مراکز خرید گرجستان

خرید + تفریح = مراکز خرید ارزان گرجستان

گرجستان بیشتر به تفریح معروف است، اما اگر به شما پیشنهادی بدهیم که هم تفریح و هم خریدِ به‌صرفه داشته باشد، چه؟ منظورمان همان مراکز خرید ارزان گرجستان است که در کنار خرید، امکاناتی ایجاد کرده‌اند تا هر نوع مشتری (شخصی، خانوادگی، کودک و…) بتوانید چیزی که می‌خواهد را با قیمت خوبی پیدا کند.

جستجو و رزرو تور تفلیس در علی بابا

مرکز خرید ایست پوینت | East Point

بیایید اول با مراکز خرید تفلیس شروع کنیم. از سال ۲۰۱۵ به بعد، تجربه خرید در تفلیس یک تغییر بزرگ به خودش دید. چه چیزی باعث این تغییر شد؟ اتمام ساخت و ساز یکی از بهترین مراکز خرید گرجستان؛ مرکز خرید ایست پوینت.

مرکز خرید ایست پوینت تا امروز، بزرگ‌ترین مرکز خرید گرجستان است. اما فقط بزرگی آن نیست که باعث شده شهرتش از مرزهای کشور عبور کرده و بین گردشگران سایر کشورها هم معروف شود. پس چه مزیتی دارد که در بین ارزان ترین مراکز خرید گرجستان آمده است؟

ایست پوینت از بهترین مراکز خرید ارزان گرجستان

کارمان را در پیدا کردن بهترین مراکز خرید گرجستان نگه نداشته‌ایم. بهترین هتل های تفلیس را هم برایتان آماده کرده‌ایم. شاید به دردتان بخورد.

تقاطع برندها

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مرکز خرید ایست پوینت که این همه مشتری را به سمت خودش می‌کشاند، این است که توانسته برندهای زیادی از کسب و کارهای متفاوت را (مانند لباس، کفش، لوازم آرایشی، خانگی و…) زیر یک سقف جمع کند.

به عبارت دیگر، اگر برای خرید به دنبال بهترین و ارزان ترین مراکز خرید گرجستان هستید، با ورود به ایست پوینت همه این موارد را به دست خواهید آورد.

مراکز خرید گرجستان

مسافر پسند

یعنی چه که مرکز خرید ایست پوینت مسافر پسند است؟ شاید این مساله برای همه مسافران مهم نباشد، ولی همچنیان یکی از مزیت‌های مرکز خرید ایست پوینت است. چه؟ این که این مرکز خرید به فرودگاه تفلیس خیلی نزدیک است؛ یعنی حتی می‌توانید تمام روزهایتان را صرف تفریح و خوش‌گذرانی کنید و روز آخر در راه برگشت به فرودگاه، سری هم ایست پوینت زده و خرید کنید.

هرچه شما بگویید

چرا می‌گوییم ایست پوینت یکی از ارزان ترین مراکز خرید گرجستان است؟ مگر می‌شود مرکز خریدی این همه بزرگ و جهانی باشد و در عین حال ارزان هم باشد؟ بله می‌شود، چون در مرکز خرید ایست پوینت، علاوه بر برندهای جهانی، برندهای محلی (لوکال) هم وجود دارد که شاید در کیفیت، فرق زیادی با برندهای جهانی نداشته باشند، اما در قیمت خیلی فرق دارند.

همچنین هیچ لزومی ندارد که همه برندهای جهانی حتما گران باشند. از آن‌جایی که گزینه‌های شما در ایست پوینت خیلی زیاد است، احتمالا بتوانید مواردی را پیدا کنید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد.

راستی، مگر خرید بدون پول می‌شود! ببینید که برای سفر به گرجستان، چه ارزی به دردتان می‌خورد.

همه با هم

معمولا کودکان در روزهای خرید کمی اخمو می‌شوند. چرا؟ چون معمولا بعد از مدت کوتاهی، زود از بالا و پایین رفتن در یک مرکز خرید و از این مغازه به آن مغازه خسته می‌شوند. اما در مرکز خرید ایست پوینت این طور نیست.

