سفر به کویر مصر

کویر مصر اصفهان؛ زیبای بی‌ادعا با پهنه‌ای از سکوت و آرامش

معرفی کویر مصر با همه جاذبه‌ها و دیدنی‌ها

کویر مصر مقصد نام‌آشنای طبیعت‌گردهایی است که پاییز و زمستان هم به‌دنبال آغوش باز خورشیدند. در تور کویر مصر قرار است تپه‌های شن‌های طلایی را درنوردید، دور آتش بنشینید، مُشتی ستاره برای خود بچینید، به دیدن تخت عروس بروید و سلامی هم به چال سلنکون بدهید و… .اینجا، درست در قلب دشت کویر ایران، سکوت و هیجان را با هم تجربه خواهید کرد. پس این نوشته از مجله گردشگری علی بابا را بخوانید تا بدانید کویر مصر کجاست، چطور باید به آنجا بروید، چه تفریحاتی در انتظارتان است و کدام اقامتگاه بوم گردی در کویر مصر را انتخاب کنید.

کویر مصر کجاست؟
کویر زیبای مصر در نزدیکی روستایی به همین نام در ۵۵ کیلومتری خور، در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار گرفته.
چطور به کویر مصر برویم؟
بهترین روش برای سفر به کویر دیدنی مصر، خرید تور مسافرتی است؛ همچنین شما می‌توانید با وسیله نقلیه شخصی به این منطقه سفر کنید.
فاصله تهران تا کویر مصر چقدر است؟
فاصله تهران تا کویر مصر حدود ۶۴۰ کیلومتر است که با ماشین شخصی حدودا ۹ تا ۱۰ ساعت طول می‌کشد.
فاصله اصفهان تا کویر مصر چقدر است؟
فاصله اصفهان تا کویر مصر حدود ۴۲۰ کیلومتر است که با ماشین شخصی تقریبا ۵ تا ۶ ساعت زمان می‌برد.
بهترین زمان سفر به کویر مصر کدام فصل است؟
آبان ماه تا اواسط اردیبهشت
علت نامگذاری کویر مصر چیست؟
کویر زیبای مصر به‌دلیل نزدیک‌بودن به روستای مصر، به این نام، نامیده شده است.

کویر مصر کجاست؟

کویر مصر که با نام‌های «مزرعه یوسف»، «کلاته یوسف» یا «چاه دراز» شناخته می‌شود، در روستایی به همین نام در منطقه خور و بیابانک اصفهان قرار دارد. این کویر یکی از جذاب‌ترین کویرهای ایران به‌شمار می‌رود است. اگر بخواهید دقیق‌تر بدانید که کویر مصر اصفهان کجاست باید بگوییم که این کویر در ۴۵کیلومتری شهر جندق و ۵۵کیلومتری شهرستان خور، در نزدیکی روستای مصر واقع شده است.

درواقع اگر بخواهید از سمت تهران – دامغان به نائین و اصفهان بروید، می‌توانید در میانه راه و پس از گذشتن از مزارع امیرآباد به‌سمت روستای خشتی مصر برسید و خود را برای تماشای کویر بی‌حد زیبای مصر آماده کنید.

 • آدرس: استان اصفهان، شهرستان خور و بیابانک، بخش جندق، روستای مصر

کویر مصر روی نقشه

در تصویر زیر می‌توانید موقعیت کویر مصر روی نقشه را ببینید:

کویر مصر روی نقشه

عکس از: گوگل مپ

لوکیشن کویر مصر روی گوگل مپ

لوکیشن روستای مصر روی گوگل مپ

 

علت نامگذاری کویر مصر

به نظر شما چرا به اینجا مصر می‌گویند؟ نزدیکی آن به روستایی به نام روستای مصر است. اما اینکه چرا اسم این روستا مصر شده، قصه جالبی‌ست. یکی از اهالی روستا که اسمش یوسف بود، در دوران خشکسالی روستا تصمیم گرفت چند چاه با موتور دیزلی در روستا حفر کند.

اهالی روستا تا چند سال از آب این چاه بهره‌ند شدند تا اینکه چاه هم خشک شد. دوباره چاه عمیق‌تری حفر کردند که مردم روستاهای اطراف اسم آن را (چاه دراز) گذاشتند.

