خوشمزه‌گردی در بهترین رستوران های اصفهان

اصفهان را فقط سی‌وسه پل ندانید...

اصفهان را به چه می‌شناسیم؟ به گز، به صنایع دستی زیبا، به آثار تاریخی زیبا و جاودانه؟ بله البته همه این موارد اصفهان را خواستنی و جذاب می‌کنند. اما علاوه بر همه اینها، غذاهای خوشمزه و از همه بهتر بریانی اصفهان هم هست که سالیانه هزاران مسافر و گردشگر را به رستوران‌های این شهر می‌رساند. اصلا به خاطر همین تعداد بالای گردشگران ایرانی و خارجی است که این شهر بهترین غذاها و بهترین رستوران‌های کشور را دارد. در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا با بهترین رستوران های اصفهان با انواع مختلف غذا و سبک‌های مختلف دکور آشنا می‌شوید. پس با ما همراه باشید.

جلفا یکی از قدیمی‌ترین محله‌های یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران است. جای جای این محله آثار تاریخی کوچک‌ و بزرگ را پیدا می‌کنید که هر کدام از آنها ارزش دیدن را دارند. اما در میان این همه گشت و گذار به غذا و نوشیدنی و جایی برای استراحت هم نیاز دارید. بهترین رستوران‌ های اصفهان که در محله جلفا قرار دارند رستوران آرک آ، هرمس، و خوان‌گستر هستند که هر کدام با منوهای عالی و فضای دیدنی آماده خدمات رسانی به مشتریان هستند.

اگر گذرتان به خیابان مرداویج اصفهان افتاده حتما سری به رستوران ایتالیایی بروس بزنید. اما اگر فقط به دنبال معاشرت با دوستان و نوشیدنی‌های هیجان‌انگیز و خوشمزه هستید، باید یکی از کافه‌های خیابان مرداویج را امتحان کنید. کافه‌های زیادی در این خیابان وجود دارند که شاید خاص‌ترین آنها کافه بلانش باشد. این کافه با فضای کاملا سفید و مدرن خود در واقع یک هواپیمای قدیمی بوده که حالا به کافه تبدیل شده. کافه‌های دیگر این خیابان کافه لمون، امیر چاکلت، و کافه مون هستند.

مرق یکی از جاده‌های ییلاقی اصفهان است که برای لذت بردن از طبیعت زیبا و هوای آزاد می‌توانید به آنجا بروید. یکی از بهترین رستوران‌های این محله باغ رستوران خان نشین است که علاوه بر فضای بسیار زیبا، غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه‌ای هم سرو می‌کند. به علاوه چایخانه سنتی راه شب در این جاده هم مقصد مسافران زیادی از جای‌جای شهر و کشور است.

رستوران‌ های ایرانی اصفهان

رستوران شهرزاد، رستورانی با حال و هوای نوستالژی

شهرزاد یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که از دهه ۴۰ شمسی مشغول ارائه خدمات به مشتریان است.

رستوران شهرزاد از بهترین رستوران های اصفهاناین رستوران به دو دلیل از بهترین رستوران‌ های اصفهان شناخته می‌شود، یکی کیفیت بالای غذاها و سرویس، و دیگری دکور قدیمی و زیبا. در این رستوران می‌توانید یکی از اصیل‌ترین و خوشمزه‌ترین دسرهای اصفهانی یعنی خورشت ماست را سفارش دهید. به علاوه بریانی مخصوص که ناهار اصلی اصفهانی‌ها در روزهای تعطیل هم هست، با بهترین کیفیت در این رستوران سرو می‌شود.

دکور رستوران شهرزاد ترکیب زیبایی است از آینه‌های رنگی و نقاشی‌های دیواری قدیمی و اصیل. شهرزاد ۵۰ سال سن دارد و کسانی که ۵۰ سال پیش هم به این رستوران رفتند، همین نقاشی‌ها و همین آینه‌ها را به خاطر دارند. برای همین هم قدم گذاشتن در سالن شهرزاد مانند قدم گذاشتن در تونل زمان است، تونلی که شما را به دوران خانه‌های رنگی و عطر زعفران می‌برد. نهایتا اینکه اگر برای سفر و تفریح به اصفهان می‌روید یکی از بهترین سوغات‌هایی که می‌توانید به خود به خانه ببرید خاطره خوش ته‌چین، بریانی، و خورشت ماست شهرزاد است.

