هزینه سفر به گرجستان

سفر به گرجستان چه قدر آب می‌خورد؟

خیلی از ما حتی اگر خیلی از شهرهای کشورمان را ندیده باشیم، دلمان می‌خواهد پایمان را از مرز آن طرف‌تر بگذاریم و سفر خارجی هم داشته باشیم. اما خب این روزها که ارز گران شده که هیچ، حتی قبل از آن هم سفر به اروپا و امریکا برای بخش زیادی از جامعه غیرقابل تصور بوده است. بنابراین بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند برای سفر خارجی به کشورهای نزدیک‌تر سفر کنند. گرجستان یکی از این کشورهاست که اگرچه مرز مشترک با ایران ندارد اما چندان هم از ما دور نیست. بنابراین یکی از گزینه‌های جدی برای سفر خارجی ایرانی‌ها به شمار می‌آید. اگر می‌خواهید یک برنامه‌ریزی جدی داشته باشید، اطلاعات درباره هزینه سفر به گرجستان در این مقاله مجله علی بابا حتما به کارتان می‌آید.

ضمنا برای آگاهی درباره دیدنی‌ها و جزئیات دیگری از این کشور، خواندن راهنمای سفر به تفلیس توصیه می‌شود.

 

هزینه ویزا و عوارض خروج

گرجستان از آن کشورهایی است که ایرانی‌ها بدون نیاز به ویزا می‌توانند به آنجا سفر کنند. بنابراین لازم نیست که هیچ هزینه‌ای برای ویزا بپردازید. اما برای خارج شدن از کشور باید عوارض خروج بپردازید. در حال حاضر (سال ۹۸) عوارض خروج از کشور برای نخستین بار ۲۲۰ هزار تومان، برای سفر خارجی دوم ۳۳۰ هزار تومان و برای سومین سفر خارجی ۴۴۰ هزار تومان است.

قیمت بلیط هواپیما گرجستان

تور گرجستان

یکی از اولین موارد هزینه‌های سفر، اطلاع از قیمت بلیط گرجستان است. اما درباره قیمت بلیط گرجستان ابتدا باید مشخص کنید که می‌خواهید بروید به تلفیس یا باتومی؟ اگر مقصد شما پایتخت گرجستان است، قیمت بلیط تفلیس حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است (پاییز ۹۸). البته طبیعی است که این قیمت به برخی دلایل نظیر زمان پرواز، نوع ایرلاین و… کمی کمتر یا بیشتر شود.


جستجو و خرید بلیط هواپیما تفلیس در علی بابا


برای پیدا کردن بلیط ارزان گرجستان می‌توانید از تقویم قیمت علی بابا استفاده کنید که بهترین قیمت در چند روز قبل و بعد از تاریخ مورد نظر شما را نشان می‌دهد. بنابراین می‌توانید بلیطی با قیمت مناسب برای این مقصد بیابید.

اما اگر تصمیم دارید به باتومی سفر کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید. قیمت بلیط هواپیما باتومی (در پاییز ۹۸) حدود ۳ و نیم میلیون تومان است.


جستجو و خرید بلیط هواپیما باتومی در علی بابا


قیمت هتل گرجستان

قیمت هتل گرجستان

طبیعی است که بعد از بلیط هواپیما به فکر رزرو هتل هم باشید. و احتمالا در این بین می خواهید بدانید که قیمت هتل گرجستان چه قدر است. برای رزرو هتل در گرجستان می‌توانید در علی بابا جستجو کنید. حداقل هزینه یک شب اقامت در تفلیس در یک هتل ۳ ستاره حدود ۱۷۰ هزار تومان است (پاییز ۹۸). البته قیمت همه هتل های ۳ ستاره گرجستان در این سطح نیست. ممکن است هزینه یک شب اقامت در یک هتل ۳ ستاره و بسیار خوب تفلیس به حدود ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هم برسد.

اما اگر می‌خواهید هتل ۴ ستاره رزرو کنید، هزینه هر شب اقامت در این هتل‌ها از حدود ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و به حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌رسد.

اگرچه تعداد هتل های ۵ ستاره تفلیس زیاد نیست اما با امکانات و ظاهر لوکس‌شان به اندازه کافی اغواکننده به نظر می‌رسند. طبیعی است که برای اقامت در این هتل ها باید هزینه بیشتری بپردازید. حداقل هزینه یک شب اقامت در هتل های ۵ ستاره تفلیس ۱ میلیون و حداکثر حدود ۲ میلون و ۷۰۰ هزار تومان است.


