کوه قلاقیران

کوه قلاقیران ایلام؛ بهشتی باستانی با درختان کهنسال بلوط

کوه قلاقیران؛ جاذبه محکم و استوار ایلام

کوه قلاقیران یکی از جاهای دیدنی ایلام است که به آن قلعه قیران هم می‌گویند. این مکان از نظر کوهنوردی رتبه بالایی دارد و دامنه آن با درختان بلوط کهنسالی پوشیده شده که شاخ و برگ و سایه‌سار خود را بر نواحی اطراف‌شان گسترده و تصویر چشم‌نوازی را ایجاد کرده‌اند.

به همین دلیل است که صاحب‌نظران و گردشگران این مکان را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی ایلام می‌دانند. جالب است بدانید بعضی از کارشناسان می‌گویند که نماد شهری واقع در میدان آزادی تهران با الهام از قله این کوه طراحی شده است. در این مطلب از مجله گردشگری علی‌بابا، قصد داریم تمامی اطلاعات مربوط به کوه قلاقیران ایلام را با شما به‌اشتراک بگذاریم.

کوه قلاقیران کجاست؟
کوه قلاقیران در ۵ کیلومتری شهر ایلام و در نزدیکی تفرجگاه‌های ششدار و منجل قرار دارد.
ارتفاع کوه قلاقیران چقدر است؟
ارتفاع این کوه سربلند به بیش از ۲۱۵۲ متر می‌رسد.
آیا کوه قلاقیران یک کوه آتشفشانی است؟
خیر. قلاقیران یک کوه رسوبی است که بقایای یک قلعه تاریخی را در قله خود جا داده است.
بهترین زمان صعود به کوه قلاقیران چه وقت است؟
روزهای کم‌باران یا بدون بارندگی بهار و تابستان بهترین زمان صعود به این کوه هستند.

کوه قلاقیران کجاست؟

کوه قلاقیران یکی از جاهای دیدنی ایلام است که در ۵ کیلومتری غرب این شهر یعنی در شهرستان چوار، بخش چوار و در نزدیکی تفرجگاه ششدار قرار دارد. فاصله قلعه قیران تا پادگان ششدار تنها ۷۰۰ متر است. این قله از موقعیت استثنایی و تاریخ بسیار غنی برخوردار بوده و به یکی از مهم‌ترین نمادهای شهر ایلام تبدیل شده است.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

در سال ۱۳۸۲، قلعه قیران در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. کافی است در ورودی شهر ایلام کمی صبر کرده و به دور دست‌ها نگاه کنید. به‌سادگی می‌توانید قله کوه قلاقیران را ببینید که با سنگ‌های رسوبی‌ و دامنه‌های ماسه‌ای‌اش از دل تاریخ سر برآورده و خودنمایی می‌کند.

لوکیشن کوه قلاقیران روی گوگل مپ

نگاهی به کوه قلاقیران از گذشته تاکنون

استان ایلام یکی از مناطق باستانی ایران است که براساس شواهد تاریخی در گذشته‌های دور بخشی از کشور عیلام بوده و از پیشینه چند هزار ساله برخوردار است. در کتیبه‌های بابلی، از عیلام با عنوان «آلام» یا «آلامتو» یاد شده که به‌معنای کوهستان یا کشوری است که همواره خورشید در آن طلوع می‌کند.

با توجه به چنین سابقه تاریخی پرباری، تعجبی ندارد که جاذبه‌های گردشگری و آثار باستانی بی‌نظیر و فراوانی را می‌توان در آن یافت. کوه قلاقیران ایلام با ارتفاع ۲۱۵۲ متر یکی از مکان‌های دیدنی و ماندگار این شهر و منزلگاه بقایای به‌جا مانده از یک قلعه‌ بسیار قدیمی است.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

براساس شواهد موجود، قلعه قیران در زمان اشکانیان ساخته شده و یکی از قدیمی‌ترین سازه‌های ایران به حساب می‌آید. در سفر به این منطقه رویایی، انبوهی از درختان بلوط کهنسال را خواهید دید که دامنه کوه سر به فلک کشیده و منتهی به قلعه را تزئین کرده‌اند. قرارگیری کوه قلعه قیران در مجاورت تفرجگاه‌های ششدار و منجل از جمله مزایایی است که لذت بردن از جلوه‌های طبیعی اطراف را برای گردشگران امکان‌پذیر می‌کند.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