 • اینستاگرام رستوران شهرزاد: shahrzadisfahan
 • آدرس رستوران شهرزاد:‌ اصفهان، خیابان چهارباغ عباسی، خیابان عباس آباد
 • شماره تلفن رستوران شهرزاد: 031 12204490

آدرس رستوران شهرزاد روی نقشه

رستوران بریانی اعظم، تجربه غذایی ۴۰۰ ساله در رستورانی ۱۰۰ ساله

بله درست است، بریانی را ۴۰۰ سال است در اصفهان طبخ می‌کنند. این غذا یکی از معروف‌ترین غذاهای این شهر است و رستوران بریانی اعظم از بهترین رستوران‌های اصفهان است که در آن می‌توانید بریانی بخورید. این رستوران در سال ۱۲۹۵ افتتاح شد و از همان موقع پاتوق طرفداران بریانی بوده. ویژگی اصلی این رستوران این است که در آن می‌توانید بریانی و آبگوشت بریانی را با دوغ محلی سفارش دهید.

البته آبگوشت بریانی با آنچه به عنوان آبگوشت در ذهن دارید متفاوت است، برای همین باید امتحان کنید ببینید دوست دارید یا نه. آبگوشت بریانی را به همراه گوشت بریانی و تکه‌های نان ریز شده در آن سرو می‌کنند. باید بدانید که هر دوی این غذاها آنقدر چرب و پرکالری هستند که بعد از خوردن آنها می‌توانید تمام اصفهان را بدون احساس خستگی و گرسنگی پیاده‌روی کنید.

نکته دیگر در مورد بریانی اعظم این است که این رستوران چهار شعبه دارد که همه آنها در خیابان‌های شلوغ و توریستی شهر قرار دارند. باید بدانید که تمام شعبه‌های بریانی اعظم در روزهای تعطیل به شدت شلوغ می‌شوند و ممکن است به شما غذا نرسد. برای همین یا می‌توانید به صورت بیرون‌بر غذای خود را تحویل بگیرید، یا اینکه چند ساعت زودتر بروید تا به شلوغی نخورید. به هر حال بی‌دلیل نیست که بریانی اعظم از بهترین رستوران‌ های اصفهان است.

رستوران بریانی اعظم در رستوران های ایرانی اصفهان

 • اینستاگرام رستوران بریانی اعظم: beryaniazam
 • آدرس شعبه اول رستوران بریانی اعظم:‌ اصفهان – دروازه دولت – ابتدای چهارباغ پایین
 • شماره تلفن شعبه اول رستوران بریانی اعظم: 031-32202070

آدرس شعبه اول رستوران بریانی اعظم روی نقشه

 • آدرس شعبه دوم رستوران بریانی اعظم: اصفهان – خیابان مسجد سید – جنب اداره پست
 • شماره تلفن شعبه دوم رستوران بریانی اعظم: 031-33383070

آدرس شعبه دوم رستوران بریانی اعظم روی نقشه

 • آدرس شعبه سوم رستوران بریانی اعظم: اصفهان – خیابان کمال اسماعیل – جنب پمپ بنزی
 • شماره تلفن شعبه سوم رستوران بریانی اعظم: 031-32125730

آدرس شعبه سوم رستوران بریانی اعظم روی نقشه

 • آدرس شعبه چهارم رستوران بریانی اعظم: اصفهان – خیابان چهارباغ بالا – چهارراه نظر – جنب پمپ بنزین
 • شماره تلفن شعبه چهارم رستوران بریانی اعظم: 031-36280939

آدرس شعبه چهارم رستوران بریانی اعظم روی نقشه

رستوران سنتی نقش جهان، لذت غذاخوردن در جوار زیباترین میدان اصفهان

در شهر اصفهان از هر کس بپرسید اولین جایی که باید ببینید کدام است، می‌گوید میدان نقش جهان. این میدان آنقدر زیبا و باصفا است که می‌توانید ساعت‌ها در آن قدم بزنید، بنشینید، یا حتی دراز بکشید. رستوران سنتی نقش جهان دور همین میدان یکی از زیباترین و بزرگ‌ترین سالن‌های غذاخوری اصفهان است.

اگر برای مناسبت خاصی می‌خواهید یک غذای عالی بخورید، یا میهمانان خارجی خود را به کامل‌ترین نمونه از فضا و غذای ایرانی مهمان کنید رستوران نقش جهان از بهترین رستوران های اصفهان است که می‌توانید انتخاب کنید.

رستوران سنتی نقش جهاناگر در ماه‌های گرم سال به اصفهان رفته‌اید، می‌توانید روی تراس رستوران بنشینید. این طور می‌توانید تصور کنید که داخل میدان هستید، چون کاملا به میدان نقش جهان تسلط دارید و می‌توانید رفت‌وآمد و جنب‌وجوش مردم را در آن تماشا کنید. اما در ماه‌های سرد سال به داخل رستوران بروید.

اولین چیزی که به محض ورود به رستوران نقش جهان نظرتان را جلب می‌کند دکور این رستوران است. سالن این رستوران پوشیده‌ شده است از نقاشی‌های سنتی و آینه‌کاری‌های رنگی. می‌توانید روی یکی از تخت‌های رستوران بنشینید و غذای خود را سفارش دهید. رستوران نقش جهان میز و صندلی ندارد، ولی در عوض تخت‌های این رستوران آنقدر بزرگ و جادار هستند که حتی با تعداد زیاد هم می‌توانید به راحتی دور هم بنشینید.