حتی اگر به تجربه بسیاری از کاربرانی که شخصا به این مرکز خرید رفته‌اند نگاه کنیم، می‌بینیم که تعداد زیادی از مشتریان و بازدیدکنندگان این مرکز خرید، خانواده هستند. یکی از دلایل این قضیه این است که در بخش پایینی مرکز خرید ایست پوینت، یک دنیای دیگری برای کودکان ساخته شده است.

مراکز خرید گرجستان

وارد این دنیا که شوید خودتان می‌بینید که با وسایل و لوازم بازی موجود و فعالیت‌ها و بازی‌های سرگرم کننده، کودکان خیلی راحت با آن ارتباط برقرار می‌کنند و شاید حتی بعد از چند ساعت، شما هم قصد رفتن داشته باشید، آن‌ها نیایند.

دلیل دیگری هم که باعث می‌‍شود ایست پوینت مرکز مناسبی برای خرید خانوادگی باشد این است که برندهای زیادی هم در زمینه پوشاک بچه‌گانه در این مرکز خرید فعالیت می‌کنند. به هر حال اگر می‌خواهد یکی از بهترین مراکز خرید گرجستان باشد، باید بتواند این همه امکان را ایجاد کند.

 • ساعات کاری مرکز خرید ایست پوینت: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 • شماره تماس مرکز خرید ایست پوینت: ۰۰۰۷ ۲۲۹۳ ۹۹۵۳+

آدرس مرکز خرید ایست پوینت روی گوگل مپ

 

تفلیس مال | Tbilisi Mall

حالا می‌خواهیم گشت و گذار در مراکز خرید گرجستان را با یکی از رقیب‌های اصلی ایست پوینت ادامه بدهیم. قبل از این که وارد جزئیات شویم، فقط به این فکر کنید که اگر مرکز خریدی بخواهد با ایست پوینت و این همه امکاناتش رقابت داشته باشد، واقعا باید به فکر مشتریان خودش باشد.

خوشبختانه همینطور است؛ یعنی خدمات، امکانات و انتخاب‌هایی که در مرکز خرید تفلیس مال دارید، اگر از ایست پوینت بیشتر نباشند، کمتر هم نیستند و تجربه خوبی از خرید در گرجستان به شما خواهند داد.

مراکز خرید گرجستان

حالا بیایید ببینیم که این مرکز خرید تفلیس مال اصلا از کجا و بهر چه آمده.

مرکز خرید تفلیس مال حدودا از سال ۲۰۱۲ کارش را شروع کرده (یعنی سه سال قبل از ایست پوینت) و یکی از اصلی‌ترین هدف‌هایش این بود که خرید، تفریح و خوش گذرانی را تا حد ممکن به همدیگر نزدیک کند. به عبارت دیگر، دوست داشت که مشتریانش با ورود به ساختمان یکی از بهترین مراکز خرید تفلیس، هم خرید کنند و هم خوش بگذرانند.

کاربرانی که قبلا به تفلیس مال رفته‌اند (و در بسیاری از موارد، خرید هم کرده‌اند)، نظراتی در مورد این مرکز خرید ثبت کرده‌اند که نشان می‌دهد ظاهرا تفلیس مال به خواسته و هدف خودش رسیده است. چطور؟

مراکز خرید گرجستان

ساختمان تفلیس مال به سه طبقه تقسیم شده است. این نوع تقسیم بندی یک مزیت برای ما مشتریان دارد. چه مزیتی؟ این که می‌دانیم در هر طبقه چه چیزی وجود دارد و نیازی نیست برای پیدا کردن یک (مثلا) برند خاصی از کفش یا غذا، وقت زیادی برای گشتن به دنبال آن صرف کنیم.

شکم گردی و تفریح در تفلیس مال

مرکز خرید و شکم گردی؟ اگر به تفلیس مال بروید، بله. اصلا این قضیه به قدری برای تفلیس مال مهم است که کلا یک طبقه از خودش را به این کار اختصاص داده است.