کویر مصر کجاست

یوسف که از این اسم خوشش نیامده بود، از اهالی روستا خواست تا با الهام از داستان حضرت یوسف و اتفاقاتی که در مصر افتاده بود، اسم این چاه را (مصر) بگذارند. گذشت و گذشت تا اینکه خیابان عریضی وسط روستا احداث شد و این روستای کوچک جای خودش را به یک روستای پررفت‌وآمد توریستی داد.

چطور به کویر مصر برویم؟

حتماً شما هم در طول سال و مخصوصاً فصل‌های پاییز و زمستان، نام کویر زیبای مصر در اصفهان به گوشتان خورده است و سودای رفتن به آنجا و دیدن این جاذبه گردشگری نفس‌گیر را در سرتان دارید. اگر بخواهید زمستان پیش رو به این منطقه بروید، باید اول خود را به روستای مصر برسانید. این روستای کوچک و کم‌جمعیت، کمتر از ۱۵۰ نفر جمعیت دارد؛ اما توانسته است به لطف جاهای دیدنی خود، سالانه میزبان توریست‌های داخلی و خارجی بی‌شماری باشد.

برای رفتن به کویر دیدنی مصر روش‌های مختلفی وجود دارد که در اینجا به شما معرفی میکنیم:

سفر به کویر مصر با ماشین شخصی

به‌جرئت می‌توان گفت که برای دیدن جاذبه های گردشگری ایران، اولین گزینه، همیشه سفر با ماشین شخصی است؛ چراکه زمان و برنامه‌ریزی سفر دست خودتان است و متناسب با علاقه و نیاز خود مدت‌زمان سفر را تعیین می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر ماشین آفرود دارید و آفرودبازید، به فکر سفر با ماشین شخصی به مصر ایران باشید و با استفاده از لوکیشن روستای مصر روی گوگل مپ، خود را به خور و بیابانک برسانید و مسیر را به‌سمت دشت ایران ادامه دهید.

فاصله تهران تا کویر مصر

فاصله تهران تا کویر مصر اصفهان حدودا ۶۴۰ کیلومتر است که تقریبا ۹تا ۱۰ ساعت رانندگی با ماشین شخصی است. برای رفتن به این کویر می‌توانید یکی از دو مسیر زیر را انتخاب کنید:

 • دسترسی ۱: تهران، سمنان، دامغان، معلمان، جندق و در نهایت کویر زیبای مصر

مشاهده مسیر تهران تا کویر مصر از سمت سمنان روی نقشه

 • دسترسی ۲: تهران، قم، کاشان، نائین، اردکان، چوپانان، چاه‌ملک، فرخی، کویر دیدنی مصر

مشاهده مسیر تهران به کویر مصر از سمت جاده قم روی نقشه

فاصله اصفهان تا کویر مصر

فاصله اصفهان تا کویر مصر (روستای مصر) حدودا ۴۲۰ کیلومتر است که رانندگی این مسیر تقریبا ۵ ساعت طول می‌کشد. برای دسترسی به کویر مصر از اصفهان باید ابتدا به سمت نائین و بعد روستای جندق بروید که حدود ۴۰ کیلومتر از این مسیر، جاده خاکی است.

فاصله کویر مصر با سایر شهرها

در این قسمت به فاصله کویر مصر تا شهرهای بزرگ اشاره می‌کنیم:

 • فاصله مشهد تا کویر مصر: حدودا ۷۵۰ کیلومتر
 • فاصله ساری تا کویر مصر: حدودا ۵۷۵ کیلومتر
 • فاصله طبس تا کویر مصر: حدودا ۲۴۷ کیلومتر
 • فاصله کاشان تا کویر مصر: حدودا ۶۱۶ کیلومتر
 • فاصله کویر مصر تا اصفهان: حدودا ۵۳۶ کیلومتر
 • فاصله تهران تا کویر مصر: حدودا ۶۴۰ کیلومتر

خرید تور کویر مصر علی بابا

تور گردشگری گزینه پرطرفدار دیگری است که نمی‌توان از خیر مزایایش گذشت. برای سفر به کویر مصر کافی است سراغ تورهای گروهی علی بابا بروید، کوله‌پشتی خود را با چند دست لباس و خوراکی‌های خوشمزه جمع کنید و فارغ از هفت‌دولت، در دریای خوش‌گذرانی شیرجه بزنید. در سفر با تور کویر مصر علی بابا دیگر خبری از دغدغه‌های «شب کجا بمانیم؟»، «چه غذایی بخوریم؟» یا «اگر ماشین خراب شود، چه کنیم؟» نیست، چراکه همه‌چیز برای یک سفر بی‌دغدغه برنامه‌ریزی شده.