اما ممکن است فکر کنید در رستوران نقش جهان چه سفارش دهید؟ البته که غذاهای سنتی اصفهان یعنی بریانی و خورشت ماست گزینه‌های خوبی هستند. اما آنچه مشتریان ثابت نقش جهان دوست دارند انواع کباب‌ها در این رستوران است. برای همین حتما جوجه کباب و شیشلیک را در بین سفاشات خود بگنجانید.

 • اینستاگرام رستوران نقش جهان: restaurant_sonati_naghshejahan
 • آدرس رستوران نقش جهان: میدان امام، نبش مسجد شیخ لطف الله
 • شماره تلفن رستوران نقش جهان: 031-32200729 و 031-32203345

آدرس رستوران نقش جهان روی نقشه

رستوران جارچی باشی، تجربه غذاخوردن در حمام

بله تعجب نکنید! وقتی به رستوران جارچی باشی می‌روید در واقع دارید در حمام غذا می‌خورید. ساختمان این رستوران در واقع حمام عمومی بوده که در دوران صفویه و حدود سال ۱۰۱۹ شمسی ساخته شده.

رستوران جارچی باشیحاج سید احمد افتخاری بین سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۰ مشغول مرمت و بازسازی این ساختمان تاریخی و تبدیل آن به رستوران و تالار پذیرایی بود. امروزه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر همزمان می‌توانند در این رستوران غذا خورده و از فضای داخلی شگفت‌انگیز آن لذت ببرند.

واقعا عجیب نیست که رستوران جارچی باشی یکی از بهترین رستوران‌ های اصفهان است. وقتی به این رستوران پا می‌گذارید با آنچنان منظره‌ای مواجه می‌شوید که چندین دقیقه طول می‌کشد که تمام زوایای زیبای این رستوران را هضم کنید. بعد که توجه‌تان از دکور و کاشی‌کاری‌ها و ظرافت‌های رستوران دور کرده و به منو منعطف کردید می‌بینید که غذاهای سنتی ایرانی مانند شیرین‌پلو و مرصع‌پلو را می‌توانید سفارش دهید. البته کباب کوبیده جارچی باشی هم در میان مشتریان ثابت این رستوران طرفداران زیادی دارد.

 • اینستاگرام رستوران جارچی باشی: jarchibashi
 • آدرس رستوران جارچی باشی:‌ اصفهان.خیابان سپه – خیابان حکیم – کوچه هفتم یا کوچه باغ قلندرها-مجموعه تاریخی و اقامتی ملک سلطان جارچی باشی
 • شماره تلفن رستوران جارچی باشی:‌ 32207453

آدرس رستوران جارچی باشی روی نقشه

رستوران ترنج، یک خانه تاریخی که تبدیل به رستوران شده

رستوران ترنج یا مجموعه رستوران هوانس یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که در محله جلفا واقع شده. این رستوران در ابتدا یک خانه تاریخی بوده که در جوار کلیسای تاریخی هوانس قرار دارد. این خانه قدیمی دارای معماری خاصی است که در دو بخش ساخته شده. بخش غربی این خانه قدیمی‌تر است و بخش شرقی بعدها به آن اضافه شده.

رستوران ترنج از بهترین رستوران های اصفهاناما مجموعه رستوران ترنج یا هوانس شامل رستوران، کافی شاپ که در شاه‌نشین قرار گرفته، و شربت خانه واقع در سردآب می‌شود. در فصل‌های گرم سال می‌توانید در حیاط باصفای رستوران، کنار حوض آبی  بنشینید و در ماه‌های سرد هم در داخل خانه. معماری خانه هوانس توسط معروف‌ترین معماران اصفهانی انجام شده و گوشه گوشه‌ آن چیزی برای دیدن و لذت بردن وجود دارد.

 • اینستاگرام رستوران ترنج: toranj_house
 • آدرس رستوران ترنج: اصفهان، خیابان خاقانی، کوچه هوانس شیرازی، کوچه رامین، خانه هوانس (خانه ترنج)
 • شماره تلفن رستوران ترنج: 36293788-031

آدرس رستوران ترنج روی نقشه

رستوران خوان گستر، فضایی مدرن و غذایی فراموش نشدنی

به عنوان مسافر اصفهان احتمالا راهتان به کلیسای وانک و محله جلفا می‌رسد. یکی از بهترین رستوران های اصفهان که در این محله قرار دارد رستوران خوان گستر در طبقه همکف هتل جلفاست. این رستوران با محیطی مدرن و غذاهایی خوشمزه از اواسط دهه شصت شمسی مشغول خدمت‌رسانی به مشتریان بوده.

