شاخص

هزینه سفر به فرانسه را با هم تخمین بزنیم

فرانسه باوجود کلیساهای گوتیک، خیابان‌های سنگ‌فرش شده روشن و کافه‌های شلوغ و پرجنب‌وجوش، همه‌ساله میزبان گردشگران زیادی است. نقطه‌به‌نقطه این کشور و مخصوصا پایتخت آن، پاریس، گردشگران را در خودش ذوب می‌کند. کسانی که هزینه سفر به فرانسه را به چشم می‌گیرند، یا دیوانه تاریخ هستند یا سال‌ها است به آثار نقاشان و نویسندگان مشهور فرانسوی دل‌سپرده‌اند؛ و حالا وقتش رسیده که زادگاه عشقشان را تماشا کنند.

اگر این گفته‌ها و شنیده‌ها شور سفر به فرانسه را در دل شما هم زنده کرده است، باید بدانید که هزینه سفر به فرانسه ارزان نیست! این کشور همان‌طور که شما را در خودش ذوب می‌کند، توانایی این را دارد که در عرض چند دقیقه تمام پول‌هایتان را ناپدید کند. پس دودستی جیبتان را بچسبید و حسابی حواستان به دخل‌وخرجتان در فرانسه باشد.

در صورتی که نمی‌توانید مخارج سفر فرانسه را مدیریت کنید و استرس سرتاپای وجودتان را گرفته، نگران نباشید! قرار است در این مقاله با هم کلیه هزینه­های سفر به فرانسه را دربیاوریم؛ تا با چشم و گوش باز وارد این کشور شوید.

هزینه سفر به فرانسه

قبل از این که به فرانسه سفر کنید، در مورد واحد پول فرانسه اطلاعات داشته باشید.

بررسی جز به جز هزینه سفر به فرانسه

ما هزینه‌های این سفر را به بخش‌های مختلف تقسیم کرده‌ایم. با این روش مشخص می‌شود که عمده خرج سفر مربوط به کدام قسمت است و بهتر می‌توان هزینه‌های اضافی را کاهش داد. مخارجی که ما برای سفر فرانسه در نظر گرفته‌ایم به این صورت است:

 • هزینه اقامت در فرانسه
 • هزینه غذا در فرانسه
 • هزینه دیدنی‌های فرانسه
 • هزینه حمل ‌و نقل در فرانسه

هزینه سفر به فرانسه

تخمین زدن هزینه اقامت در فرانسه

اولین و مهم‌ترین هزینه‌ای که سفر فرانسه روی دستتان می‌گذارد، مربوط به اقامت است. شاید بتوانید خودتان را با میان وعده و غذاهای سبک سیر کنید و تنها به دیدن جاذبه‌های فرانسه که رایگان هستند بروید، تا سفرتان ارزان تمام شود؛ اما هر طور شده باید یک هتل یا هاستل برای ماندن پیدا کنید. همین چند روز اقامت می‌تواند تمام صرفه‌جویی‌هایی که کرده‌اید را جبران کند!

البته همه‌چیز درباره اقامت در هتل‌های فرانسه به خودتان برمی‌گردد. اگر نمی‌توانید چشمتان را روی امکانات هتل‌های پنج ستاره فرانسه ببندید، همین الان باید به فکر بردن یک چمدان پول باشید. چون هر ثانیه‌ای که در یکی از هتل‌های لوکس فرانسه اقامت داشته باشید، برایتان هزینه دارد.

شما در این هتل‌ها نه‌تنها پول امکانات و خدمات ارائه‌شده را می‌دهید، بلکه برای ستاره‌های درخشان بالای هتل هم باید هزینه صرف کنید. بالاخره ماندن در یک کاخ لوکس فرانسوی خرج دارد و باید بهای آن را بپردازید.

هزینه سفر به فرانسه

فرانسه جاهای دیگری هم برای ماندن گردشگران دارد. اگر سفر کردن جزئی از وجودتان است، به سراغ هتل‌های سه ستاره و چهارستاره یا هاستل­های فرانسه بروید. با این روش می‌توانید تا حد امکان هزینه اقامت در این کشور را کاهش دهید و خرج و مخارجتان را مدیریت کنید.

در ادامه هزینه اقامت در هتل ‌های فرانسه را در یک جدول برایتان آورده‌ایم.

هزینه سفر به فرانسه

همچنین، برای اینکه کارتان را برای برآورد هزینه سفر به فرانسه راحت کنیم، چند هتل را به همراه قیمت آن‌ها در ادامه معرفی کرده­ایم. شما می‌توانید همین هتل‌ها را برای اقامت در فرانسه انتخاب کنید یا به سراغ دیگر هتل‌های پاریس برای ماندن بروید.

هزینه سفر به فرانسه

اگر به فکر اقامت در پاریس هستید، حتما در مورد بهترین هتل های پاریس مطالعه کنید.