سفر به کویر مصر با هواپیما، قطار و اتوبوس

وسایل نقلیه عمومی راه دیگری برای رسیدن به کویر مصر ایران است. مثلا می‌توانید با پرواز تهران به اصفهان خود را به اصفهان برسانید و پس از آن با تورهای محلی به‌سمت کویر بروید. بااین‌حال، اگر سفرتان صرفاً تفریحی است، به نظر ما بهترین روش سفر به کویر مصر، استفاده از تورهای گردشگری است.

سفر به کویر مصر با ماشین شخصی

آب و هوای کویر مصر

در سفر به این منطقه به‌خاطر بسپارید که قرار است به قلب دشت کویر ایران سفر کنید؛ بنابراین انتظار هوای گرم و خشک را داشته باشید. به‌طورکلی آب‌وهوای کویر مصر در طول روز گرم و شب‌ها سرد است.

بهترین زمان سفر به کویر مصر

یک قانون کلی وجود دارد و آن هم این است که بهترین زمان برای سفر به کویر، فصل‌های سرد سال است و مصر هم از این قاعده مستثنی نیست. در فصل تابستان، گرمای هوا بی‌طاقتتان می‌کند و خبری از لذت‌بردن برایتان نیست؛ اما در فصل پاییز و زمستان، دمای این منطقه معتدل و بهاری است، به‌حدی که پوشیدن یک لباس تابستانی در روز برایتان کفایت می‌کند؛ اما گول خورشید سوزان روزهای کویری را نخورید، شب (و گاهاً برخی از روزها) دمای هوا به‌شدت افت می‌کند و شما به لباس گرم احتیاج خواهید داشت.

بهتر است بدانید که در فصل‌های سرد معمولاً از گزند حیواناتی همچون مار، عقرب و روتیل در امان هستید؛ چون آن‌ها در خواب زمستانی خود به سر می‌برند. به همین دلیل است که می‌گویند از آبان تا اردیبهشت هر سال، بهترین زمان سفر به کویر مصر است.

بهترین زمان سفر به کویر مصر

تفریحات کویر مصر

به نظر من، کویرنوردی آدابی دارد که باید تک‌به‌تک آن‌ها را به جا آورد. همان‌طور که شب‌نشینی و پابرهنه قدم‌زدن روی رمل‌ها و عکاسی را در سفر به کویر مصر اصفهان تجربه می‌کنید، باید به فکر تفریحات زیر هم باشید:

شترسواری

شترسواری در کویر مصر اصفهان، جزء جدانشدنی از سفر است. تعدادی از مردم محلی با دریافت هزینه، در نزدیکی کویر شما را سوار بر شترهایشان می‌کنند تا بتوانید خاطره جالب شترسواری را با قدم‌زدن روی تپه‌های شن‌های طلایی تجربه کنید.

شترسواری

موتور چهارچرخ

موتورهای چهار چرخ از آن تجربه‌های هیجان‌انگیز و البته بی‌خطری است که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید. تصور کنید قرار است رانندگی را با به‌رقص‌درآوردن شن‌های نرم در دل دشت کویر ایران تجربه کنید! حتی تصورکردنش نفس آدم را بند می‌آورد.

خودرو آفرود

اگر آفرودباز باشید و با ماشین شخصی خود به کویر زیبای مصر رفته باشید، قطعاً می‌دانید که چه تفریح وصف‌نشدنی با آغوش باز پذیرای شماست؛ اگر هم تابه‌حال آن را تجربه نکرده‌اید، در سفر به کویر، با چند همسفر خود یک خودروی آفرود کرایه کنید و بزنید به دل کویر طلایی و سرعت و هیجان را یک‌جا تجربه کنید.

خودرو آفرود

سندبوردینگ

سند بوردینگ یا همان شن‌سواری را هم می‌توانید اینجا تجربه کنید تا آدرنالین خونتان به بیشترین حد خودش برسد؛ پیشنهاد می‌کنیم اگر تحمل هیجان زیاد را ندارید، بورد خود را همراهتان نبرید.

معرفی چند اقامتگاه کویر مصر

اگر تا به اینجای متن به‌دنبال چرایی و دلیلی برای سفر خود به کویر دیدنی مصر بودید، قطعا به جواب رسیده‌اید و حالا زمان معرفی و انتخاب اقامتگاه های کویر مصر است. اگر می‌خواهید در هتل‌های مدرن اقامت کنید کافی است خود را به اصفهان یا طبس برسانید و در یکی از آن‌ها بمانید؛ اما ما برایتان پیشنهادهای شگفت‌انگیزتر و خودمانی‌تری داریم.