متاسفانه شیب بسیار زیاد کوه قلاقیران دستیابی به قله و کاوش در آن منطقه را تقریبا غیر ممکن کرده؛ با این حال، هر گردشگری به‌ویژه در فصل بهار می‌تواند از تماشای منظره شگفت‌انگیز دشت‌های پوشیده از گل و دامنه‌های پوشیده از درختان بلوط آن بهره‌مند شود.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

این دشت‌ها و جنگل‌ها به‌واسطه فراوانی منابع آبی منطقه از جمله به خاطر وجود آبشار سرطاف ایجاد شده‌اند. قله قلاقیران به‌اندازه‌ای زیبا و منحصر به‌فرد است که ممکن است نسبت به طبیعی بودن آن تردید کنید.

با این حال، اطمینان داشته باشید که ساختار رسوبی کوه قلاقیران سرفراز کاملا ساخته دست طبیعتی است که برای قرن‌ها به‌صورت آهسته و پیوسته دچار تغییر و تحول بوده است. خوب است بدانید، کوه قلعه قیران ایلام از شمال به تفرجگاه‌های منجل و ششدان و از جنوب به یک محوطه صد هکتاری راه دارد.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

این محوطه وسیع که به روش سنگ‌چین دیوارکشی شده درست مانند کوه قلاقیران در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. بررسی مصالح به‌کار رفته در آن نشان می‌دهد که این دیواره و محوطه اطراف کوه هم‌زمان با قلعه در دوره اشکانیان ساخته شده‌اند.

چرا کوه قلاقیران؟

با توجه به وجود بقایای یک قلعه تاریخی در مرتفع‌ترین نقطه کوه قلاقیران اهالی ایلام نام قلاقیران را برای آن برگزیده‌اند. در گویش محلی، «قلا» به معنای قلعه است. براساس لغت‌نامه دهخدا هم «قیران» معنی کوه کوچکی را می‌دهد که از دیگر کوه‌ها جدا مانده است. با این حال، بعضی از باستان‌شناسان عقیده دارند که واژه «قیران» به دلیل جاری بودن چشمه قیر طبیعی در پایین این کوه به‌دنبال «قلا» آمده است.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

شرایط آب‌وهوایی کوه در فصول مختلف

کوه قلاقیران ایلام و دشت‌ها و جنگل‌های اطراف آن به‌دلیل قرارگیری در دامنه‌ زاگرس از آب‌وهوایی خنک و کوهستانی برخوردارند. زمستان‌های قلاقیران سرد و طولانی و بهار و تابستان آن خنک و دلنشین است. تا جایی که دمای هوای این منطقه در سردترین روزهای سال به منفی ۱۵ تا منفی ۲۰ درجه و میزان بارندگی در آن به بیش از ۶۰۰ میلی‌متر در سال می‌رسد.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

این در حالی است که دشت‌های فراخ این ناحیه در بهار و تابستان سرشار از گل‌های وحشی شده و چشم‌اندازهای طبیعی و بکر آن از زیبایی بی‌مانندی برخوردارند. علاوه بر تماشای جلوه‌های شگفت‌انگیز طبیعت، آب‌تنی کردن در آبشار سرطاف و کوهنوردی در بلندی‌های اطراف از بهترین سرگرمی‌هایی است که در سفر به قلعه قیران می‌توانید تجربه کنید.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

متاسفانه به‌دلیل بالا بودن شیب کوه و وجود نداشتن مسیر مناسب برای تردد، دسترسی به قله کوه قلاقیران بسیار دشوار بوده و تنها برای کوهنوردان و صخره‌نوردان حرفه‌ای امکان‌پذیر است. در عین حال، در این منطقه و نواحی اطراف آن امکانات رفاهی خاصی وجود ندارد. با این حال، این قله بی‌همتا در رتبه بهترین کوه‌های ایران قرار دارد.