جستجو و رزرو هتل تفلیس در علی بابا


تور گرجستان

اما اگر نمی‌خواهید خودتان را به دردسر بیندازید و مدام به دنبال هزینه سفر به گرجستان و مسائلی از این دست باشید، انتخاب تور می‌تواند راه حل مناسبی برای شما باشد. زمانی که برای سفرتان تور گرجستان را خریداری می‌کنید، اموری نظیر خرید بلیط، رزرو هتل، تهیه بیمه مسافرتی و مواردی از این دست، بر عهده تور است. برای این سفر کافی است بدانید تور تفلیس می‌خواهید یا تور باتومی.

حتما برای محاسبه هزینه سفر می‌خواهید قیمت تور گرجستان را بدانید. هزینه سفر به گرجستان با تور به عوامل مختلفی نظیر طول مدت سفر، ایرلاین، درجه و کیفیت سفر و… بستگی دارد. در حال حاضر (پاییز ۹۸) قیمت تور تفلیس حداقل ۲ و نیم میلیون تومان است. البته اگر توری با شرایط بهتری بخواهید باید حدود ۶ و نیم تا ۷ میلیون تومان هزینه  کنید. اما برای تور باتومی باید کمی بیشتر بپردازید.

تور لحظه آخری گرجستان هم از دیگر گزینه‌ها برای سفر است. برای استفاده از این تورها، باید چمدان‌تان آماده باشد تا در صورت پیدا کردن تور با قیمت مناسب، راهی شوید.

برای خرید تور تفلیس به ابتدای همین مقاله مراجعه کنید.

آنچه به عنوان هزینه سفر به گرجستان با تور بیان شد، توری است که قرار است مسافران با هواپیما به مقصد برسند. اما روش‌های دیگری هم برای سفر به گرجستان وجود دارد. به خصوص اگر قیمت بلیط گرجستان برایتان زیاد به نظر می‌رسد، می‌توانید به جای تور هوایی گرجستان به سراغ تور زمینی بروید. در ادامه بیشتر درباره تور زمینی گرجستان صحبت می‌کنیم.

تور زمینی گرجستان

تور زمینی گرجستان

اگر به دنبال تور گرجستان ارزان هستید، تور زمینی گزینه مناسبی برای شماست. تور زمینی گرجستان با اتوبوس برگزار می‌شود. بنابراین اگر پایه سفرهای طولانی با اتوبوس هستید، این شکل از سفر را برای خود برنامه‌ریزی کنید.

هزینه سفر به گرجستان با اتوبوس

وقتی تور زمینی با اتوبوس را برای خود رزرو می‌کنید، خرید بلیط اتوبوس، رزرو هتل و تهیه بیمه مسافرتی بر عهده تور است. در بیشتر موارد از آنجایی که مسیر تقریبا طولانی است، بلیط اتوبوس از نوع VIP خواهد بود تا مسافران در طول سفر آرامش و راحتی بیشتری داشته باشند. هزینه سفر به گرجستان با اتوبوس در حال حاضر (پاییز ۹۸) از حدود ۱ تا ۱ و نیم میلیون تومان شروع می‌شود. هر چه هتل بهتر و کیفیت اتوبوس بیشتر باشد، قیمت تور هم بیشتر خواهد بود. علاوه بر این زمان سفر هم بر قیمت تور گرجستان تاثیر دارد؛ در تعطیلات و در ماه‌هایی که هوای مقصد چندان سرد نباشد، ممکن است قیمت تور کمی گران‌تر باشد.

هزینه سفر به گرجستان با ماشین شخصی

شاید هزینه سفر به گرجستان با ماشین شخصی چندان کمتر از سفر با اتوبوس نباشد اما حال و هوایش کاملا متفاوت است. اگر هم وقت دارید و هم حال و حوصله رانندگی، سفر زمینی به گرجستان انتخاب بسیار خوبی برای این سفر است. کافی است مقدمات سفر نظیر پاسپورت، گواهینامه بین‌المللی، بیمه مسافرتی و عوارض خروج را آماده کنید.

بعد از آن باید نقشه را خوب بررسی و بهترین راه را برای شروع سفر انتخاب کنید. یکی از اولین و مهم‌ترین مواردی که پیش از سفر باید رعایت کنید، چک کردن ماشین است. قبل از هر کاری ماشین‌تان را به یک تعمیرگاه معتبر ببرید تا از هر نظر معاینه شود. حالا با خیال راحت می‌توانید سفرتان را شروع کنید. شاید یکی از مهم‌ترین عناصر در هزینه سفر به گرجستان با خودرو شخصی هزینه سوخت باشد. پیش از آنکه ذخیره سوخت‌تان به نقطه هشدار برسد، به موقع و در نزدیکترین پمپ بنزین، سوخت‌گیری کنید. اگر در بین راه گاهی اوقات رانندگی را به همسفرتان هم بسپارید، بسیار عالی می‌شود.