رستوران خوان گستر اصفهانوقتی به رستوران خوان گستر می‌روید اولین چیزی که نظرتان را جلب می‌کند دکور آبی و لاجوردی آرامش بخش رستوران است. به علاوه در جای جای سالن نقاشی‌هایی خواهید دید از بزرگ‌ترین چهره‌های هنری کشورمان. تا غذایتان آماده شود احتمالا دیدن این نقاشی‌ها سرتان را گرم خواهد کرد. بین غذاهای خوشمزه منوی رستوران، ته‌چین مرغ از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

 • اینستاگرام رستوران خوان گستر: khangostar_restaurant
 • آدرس رستوران خوان گستر: اصفهان , خیابان کلیسای وانک جنب کلیسای وانک
 • شماره تلفن رستوران خوان گستر: 031 36278989

آدرس رستوران خوان گستر روی نقشه

سایر رستوران‌های ایرانی اصفهان

 • رستوران شب نشین: باغ رستوران شب نشین تجربه‌ غذای خوشمزه در محیطی سبز و باصفا مزین به موزیک زنده را در اختیار شما می‌گذارد.
 • رستوران باستانی: در این رستوران علاوه بر غذاهای سنتی ایرانی با نان تافدون و سنگک گرم و تازه، می‌توانید تصاویری از بزرگ‌ترین اسطوره‌های تاریخ ایران زمین را هم ببینید.
 • رستوران جم نشین: فضای این رستوران کاملا سنتی است و یک حیاط بزرگ و باصفا دارد. در این رستوران علاوه بر غذاهای سنتی ایرانی انواع غذای دریایی را هم می‌توانید سفارش دهید.
 • رستوران گردان هتل آسمان: این رستوران در بالاترین طبقه هتل آسمان قرار دارد و از آن بالا می‌توانید منظره ۳۶۰ درجه زاینده‌رود و کوه‌های اطراف را تماشا کنید.
 • رستوران سیبب: در این رستوران انواع عذاهای ایرانی، فرنگی، و فست فود سرو می‌شود. به علاوه سلف سرویس دسر و اردور آن هم خیلی کامل و وسوسه برانگیز است. همه اینها به کنار، باغ سبز و زیبای این رستوران هم فضای خیلی باصفایی دارد.
 • رستوران شاندیز صفه: این رستوران شعبه دیگری از شاندیز مشهد است که در ارتفاعات صفه اصفهان تاسیس شده. در شاندیز صفه علاوه بر غذاهای خوشمزه، از آب و هوای کوهستانی و منظره باورنکردنی طبیعت از پس دیوارهای شیشه‌ای لذت خواهید برد.
 • رستوران همدم السلطنه: همدم السلطنه دختر امیرکبیر بوده و خانه‌ او ۱۶۰ سل قدمت دارد. رستورانی که در این خانه افتتاح شده یکی از باصفاترین رستوران‌های اصفهان است. همین که کنار شمعدانی‌های دور حوض بنشینید و از صدای آب لذت ببرید یک دنیا ارزش دارد.
 • رستوران سرای حاج میرزا: ‌این رستوران و قهوه‌خانه قدیمی بیشتر به موزه شباهت دارد. اشیاء عتیقه این قهوه‌خانه شما را به سفری در دل تاریخ اصفهان دعوت می‌کند. به علاوه دیزی‌های این ستوران هم شهره خاص و عام است.
 • رستوران قصر منشی: بهترین چیز در مورد این رستوران پنجره‌های رنگی بزرگ آن است. برای ناهار به این رستوران بروید، از بوفه دور تا دور اتاق غذایی برای خود بکشید و در کنار پنجره از آن لذت ببرید.
 • رستوران زاگرس: یکی دیگر از بهترین رستوران‌ های اصفهان با منظره‌ای هیجان انگیز. این رستوران در کوه صفه بنا شده و ساختمانی سنگی و بسیار مدرن دارد. وقتی به این رستوران می‌روید از بوفه دسرهای خوشمزه آن غافل نشوید.
 • رستوران آراخوان: این رستوران در سه طبقه برای هر سلیقه‌ای غذایی آماده کرده. در طبقه همکف می‌توانید غذاهای فرنگی بخورید، طبقه دوم به نوشیدنی‌ها و انواع ساندویچ اختصاص دارد، و بالاترین طبقه هم مختص غذاهای اصیل ایرانی است.
 • رستوران نیکان: این رستوران در یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های اصفهان چند متر پایین‌تر از سطح زمین فضایی دنج و دلنشین را برای شما فراهم آورده.
 • رستوران باغ شهر: یک فضای دو هزار متری در دل شهر اصفهان. به راحتی می‌توانید در خلوت آلاچیق‌های رستوران بنشینید و از غذا و فضایی جانانه لذت ببرید.
 • رستوران حکیم باشی: این رستوران هم فضایی سنتی دارد. حکیم باشی یکی از بهترین رستوران های اصفهان برای صرف دیزی و قلیان مخصوص است.
 • رستوران خانه تاریخی میناس: این رستوران در واقع یک اقامتگاه سنتی است که در ساختمانی ۴۰۰ ساله بنا شده. اگر به اصفهان سفر کردید حتما در این اقامتگاه سکنی گزینید و از غذاهای خوشمزه رستوران آن هم لذت ببرید.