گونه‌های گیاهی و جانوری کوه قلاقیران

از شاخص‌ترین گونه‌های گیاهی موجود در کوه قلاقیران می‌توان به درختان بلوط، بادام کوهی، زالزالک، ارژن، ارغوان وحشی، داغدان و بعضی گیاهان دارویی اشاره کرد. این اکوسیستم منحصر به‌فرد آبی و کوهستانی منزلگاه پستانداران و پرندگان بی‌شماری است.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

در نواحی کوهستانی استان ایلام، تاکنون ۳۲ گونه پستاندار و ۱۸۳ گونه پرنده شناسایی شده‌اند که اغلب آن‌ها در مناطق شکار ممنوع این ناحیه زندگی کرده یا به‌صورت فصلی به این مکان مهاجرت می‌کنند. در فصول بهار و تابستان، دشت‌های فراخ منتهی به کوه قلاقیران ایلام سرشار از گل‌های وحشی شگفت‌انگیزی می‌شوند که چشم بیننده را به خود خیره می‌کنند. کافی است در این مواقع سال به قلعه قیران سفر کنید تا انبوه شقایق‌های وحشی زیبایی را ببینید که با کوچک‌ترین نسیمی در دامان دشت می‌رقصند.

بهترین زمان صعود به قلاقیران

چنان‌که پیش‌تر هم گفتیم، بهترین زمان سفر به قلاقیران بهار یا تابستان است. در این فصول، آب‌وهوای منطقه کاملا مطلوب و چشم‌اندازهای اطراف آن بسیار دیدنی است. لازم است باز هم تاکید کنیم دستیابی به قله این کوه و بالا رفتن از آن بسیار دشوار است و مسیر مناسبی برای انجام این‌کار وجود ندارد.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

بنابراین، به کوهنوردان و صخره‌نوردان حرفه‌ای توصیه می‌کنیم در هنگام صعود از این ارتفاعات ابزارها و تجهیزات ضروری کوهنوردی را به‌همراه داشته باشند و کاملا احتیاط کنند. در عین حال، به‌دلیل احتمال بالا بودن حجم بارندگی‌های فصلی توصیه می‌کنیم پیش از سفر به این خطه با دقت تمام گزارش‌های مربوط به پیش‌بینی آب‌وهوای منطقه را بررسی کنید تا احتمال بروز هرگونه خطری را کاهش دهید.

مسیرهای صعود به قلاقیران

اگر قصد صعود به قلاقیران را دارید، لازم است ابتدا به سمت منطقه جنگلی ششدار حرکت کنید. این ناحیه یکی از جاهای تماشایی ایلام است که در ۱۱ کیلومتری شمال غرب این شهر و در جاده ایلام به کرمانشاه و ایوان درست در کنار کوه قلاقیران قرار گرفته است. برای راحتی بیش‌تر، پیشنهاد می‌کنیم از سمت کرمانشاه یعنی از ضلع شمال شرقی ایلام به سمت ششدار و کوه قلاقیران راهی شوید.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

این متداول‌ترین مسیری است که شما را به ناحیه باستانی قلعه قیران و طبیعت زیبای آن می‌رساند. اما به‌دلیل پر پیچ‌وخم بودن این جاده، بعضی از گردشگران مسیر اسلام آباد غرب به ایلام را ترجیح می‌دهند. با رسیدن به دامنه کوه، صخره‌نوردان و کوهنوردان حرفه‌ای به‌شرط داشتن تجهیزات مناسب می‌توانند مسیر صعب‌العبور منتهی به قله را پشت سر بگذارند.

تجهیزات مورد نیاز برای صعود به کوه

هنگام صعود به کوه قلاقیران به‌ویژه برای بالا رفتن از مسیرهای دشوار لازم است ایمنی خود و همسفرانتان را در اولویت قرار داده و تجهیزات کاملی همراه داشته باشید. از این جمله، می‌توان موارد زیر را نام برد:

– تجهیزات حیاتی

به‌تن داشتن پوشاک و لباس مناسب از قبیل کفش کوهنوردی، کوله‌پشتی مخصوص، کلاه ایمنی، جوراب، دستکش و عینک کوهنوردی و همچنین، باتوم و عصای مخصوص کوهنوردی از ضرورری‌ترین اقداماتی است که پیش از صعود به قلعه قیران یا کوه قلاقیران لازم است رعایت کنید.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

– تجهیزات امداد و نجات

کوهنوردان حرفه‌ای و باتجربه به‌خوبی می‌دانند که به‌همراه داشتن لوازم مخصوص امداد و نجات از ضرورت‌های پیمودن مسیرهای منتهی به هر قله‌ای است. طبیعتا، کوه قلاقیران ایلام هم از این قاعده مستثنا نیست.