نکته دیگری که در سفر زمینی با ماشین به گرجستان باید در نظر داشته باشید، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است. در این کشور پلیس در صورت کوچکترین تخطی شما را جریمه می‌کند. اگر حواستان به این موضوع نباشد، هزینه سفر به گرجستان شما سفر به فلک می‌گذارد.

هزینه رستوران و غذا در گرجستان

هزینه سفر به گرجستان

اگر با ماشین شخصی به گرجستان بروید، می‌توانید موادغذایی و خوراکی با خود ببرید؛ در غیر این صورت برای خورد و خوراک باید به سراغ رستوران های تفلیس بروید. اما قیمت غذا در تفلیس حدودا چه قدر است؟ با هم هزینه‌های برخی رستوران‌ های تفلیس را ببینیم. واحد پول گرجستان لاری است اما برای ملموس‌تر شدن هزینه‌ها، قیمت‌ها را برای شما با لاری و البته تومان بیان می‌کنیم.

هزینه غذا در گرجستان به طور متوسط گران‌تر از تهران است. اگر به غذا خوردن در رستورانی ارزان رضایت دهید، برای هر نفر باید حدود ۱۰ تا ۱۵ لاری پرداخت کنید؛ که این عدد در حال حاضر (پاییز ۹۸) معادل ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان است. این عدد برای رستوران‌های متوسط ۲۵ تا ۳۰ لاری (معادل ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان) می‌رسد. و در صورتی که انتخاب شما برای غذا در گرجستان، رستوران‌های لوکس است برای هر نفر باید حدود ۵۰ لاری بپردازید. که با یک حساب و کتاب ساده، معلوم می‌شود که این عدد تقریبا ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد.

اگر هم انتخاب شما فست و فود و رستوران‌هایی مثل مک‌دونالد است، برای خرید یک ساندویچ همبرگر مک‌دونالد حدود ۱۸ هزار تومان، ساندویچ هات‌داگ ۱۸ هزار تومان و پیتزا ۵۴ هزار تومان بپردازید.

علاوه بر این قیمت میوه و سبزیجات معمولی هم در گرجستان هر کیلو ۱ تا ۳ لاری است. (۴ تا ۱۲ هزار تومان).

هزینه غذا در تفلیس و باتومی تقریبا با هم برابر است.

هزینه مکان های گردشگری گرجستان

سفر به تفلیس

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هزینه‌ای در سفر، هزینه ورودی مکان‌های گردشگری و تاریخی است. برای همین بهتر است اطلاعاتی در این باره داشته باشید.

اگر اهل موزه رفتن هستید، برای ورود به موزه گرجستان باید نفری ۵ لاری بپردازید (حدود ۲۰ هزار تومان).

گالری ملی گرجستان که در خیابان روستاولی تفلیس واقع شده، گنجینه‌ای از آثار بزرگ نقاشی و هنری است. اگر می‌خواهید به دیدن این گالری بروید باید برای هر نفر ۷ لاری (۲۸ هزار تومان) بپردازید.

برای استفاده از قطارهای تفریحی گرجستان ۲ لاری (حدود ۸ هزار تومان) در روز و ۳ (۱۲ هزار تومان) لاری از نیمه‌شب به بعد باید هزینه کنید.

از دیگر دیدنی‌ های گرجستان می‌توان به کلیساهای معروف این کشور اشاره کرد؛ کلیساهایی با معماری و طراحی بسیار هنرمندانه و زیبا که بازدید از آنها عموما رایگان است.

هزینه رفت و آمد در گرجستان

هزینه سفر به تفلیس

طبیعی است که برای رفت و آمد در شهر هم باید هزینه‌ای پرداخت کنید. مترو و تاکسی وسایل نقلیه عمومی در تفلیس در دسترس هستند که شما می‌توانید با آنها در شهر رفت و آمد کنید.

مترو تفلیس از ۶ صبح تا ۱۲ شب مسافران به نقاط مختلف شهر می‎رساند. قیمت بلیط تک‌سفره مترو در تفلیس ۵۰ تتری (۲ هزار تومان) است.

هزینه اتوبوس در تفلیس هم ۵۰ تتری است. (هر ۵۰ تتری معادل نیم لاری است). در بین اتوبوس‌های شهری گشت‌هایی وجود دارند که قبض پرداخت یا کارت اتوبوس را چک می‌کنند. کسانی که پرداختی انجام نداده باشند ۵۰ لاری جریمه می‌شوند.

