خرید سیم کارت ترکیه

راهنمای کامل خرید سیم کارت در ترکیه

چطور برای خرید سیم کارت در ترکیه اقدام کنید؟

حالا که بازار سفر به کشورهای اطراف به ویژه ترکیه انقدر داغ است، بهتر است با زیر و بم‌ این سفرها و نکات لازم برای داشتن یک سفر دلچسب هم آشنا شویم. شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌های چت و گفت‌‌وگو طوری در زندگی ما جا باز کرده‌اند که تقریبا یک روز بدون آن‌ها هم می‌تواند ما را از کار و بار و روند عادی زنذگی‌مان دور کند. این ضرورت باعث شده که در این مقاله از چگونگی خرید سیم کارت در ترکیه صحبت کنیم تا در سفر به این کشور به راحتی سیم‌کارتتان را بخرید و از امکان تماس و اینترنت آن استفاده کنید.
در مقاله‌های دیگر برای شما از سرویس رومینگ ایرانسل، همراه اول و رایتل گفتیم؛ شما می‌توانید بدون نیاز به خرید سیم کارت در ترکیه هم از سرویس رومینگ اپراتورهای داخلی استفاده کنید؛ اما اغلب به خاطر هزینه زیاد این سرویس خیلی توصیه نمی‌شود.

راستی اگر می‌خواهید قبل از سفر به ترکیه و استانبول اطلاعات کافی داشته باشید، به مقاله نکات سفر به استانبول در مجله علی بابا مراجعه کنید.

سیم‌کارت گردشگری ترکیه، امکان جدید علی‌باباست که برای مسافران ترکیه فراهم شده است. از این به بعد می‌توانید پس از خرید بلیط پرواز به ترکیه، برای خرید سیم کارت در ترکیه هم ثبت‌نام کنید تا قبل از سفر خیالتان از داشتن سیم‌کارت در ترکیه راحت باشد.

برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰

چرا خرید سیم کارت در ترکیه به‌صرفه نیست؟
معمولا سیم‌کارت‌های ترکیه در فرودگاه گران‌تر عرضه می‌شوند. خرید بسته‌های اینترنت و تمدید آن‌ هم هزینه بالایی دارد. جدا از این موضوع، در صورت بروز هر مشکلی باید به زبان ترکی مسلط باشید تا بتوانید از خدمات پشتیبانی استفاده کنید.
جدا از به‌صرفه‌بودن سیم‌کارت‌های آپتل و بسته‌های رومینگ در ترکیه، این سرویس بین ارائه‌دهند‌گان ایرانی هم ارزان‌تر است. امکان استفاده از این سیم‌کارت هم در ایران و هم در ترکیه و پشتیبانی شبانه‌روزی به زبان فارسی، تهیه سیم‌کارت آپتل از علی‌بابا را به بهترین گزینه تبدیل کرده است.
هر شخص امکان خرید چند سیم‌کارت را دارد؟
با توجه به قوانین سازمان تنظیم و مقررات رادیویی، هر فرد با کد ملی خودش می‌تواند تا حداکثر ۱۰ سیم‌کارت بخرد.
اگر در حال حاضر با کد ملی‌تان ۱۰ سیم‌کارت دارید، به سایت اپراتور یکی از سیم‌کارت‌هایتان بروید و نسبت به سلب امتیاز آن خط اقدام کنید. بعد از آن می‌توانید برای خرید سیم‌کارت آپتل اقدام کنید.
چطور می‌توانم باقی‌مانده بسته اینترنت سیم‌کارتم را استعلام کنم؟
کافی است کد دستوری #۹۹* را بگیرید یا از منوی مدیریت حساب آپتل در اپلیکیشن آپ، اعتبار و باقی‌مانده بسته رومینگ خود را استعلام کنید.
در صورت تمام‌شدن بسته رومینگ چطور می‌توانم بسته جدید بخرم؟
برای تمدید مجدد یا خرید بسته کافی است از کد دستوری #۹۹* استفاده کنید یا به وب‌سایت آپتل و اپلیکیشن آپ بروید.

خرید سیم کارت گردشگری ترکیه از علی‌بابا

برای خرید سیم کارت در ترکیه برنامه‌های فروش مختلی وجود دارد. در صورتی که سیم کارتتان را خودتان از ترکیه بگیرید، هم هزینه بیشتری می‌دهید و هم اینکه اگر کمتر از ۶ماه مجدد به این کشور سفر نکنید، سیم کارت شما می‌سوزد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به جای خرید سیم کارت در ترکیه از طرح‌های فروش سیم کارت گردشگری ترکیه علی‌بابا استفاده کنید. این سیم‌کارت‌ها با بسته ۳۰ روزه رومینگ، ویژه سفر به ترکیه و با ویژگی‌های زیر عرضه می‌شوند:

 • بهترین قیمت همراه با پشتیبانی فارسی
 • دسترسی سریع و آسان به خدمات بانکی ایرانی در خارج از کشور
 • دسترسی به اینترنت پرسرعت ۴G
 • امکان تحویل در ایران و ترکیه (به دلخواه)

انواع طرح‌های خرید سیم کارت در ترکیه

در ادامه طرح‌های مختلف این سیم‌کارت‌ها را برایتان آورده‌ایم تا به تناسب نیازتان هرکدام را خواستید، انتخاب و تهیه کنید.