هزینه اقامت در کویر مصر خیلی زیاد نیست و شما می‌توانید شب را در یک اقامتگاه یا هتل خودمانی و باکیفیت سر کنید. در ادامه چند تا از اقامتگاه های کویر مصر را به شما معرفی می‌کنیم:

هتل کویری بالی

بالی، یک هتل ۳ ستاره و البته بزرگ‌ترین هتل کویری ایران است که در شهر خور و بیابانک قرار دارد. این مجموعه ۲طبقه، ۳۳ اتاق برای پذیرایی از گردشگران دارد. شما می‌توانید هنگام رزرو هتل کویری بالی، بر حسب سلیقه خود، اتاق‌تان را از میان اتاق‌های مدرن یا سنتی انتخاب کنید.

هتل کویری بالی

آدرس:استان اصفهان، خور و بیابانک، میدان فاطمی، هتل کویری بالی

تلفن: ۵-۰۳۱۴۶۳۲۴۵۷۳ , ۰۹۱۳۹۱۱۸۷۹۰

لوکیشن هتل کویری بالی روی گوگل مپ

هتل سنتی تی دا

هتل سنتی تی دا کویر مصر ۳۰ واحد اقامتی دارد که همگی در طبقه همکف ساخته شده‌اند. هتل تی دا در شرق استان اصفهان، در ۵۸کیلومتری خور و بیابانک و در میان تپه های شنی روستای فرحزاد واقع شده است. اگر به رصد ستارگان علاقه‌‌مندید کافی است رو به آسمان هتل تی‌دا کنید و ساعت‌ها به جشن ستاره‌ها در آسمان خیره شوید.

آدرس: اصفهان، روستای فرحزاد

تلفن:۵۸۵۲۳۱۰۰-۰۳۱ و ۰۹۱۲۴۶۷۱۲۳۷

لوکیشن هتل سنتی تی دا روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم‌گردی خانه مازیار (اقامتگاه بوم‌گردی آتشونی)

اقامتگاه بوم گردی خانه مازیار یا اقامتگاه بوم‌گردی آتشونی در میان روستای دیدنی گرمه قرار دارد که معجزه آرامش کویر را تقدیمتان می‌کند. موسیقی سنتی زنده، غذاهای لذیذ محلی، فضای تاریخی، امکان شترسواری و پیاده‌روی در رمل‌های کویری و رصد ستارگان از ویژگی‌هایی است که در این اقامتگاه هر گردشگری را به خود جذب می‌‌کند. این را هم بدانید که این مجموعه فقط ۷ واحد اقامتی دارد.

اقامتگاه بوم گردی خانه مازیار

آدرس: اصفهان، شهرستان خور و بیابانک، روستای گرمه، پلاک ۱۹۴

تلفن:۴۶۳۴۸۱۵۶-۰۳۱

تجربه‌های لذت‌بخش در کویر مصر

اگر می‌خواهید بدانید در سفر به کویر دیدنی مصر، چه تجربه‌هایی انتظار شما را می‌کشند، باید نگاهی به لیست زیر بیندازید:

 • تماشای آسمان پرستاره شب
 • شب‌نشینی دور آتش
 • کمپینگ
 • تپه های شن های روان
 • عکاسی

تجربه های لذت بخش در کویر مصر

به نظر کسی نیست که تعریف و تمجید شب‌های کویر و آسمان پرستاره‌اش را نشنیده باشد. آسمان کویر مصر صاف، بدون ابر، پرستاره، شفاف و زیباست. آسمان شب کویر مصر را نمی‌توان با واژه‌ها توصیف کرد، باید آنجا باشید تا دست دراز کنید و یک ستاره برای خود از آسمانش بچینید. ازآنجایی‌که هوای شب هم در این منطقه نسبتاً سرد می‌شود، روشن‌کردن آتش و شب‌نشینی و گپ‌وگفت با همسفران از آن تجربه‌های خاطره‌ساز محسوب می‌شود.