تخمین زدن هزینه غذا در فرانسه

حالا که تا فرانسه آمده‌اید، حتما باید طعم ماکارون­ها و کروسان­های خوشمزه را امتحان کنید. قهوه فرانسه و غذاهای سنتی این کشور هم که جای خودشان را دارند.

می­دانید همین وعده و وعیدهایی که به شکمتان داده‌اید، می‌تواند هزینه سفر به فرانسه را به میزان باورنکردنی افزایش دهد. چون راه می‌روید و خوراکی‌های متنوع امتحان می‌کنید و سفارش می‌دهید؛ و درنهایت وقتی شب فاکتورها را جمع می‌زنید، مبلغی را می‌بینید که از شکم گردی پشیمانتان می‌کند.

هزینه سفر به فرانسه

چاره چیست؟ اینکه در سفر فرانسه نان و پنیر بخورید یا اصلا چیزی نخورید درست است؟ البته که نه! سفرکرده‌اید که از عطروطعم‌های خوراکی ‌های فرانسوی لذت ببرید. برای اینکه بتوانید مدیریت هزینه‌های خوردوخوراکتان در فرانسه را داشته باشید، باید بدانید که هر وعده و میان وعده در این کشور چقدر آب می‌خورد.

در جدول زیر ما هزینه‌های مربوط به وعده‌های غذایی را برایتان آورده‌ایم. از این جدول کمک بگیرید و هزینه غذا در پاریس را مدیریت کنید.

هزینه سفر به فرانسه

یادتان باشد که…

بعضی از هتل‌ها کل وعده‌های غذایی را به مشتری ارائه می‌کنند؛ بنابراین با یکبار پرداخت هزینه رزرو هتل می‌توانید از صبحانه، ناهار، شام و میان وعده‌های جذاب لذت ببرید. البته این موضوع بیشتر برای هتل‌های لوکس و گران‌قیمت صدق می‌کند. هتل‌های سه ستاره و چهار ستاره پاریس اغلب وعده غذایی صبحانه را به‌رایگان ارائه می‌کنند.

با این گفته‌ها، قبل از رزرو هتل باید درباره وعده‌های غذایی که در آن سرو می‌شود اطلاعات کسب کنید.

منوی هتل‌ها معمولا شامل پیش‌غذا، وعده غذایی اصلی و دسر است. البته نوشیدنی هم می‌تواند بخشی از منو باشد. هزینه‌ای که برای این پکیج تمام می‌شود به موارد زیادی بستگی دارد. اینکه رستوران موفق به دریافت ستاره‌های میشلن شده و غذای درخواستی شما یک غذای متفاوت است یا نه!

هزینه سفر به فرانسه

تخمین زدن هزینه دیدنی ‌های فرانسه

حتما این جمله به گوشتان خورده که «شنیدن کی بود مانند دیدن». وقتی به فرانسه رسیدید، باید دیدنی‌های این کشور را از قاب عکس‌ها بیرون بکشید و به‌صورت تمام‌قد تماشا کنید. زیر برج ایفل قدم بزنید، وجب‌به‌وجب موزه لوور را کشف کنید. عصرها در خیابان شانزلیزه گشت بزنید و مغازه‌های رنگارنگ پاریس را تماشا کنید؛ و به دیدن تک‌به‌تک جاذبه‌های تاریخی و طبیعی پاریس بروید.

تماشای خیلی از جاذبه‌ های پاریس رایگان است. برای مدیریت هزینه سفر به فرانسه باید اول به سراغ این دیدنی­ها بروید. پارک ‌های پاریس، برج ایفل، طاق پیروزی، کلیسای جامع نوتردام پاریس و کلیسای قلب مقدس پاریس؛ همان جاهایی هستند که دیدنشان مجانی است. شما فقط باید وقت کافی برای تماشای این دیدنی­ها داشته باشید. البته صعود بالای برج ایفل و طاق پیروزی هزینه دارد.

هزینه سفر به فرانسه

برای دیدن موزه‌های پاریس هم باید هزینه بپردازید. اگر تاریخ و آثار باستانی جز محبوب‌ترین چیزها برایتان هستند، می‌توانید پاس پاریس (Pass which) را تهیه کنید. با این پاس می‌توانید از بیشتر موزه‌های پاریس دیدن کنید. همچنین پاس پاریس اجازه استفاده نامحدود از وسایل حمل‌ونقل عمومی را برایتان فراهم می‌کند.

برای اینکه بهتر بتوانید هزینه تفریحات و سرگرمی در پاریس را مدیریت کنید، ما بعضی از این مبالغ را در جدول زیر ارائه کرده‌ایم.

جدول 3

تخمین زدن هزینه حمل ‌و نقل در فرانسه

هزینه حمل‌ونقل در پاریس و قیمت بلیت مترو در پاریس را هم باید در حساب‌وکتاب‌هایتان داشته باشید. بلیط­های «T+» امکان استفاده از تمام خطوط مترو، خطوط RER در پاریس (منطقه ۱) و کلیه خطوط اتوبوس در «Ile-de-France» را برایتان فراهم می‌کنند.

