 🙂

   1. مرتضی می‌گوید

    واقعا فعال بودن رومینگ در هزینه‌های داخل کشور هم تاثیر داره؟
    اینجوری باشه برای همه فعال

  2. فاطمه می‌گوید

   سلام. من خارج از کشور هستم و زمانی که کد را شماره گیری میکنم هیچ تاثیری ندارد و اجازه ارسال پیامک به شماره ۱۰ هم به من داده نمی شود و خطا می دهد. شماره موبایل من با ۰۹۱۵ شروع می شود و دایمی نیست.
   با سپاس

   1. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    از تنظیمات گزینه رومینگ رو فعال کردین؟