– ۰.۵ گیگابایت (یک ماهه)

۲۰۰ دقیقه تماس / ۲۰۰ پیامک به ایران

دارای شارژ اولیه ۱۰۰ هزار ریالی

قیمت نهایی: ۱ میلیون ریال

– ۲ گیگابایت (یک ماهه)

۲۰۰ دقیقه تماس / ۲۰۰ پیامک به ایران

دارای شارژ اولیه ۲۰۰ هزار ریالی

قیمت نهایی: ۲ میلیون ریال

– ۸ گیگابایت (یک ماهه)

۲۰۰ دقیقه تماس / ۲۰۰ پیامک به ایران

دارای شارژ اولیه ۵۰۰ هزار ریالی

قیمت نهایی: ۵ میلیون ریال

راهنمای ثبت‌نام خرید سیم کارت در ترکیه

۶ ساعت بعد از خرید بلیط پرواز، برای ثبت‌نام سیم‌کارت و انتخاب طرح با شما تماس گرفته می‌شود تا برای خرید سیم کارت در ترکیه برای شما اقدام شود.

بعد از هماهنگی‌های انجام‌شده و در صورت تمایل، سیم‌کارت شما تا حداکثر ۲۴ ساعت تحویل می‌شود.

توجه داشته باشید که تحویل فقط در تهران یا ترکیه (به انتخاب شما) انجام می‌شود؛ همچنین می‌توانید هزینه سیم‌کارت را در محل پرداخت کنید.

راهنمای فعال‌سازی بعد خرید سیم کارت در ترکیه

برای راه‌اندازی این سیم‌کارت‌ها باید در گوشی خود مراحل زیر را طی کنید:

– گوشی‌های Android

بعد از خرید سیم کارت در ترکیه برای فعال‌سازی سیم‌کارت ترکیه در گوشی‌های اندرویدی، مراحل زیر را طی کنید:

Settings > Connections > Mobile Network > Data Roaming > APN: Aptel

– گوشی‌های iOS

برای فعال‌سازی سیم‌کارت ترکیه در گوشی‌های با سیستم عامل iOS، مراحل زیر را طی کنید:

Settings > Cellular > Cellular Data Network > APN: Aptel

علاوه بر این می‌توانید با مراجعه به بخش خدمات پشتیبانی وب‌سایت آپتل، راهنمای تنظیمات اینترنت تلفن همراهتان را به‌صورت تصویری ببینید تا بعد خرید سیم کارت در ترکیه آن را فعال کنید.

برای دانلود تنظیمات اینترنت براساس نسخه سیستم‌عامل تلفن همراه خود، با مرکز پشتیبانی مشترکین آپتل (با شماره‌گیری ۱۰۰ از سیم‌کارت آپتل و شماره ۰۹۹۹۱۰۰۰۰۰۰ از سایر خطوط) تماس بگیرید.

راهنمای شارژ بسته و استعلام اعتبار

با استفاده از کد دستوری #۹۹* یا منوی مدیریت حساب آپتل در اپلیکیشن آپ، اعتبار و باقی‌مانده بسته رومینگ خود را استعلام کنید.

برای تمدید مجدد یا خرید بسته هم از کد دستوری #۹۹* استفاده کنید یا به وب‌سایت آپتل و اپلیکیشن آپ بروید.

خدمات پشتیبانی

اگر به خدمات پشتیبانی بعد از خرید سیم کارت در ترکیه نیاز دارید، می‌توانید روی علی‌بابا حساب کنید.

تماس مشتریان آپتل با مرکز پشتیبانی علی‌بابا و آپتل در ایران و ترکیه رایگان است؛ همچنین اگر شارژ و بسته اینترنت شما تمام شود، همچنان امکان تماس با مرکز پشتیبانی علی‌بابا و آپتل و دسترسی به وب‌سایت علی‌بابا وجود خواهد داشت.

پشتیبانی آپتل: شماره‌گیری‌ ۱۰۰ از سیم‌کارت آپتل و ۰۹۹۹۱۰۰۰۰۰۰ از سایر خطوط

پشتیبانی علی‌بابا: ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰

خرید سیم کارت در ترکیه چطور است؟

اگر همچنان اصرار به خرید سیم کارت در ترکیه دارد، باید بدانید در ترکیه هم مانند ایران سیم‌کارت‌ها دو نوع دائمی و اعتباری یا همان شارژی دارند؛ اما مسافرانی که به ترکیه می‌روند فقط می‌توانند برای خرید سیم کارت در ترکیه آن هم از نوع اعتباری اقدام کنند. خرید سیم‌کارت دائمی در ترکیه فقط برای کسانی که در ترکیه ملک یا حساب بانکی دارند امکان‌پذیر است.