در طول روز هم کافی است پا برهنه روی تپه‌های شن‌های روان و رمل‌های طلایی قدم بزنید و در سکوت آنجا به‌دنبال پیداکردن خود بروید. آسمان، آبیِ آبی است و زمین به‌ زیباترین رنگ خاکیِ ممکن نقاشی شده است. اینجا همان جایی است که برای عکاسی و خلق ایده‌های ناب عکاسی در کویر جان می‌دهد.

 

جاهای دیدنی اطراف کویر مصر

سفر به کویر مصر فقط با دیدن این کویر و تجربه چند تفریح مهیج ختم نمی‌شود. در حقیقت اگر بخواهید حق مطلب سفر به این منطقه را ادا کنید، باید از جاهای دیدنی نزدیک کویر مصر هم دیدن کنید:

چال سلکنون

چال سلکنون (سیل‌کنون) در شمال روستای مصر قرار دارد و در واقع فرورفتگی‌های زیبایی است که بر اثر سیل به وجود آمده است و توسط تپه‌های شنی محصور شده‌اند. برای رفتن به چال سلکنون و دریاچه سلکنون باید از روستای مصر به طرف روستای فرحزاد و سپس دوراهی چال سلکنون بروید.

چال سلکنون کویر مصر

تخت عروس

قبول دارید که لقب عروس مخصوص زیباترین‌ها و دیدنی‌ترین‌هاست؟ تخت عروس هم دقیقاً به‌دلیل تماشایی‌بودن وصف‌ناپذیرش این نام را به خود گرفته است. از بالای تخت عروس می‌توانید تپه‌های شن روان، تخت شور، چال سلکنون، باتلاق‌های کویر مرکزی، روستای مصر و کوه‌های دامغان را ببینید.

دریاچه نمک کویر مصر

دریاچه نمک کویر مصر یا همان دریاچه نمک‌خور بزرگ‌ترین دریاچه نمک فصلی ایران است. جالب است بدانید این دریاچه وسیع یکی از بزرگ‌ترین منابع استخراج پتاس در جهان است. وقتی به دیدن این دریاچه بروید، اشکال پنج‌ضلعی نمکی را می‌بینید که به دلیل وجود اختلاف دمای شب و روز به وجود آمده است.

کویر مصرقلعه و بافت قدیمی بیاضه

اگر می‌خواهید مدتی را زیر سقف آبی آسمان، در میان نخلستان‌های سربه‌فلک‌کشیده، در کنار دریاچه نمک و بافت تاریخی روستایی سپری کنید، حتما به قلعه بیاضه بروید. اگر نمی‌دانید قلعه بیاضه کجاست باید بگوییم که کافی است ۵۰ کیلومتر به‌سمت جنوب شرقی شهرستان خور برانید.

راستی! هتل روستای بیاضه در بلندای کویر هم می‌تواند نظرتان را برای اقامت جلب کند.

حیوانات کویر مصر و نکاتی که باید به آن توجه کنیم

در این کویر با گونه‌های متنوعی از حیوانات روبه‌رو می‌شوید؛ این تنوع شامل انواع پستاندار، خزنده، پرنده و… است که برخی از آن‌ها عبارت است از شتر، گربه و روباه شنی و نیز پرندگانی مانند شاهین. مار، رتیل و عقرب هم از دیگر گونه‌های جانوری این منطقه هستند که ممکن است برایتان خطرآفرین باشند؛ بنابراین بهتر است این نکات را در سفر کویری‌تان در نظر داشته باشید:

 1. اقامت در کمپ و لذت‌بردن از زیبایی‌های کویر بسیار دل‌چسب است؛ اما شما را در معرض خطر حیوانات خزنده نیز قرار می‌دهد.
 2. در صورت کمپ‌زدن، از بستن منافذ چادر مسافرتی هنگام خواب مطمئن شوید تا از ورود حیوانات به داخل چادر جلوگیری کنید.
 3. اقامت در هتل‌های سنتی کویر علاوه بر حس خوب اصیل‌بودن، شما را از خطر حیوانات کویری دور می‌کند.
 4. در فصل‌های سرد سال به کویر سفر کنید تا از خطر گزش مار، عقرب و… در امان بمانید.
 5. برای کویرگردی از راهنمایی لیدرهای بومی و کاربلد کمک بگیرید تا خطر کمتری شما را تهدید کند.

