اقامت گرجستان

اقامت گرجستان؛ راه‌های گرفتن اقامت و نکاتی که باید بدانید

بدانید و آگاه باشید که در چند سال گذشته کشور گرجستان به دلایل مختلفی مثل هزینه پایین زندگی، امنیت بالا، آزادی‌های اقتصادی، رونق زیاد کسب‌وکار و همین‌طور احتمال پیوستن به منطقه شنگن، در میان مردم ایران طرفداران زیادی پیدا کرده‌است. به همه‌ی این دلایل و چیزهای دیگری مانند این‌که اتحادیه اروپا و دولت‌های غربی به دلیل وضعیت سیاسی منطقه‌ای گرجستان جهت فعالیت‌های اقتصادی و تجاری از این کشور پشتیبانی می‌کنند، طبیعت و آب‌وهوای فوق‌العاده و مناطق بکر طبیعی، جمعیت مشتاق به گرفتن اقامت گرجستان هرروزه تعدادشان زیاد و زیادتر می‌شود.

در این مقاله، ما ریزودرشت مسائل و جزئیات و انواع روش‌های اقامت در گرجستان را برایتان آورده‌ایم، هیچ تضمینی وجود ندارد که بعد از خواندن این‌مقاله، میلِ شما به گرفتنِ اقامت گرجستان چندین‌برابر نشود!

چرا اقامت گرجستان؟

طبیعت زیبای گرجستان

قبل از این‌که راه‌های اقامت گرجستان را زیرورو کنیم، اجازه بدهید که با هم مرور کنیم که گرجستان چه مزایایی دارد و سختی‌های گرفتن اقامت در آن به چه چیزهایی می‌ارزد.

پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا

گرجستان در حال‌حاضر هنوز یکی از اعضای ناظر به حساب می‌آید ولی به همین زودی‌هاست که به اتحادیه اروپا بپیوندد و راهش را به بازاری یک میلیارد نفری باز کند. در این‌صورت شما می‌توانید با داشتن ویزای شنگن گرجستان، به هر کشور اروپایی بدون ویزا سفر کنید.

شرایط تجاری بسیار مناسب گرجستان

نرخ رشد کسب‌وکار در این کشور بسیار بالاست، دولت گرجستان از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان پشتیبانی کاملی می‌کند، که این خودش به دلیل حمایت کشورهای اروپایی است که گرجستان را به کشوری با آینده‌ای درخشان برای تجارت و سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند.

امنیت و امنیت و امنیت

کشور گرجستان سومین کشور امن در جهان است. بدون‌شک همین‌جمله به تنهایی عامل مهم انتخاب یک کشور برای زندگی است. پلیس گرجستان با گشت‌های مرتب خود امنیت را در تمامی نقاط این کشور به طور کامل فراهم کرده‌است، پس شما می‌توانید در هرساعت از شبانه‌روز با خیال راحت در خیابان‌ها قدم بزنید.

زندگی در گرجستان

هزینه‌های پایین زندگی

یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت در گرجستان همین هزینه‌های پایین زندگی است که گرجستان را یکی از ده کشور ارزان دنیا می‌کند.

فاصله بسیار بسیار مناسب از ایران

مدت زمان پرواز از تفلیس به تهران تنها ۹۰ دقیقه است. این بدین معنی‌ست که هر زمان دلتان برای خانه و خانواده‌تان تنگ شد، می‌توانید یک ساعت‌ونیم بعد و با هزینه‌ای مناسب کنار عزیزانتان باشید.

طبیعت زیبای گرجستان

گرجستان را بالکن اروپا می‌دانند، این به خاطر طبیعت خیره‌کننده و آب‌وهوای بسیار مناسب این کشور است. هر سال در ماه‌ها و فصل‌های مختلف سیل گردشگران از مرزهای گرجستان وارد این کشور می‌شوند.

توازن تفریح و کار در گرجستان

مردم گرجستان، مردم شاد و خوش‌حالی هستند، در کنار کار به تفریح خود خیلی اهمیت می‌دهند و از روزهای تعطیل نهایت استفاده را می‌برند. شما با گرفتن اقامت گرجستان، می‌توانید سبک زندگی خود را با مردم این کشور تطبیق بدهید و زندگی شاد و آرامی را در پیش بگیرید.

تفریح در گرجستان زیبا

آن چه در بالا گفته‌شد، تنها تعدادی از مهم‌ترین مزایای گرفتن اقامت گرجستان به‌حساب آورده می‌شوند. شما با تنها چند روز اقامت در این کشور متوجه مزایای بسیار دیگری خواهید شد.