بنابراین، پیش از سفر به این مکان حتما تجهیزاتی مانند کیت کمک‌های اولیه، داروهای مسکن و ضد حساسیت، چاقوی چندکاره، سوت و دیگر ابزارهای شناسایی و همچنین، یک اره، بیلچه و تبر را در داخل کوله‌پشتی خود قرار دهید.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

– تجهیزات الکترونیکی

همراه داشتن بعضی تجهیزات الکترونیکی از قبیل جی‌پی‌اس (GPS)، موبایل، نقشه‌های الکترونیکی، پاور بانک، ساعت یا مچ‌بند هوشمند و ارتفاع‌سنج از اقدامات مهمی است که موجب می‌شود مسیرتان را به‌آسانی شناسایی کرده و در صورت لزوم با دیگران ارتباط برقرار کنید یا از آن‌ها کمک بخواهید.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

– داشتن شماره‌های مراکز امداد و نجات

پیش از سفر به مناطق پر خطر و قبل از صعود به کوه حتما از به‌همراه داشتن شماره تلفن مراکز امداد و نجات مطمئن شوید. از این جمله، می‌توان سازمان هلال احمر، اورژانس کوهستان، مراکز رسیدگی به اتفاقات پیش‌بینی نشده و آتش‌نشانی را نام برد.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

جاهای دیدنی اطراف کوه قلاقیران

نواحی اطراف کوه قلاقیران سرشار از مکان‌های دیدنی فراوانی است که بیننده را مجذوب خود می‌کنند. بنابراین، با سفر به این منطقه می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید و از دیگر جاهای دیدنی ایلام هم بازدید کنید. موارد زیر تنها چند نمونه از جاذبه‌های گردشگری این ناحیه به حساب می‌آیند:

– منطقه جنگلی ششدار

نام منطقه جنگلی ششدار که پیش‌تر با عنوان شیش‌دار شناخته می‌شد، به‌تدریج تغییر شکل داده و به‌صورت کنونی تلفظ می‌شود. در گویش محلی ایلامی، شیش‌دار به نواحی جنگلی پوشیده از درختان انبوه گفته می‌شود. این مکان علاوه‌بر جنگل‌های کهنسال بلوط پوشیده از شقایق‌های وحشی کم‌نظیر و شکوفه‌هایی است که دیدن‌ و بوئیدن آن‌ها روح و جان‌تان را تازه می‌کند.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

این پارک جنگلی یکی از جاذبه‌های ایلام است که در ۵ کیلومتری جاده ایلام به کرمانشاه و در نزدیکی کوه قلاقیران قرار دارد. این منطقه هم درست مانند قلعه قیران قدمتی چند هزارساله دارد. کافی است به درختان تنومند و قدیمی آن نگاهی بیندازید تا از کهنسال بودن‌شان اطمینان یابید.

– تفرجگاه منجل

منجل نام یک تفریحگاه با صفاست که در نزدیکی ششدار و کوه قلاقیران واقع شده و آغوش خود را به روی گردشگران شیفته طبیعت گشوده است. به‌ویژه در روزهای تعطیل، این تفرجگاه میزبان تعداد قابل توجهی از مسافران یا اهالی بومی است که زیراندازشان را در گوشه سرسبزی پهن کرده و اوقات خود را با پیک نیک کردن سپری می‌کنند. به شما هم پیشنهاد می‌کنیم در سفر به کوه قلاقیران ایلام به این منطقه مراجعه کنید و خاطرات خوشی را برای خود و عزیزان‌تان رقم بزنید.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

– محله سلطان‌آباد

محله سلطان‌آباد یکی دیگر از جاهای دیدنی ایلام است که در بخش چوار، در حد فاصل ششدار و منجل واقع شده است. این روستای بسیار کوچک که براساس آخرین سرشماری تنها منزلگاه ۷ خانوار است چشمه‌های خروشان و باغ‌های زیبایی را در خود دارد.