تقریبا تمام مغازه‌های طبقه سوم تفلیس مال مختص تفریح و غذا هستند. چه غذاهایی؟ تقریبا هر غذایی که دلتان بخواهد. در همان ابتدا هم گفتیم و کاربران با تجربه هم روی این موضوع خیلی تاکید دارند که در تفلیس مال واقعا آزادی انتخاب زیادی دارد. این قضیه در مورد غذا هم صدق می‌کند.

برای مثال، برندها و غذاهای زیر در طبقه سوم تفلیس مال منتظر شما هستند:

 • برندهای جهانی فست فود مثل برگر کینگ، ساب‌وِی، وِندی، دانکین دونات و…
 • برندهای گرجستانی فست فود مثل تابلا اکسپرس و مارتیوی
 • برندهای غذاهای ترکی مثل فیده لند و…
 • برندهای غذاهای ایتالیایی مانند پیتزا روما

علاوه بر این‌ها، کافه‌های متنوع و زیادی هم در طبقه سوم هستند. اگر میل به یک غذا یا دسر و نوشیدنی ساده دارید، باز هم باید به طبقه سوم بروید.

مراکز خرید گرجستان

یک پیشنهاد دیگری هم برای شما داریم. درست است که تجربه غذای این برندهای جهانی، آن هم در یکی از بهترین مراکز خرید گرجستان، می‌تواند تجربه خاصی باشد، اما شاید فرصت‌های دیگری هم برای به دست آوردن این تجربه‌ها (چه در ایران و چه در کشورهای دیگر) وجود داشته باشد؛ اما غذای سنتی گرجی چه؟

آیا می‌توان جایی خارج از گرجستان، غذای محلی گرجستانی با همین کیفیت به دست آورد؟ اگر نه، پس یک طبقه پایین‌تر بروید (طبقه دوم) و یکی از غذاهای محلی «کلبه خاچاپوری» را امتحان کنید. غذاهای محلی این مکان، یکی از مواردی بود که اکثر کاربران در مورد آن تعریف کرده بودند.

حتی بعضی از کاربران به این قضیه هم اشاره کرده بودند که قیمت غذاهای محلی هم نسبت به غذاهای رستورانی و برند، نسبتا کمتر است.

خریدمان را از کجا کنیم؟

حالا می‌رسیم به بخش هیجان انگیز گشتن در یکی از بهترین مراکز خرید گرجستان؛ جایی که بیشتر از ۱۴۰ برند در زمینه‌های مختلف زیر یک سقف در دو طبقه جمع شده‌اند.

می‌دانید که مهم‌ترین تجربه کاربران از خرید در تفلیس مال چه بود؟ یکی از این تجربه‌ها این بود که برندها و مغازه‌های تفلیس مال به نوعی تنظیم شده‌اند که تقریبا برای همه نوع خرید مناسب هستند. یعنی اگر می‌خواهید خرید فصلی، شخصی، خانوادگی یا مناسبتی (مثلا ماه عسل یا مراسم عروسی) انجام بدهید، هر چیزی که می‌خواهید را می‌توانید در این مرکز خرید پیدا کنید.

تجربه مهم دیگر کاربران هم این بود که علی رغم وجود برندهای جهانی و محلی، سطح قیمت‌ها و اجناس این مرکز خرید طوری است که دست خالی از آن برنمی‌گردید.

البته از این هم نباید گذشت که تنظیم دما، وجود صندلی‌های راحتی در سرتاسر مرکز خرید و کافه‌های ریز و درشت، فضا را برای خریدهای طولانی مدتی خیلی راحت کرده است.

 • ساعات کاری تفلیس مال: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 • شماره تماس مرکز خرید تفلیس مال: ۵۵۵۶ ۲۲۵۰ ۹۹۵۳+

آدرس تفلیس مال روی گوگل مپ

 

بازار لیلو | Lilo Market

اگر به شما می‌گفتیم که یک مرکز خرید بسیار بزرگ و چندملیتی وجود دارد که فضای آن روباز است، باورتان می‌شود؟ اگر باورتان نشد، خودتان بروید و با چشم‌های خودتان ببینید؛ منظورمان بازاری لیلوی تفلیس است که به نظر کاربران محلی و گردشگران خارجی، یکی از بهترین مراکز خرید تفلیس و گرجستان است.