 

حیوانات کویر مصر

لوازم ضروری برای سفر به کویر مصر

سفر به کویر مانند هر سفر دیگر ابزار خود را می‌طلبد تا بتوانید تجربه لذت‌بخشی را کسب کنید، پس قبل از شروع سفر از همراه‌داشتن وسایل زیر مطمئن شوید:

کارت شناسایینقشه آفلاین از منطقهقطب‌نما یا جی‌پی‌اسموبایل، شارژر موبایل و پاوربانک
قمقمه و قرص‌های تصفیه آبداروهای عمومی و شخصیغذا و خوراکی‌های مقویکیسه خواب یا پتو
زیراندازلباس گرم برای شبعینک لباس خنک برای روزعینک آفتابی
کرم ضدآفتابکلاهچراغ قوه یا هدلامپدوربین
پول نقدکیسه زبالهکفش مناسب پیاده‌رویکوله‌پشتی

 

لوازم ضروری برای سفر به کویر مصر

در آخر: عکس شب کویر مصر و روزهای دیدنی آن

با خواندن این نوشته، تجربه یک سفر مجازی به کویر مصر را داشتید. در این بخش هم چند عکس از زیبایی‌های این کویر در شب و روز به شما نشان می‌دهیم. اگر بخواهید در عالم واقعیت هم آن را تجربه کنید باید بدانید که هزینه این سفر برایتان نسبتاً ارزان تمام می‌شود. شاید هم قبلا به این منطقه از اصفهان سفر کرده‌اید و با کوله‌باری از تجربه بازگشته‌اید و امروز به یاد خاطره‌های خوش، شروع به خواندن داستان ما کردید؛ اگر این‌طو است، حتما برای ما و علی‌بابایی‌ها از خاطرات و تجربه‌هایتان بگویید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 دیدگاه

 1. علی محمودی می‌گوید

  بستگی داره دنبال چی باشی
  مثلآ اگر امکانات در کویر برات مهمه که خب مصر نسبتآ خوبه
  اما اگر جای خلوت تر و بکرتر میخوای کویر حلوان (خیرآباد) که رد پای خیلی خیلی کمتری روی ماسه ها میبینی

  ضمنآ به اسم مصر معروف شده ولی در واقع جاهای تفریحی و دیدنی در روستای بعدش یعنی فرحزاده که متاسفانه برای رفتن به روستای فرحزاد ، باید پول ورودی به مصر بدی که این خیلی عجیبه !! چون طی صحبت با روستائیان فرحزاد گفتن که از اون درامد هیچی به فرحزاد نمیدن!!!!

 2. حسین بهاری ورزنه می‌گوید

  باسلام وادب واحترام
  اینجانب حسین بهاری ورزنه دارای اقامتگاه سنتی به نام عمارت سنتی شاباز ورزنه در شهر کویری ورزنه هستم وآماده همکاری ۰۹۱۳۲۰۳۰۷۷۶-۰۹۹۰۵۰۴۷۹۳۲ varzanehshabaz_tourism
  اقامتگاه بوم گردی عمارت سنتی شابازورزنه خانه ای با قدمت ۹۰ ساله و متعلق به دوران پهلوی است. این اقامتگاه در سال ۱۳۹۷ پس از مرمت و بازسازی، به بهره برداری رسید. از نظر موقعیت مکانی، اقامتگاه بوم گردی عمارت سنتی شاباز ورزنه در شهر ورزنه و در حد فاصل شهرهای اصفهان و نایین یزد وشیراز قرار دارد. فاصله اقامتگاه شابازتا شهر اصفهان ۱۱۰ کیلومتر و فاصله آن تا شهر نایین ۷۵کیلومتر می باشد شاید یکی از بهترین اقامتگاها در شهر ورزنه هستیم ۸اتاق ۸ سرویس بهداشتی ایرانی وفرنگی حیاط بزرگ حوض آب وشاه نشین کل پشت بام آجر فرش برای خوابیدن در پشت بام ورصد ستاره وستاره چینی
  . ورزنه اولین فلکه بعد از پمپ بنزین (فلکه نماز)خیابان شیخ بهایی بعد از فروشگاه کورش اولین کوچه شهید خیرالهی عمارت سنتی شاباز ورزنه
  گردشگری نجومی وتفریحی در کویر ورزنه، از ستاره باران ورزنه تا خورشیدگرفتگی برنامه داریم۱۴۱۲

  آلفونس گابریل درباره کویر چنین گفته است: هرکس یک بار محسور افسون کویر شود تا پایان عمر رهایش نخواهد کرد.

 3. احسان روانگرد می‌گوید

  عالی بود

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام احسان عزیز 🙂
   خیلی خوشحالبم که براتون مفید بوده