اگر شما هم به‌قصد سپری کردن اوقات خاطره‌انگیز با عزیزان‌تان به قلاقیران سفر کرده‌اید حتما به سلطان‌آباد سری بزنید و ضمن آبتنی کردن در رودهای زلال از چشم‌اندازهای طبیعی آن هم بهره‌مند شوید.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

شهر ایلام

ایلام که به درستی عنوان عروس زاگرس را یدک می‌کشد یک شهر کوهستانی با آب‌وهوایی دلچسب است. کوه‌ها و جنگل‌های این شهر هر ساله مقصد گردشگران داخلی و خارجی فراوانی است که برای تمدد اعصاب و بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی به این ناحیه سفر می‌کنند. این شهر که در گذشته «ده بالا» نامیده می‌شد، در دوران قاجار به‌واسطه حکومت حسینقلی خان ابوقداره به «حسین‌آباد»، «پشتکوه» و پس از آن به ایلام شهرت یافت.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

ایلام که خانه کوه قلاقیران است، در لغت به‌معنای ولیمه دادن و برگزاری جشن عروسی است. از اوایل قرن چهارم تا اوایل قرن ششم، این شهر پایتخت تابستانی خاندان «حسنویه کُرد» به حساب می‌آمد. با توجه به آن‌چه گفتیم، به جرات می‌توان این شهر را گهواره فرهنگی و باستانی ایرانیان نامید.

شرایط اقامت حوالی کوه قلاقیران

کوه قلعه قیران یا همان کوه قلاقیران و نواحی اطراف آن کاملا بکر است و هیچ امکانات رفاهی خاصی ندارد. بنابراین، اگر قصد سفر به این منطقه زیبا را دارید لازم است کلیه تجهیزات مورد نیازتان را به‌همراه داشته باشید. بسیاری از دوست‌داران چشم‌اندازهای طبیعی و تاریخی برای بهره‌مندی از مواهب این منطقه، کمپینگ را انتخاب می‌کنند.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

با این حال، به کسانی که اهل چادر زدن و شب‌مانی در دامان طبیعت نیستند پیشنهاد می‌کنیم فاصله کوتاه قلعه قیران تا ایلام را پشت سر بگذارند و در یکی از هتل‌های این شهر اقامت کنند.

کمپینگ در کوه قلاقیران

همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم، کوه قلاقیران در بهار و تابستان از آب‌وهوای دلپذیری برخوردار بوده و میزبان گردشگران فراوانی است. حتی در نخستین روزهای پاییز و قبل از کاهش چشمگیر دما هم می‌توانید به این مکان سفر کنید و از طبیعت خلوت و زیبایی‌های منحصر به‌فرد آن لذت ببرید. خوب است بدانید، چادر زدن در جنگل‌ها و دشت‌های اطراف قلعه قیران هیچ محدودیتی ندارد.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

بنابراین، در صورت تمایل می‌توانید لوازم کمپینگ خود را همراه برده و اوقات دلپذیری را در آن‌جا سپری کنید. توجه داشته باشید، تجهیزات مورد نیاز برای کمپینگ و شب‌مانی در طبیعت عبارتند از:

 • چادر کوهنوردی
 • کیسه خواب
 • چراغ قوه و دیگر ابزار روشنایی
 • زیر انداز
 • اسپری و قرص حشره‌کش
 • صندلی تاشو
 • گاز پیک‌نیکی
 • قاشق، چنگال و کارد
 • قرص الکل یا ژل آتش‌زا
 • فلاسک، کتری، لیوان و ماگ فلزی
 • روغن، قند، نمک و ادویه‌جات
 • نان، آب آشامیدنی و کنسروهای آماده
 • لوسیون ضد گزیدگی
 • کرم مرطوب‌کننده و ضد آفتاب
 • دستمال کاغذی، دستمال مرطوب و حوله دست
 • مایع ظرفشویی
 • پد بهداشتی
 • پماد سوختگی
 • مسواک و خمیر دندان

اقامت در اقامتگاه‌های نزدیک کوه قلاقیران

نزدیکی کوه قلاقیران امکانات رفاهی خاصی وجود ندارد. در عین حال، فاصله کوه قلاقیران با شهر ایلام بسیار کم است. بنابراین، در صورت سفر به این منطقه می‌توانید در هتل‌های ایلام اقامت کنید. در ادامه بعضی از هتل‌های این شهر را به شما معرفی می‌کنیم.

– هتل خلاش نزدیک کوه قلاقیران

هتل خلاش ایلام در میدان کشوری، خیابان آیت‌الله حیدری قرار دارد. این هتل دو ستاره و مقرون به‌صرفه با سطح کیفی متوسط دارای ساختمانی دو طبقه با ۲۴ اتاق یک تخته تا شش تخته است. تمام اتاق‌های این مکان دارای یخچال، تلویزیون، اینترنت رایگان، سیستم سرمایشی و گرمایشی، تلفن، کمد لباس، حمام و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی هستند.