بهترین کافه رستوران‌های اصفهان

کافه رستوران عمارت نمکدان، شکم‌گردی در خانه قجری

کافه رستوران عمارت نمکدان در یکی از خانه‌های قدیمی شهر از دوران قاجار بناشده. این رستوران شباهت زیادی به خانه‌ مادربزرگ‌ها دارد و معماری و حوض باصفای آن شما را به دوران کودکی می‌برد. یکی از بهترین نکات که عمارت نمکدان را از بهترین رستوران های اصفهان کرده این است که حتی در زمستان هم می‌توانید در فضای باز کنار حوض بنشینید.

بهترین کافه رستوران‌های اصفهانداخل رستوران اما پر است از اشیاء قدیمی که واقعا در خانه مادربزرگمان می‌بینیم. تا غذا آماده شود، گنجه‌های قدیمی، چرخ خیاطی‌های دستی، و سایر خنزر پنزرهای اتاق‌های رستوران حسابی سرتان را گرم می‌کند. غذاهای بخش رستوران نمکدان دقیقا طعم غذاهای خانگی را دارد، بنابراین سعی کنید حتما یکی از خورش‌های منو را در میان سفارش‌های خود بگنجانید. بخش کافه نمکدان هم انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد خوشمزه را سرو می‌کند.

 • اینستاگرام کافه رستوران نمکدان: mansion
 • آدرس کافه رستوران نمکدان: اصفهان، خیابان استانداری، اول کوچه پشت مطبخ
 • شماره تلفن کافه رستوران نمکدان: 031 32247313

آدرس کافه رستوران نمکدان روی نقشه

کافه رستوران فیروز شربت

درواقع نام اصلی این رستوران شربت‌خانه و خورش‌خانه فیروز است، البته خود محلی‌ها آن را به نام کافه میروز می‌شناسند. کافه فیروز را به سبک کافه‌های دهه ۴۰ دکور کرده‌اند. یعنی میز و صندلی‌های چوبی قدیمی، آهنگ‌های قدیمی، و نقاشی‌های پر رنگ و لعاب روی دیوارها.

کافه رستوران فیروز شربت در بهترین کافه رستوران های اصفهاناما دکور این رستوران آن را به یکی از بهترین رستوران‌ های اصفهان تبدیل نکرده. مهم‌ترین جاذبه کافه فیروز شربت‌ها و بستنی‌های جذاب آن است. وقتی به این کافه رستوران می‌روید ابتدا یکی از خورش‌های اصیل و خانگی آن را سفارش دهید. بعد از اینکه غذا را خوردید، نوبت به بخش هیجان انگیز کافه می‌رسد. مشتریان همیشگی کافه فیروز شربت سرکه انجبین و خیار فیروز را می‌پسندند. به علاوه بستنی حسرت‌الملوک این کافه‌ هم با وجود اسم عجیب خود طرفداران زیادی دارد.

 • اینستاگرام کافه رستوران شربت فیروز: sharbatkhaneh_firouz
 • آدرس کافه رستوران شربت فیروز: اصفهان، میدان تاریخی جلفا، عمارت شربت خانه فیروز
 • شماره تلفن کافه رستوران شربت فیروز: 031 36295462

آدرس کافه رستوران شربت فیروز روی نقشه

کافه رستوران مس و قالی، سفر در تاریخ اصفهان

اگر اهل تهران باشید احتمالا تیمچه‌های بازار تهران را دیده اید. یک فضای مربع شکل که دور تا دور آن حجره‌های سنتی هستند و وسط آن معمولا یک حوض آب قرار دارد. مجموعه کافه رستوران مس و قالی در یکی از همین تیمچه‌ها در شهر اصفهان بنا شده.

کافه رستوران مس و قالی اصفهانبنابراین اگر دوست دارید به اصفهان صد سال پیش قدم بگذارید حتما به این رستوران سری بزنید. دور تا دور حوض تیمچه را میز و صندلی‌هایی چیده‌اند که به امکانات گرمایشی و سرمایشی مجهز هستند. برای همین چه تابستان و چه زمستان می‌توانید از فضای زیبای حیاط استفاده کنید.

به علاوه منوی رستوران مس و قالی شامل انواع فست فود و غذاهای سنتی می‌شود. به علاوه انواع نوشیدنی گرم و سرد و بستنی هم در این مجموعه سرو می‌شود. بنابراین هر سلیقه‌ای که داشته باشید و هر ساعتی از روز به این مجموعه بیایید احتمالا چیزی برای خوردن پیدا می‌کنید. برای همین هم عجیب نیست که رستوران مس و قالی جزو بهترین رستوران های اصفهان است.