اما اگر می‌خواهید با تاکسی در شهر جابه‌جا شوید، برای مسیرهای کوتاه و معمولی تقریبا ۵ لاری (۲۰ هزار تومان) از شما می‌گیرند. اما برای مسیرهای طولانی طبیعتا باید مبلغی بیشتری بپردازید، مثلا برای مسیر ۳۰ کیلومتری تقریبا ۲۰ لاری (۸۰ هزار تومان) هزینه‌تان می‌شود.

خرید در گرجستان

قیمت پوشاک در گرجستان

خیلی از ما یکی از اصلی‌ترین دلیل‌مان برای سفر، خرید است. دوست داریم در مراکز خرید قدم بزنیم و از زیبایی‌های فروشگاه‌ها لذت ببریم و خرید کنیم. بنابراین طبیعی است که به دنبال مراکز خرید گرجستان هم باشیم. اما قیمت و هزینه‌ها در این مراکز در چه حدودی است.

قیمت‌ها در مراکز خرید تفلیس و باتومی مثل سایر نقاط جهان به عواملی مثل برند کالا، محل واقع شدن فروشگاه و در تخفیف بودن یا نبودن آنها بستگی دارد. در اینجا قیمت پوشاک در گرجستان را برایتان به اختصار آورده‌ایم. مثلا برای یک پلیور ممکن است ۹۰ تا ۴۰۰ لاری از شما خواسته شود. قیمت یک جفت کفش هم می‌تواند بین ۳۰ تا ۱۵۰  لاری باشد. کیف هم ۴۰ تا ۱۰۰ لاری در مراکز خرید قیمت‌گذاری می‌شود. لباس بچگانه را هم احتمالا می‌توانید بین ۲۰ تا ۱۳۰ لاری بخرید.

هزینه مکالمه و رومینگ در گرجستان

یکی از مهم‌ترین نیازهای اولیه در سفر نیاز به ارتباطات است. بنابراین طبیعی است که بدون معطلی به سراغ خرید سیم ‌کارت در گرجستان بروید. فرقی ندارد از کدام یک از اپراتورهای گرجستان خرید می‌کنید، برای هر دقیقه مکالمه با آنها باید ۰.۲ لاری (۸۰۰ تومان) بپردازید. و این عدد در تماس با ایران به دقیقه‌ای ۴۲ هزار تومان می‌رسد.

اما اگر از اپراتورهای ایرانی استفاده می‌کنید، نرخ دریافت مکالمه و مکالمه با ایران از گرجستان برای هر دقیقه ۶ هزار تومان تعیین شده است. ارزش هر پیام کوتاه هم ۷۵۰ تومان است.

و در مجموع چند؟

هزینه سفر زمینی به گرجستان

اگر به دنبال عددی دقیق به عنوان هزینه سفر به گرجستان هستید، پاسخ مشخصی دریافت نمی‌کنید. اما می‌توانیم سفر را به کلاس‌های مختلف تقسیم و عددش را تخمینی بیان کنیم.

سفر اقتصادی: اگر بخواهید سفرتان کاملا اقتصادی و با اتوبوس باشد، با صرفه‌جویی و دقت می‌توانید هزینه سفر هر نفر را به ۱ و نیم تا ۲ میلیون تومان برسانید.

سفر معمولی: سفر به تفلیس آن هم به مدت ۳ روز و با امکانات متوسط، تقریبا ۳ تا ۳ و نیم میلیون تومان برای هر نفر تمام می‌شود.

سفر لوکس: هزینه سفری لوکس و ۳ شب اقامت در تفلیس، برای هر نفر حدود ۶ تا ۷ میلیون تومان است.

طبیعی است که شما با تغییراتی در سبک و سیاق سفر و مدت اقامت‌تان می‌توانید هزینه را بسیار بالاتر یا پایین‌تر بیاورید. مثلا اگر به جای اقامت در هتل ۳ ستاره، به هاستلی ساده رضایت دهید هزینه‌تان کم می‌شود. همان طور که هزینه سفر زمینی به گرجستان بسیار کمتر از سفر هوایی است. یا به طور مثال به جای هتل ۴ ستاره می‌توانید در یک هتل ۵ ستاره و بسیار لوکس بمانید، هر روز به خرید بروید، در رستوران‌های لاکچری غذا بخورید و در این شرایط طبیعی است که هزینه هر نفر به بیش از ۱۰ میلیون تومان هم برسد. در هر حال این شما هستید که با برنامه‌ریزی خود سفرتان را تنظیم می‌کنید.‌

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.