ونیز ایتالیا

ورود به ونیز دیگر رایگان نیست!

سفر یک‌روزه به ونیز ورودی جداگانه دارد.

براساس گزارشات مجله علی‌بابا و به نقل از گاردین، مسئولان شهر تاریخی ونیز برای آنکه بتوانند ازدحام جمعیت را در مرکز این شهر مدیریت کنند اعلام کرده‌اند که مسافرانی که می‌خواهند برای بازدید یک روزه به شهر ونیز سفر کنند، لازم است مبلغی را به عنوان ورودی یا رزرو پرداخت کنند.

علاوه بر آن مسئولان شهر ونیز اضافه کردند: مقررات جدید پرداخت ورودی یا رزرو از تاریخ شانزدهم ژانویه سال ۲۰۲۳ معادل ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ اعمال خواهد شد.

05 3به همین دلیل آن دسته از مسافران و توریستانی که نمی‌خواهند شب را در هتل یا اقامتگاهی در ونیز سپری کنند، لازم است از قبل به صورت آنلاین روزی را که می‌خواهند از شهر ونیز بازدید کنند، انتخاب و رزرو کرده و بهای آن را که ممکن است از ۳ تا ۱۰ یورو به ازای هر نفر باشد، پرداخت کنند.

افراد خاطی که نتوانند ثابت کنند بازدید خود از شهر را رزرو کرده‌اند، جریمه خواهند شد. امکان دارد مبلغ این جریمه به ۳۰۰ یورو هم برسد.

بالغ بر ۸۰درصد از گردشگرانی که به ونیز سفر می‌کنند، تنها قصد بازدید یک‌روزه از این شهر را دارند. طبق آمار در سال ۲۰۱۹، یعنی سالی که ویروس کرونا هنوز اپیدمی نشده بود، ‌۱۹ میلیون گردشگر تنها برای بازدید یک‌روزه وارد ونیز شده بودند. این افراد در قیاس با گردشگرانی که حداقل یک شب در این شهر تاریخی اقامت داشتند، سود به نسبت کمتری برای این شهر داشتند.

ونیز ایتالیاالبته پیشنهاد رزرو و پرداخت مبلغ ورود به شهر تاریخی ونیز از چند سال گذشته مطرح شده بود، ولی بعد پاندمیک بیماری کرونا و قطع سفرهای تفریحی، بررسی آن به زمان دیگری موکول شد.

محدودیت‌های سفری به علت فراگیر شدن بیماری کووید-۱۹ حضور گردشگران را در ونیز به کمترین میزان ممکن رسانده بودند، به‌طوری که بعد از چند دهه شهروندان ونیز این فرصت را پیدا کردند که بتوانند مالک انحصاری شهر باشند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه

  1. مهسا می‌گوید

    سلام من از بیمه دندانپزشکی مهراز استفاده میکنم و راضی ام شما هم استفاده کنید

  2. مریم می‌گوید

    خیلی عالی بود