 • اینستاگرام رستوران مس و قالی:‌ messo_qali_cafe
 • آدرس رستوران مس و قالی: اصفهان، میدان نقش جهان، خیابان سپه، حدفاصل میدان و خیابان استانداری، مقابل اداره دارایی، تیمچه مثقالی
 • شماره تلفن رستوران مس و قالی: 03132222764

آدرس رستوران مس و قالی روی نقشه

کافه رستوران هوگر، نشستن در خانه ده‌دشتی اصفهان

خانه ده‌دشتی اصفهان در دوران قاجار ساخته شده و معماری آن یکی دیگر از نمونه‌های زیبا و باصفای خانه‌های قدیمی اصفهانی است که به کافه تبدیل شده. اتاق‌های این کافه با ارسی و شیشه‌های کوچک تزئین شده‌اند و دکور آن با میز و صندلی‌های سنتی تزئین شده.

کافه رستوران هوگر در بهترین رستوران های اصفهاندر منوی این رستوران می‌توانید انواع غذاهای ایرانی و فرهنگی را سفارش دهید. به علاوه می‌توانید نوشیدنی‌های گرم و سرد و انواع دسر خوشمزه را در کافه رستوران هوگر سفارش دهید. یکی از نکاتی که باعث شده این کافه رستوران از بهترین رستوران های اصفهان شود این است که اگر به اندازه کافی به اتاق‌های این رستوران وابسته شده باشید، می‌توانید به جای هتل در این خانه قدیمی سکنی گزینید.

 • اینستاگرام کافه رستوران هوگر: hougercafe
 • آدرس کافه رستوران هوگر: اصفهان،دروازه دولت، خیابان باب الرحمه، کوچه شماره ۱۱۰
 • شماره تلفن کافه رستوران هوگر: ٠٩١٣٤٢٠٨٠٠٤

آدرس کافه رستوران هوگر روی نقشه

کافه رستوران هرمس، محیطی مدرن با دکور سیاه و سفید

آنچه در مورد کافه رستوران هرمس توجه‌ها را جلب می‌کند معماری ایتالیایی و دکور سیاه و سفید آن است. به علاوه وقتی وارد ساکن رستوران می‌شوید می‌بینید به جای لوستر از سقف وسایل آشپزخانه آویزان شده‌است. به علاوه هرمس یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که در آن غذای ایتالیایی به صورت تخصصی سرو می‌شود.

کافه رستوران هرمس اصفهاننان سیر و سیب‌زمینی تنوری از پیش‌غذاهای ایتالیایی محبوب است که در هرمس می‌توانید سفارش دهید. بعد از آن هم که پیتزا است و پاستا و لازانیا که ایتالیایی‌های مجموعه هستند. البته مشتریان ثابت هرمس از بیف‌استراگانوف آن هم تعریف‌ها می‌کنند. اگر صبح بعد از ساعت ۹ راهتان به هرمس افتاد می‌توانید از منوی صبحانه این کافه رستوران یکی از صبحانه‌های ایرانی، انگلیسی، یا فرانسوی را سفارش دهید.

 • اینستاگرام کافه رستوران هرمس: hermescafe
 • آدرس کافه رستوران هرمس: اصفهان – خیابان حکیم نظامی – خیابان جلفا – نرسیده به میدان جلفا
 • شماره تلفن کافه رستوران هرمس: 031 35555555

آدرس کافه رستوران هرمس روی نقشه

کافه رستوران آرک آ، تماشای کلیسای وانک از سر میز غذایتان

رستوران آرک آ دقیقا روبروی کلیسای وانک قرار دارد، برای همین هم بعد از اینکه از کلیسا بیرون آمدید می‌توانید در آرک آ نفسی تازه کنید و قهوه‌ای بخورید. در واقع کافه رستوران آرک آ به خاطر انواع قهوه‌های دمی و نسپرسوهایش معروف است.

کافه رستوران آرک آ در کافه رستوران های اصفهانحیاط کافه رستوران آرک آ آنقدر باصفاست که دلتان نمی‌آید به داخل بروید و محیط داخلی رستوران را ببینید. یکی از این میزها را انتخاب کنید و به تماشای منظره باشکوه یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای ایران بنشینید. علاوه بر نوشیدنی‌های سرد و گرم، در آرک آ می‌توانید انواع ساندویچ‌ها، غذاهای ایتالیایی، و ایرانی را تجربه کنید.

 • اینستاگرام کافه رستوران آرک آ: arccaferest
 • آدرس کافه رستوران آرک آ: اصفهان – محله جلفا – روبروی کلیسای وانک
 • شماره تلفن کافه رستوران آرک آ: 031 36290920

آدرس کافه رستوران آرک آ روی نقشه

بهترین فست فودهای اصفهان

فود کورت سیتی سنتر، فست‌فود در یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید جهان

مرکز خرید سیتی‌ سنتر هشتمین مرکز خرید بزرگ جهان است. امکانات این مرکز تفریحی شامل سالن سینما، زمین بازی، مرکز خرید، و یکی از بهترین رستوران های اصفهان می‌شود. فود کورت سیتی سنتر دو طبقه‌ی بالای این مرکز را به خود سفارش داده  در فصل بهار و تابستان می‌توانید روی بالکن نشسته و علاوه بر غذای خوشمزه از منظره زیبا هم لذت ببرید.