روش های اقامت در گرجستان

همین‌جا ذکر یک نکته ضروری‌ست و آن‌هم این که اقامت در گرجستان با شهروندی گرجستان تفاوت دارد. شما با اخذ اقامت گرجستان می‌توانید چندین سال در این کشور زندگی کنید و از کلیه حقوق شهروندان گرجستانی به‌جز حق رای و پاسپورت گرجی بهره‌مند باشید. اما شهروندی گرجستان به‌معنای اقامت همیشگی در این کشور است که پاسپورت گرجی و حق رای نیز به شما داده می‌شود. بد نیست که قبل از رسیدن به راه‌های اقامت گرجستان، همین‌جا شرایط دریافت شهروندی گرجستان را هم برایتان بیاوریم.

  • شش سال اقامت گرجستان
  • تسلط کامل به زبان گرجی
  • نداشتن سابقه زندان و جرایم کیفری در کشور ایران و عدم فرار مالیاتی و ارتکاب جرم در کشور گرجستان
  • دو ضامن و معرف معتبر در گرجستان

کار در گرجستان

در ادامه مقاله مهم‌ترین و کارآمدترین راه‌های گرفتن اقامت گرجستان را برایتان آورده‌ایم.

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از رایج‌ترین راه‌های اخذ اقامت در گرجستان است. این شرکت پس از ثبت به صورت رسمی و قانونی، می‌بایست فعال باشد، مالیات ماهانه کارمندان آن پرداخت شود و در چندین ماه بصورت فعال قراردادهائی را برای فعالیت تجاری داشته باشد. پس از یک فعالیت ثبت‌شده شرکت، اقامت یک‌ساله به فرد تعلق می‌گیرد و پس از فعالیت‌های بیشتر و طولانی‌تر، فرد می‌تواند اقامت ۵ ساله گرجستان را دریافت کند.

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

یکی از مزایای انتخاب این روش برای اقامت در گرجستان، هزینه بسیار پایین‌تر ملک‌واملاک در این کشور نسبت به ایران است. خرید و فروش ملک در گرجستان با دلار و لاری انجام می‌شود. شما می‌توانید با خرید ملک با حداقل قیمت مشخص اقامت گرجستان را برای یک‌سال دریافت کنید و بعد با تمدید آن به اقامت ۵ ساله گرجستان، برای دریافت اقامت دائم درخواست بدهید.

اقامت گرجستان با خرید ملک

اقامت گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری

همان‌طور که قبلا گفتیم دولت گرجستان از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این کشور حمایت‌های ویژه‌ای می‌کند. این راهی‌ست که بسیاری افراد از آن برای گرفتن اقامت گرجستان استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری مستقیم حداقل ۱۲۰۰۰۰دلار برای دریافت اقامت دائم گرجستان اقدام کنید. بعد از این سرمایه‌گذاری، دولت گرجستان امتیازات ویژه‌ای مانند حق دریافت وام از بانک و حق استفاده از اطلاعات اتاق بازرگانی گرجستان را به شما خواهدداد.

اقامت گرجستان از طریق تحصیل

تحصیل در گرجستان یکی‌دیگر از راه‌های اقامت گرجستان است. شما می‌توانید کارت اقامت یک‌ساله تحصیلی این کشور را دریافت کنید و به‌صورت سالیانه آن را تمدید کنید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در گرجستان، مورد تایید‌بودن مدرک دانشگاه‌های گرجستان در دانشگاه‌های برتر اروپا می‌باشد.

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اقامت گرجستان از طریق تحصیل

برای اقامت گرجستان از طریق ازدواج، با یک شهروند گرجی ازدواج کنید! پس از ازدواج مدارکی مانند سند ازدواج و پاسپورت خود را برای دریافت اقامت گرجستان ارائه بدهید. نکته‌ای که باید بدانید این‌است که ازدواج برای زن یا مرد با شهروند گرجی شرایط متفاوتی دارد. ازدواج زن ایرانی با مرد گرجی به‌راحتی و سرعت انجام می‌شود اما ازدواج مرد ایرانی با زن گرجی به‌خاطر مسائلی مثل ازدواج‌های سوری و تحقیقاتی که پلیس گرجستان انجام می‌دهد، می‌تواند چندین‌ماه به‌طول بینجامد.

اقامت گرجستان از طریق کارمندی

یکی از سریع‌ترین و رایج‌ترین راه‌های اقامت گرجستان همین مورد است. اقامت گرجستان از طریق کارمندی در مدت‌زمان کوتاه ۱۰ روزه امکان‌پذیر است، فقط کافی‌ست با یک شرکت مستقر در گرجستان و دارای شرایط مالی مناسب قرارداد بنویسید، و بعد از طریق همین قرارداد و گرفتن یک نامه رسمی از شرکت موردنظر، درخواست اقامت گرجستان بدهید. این روزها این روش یکی از بهترین راه‌ها برای کسب اقامت گرجستان محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.