خوب است بدانید اتاق‌های یک تخته و دو تخته این هتل هیچ پنجره‌ای به بیرون و منظره کوه قلاقیران ندارند! با این حال، کلیه اتاق‌های این هتل نوسازی شده و از شرایط قابل قبولی برخوردارند.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

دسترسی آسان به مراکز فرهنگی و گردشگری، اماکن تفریحی و از همه مهم‌تر فاصله اندک آن با کوه قلاقیران از جمله مزایایی است که اقامت در این هتل را توجیه می‌کند. هتل خلاش ایلام تنها ۸.۸ کیلومتر با فرودگاه و ۱.۸ کیلومتر با ترمینال مسافربری این شهر فاصله دارد.

با کمال تاسف، در این هتل هیچ امکاناتی برای پذیرش و راحتی افراد کم‌توان و معلول در نظر گرفته نشده است. در ضمن، این اقامتگاه گردشگری دارای ترانسفر رفت‌وبرگشت نبوده و برای این منظور، لازم است از خدمات حمل‌ونقل شهری و تاکسی استفاده کنید.

آدرس هتل خلاش روی گوگل مپ

– هتل زاگرس

هتل زاگرس ایلام در میدان امام حسین، جنب پارک جنگلی چغا سبز و در منطقه‌ای با آب‌وهوای دلچسب و مطبوع حوالی کوه قلاقیران قرار دارد. این هتل سه ستاره با اتاق‌هایی که منظره رشته کوه زاگرس را به‌نمایش می‌گذارند یکی از بهترین اقامتگاه‌های گردشگری ایلام و مکان بسیار خوبی برای تمدد اعصاب است. در این اقامتگاه فراموش‌نشدنی، نسیم خنک کوهساران روح و جان‌تان را نوازش می‌دهد.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

هتل زاگرس با اتاق‌های یک تخته تا شش تخته پذیرای گردشگرانی است که برای بازدید از کوه قلاقیران و دیگر جاهای دیدنی ایلام به این شهر سفر کرده‌اند. فاصله بسیار کم با مراکز خرید، جاذبه‌های گردشگری، فرودگاه و راه‌آهن شهر از مزایای قابل توجه این هتل به حساب می‌‌آید. کلیه اتاق‌های هتل زاگرس به تلویزیون، تلفن، مبلمان، یخچال، مینی‌بار غیر رایگان، سیستم IPTV و حمام مجهزند.

لوکیشن هتل زاگرس روی گوگل مپ

– هتل دالاهو

هتل دالاهوی ایلام در خیابان فردوسی، نبش خیابان واسطی واقع است. واحدهای اقامتی متنوع و اتاق‌های یک تخته تا هشت تخته این هتل سه ستاره از نظر کاربران از کیفیت استانداردی برخوردارند و قیمت آن‌ها با خدمات و امکانات‌ ارائه شده تناسب دارد. به این ترتیب، حتی خانواده‌های پر جمعیت هم می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه در یک اتاق و کنار هم اقامت کرده و اوقاتی به‌یاد ماندنی را نزدیک کوه قلاقیران تجربه کنند.

کوه قلاقیران ایلام

عکس از: سایت Google Maps

هتل دالاهو در فاصله نه چندان دوری با مکان‌های دیدنی ایلام، کوه قلاقیران و بعضی از معروف‌ترین رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های این شهر قرار دارد. تلویزیون، تلفن، یخچال، حمام، کمد لباس، سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی و همچنین، اینترنت رایگان و نامحدود از جمله امکانات رفاهی مشترک در بین کلیه اتاق‌های این مجموعه به حساب می‌آیند.

لوکیشن هتل دالاهو روی گوگل مپ

همه با هم به سمت کوه قلاقیران ایلام

در اینجا برایتان از آب‌وهوای دلنشین، پوشش گیاهی، گونه‌های جانوری و تمامی جاذبه‌های کوه قلاقیران گفتیم. پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت چمدان‌هایتان را ببندید و با حرکت به سمت این خطه باستانی و زیبا آرامش را به روح و جسم‌تان هدیه دهید. یادتان باشد که پس از تماشای جاهای دیدنی ایلام دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان به‌اشتراک بگذارید. سفر خوشی را برایتان آرزو می‌کنیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.