روشی برای کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل در پاریس، خرید پاس ویزیت (Paris Visite Pass) است. با پاس ویزیت پاریس می‌توانید به مدت یک، دو، سه یا پنج روز متوالی از تمام وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید.

8

اگر برای پاریس گردی تاکسی‌های این شهر را در نظر دارید، باید هزینه کافی برای آن کنار بگذارید. البته هزینه تاکسی ممکن است از این هم بیشتر شود. چون تاکسی‌مترها هزینه را بر اساس مسافتی که طی می‌شود حساب می‌کنند.

آخرین روش برای گشت‌وگذار در پاریس، مخصوص ورزشکاران و دوستداران سلامتی است. اگر شما هم از این دسته هستید، می‌توانید یک دوچرخه (Vélib) اجاره کنید و شهر را با آن زیر پا بگذارید.

برای اینکه بهتر بتوانید هزینه سفر به فرانسه را مدیریت کنید، مبالغ گفته‌شده را در قالب جدول زیر آورده‌ایم.

هزینه سفر به فرانسه

 جمع‌بندی هزینه سفر به فرانسه

ریزبه‌ریز هزینه‌های سفر به فرانسه را در بالا برایتان گفتیم. حالا وقتش رسیده که به یک جمع‌بندی کلی برای برآورد این هزینه‌ها برسیم. به خاطر تنوع بالای سفرهای گردشگری و سلیقه‌های متفاوت گردشگران، ما در اینجا هزینه‌های سفرهای کوله گردی، سفرهای با خرج و مخارج متوسط و سفرهای لوکس را لیست کرده‌ایم. این برآوردها را ببینید و تصمیم نهایتان را برای سفر به پاریس زیبا بگیرید.

جدول 5

راه‌های کاهش هزینه سفر به فرانسه

حالا که تمام خرج و مخارج سفر فرانسه مشخص شد، وقت آن است که برای کم کردن این هزینه‌ها برنامه‌ریزی کنید. در ادامه راه و روش‌هایی را یادتان می‌دهیم که می‌تواند به طرز قابل‌توجهی سفر به فرانسه را برایتان ارزان‌تر تمام کند.

 1. بازدید از موزه مشهور لوور در یکشنبه اول ماه‌های اکتبر تا مارس رایگان است. اگر سفرتان به پاریس با این بازه زمانی مواجه شده، حتما از این فرصت استفاده کنید. کسانی هم که سنشان زیر ۲۶ سال است می‌توانند شب‌های جمعه به‌صورت رایگان از موزه دیدن کنند.
 2. قیمت بلیط موزه ارسی پاریس در حالت عادی کمی گران است؛ اما این مبلغ از ۴:۳۰ بعدازظهر به بعد به چند یورو کاهش پیدا می‌کند. (البته این موضوع برای تمام‌روزهای هفته به جز پنج‌شنبه‌ها است. در پنج‌شنبه‌ها مبلغ برای بازدیدهای بین ساعت ۶ تا ۹:۴۵ دقیقه بعدازظهر کمتر در نظر گرفته‌ شده است. بازدید از این موزه یکشنبه اول هر ماه هم رایگان است.

هزینه سفر به فرانسه

 1. اگر قصد دارید به دیدن بیشتر موزه ‌های پاریس و مکان‌های تاریخی این شهر بروید، حتما پاس موزه پاریس (Paris Museum Pass) را تهیه کنید. با این پاس می‌توانید به‌صورت رایگان و با تخفیف ۶۰ مکان تاریخی و موزه‌ های پاریس را ببینید.
 2. برای رفتن از فرودگاه شارل دوگل پاریس به هتلتان از سرویس حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید. حدود ۲۰ تا ۵۰ دقیقه زمان می‌برد تا این قطار شما را به داخل شهر برساند. اتوبوس هم در فرودگاه وجود دارد. حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد تا اتوبوس شما را به داخل شهر بیاورد.
 3. برای کشف شهر در تورهای پیاده‌روی رایگان شرکت کنید.
 4. همیشه یک قمقمه همراهتان داشته باشید. با این کار می‌توانید هرجایی که آب آشامیدنی رایگان بودن آن را پرکنید. حواستان باشد که آب در رستوران‌ها و کافه ‌های پاریس رایگان نیست!

10

و در انتها…

همه‌چیز درباره هزینه‌های زندگی در قلب پاریس پرجنب‌وجوش را در این مقاله آوردیم. برای سفر به پاریس باید هزینه ویزای پاریس، هزینه خروج از کشور، هزینه سوغات پاریس و هزینه بلیط هواپیما پاریس را هم به این موارد اضافه کنید.

اگر فکر می‌کنید مدیریت کردن این هزینه‌ها برایتان سخت است، می‌توانید هزینه سفر به فرانسه با تور را بررسی کنید و همه حساب‌وکتاب‌ها را به مدیر تور بسپارید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

 1. فاطمه خرم دل می‌گوید

  عالی بود موفق باشی