البته این را هم بهتر است بدانید که بازار لیلو بزرگ‌ترین مرکز تجاری روباز در کل گرجستان و منطقه قفقاز است.

قبل از این که برنامه خودتان برای بازدید از لیلو مارکت را تنظیم کنید، یک مساله را مد نظر داشته باشید. افرادی که لیلو مارکت رفته‌اند می‌گویند این بازار خیلی بزرگ است و برای دیدن همه (یا اکثر) بخش‌های آن به حداقل پنج الی شش ساعت وقت نیاز دارید. پس اگر می‌خواهید حسابی در این مرکز خرید بگردید، پیشنهاد می‌کنیم که برنامه زمانی مناسبی برای آن داشته باشید.

مراکز خرید گرجستان

یکی از ویژگی‌های خوب بازار لیلو که باعث شده در شمار بهترین مراکز خرید گرجستان بیاید، این است که بخش‌های مختلفی برای اجناس خودش ایجاد کرده و شما اگر دنبال یک جنس خاص هستید، نیازی نیست که به تمام بخش‌های آن بروید.

گرچه پیشنهاد می‌کنیم که اگر خرید خاصی هم ندارید، حداقل یک بار در این مرکز خرید بگردید و ببینید که چقدر چیدمان و فرهنگ متفاوتی در آن حاکم است.

برای مثال، محصولاتی مانند پارچه، مبلمان، لوازم خانگی، لباس و… هر کدام در بخش خاصی از بازار لیلو قرار دارند. این قضیه علاوه بر ذخیره کردن زمان شما، یک خوبی دیگر هم دارد. زمانی که محصولات یا خدمات یک صنف در یک مکان متمرکز می‌شود، خواه یا ناخواه، رقابت سازنده‌ای بین آن‌ها به وجود می‌آید.

تاثیر این کار را می‌توانید به چند صورت ببینید. مثلا مهم‌ترین اثرش این است که یک فروشنده نمی‌تواند قیمتی غیرمنطقی به شما بگوید، چون خیلی راحت با مقایسه قیمت‌های فروشنده‌های دیگر متوجه می‌شوید.

مراکز خرید گرجستان

تاثیر دیگری که این قضیه دارد این است که از نظر بصری هم به پیشرفت و بهبود تجربه مشتریان منجر می‌شود. چطور؟ فرض کنید که قیمت یک جنس در تمام این مغازه‌ها یکی است. پس باید راه‌های دیگری برای جذب مشتری استفاده کنند. چه راه‌هایی؟ مثلا مغازه‌شان را خیلی تمیز، شیک و جذاب کنند؛ یا تخفیف‌های خوبی به مشتریان پیشنهاد بدهند تا جذب شوند؛ و یا حتی در نوع برخورد با آن‌ها هم تفاوتی ایجاد کنند.

خلاصه اگر می‌خواهید با یک تیر، دو نشان بزنید (هم یکی از بهترین مراکز خرید ارزان گرجستان را ببینید و هم خرید باارزشی کنید)، پیشنهاد می‌کنیم که سری به بازار لیلو بزنید.

 • ساعات کاری بازار لیلو: هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۴ بعد از ظهر
 • شماره تماس بازار لیلو: ۷۰۰۶ ۲۲۴۰ ۹۹۵۳+

آدرس بازار لیلو روی گوگل مپ

 

باتومی مال | Batumi Mall

ماجرای خرید در مراکز خرید ارزان گرجستان را این بار از تفلیس به باتومی منتقل می‌کنیم. چرا؟ چون شاید بعضی از کاربران در طول سفرشان، فقط در تفلیس نمانند. گذشته از این مساله، باتومی مال هم در مقایسه با مراکز خرید گرجستان، یکی از معروف‌ترین‌هاست.

البته بهتر است این موضوع را هم بدانید که اگر قبل از باتومی مال، به مراکز خریدی که قبلا گفتیم رفته‌اید، نباید انتظار بالایی از آن داشته باشید. چرا؟ چون با این که باتومی مال نسبت به اکثر مراکز خرید گرجستان و باتومی بزرگ‌تر و معروف‌تر است، اما در مقایسه با موارد بالا، شاید آن قدر هم بزرگ و مجهز به نظر نیاید.