بهترین فست‌فودهای اصفهاندر فود‌کورت سیتی سنتر نه تنها می‌توانید انواع ساندویچ و پیتزا را سفارش دهید، بلکه انواع غذاهای ایرانی هم در دسترس شما هستند. لازانیا و پیتزا از غذاهای محبوب این رستوران هستند. به علاوه در کافه‌ی فود کورت می‌توانید انواع نوشیدنی‌ها و خوشمزه‌های کافه‌ای را نوش جان کنید.

 • اینستاگرام فود کورت سیتی سنتر: Isfahan City Center Food Court
 • آدرس فود کورت سیتی سنتر: اصفهان، شهر اصفهان، بزرگراه شهید دستجردی، مرکز تفریحی گردشگری سیتی سنتر
 • شماره تلفن فود کورت سیتی سنتر: 031 36550504

آدرس فود کورت سیتی سنتر روی نقشه‌

فست فود آرابو، طعم بهشتی برگر و قارچ در جلفا

یکی دیگر از گزینه‌هایی که بعد از گردش در محله تاریخی جلفا پیش روی شماست فست فود آرابو از بهترین رستوران های اصفهان است.

فست فود آرابو در بهترین فست فودهای اصفهاناین فست فود بیش از ۴۰ سال است مشغول فعالیت بوده و از همان موقع تا به حال سبک دکور آن تغییری نکرده. هر کسی به فست فود آرابو می‌رود اعتقاد دارد بهترین برگر و رست بیف زندگیش را خورده. برای همین گول ظاهر ساده فست فود آرابو در میان خیل رستوران‌های شیک و پرطمطراق محله جلفا را نخورید. مطمئن باشید کیفیت و طعم غذاهای این رستوران قدیمی شما را شگفت زده می‌کند.

 • اینستاگرام فست فود آرابو: sandwich
 • آدرس فست فود آرابو: خیابان حکیم نظامی، نظر میانی، کوچه کلیسای وانک، آرابو
 • شماره تلفن فست فود آرابو: 03136276325

آدرس فست فود آرابو روی نقشه

فست فود بن اپتی، انواع غذاها زیر یک سقف

فست فود بن اپتی که اخیرا به نام زیتون تغییر نام داده‌است یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که در آن می‌توان انواع غذاها را پیدا کرد. یکی از جذاب‌ترین نکات در مورد این رستوران باغ باصفای آن است که می‌توانید در آنجا غذای خود را میل کنید و از فضای آزاد لذت ببرید.

فست فود بن اپتینکته‌ی دیگر در مورد فست فود بن اپتی تنوع زیاد غذاهای آن است. منوی بن اپتی شامل انواع غذای دریایی، غذاهای فرنگی، غذاهای ایرانی، و فست فود و ساندویچ می‌شود. البته اصفهانی‌ها پاستا آلفردو و پیتزا ایتالیایی این رستوران را بیشتر از غذاهای دیگر می‌پسندند.

 • اینستاگرام فست فود بن اپتی: bonappetit_restaurants
 • آدرس فست فود بن اپتی: اصفهان سه راه حکیم نظامی، ابتدای خیابان دانشگاه، مجموعه ۲۲ بهمن، فست فود بن اپتی (حکیم نظامی)
 • شماره تلفن فست فود بن اپتی: 031 3628 6979

آدرس فست فود بن اپتی روی نقشه

بهترین رستوران‌های ایتالیایی اصفهان

رستوران ایتالیایی زاوا در بهترین رستوران های اصفهان

یکی از بهترین رستوران‌ های اصفهان که تخصصا غذاهای ایتالیایی سرو می‌کند رستوران زاوا است.

رستوران ایتالیایی زاوااین رستوران انواع مختلف غذاهای ایتالیایی را سرو می‌کند، اما در میان این‌ها لازانیا و پاستای ایتالیایی این رستوران از طرفداران بیشتری برخوردار است. به علاوه محیط ساده و مینیمال و دکور چوبی و آجری رستوران حال و هوای آرامش‌بخشی دارد که لذت خوردن غذا را دوچندان می‌کند. اکثر کسانی که به زاوا رفته اند معتقد‌اند زاوا یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که در آن می‌توانید در محیطی مدرن غذای ایتالیایی نوش جان کنید.

