قطارهایی برای جابه‌جایی مسافران میان دو بارگاه مطهر

شاید یکی از لذت‌بخش‌ترین سفرهای عمرمان، سفرهای خانوادگی و دوستانه با قطار به مقاصد مختلف باشد. قطار با توجه به امنیت، شرایط عمومی در طول سفر و هزینه‌ی مقرون به صرفه‌اش، از الویت‌های خانواده‌ها برای مسافرت‌ها‌ی شان به شمار می‌آید. اگر از آن دست افرادی هستید که دلتان می‌خواهد فاصله‌ی میان دو حرم مطهر امام رضا(ع) و خواهر گرامی‌شان حضرت معصومه(س) را سفر کنید، قطار یکی از بهترین انتخاب‌هاست. با خرید بلیط قطار قم- مشهد به راحتی می‌توانید این سفر معنوی را پشت سر بگذارید. نکته‌ی قابل توجه این که قطارهای قم- مشهد، متنوع و متعدد هستند و شما با توجه به الویت‌ها و سطح بودجه‌ای‌تان می‌توانید از میان آنها دست به انتخاب بزنید. اگر قطارهای قم- مشهد را نمی‌شناسید، خواندن آنچه در ادامه آمده، به شما کمک می‌کند تا به شناختی اجمالی از آنها دست پیدا کنید.

قطار فدک

قطار فدک که به تازگی و از سال ۱۳۹۴ در مسیرهای ریلی شروع به فعالیت کرده را می‌توان لوکس‌ترین قطار کشور دانست. قطار فدک امکانات قابل توجهی در اختیار مسافرانش قرار می‌دهد و خاطره‌ی بسیار شیرینی از سفر ریلی را در ذهن آنها به جای می‌گذارد.

خدمات مهمانداری توسط مهمانداران حرفه‌ای و خوش برخورد، فرش قرمز در مسیر مسافران، پذیرایی شایسته از آنها و ارائه‌ی امکانات سرگرمی از جمله مزایای قطار فدک است. یکی از قطارهای قم- مشهد، همین قطار فدک لوکس و شیک است. قطار فدک در مسیر قم- مشهد، انواع مختلفی دارد. که عبارتند از: پنج ستاره‌ی ویژه‌ی فدک، پنج ستاره‌ی بیزنس فدک، پنج ستاره‌ی اکونومی فدک و پنج ستاره‌ی فدک با عصرانه.


بیشتر بخوانید: یک سفر، دو زیارت، چندین جاذبه


قطار رجا

یکی دیگر از قطارهای این مسیر، قطار قم- مشهد رجا است. قطار رجا یا همان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سال‌هاست که در مسیرهای مختلف به جابه‌جایی مسافران می‌پردازد. با خرید بلیط قطار قم- مشهد از رجا می‌توانید سفری آرام و امن را تجربه کنید.

قطار رجا در مسیر قم- مشهد هم از تنوع قابل توجهی برخوردار است. قطار لوکس ۶ تخته‌ی پارسی، قطار ۴ تخته‌ی اکسپرس و قطار درجه یک ۶ تخته‌ی تبدیلی انواع مختلف قطارهای این مسیر هستند.


بیشتر بخوانید: قطار قم– مشهد؛ دو زیارت با یک بلیط


قطار بن‌ریل

قطار بن‌ریل نیز از دیگر انواع قطارهایی است که در مسیر قم- مشهد رفت و آمد دارد. قطارهای بن‌ریل انواع مختلفی دارند و با امکانات مناسب‌شان سفر شیرینی را در سفرهای مختلف برای مسافران رقم می‌زنند.

از میان انواع مختلف قطارهای بن‌ریل، قطارهای کوپه‌ای با ظرفیت ۶ نفر و قطارهای سروش با کوپه‌های ۴ نفره، در مسیر قم- مشهد زائران را میان این دو شهر مقدس، جابه‌جا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: 

بلیط مشهد قدم اول زیارت امام رضا (ع)

قطارهای لوکس مسیر تهران-مشهد کدام‌ها هستند؟

کدام قطارها شما را از قزوین به مشهد می‌رسانند؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.