در باتومی مال چه چیزی در انتظار ماست؟

مرکز خرید باتومی مال دو طبقه دارد. بیشترین نظرات و تعاریفی که از این مرکز خرید وجود داشت، در مورد طبقه همکف آن است. در این طبقه، یک سوپر مارکت (البته در این‌جا، مگا مارکت) وجود دارد که تقریبا هر چیزی که احتیاج داشته باشید را می‌توانید از آن پیدا کنید.

همچنین افرادی که برای اقامت کوتاه مدت (و نه مسافرت چند روزه) در باتومی بودند، گفتند که این مگا مارکت در فصل‌های مختلف، تخفیف‌های خیلی جذابی پیشنهاد می‌دهد. اگر خوش شانس باشید، شاید سفر شما هم با یکی از این پیشنهادها همزمان باشد.

مراکز خرید گرجستان

چیز دیگری که در طبقه اول خیلی برای مشتریان جالب بود، سوغات غذایی آن است. غذاهای محلی گرجستان معمولا ادویه‌ها و طعم‌های خاص خودشان را دارند و به نوعی هستند که در بسیاری از جاهای دنیا شناخته شده نیستند. اگر دوست داشته باشید، می‌توانید هم یک غذای ناب خورده و یا برای بقیه یک یادبود بیاورید.

یک خبر خوب هم برای افرادی داریم که به صورت خانوادگی می‌خواهند به باتومی مال بروند و کودک هم همراهشان دارند. یک باغ وحش کوچک در طبقه سوم وجود دارد که به همراه کودکان، قبل یا بعد از خرید، می‌توانید سری به آن بزنید.

در مورد این باغ وحش دو چیز را باید بدانید: اول این که خوشبختانه حیوانات این باغ وحش همگی دامی هستند (نه وحشی) و از این نظر، محیطی کاملا امن دارد. دوم این که ورود به این باغ وحش که در طبقه سوم باتومی مال است، نیاز به پرداخت هزینه‌ای ندارید.

در ضمن تا یادمان نرفته بگوییم که اگر در آشپزی‌تان دوست دارید از ادویه‌های متفاوتی برای طعم بخشیدن به غذا استفاده کنید، طبقه اول باتومی مال شما را خوشحال خواهد کرد، چون ادویه‌های زیادی که به صورت طبیعی و ارگانیک تهیه شده‌اند، برای فروش هستند.گذشته از آن، ممکن است به یک سری از ادویه‌های محلی هم بربخورید که برایتان جالب باشد.

مراکز خرید گرجستان

فقط یادتان باشد که اگر ادویه محلی خریدید، نوع استفاده از آن و این که در چه غذاهایی از آن استفاده کنید را حتما بپرسید (این مساله برای چند نفر از کاربران مشکل بود).

 • ساعات کاری باتومی مال: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 • شماره تماس باتومی مال: ۵۲۷۶ ۷۷۲۲ ۹۹۵۵+

آدرس باتومی مال روی گوگل مپ

مراکز خرید ارزان گرجستان از دید شما

همانطور که گفتیم، مجله علی بابا این بار می‌خواست که چند مورد از بهترین مراکز خرید ارزان گرجستان را با اطلاعات مفید و به دردبخور به شما نشان بدهد. یکی از اهداف ما در این راهنما این بود که فقط محدود به مراکز خرید تفلیس نشویم.

برای به دست آوردن این اطلاعات، نظرات کاربران در گوگل ریویو، تریپ ادوایزر، فوراسکوئر و کلی بلاگ ایرانی و خارجی بررسی کردیم تا بتوانیم دقیق‌ترین و مفیدترین را برای شما بیاوریم.

حالا نوبت شماست! اگر خودتان به این مرکز خرید گرجستان رفته‌اید و یا کسی را می‌شناسید که رفته است، ما دوست داریم داستان‌ها و تجارب شما را بخوانیم و از آن‌ها در بهتر کردن مطالب‌مان استفاده کنیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.