 • اینستاگرام رستوران ایتالیایی زاوا:‌ zawalounge
 • آدرس رستوران ایتالیایی زاوا: اصفهان، خیابان شیخ صدوق جنوبی، خیابان پرواز، پلاک 47
 • شماره تلفن رستوران ایتالیایی زاوا: 03136701000

آدرس رستوران ایتالیایی زاوا روی نقشه

رستوران ایتالیایی نیوشا، اولین رستوران ایتالیایی در اصفهان

یکی دیگر از بهترین رستوران های اصفهان که در آن می‌توانید طعم اصیل غذاهای ایتالیایی را بچشید رستوران نیوشا است. نکته جالب در مورد این رستوران این است که علاوه بر منوی ایتالیایی، دکور و معماری ساختمان هم به سبک ایتالیایی ساخته شده. برای همین هم وقتی وارد نیوشا می‌شوید دکور رستوران، به همراه عطر سیر و روغن زیتون به شما حال و هوای ایتالیا را می‌دهد.

رستوران ایتالیایی نیوشا از بهترین رستوران های اصفهانمنو این رستوران شامل ۵۸ نوع پیش‌غذا، اسپاگتی، پیتزا، و استیک است که با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به مشتریان ارائه می‌شود. بیشتر غذاهای این رستوران با نام اصلی ایتالیایی خود در منو آمده‌اند، اما نگران نباشید که اسم‌های عجیب غریب ممکن است سردرگمتان کند. منوی نیوشا در کنار اسم هر غذا توضیحات مختصری دارد که شما را با مواد اولیه آن غذا آشنا می‌کند. به علاوه، کارکنان این رستوران آن‌قدر حرفه‌ای هستند که اگر در مورد غذاها سوالی داشتید می‌توانید از آنها بپرسید.

 • اینستاگرام رستوران ایتالیایی نیوشا: newsha_italian_restaurant
 • آدرس رستوران ایتالیایی نیوشا: اصفهان، خیابان توحید میانی، حدفاصل چهارراه توحید و خیابان مهرداد
 • شماره تلفن رستوران ایتالیایی نیوشا: 03136263763

آدرس رستوران ایتالیایی نیوشا روی نقشه

رستوران ایتالیایی میلان، غذای ایتالیایی با طعم پپرونی

اولین چیزی که در مورد رستوران ایتالیایی میلان توجه شما را جلب می‌کند دکور مدرن و زیبای آن است. المان‌هایی در این دکور به کار رفته‌اند را در کمتر رستورانی در اصفهان خواهید دید.

رستوران ایتالیایی میلانبعد از آن منوی میلان است که به دو زبان فارسی و انگلیسی نوشته شده که برای میهمانان خارجی شما کار را راحت‌تر می‌کند. کسانی که در میلان غذا خورده‌اند اکثرا پیتزا پپرونی میلان را پیشنهاد می‌کنند و اعتقاد دارند این بهترین پیتزا در تمام اصفهان است.

یکی دیگر از عواملی که باعث شده میلان را به عنوان یکی از بهترین رستوران های اصفهان بشناسیم حجم بالای غذایی است که سرو می‌شود. سالاد مخصوص میلان آنقدر زیاد است که به تنهایی یک شام خوشمزه محسوب می‌شود. ولی اگر هنوز کمی جا دارید، یا به همراه گروه بزرگی از دوستان خود به میلان رفته‌اید، حتما از سیب‌زمینی پنیری مخصوص میلان غافل نشوید. طعم خوشمزه سیب‌زمینی و پنیر به همراه حجم زیبای این غذا حسابی حالتان را جا می‌آورد.

 • اینستاگرام رستوران ایتالیایی میلان: milan_restaurant
 • آدرس رستوران ایتالیایی میلان: ضلع جنوبي پل فردوسی ابتداي بلوار آیینه خانه
 • شماره تلفن رستوران ایتالیایی میلان: 031-36640810

آدرس رستوران ایتالیایی میلان روی نقشه

حرف آخر درباره بهترین رستوران های اصفهان

حقیقتا که اصفهان نصف تاریخ جهان را در خود جمع کرده، هر کوچه و خیابانی که سر می‌زنیم، خانه‌ای است با قدمت بیش از صد سال که تاریخی و داستانی در دل خود دارد. خیلی از این خانه‌ها این روزها به صورت کافه و رستوران در دسترس عموم قرار دارد. برای همین هم غذاخوردن در این رستوران‌ها هم فال است و هم تماشا.

گویی که از موزه‌ای بازدید می‌کنید که اشیاء قدیمی آن داستان خود را بازگو می‌کنند، بعد از بازدید هم به غذا یا نوشیدنی خوشمزه‌ای میهمان می‌شوید و سیر و شادمان از آنجا بیرون می‌آیید. برای همین هم اگر اهل اصفهان هستید یا اصفهان را برای مقصد سفر خود انتخاب کرده‌اید می‌توانید این لیست بهترین رستوران های اصفهان را مد نظر داشته باشید و برای وعده‌های غذایی خود انتخابی هوشمندانه‌تر انجام دهید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.