یک نکته مهم در مورد سیم‌کارت‌های اعتباری ترکیه این است که سیم‌کارت‌ها در صورتی که ۶ ماه بعد از خرید استفاده نشوند، غیرفعال می‌شوند. بنابراین شما نمی‌توانید در سفر دوم یا سوم خود به ترکیه با فاصله بیشتر از ۶ ماه از همان سیم‌کارت قبلی استفاده کنید و باید مجددا به فکر خرید سیم کارت در ترکیه باشید.

یک ساعت بعد از خرید سیم کارت در ترکیه شما می‌توانید از خدمات اپراتور استفاده کنید. همچنین با شماره‌گیری کد #۱۰۱* می‌توانید شماره خودتان را ببینید.

اپراتورهای معتبر ترکیه کدام‌ها هستند؟

برای خرید سیم کارت در ترکیه سوال اول این است که به کدام اپراتور اعتماد کنیم؟ خدمات کدام اپراتور بهتر است؟ چطور می‌توانیم از این خدمات استفاده کنیم؟

خرید سیم کارت از ترکیه

برای خرید سیم کارت از ترکیه اپراتورهای مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید سیم‌کارت اعتباری آن‌ها را تهیه کنید، اما معروف‌ترین آن‌ها سه شرکت زیر هستند:

 • ترکسل
 • ودافون
 • ترک‌تلکام

اما خرید از این اپراتورها برای مسافرانی که تا ۶ماه آینده قصد سفر مجدد به ترکیه را ندارند، توصیه نمی‌شود. پیشنهاد ما خرید سیم کارت در ترکیه از طریق ثبت‌نام علی‌باباست. در این صورت یک سیم کارت ۱ماهه دریافت خواهید کرد.

مدارک لازم برای خرید سیم‌ کارت در ترکیه چیست؟

در صورتی که فکر خرید سیم کارت در ترکیه به طور آزاد هستید، یادتان باشد تنها مدرکی که برای خرید سیم‌کارت در ترکیه لازم دارید پاسپورت‌تان است. بعد از ارائه پاسپورت و پر کردن یک فرم شما می‌توانید خرید سیم کارت در ترکیه را پیش ببرید. اگر قرار است بیشتر از ۱ ماه از سیم‌کارت اعتباری استفاده کنید، باید گوشی شما رجیستر شود و مالیات گوشی و خط هم پرداخت شود.

چطور در ترکیه سیم‌ کارتتان را فعال کنید؟

بسته به اینکه سیم‌کارت‌تان را از کدام اپراتور می‌خرید، کدهای فعال‌سازی متفاوتی باید وارد کنید. در ادامه ویژگی‌های ۳ اپراتور اصلی ترکیه را بررسی می‌کنیم.

– ترکسل

ترکسل (Turkcell) بزرگ‌ترین اپراتور برای خرید سیم کارت در ترکیه است که هم پوشش شبکه خوبی دارد و هم می‌توانید از اینترنت پر سرعت یعنی ۴G هم استفاده کنید. قبل از خرید بسته بهتر است به دقت لیست بسته‌ها را بررسی کنید و مناسب‌ترین را با توجه به میزان استفاده و مدت زمان اقامت‌تان انتخاب کنید. برای فعال‌سازی سیم‌کارت‌های ترکسل کلمه «Evet»(این کلمه به معنای بله در فارسی و ok انگلیسی است) را به شماره ۲۲۲ ارسال کنید. برای استعلام باقیمانده بسته‌های ترکسل کد *۱۵۹# را شماره گیری کنید.

– ودافون

ودافون (Vodafone) بعد از ترکسل دومین اپراتور بزرگ برای خرید سیم کارت در ترکیه است که بیشتر به خاطر اینترنت پر سرعت آن معروف است. برای فعال کردن سیم‌کارت ودافون کلمه SORGU را به شماره ۳۶۳۶ ارسال کنید و برای اطلاع از باقیمانده شارژ کلمه OZET را به شماره ۷۰۰۰ بفرستید.

– ترک‌تلکام

ترک‌تلکام کوچکترین اپراتور ترکیه است که هم پوشش شبکه خوب و هم اینترنت پر سرعت دارد. برای فعال کردن سیم‌کارت ترک‌تلکام یک پیامک خالی به شماره ۵۵۵۵ بفرستید و بعد از گرفتن پاسخ از شماره ۲۴۳۸ کلمه EVET را ارسال کنید. برای اطلاع از باقیمانده اعتبار سیم‌کارت‌تان هم می‌توانید کد #۱۲۳* را شماره گیری کنید یا با ۹۳۳۳ تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 دیدگاه

 1. فرهادی می‌گوید

  آیا سیم کارت ودافون ک در کشور دیگه ای گرفته شده تو ترکیه جواب میده؟

 2. رضا فتحی می‌گوید

  خوب بود . متشکرم. در صورت امکان در مورد خرید گوشی موبایل جهت مصرف در موقع سفر و اینکه آیا با گوشی سیم کارت هم تحویل میدهند یا نه مطلبی بنویسید . متشکرم .

  1. avatar-image
   الینا الله بیگی می‌گوید

   سلام دوست عزیز. حتما در آینده خواهیم داشت.